Keresés

Részletes keresés

Pitzu Creative Commons License 2002.11.19 0 0 113
Sziasztok kempósok!

Az e-mail címemből kiderül, hogy ki vagyok.
Tök jó, hogy van kempós fórum, de miért nem látni titeket a harcművészetek fórumon?

Pitzu Creative Commons License 2002.11.19 0 0 112
Murdock!

Akkor megírom az írásomat, ha már Bandi-T kész tények elé állított...

A legtöbb dolgot LILÓ leírta a 67-es hozzászólásában. Talán annyit tennék még hozzá, hogy a kempo-ban a japán körítés (Imre bácsi elmondása szerint) csak azért van, mert ez a harcművészetek/küzdősportok közös nyelve. Nagyon nem veszik ezt komolyan, én pl. néha legszívesebben kirohannék a világból, amikor egy 2 danos mester megszólal, hogy "üljetek le szezám-ba."
A kempo fontosnak tartja az egyéniséget, mivel "globális harcművészet", amit úgy értek, hogy a létező összes hm. létező összes technikáját tartalmazza, és lehetetlen, hogy valaki mindenben jó legyen.
Így a fent említett hiba akár ki is küszöbölhető, és mehet valaki a tradícionális irányba is. Ha jól tudom, LILÓ még japánul is tanul. (LILÓ, jól tudom?!)
Amit még LILÓ nem említett, az az, hogy a kempo versenyzésorientált. A verseny arra jó, hogy ébren tartja az érdeklődésedet és rövidtávú motivációt ad.
Miskolci klubról sajnos én sem tudok.

Esetleg nézd meg a szövetség hivatalos honlapját, amit sajnos egy éve nem frissítenek...

Előzmény: Törölt nick (109)
LILÓ Creative Commons License 2002.11.18 0 0 111
Szia Murdock!

Egyáltalán nem késő elkezdeni. Hozzánk nagyon sok 25 év körüli új ember szokott lejönni elkezdeni, és nagyon jól érzik magukat.
Miskolci klubról nem tudok, de utána fogok neked kérdezni. Másfele nem jársz?
Egyébként milyen ötlettől vezérelve szeretnéd elkezdeni? Hallottál róla?

Tybald

Ügyi vagy! :) Nem baj, majd ha lesz időd, átfutod egyszer. :)

Előzmény: Törölt nick (109)
Törölt nick Creative Commons License 2002.11.18 0 0 110
Jelentem idetaláltam!:) Olvasgatni viszont sajna most nincs időm:(
Előzmény: LILÓ (107)
Törölt nick Creative Commons License 2002.11.18 0 0 109
Hellósztok!

Engem minden érdekel a kempóról... Terveim között szerepel ugyanis, hogy elkezdem ezt a sportot, csak akarok előtanulmányokat folytatni. :) Pl., kb. 20 és fél évesen nem késő elkezdeni, igaz? (Gondolom nem, harcművészetet, meg úgy általában sportot elkezdeni sosem késő, ha az ember nem versenyszerűen akarja csinálni.) Vagy pl., hogy Miskolcon hol a jóistenbe van kempo-oktatás. :)
A segítséget köszönöm! (Előre is.)

Bandi-T Creative Commons License 2002.11.16 0 0 108
Hmm, köszönöm a fáradozásodat, de péntek este kiderült, hogy a szombati (nov. 16.) verseny Kondoroson átkerült vasárnapra (nov. 17.), úgyhogy Jászberénybe szerintem semmiképpen sem fogok tudni menni szombaton... :/
Előzmény: LILÓ (107)
LILÓ Creative Commons License 2002.11.15 0 0 107
Bercsényi M. Általános Iskolában, reggel 10-kor kezdődik.
LILÓ Creative Commons License 2002.11.14 0 0 106
Jászberényben lesz, valami általános iskolában.
Előzmény: Bandi-T (105)
Bandi-T Creative Commons License 2002.11.13 0 0 105
Értem. Gondoltam, hogy vizsga után koradélutánra még odaérek, de ha hamar vége lett, akkor jó, hogy mégsem próbálkoztam. :)

Merre lesz a bajnokság november 17-én?

Előzmény: LILÓ (104)
LILÓ Creative Commons License 2002.11.12 0 0 104
Hát sajna én sem maradtam ott sokáig, mert elég kevés induló volt, ezért nem kellett bíráskodnom. Korán vége lett, de volt állítólag pár jó bunyó. Ellenben november 17-én lesz egy jitsu bajnokság, ha esetleg érdekel. (pontos részleteket nem tudok, de ha érdekel, utánakérdezek)
Előzmény: Bandi-T (103)
Bandi-T Creative Commons License 2002.11.12 0 0 103
Hát sajnos nem jutottam el Csákvárra.

Milyen volt a verseny?

Előzmény: Bandi-T (100)
666 IGAZ MOSZLIM 666 Creative Commons License 2002.11.12 0 0 102
mühehehe
LILÓ Creative Commons License 2002.10.25 0 0 101
Bandi-T

Bocs, csak ma tudtam megnézni a részleteket. Tehát: a pontos cím: Csákvári Sportkombinát, Vöröskapu út 14. Kezdés: 10 óra, belépő 500Ft. (diákoknak és nyugdíjasoknak 300Ft.)

Előzmény: Bandi-T (100)
Bandi-T Creative Commons License 2002.10.16 0 0 100
Köszönöm szépen előre is! :)
Előzmény: LILÓ (99)
LILÓ Creative Commons License 2002.10.16 0 0 99
Sajnos a versenykiírás az edzőmnél van, megpróbálom pénteken hazahozni, és akkor be tudom neked írni a részleteket.
Az biztos, hogy lehet kamerázni. Belépődíj pár száz forint szokott lenni.
Amint megtudtam, beírom neked!
Előzmény: Bandi-T (98)
Bandi-T Creative Commons License 2002.10.16 0 0 98
Szia Liló,

Köszönöm az infókat!

A csákvári versenyről szeretnék minél részletesebb programot (helyszín, időpont, belépődíj, lehet-e kamerázni) megtudni. Van esetleg róla versenykiírás, mint a Hanshi-kupáról szokott lenni?

Előzmény: LILÓ (97)
LILÓ Creative Commons License 2002.10.15 0 0 97
Bandi-T

Na előreláthatólag pár verseny:
- Csákvár, okt.27. -> küzdelmi verseny ( 3 pontos, női B full, férfi A full+ viadal)
- NSI Körcsarnok, dec.8. vasárnap -> Hanshi-kupa (azthiszem ezt már ismered, milyen).

Várunk szeretettel bármelyikre!

Előzmény: Bandi-T (87)
Evileye999 Creative Commons License 2002.09.13 0 0 96
666: Te nem találod egy kissé furcsának a goshin 1 - et? Mintha egy kissé kivitelezhetetlen lenne az eleje, nem?
Satanas666 Creative Commons License 2002.09.12 0 0 95
De az. sajnos félreértette a mondanivalómat, a szellemi felkészültség alatt nem arra gondoltam, hogy agyilag toprongy, hanem arra, hogy harc közben a test minden porcikájának mozgásával, valamint a harcművészt körülvevő "akadályokkal" tökéletesen tisztában kell lenni. De én ezt csak olvastam, mert nem vagyok harcművész. DDDDD

Na megyek, mert egyrészt átveszek már lassan tőled minden marhaságot (lásd: D ), másrészt még gyakorolnom kell a Kapo-t, el kell törnőm 50 betonlapot és át kell szúrnom a lábikrámat bicikliküllővel. :))))))))))))))))

Előzmény: Evileye999 (94)
Evileye999 Creative Commons License 2002.09.12 0 0 94
És ha mindez még nem lenne elég, ott a Papp Valér, a főszamuráj. (pénzéhségből már legalább 10. dan fokozatot kellett volna neki adni.)

Szegény Liló-t nagyon megtiportad lelkileg. De hát az igazság mindig fájdalmas. Gondolj csak bele: szerencsétlen hazavánszorog az edzésről, leül netezni és mit lát: hogy a saját hibájából szakadtak el a szalagjai. Nem túlzás ez egy kicsit?

Evileye999 Creative Commons License 2002.09.12 0 0 93
Majd meggondolom. De én igazán a rettenetes Durkó Renshitől félek. Hihetetlenül gyors, erős és technikás. Es hogy tud kiai-t űvőlteni.... DD
Az Erdei Tomikától pedig egyenesen rettegek. :)))
Előzmény: Satanas666 (92)
Satanas666 Creative Commons License 2002.09.12 0 0 92
Vigyázz, nehogy illetlent mondjál, mert jön a kőkemény vinczegabi és megfojt a fekete ővével!
Előzmény: Evileye999 (91)
Evileye999 Creative Commons License 2002.09.12 0 0 91
Hello 666-os! Örömmel látom, hogy ismét topicot rombolsz! :)))
(De legalább megtudtam, hogy te nem vagy harcművész! DDDDDDDDDDDDD)
Előzmény: Satanas666 (90)
Satanas666 Creative Commons License 2002.09.12 0 0 90
Késő már magyarázkodnod. Vesztettél. :)))

Rajtad hat a kuzushi. Rajtam nem.

Előzmény: LILÓ (89)
LILÓ Creative Commons License 2002.09.11 0 0 89
Igazad van, nem is értem, miért álltam szóba veled.
Azt mertem ugyan feltételezni, hogy harcművész vagy, pedig könnyen kitalálhattam volna, hogy ilyen jellemmel nem állnád meg sehol a helyed.

Azt meg, hogy mi a magyarázkodás és a magyarázat közti különbség, ha nem tudod, akkor ne beszélj nekem szellemi színvonalról.

Részemről viszlát.

Előzmény: Satanas666 (88)
Satanas666 Creative Commons License 2002.09.11 0 0 88
Ismét vissza kell térnem, nélkülem nagyon haldokolva műkődik ez a topic, úgy látszik.

Ki mondta neked Lilocska,hogy bármiféle harcművészeti stílust űzők? Azért mert ismerem a kempo-t, nem jelenti azt, hogy csinálom is.

Elárulom neked: nem emlékszem, hogy randiztam volna veled a honvédban, pedig erre biztos emlékeznék....

Egyébként nagyon győzködsz és magyarázkodsz mind a kempo-t, mind pedig az általam felhozott támadásokat illetően. Vajon miért magyarázkodsz valakinek, aki szerinted nem ért hozzá és nincs képben?

Vagy inkább magadnak magyarázkodsz? Esetleg önigazolást keresel arra, amit csinálsz? Megértem, hiszen furcsa, hogy egy magas ővfokozatú eltöri a lábát. Mondhatjuk véletlennek is, de véletlenek nincsenek. Nem figyeltél, balesetet szenvedtél. Az utcán ha véletlenül éles küzdelem közben egy gödörbe lépsz, úgyanígy járhatsz. Akkor mit mondasz? Az edzőteremben a tatami, amibe beleakadtál volt a gödör. De az edzőteremből hazamehetsz.

A technikák nem csak az utcára valók? Akkor hová? Bemutatóra? Minek mutatsz be olyat, ami esetleg élesben nem állja meg a helyét.

Versenyre? Hogy lehet éles, komoly sérüléseket és halált okozó technikákat versenybe tenni? Tudom, azok tiltottak a versenyen. De ilyen alapelven minden technikát kivehetünk, mindennel lehet halált okozni.(Vajon Gichin Funakoshi, a shotokan megalapítója miért tiltakozott a halála napjáig a versenyek ellen?)

A szóbeli támadásomat - sajnos - nem tudtad kivédeni, mert megpróbáltál magyarázkodni. Hiába briliáns a fizikai felkészültséged, szellemileg nem vagy felkészült.

Már a legelső reakciódnál vesztettél, mert "minden harc eldőlt, mielőtt még megvívták volna."


Előzmény: LILÓ (85)
Bandi-T Creative Commons License 2002.09.05 0 0 87
Szia Liló,

Köszönöm elõre is.

Előzmény: LILÓ (86)
LILÓ Creative Commons License 2002.09.04 0 0 86
Bandi-T

Még mindig nem tudok semmi biztosat, de amint igen, szólok.

Előzmény: Bandi-T (82)
LILÓ Creative Commons License 2002.09.04 0 0 85
:))))))) harapnak..Ez jó :) Ellenben ha már a saját stílusodat nem mered a nyilvánosság előtt felvállalni (vajon miért?..), áruld el nekem, nem találkoztunk mi a Honvédban?
Előzmény: Satanas666 (84)
Satanas666 Creative Commons License 2002.09.04 0 0 84
De kemények ezek a kemposok...néhány hozzászólás, és mindet ki lehet borítani, rögtön harapnak mindenre. Egyébként tényleg kellene egy anti zen bu kan-t nyitni, de ez egy annyira hulladék harcművészeti ág, hogy nem éri meg a fáradságot. További jó szórakozást és csetelést, "kőkemény kemposok"!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!