Keresés

Részletes keresés

kiss_atti Creative Commons License 2014.08.06 0 0 20034

mert a hat kamra már nemk annyira stabil.

---

Aki ekkora ordas baromságot mond, oda - légyszi - ne menj vissza .

Előzmény: Törölt nick (20031)
ganser Creative Commons License 2014.08.06 0 0 20033

A "korrekt"-t ismerem.

Gealan rendes gyártótól van,rendben.

Gördülékeny náluk az ügymenet,a lányok profik,a beépítők többsége is rendben.

Inkább a kömmerling-persze honnan van.

A Winkhaus alapján Ferrandos lehet.

Jelenleg - kb. 2 hónapja- a winkhaus GU lett.

Előzmény: borbolya7 (20030)
Törölt nick (X) 2014.08.06 0 0 20032

- 5 kamrás 2 rétegű üvegezéssel

- 6 kamrás 3 rétegű üvegezéssel

 

... miben jobb?!? hő.- illetve hangszigetelésben jobb értékei vannak a 6 kamrásnak 3 rétegű üvegezéssel...

 

... bőven elég az 5 kamrás 2 rétegű üvegezéssel.. ?!?!

 

Eléggé összetett a dolog... Milyen profil, profil falvasatgság,  milyen beépítési mélység, milyen épület, hogyan,- illetve hova lesz beépítve... Stb..!

Előzmény: Törölt nick (20031)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.06 0 0 20031

Ötkamrás két ablakos. Vagy az ötnél több kamrás három ablakos nyilászáró jobb, illetve miben?

Nekünk egy helyen azt mondták, hogy bőven elég az első verzió, mert a hat kamra már nemk annyira stabil.

borbolya7 Creative Commons License 2014.08.06 0 0 20030

Köszönöm a megnyugtatást. Ismered őket? :) Te melyik megoldást választanád egy északi erkélyajtóra?

  • Profil rendszer: KÖMMERLING Eurofutur Classic sík szárny (5 kamra, 70 mm-es profil)
  • Üvegezés: 24mm-es 2rt-ű (4-16-4) (Ug=1.0 W/m2K)
  • Vasalat: Winkhaus activPilot német vasalat. (Alsó kiemelésgátló, 4 fokú mechanikus résszellőző, hibás-működésgátló, szárnyemelő funkció)
  • Szín: RAL9016 (fehér)
  • Gumitömítés: galambszürke

 vagy: Gealan 6 légkamrás Roto vasalat

 

Az ár hasonló.

 

Előre is köszönöm a választ.

Előzmény: ganser (20026)
gabeeen Creative Commons License 2014.08.05 0 0 20029

Én ezt  úgy szoktam megoldani ha nem kérik a szellőzőt (nyílt égésterű gázkészülékhez)  hogy aláíratom az ügyféllel hogy a szükséges tájékoztatást a részemről megkapta és SAJÁT FELELŐSSÉGÉRE nem kérte a beszerelését.

 

Ezek után engem nem érdekel hogy majd kivel és mennyiért oldják meg a beszerelést, persze mi is megcsináljuk utólag is de nem annyiért mintha így rendelték volna az ablakot.

Előzmény: Judit KB-i (19999)
gabeeen Creative Commons License 2014.08.05 0 0 20028

Attila!

 

Bocs hogy csak most válaszoltam de a héten Münchenben építünk be így nem voltam net közelben, e mellet örülök neki hogy ez a téma amint látom most ki lesz vesézve.

 

A saját említett problémámmal eddig egyébként már legalább 4-5 ügyfelem jelentkezett nálam hogy nem fogadják el az beépített higro szab, szellőzőjét (EMM-916).

Előzmény: gabeeen (20027)
gabeeen Creative Commons License 2014.08.05 0 0 20027

Minden érintett ellenőr a mellett hogy túl van lihegve a a szellőző típus erősen szerintem a másik félre akarja a felelősséget átruházni.

 

A nálam járt ellenőr a kéményseprőktől ebben éllovas volt, ezért ha a fejem tetején pattogtam sem fogadta el a kéményem a fürdő és konyha ablakban lévő higro szab. szellőzőimmel sem.

 

A szép benne hogy nem a legtöbb ablakos által használt EMM-916-os szellőzőim voltak amik 10-36 légköbméter/órát engedtek át, hanem az ettől nagyobb 20-50 légköbméter /órás (nem zárható, típust most fejből nem vágok) volt beszerelve.

 

A legnagyobb röhej az egészben hogy a konyhámba és fürdőmbe 70 légköbméter/óra átengedésű szellőzőt akart kérni a gáztervező amire közöltem vele hogy gondolja át mert ilyet a legnagyobb légáteresztésű szellőző sem tud.

 

Amennyiben érdekel szkennelem, és belinkelem ide neked ezt a szakvéleményt.

 

Ui: a kéményseprős palit amúgy miután megcsinálta ezt az egész cirkuszt kidobtam a lakásomból elég csúnyán.

 

Előzmény: kiss_atti (19993)
ganser Creative Commons License 2014.08.05 0 0 20026

rendben lesz,aludj nyugodtan.

Előzmény: borbolya7 (20023)
attamatta Creative Commons License 2014.08.05 0 0 20025

Nem.  Nem más a szitu. Szorosan összefüggenek a szálak....

Valójában csak én gondoltam azt, hogy egyáltalán nem tudják a dolguk az ablakosok, mivel nem csinálták meg azt, amiről tudtak és kalkuláltak, mert biza ide kell szellőző. Tudták...csak hiányzott (innentől jótékony homály...). Az más, hogy valaki meg sem említi vagy abszolúte nem foglalkozik vele, csak szóljon...

Azt tartanám helyes magatartásnak, ha erre felhívnák kérés nélkül is a figyelmet - ennek elmaradását reklamáltam, de magukban anélkül cselekedtek- , ha valakit pedig nem érdekel, írassák alá vele, oszt legyen a többi a saját baja....Csak hogy nekem nem volt mindez érdektelen. Az életem nem az.

 

Ha Te, kedves olvtárs a fentiek szerint jársz el, akkor minden tiszteletem! Ha pedig nem, esetleg meg tudnád tenni? Ígérem, az belső ajtókat nálad rendelem meg....:))

Előzmény: kiss_atti (20022)
halaloszto Creative Commons License 2014.08.05 0 0 20024

En vettem toluk ablakot, magam epitettem be. Garazsba nem akartam specizni nagyon. A ket egyforma ablakot nem sikerult egyformara gyartani, meg az egyikbol hianyzott egy zarfogado. Elismertek, szereztek potlast es megkaptam.


Vajk

Előzmény: borbolya7 (20023)
borbolya7 Creative Commons License 2014.08.05 0 0 20023

Sziasztok!

 

Tud valaki nekem referenciával szolgálni a Korrekt ablak kft. munkájával kapcsolatban? Erkélyajtó cseréjéről lenne szó. Előre is köszönöm!

kiss_atti Creative Commons License 2014.08.05 0 0 20022

Értem én,

 

csak ezen írásod alapján az alaphelyzet tök más, mint a "vitaindító" expozédban...

És legyünk jóindulatúak: "a régebben ide írogató, de azóta rájövő mi a helyzet" kolléga egyszerűen - mintegy véletlenül - megfeledkezett a szerződéses kötelezettségei teljesítéséről.

 

Előfordul az ilyen ....

:-)))))

Előzmény: attamatta (20021)
attamatta Creative Commons License 2014.08.05 0 0 20021

Érdemes volt erre a topicra rátalálnom, és kinyitni a számat. Már csak azért is, mert a másik fél is olvasgat errefelé, bár ahogy mondta, régebben írogatott is, így hamar rájött a dolgokra....

Valóban nem "kötelességük" tenni a szellőzőről, de állításuk szerint mindig megemlítik, és a szerződéseikben az ügyfél döntését rögzítik. Nálam ez kimaradt, és pont azért, mert kalkuláltak vele, ergo be kellett volna rakni - de mégsem történt.  A felmérési lapon szerepel, ezt írtam alá, a végső szerződésből és jótállási bizonylatból azonban kimaradt ennek részletezése, csak a "szükséges szerelvények" kifejezés olvasható - ami esetemben a szellőzőt takarja. Azonban nem az összes ablakot érinti, csak 2-t, azaz 4 szellőzőt fizettem ki korábban.  A fájdalom-díj nem a belső ajtók cseréje lett (ennyire "kemény" nem vagyok, hanem a maradék 1 ablak 2 szellőzőjének ingyenes beépítése a többi 2 ablak utólagos pótlásai mellett.

Szóval nyertem....Nem 100e-t ugyan....de mégis csak ennyit. Visszanyertem a pénzem (65e)+ jackpot!

 

Köszönöm mindenkinek a szíves észrevételét és noszogatós szándékú élcelődését, bár ezek nélkül is megtettem volna a lépéseket, de így ösztönözve voltam...:))

 

Szóval ez most tényleg kemény....

 

:)))))))

Előzmény: attamatta (19996)
kiss_atti Creative Commons License 2014.08.05 0 0 20020

Szerinten a Kandi Kamerától vagy ...

 

:-)

Előzmény: Athos27 (20019)
Athos27 Creative Commons License 2014.08.05 0 0 20019

Kedves Hozzáértők!

 

Egy olyan kérdéssel fordulok Hozzátok, hogy szükségem lenne egy 75×200/210-es külső ajtóra. Már jó ideje bújom a netet, de idáig csak a Hö.... nevű cég fém ajtaját találtam, de az meg nem hőszigetelt, csak méhsejt papír van a két fémlemez közt az meg télen szerintem cudar lenne...

 

Tudtok esetleg valamilyen megoldást a dologra, merrefelé, hol lehetne még utána nézni?

 

Előre is köszönöm!

Péter

PedelecTibi Creative Commons License 2014.08.05 0 0 20018

Egyvalakit még nem emlitettetek....2015-től a kéményseprőknek kell ellenőrizni a lakás légellátottságát, ha a jelenlegi szabályozás marad.
A birósági gyakorlat pedig az, hogy aki legutoljára járt a lakásban és nem vett észre valami hiányosságot, az a hunyó.
Namármost...az ablakos az egyszer megy, kicseréli az ablakot és jónapot....tigázos megy pár évente cserélni gázórát vagy felülvizsgálni a csatlakozó vezetékeket....gázszerelőt vagy hivnak az emberek vagy nem, nem kötelező(nagy részük meg nem foglalkozik a légellátottsággal).
Kéményseprőnek évente kötelező mennie, tehát biztos hogy rá fogják húzni a vizeslepedőt.
Kéményseprőként már nem egyszer jártam úgy, hogy kihivtak egy jól szigetelt házba, hogy leáll a kazán egy csomószor, gázos megnézte, semmi baja nincs. Hivtak, bezártam mindent, páraelszivó bekapcsol(ami ugye megint szabálytalan ha egy légtérben van a nyitott égésterű gázkészülékkel), és máris visszafele jött a füstgáz. Gépésztervezővel ki kell számoltatni ilyenkor a lagás levegőigényét, és annak megfelelően kell betenni légbeejtőket(akár ablakora, akár falra). Ahol megcsinálták, ott nemis volt többet gond, sem a kazán működésével, se mással.
Szóval nem az ablakost fogják kihozni ludasnak, hanem jövő évtől mindenért a kéményseprő lesz elsősorban a felelős ha baj történik.

2012. évi CXC. törvény 7. §a-val módosított,  
2012.évi XC. törvény A kéményseprő-ipari közszolgáltatásról 

347/2012. (XII. 11.) Korm. rendelet A kéményseprő-ipari közszolgáltatásról szóló törvény végrehajtásáról

63/2012. (XII. 11) BM rendelet A kéményseprő-ipari közszolgáltatás ellátásának szakmai szabályairól.
Ezekben a törvényekben vannak leirva.

Judit KB-i Creative Commons License 2014.08.05 0 0 20017

Jo a sztori, de számomra az is benne van, hogy a gázos a tulajnak fogja azt mondani, hogy fizess! Ennek klasszikus oka van, "a jog nem ismerete, nem mentesít a felelősség alól". Ez nem csak akkor igaz, ha lop valaki, hanem ilyen esetben is. A te házad, a te ablakod, a te pénzed  a te életed, ki kellene, hogy a legnagyobb felelősséggel gondolkodjon?! Nem az ablakos dönt, hanem a tulaj!

Jók a villanyszerelős hasonlataid, de ne felejtsd el, hogy ha a villanyszerelő mond valami rémisztőt, attól mindenki megijed, ha az ablakos, akkor mindenkinek van egy ellensztorija....

Előzmény: asdf_ (20011)
ganser Creative Commons License 2014.08.05 0 0 20016

Eddig nem vették észre.

Majd fogják.

Esetleg feldobod a talpad és lehet kárörvendeni.

(az nevet ,aki utoljára nevet.)

Előzmény: asdf_ (20015)
asdf_ Creative Commons License 2014.08.04 0 0 20015

Nálam három hete voltak, van gáztűzhelyem is, meg falikazánom is, és képzeld,  nem köteleztek semmi olyasmire, hogy fúrjak lukat a falba, az ablakra, vagy a tetőbe.

Orommel hallom, hogy ellazazzak, akkor lehet, hogy nem kell aggodnom a szandekosan elzarhatora csinalt aerecom miatt a konyhaban ;)

Előzmény: kiss_atti (20012)
asdf_ Creative Commons License 2014.08.04 0 0 20014

 

Miért vennék elő az ablakost?

 

Mert o az, aki az ablakok beszerelesevel eloidezi a nem megfelelo legcsere allapotat? (csererol beszelunk, nem uj epitesrol, ott termeszetesen a gepesz, tervezo az illetekeselvtars) Mondom, ha papirral le van fedezve, akkor semmi gond. De az ablakosnak szakmajabol adodoan tudnia kell, hogy mit lehet es mit nem, a sima atlagpolgarnak viszont semmi dolga ezzel, o megrendel es fizet, ezert pedig egy az eloirasoknak megfelelo es nem (elet)veszelyes allapotot kell kapnia. Talan nem teljesen jo analogia, de ha nekem valahova be kell huznom 4 szal ethernet kabelt, a megrendelo meg ramutat egy vedocsore, amiben mar harom 220-as kabel megy, hogy na oda, abba kene mennie a kabelnek, akkor neki nem kell tudnia, hogy a gyenge- meg az erosaram nem igazan megy egyutt es kulon csoben illenek mennie, de nekem igen. Nem is huzom be. Vagy prezental egy gyengearamos csovet, vagy egy ureset, vagy viszontlatas :).

 

Előzmény: Proxima76 (20013)
Proxima76 Creative Commons License 2014.08.04 0 0 20013

Miért vennék elő az ablakost? A megfelelő szellőzés biztosítása több más módon is megoldható. Ilyen alapon elővehetik a tervezőt is, vagy a felelős épületgépészt., hogy miért nem terveztek be szellőztetőrendszert. A  szellőzés biztosítása a tulaj dolga, ő dönti el hogy hogyan akarja megvalósítani. Mi van pl. ha a jól szigetelt házamban a drágán vett jól szigetelő ablakokat nem akarom kilyukasztani? Megoldhatom a dolgot hőcserélős szellőztetővel is.

Szóval botorság máson keresni a felelősséget.

Előzmény: asdf_ (20011)
kiss_atti Creative Commons License 2014.08.04 0 0 20012

vegigmennek mindenkin a gazszolgaltato emberei, kivetel nelkul, elobb-utobb mindenki sorra kerul

--

Nálam három hete voltak, van gáztűzhelyem is, meg falikazánom is, és képzeld,  nem köteleztek semmi olyasmire, hogy fúrjak lukat a falba, az ablakra, vagy a tetőbe.

 

Megkérlek, hogy ne terjessz tévhiteket, mert semmiféle előírás nincs - te sem tudtál ilyet linkelni -, ami kötelezővé teszi , hogy a nyílászáró csere kapcsán a nyílászárókat cserélő szakember kötelezően meg kell oldja a légcsere biztosítását.

 

Óriási különbség van a "meg tudjuk oldani", vagy a "meg kell oldanotok!" kifejezések között.

 

Ezzel foglalkozom 8. éve, itt, a topicon sokkal többen, sokkal régebb óta.

 

Szerinted nem tűnne fel nekünk, hogy hülyén dolgozunk ?? Mindannyian??

Előzmény: asdf_ (20011)
asdf_ Creative Commons License 2014.08.04 0 0 20011

Senki nem kotelez, ugyanakkor ha az ablakcsere kovetkezteben lesz elegtelen legellatas (se huzo ablak, se szelloztetorendszerkent funcionalo felso redony nem lesz mar az uj ablakok miatt) es ebbol baleset/halal lesz, akkor az ablakost biza elovehetik.

Ugyanakkor, szerintem nagyfoku ontokonloves is nem beszereltetni az ugyfellel, mert ugye partunk es kormanyunk kitalalta ezt az ellenorzest, vegigmennek mindenkin a gazszolgaltato emberei, kivetel nelkul, elobb-utobb mindenki sorra kerul (legkesobb a kovetkezo oracsere elott), es ha ott nincs aerecoja/lyuk a konyhafalon az embernek mikozben nyilt egesteru keszuleke van, akkor maris kapja a papirost, hogy van 30 napja megfixelni, kulonben lekotik a gazhalozatrol (es ekkor meg orulhet, mert akar azonnal is lekothetik megszuntetendo az eletveszelyes allapotot). Akkor pedig ott az ablakos felmenoje lesz jelzos szerkezetbe foglalva, hogy hat miert nem mondta amikor rendeltuk az ablakot, es most lehet kulon fizetni kiszallast, melodijat, es orulhet, ha egyaltalan elfer meg felulre, es nem takart ra a beszereles ota a hoszigetelessel a tokra. Szoval ha en ablakos lennek, akkor minden arajanlatom aljan ott lenne, vastag betukkel, all caps, hogy nyilt egesteru gazkeszulek eseten ko-te-le-zo a megfelelo legellatas, ha az jelenleg nincs, akkor vagy azt kell megvalositani, vagy a most rendelni kivant ablakokba _kell_ belerakni.

Előzmény: kiss_atti (20006)
asdf_ Creative Commons License 2014.08.04 0 0 20010

Gyanus volt az a mar, de nem kerdeztem ra, gondoltam csak nem. Ezek szerint de, es finito? :O

Előzmény: fgcs (20008)
molnarnagy Creative Commons License 2014.08.04 0 0 20009
Véleményem szerint ez azért alakult így, mert az új technológia -jelen esetben a nyílászáró-, szinte tökéletesen teszi a dolgát, azaz szigetel., elzárja huzat útját stb....
Erre válaszul egy kreatív elme ( a szó jó értelmében) kitalálta a nyílászáróba ( akár utólag is ) építhető szellőzőt. Amit nevezhetünk esztétikusnak is. DE lehet szólni a kőművesnek, hogy üssön lyukat a frissen szigetelt, festett, csempézett falon, majd jöhet a villanyszerelő, hogy kivésse a vezetékek helyét, aztán jöhet a festő, a burkoló....
Garantáltan nagyobb összeg kerekedik a végére, mint a szellőző bemarásának ára. Az időtényezőről most ne essen szó. Azonban sehol nem láttam törvénybe-rendeletbe foglaltan azt, hogy ez az ablakos sara. Kötelessége ezen helyzetben egy intézménynek van, a gázműveknek. De az a gázos, aki azt állítja, hogy az ablakos életveszélyes helyzetet teremtett, ritka nagy barom. A szellőzés mikéntjének kialakítása KIZÁRÓLAG a tulajdonos kötelessége. A résszellő ezen belül csak egy kényelmi szolgáltatás.
Szerintem.
fgcs (X) 2014.08.04 0 0 20008

Nem azon volt a hangsúly, hogy TE nem tudsz már tőlük szerezni semmit... Nagyjából senki. :S

Előzmény: asdf_ (19995)
fgcs (X) 2014.08.04 0 0 20007

Ha csinálsz egy ilyen listát ár szerint is, ahol 10-es a legolcsóbb, 1-es a legdrágább, akkor a kapott szám nagyjából fedni fogja a valóságot.

Előzmény: Ryloth (19987)
kiss_atti Creative Commons License 2014.08.04 0 0 20006

Nem ugyanaz a helyzet,

 

mert a szellőzés megoldására nemcsak ablakos lehetőség van, míg a villanyász az sajna egy ilyen szakma...

:-))

 

Részemről a flame vége: mi nem vagyunk kötelezve semmilyen jogszabály által arra, hogy mi oldjuk meg a légcserét.

Előzmény: asdf_ (20005)
asdf_ Creative Commons License 2014.08.04 0 0 20005

Ha a te tevekenyseged soran all elo az a szituacio, hogy eddig megvolt a 12 m3/h/kW, utana pedig nem, (vagy esetleg eddig sem volt meg, de te nem teszel ellene/veded le magad papirral) akkor amennyiben a kuncsafttal tortenik valami, a te munkad iteltetik majd szakszerutlennek, teged vonnak jogilag felelossegre, ha papirral nem vagy levedve. Szerintem.

Mint ahogy a vllanyaszt is, ha a szerelese utan a furdokadbol kilepve megtamaszkodom a mosogepen, es megcsap az aram, vagy a komuvest, ha ugy javitja meg a duledezo kemenyemet, hogy kozben beesik par tegla, aztan emiatt nem lesz a kemenynek huzatja, en meg jol meghalok CO mergezesben.

Előzmény: kiss_atti (20003)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!