Keresés

Részletes keresés

Abraka Dabra Creative Commons License 2005.08.15 0 0 1260
Nézz be 1-2 digitfotós topicba, hogy bánnak a hazai szervízek az eu garanciás ügyfeleikkel. Végül is nem kosárlabdáznak a gépekkel, csak néha odébbrúgják...
Előzmény: GYURMÓKA (1256)
Abraka Dabra Creative Commons License 2005.08.15 0 0 1259
még hozzáértőként is meggondolnám:) Amilyen alakok ott kínálták a portékát...:)
Előzmény: edk440 (1255)
edk440 Creative Commons License 2005.08.15 0 0 1258
Milyen volt a Sol Sun Beach?
Előzmény: Abraka Dabra (1249)
edk440 Creative Commons License 2005.08.15 0 0 1257
Ha valaki elsősorban felfedezni akarja a szigetet, az szállásra pedig csak aludni jár, az Olympia jó választás. Kicsit tényleg lepukkantnak látszik, de például a medencét tavaly felújították. A berendezéssel, tisztasággal nincs probléma. A személyzet kedves volt.

Olvass vissza, többen írtunk a helyről.

Iroda fakultatív útjára definícó szerint nem érdemes befizetni. Helyben sokkal olcsóbban megoldható minden.
Előzmény: kufoe (1251)
GYURMÓKA Creative Commons License 2005.08.15 0 0 1256

3. A legtöbb helyen 2 éves  európai garanciával árulják müszaki cikkeket, de egyetértek azzal, hogy alaposan meg kell nézni, mit veszünk meg. 

 

Gy

Előzmény: Abraka Dabra (1254)
edk440 Creative Commons License 2005.08.15 0 0 1255
Ha nem vagy nagyon hozzáértő, ne vegyél műszaki cikket, mert könnyen rádsóznak valami vackot.
Előzmény: Abraka Dabra (1254)
Abraka Dabra Creative Commons License 2005.08.15 0 0 1254
3) ashoz annyit, hogy mint az EU része, már nem vámmentes övezet Tenerife, de a műszaki cikkek olcsók. Viszont ezt meggondolnám hogy ott vegyek, lévén ha elromlik nincs garancia. És ami elromolhat, az ugye...
Előzmény: GYURMÓKA (1253)
GYURMÓKA Creative Commons License 2005.08.15 0 0 1253

Szia !

 

Junius 17-24-ig voltam a Neckermann szervezésében Tenerifén, a Hotel Iberostar

Torviscas Playaban. Sokat utazom, de még ilyen fantasztikus szállodában nem voltam, s a kategóriájához képest olcsó is ! A kérdéseidre  a válaszok:

 

1. Az idegenvezető a repülőtéren vár benneteket. Lajtos Edinának hivják és nagyon aranyos , segitőkész (valószinű  ő lesz még októberben is). A  transzferbuszon a szállodáig Edina elmondja a tudnivalókat, és megbeszélitek a másnapi találkozót, ahol a részletes eligazitást megtartja egy pohár Sangria kiséretében.Hazautazáskor

természetesen a szállodától a repülőtérig  visz a busz. A transzfer kb.25-40 perc (

mi az utolsó szállodánál szálltunk le.

 

2. Az utat érdemes mielőbb lefoglalni, mert a jobb szállásokat pillanatok alatt elkapkodják. A szállodák, apartmanok többsége jó, az Aparthotel Olympiába ne menjetek! Last minute-ra várni szerintem nem érdemes, mert október elég felkapott hónap, a junius állitólag a leggyengébb szezon, de ekkor sem volt akció.

 

3.Tenerifén  az egész sziget vámmentes övezet, igy nagyon olcsón lehet vásárolni

müszaki cikkeket (videokamera 100 Eur-tól, CD, DVD, Discman, digitális fényképező -mind-mind sokkal olcsóbb, mint idehaza. Olcsó még a dohányáru, és a szeszes italok. Az éttermi árak elfogadhatóak, de nem olcsó pl. egy egyszerűbb vacsora 12-15- EUR. A szállodai ellátás viszont nagyon jó.

 

4.Szervezett kirándulásokra szerintem nem érdemes befizetni. Lehet kocsit bérelni, de busszal is szinte mindenhova el lehet jutni. Nagyon  jó a buszközlekedés és olcsó is. Buszos utazásnál érdemes Bus Bonus Card-ot venni, kétfajta van 12 és 30 Eur, mert igy a menetdijnak csak az 50%-ába kerül az út. Pl a Tejdére a buszjegy19, 80

Eur oda-vissza, ha van kártyád 10,40  - nagy  különbség !! A kártyát  egyszerre többen is használhatják.

 

5.A TVL-en jó az ellátás , útközben lehet zenecsatornákat hallgatni, és filmet is vetitenek. A lányok nagyon kedvesek és  mindenben segitenek. Az utazás végül is

nem veszélyes.

 

7. Az Aparthotel Olympiáról nem sok jót hallottam, 2 éve jártak benne ismerőseim,

elég lelakott volt és a személyzet sem volt kedves.

 

Ha van még    egyéb kérdés, szivesen válaszolok

 

Üdv:

Gy

Előzmény: kufoe (1251)
Abraka Dabra Creative Commons License 2005.08.15 0 0 1252
1) Mi TUI-val mentünk, de a Neckerman is jó. Mindkét cég utasait várták, transzfer jól szervezett nincs semmi gond.
2) Lehet kifogni jó last minut-et, de mi már márciusban lefoglaltuk
3) árak magasabbak mint itt, de azért nem vészesek. mi félpanziót kértünk, nem tudom az éttermi árakat.
4) nem mindegyikre. csak amit nem tudsz magad intézni. pl. Loro Park-ba nem érdemes, meg a fővárosba sem.
5) 1x melegétel, kávé, üdítő sör többször is. 1 vagy 2 film, nem zavaró, aki nem akarja nem nézi, fülhallgatóval van a hangja, nem sötétínek el, azaz aki ki akar nézni az kinéz, aki olvas, az olvas, aki filmet néz az filmet néz.
Előzmény: kufoe (1251)
kufoe Creative Commons License 2005.08.15 0 0 1251

Sziasztok! Most bukkantam rá a topicra és nagyon örültem neki, mert a feleségemmel Tenerifére készülünk október végén. Szeretnék néhány dolgot megkérdezni:

1. Mi a Neckermannal mennénk, mi a véleményetek róluk? Pl. várnak a reptéren, milyen a képviselet? Transzfer?

2. Mennyivel előbb érdemes lefoglalni az utazást? Érdemes várni Last Minute-ra?

3. Milyenek az árak arrafelé? Pl. vacsora, stb.

4. Érdemes befizetni szervezett kirándulásokra?

5. A Travel Service-ről: van fedélzeti ellátás az öt óra alatt?

6. Van valakinek képtára a neten Teneriféről?

7. Szeretnénk megtudni, hogy szált-e már meg valaki az Olympia Hotelben Costa Adejeben? Ugyanis mi itt akarunk megszállni.

Előre is köszönöm a segítségeteket!
Andris

kiel Creative Commons License 2005.08.15 0 0 1250

Szeretném megkérdezni tudott-e valaki hordozható MP-3 lejátszót csatlakoztatni

a Thalia szabvány ( Philips ) autórádiójához ?

 

Abraka Dabra Creative Commons License 2005.08.15 0 0 1249
Mi is márciusban foglaltunk, így még kaptunk egy kis kedvezményt is.
A Travel Service-el én nagyon meg voltam elégedve. Nem azt mondom 5 és fél óra alatt az ember lába elgémberedik a szűk helyen, meg nehéz kimászni a belső helyekről, de hát ez ügyben a Boing-nél kell reklamálni:) Kedvesek voltak, jól tartottak szóval jó volt. A TUI-sok már előre megkapták a repjegyeket, a Neckermanosok közül volt aki nem, ebből volt kavar, mert ők meg nem tudták, hogy még kapnak valamit, így őket a sor elejéről elküldték aztán soron kívűl foglalkoztak velük. Tehát jól kezelték. Visszafelé késve ért a gép Tenerifére, mert beugrottak valamelyik fapados meghibásodott gépe helyett még reggel, így késve indultak pestről. Jól dolgoztak a végére a kb. 3 órás késésből 40 perc marad, mikor hazaértünk.
A SOL Sun Bíeachben voltunk.
Előzmény: artur1 (1248)
artur1 Creative Commons License 2005.08.15 0 0 1248

Szia!

Örömmel olvasom, hogy meg vagy elégedve a TUI-val.

Mi is velük fogunk utazni Tenerifére szeptemberben.

Megírnád milyen volt a Travel Service-s repülés?

Melyik szállodában voltatok?

Egyébként pedig úgy hallottam, hogy Tenerifére mostanában sehol sincs hely.

Nekünk is azt mondták az irodában, hogy már április környékén elfogyott az összes hely. Mi is még márciusban foglaltuk le.

Üdv

Előzmény: Abraka Dabra (1247)
Abraka Dabra Creative Commons License 2005.08.15 0 0 1247
és nem csak Tenerifére. én már visszatérő TUI-s vagyok, maximális elégedettségemre!
Előzmény: Abraka Dabra (1246)
Abraka Dabra Creative Commons License 2005.08.15 0 0 1246
Nem tudom, visz-e más, de a Neckerman, és Gulet/TUI pároson kívűl én nem mernék más irodát ajánlani, feltéve ha vissza is akarsz jönni:PP
Előzmény: littlefoot (1245)
littlefoot Creative Commons License 2005.08.15 0 0 1245

Sziasztok!

Még új vagyok ezen a topikon,meg szeretném kérdezni,hogy melyik utazási irodát ajánljátok,kivel érdemes utazni??Vagy csak a Neckermann és a Gulet visz Teneriffére??

Előre is köszi!

üdv:littlefoot

edk440 Creative Commons License 2005.08.15 0 0 1244
Mi a Nizacarstól 10 napra béreltünk, de csak egy heti árat kellett fizetni.

A keleti városokban, főleg Santa Cruz-ban nehéz volt parkolóhelyet találni, másutt nem volt gond.

Egy nagy lapot adnak a Nizacarsnál, amiből kitéphetők az egyes kuponok. A legtöbb olyan, hogy egy fizetős belépő mellé jár egy ingyenes. Mi csak a bálnanéző/Los Gigantes hajózást vettük igénybe. Van még egy csomó, a nagy része nem érdekes.
Előzmény: adrienna (1242)
Abraka Dabra Creative Commons License 2005.08.14 0 0 1243
Mi az első naptól béreltük a kocsit, mivel elég korán ott voltunk Tenerifén, igaz aznap nem mentünk vele sehová, de másnap már nem kellett az időt ezzel tölteni. Benzin nagyon olcsó 0,68 Euro, ha tudtok hozzatok belőle haza is egy tartályhajónyit:))
Parkolóhely az változó, attól függ hová mész. Mi fizettünk egy heti parkolójegyet a mélygarázsban, mert a szálloda előtti helyek mindig foglaltak voltak. A Nizacaros belépőket mi nem használtuk, nem igazán tűntek hasznosnak.
Előzmény: adrienna (1242)
adrienna Creative Commons License 2005.08.14 0 0 1242

Sziasztok!

 

Mi egy hetet leszünk Tenerifen és az lenne a kérdésem, hogy hány napra érdemes kocsit bérelni. Mennyibe kerül a benzin és hol lehet parkolni illetve könnyű-e parkoló helyet találni. Lehet, hogy már milliószor irtatok ezekről a dolgokról, akkor kérlek benneteket, hogy utaljatok vissza, kb hol keressem. Előre is köszönöm!

A másik, hogy a nizacars honlapján fent van, hogy adnak belépőt ingyen vagy féláron a Sas parkba, stb. Ez hogy működik? Hány ilyen belépőt adnak és mennyibe kerülnek a belépők a különböző látványosságokhoz?

Mindent infót köszönök nagyon.

 

Adrienna

tenerife.hu Creative Commons License 2005.08.13 0 0 1241
Szia Dobozos!

Sajna már nem nagyon, ill nincsenek olyan helyek ahol egyedül lehetsz.
Egyszer találtunk egy aránylag eldugott partszakaszt, de csak 3 km-t gyalogolva, sziklákon át szögdécselve lehetett megközelíteni. Ez Fañabe mögött található.

Ha mégis találsz, írd meg.
Előzmény: Szia Dobozos (1240)
Szia Dobozos Creative Commons License 2005.08.12 0 0 1240
Szertnék kérdezni azoktól akik már jártak a szigeten! Lehet-e találni elhagyott öblöket ahol akár egyedül is fürödhet az ember ? Előre is köszi.
patara Creative Commons License 2005.08.12 0 0 1239

Kedves Fórumozók, valamint ingyenes szállással nyaralók.

 

Mit szóltok ehez a matematikához:

1 hét üdülés azt jelenti,hogy 6 napja van az embernek fürödni kirándulni. Ha benézünk egy utazási irodába 140 ezer plusz 20 ezer illeték,bizt stb-ért elmehetsz egy szinvonalas apartmanba. Az 160e / fő / hét.  Tehát 1 nap Tenerifen kb.26 ezerbe kerül fejenként.

Ha elmész az ingyenes szállásba akkor: 75e repjegy, 20e illeték,bizt. 10e a közvetítő irodának, 15e taxitranszfer = 120e / hét. 1 napot elvesznek a fejtágítással. Marad öt. Azaz 1 nap 24 ezerbe kerül. Megéri ez nekünk? Én is elmehetek ilyenre. Nem provokálok, komolyan kérdezem.

farmesi Creative Commons License 2005.08.11 0 0 1238

Szia Laci!

 

Mi holnap indulunk Teneriffére 2 hétre a magyar Gulettel és a Gran Tenrifében fogunk megszállni, ezért minden infó érdekel. Milyen az idő most ott? Kell meleg rucit vinni vagy felejtsem el? Mesi

Előzmény: LLaca68 (1228)
nagyviz Creative Commons License 2005.08.10 0 0 1237

Árat más biztos ir, én sajna rég próbáltam (mélytudatomban 10 az ernyő és 5/db az ágy a jobb helyeken pl. a Duque előtt), de alternativaként meggondolandó a minden boltban 10-12 EUR-ért kapható kisebb napernyő és a filléres raffia szerű fekvő alkalmatosság, ami minden strandon szabadon használható (csak nem az stabilan telepitett ernyők között, meg a saját uszodában sem engedik) Ez akár már egy hétre is racionális lehet ... csak ásni kell a homokba ... és jó helyen, hogy a dagály el ne vigye ... ja és péntek reggelente ilyen elhagyott ernyőkkel van tele minden strand környéke). 

Amúgy irigylünk és jó utat! 

Előzmény: azsrej (1236)
azsrej Creative Commons License 2005.08.10 0 0 1236
Meg tudná valaki mondani, hogy mennyiért lehet egy napra napágyat bérelni Las Americasban? Holnapután indulunk és ezt még nem sikerült kiderítenünk. Ha valakinek hasznos ötlete, jótanácsa van azt is szívesen venném, hátha mi nem gondoltunk rá. (Házaspár + 3 gyerek.) Előre is köszi.
Newswatcher Creative Commons License 2005.08.09 0 0 1235
Nem tudom, volt-már korábban, én mindenesetre nem találtam meg a régebbi hozzászólásokban:
http://www.loroparque.com/menuesp.html és http://kanariszigetek.linkcenter.hu/index.php

Mindkettő hasznos infot ad, a Loro honlap még szép is!
LLaca68 Creative Commons License 2005.08.08 0 0 1234

Tökéletesen igazad van, én zalaegerszegi vagyok, nekünk is közelebb van a bécsi reptér kb 70 km-rel, nem beszélve az ingyenes parkolásról és a sokkal színvonalasabb kiszolgálásról. Mi is Zeg-en fizettük be utazási irodánál, a papírokat is itt helyben vehettük át, illetve ha nem ér oda időben, akkor a bécsi reptéren a Gulet irodában is át lehet venni. Ezért nem kell külön elmenni Bécsbe.

Ha lehet, mi biztosan csak Bécsből vagy Grazból megyünk ezentúl.

 

Előzmény: sz.lacix (1233)
sz.lacix Creative Commons License 2005.08.08 0 0 1233
Ebben pestiként igazad van, de én Győrből nem szivesen megyek többet Ferihegyre, mert kb. 1 órával vagyok előbb ott Schwechaton. Az osztrák gulet ingyen ad őrzött parkolót az autónak, messze kulturáltabb körülmények és még olcsóbb az út is mint nálunk. Ott a megadott árban minden járulékos költség benne van, nem kell az árhoz még 10 féle +összeget hozzáadni. Én itthon fizettem be forintban az aznapi Euro árfolyamról átszámolva, de Euróban is fizethettem volna. 3 nap múlva, pedig postán a repülőjegyeket, parkolójegyeket, szállodaszámlát, biztosítást stb. De ha nem bízok a postában, akkor személyesen a győri irodában is átvehetem.
Söt a szerződésben nézve, a repülő késése esetén (min. 2 óra)komoly kártérítést is adnak. Nekem sokkal kultúráltabbnak tűnik ott minden.
Sőt, ne legyen ilyen probléma, de pl. a cunami esetén ők szó nélkül visszaadták minden utasuknak a teljes összeget, nem kellett pereskedniük az irodával.
Előzmény: Várszegi Viki (1232)
Várszegi Viki Creative Commons License 2005.08.07 0 0 1232
De ha hozzászámolod az időbeni és a cuccolási kényelmetlenségeket. Mi pesti irodával mentünk, nem mennék Bécsből még ha spórolok rajta kemény 30 ezer forintot akkor sem, mert oda még ki is kell cuccolni az is pénzbe kerül, időbe és fáradtságba. Főleg ha még van 2 kisgyermek is. na arról nem beszélve hogy még előtte is ki kell menjél a repjegyekér voucher-ért az irodába. Az is pénz+idő.
Előzmény: LLaca68 (1229)
LLaca68 Creative Commons License 2005.08.06 0 0 1231

szia!

 

Igen, jól számoltál, kb ennyire jött ki kettőnknek, ami szerintem sem sok 2 hétre, 4*-os hotelben fp-val, kirándulásokkal, stb. És Tenerife tényleg csodálatos!!

Ezentúl viszont csak bécsi vagy grazi indulással megyünk, osztrák Gulettel, ég és föld a különbség.

Laci

 

Előzmény: ilzo29 (1230)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!