Keresés

Részletes keresés

duygu Creative Commons License 2008.09.10 0 0 241
Nálam a pálmát a kedves szomszéd viszi azzal, hogy hajnali 1 órakor jutott eszébe szöget verni a falba. :-o
Előzmény: Lyn30 (239)
Boss-i Creative Commons License 2008.09.10 0 0 240

Nem tudom Ti hogy vagytok vele, de rosszul vagyok attól, amikor valaki a családi vitáit nyitott ablaknál üvöltözve intézi. Van egy fiatalember aki mostanában így próbálja ráeröltetni az akaratát a barátnőjére.

Felháborító, nem szeretném ha a gyermekem ilyeneket hallana. Még jó, hogy kicsi még és nem érti.

Mit lehet ez ellen tenni?

Lyn30 Creative Commons License 2008.09.10 0 0 239

Külön köszönet azoknak, akik a Pitbullt póráz és szájkosár nélkül szaladgáltatják, továbbá azoknak, akik nem képesek az állataik után feltakarítani a kutyapiszkot, még akkor sem, ha épp a garázsban pottyantja el magát. Max a lakók elhányják magukat, amikor a kocsihoz mennek napi min. 2x.

 

Az élelmiszer boltban is hiába írják ki, hogy ne vigyenek be kutyát, egyesek nem tudnak olvasni. Még a felvágottas pult mögé is simán bemegy a kutya.

 

Szerencsére egyéb "okos és kedves" szomszéd is van bőven, aki nem képes felfogni, hogy lakóközösségben él, és bömbölteti a zenét éjjel-nappal nem kis hangerővel. Kár, hogy a szép új környezetekből sem maradnak ki az id...a lakók :-).

 

Legalább a parkolást megoldják lassan...

Boss-i Creative Commons License 2008.09.09 0 0 238

Sziasztok!

 

Én attól az őrülttől vagyok kiakadva, aki amikor fel - és lemegy a III-as parkolójába állandóan dudál. Ki félhet ennyire? Pedig van tükör!

Röno2 Creative Commons License 2008.09.09 0 0 237

 

A Váci úti hangzavarnál nem csak a motorosok vannak jelen. Nézzétek meg éjfél körül az OMV kútnál gyülekező tuningolt vasakat, kb 40-50 autóval tanyáznak ott a srácok. Csodálkozom, hogy akik ott laknak miért nem tiltakoznak. Van egy érdekes példa amit a kerület v főváros is átvehetne kicsi módosítással: Kecskeméten 22:00-06:00 között nem hajthatnak be robogónál nagyobb motorral a belvárosba. Ez már ellenőrizhető, büntethető és kiterjeszthetnék a sportkipufogós járgányokra is.

 

Engem továbbra is baromira zavar a hajógyári sziget szórakozóhelyei is! 

Szerintem a közösképviselőnél kellene tenni vmit és aláírást gyűjteni a Váci út éjszakai állapotának javítására, a sziget szórakozó helyeinek szigorítására és a repülő forgalom miatt is. Minden ütemből írjuk alá, aztán a megfelelő levéllel induljanak el az önkormihoz stb. Én már próbáltam a sziget miatt egyéni akciókat, de semmit sem értek. :( Talán közösen, a telep lakóinak együtt sikerül....

 

Előzmény: cholera (236)
cholera Creative Commons License 2008.09.08 0 0 236
A repülök és a Fadesa-s építkezés között az a különbség, hogy az építkezés egyszer véget ér, de a repcsik maradnak. Nem tudom, hogy hány másik európai főváros felett engedik a légi forgalmat. Nem csak hangos, de veszélyes is, gondoljunk csak a spanyol balesetre. Igaz, hogy a lakóparknak van biztosítása arra az esetre ha beszáll egy gép, de azért én éppen akkor nem szeretnék otthon lenni.

A Váci úti randalírozókat tényleg megfoghatnák a rendőrök, hogy mi is tudjunk aludni. Bár a felhajtott vagy rendszám nélküli motorosok ellen mi lehet az ellenszer? De nem kell messze menni, gondoljuk csak a II ütemes kis szervű barátunkra aki 21 és 23 óra között szokott hazaérkezni eszméletlen hangú „dögös” mociján. Talán el kellene gondolkodnia, hogy nem csak ő él itt, hanem másik 1000 ember….


Pár negatív dolog még:
Ne legyenek a lakótársak lusták és vigyék le a szemetet, nem az ajtó előtt kell tárolni, ez állítólag egy luxus lakópark, akkor mindenki viselkedjen annak megfelelően……..és ha már levitték akkor nem kell a kuka helyére tenni, mert éppen a kuka kint vár az utcán hogy elvigyék..

Kicsit segítsük a fenntartók munkáját akik azért mindent megtesznek értünk.

Külön üdvözlet a SZUPER biztonsági szolgálatnak, meg a takarító néniknek nagyon rendesek, aranyosak…

Ja még egy negatív: a cigisek kibírhatnák még kiérnek a szabadba nem feltétlenül a liften kellene cigizni

Syler Creative Commons License 2008.09.06 0 0 235

Néha úgy tűnik, mintha a tetőre szeretnének leszállni...

 

A Váci úton pedig minden éjjel autós, motoros verseny van. Hülye kamaszok tuningolt Astrákkal, meg Civic-ekkel játszák az agyukat. Ezt csak a rendőrség nem veszi észre.

 

Ja és az milyen volt amikor a szomszédos (Fadesa? Vagy az már itthon is becsődölt?) építkezésen pénteken 6:50-kor megkezdték a légkalapácsozást? Felhívtam őket, hogy ez nem lesz nyerő.

Előzmény: cholera (234)
cholera Creative Commons License 2008.09.06 0 0 234
Halihó!

Ki hogy bírja a repülőket a Marina part felett?
Syler Creative Commons License 2008.09.01 0 0 233

Helló,

 

Marina II. vagy III-ban garázst bérelnék.

 

andras31@mailbox.hu

Boss-i Creative Commons License 2008.08.07 0 0 232

Kedves Lakótársak!

 

Szeretném felhívni figyelmeteket arra, hogy van 24 órás biztonsági szolgáltatás a Marinán! Minden probélmával éjjel-nappal lehet, sőt kell hozzájuk fordulni!

Pl: ha éjjel zavar a hangos zene, kutyaugatás, ha kiégett egy égő a folyosón vagy a kertben stb.

Ezért fizetjük, és ők készséggel állnak minden lakó rendelkezésére! Minden bejelentést kötelesek feljegyezni is.

 

Elérhetőség ingyenesen hívható a lakásokból kaputelefonon is, vagy az alábbi számon: 878-07-78.

 

Boss-i Creative Commons License 2008.08.07 0 0 231

Szia!

A közös költség a lakás méretétől függ ez jelenleg 270Ft /m2+ 20Ft/m2 felújítási alap. A tároló 150Ft/m2 és a garázs  3500 Ft/ db nem számít bele. Ez alapján könnyen ki lehet számítani, hogy mennyit kell majd fizetned. Ha van autód feltétlenül vegyél garázst! Amúgy sok gondot fog okozni a parkolás! Sok kellemetlenségtől kíméled meg magad, és NAGYON KÉNYELMES!

Előzmény: kasoom (222)
Boss-i Creative Commons License 2008.08.07 0 0 230

Kedves Péter!

A Marinán elvileg minden redőnynek szürkének (RAL kód: 9006) kell lennie. A lefutók színét az határozza meg, hogy melyik ütemben laksz! Ugyanis más az ablaktokok színe. A III. ütemben kukorica sárga (RAL kód: 1006) az igazi.

A legjobb az alumínium! Tapasztalatból mondom.

 

Előzmény: hpeti (226)
Boss-i Creative Commons License 2008.08.07 0 0 229

Szia!

A Marina III. és a Pestige között lakóépület lesz majd, az a terület az Autóker tulajdona. A parti sétány SOHA nem lesz beépítve! Ezt törvény tiltja! Ez tuti!

Előzmény: raandras (228)
raandras Creative Commons License 2008.08.02 0 0 228

Kedves Marina parti lakók!

 

Tudna Önök közül valaki információt adni arról, hogy a III. ütem és a Prestige lakópark közötti füves parkrészen milyen beruházás lesz, s mikor kezdődik el? Ezt csak azért kérdezem, mert a III. ütemben szeretnék lakást vásárolni! További kérdésem, hogy elképzelhető-e az, hogy a Marina Part és a Duna közötti kb. 30 méter széles szakaszra, sétányra bármi is épüljön valamikor? Ez utóbbi lehet, hogy fizikailag is lehetetlen, de biztos akarok lenni a döntésemben!

 

Köszönöm a választ!

 

Tisztelettel: RA

Röno2 Creative Commons License 2008.08.01 0 0 227

Szia,

 

elméletileg csak a színre vonatkozik előírás. Szürke. (Van egy-két lakó, aki nem tudom, hogy milyen megfontolásból, de fehéret választott. Szerintem nem is szép és nem is olcsóbb.) Én az alut javaslom, mert a műa pár év után szétmálik, és ez legalább hangszigetel egy picit a hétvégi zene-bonából.

Előzmény: hpeti (226)
hpeti Creative Commons License 2008.08.01 0 0 226
Sziasztok,

redőnyt szeretnék csináltatni az ablakaimra, van valami előirás hogy pontosan milyen anyagbol, szinből kell ezt megcsináltatni???

Válaszotokat előre is köszi

Üdv

Péter
Előzmény: duygu (225)
duygu Creative Commons License 2008.07.22 0 0 225
Nagy örömmel töltött el, hogy szelektív hulladékgyűjtőket (bár igaz, hogy csak PET palacknak és papírnak valót) helyeztek ki minden ház elé. :-)
kasoom Creative Commons License 2008.07.21 0 0 224
Köszi az infot! :)
nikicske1 Creative Commons License 2008.07.14 0 0 223
helo

18k (nekunk) , ebben benne van: ha van tarolod,parkolod, akkor annak koltseget, felujitasi alap,lakas kkt ez utobbi magaban 15k nekunk.
Előzmény: kasoom (222)
kasoom Creative Commons License 2008.07.14 0 0 222
Sziasztok!

Most készülök lakást vásárolni a Marina parton és érdeklődni szeretnék a közös költségről. Mit tartalmaz és kb mennyi havonta?

Előre is köszönöm a segítségeteket! :)

Üdv,
A.
nikicske1 Creative Commons License 2008.07.14 0 0 221
Meglett vegre a klimank :) Nalatok mennyi szokott lenni a fogyasztas, kb?
nikicske1 Creative Commons License 2008.06.22 0 0 220
szia, van. http://comunique.hu/com.php?com=belepes
Előzmény: hpeti (219)
hpeti Creative Commons License 2008.06.20 0 0 219
sziasztok,


nemrég vettem lakást, és érdekelne hogy van kizárolagos tv és internetszolgáltato ? ha igen, mennyiért ? hol lehet rá előfizetni?

előre is köszi

Röno2 Creative Commons License 2008.06.12 0 0 218

Ez most komoly??!!

 

Bár ha végig gondolom, aki a virágot szereti......

Előzmény: duygu (217)
duygu Creative Commons License 2008.06.12 0 0 217
Elhiszem, hogy van, aki szereti a vágott virágot, na de miért a ház előtti virágokból szedi a csokrát arra hivatkozva, hogy ő is fizet közös költséget?
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.30 0 0 216
Köszi a tegnap esti bulit..........................
Röno2 Creative Commons License 2008.05.28 0 0 215

Szia,

 

szólni kell a közösképviselőnek. Általában több lakónak is jeleznie kell az igényét és akkor bekapcsolják. Csak az év eleji indulás ilyen döcögős, utána már nem szokott gond lenni vele.

Előzmény: Törölt nick (213)
nikicske1 Creative Commons License 2008.05.28 0 0 214
passz, jovoheten szerelik nalunk, utana tudok nyilatkozni:)
Előzmény: Törölt nick (213)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.28 0 0 213
Sziasztok!

A H épületben lakom és az lenne a kérdésem, hogy a légkondi csak nálam nem megy?
Ventillálni hajlandó, de hűteni nem... Erről nem tud valaki valamit? :(
nbk Creative Commons License 2008.05.06 0 0 212
FIGYELEM!

2008 május 6-án délután fél kettő körül a Túróc utca 3 szám előtt hagytam barátnőm laptopját.
Kérem a becsületes megtalálót, hogy a laptopon tárolt, barátnőm számára fontos információk és a táskában lévő nélkülözhetetlen papírok miatt - magas jutalom ellenében- jelentkezzen az alábbi számon, vagy e-mail címen:
kocsis.attila@bitc.hu
30/824-5016

Köszönöm!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!