Keresés

Részletes keresés

Hangyaboly6 Creative Commons License 2008.11.02 0 0 14000
Köszi Ildu!!!! :-)*
Előzmény: ildu (13991)
Hangyaboly6 Creative Commons License 2008.11.02 0 0 13999
Bibibí, én már láttam őket élőbeeeeeeeeen! :-)))) Jól sikerültek a fotók is!
Akkor én már ne is szóljak semmit? Nehogy elbízd magad? ;-)
Az infókat köszi!!!
Előzmény: Törölt nick (13990)
Hangyaboly6 Creative Commons License 2008.11.02 0 0 13998
OK! Akkor kapsz te is! ;-)
Jaj, eszembe jutott a többi adósságom is.....:-((((((
Gandinak.....
Macs, neked kell küldenem a lyukasztót?????? (piruló szmájli)
Előzmény: Kardszárnyú (13992)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.02 0 0 13997
Ezek a "betűfüzérek" fantasztikusak. Gondolom nem türelmetlen embernek való munka :-) Hogyan készült? Nem fotóztad munka közben? Érdemes lenne.
Előzmény: 4Hópihe (13977)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.02 0 0 13996

Jó reggelt mindenkinek!

Én megkaptam a tündéreket rendesen a Gmail címemre, megpróbálhatom továbbküldeni.

A hosszúkás lapok 9*18 cm, nem tudom, ez a francia? Tavalyról maradt ilyen méretű borítékom. Késöbb mondták, hogy ez most divatos, pl. esküvői meghívóknál.

Köszönöm a sok dicséretet, de félek, hogy még a végén elbízom magam.

MarcsiV Creative Commons License 2008.11.01 0 0 13995
Imádom ezeket a bordó-krémszínű összeállításokat! Nagyon elegáns a másik kettő is. Jó ötlet az alsónál a kontúrmatrica a kacskaringók között, nagyon tetszik.
Előzmény: Törölt nick (13990)
Kardszárnyú Creative Commons License 2008.11.01 0 0 13994
nagyon szépek lettek a varriációk, jól választottál színeket és szép a varrás is:) Jól látom, hogy az első 3 francia méretű?a kéken jó az a kis mikulásos kép, feldobja, az utolsó pedig nagyon elegáns lett az arannyal:)
Előzmény: Törölt nick (13990)
Kardszárnyú Creative Commons License 2008.11.01 0 0 13993
köszi az ötletet a varrásra:)
az olló éllessége nem függ az olcsóságtól mert anno mi vettünk a rossmannba olcsó ollót és az jól működik, de van amit ajándékba kaptam azt példálul van, hogy nem mindegy melyik fele van felül, mert az egyik felén szakít a másik felén pedig tökéletesen vág.
remélem értelmezhető amit írtam.....
Előzmény: Törölt nick (13989)
Kardszárnyú Creative Commons License 2008.11.01 0 0 13992
igen éreztem én is hogy nem az igazi, de azt hittem, hogy a gyakorlatlanság miatt, bár a végén egész belejöttem ebbe a 1.ből a 3-ba varrásba, és azok a varrott részek szebbek is lettek....
De majd kipróbálom, a másik varriációt is:)
én nem kaptam olyat:(
Előzmény: Hangyaboly6 (13986)
ildu Creative Commons License 2008.11.01 0 0 13991
Lányok,úgy látom meghülyült a gmail-em,nem hajlandó a tünciket továbbítani se együtt,sem egyenként.sorra dobja vissza hibaüzenettel mindenkiét.Ezért felteszem a képtáramba néhány napra,onnan le tudjátok tölteni.
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.01 0 0 13990

Itt vannak a variációk csillagokra...

Törölt nick Creative Commons License 2008.11.01 0 0 13989

Sziasztok Mindenki!

Vettem a Rossmannban olyan görgős ragasztót, amit Barkorka ajánlott, szerintem jó, olcsó, tiszta, könnyen kezelhető.

A varrásról: ki kell tapasztalni. Ha nagyon ívelt, rövid szakasz, jobb a tűzőöltés (1-2, 2-3. stb) a hosszabbaknál jobb a száröltés (1-3, vagy 1-4).

A mintavágó ollóval megpróbáltam sarkot vágni, de nem sikerült, roncsolta, szaggatta a papír szélét. Lehet, hogy nem elég éles az ollóm. Elég olcsó volt...

Hangyaboly6 Creative Commons License 2008.11.01 0 0 13988
Akkor jó, nem küldöm a másikat:-) Szívesen! :-)
Előzmény: ertimar (13983)
Hangyaboly6 Creative Commons License 2008.11.01 0 0 13987
Próbáltam én mintaollóval sarkot vágni, talán Pihe lapján? Nagyon nehéz volt.... De hamarosan lesz lyukasztóm hozzá......:-))))))
Előzmény: barkorka (13984)
Hangyaboly6 Creative Commons License 2008.11.01 0 0 13986
Most már én is megzakkantam! :-))) (Eddig dolgoztam....)
Delfinke, ez a lap nagyon aranyos lett! Minden a helyén van! A varrásnál azt gondolom, hogy úgy kellene talán inkább varrni, mint a gépöltést, próbáld ki! ;-) Tehát nem 1.-ből a 3.-ba, hanem 1.-ből a 2.-be, az egymás melletti lyukak legyenek összekötve. Amikor a Joyos macik sablonját varrtam ki, nem tudom, emlékeztek-e még rá, nagyon kék volt:-), na ott próbáltam ki ezt, először én is így csináltam, mint te, de kiderült, mégis jobb a gépöltéses variáció, és így kell pl. az Elinés állatokat is kivarrni. Neked adtam olyat? Szégyellem, de nem emlékszem.......:-(((((
Előzmény: Kardszárnyú (13985)
Kardszárnyú Creative Commons License 2008.10.31 0 0 13985
nálam is készült egy a fotó nem az igazi arany lapra raktam és a varráson látszik, hogy az első ilyen...
barkorka Creative Commons License 2008.10.31 0 0 13984

Szép estét mindenkinek :))

 

Ma agyilag teljesen le vagyok gatyásodva, miután 9-től fél 5-ig ültem informatika órán a suliban és 80%-ban fogalmam sincs mi értelme volt annak, amit ma csináltam, így előre is elnézést, ha értetlenül fogalmaznék.... :))

 

Ildu emlékeim szerint csütörtökön a tündéreket kétszer is megkaptam, köszönet értük! :))

 

gandi szépek a színek és precíz a kivágás! :)

 

MarcsiV én ilyen csokros lapot eddig pergára csináltam. Az egyik virágcsokrot vettem én is Munkásotthon utcában, a másikat meg csináltam. :))

 

Pihe megint remekeltél! A másodiknál nagyon tetszik ez a sarokmegoldás! Én magamtól tuti nem gondoltam volna arra, hogy így helyezzem el, pedig nagyon nem rossz ötlet! A harmónika lapodra meg.....szóval mindig ámulok, hogy hogyan össze tudod variálni az eszközeidet. Az a körcsipke most a harangokkal nagyon szép! A betűk megoldása is nagy munka volt, még scrapesnek is lehetne nevezni :))

 

Hangya én a nagy hullámú ollómmal szoktam ilyen kerekített sarkokat vágni. :)

 

 

Előzmény: gandi1977 (13959)
ertimar Creative Commons License 2008.10.31 0 0 13983
Sziasztok! Hangya és Ildu! Köszönöm, megkaptam! Mindenkinek szép képeslapokat! erti
Előzmény: Hangyaboly6 (13980)
Kardszárnyú Creative Commons License 2008.10.31 0 0 13982
Pihe: nagyon tetszik mind a 2 lapod az első ötletét alkalmaznám remélem nem baj:)
a második betű megoldása nagyon tetszik írnál róla többet?:)

Gandi: nagyon tetszik a karácsonyos lapod igazán vidám lett:)

Marcsiv nagyon jó megoldással készült ez a lap és ötletesen oldottad meg a hiba takarást:)
MarcsiV Creative Commons License 2008.10.31 0 0 13981
Én is a nagymamámnak adtam azt a virágcsokrosat :)
Hú, mennyi trükk a hajtogatós lapon... Szép lett nagyon.
A kérdéseim: a cérnát két kis négyzet közé ragasztottad? Vagy hogy? És a saroklyukasztóból hogyan lett olyan szép minta a bal oldal közepén? Mert a szélén el tudom képzelni, de itt középen nem. Elakadok ott az elképzelésben, hogy mondjuk vágtál 5 derékszöget a csík közepére, hogy majd ezek lesznek a sarkok. De nem tudom, hogy hogyan tetted oda a lyukasztót. Bár nekem még nincs lyukasztóm, lehet, ezért nem tudom továbbgondolni a dolgot. (Talán hétfőn...)
Előzmény: 4Hópihe (13977)
Hangyaboly6 Creative Commons License 2008.10.31 0 0 13980
Én még nem értem rá kicsomagolni, de akkor biztos én is mást kaptam :-) Visont kaptam még egyet, azt már nyugodtan küldhetem tovább ertimarnak?
Előzmény: gandi1977 (13972)
Hangyaboly6 Creative Commons License 2008.10.31 0 0 13979
Ezt nem gondoltam volna:-)))) Az én kupakom szögletes:-)
Vannak végülis kerek sarkú sablonok, de hiába rajzolom körül, nem vagyok ügyes az ollóval. :-(
Előzmény: gandi1977 (13969)
Hangyaboly6 Creative Commons License 2008.10.31 0 0 13978
Kevés az időm, de ehhez muszáj hozzászólnom! :-))))
Pihe, álomszépek!!!! Képzeld, én még sosem láttam így ezt a Joyt! Gyönyörűek ezek a színek, jól megkomponáltad :-)
A harmonikán megint odavagyok a csipkédért, most a harangossal kombináltad, ha lehet még szebb egy fokkal... Tetszik, hogy nem lett szimmetrikus a két oldal, én még nem voltam ilyen bátor, pedig nagyon jól néz ki, és a betűk direkt jó, hogy megtörik az egyenes és körvonalakat!
Virágaim nekem is vannak, kb két éve csücsülnek a dobozban....:-)))) Még nem tudtam kitalálni hozzájuk jó körítést, mert eléggé uralkodóak:-)))
Kíváncsi leszek a ti megoldásaitokra, Marcsié nagyon jó! ;-)
Előzmény: 4Hópihe (13977)
4Hópihe Creative Commons License 2008.10.31 0 0 13977

az az igazság az enyéim még nem ugrottak fel egy lapra sem.. a boltos filléreket ad,kár oda .igazából  a nagymamáknak tartogatom valamilyen alkalomból.

---------------------

ennek a lapnak a z elrendezési ötletét a hobbyjuornálról loptam és a saját eszközeimmel készitettem el.

 a ragasztó pöttyök nem látszodnak a csillag alatt csak a fotón. a felsö sarokban masnin egy fém angyalka csücsül. nem tudtam jobban megvilágitani ezért probálom láttatni a leirással ami sejthetö.

---------------------------------------------------------

és ez a tegnapi a betükkel:

 

Előzmény: MarcsiV (13975)
MarcsiV Creative Commons License 2008.10.31 0 0 13976
Köszönöm :) (Gondolkodom egy még "szkreppesebb" lapon, az babás lesz, majd meglátjuk, mi sül ki belőle.)
Előzmény: Hangyaboly6 (13967)
MarcsiV Creative Commons License 2008.10.31 0 0 13975
Hópihe, örülök, hogy tetszik a lapom :)
virágos (Ezt már mutattam, mikor elkezdtem olvasgatni ezt a fórumot. Még tű tompa végével domborítottam :) ) Ilyesmi csokorra gondoltál? Ez 200 Ft :( volt, a Rayhernál. Rendeltem a Hobbyművésztől is csokrot, katalógusbeli kép alapján, azóta is kuksol a dobozában, kb. havonta ránézek, hogy nem lett-e szebb az utolsó alkalom óta, de nem... Tudnál mutatni képet vagy linket a Tiédről?
Előzmény: 4Hópihe (13973)
4Hópihe Creative Commons License 2008.10.30 0 0 13974

gandi megtaláltam a hóembert ,nálaim is itt ült a vinyón,igy ne fáradj..

:o)

4Hópihe Creative Commons License 2008.10.30 0 0 13973

szerintem a felvetett kérdéseim ,hangos gondolkodásom  minden topikjátékost érint  -a békesség kedvéért,

-a jövöre tekintve

-a mihez tartás végett.

ezért nyugodtan válaszolhatsz nyilt kérdésre nyilt válasszal.

 igy most kicsit gyökértelennek érzem magam,hogy idetartozom e vagy sem.

---------------------------------------------------------------------

 gandi nagyon harsány lett a lapod, igazi gyermeki élénkséggel ,vidámsággal megáldott. én biztosan nem mertem volna belefogni, de a tiéd tetszik.gondosan válogattad ki a hóember képböl a megfelelő cérnaszineket...

a hóembereket szeretném elkérni

-----------------------------------------------------------------------

 

 Marcsi: a müvirágos képeslapokkal kapcsolatban- lehet már kapni képeslap méretü kis csokrokat is, nem is drágán. nekem két féle van fehér és kék virágos csokor 130-150 ft volt a nyár elején.de ezeket abszolut kézben átadosra lehet csak elkésziteni,mert boritékba nem fér bele.

 nagyon szép lett a lapod,söt ez már nem is lap hanem asztali dísz

---------------------------------------------

Ildu hozzám sem érkeztek tündérek.

 

--------------------------------------------------------

 én is kiprobáltam a betüket -noha "vizzel föztem" és nagyon pihent agyu megoldást választottam, nem is szabályos kockákba hanem a betü méreteihez alkalmazkodva. egyesével felbiggyesztett apróka betüket ragasztottam fell a kartonra és ugy vágtam ki. amit egy arany cérnára rögzitgettem fel.holnap ha nem lesz ennyire borus és a fényviszonyok kedveznek tudom megmutatni.

Előzmény: Hangyaboly6 (13965)
gandi1977 Creative Commons License 2008.10.30 0 0 13972
Csatlakoznék Marcsihoz! Én is mást kaptam!
Előzmény: ildu (13963)
MarcsiV Creative Commons License 2008.10.30 0 0 13971
Ildu, kaptam Tőled levelet, de nem azt, amit szerettél volna. Elkérhetném én is a tündéreket? Köszönöm előre is!
Előzmény: ildu (13963)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!