Keresés

Részletes keresés

Degeczi Creative Commons License 2014.04.28 0 0 53613

telefonra egy trükk, ami a kollégám esetén legalábbis bejött a napokban: "$20 értékű MP3 játékos" volt ráírva a csomagra (és egy telefon egy gyors átvilágítás során valóban lehetne akár az is)

Előzmény: Törölt nick (53612)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.28 0 0 53612

Ha ráírja, hogy Gift, akkor nagyobb esélye van, hogy megnézik, tényleg az-e. Ők sem most jöttek le a falvédőről.

Amúgy ami puha és borítékban van, az rendszerint átmegy. Ami meg a röntgenen telefonnak meg a tablentnek néz ki, az fennakad.

Másrészt az USA nem Kína, és sok eladó nem hajlandó mást írni rá, mint ami a valóság, mert gondolom ez amúgy náluk (is) okirat-hamisítás.

Előzmény: radikál (53611)
radikál Creative Commons License 2014.04.28 0 0 53611

Esetleg ha ráírja, hogy GIFT és nem ír rá értéket akkor az segíthet?

Előzmény: radikál (53610)
radikál Creative Commons License 2014.04.28 0 0 53610

Sziasztok,

 

USA-ból vennék 1db rövidnadrágot ami shipping-el együtt $60.

Nem szoktam ruhát venni ebay-en (USA-ból meg pláne nem).

 

Mik a tapasztalatok?

Bevámolják az érték miatt vagy nem foglalkoznak vele?

 

 

Teljesen más téma:

A .com-on árulok és nem találok olyan opciót sehol, amivel egy konkrét user-t le lehetne tiltani, hogy ne vásárolhasson.(vaterához hasonlóan--tiltólista)

Nincs ilyen vagy esetleg csak a power seller-eknek él ez a funkció?

Axióma Creative Commons License 2014.04.26 0 0 53609

Varj, ez nem ugyanaz. Itt az aukciot tavolitottak el, mig amirol en beszelek, az eladot teljesen.

Előzmény: iamtwo (53598)
Szüty Creative Commons License 2014.04.26 0 0 53608

Hali!Köszi a választ!Igyekszem elolvasni őket!

Előzmény: Törölt nick (53602)
malajcc Creative Commons License 2014.04.26 0 0 53607

Köszi, megnézem majd!

Előzmény: .:(gabor):. (53606)
.:(gabor):. Creative Commons License 2014.04.26 0 0 53606

Közben eszembe jutott egy régi trükk, amit 2-3 éve csináltam, amikor a .co.uk-n hirdettem, hogy kivédjem ezt a postaköltséges maximálási dolgot.

A hirdetést az ír eBay-en adtam fel, ahol a hirdetés véglegesítése előtt egy pipával lehetőség volt kb. fél euróért átlistázni a .co.uk-ra is. Így a hirdetés egyszerre megjelent mindkét oldalon és ha angol volt a vevő, akkor is az általam kért postaköltséget látta és azt is kellett fizetnie. Az íreknél ugye Euro van, így ebben a pénznemben történt az elszámolás is. Nem tudom, hogy most is működik-e még.

malajcc Creative Commons License 2014.04.26 0 0 53605

Na, ezt akkor elnéztem:( A depót találtam csak meg, pedig lett volna tőlem 10 percre is feladási lehetőség:(

Előzmény: Törölt nick (53601)
malajcc Creative Commons License 2014.04.26 0 0 53604

malajcc Creative Commons License 2014.04.26 0 0 53603

Nekem ez jelenik meg, ha táskát akarok mondjuk listázni. Tehát nincs exp. shippingre lehetőség (bárhogy áll a stand. delivery szövegű ablak, a 7 font mindig ott van maximumként). Még esetleg a heavy and bulky item-et kiválaszthatom (ott, ahol most a flat:...szöveg van), akkor eltűnik a 7 fontos plafon.

Törölt nick Creative Commons License 2014.04.26 0 0 53602

Miért furcsa? Van elég vevő, rendes ár fog kialakulni. Ne ringasd magad abba a reménybe, hogy az évszázad üzletét találtad meg.

Fizetés PayPallal. Posta annyi, amit az eladó megad. Vagy kiírja, vagy rá kell kérdezni, hogy postáz-e ide és ha igen, mennyiért.

No offence, de ha ilyen alap kérdéseid vannak, akkor tájékozódj, olvasd végig a helpeket, mielőtt bármit veszel, mert különben megszívod.

Előzmény: Szüty (53599)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.26 0 0 53601

Egy csomó helyen van dpd csomagfelvétel. Dpd csomagpont, erre keress. Főleg Mister Miniteknél van ilyen.

Előzmény: malajcc (53600)
malajcc Creative Commons License 2014.04.26 0 0 53600

Köszönöm a válaszokat, nagyon hasznosak voltak!

 

Igen, az áru helyeként Mo. volt beállítva.

 

A DPD-s 8100 Ft tényleg úgy jött ki, hogy itt vette fel háznál a futár a csomagot, én szívesen elvittem volna személyesen, de ha jól láttam, csak a Késmárk utcában van csomagfelvétel, az pedig olyan messze van tőlem, hogy nem érte meg oda elvinni. Vagy van máshol is csomagfelvételi pont? Náluk olcsóbban ugye nincs más, aki 2 kg feletti, de még kistömegű csomagot elvisz?

Talán amit jobban csinálhattam volna, hogy ha nem teszem dobozba a táskát, még épp befért volna 2 kg alá a postán, csak nem szeretek sérülékenyen csomagolni.

 

Azt javasolta nekem az ebayes admin is, hogy írjam bele a pk. valós összegét az aukcióba, de sokan szerintem el sem olvassák a szöveget (vagy nem figyelmesen), így ezzel emiatt nem akartam élni.

 

Blaze, megnézem majd ezt az exp. shippinget, hátha azzal megoldható a gond.

 

Összességében nem bánom, hogy az ebayen adtam el a táskát, mert érdekes tapasztalat, de az biztos, hogy nagyon meg kell gondolni, hogy érdemes-e feltenni valamit.

Szüty Creative Commons License 2014.04.26 0 0 53599

Üdv!Én most épp kezdtem el nézegetni az ebay-en!Kicsit furcsa ez nekem!0.99 Fontról indul a licitálás egy telefonra is!Itt a fizetés hogy van??Kell lenni valami féle banki számlának??Angliából kb mennyi a posta költség??Segítségeteket előre is köszi!!

iamtwo Creative Commons License 2014.04.25 0 0 53598

De szerintem ez olyan szitu, hogy automatikusan ők törölték: "let you know that we've removed". Még ha oly' homályosan is fogalmaznak.

 

Előzmény: Axióma (53597)
Axióma Creative Commons License 2014.04.25 0 0 53597

Nana, dispute-ban nem, csak ha claim lesz belole (es sztem az csak a csalo eladok eseten automatikus, akiket ok mar toroltek).

Előzmény: iamtwo (53596)
iamtwo Creative Commons License 2014.04.25 0 0 53596

A PayPalban tudod ellenőrizni, hogy mi újság van. Ha minden igaz, akkor ott most egy automatikusan nyitott dispute van, neked nem kell csinálni semmit, és  egyszer csak visszakapod a pénzed. (nekem ez legutóbb circa 3 hétbe telt.)

Előzmény: istvanistvan2000 (53594)
t.lantos Creative Commons License 2014.04.25 0 0 53595

Nyugi, es varj. Ha megsem jon meg, megmindig ott a paypal vevovedelme.

Ez ebay neha idiota modon siman torol termekeket.

 

Nemregiben listaztam egy termeket a nemeten, erre nemsokara jott, hogy a hasznalt ruhakra vonatkozo tiltasok miatt toroltek.

Ezzel csak az a bajom, hogy tele van hasznalt ruhakkal a nemet ebay is, semmi se tiltja, ez meg vadi uj volt.

Előzmény: istvanistvan2000 (53594)
istvanistvan2000 Creative Commons License 2014.04.25 0 0 53594

Sziasztok, rendeltem az Ebay-en egy 1tb os külső Hdd-t, kifizettem de másnapra törölték a hírdetést.

Ezt az email kaptam az Ebay-től:

The listing you're interested in is no longer available


We're writing to let you know that we've removed an item you recently won:
151281274529 - WD MYPAASPORT 2.5" 1TB USB 3.0 Portable External Hard Drive HDD WDBBEP0010BBK

Since you've already paid for this item, you don't need to do anything else. If your item hasn't arrived yet, it should arrive soon.

We wish you all the best on eBay and hope your future experiences are pleasant and successful. If you have questions, please click "Customer Support" at the top of most eBay pages.

eBay still has lots of other great deals. Go to http://www.ebay.com to shop. We hope to see you soon.

Thanks,

eBay

Please don't reply to this message. It was sent from an address that doesn't accept incoming email.

A Purchase hitory-ba ez van:

We had to remove this listing from the site and you're not required to complete the transaction. If you've already sent payment, the sale should process as normal and you don't have anything to worry about. If you have any questions about delivery, please check tracking or contact your seller. If you run into any trouble along the way eBay is here to help. Please visit the Resolution Center to help resolve any problems you may encounter.


Írtam az eladónak erre az Ebay ezt az emailt küldte:

Message from eBay member, ......
Do not respond to the sender if this message requests that you complete the transaction outside of eBay. This type of offer is against eBay policy, may be fraudulent, and is not covered by buyer protection programs. Learn More


Dear tanlimei,

hello, I can see that your ad has been canceled (mypassport 1 tb). Why?



Az lenne kérdésem hogy ilyen esetben mit csináljak ? Csak picit tudok angolul sajnos.
Előre is köszönöm a válaszokat.

Üdv. István

nyubocs Creative Commons License 2014.04.25 0 0 53593

Khm :) ezt benéztem, bocsánat :(

 

Most nézem a márciusi tételes számlámat, van ahol egyértelműen feltünteti egy tételkémt, van ahol két teljesen külön tételre bontja, lehet ez kavart meg.

Előzmény: t.lantos (53587)
dexter0719 Creative Commons License 2014.04.25 0 0 53592

valóban nem.

nem tudtam, hogy kategóriánként eltérő a postai költség kezelés.

Előzmény: .:(gabor):. (53590)
blaze73 Creative Commons License 2014.04.25 0 0 53591

ruhánál azt hiszem GBP 4.00 a maximum

de ha berakod expedited shipping-be akkor én tudtam GBP 7.00 is berakni , stb.

 

aztán ajánlott levélpostai lett, épp belefért a keretbe. :D

Előzmény: .:(gabor):. (53590)
.:(gabor):. Creative Commons License 2014.04.25 0 0 53590

De nem táskát hirdettél meg gondolom.

Nem minden kategóriában van maximalizálva a pk.

 

Előzmény: dexter0719 (53589)
dexter0719 Creative Commons License 2014.04.25 0 0 53589

Én nem olyan rég adtam el a co.uk-n és szabadon tudtam beállítani postaköltséget, amikor feltöltöttem a terméket. Ha jól emlékszem 50 fontot adtam meg nemzetközire és kb. annyi is volt a költségem. A .de-vel hasonlót tapasztaltam.

 

A díjakkal meg nem tudsz mit kezdeni, magasabb áron kell meghirdetni a terméked:-)

Előzmény: malajcc (53578)
.:(gabor):. Creative Commons License 2014.04.25 0 0 53588

Jól beszélsz. :) A co.uk-n is a maximális levonás a divat.

 

 

"How much is the final value fee?"

If your item sells, you're charged a final value fee. The final value fee is based on the item's total cost to the buyer which includes item price, postage costs, and any other fees the seller may charge.

Előzmény: t.lantos (53587)
t.lantos Creative Commons License 2014.04.25 0 0 53587

"Az eBay a postaköltség után nem von jutalékot"

Szerintem olvasd el az aktualis dijtablazatot.

a .com biztosan fizettet erte.

De emlekeim szerint az .uk is

Előzmény: nyubocs (53581)
Rinaudo Creative Commons License 2014.04.25 0 0 53586

Hello,

 

Megkaptam az értesítést, hogy vámolás alatt van az egyik megvásárolt termékem. A kérdésem: nem saját névre vettem a dolgot, hanem a feleségemére. Engedni fogják, hogy én fizessem ki, vagy csak az eredeti címzett fizetheti ki azt?

.:(gabor):. Creative Commons License 2014.04.25 0 0 53585

Ugyanígy maximalizálják a postaköltséget a .com-on a CD-knél is, ahol 3 dollár a plafon. Szóval ha szerencsétlenségedre egy egyesült államokbeli vevőd lesz, akkor jól megszívod. A Föld összes többi lakójának bármekkora postaköltséget be tudsz állítani.
Gyakran én is a free shippinget használom ennek a kijátszására, de 1 dollárról induló aukciós értékesítésnél ez kivédhetetlen. Egyetlen nagyon pici előnye van free shippingnek, méghozzá az, hogy a vevő az értékelés készítésénél nem panaszkodhat a drága postázásra, automatikusan megkapod az 5 csillagot.
A .com-on a jutalékot egyébként a termék vételára + a postaköltség együttesére számítják, így a postaköltségre eső sarcot így is úgy is levonják.
Az eBay által maximalizált postaköltséget elméletileg arra találták ki, hogy a termék árát ne tudd átrakni a postaköltségbe, és így ne tudd irreálisan alacsonyan listázni magát a terméket.

Nekem egy picit soknak tűnik a DPD-s 8100Ft. Elméletileg 14 Euro + 27% áfa kellene hogy legyen a feladás díja. A 8100 Ft abban az esetben hihető, ha futárt kértél házhoz. Ha meg tudod oldani gazdaságosan, akkor személyesen add le a küldeményt egy DPD depóban, így nem kell a kiszállásért fizetni.

Előzmény: malajcc (53578)
nyubocs Creative Commons License 2014.04.25 0 0 53584

Egyébként ennek kellene látszani:

Varies for items sent from an international location

Előzmény: malajcc (53578)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!