Keresés

Részletes keresés

nyubocs Creative Commons License 2014.04.25 0 0 53584

Egyébként ennek kellene látszani:

Varies for items sent from an international location

Előzmény: malajcc (53578)
foveon Creative Commons License 2014.04.25 0 0 53583

ja es a nemet mar delelott fel is adta postara.

 

 

Előzmény: foveon (53582)
foveon Creative Commons License 2014.04.25 0 0 53582

hat beprobalkoztam, egy nemet eladotol, jo ertekelesi vannak, es kb fel aron volt az itthoninak (postaval egyutt, no meg ha lehetne itthon kapni). remeljuk a legjobbakat.

kozben talaltam egy masikat is, angliabol, irtam neki hogy nem akarna e hozzank is elkuldeni (amugy se licitalt ra kutya sem sok nap alatt) es persze uk onlyt allitott be.

 

talaltam egy harmadikat is (meretemben) de az nagyon furan nez ki, mar amennyire egy fekete farmeron ki lehet venni barmi reszletet is, de a hatso cimke nem olyan mint az enyemen (meg mint azokon amiket leltem). az vagy hamis vagy outletes cucc.

 

 

Előzmény: dexter0719 (53577)
nyubocs Creative Commons License 2014.04.25 0 0 53581

Az eBay a postaköltség után nem von jutalékot, a PayPal a jóváírás miatt igen.

Áru helyeként Magyarország volt megadva?

Előzmény: malajcc (53578)
andz Creative Commons License 2014.04.25 0 0 53580

Ezt én sem szoktam érteni, nekem is ezeket engedi beállítani.

Lehet, hogy ha valami más postaszolgálatot állít be az ember, nem valami standard postát, akkor növelhető.

Előzmény: malajcc (53578)
blaze73 Creative Commons License 2014.04.25 0 0 53579

Ez ilyen foci.


Az aukcióba bele lehet írni a postaköltséget a szöveges részbe is.

Lehet a MPL olcsóbban elvitte volna, mint a DPD.  (ajánlottan - 2kg-ba belefért gondolom) 

Előzmény: malajcc (53578)
malajcc Creative Commons License 2014.04.25 0 0 53578

Sziasztok!

Eddig csak vásároltam az ebay angol (co.uk) oldalán, most eladtam egy táskát. A dolgon olyan értelemben túl vagyok, hogy a táskát postáztam, a paypalon pedig ott a pénz, amit remélhetőleg megkapok a vevő értékelése után.

 

Utólag az volna a kérdésem, mit kellett volna másként csinálnom? Amikor a táskát feltettem aukcióra, a postaköltségnél nem engedte beállítani, hogy 7 fontnál több legyen, ha angliai vevő veszi meg (úgy rémlik, 7 font volt, de ez nem 100%). Ha más országból veszik meg, nagyobb összeget is beírhattam. Mivel Mo.-ról küldtem a terméket, a 7 fontba messze nem fértem bele, így beépítettem a pk. árát a termékbe és free shippinget adtam meg.

 

Most ott tartok, hogy kb. 0 hasznom van az egészen. Ez egy szép női, használt bőr táska volt, ami éppen meghaladta a 2 kilót, így a DPD vitte el 8100 Ft-ért. Kb. 16000 Ft volt a vételár, ahogy most összeadom a Paypal és az Ebay által generált költségeket, több, mint 3000 Ft-ot vontak le tőlem ilyen-olyan címen az aukció kapcsán. A táska beszerzési ára (turkáló) 5000 Ft körüli. Utólag látva tehát jobb lett volna a Vaterán eladni, mert ott lehet, hogy pár ezer Ft hasznom azért lett volna rajta.

 

A lényeg, hogy félreértek valamit, miért nem adhattam meg más, magasabb, reális pk.-et angol vevők számára? Mert így most ugye a pk. után is fizetem a jutalékot az Ebaynek. Meg egyáltalán, nem értem a logikát ebben. Köszönöm, ha segítetek és más ötletet is szívesen fogadok, hogy mit kellett volna okosabban csinálnom az eladás kapcsán!

dexter0719 Creative Commons License 2014.04.25 0 0 53577

Szerintem nyugodtan vágj bele, ha az eladónak az értékelései is rendben vannak.

Érdemes megnézni az értéklések részleteit, biztos találsz olyat, aki már korábban rendelt tőle farmert.

Előzmény: foveon (53575)
iamtwo Creative Commons License 2014.04.25 0 0 53576

Próba szerencs, szerintem nincs biztos recept.

Én laptop akkukat szoktam venni, kinézetre darab-darab. De vagy 3-4 eladóval megszívtam, mire találtam egy megbízhatót. Szerintem ez más terméknél is így lehet, ahol fontos a minőség vagy eredetiség.

Mondjuk az uk oldalon nem óccó cuccot venni, jó kiindulópont lehet. Alaposan olvasd el a leírást ("geniue" és társait mennyire hangsúlyozza), legyen jó sok pozitívja bár ez nem mindig mérvadó, mert szerintem a felhasználók egy jelentős része eszetlenül osztogatja a plusszokat :(

 

Előzmény: foveon (53575)
foveon Creative Commons License 2014.04.24 0 0 53575

Mesterek! Mennyire gaz ebayrol (mondjuk valamelyik eu-s) markas ruhat venni? Most nem a meretre gondolok hanem hogy ne valami hamis vagy anyaghibas legyen.

 

Alapban nem akarnek ilyet de a szitu a kovetkezo: mindig egy adott szamozasu levis farmert szoktam venni. X ev utan elvasik, no problem, bemegyek veszek egy masikat. Meg probalnom se kell mert a meret okes.

Ma azonban kiderult hogy ezt amit venni szoktam azt evek ota beszuntettek. Itthon... De ebayon lattam belole. Viszont annyira nem olcso hogy hamisat vegyek...

 

tittadili Creative Commons License 2014.04.24 0 0 53574

A német oldal újabban katasztrófa.  Vagy csak én fogok ki bolondokat? Megnyerik az aukciót és nem fizetnek hetekig. Olyan is van, hogy újra licitál ugyanarra a termékre, holott megnyerte egy hete és azt sem fizette ki még... Nehezen küldik az értékelést, az is hetekig, hónapokig tart... 

Előzmény: .:(gabor):. (53571)
t.lantos Creative Commons License 2014.04.24 0 0 53573

kuldj neki szamlat.

 

Előzmény: Marciboldi (53569)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.24 0 0 53572

Ne a terméklapon állítsad, hanem állítsál ki számlát (send invoice vagy hasonló a pont neve). Ott megadod a postaköltséget és tud fizetni.

Előzmény: Marciboldi (53569)
.:(gabor):. Creative Commons License 2014.04.24 0 0 53571

Május 6-tól a német oldalon az aukciós értékesítésnél akkor is felszámolják a jutalékot, ha a lejárat előtt leállítod az aukciót, azaz leveszed a terméket. A mértékét a legmagasabb licit alapján számítják.
Kivételek, amikor nem kell kinyitni a bukszádat: ha még nincs rajta licit illetve ha a listázás utáni 24 órában veszed le. Évente egy alkalommal "eltekintenek" a díj felszámításától.

nyubocs Creative Commons License 2014.04.24 0 0 53570

Miért nem?

Előzmény: Marciboldi (53569)
Marciboldi Creative Commons License 2014.04.24 0 0 53569

Sziasztok! 

Olyan problémám van termék eladással, hogy postázásnál USA t adtam csak meg, és Angliába kell postázni a cuccot, és a termék le lett már ütve. Így jelenleg a pénzt nem tudja utalni nekem a vevő. Hol tudom utólag átállítani a postázási országot az eBay en? 

h.miki1954 Creative Commons License 2014.04.24 0 0 53568

Üdv mindenkinek!

 

Jó lenne ,ha valaki tudna segíteni eBay eladással kapcsolatban. Az a nagy problémám,hogy jelentkeztem eladónak,mindent rendesen regisztráltam Paypal számlát stb amikor a kódot kértem akkor elkövettem azt a hibát,hogy nem text (SMS) kódot kértem,hanem a call-ra kattintottam és ahogy lenni szokott csak a végét értettem,mert a vonal nem volt a legjobb. Azóta is próbálok text kódot kérni és mindig azt írja ki,hogy 24 óra múlva nézz vissza,ami azért is érdekes,mart sokszor egy hetet is várok.Az eBay szerviz szolgálat meg mindenféle hülye tanácsokat ad ami nem válik be. Akkor most mi a jó fészkes fenét csináljak?

Ha valaki tudna segíteni az nagyon jó lenne!

Előre is köszönöm

iamtwo Creative Commons License 2014.04.23 0 0 53567

Hong Kong vs Mainland China szokott ilyen eltérésekhez vezetni.

Előzmény: matuka10 (53564)
-Minarik- Creative Commons License 2014.04.21 0 0 53566

Szep fogas! Ugyesen jartal el.

Előzmény: GKPW (53565)
GKPW Creative Commons License 2014.04.21 0 0 53565

Sziasztok!

Kaptam egy emailt. Ránézésre teljesen olyan, mintha a szokásos Ebay felhasználói üzenetváltás lett volna. Az üzenet szövege az volt németül, hogy "feljelentem a rendőrségen, ha nem válaszol!". Nem volt ismerős a felhasználónév. Az első gondolatom az volt, hogy válaszolok neki, hogy összekeverhet valakivel, nem tudom miről van szó.

Rákattintottam a "válasz" gombra. Ez elirányított az Ebay.de belépéshez. Gyanús lett, hogy bár a gépemen el van tárolva a jelszavam, nem volt beírva automatikusan. Frissítettem az oldalt, akkor sem írta be.

Beléptem a Ebay.com-on, ahol ma már be voltam lépve, és az üzenetek közt nem találtam ezt a levelet.

 

Ezek után tüzetesebben megnéztem az emailt. Külsőre teljesen ugyanolyan, mint amilyen értesítéseket az Ebay küld. Két különbséget láttam. Az eredetiekben ugye a feladó a x........x@members.ebay.de. A "kamunál" x...........x@comcast.net.

 

Az eredeti üzenetekben a megszólítás: Hallo "felhasználónév"

A kamunál: Hallo "email cím".

 

Vigyázzatok!

matuka10 Creative Commons License 2014.04.21 0 0 53564

amúgy az mitől van.hogy valamikor 12-15 nap alatt megérkezik valami kínából máskor meg 30nap alatt.

t.lantos Creative Commons License 2014.04.20 0 0 53563

kivancsi vagyok, nekem mit hoz a jovo, rendeltem tobb kg papirt :)

 

Előzmény: Degeczi (53561)
-Minarik- Creative Commons License 2014.04.20 0 0 53562

Ha az USA-bol rendel, akkor nincs rajta amerikai forgalmi ado. A forgalmi adot mindig a vasarlo szovetsegi allamaban, vagy orszagaban kell fizetni.

Előzmény: spd (53560)
Degeczi Creative Commons License 2014.04.20 0 0 53561

számolj rá bő 16e-t az áfa és a vámkezelési díj miatt

 

mint már sokszor volt róla szó, a csomagokat átvilágítják, és kimondottan pont a telefonokra, táblagépekre utaznak, mert azok jól beazonosíthatóak, és garantáltan értékhatár fölöttiek = szinte semmi esély rá, h manapság átcsússzon (tavaly év végén keményítettek be így)

Előzmény: matuka10 (53559)
spd Creative Commons License 2014.04.20 0 0 53560

A vám nem nagy összeg, azt még csak-csak elviselné az ember, hanem a hazai ÁFA... :/ a dologban a nem szép, hogy a vásárlással már egyszer kifizettük az ÁFÁt, igaz nem itthon. Ha vámolnak, akkor a forrás ország ÁFÁját igazán levonhatnák belőle ;)

Előzmény: matuka10 (53559)
matuka10 Creative Commons License 2014.04.20 0 0 53559

Egy 250Usd -os telefont akarok rendelni .EU  kívül ez már áfa és vám köteles.

Próba képen rendeltem egy olcsóbb dolgot német szállítással (plusz 6 dollár .7-15 napos szállítással) )kíváncsi vagyok mi lesz a borítékon.Kapok hozzá rag számot is.

Most jutott eszembe,hogy korábban rendeltem már dolgot kínából és azon svájci posta volt feltüntetve.

Egyszer rendeltem egy autós dvd lejátszót 204USd-ért Kinából, lehetet választani angol futárt hozzá plusz 25 dollárért és simán megkaptam a csomag a futártól ráfizetés nélkül.

Előzmény: Degeczi (53558)
Degeczi Creative Commons License 2014.04.20 0 0 53558

dehogynem kaptál választ...

Előzmény: matuka10 (53557)
matuka10 Creative Commons License 2014.04.20 0 0 53557

Hello.

 

Korábban már írtam,de nem kaptam kellő választ rá.

 

Ha kínai rendelésnél lehet választani német postát, akkor ez azt jelenti mintha Németországból küldenék a csomagot és akkor meg lehet úszni a vám/áfa költséget? EU belül ugye nem kell fizetni .

nyubocs Creative Commons License 2014.04.19 0 0 53556

Ha megnézed rögtön ott van fenn a címoldalon,

"Shipping for US Military and Diplomats"

 

Ha a fenti két feltétel közül valamelyiknek megfelelsz, akkor OK :D :D

Előzmény: F1DO (53555)
F1DO Creative Commons License 2014.04.19 0 0 53555

Sziasztok,

 

Biztos volt már itt róla szó, de hiába keresek rá nem találom vajon hol, így megkérdem:

 

Biztos sokan futottak már bele abba, hogy amerikai eladók nem hajlandóak Magyarországra postázni.

Sok amerikai webshopnál sincs lehetőség erre. 

Azonban olvastam olyanról (pl az amerikai sony store is ajánlja) hogy létezik valami APO  Box szolgáltatás - info: https://www.apobox.com/

Amibe regisztrálva lesz egy amerikai postacímed /postafiókod, ahova intézheted a postázást, megadhatod amerikai címként vásárlásnál.

(És gondolom onnan továbbítják neked az árút az adott országba.)

 

Ezzel kapcsolatban - vagy valamilyen más amerikából történő vásárlás magyarországra juttatásával - van tapasztalat itt valakinél?

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!