Keresés

Részletes keresés

kheiron Creative Commons License 2008.01.24 0 0 2143

Kedves Szonja!

 

A HC és AC értékek, ha csak az ellipszisek illesztésével mérődnek, eléggé bizonytalan értékek. Nagyságrendileg megfelelnek.

Az FL valóban kisebb valamivel, de szerintem ettől még nem kell megijedned, ahogy írod, nem vagy magas, tehát nagy eséllyel ezt tőled örökölte.

Előzmény: H.Szonja (2131)
VKOrsi Creative Commons License 2008.01.23 0 0 2142
:(
Előzmény: Rildike (2140)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.23 0 0 2141
Nagyon sajnálom :-(
Előzmény: Rildike (2140)
Rildike Creative Commons License 2008.01.23 0 0 2140

 

Megvan a biopsiám: T 21-es, azaz Down kóros a babánk.

 

Lelkileg nehéz, és a szülés se lesz könnyebb: tágítás, infúzió, és ha nem indul be magától az infúzióra, akkor burokrepesztés, és hajrá..., sok fájás, és még a vége se szép, mert csak a nagy űr marad utána.

 

Mindegy. Majd később ez már könnyebb lesz, csak most nehéz feldolgozni.

 

Nehéz elválni tőle, mert már meg is mozdult, és beszélni is szoktam hozzá.

 

ui: Még tegnap is azt mondták a genetikán, mikor hívogattam őket az eredmény miatt, hogy mit izgulok, ha jó volt az uh-m, minden rendben lesz. Csak TÜRELEM.

 

Verocska, te miért nem jelentkezel? Van baba? Vagy nincs?

 

Köszönöm mindenkinek a kedves szavakat!

szilvi35 Creative Commons License 2008.01.23 0 0 2139

Szia!

 

Egy kicsit módosult a dolog...Debrecenben is vettek vért a genetikai tanácsadáson és ott 1:50000!-hez jött ki az Edwards szindrómára. A genetikus azt mondta, hogy ahol levették a vért valószínű rosszul van beállítva a program, mert nagyon sok kismamát hozott ki az elmúlt hónapokban pozitívra..

 

Úgyhogy így nem lett pocakszuri..

 

Hétvégén megyünk még egy genetikushoz UH-ra, remélem ott is megnyugtat majd a doki.

 

Szilvi

Előzmény: zuglo123 (2136)
kcsil Creative Commons License 2008.01.23 0 0 2138

azért mentem ennyire korán mert volt egy vetélésem és gyógyszert szerettem volna,kaptam is Utrot, de akkor már csinált egy hüvelyi UH-t is az orvos.

Köszönöm!!!!

kcsil Creative Commons License 2008.01.23 0 0 2137

Kedves Kherion!

 

Ma voltam UH-n. A következő leletet kaptam:

norm nagyszágú és szerkezetű uterus.Endometrium 13.mm.

Bal ováriumban 35 ször 26 mm sárgatest tömlő.

 

Ma egy leheletvékony pozitív tesztem volt, ha babás lennék most lennék 4 hét plusz 2 napos. Utolsó mens: dec.24. Tudom, hogy ilyenkor még nem lehet semmit látni, de ez a lelet szerinted is

ad okot reményre?

Az orvos szerint elindult valami, kérdés, hogy folytatódik-e?

 

A sárgatest a mensi előtt mennyivel esik össze? Egyáltalán terhesség nélkül is megnő ennyire a sárgatest?

Volt már olyan a tapsztalatodban, hogy halvány volt a teszt és a baba mégis ott volt?

Köszönöm a válaszod előre is.Vera

 

zuglo123 Creative Commons License 2008.01.22 0 0 2136
Szia!

Engem is az Edwards szindrómával paráztattak be. Nálam a Béta HCG volt alacsony, 0,4 MOM, de erős a gyanúm, hogy valami tárolási hiba miatt lehetett, mert 12 napos levett vérből nézték.

UH: az uh nem mond biztosat. Bár az Edwards szindróma sokkal súlyosabb mint a Down kór, esetek 95%-ban spontán vetélés a 12. hétig ha nem akkor, 30. hétig méhen belüli elhalás és csak 1 %-uk születik meg, akik általában 1 éves korig meghalnak. Bár engem nagyon kedvesen felvilágosítottak, hogy lehet én leszek az, akinek 6 évig is elél.........

Menj el a SOTE genetikai tanácsadójára, ott jó felbontású az uh gép, és tuti felajánlják az amniocentézist, amit végeztess el. Oldalkamra tágulat 7 mm felett van.
(én úgy tudom az Edwardsnal nem szimmetrikus az arc, gyomor, vese, súlyos szívfejlődési rendellenességek vannak, gyakran csak 4 ujj a kézfejen, de nem biztos, hogy az uh-val látszik, biztosat csak a kromoszómavizsgálat mond.
Előzmény: szilvi35 (2134)
Emoke99 Creative Commons License 2008.01.20 0 0 2135
Nekem 6+3 napos UHon nem láttak semmit a petezsákban, a 9+4 napos UHon pedig már ott volt a kis babuci 2,3cm  szívveréssel..igaz akkor pont 9 hetesnek számolt az UH gép. Lehet, hogy az előző UHon még tényleg nem voltam 6 hetes.. Végülis mindegy, lényeg, hogy ott van és nagyon boldog vagyok :-)
Előzmény: kheiron (2105)
szilvi35 Creative Commons License 2008.01.18 0 0 2134

Kedves Kherion!

 

A 4. babát várom, betöltöttem a 36. évet. Az 16 hetes 3-as teszt eredménye pozitivitást hozott ki az Edwards szindrómára. Ami érdekes, hogy egy fórumon belül akik 35 környékén vannak 3-man vagyunk akiknek ua. lett az eredménye. Illetve a genetikán ahol átadták a papírt, azt mondták, nagyon sok egy ideje erre a pozitív eredmény(35 felett) ami elképzelhető, hogy a program hibája is. Állítólag ez egy sokkal súlyosabb és sokkal ritkábban előforduló genetikai rendellenesség mint a Down kór, illetve UH-on szinte biztosann látható..Ez tényleg így van?

 

A másik dolog, hogy a 18-as UH-n minden rendben volt, a doki csak megjegyezte, hogy tudjak róla, hogy az egyik agykamra még határon belül van, de a felső határhoz közel..

 

A két dolog között lehet összefüggés?

A tágabb agykamrák mindig együtt járnak a nagyobb BPD-vel is?

A tágabb agykamrákat nem csak genetikai jellegű probléma okozhatja ugye?

Illetve ez még egyáltalán nem biztos, hogy proléma még ebben a stádiumban?

 

Válaszod előre is köszönöm.. 

 

Szilvi

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2008.01.17 0 0 2133

Kedves Kheiron,

 

Hüvelyi ultrahanggal mennyire lehet biztosan megállapítani egy dologról, hogy az polip vagy méhűr felé növő mióma? Az illető kb 1,5-2 cm-es.

 

Gyakorlott UH-os nőgyógyász (tehát nem radiológus) ezt könnyen meg tudja állapítani?

 

Köszönöm előre is a választ!

mokuci2 Creative Commons License 2008.01.17 0 0 2132

kedves Kheiron!

segítségedet szeretném kérni

tegnap volta uh-n és azt mondták meg írták a leletemre,hogy magzatvíz valamivel több. ez okozhat valamit? illetve mi az ,hogy érettség foka 0. ?

válaszod nagyon köszönöm ancsa(28+2)

H.Szonja Creative Commons License 2008.01.16 0 0 2131

Kedves Kherion!

 

Kérném a véleményed a következő betöltött 32. héten készült uh leletemről:

Hc:320mm

Ac:302mm

FL:58mm

 Ez a fej nem túl nagy??? A comb meg kicsi ,nem? Vagy csak jó húsban van? A doki nem mondott semmi rosszat,csak hogy két hét mulva kontroll. eht ,hogy csak a téraránytalanság kiszűrése miatt,nem? Én magam 155 cm vagyok.az első 3 kiló 1 dekával született. Nem vagyok cukros.

Oriás bébim lesz?

Köszönöm a válaszod előre is!

 

kheiron Creative Commons License 2008.01.16 0 0 2130
OK.
Előzmény: noémix (2129)
noémix Creative Commons License 2008.01.16 0 0 2129

Úgy emlékszem, LELKI megterhelésről volt szó. Ebben nem játszik szerepet a hüvelyi vizsgálófej mérete, mint ahogy a megerőszakolt nő lelki állapota sem attól függ, hogy az őt megerőszakoló férfi milyen paraméterekkel rendelkezik...

 

Ezzel nem azt akartam mondani, hogy nincs szükség hüvelyi ultrahangra, csak arra szerettem volna utalni, hogy a szülés élménye nem összehasonlítható a hüvelyi ultrahanggal.

Előzmény: kheiron (2128)
kheiron Creative Commons License 2008.01.16 0 0 2128
Nagy eséllyel nem láttál még vibrátort és hüvelyi vizsgálófejet egymás mellett. (Én sem, de ismerem a hozzávetőleges méreteket).

Persze létezik az az opció is, hogy ne lássunk a lehető legjobban, sőt, aki nagyon hardcore, az akár az egész ultrahangozgatást ki is hagyhatja a terhessége alatt. :-)))))
Előzmény: noémix (2125)
kheiron Creative Commons License 2008.01.16 0 0 2127
A kézmosás szerintem alap, no meg minden egyes vizsgálat előtt kell a vizsgálófej lefújása fertőtlenítővel. Ezek olyan dolgok, mint ahogy injekció előtt a bőrt is fertőtlenítik.

Leírtam már, hogy miért kell hüvelyi ultrahang a 12. hét előtt.
Előzmény: zuglo123 (2124)
Feketecseresznye Creative Commons License 2008.01.16 0 0 2126
Én két terhességen vagyok túl és kimaradt a hüvelyi ultrahang az életemből, amit nem is bánok. Miskolcon a Semmelweis kórházba jártam uh-ra, és itt mindig hasi uh-va kezdtek, így mérték a tarkórdőt is, csak akkor alkalmazták a hüvelyit, ha a hasival nem lehetett jól látni a dolgokat. És itt minden orvos így csinálta, ebben a sorrendben. De az nagy betűkkel ki volt írva egy táblára, hogy a 12. hétig teli hólyaggal kell jönni uh-ra.
noémix Creative Commons License 2008.01.16 0 0 2125

Elég nagy marhaság. Akinek a hüvelyi ultrahang nagy lelki teher, az mit fog szólni a szüléshez!?

 

Ilyet csak egy férfi írhat...

 

Aki szült már, vagy csak van egy szikrányi nőiség a lelkében, az nem nevezheti lelki tehernek a szülést. Az viszont, hogy egy vadidegen ember egy műf..szal b..szogatja, az a legtöbb nőt zavarja. Ez talán érthető. Nem?

 

Előzmény: kheiron (2118)
zuglo123 Creative Commons License 2008.01.16 0 0 2124
Én azt utáltam a hüvelyi uh-ban, hogy nem mos kezet a vizsgáló és teljes egészében végigfogdossa az a gumi (óvszert?) amit ráhúz a fejre. És mindenhol így volt!!! SZTK-ban, 2 különböző kórházban, (talán csak a magánorvosom mosott kezet, de abban se vagyok már biztos)

Állandóan paráztam, hogy elkapok valamit, és az első 3 hónapban szednem kell gyógyszert.

Nálam mindig hüvelyi uh-t csináltak a 12. hétig. Még akkor is, ha csak egy szívhangot néztek (utáltam)
kicsapottan Creative Commons License 2008.01.14 0 0 2123
SOS

Kérlek aki tudja, hogy a Kútvögyi kórháznak hol van az a rendelője ahol a nőgyógyászati biopsiás vizsgálatot elvégzik (cím vagy telefonszám) az írja le.

Ha esetleg van olyan aki járt már ott attól kérdeznék is....
Köszi
purple-rain Creative Commons License 2008.01.14 0 0 2122
Kedves Kheiron!

Múlt héten voltam első uh-n, 8,5mm-es a petezsák, crl 4,35mm, szívműködés detektálható.
Az orvos szerint 6+1 lehetek, szerintem pár nappal több, te mit mondassz?
kheiron Creative Commons License 2008.01.13 0 0 2120

Amióta a szülészek hajlandók mindenféle mondvacsinált indokkal* akár idő előt császározni, azóta én már semmin nem csodálkozom.

 

* = jaj, mi lesz a szép feszes hasikómmal

Előzmény: Mikolt (2119)
Mikolt Creative Commons License 2008.01.13 0 0 2119
pedig ezt meg en is tanultam orvosi muszertanbol az ultrahang fejezetnel. elobb huvelyi, aztan hasi. hasi azutan, hogy kint van a mehe a terhesnek.
Előzmény: kheiron (2118)
kheiron Creative Commons License 2008.01.13 0 0 2118

Azt olvastam valahol, hogy a hüvelyi uh nagy lelki teher az anyának, ezért inkább kezdenek áttérni a hasira.

 

Elég nagy marhaság. Akinek a hüvelyi ultrahang nagy lelki teher, az mit fog szólni a szüléshez!?

 

Én úgy tudom, hogy a 12. hét előtt a szakma szabályai miatt kell a hüvelyi ultrahang. Röviden azért, mert kicsi dolgot keresünk. Épp ezért minél közelebb kell menni a célterülethez, az meg már tovább segíti a dolgot, hogy a hüvelyi vizsgálófejeknek magasabb a frekvenciája, mint a hasi vizsgálófejeknek, tehát a felbontóképességük is nagyobb.

 

Bár a nőgyógyászokat nem kötik azok a szabályok és ismeretek, amik a radiológusokat igen. Talán nem is tudnak a létezésükről? :-(

 

Visszatérve az NT mérésre: a 12. héten mérjük, tehát hüvelyi ultrahanggal kezdünk. Ezzel együtt nem ritka, hogy pont keresztbe fordul a magzat, és nem lehet behozni a megfelelő síkot a méréshez. Ilyenkor térek át a hasi vizsgálatra, mert ahhoz viszont pont jól fekszik. :-)

Előzmény: Rildike (2117)
Rildike Creative Commons License 2008.01.13 0 0 2117

Uh-s téma: Hasi vagy Hüvelyi? Én ezen most itt gondolkodom.

 

Azt olvastam valahol, hogy a hüvelyi uh nagy lelki teher az anyának, ezért inkább kezdenek áttérni a hasira.

 

Ezen meg is lepődtem, mikor novemberben a nőgyógyászom hasi uh-val diagnosztizálta a 7 hetes terhességemet. Elküldött a MÁV-ba is. Na gondoltam, ott már tuti, hüvelyi lesz. Hát nem. Ott is hasi uh volt. 11 hetesen, mikor újramentem, olyan hasi uh-t éltem át, hogy 10 percig a csillagokat láttam. A nő totál idegesen nyomta a hasamba az uh gép fejét, vagy mi a szöszt, állandóan rángatta, rázogatta, közben kijelentette, hogy nem együttműködő a babám, mert állandóan homorít, így nem tud nyaki redőt mérni. A vége felé mondtam neki, hogy inkább visszajövök később. Erre közölte, hogy amúgy is vissza kell jönnöm, mert 2.7-es tarkót mért, és az én érdékem, hogy kiderüljön, beteg-e a babám.

 

Mikolttal egyetértve, tényleg nem mindegy a dolgok lelki oldala. Nem tudom, mennyiből állt volna azt mondani, hogy egészséges-e a baba, vagy sem.

 

Visszamentem egy hét múlva, ahol a vizsgáló orvos nem haladt a hasival, és nagyon halkan motyorászta magában: Lehet, hogy egy hüvelyi uh-val többre mennék. Én kaptam a szaván, és egyből rávágtam: Állok elébe! És sokkal szebb képet láttam a képernyőn, kifejező arcot, orrocskát, mindent.

 

Másnap az Istenhegyi Klinikán is ő vizsgált meg. Egyből mondtam neki: Jó nekem a hüvelyi uh. Isten ments, hogy megint a hasamba taposson bárki is!

 

Akkor most mi a gyakorlat? Önmagától ma már senki se csinál hüvelyi uh-t? Ezt külön kell kérni?

siida Creative Commons License 2008.01.12 0 0 2116

Rildike,

 

 

Hát nem túl európai a helyzet, de a lényeg, hogy túl vagy rajta! Ha leköt a baba, az meg csak jó...még ha iszonyú fárasztó is. Magne b6-ot ilyenkor is ajánlják, úgy tudom. Írj majd, ha megkapod a hírt!

 

Siida

Ps. Nekem ez első baba lesz, de így is dögrováson vagyok a terhességtől.

Le a kalappal.

 

 

Előzmény: Rildike (2093)
verocska75 Creative Commons License 2008.01.12 0 0 2115
akkor jó bocsi ha félreértettem csak tudjátok annyi rossz tapasztalatom van abban hogy kérdeztem valamit valahol és olyan botrány kerekedett belőle de akkor meg nyugodtam és köszönöm mind kettőtöknek a választ. Amúgy most megint csak inkább reménykedek mert az egyik topikban az egyik lánynak is ekkorán és ennyi idősen nem láttak semmit sem és a következő héten meg ott volt.
Tudom hogy ez csak szalmaszál de azért hátha én is ez leszek. szerencsés:) De mondom nem keseredek el ha esetleg.......... no jóó egy kicsit azért igen.
majd jövök és megírom hogy mi lett pénteken.
Üdv Verus
Előzmény: Mikolt (2114)
Mikolt Creative Commons License 2008.01.12 0 0 2114
szerintem csak beszelgettunk, senki nem tett semmi rosszat:)
Előzmény: verocska75 (2112)
kheiron Creative Commons License 2008.01.12 0 0 2113
OK. :-)
Előzmény: verocska75 (2112)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!