Keresés

Részletes keresés

skaloz Creative Commons License 2006.10.05 0 0 58

m6sport!

 

A makettezésben (de az iparban is) alapvetően kétféle bázisú egykomponenses festéket használnak:

 

1. Enamel, email - olajos bázisú

2. Acryl - vízbázisú

 

Az első kategória a lenolajon alapuló festékek evolúciója, természetesen ma már szintetikusan készítik (kivéve a művész-olaj festékeket, mert ott még található természetes alapanyagú).

A második a kevesebb környezetszennyező anyag felhasználásának jegyében lett kialakítva, a magyar fordítás kicsit félrevezető, mert nem csak víz van a hordozórétegben, hanem más vegyi anyagok is, amik a víz ill. alkohol és egyéb oldószerek használatát biztosítják. Mellesleg nem megfelelő használat esetén még veszélyesebbek is lehetnek az emberi szervezetre, mert a tüdőbe jutva ott megkötnek, ellentétben az olajos festékekkel, amit a szervezet ki tud választani magából (persze azoknál meg a hígítókkal van baj).

 

Ami a festékek hígítását illeti, alapvető szabály, hogy lehetőleg csak a festék gyári hígítójával hígítsunk, lehetőleg ne öntsük vissza a tartóedénybe a maradékot sőt, ha más hígítót használunk, akkor ezt semmiképp ne tegyük (mármint a visszaöntést). Az utóbbi időben a ModellMaster festékeivel elég sok gond van, ami úgy néz ki, abból adódik, hogy a saját hígítójával hígított festék sem tárolható hosszabb ideig (pár nap, és tönkre megy!) A fenti szabályt az magyarázza, hogy az egyes gyártók a festékük összetételében szereplő adalékanyagokhoz készítik a hígítókat, ezért más anyag használata esetén az eredmény eltérhet a kívánatostól.

Az eszközök tisztításához vagy az elrontott festés lemosásához természetesen nem kell a drága gyári oldószert használni, ott megfelel az olcsóbb bolti is. Viszont ecsetmosásra (de némely szórópisztoly tisztításához is) ne használjunk nitro ill. hasonló hígítókat, mert tönkre tehetik azok anyagát. Ha mindenképpen muszály, az ecseteket mossuk ki szappanos vízben, és jól kiöblítve szárítsuk meg szőrével felfelé állítva. Ez egyébként minden tisztítás után ajánlatos (lenne)!

 

Az olajos festékek általános hígítói (a gyáriakon kívül):

lakkbenzin, szintetikus hígító, H-100 (ez ugyancsak szint. hígító), terpentin, Terpenol, Neolux hígító. Megjegyzem, a lenolajkence, az olajfesték hígító, a sebbenzin vagy a szuperbenzin is használható, de makettezésben azért nem ajánlanám. Ugyancsak tudni kell, hogy az erősebb hígítók, mint a nitro, észter, aromás, parkettlakk, H-200 és H-300, a speciális autófesték hígítók nagy része, szintén oldják a makettfestékeket, de egyúttal oldják a makettek alapanyagát a sztirolt, ill. az egykomponenses tömítőanyagokat is! Egyszóval nem ajánlott a használatuk!

 

Az akril festékek gyártó szerint változatos anyagokkal is hígíthatók: csapvíz, desztillál (ioncserélt) víz, különböző tisztaságú alkoholok vagy ezek keveréke, azonban az a márkától függ, hogy melyiket mivel lehet (az enameleknél ez nem így van, ott ritka kivétel, ha valamelyik felsorolt hígító nem használható).

 

Ha esetleg még van kérdésed tedd fel! Bár kicsit körülnézhetsz más makettező oldalakon is (ez itt nem a reklám helye!).

 

Üdv: Kalóz

 

Előzmény: m6sport (57)
m6sport Creative Commons License 2006.10.04 0 0 57
mivel szoktak a különbözö bazisu (remelem nem irok hülyeseget) festekeket higitani?
Előzmény: Cyberworld (56)
Cyberworld Creative Commons License 2006.10.04 0 0 56

Én még régen sokat szenvedtem egy ilyennel, aztán vettem rendes pisztolyt.

Mivel alsótartályos és külső keverésű, 2 cm a legvékonyabb csík, amit lehet vele festeni. A festék hígítására is nagyon kell figyelni, a sűrűbb festéket nem szívja fel.

Csak az egyszínű alapozáshoz használható.

Előzmény: pocza_sz (55)
pocza_sz Creative Commons License 2006.10.03 0 0 55

Hi!

A Revellnek van egy olcsó festékszórója egy hónapja 15 Euro volt, Bécsben. A levegő hozzá palackból vagy kompresszorról.

Hogy csíkokat tudsz-e vele fújni, azt először ki kellene próbálni.

 

Cas/

Előzmény: m6sport (54)
m6sport Creative Commons License 2006.10.02 0 0 54

sziasztok!

 

a segitsegeteket szeretnem kerni, hogy milyen olcso festekszorot ajanlotok (wobblerek/horgaszati eszközök) festesehez? amatör vagyok, kezügyesseg sem az igazi, azert keresek elöbb olcsobbat mert ki szeretnem probalni!

lakk illetve festekszorashoz kellene! nem nagy felületekröl van szo, maximum 10*10cm területü es aprobb csikok, vonalak illetve a teljes lefesteshez kellene!

 

köszi, Zsolt...

rkssy Creative Commons License 2006.09.19 0 0 53
Sziasztok!
Van egy eladó Airline 50 EC kompresszorom. Levegőtartályos és minden extra kütyű van rajta: olajszűrő, vízleválasztó, túlnyomás elleni lefúvató szelep, tizedes osztású nyomásmérő, Camozzi nyomáskiegyenlítő szelep, tehermenntesített nyomásszabályozó, szénacél tartály, Elekrolux motor.
A tartály 6 literes, maximum üzemnyomás 3 bar, légszállítás 17 liter/ perc, zajszint 35 dB, teljesítmény 180 W.
Nincs még egy éves, teljesen jól müködik. Áfával együtt 60.000,- Ft volt az ára.
Először ajánlatokat várok az art@pr.hu e-mail címre.

pocza_sz Creative Commons License 2006.09.08 0 0 52

Hi!

OK

Cas/

Előzmény: skaloz (51)
skaloz Creative Commons License 2006.09.07 0 0 51

Cas/

A mondat végén volt egy :))) ! Azt hiszem, az sok mindent megmagyaráz ...

Kalóz

Előzmény: pocza_sz (49)
Sufni_737 Creative Commons License 2006.09.05 0 0 50
Köszönöm az infókat,böngésztem gyártókat,katalógusokat..egyszerűen nem lehet cessnát találni.Nem azért mer a Cessna egy akkora élmény csak...Mondjuk Citation volt,de más aztán sehol.Tamiya-nal találtam Toyota Supra-t,meg más finomságokat.
Ha valaki 421es Cessna ügyben tud valamit,annak infóit továbbra is szívesen veszem!!

Sufni 737
pocza_sz Creative Commons License 2006.09.04 0 0 49

Sufni_737 írta. Szó szerint idézem:

"Van valami teljes tartalmú katalógus elérhető a neten??"

Ezt Te (skaloz), h értelmezed?

Egyezzünk meg úgy, h én válaszoltam jól, Te pedig megírtad, h hol veheti meg. :D

Cas/

Előzmény: pocza_sz (48)
pocza_sz Creative Commons License 2006.09.04 0 0 48

Hello!

Ezer bocs, de én úgy értelmeztem, h interneten olvasható-lapozható katalógus, nem pedig interneten keresztül megvásárolható katalógus!!

Ezt a katalógus rendelési helyet természetesen ismerem.

Cas/

Előzmény: skaloz (46)
skaloz Creative Commons License 2006.09.04 0 0 47

A Revell honlapja szerint (www.revell.de) nem gyártanak, legalább is az európai relációban. A honlapon megnézheted az USA és az ázsiai kínálatot is.

Kalóz

Előzmény: Sufni_737 (41)
skaloz Creative Commons License 2006.09.04 0 0 46

Cas/

Tévedsz, itten található:

 

http://www.revell.de/en/products/model_kits/services/kiosk/index.html?&L=1 :)))

 

Egyébként az év makettjénél megtalálod az aktuális kínálatot (vagy a www.revell.de linken)

 

Kalóz

Előzmény: pocza_sz (42)
minas Creative Commons License 2006.09.03 0 0 45

Majdnem minden. Folyamatosan jönnek a revell cuccok, ha lefogynak.

Kisker ár = nagyker ár + 35%.

Előzmény: pocza_sz (44)
pocza_sz Creative Commons License 2006.09.03 0 0 44

Hi!

Viszont én még nem jutotam el a Kék Kobrába. Milyen a hely? Van mindenük ami Revelles?

Cas/

Előzmény: Sufni_737 (43)
Sufni_737 Creative Commons License 2006.09.02 0 0 43
Köszönöm,kékkobrába már jártam,majd ránézek...
Előzmény: pocza_sz (42)
pocza_sz Creative Commons License 2006.09.01 0 0 42

Hi!

Internetes Revell katalógus tudtommal nincsen.

Internetes Revell forgalmazók a http://makettezes.lap.hu oldalon vannak. (Nem kizárólag Revell).

A magyarországi Revell nagyker (úgy tudom már van kisker részük is) a Kék Kobra Kft. (1097 Bp. Gyáli út 31/b)

Vagy Tatabányán a Subiland Bt. bár ők már viszonteladók.

((úgy vettem észre a K.K. Kft kisker ára drágább, mint az internetes áruházaké.))

Cas/

 

 

Előzmény: Sufni_737 (41)
Sufni_737 Creative Commons License 2006.09.01 0 0 41
Sziasztok!

A Revell gyárt Cessna-t? Egészen konkrétan Cessna 421c Golden Eagle-t keresek!
Van valami teljes tartalmú katalógus elérhető a neten?? Vagy bárki tud esetleg magyarországi vagy netes forgalmazót??? Bármilyen infót szívesen veszek!
Ha valaki rászán pár sort,és ír valami hasznosat,azt nagyon megköszönöm!
cakkumpak@freemail.hu címen vagy akár itt a fórumon várok tippeket!

Köszönöm!!

Más: Toyota Supra magyarországi(pesti?...) forgalmazóknál esélyes,vagy ritkságnak számít?

Sufni 737
pocza_sz Creative Commons License 2006.08.24 0 0 40

Hello!

(nincs ekezetem, mert kulfoldon v'ok)

Koszi a valaszt. Kozben mar itt Becsben is kerestem modell-makett boltokat. Minden eszkozuk volt az Airbrushhoz a higitotol elkezdve a kompresszorig bezarolag.

Az biztos, h Revell higitot fogok hasznalni. A nitro csak onnan jott, h ahol dolgoztam, ott volt egy festo is es o nitrohigitot hasznal (femet festenek), h gyorsan szaradjon a festes.

(A kovetkezok mind Revell termekek) Mivel evente csak 2 makett osszerakasara jut idom, most egy olyan kombinacioban gondolkozom, h : legolcsobb pisztoly, palackos levego, higito, ures uvegtegelyek, lemoso.

Bar hosszu tavon erdemes lenne beruhazni, de jovo nyaron egy honapot tengerparton leszek es minden bevetelemet felre teszem, de emelett ugymond mindenre kell, h koltsek. Ertsd ez alatt: makettezes, es szabadidos programok a baratokkal. Arrol nem beszelve, h csak nagy feluleteket akarok festeni. helikopter torzs, hajo torzs, padlo lapok ilyeneket. A kicsikre megfelelo az ecset.

Cas/

Előzmény: skaloz (39)
skaloz Creative Commons License 2006.08.23 0 0 39

Cas!

 

Ha a Revel email (németül) vagy enamel (angolul) festékeit felöntöd nitrohígítóval, akkor ki tudod fújni a festékszóró pisztolyból, mindössze egy apró gondod lesz: ecsettel nem tudsz olyan randa felületet festeni, mint amilyen az lesz! A nitrohígító ugyanis nagy valószínűséggel meg fogja marni a sztirol felületét.

Az enamel festékek hígítására lakkbenzint vagy szintetikus hígítót használj, ugyanis azok a megfelelő oldószerei. Természetesen a gyári hígító a legjobb, de az drága. Mindenesetre a hígított festéket, ha marad belőle, ne öntsd vissza a tégelybe, mert nem használ neki (bizonyos esetekben az idegen hígítótól a festék egy idő után bedöglik).

A hígitási arányt próbafújással határozd meg (mint a fújás egyéb paramétereit: levegőnyomás, távolság a felülettől stb.), de ne a makett legyen az áldozat. Bármilyen műanyag lap megfelelő erre a célra, pl. a papírboltokban kapható írásalátétek.

 

Üdv: Kalóz

Előzmény: pocza_sz (36)
pocza_sz Creative Commons License 2006.08.20 0 0 38

Hi!

Örülök neki, h ide találtál és jó ötletnek tartod a topikot. Korábban még sehol sem találkoztam önálló Revell fórumal ezért nyitottam.

 

De nekem továbbra is a 36. hozzászólásbeli problémám van.

 

 

Cas/

Előzmény: AusgefeimtPanzer (37)
AusgefeimtPanzer Creative Commons License 2006.08.20 0 0 37

Üdvözlet!

 

 

Igaz, ami igaz.....

 

 

Szintén elfogult vagyok egy cseppet, mivel első makettem Revell volt.... Az elfogultságon felül viszont... A Revell tud valamit, ez pedig az ár-érték arány és a választék. 

1:72-ben "alkotok", II.VH. témakörben és amire nekem eddig szükségem volt, megkaptam a Revell-től. Tény, vannak más gyártótól is, de.....

 

A tankok és egyéb járműveket 1600-1700HUF magasságában sikerül beszereznem. Jól megmunkált, jó minőség, gyakorlatilag hiba mentes, kellőképpen részletes.

 

A másik gyártó, aki hasonlóan jó minőségben (talán picit jobb) kreál és nagyon bejött, az a Dragon. 2-3-szor annyiért...

 

Tehát....Igen... Revell.

 

Mindazonáltal aki igazi makett "fan", az előbb-utóbb sokmindenbe belenyúl.

 

 

Nagyon nagy ötlet volt a Revell-eseket így, itt összehozni!!!! :-DD

 

Örvendek!!

 

 

 

 

pocza_sz Creative Commons License 2006.08.19 0 0 36

Hello!

Úgy döntöttem, megpróbálkozok az Airbrush-sal. Rájöttem, h a helikopterem törzsét képtelen leszek ecsettel egyenletesen lefesteni.

Néztem a Revellnk saját szzórópisztolyos készletét, nrm is lenne olyan igen nagyon drága. A dobozra ráírták, h van benne Airbrush festék három szín + lakozzó + még vmi + még egy pár dolog ami nem fontos.

Airbrush festéket a Revell nem gyárt, csak Aqua color és Email Color festékeket tartanak.

És az lenne a kérdésem, h ha a meglévő Email color festékeimet felöntöm nitrohigítóval, (persze, csak a megfelelő mennyiséget és a megfelelő színeket, amire szükségem lesz) akkor képes leszek-e a Revelles festékszóróval festeni???

Cas/

 

Tesca Creative Commons License 2006.07.27 0 0 35
Persze.3 elem hajtja. Ami összesen 4,5 volt. A motor asszem 3 volt. Nagyon gyorsan megy. Csak az a baj hogy nem tudom igazából kipróbálni.
pocza_sz Creative Commons License 2006.07.26 0 0 34

Hi!

Vízre is tudod bocsátani, vagy csak "szárazföldi" az u-Boat od?

Cas/

Előzmény: Tesca (33)
Tesca Creative Commons License 2006.07.24 0 0 33
Hi. Nem tudtok nekem olyan képeket mutatni amin TYPE VII(7)C U-581 es típusú U-Boat festése jól látható???
Tesca Creative Commons License 2006.07.23 0 0 32
Most raktam össze egy U-Boat-ot nagyon király. És igazából modell.
skaloz Creative Commons License 2006.06.29 0 0 31

Cas/

Gratula!

Kalóz

Előzmény: pocza_sz (30)
pocza_sz Creative Commons License 2006.06.28 0 0 30

Hello!

Leérettségiztem, így folytatom a Rega-t.

Cas/

Előzmény: skaloz (29)
skaloz Creative Commons License 2006.06.28 0 0 29
Mi van, mindenki nyaral, vagy makettezik???

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!