Keresés

Részletes keresés

korosde Creative Commons License 2017.11.24 0 2 64392

Beszéltem egy kedves Úrral, vannak hiányok. Akkor hétfőn lesztek? Igyekeznék felmenni, és megbeszélni amit meglehet. :)

Előzmény: Kéktúra ellenőrök (64389)
V43 1279 Creative Commons License 2017.11.24 -1 0 64391

Szükséged van igazolófüzetre?

Előzmény: jzp2107 (64376)
korosde Creative Commons License 2017.11.24 0 0 64390

köszönöm megkérdem őket. Ha szükséges jelentkezem:)

Előzmény: Kéktúra ellenőrök (64389)
Kéktúra ellenőrök Creative Commons License 2017.11.24 0 11 64389

Ilyen sokáig nem szokott tartani a bírálat, írtuk is már. Így fejből meg nem mondom, hogy sikeres volt-e a bírálat, de megtörtént, az biztos.

Hogy ne gyere potyára, először hívd fel az MTSZ-t, hogy mi lett az eredmény, mert a visszajelzés a pótlás igényével bizony szokott csúszni rendesen.

Ha pótlási igény van, akkor gyere nyugodtan hétfőn 16-18 között, de ha így sikeres lesz, akkor sem lesz még jelvényed, mert épp van egy kis hiány a jelvényekből.

Előzmény: korosde (64388)
korosde Creative Commons License 2017.11.24 0 0 64388

Ha még nem bírálódott el a füzetem, hétfőn 27-én szívesen felmennék " elbeszélgetésre". Az azonosítás kedvéért:

 

http://diszpintyekakeken.blog.hu/2017/11/24/kozjatek_4_nosztalgia 

 

Beleírtam a füzetembe, amit október 30-án adtam le :)

 

Előzmény: Kéktúra ellenőrök (64379)
V43 1279 Creative Commons License 2017.11.24 -1 9 64387

Igen, nekem a Partizán út is tetszett a maga zártságávál és egyszerűségével. Többször gondolkoztam rajta, hogy újra végigjárom.

Előzmény: Jesper Olsen (64386)
Jesper Olsen Creative Commons License 2017.11.24 -1 14 64386

Az egész SNP túraleírásom elérhető itt a teljesség igényével, mutatnál akár egyetlen mondatot is amiben a felkelést és/vagy Stefánikot éltetem? Mint elesett embereket sajnálom őket, de korántsem a történelmi oldal miatt fogtam bele és jártam végig az utat, hanem azért amerre vezet.

 

Úgy gondolom, a Partizán Út mozgalmat bejárók is hasonlóan gondolkodnak. Ha csak az ideológiai hátterét néznénk egy-egy túramozgalomnak vagy érintőpontnak, akkor elég soktól "el kéne határolódni", pedig az utak, amelyekre vezetnek, sok-sok élményt tartogatnak számunkra.

Előzmény: V43 1279 (64374)
V43 1279 Creative Commons License 2017.11.24 -1 12 64385

Örülök, hogy Te is érted! :)

 

Biztos is, hogy jót tenne. Sem a szlovákoknál sem az osztrákoknál nem divat az ilyen mértékű széthúzás és egymás buzerálása, utálása mint itthon, ezt a magyar mester szintre fejlesztette. Elég csak felszállni a tömegközlekedésre vagy nagy ritkán bekapcsolni a tv-t, de még lehetne sorolni a példákat hosszan sajnos. A kiapadhatatlan negativitás is hungarikum lett.

 

Igen. Persze szép elképzelés, hogy újra legyen, legalább részlegesen Nagy Magyarország, én is örülnék neki, ha nem szlovák lobogó alatt kéne például magashegységet találnom legközelebb, de milyen áron is? Háborús konfliktus? Tízerek halála? A végeredmény meg mi lenne? Pusztítás meg egy második Borsod vagy Szabolcs megye? :(

 

Más téma: tudsz esetleg olyan osztrák elérhetőséget, ahol kommunikatívabbak lennének Zentral jelvény kapcsán?

 

Láttalak az új kéktúrás sorozat dorogi részében, a Kinizsi 100-ason nyilatkoztál benne.

 

 

Előzmény: asciimo (64382)
y3k Creative Commons License 2017.11.24 0 0 64384

Új füzetről esetleg valami halovány hírmorzsa?

V43 1279 Creative Commons License 2017.11.24 -1 11 64383

Szívesen, máskor is!

 

Köszönöm én is az infót, a hétfői alkalomról nem tudtam. Ha úgy jön ki a lépés, akkor majd ha tudom aznap viszem be az AK füzetemet, ha kész leszek vele.

 

Nekem nincs bajom azzal, ha valakivel nem értek egyet, de egy ilyen miatt személyeskedést és burkolt sértést intézni a másik felé szerintem erős túlzás volt. Persze, nem közömbös, ezért is írtam le a magyartól eltérő tapasztalataimat, építő jelleggel, semmi személyeskedéssel, arról nem én tehetek hogy a szavaimat kiforgatva azzá vált.

 

Amúgy volt/van arra példa, hogy egy csalásgyanús eset bizonyítást nyer vagy ez nem jellemző? Gondolom azért akadnak fejtörést okozó füzetek.

 

Szintén köszönöm a korrekt hozzászólást és hozzáállást!

 

Tisztelettel: egy (különc) túrázó

Előzmény: Kéktúra ellenőrök (64379)
asciimo Creative Commons License 2017.11.24 -1 13 64382

En teljesen egyetertek Veled.

Egyreszröl nagyon sok magyarorszagi Magyarnak jot tenne par het Szlovakiaban, Romaniaban, Erdelyben.

Par het alatt rajonnenek, hogy ott is emberek laknak, jok/rosszak, okosak/butak, nemzetisegtöl függetlenül. Ez az egymas utálása annyira szánalmas, hogy csak na.

Masreszröl Trianon lassan szaz eve volt. Hallottam, hogy a Magyarok Világszövetsége alairast gyüjt Trianon ellen. Ezek megörültek. Legközelebb majd azert gyüjtenek aláirást, hogy "Vesszen Mohács" ?

Hardmadreszt a feleségem Érsekújvárban született, ott nött fel. Lehet hogy Budapesten azt hiszik, hogy minden Felvideki magyar örömmel csatoltatná vissza magát Magyarországhoz, de ez egy nagy tévedés.

 

A magyar virtusrol pedig még mindig Hofi története jut eszembe

- Te voltál partizán?

- Nem, de már intézik.

 

 

Előzmény: V43 1279 (64374)
jzp2107 Creative Commons License 2017.11.24 0 11 64381

Ha a befejezéskor még lesz ez a hétfői dolog, én bizisten akkor fogom bevinni! :-)

 

 

Előzmény: Kéktúra ellenőrök (64379)
pavarotti Creative Commons License 2017.11.24 0 13 64380

"De a papírmunkás rész promt elvégzésével kapcsolatban mi nem ígérhetünk semmit."

Becsüllek benneteket és tudom hogy a mai rendszerben világban ez szinte a maximum hozzáállás amit egy becsületes/átlagos/normál ember megtehet, ugyanakkor ez a folyamatos "felfelé"/"odafelé"  mutogatva mentegetőzés borzasztó.

Azt gondolom Ti is érzitek hogy ez így nem jól van, ha már van állandó alkalom, akkor igenis kellene az esetlegességnél nagyobb biztonsággal működnie a - divatos szóval - egyablakos, azonnali érdemi "ügyintézésnek".

Mind felkéréseteknél mind múltatoknál fogva a Kéktúra autentikus képviselői vagytok, tessék szót emelni azokért a dolgokért amik fontosak. OK (?) hogy mondjuk a füzet készítésénél nincs szavatok, de az elbírálás/átvétel körülményeiért, vagy legalább ennek ki-/át-alakításáért tett javaslataitokért felelősök vagyok.

Ha támogatásra van szükségetek, szóljatok:)

Előzmény: Kéktúra ellenőrök (64379)
Kéktúra ellenőrök Creative Commons License 2017.11.24 0 15 64379

Köszönöm az információkat, tényleg érdekes, hányféle módon lehet(ne) igazolni az ottjártunkat egy adott ponton!

 

Azt viszont el kell mondanom, hogy bár még tavasszal leírtuk ide a fórumra, hogy mindenkit szeretettel várunk az MTSZ-nél hétfő délutánonként egy kis beszélgetéssel egybekötött értékelésre, sajnos nem tolonganak az ajtó előtt a kéktúrázók! A hétfőnkénti értékeléskor - habár nagyjából arasznyi magas paksamétát kell feldolgoznunk alkalmanként - egészen biztosan soron kívül értékelnénk azt a füzetet, amit személyesen nyomna a kezünkbe egy beérkező kéktúrázó! Ezután még kell egy minimális adminisztráció (amit már nem mi, ellenőrök végzünk), és utána a delikvens megkaphatja a jelvényt. De a papírmunkás rész promt elvégzésével kapcsolatban mi nem ígérhetünk semmit.

 

Annak én személy szerint nagyon örülök, hogy ilyen parázs beszélgetés bontakozott ki tegnap itt a fórumon az igazolás módjaival kapcsolatban, mert ez azt jelzi, hogy senkinek nem közömbös ennek a mozgalomnak a létezése, sorsa! És ez a lényeg, mert a közömbösség a halála a dolgoknak. Az pedig nyilvánvaló, hogy mindenkinek megvan a saját véleménye az igazolás módjáról és az értékelés elvárható szigorúságáról, éppen ezért képtelenség mindenkinek a kedvére tenni ezzel. De úgy gondoljuk, nem csak a kiírásnak, de a többség óhajának is eleget teszünk azzal, ha tartani igyekszünk egy nívót és nem kapja meg automatikusan a jelvényt az, aki a kezünkbe nyom egy kéktúra igazoló füzetet.

Előzmény: V43 1279 (64344)
V43 1279 Creative Commons License 2017.11.23 -1 10 64378

Senki nem állította hogy Magyarországon nincsen elbeszélgetős jelvényátvétel...

Előzmény: Törölt nick (64370)
V43 1279 Creative Commons License 2017.11.23 -1 0 64377

Megvan, holnap megyek a jelvényért :)

Fogok majd arrol is irni, csak tartom az időbeli sorrendet.

Előzmény: jzp2107 (64376)
jzp2107 Creative Commons License 2017.11.23 -1 3 64376

Alpannóniát is tervezed? Vagy az már megvan?

Előzmény: V43 1279 (64374)
V43 1279 Creative Commons License 2017.11.23 -2 11 64375

Be van tartva, be is lesz, ha itthon túrázok (bár kohászkék szerint már biztos intézem a szlovák állampolgárságot).

 

Egyetértek a leírtakkal. Én leirtam az álláspontomat ami miatt nekem támadtak mert megsértettem bizonyos vélemények szerint a "szent tehenet". Mondjuk nem nagyon tud érdekelni, semmit nem változtat a véleményemen ez a generált vita.

Előzmény: hadidoki (64372)
V43 1279 Creative Commons License 2017.11.23 -2 11 64374

Lehet ideológiát gyártani egy ellenvéleményre, ez szíve joga bárkinek. Azért vállalom a felelősséget amit leírtam, az viszont már teljesen més téma hogy ki mit szűr le saját szája íze szerint, ki veszi magára és ki veszi személyes sértésnek, ami nem az.

Igen, nem értek egyet vele, és?

 

Valóban, ami 50 éve jó volt az jó most is és minimum még háromszor ennyi ideig véletlenül sem szabad rajta változtatni, ha az idő túlhaladt rajta vagy felesleges. Aztán még én vagyok demagóg...

 

Ózdon képzeld el én is beszélgettem kétszer is, sőt Pálmai és Kunos Úrral is találkoztam már, akármilyen hihetetlen.Talán nem kéne a más állásponton lévőt alá/lebecsülni...

 

Ha már ítélkezés: nem én intéztem feléd egy erősen sértő célzást a sorok között, de ez már nem engem minősít. A hazaszeretet nem azon múlik, hogy írok-e dátumot vagy kétszer pecsételek-e vagy sem.

Mondanál a burkolt megjegyzésedre egy-két példát? Az egész SNP túraleírásom elérhető itt a teljesség igényével, mutatnál akár egyetlen mondatot is amiben a felkelést és/vagy Stefánikot éltetem? Mint elesett embereket sajnálom őket, de korántsem a történelmi oldal miatt fogtam bele és jártam végig az utat, hanem azért amerre vezet.

 

A zöld fűről meg csak annyit, hogy a mentalitás nem nemzeti lobogó függvénye. 

 

Ha sokat jártál odaát és nem tűnt fel semmi különbség, akkor valóban kár erőltetni ezt a témát.

Előzmény: Törölt nick (64367)
jzp2107 Creative Commons License 2017.11.23 0 13 64373

"Egyébként a kéktúrák is selfis igazolást kérnek ha akadályoztatva van a pecsétgyűjtés."

 

Más az ha akadályozva van, meg más ha ez az alap igazolás

Szerintem ez utóbbi, igénytelen. (pl ködben hogy a francban csinálok a helyet felismerhetően ábrázoló fotót?)

Előzmény: Pulmy (64361)
hadidoki Creative Commons License 2017.11.23 -1 14 64372

Időről időre újra fellángol ez a "hogyan igazoljuk a túrát", "jók-e az igazolás szabályai" c. téma. Mindig el is csodálkozom rajta.

 

Egyrészt: A kiírás pontosan fogalmaz. Ha dátumozni kell, dátumozok. Ha kettőt kell bélyegezni, kettőt bélyegzek. Nincs ezzel semmi baj, be kell tartani.

 

Másrészt: A túrához két fél kell: én és a természet. Persze nem baj, ha jó a "többi egyéb" is, de ez a kettő a lényeg. Ha érdekel az adott tájegység, szemrebbenés nélkül bejárom azt (akár letérve a kiszabott útról), mert ez a fontosabb. Hisz ezért indultam el, ezért írták ki a túramozgalmat is!

 

Ha pedig fáraszt az egész procedúra, hát nem bélyegzek, nem foglalkozom az egésszel, de a végén az elismeréssel sem. ...és nem verem "büszkén" a mellem, hisz önként vállalom, vagy önként mondok le róla.  

V43 1279 Creative Commons License 2017.11.23 -1 11 64371

Ha nem lett volna a pecséteknek legalébb egy része pótolva,akkor még inkább kifogásolható lett volna a füzetem.

Eleinte volt hogy én dupláztam külföldön, de aztán gyorsan leszoktam róla.

Ahogy te sem érted miért olyan nehéz, úgy én sem értem ennek a szükségességét.

Nyilván úgy fogom csinálni ahogyan a kiíró előírja, akár itt, akár máshol, ha meg akarom csinálni a mozgalmat. Ettől függetlenül lehet az embernek véleménye és meglátása, amely adott esetben negatív, erre is való a fórum és ugyanolyan jogalapom van kimondani ezt, mint bárki másnak bámi mást.

Nem vitatkozom senkivel, a véleményem rendszer szintű kérdést feszeget, nem személyeset, szóval nem szerencsés ezt indulati/érzelmi síkra átvinni.

 

Előzmény: Törölt nick (64358)
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.23 -12 1 64370

De, ebben, nagyon találó megállapítás! A doki arca meg egy tanulmány a képen. :-)

 

timetable

Lehet hogy nem ebben a hozzászólásban fogalmaztam a legérthetőbben a témáról, de nagyon is egyetértek az általad leírtakkal. Legyen személyes kapcsolat, legyen  beszélgetés, legyen kontaktus az elbírálások során, legalább a kéktúra esetében. Miért kellene mindennek instantnak lennie, csak azért mert ilyen lett a világ? 

Én törekedtem rá anno, és volt is, igaz 2014-ben a második alkalommal már lényegesen rövidebb volt a procedúra. 

A Mátra-Bükk útjain, a Dorogtól Nógrádig, a Nógrád megye Természetjárója, a Kohászok útja mozgalom amikről eszembe jut hogy személyesen intéztem, mindegyikről pozitív, beszélgetős emlékeim vannak. 

Ezért is éreztem igazságtalannak az elmondottakat.

 

A Cserehátról egyelőre Szanticska az amit maradéktalanul próbálok majd megmutatni, a túra többi része mind fotókban, mind élményanyagban finoman szólva nem nagyon alkalmas egy pozitívabb írás összerakásához. 

Miután befejeztük majd a Cserehát Turistája mozgalmat valószínűleg zöldellő időszakban visszamegyek majd és megpróbálok jó fotókkal, óvatos fogalmazással valami jót is írni erről a mindenki által magára hagyott vidékről.

 

Jelen állapotában megmondom őszintén hogy nem lehet jó szívvel ajánlani a mozgalmat senkinek, még gyakorlottabb túrázóknak is komoly gondokat okozna.

 

 

 

Előzmény: Bikk Pubi (64369)
Bikk Pubi Creative Commons License 2017.11.23 0 0 64369

Juszt sem nyitom meg a linket, de nem ebben mondja Merza doktor, hogy az lakik itt, akinek télen el van takarítva a hó a kapuja előtt?

Érdemes elolvasni a "Hogyan jutunk el Szanticskára?" írását, van abban kék is meg Cserehát is.

Előzmény: Törölt nick (64364)
timetable Creative Commons License 2017.11.23 0 11 64368

Úgy tűnt, mintha lepattantak volna rólad teljesen a topiktárs máshol szerzett tapasztalatai. De ezek szerint félreértettem - csak tompítani próbáltad a hozzászólás élét, ugye? Örülök, ha (leszámítva a történelemmel kapcsolatos látásmódot) egyetértünk abban, hogy jó lenne (újra...?) mozdulni abba az irányba, hogy a túrázó és szervezet közötti személyes kapcsolat több teret nyerjen.

 

 

Más téma, Cserehát:

Köszönöm a képes beszámolót. Én vagy 8 éve, eltöltöttem közel egy hetet a tájegységen, október vége felé - jól visszaadják a fényképek azt a reménytelenséget, amit ősszel tud sugározni. De pont ezért írtam, hogy ha tudjátok, nézzétek meg mondjuk nyár elején. Döbbenetes a különbség, ahogy az ilyenkor csupasz domboldalak megtelnek élettel, és a kultúrtájat is bőven képviselik a lucerna és napraforgótáblák. 

 

Ottjártunk során nekünk az a szerencsénk volt, hogy egy helyi ügyekben szakavatott "vezető" vitt minket (az ő ötlete volt a program). A döbbenetesen szétrabolt templom már akkor is így állt: annyit érdemes hozzátenni, hogy itt ez a falu lett a gyűjtő. Az a hely, amelyet a csereháti cigányság akkor már maga között is így emlegetett. Ha ismerünk olyan történeteket, hogyan akadályozta meg itt-ott az országban a többségi magyar nemzetiségű lakosság egy cigány család beköltözését, akkor a Csereháton elmondható, hogy volt rá példa hogy a cigány családok akadályozták meg egy másik cigány családnak a beköltözését. 

 

A "hétfalu" (Krasznokvajda vidéke), ahol mi a legtöbbet töltöttük: Perecse kapcsán akkor azt emlegették, hogy lesz burkolt út a határ felé, ez ha jól sejtem mai napig csak terv. Kánytól van út a határ felé: ezért konkrétan (újra) a kassai agglomeráció része. A két falu közötti túraszakaszt akkor már teljesítettem. :)

Előzmény: Törölt nick (64357)
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.23 -13 1 64367

A nagy semmiről beszélünk, tiszta demagógia.

Ahány túramozgalom, annyiféle elbírálás itthon is és gondolom más országokban is. Ez nem magyar, nem szlovák, vagy osztrák sajátosság, hanem mozgalomfüggő. 

 

Kiragadtál közülük egyet, amit arra használtál hogy odabökjél egyet a kéktúra ellenőröknek, mert mint már régebben kiderült, nem értesz egyet a kettős bélyegzéssel és a dátumozással. (akkor miért kezdtél bele, ez alapszabály 50 éve...)

A kéktúrán kívül pedig az összes többi általam ismert MAGYAR túramozgalom bélyegeztetése, igazolása, elbírálása pontosan olyan egyszerű mint ahogyan leírtad a szlovák kapcsán és pontosan ugyanolyan szívesen elbeszélgetnek veled ha elmész, mint a tótok. (Egerben, Szegeden, Ózdon, 'Tarjánban stb) sőt én a kéktúra kapcsán az MTSz-ben is jót beszélgettem 2011-ben Vencel úrral. 

Meg kéne ezeket is ismerni, és utána ítélkezni.

 

Szóval ha már a nemzeti sajátosságokról beszélünk akkor a "szomszéd fűje mindig zöldebb" megállapítás is vastagon megállja a helyét ebben az esetben, éppen úgy mint a patriotizmus teljes hiánya esetenként.

 

Romániát nem ismerem, de a bezzegország Szlovákiában többször jártam az utóbbi időben én is. 

Hagyjuk már... a statisztika sok mindenre alkalmas, csak a lényeget nem mutatja. 

 

 

Előzmény: V43 1279 (64366)
V43 1279 Creative Commons License 2017.11.23 -2 12 64366

Köszönöm, itt a pont! Végre valaki érti miről beszélek.

 

"Miért ne vehetnénk át tőlük bármit?"

Szerintem ennek legfőbb gátja a magyar virtus: mi mindent mindig jobban tudunk és csinálunk mint mások, akik meg körülöttünk vannak azok minimum hülyék, de haladó szinten nár utálandó és lenézendő népek. Aztán meg lehet nézni meddig jutottunk ezzel a felfogással: lassan már az említett Románia is leköröz mindket...de ez innentől már politikai téma, szóval részemről ennyit erről.

 

 

Előzmény: timetable (64355)
Tavaszi Széll Creative Commons License 2017.11.23 0 0 64365

Igen, ezt a cikket ismertem, Pál István :-) két gyerekéről is itt olvastam korábban.

 

Szemere: :-))

Előzmény: Törölt nick (64364)
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.23 -11 1 64364

Szanticskáról kutakodva találtam egy 2014-es cikket, amely bár már több elemében nem érvényes mégis egy egészen jó, átfogó képet ad a faluról, egy teljes alakos fotóval szállásadóinkat, Zsoltot és Mónit is bemutatván.

 

Szanticska – a falu, ahol hárman laknak | NLCafé

 

Más...

A Szemerei templom látványosságai azóta is élénken élnek fantáziámban emlékeimben. :-)))

Előzmény: Tavaszi Széll (64363)
Tavaszi Széll Creative Commons License 2017.11.23 -1 11 64363

... de ez a szelfizgetés a mindennek a legalja, szerintem én személy szerint nem szeretném, ha terjedne"

 

Azt hiszem, hogy ezt a gondolatodat többen félreértették. Vagy egyedül én. :-))) Ezt úgy érted, hogy egy túramozgalom esetében ne a fényképes igazolás legyen az egyetlen igazolási lehetőség? Legyen helyette leolvasható kód, ill. saját vagy céges bélyegzővel való igazolás. 

Előzmény: jzp2107 (64356)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!