Keresés

Részletes keresés

Eni79 Creative Commons License 2009.11.12 0 0 45074

Ez igaz. Ráadásképpen Carloson kevésbé látszik a kosz is... :DDDD Viszont hogy a goldenek nevében is szóljak, Kyra amikor száraz akkor mindíg hintőpor illatú (hogy csinálja?!), viszont Carlosnak idénként van "kanszaga". :DDDD

 

Szóval mindkettőnek van előnye és hátránya. A labiknak sztem az víz szempontjából jobb a szőrük, mert réteges vastag aljszőrrel. De látom is a különbséget... Kyra is megy most már rendesen vízben, de a fekának mindegy hogy 5 fok van vagy 35... Ő mindíg hasassal megy a vízbe.

 

:DDDDD

Előzmény: Döme-Ádám (45070)
Damienjoy Creative Commons License 2009.11.12 0 0 45073
Sziasztok,
azt szeretnem kerdezni h nekem van egy 5 honapos golden retrieverem,es össze szeretnenk ereszteni egy 2 honapos goldival,de nem tudom h lehet e mar ilyen fiatalon?Most kapta a kicsi az elso oltast,es kedden kapja a masodikat...lehet vmi baja ha osszeengedjuk oket vagy inkabb meg ne...?
czaltikgyörgyi Creative Commons License 2009.11.11 0 0 45072
Nálunk meg úgy van,hogy Gina les be az erkélyajtó üvegén,és ha már cserélem át a sétálós szerkómra az otthoni melegítőt,ő rohan át a bejárati ajtóhoz,merthogy megyünk valahova!
Ma tök jó fej volt,-sajnos ma sem értem rá vele foglalkozni-egyedül labdázott a teraszon, közben meg be-benézett az erkélyajtón,hogy hogyan haladok a főzéssel este 18.30 után.....

Ruhával én télen nem fogok szórakozni,amire nekem kell arra jó a régi 2 részes síruhám.Bakancsom,gumicsizmám,hótaposóm is van kutyázni,vagyis "játszós" lábbelik.
Szombaton pedig majd
kinézek a piacra,lehet tudok turkálni még egy váltás síruhát fillérekért.
Mint tudjátok nálunk nem bejárós a kutya,nekem viszont fel kell öltöznöm melegen ha kimegyek hozzá édelegni.
Kicsit macera ennyit öltözni,de még az a jó,hogy nálunk az előszobából is be lehet menni a garázsba,így ott kilépek a sínaciból-dzsekiből és beakasztom a garázsba...
Komplett fogasom van a garázsba nyíló ajtó mögött!
Mert mondjuk a fekete vízhatlan nadrágom pl. addig tiszta,míg 1x ki nem megyek benne a kutyához.
A termopulcsit én is utálom ("bök" szúr vág,izzadok benne)még a vékony Decatlonosban is.Jól szigetel,ez tény.Viszont én nem bírom a műanyag holmikat,szétvakarom benne magamat.
Nektek vadászathoz jó szolgálatot tesz ami tökéletesen szigetel,nekem viszont nem jó megoldás.
Láttam viszont a Hervisben klassz túranadrágot (vízhatlan),azon filózom,hogy vegyek-e 1 számmal nagyobbat (melegítő fölé),vagy csak úgy magában profi cucc és normál méretet vegyek-e..
Majd meglátom
Előzmény: Döme-Ádám (45070)
snepf Creative Commons License 2009.11.11 0 0 45071

Nem rossz! :)

 

Csak nagyon rövid a nyitvatartási idejük..

Előzmény: barvivien (45068)
Döme-Ádám Creative Commons License 2009.11.11 0 0 45070

Elfelejtettem: látszik ki a hosszabb szőrű retriever.

Carlosnak könnyű, megtörlöd és szinte száraz. No, de a bundások????

 

Dömét is kb. 1 hete úgy kell kituszkolni a lakásból, hogy ugyan menjen máááán ki dolgát végezni. Bezzeg tegnap elővettem a sétálós overállomat, hogy betegyem a mosógépbe, s a kis lüke rögtön farokcsóválva az ajtó elé állt, hogy megyünk sétálni. Érdekes, ekkor nem kellett lökdösnöm kifelé...

Előzmény: Eni79 (45058)
Döme-Ádám Creative Commons License 2009.11.11 0 0 45069

Eni!

Szerintem is jó, no de ilyen esőben???? Sokszor elgondolkozom: nem hiszem, hogy komplett vagyok, a kutya miatt mi mindenre képes vagyok, amit "normális esetben" biztos meg nem tennék.... így volt ez a tavaly őszi vadászaton is, mikor a mocsáros nádasban hajtottunk, a csizmám szárán folyt be a büdös hideg víz, s néha úgy beleragadt a lábbelim, hogy sikerült még ki is lépnem belőle. S közben csak reménykedni tudtam, hogy valaha még egészben viszont látom a lelkesen vigyorgó kutyám. No, de majd lesz mit mesélnünk az unokáknak!......

 

(azt már csak zárójelben merem elmondani, hogy a "jó" időre való tekintettel a suli után még elmentem lovagolni is, hogy biztos legyen a megfázás.  No, ennyit a fanatizmusról)

Előzmény: Eni79 (45058)
barvivien Creative Commons License 2009.11.11 0 0 45068

Barátánőm ebbe a vadász boltba dolgozik:)

Kicsi a világ:)Mondjuk ő is retrieveres:)

Előzmény: snepf (45067)
snepf Creative Commons License 2009.11.11 0 0 45067
Előzmény: snepf (45066)
snepf Creative Commons License 2009.11.11 0 0 45066

Na, nem minden cuccomat veszem a Dekanyóban. :)

 

Asszem ezt anno a Remingtonban vettem és jóval olcsóbb, mint a Le Chameau gumi csizma, pedig ez is tiszta gumi. Valami kacsa emblémája van.

Előzmény: Eni79 (45065)
Eni79 Creative Commons License 2009.11.11 0 0 45065

:DDDDD

 

Azaz!

 

És hun van olyan csizma? Az is dekanyós?

Előzmény: snepf (45064)
snepf Creative Commons License 2009.11.11 0 0 45064

Ditti.. :)

 

Cipzáros lényegesen jobb, mert nem akad be semmibe. Én nagyon elégedett vagyok vele.

Előzmény: Eni79 (45063)
Eni79 Creative Commons License 2009.11.11 0 0 45063

Áh ismerős, van ilyen a férjemnek is amit képet feltettél. Vékony polárom is van (az teszkós, hahaha, pont a Gitti (?)-vel egyeztettük h neki is ugyanolyan van vasárnap a vadászat végén... (Tudod nála van a Bagi Zsolti Duncanjének az alomtesója ott volt most a munkavizsgán is) :DDDDD

 

 

Igazából olyan gumicsizmát keresek aminek az oldala csatos vagy hasonló ami állítható lábra. A dekanyóban olyt nem találtam. A neten van, de az meg cipzárosnak látszik... Ötlet?

Előzmény: snepf (45062)
snepf Creative Commons License 2009.11.11 0 0 45062

Ami nekem van, az olyan vékony, mint egy sima póló anyaga. Nem az a vastagabb típus.

Én nem tudok nagyon vastagra felöltözni, mert a kabát már zavar a mozgásban, nem tudom vállhoz kapni a puskát. Inkább több vékony réteg.

Még lesen sem kellett eddig ennél több.

 

http://kepfeltoltes.hu/091025/_7_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Jó mondjuk itt a meleg csizma és nadrág kellett a 3 órás ücsörgéshez. :)

Szombaton asszem nem úszom meg a pörkölt főzést.

Tegnap meg amúgy is fácánt vetkőztettem..

Előzmény: Eni79 (45058)
Eni79 Creative Commons License 2009.11.11 0 0 45061

Vivi ha végignyomsz egy több kilóméteres hajtást kutyával a lábadnál, sztem ott tök mindegy mi van rajtad, úgy izzadsz mint a muraközi ló. :DDDD

 

Az enyhe idő (12 fok) és a hozzá tartozó párás esős idő sem sokat javít rajta... A polár nekem hasznos, mert jól melegít. :DDDDD

Előzmény: barvivien (45060)
barvivien Creative Commons License 2009.11.11 0 0 45060

Hogy bírjátok ti a polár gatyát és a polár pulcsit?

Én ha felveszek ilyet vagy nagyon fázom benne ha épp nem mozgok vagy úgy folyik rólam a víz mint állat és érzem hogy mindjárt megfagyok ahogy rám fagy a víz....

én nem bírom.....

 

Eni79 Creative Commons License 2009.11.11 0 0 45059
A Dekanyóban én ezt a geologic polárpulcsiját találtam, vettem is, azzal nagyon meg vagyok elégedve. Meleg is, kényelmes is.
Előzmény: snepf (45057)
Eni79 Creative Commons License 2009.11.11 0 0 45058

:DDD Nem panaszkodom mert amúgy mindenki nagyon kedves volt a tangám mutogatása nélkül is. Igazából amíg mentünk (hajtottunk) addig olyan melegem volt mint az állat... Fázni csak akkor kezdtem mikor ugye "leálltunk" és nyakunkba esett az eső. Vadászháznál volt szarvaspöri, gyorsan belapátoltuk a teríték elosztása után, aztán hazarongyoltunk teázni... :DDDD Kutyápont lesz@rták az esőt nekik nem volt ilyen gondjuk. Otthon áttöröltem őket, aztán a nappaliban "száradtak", majd mikor már száraz volt a szőrük akkor kihúztuk a kanapét a nappaliban és négyesben aludtunk egy marha nagyot. :DDDDD

 

Györgyi! Nekem van bélelt zöld gatyám, ami nagyon jó meleg, így nem kell alá tundrát venni. :DDDD

 

Itt is csak az 5 órás esővel volt a gondom. Mi egyébként kimegyünk a területre esőben is a kutyákkal, engem az nem tart vissza. Őket meg nem zavarja. (De hát nem is retrieverről lenne szó ha zavarná)

 

Reggelente férjem előbb megy én nyitom a garázskaput. A Kyra az nyugodtan bent marad a házban ilyenkor (tudja h pár perc és megyek vissza), Carlos viszont nyomban felpattan és a szakadó esőben is utánam jön leül és várja h végezzek. Neki fontosabb h szemmel tartson abban az 5 percben is, mégha szarrá ázik is. persze ma már nem engedtem utánam jönni, mert ezzel is magamnak spórolok melót nem kell letakarítanom. :DDDDD

 

Ildi! Jó program a kutyasuli is. Mindegy mit csak levegőn legyünk. :DDD

Előzmény: snepf (45055)
snepf Creative Commons License 2009.11.11 0 0 45057

Kell venni a Dekanyóban polár gatyát, meg felsőt. Szuper meleg.

A réteges öltözködés fontos, mert minél több a réteg, annál kevésbé ázik át.

Előzmény: czaltikgyörgyi (45052)
snepf Creative Commons License 2009.11.11 0 0 45056

Vadászaton fázni lehet, de megfázni nem. Jó levegő sok mozgás és semmi baci.

Volt olyan, hogy decemberben a lőtt kacsáért bementünk a mocsárba, tökig érő vízbe. Még a kabát ujjból is iszap folyt.

Igaz izületi gyulladás az benézhet.. :)

Előzmény: Döme-Ádám (45050)
snepf Creative Commons License 2009.11.11 0 0 45055

Biztos feldobná a fagyos hangulataot :)

Ahogy elnéztem a fiúkat jól esett nekik még a forró gulyás is egy pohár vörösborral.

Érjék be ennyivel.. :D

 

Most vasárnap én is jobban felkészülök. Elfogytak a hulladék spanyol lőszereim, lassúak az olaszhoz képest.

Kutyák vasárnap óta tiszta erőből lazítanak.

 

Viktor! Biztos jó volt a vadászós program. Ilyen nagyterítékűnél csak arra kell vigyázni, hogy nehogy széthajtsa az ember a kutyáját.

Előzmény: Eni79 (45049)
crumerum Creative Commons License 2009.11.11 0 0 45054

Kedves Retrieveresek!

A tavalyi év nagy sikere után idén is elkészítésre kerül a Retriever Rescue naptára, amit mára önálló egyesületként adhatunk ki, hiszen 2009. nyarán bejegyzésre került a Retriever Rescue Fajtamentő Egyesület.

Bösztörpusztán elkezdtük a fotózásokat Urbán Ádám és Jakabfi Ágota jóvoltából, akik a tavalyi évben is naptárunk megalkotói voltak. Az utolsó képek a hétvégén, Dunakeszin, csodálatos környezetben születtek meg, így már csak a tördelési és nyomdai munkák vannak hátra. Előreláthatólag december elejére készen leszünk, így karácsonyi ajándéknak is kiváló lehet.

A naptár 30x30 cm méretű falinaptár.
Néhány mintaoldal: 
 
 
JANUÁR

 

FEBRUÁR

 

MÁRCIUS

 

 

 

Amennyiben szeretnél egy ilyen szép naptárat magadnak, vagy megajándékoznál valakit vele, rendelj bátran! Tudnod kell, hogy a naptárból befolyó összeggel a mentendő retrievereket támogatod!
A rendelés menete:
- írj e-mailt az emese@retrieverhelp.hu címre (kérlek írd meg neved, címed és azt hogy mennyit szeretnél)
- kérlek utald el vagy fizesd be a támogatás összegét ( 2800 Ft/naptár) a Retriever Rescue Fajtamentő Egyesület bankszámlájára (K&H): 10400140-50515653-53521002 Megjegyzésbe tüntesd fel, hogy NAPTÁR.
- amint kezünkben a kész naptár azonnal értesítünk és megbeszéljük, hogy szeretnéd átvenni!

Köszönjük, hogy támogatod a munkánkat, hiszen az adományok nélkül nem tudnánk annyi jobb sorsra érdemes retrievernek segíteni! Ehhez Te is hozzájárulhatsz most!

czaltikgyörgyi Creative Commons License 2009.11.11 0 0 45053
Ne is mondd!
A férjem már azt mondta a héten,"Te többet vagy a sufniban (a kutyával) mint a konyhában"
Előzmény: Döme-Ádám (45051)
czaltikgyörgyi Creative Commons License 2009.11.10 0 0 45052
Tangát??
Hát én tundrát vettem volna fel az biztos!
(van egy levágott talpú vastag harisnyanadrágom,én már 2 hete is azt vettem fel farmer alá a kutyabuliba-kisfiam meg is jegyezte,hogy ez CICAGATYA,és "jobban teszed anya,ha apa előtt így nem mutatkozol".....
ma pedig a vékony sínadrágomban,dzsekimben és gumicsizmában (meg thermo sapka) elvittem Ginát sétálni 25 percre....

Mondta is a férjem,hogy nem vagyok komplett amiért esőben sétáltatok kerti kutyát.

Hanyagolva van szegény már 1 hete,nálunk most nagyon zajlik az élet.(Se gyakorlás,se séta,se kutyabuli,-semmi!)Annyi van neki,hogy reggel elvisszük Marcit a suliba.Gyerek beül hátra,Gina pedig beugrik a csomagtartóba.Ma volt egy ráadás köre is,mert hazaértünk,a férjem épp a kaput zárta- így őt is elszállítottuk.



Ja,Gina meg roppant finnyás az esőre,ha beállok kocsival és esik,akkor csak az eresz alá adhatok neki MARAD parancsot...
Természetesen ha nem a kerten belül volnánk,gondolom tojna az esőre magasról!Rohanna ész nélkül.

Egész hétre esőt mond sajnos,de jövő héten már jobb idő lesz,fagy nélkül.

Előzmény: Eni79 (45049)
Döme-Ádám Creative Commons License 2009.11.10 0 0 45051
Jahhhh, így jár az, aki ilyen időben nem a fűtött kandallója előtt simogatja a  kutyáját!.....
Előzmény: Döme-Ádám (45050)
Döme-Ádám Creative Commons License 2009.11.10 0 0 45050

Eni!

Teljesen megértem a (beteg)állapotod!

Mi "csak" kutyasuliban voltunk a hétvégén, de én 2 napja oly ddddáthás vagyok, hogy mozdulni alig tudok!

Előzmény: Eni79 (45046)
Eni79 Creative Commons License 2009.11.10 0 0 45049

:DDDD Sztem díjaznák a vadászok a tangámat, hahaha! :DDDD

 

jah most hétvégén jobban felkészülök...

 

 

Szingugazdi! Akkor mégsem ismerjük egymást, azaz csak hallomásból, illetve a kutyádról láttam már képet! Mi még  az elején járunk, a golden lányunk 2,5 éves, de csak idén tavasszal kezdtük vele a melót (jó későn), a fiam (feka labi) meg csak 19 hónapos... ez az első vadászszezonjuk, igyekszünk mindannyian tanulni sokat...

Előzmény: snepf (45047)
vv42 Creative Commons License 2009.11.10 0 0 45048
Nem tudom ki kicsoda a fórumon,csak Petit ismerem személyesen,az ő kutyájának alomtestvére az én kutyám,Szingu.
Előzmény: Eni79 (45046)
snepf Creative Commons License 2009.11.10 0 0 45047

Na, klassz!

 

Egyébként... bár tapasztalataim nincsenek e téren, talán nem a tangabugyi az ideális, bár gondolom a hangulatot feldobná egy nyílt színi nadrágváltáskor.. :)

 

Én vasárnap felvettem egy polar nadrágot, az az esőt sem szereti annyira átengedni és ha vizes nadrágot kell levenni, akkor is praktikus.

Egyébként tényleg jó a vízhatlan nadrág, nem lesz sáros az alatta lévő. Én csak kitettem a garázsba, majd vasárnap előszedem.

Amúgy száraz zokni fontosabb, lábról jobban megfázik az ember.

 

Mosás.. az nekem is szükségessé vált, a füstölgő kályha miatt mindenem füst szagú lett.

Vadászat után otthon forró fürdő (jót tesz az izületeknek), forró tea, igény szerint bélelve. :)

Előzmény: Eni79 (45046)
Eni79 Creative Commons License 2009.11.10 0 0 45046

Szia!

 

 

Örömmel hallom. Személyedben kit tisztelhetünk? :DDDDDDD Gyanúm erős hogy ismerős vagy...

 

Mi amúgy tegnap is vadásztunk. Pakoltam be a mosógépbe ami a konyhában van beépítve a fürdőből a szennyeskosárból. Persze a fele szennyest elhagytam menet közben, ezért a fekával kellett behozatnom. (Aki ha nem is láb mellett szabályosan de velem együtt haladt. Nem tudom, lehet azt hiszi ez is társasfeladat.) Meg kell mondjam stabil volt, nem ugrott be, ellenben tökéletesen jelölt és parancsra beapportírozta az általam elhagyott cuccokat. :DDDDDDD Egyetlen vad (zokni, stb.) sem veszett el, meglett mind! Azt hiszem eredményes vadászatot tudhatunk magunk mögött. :DDDDD

 

Viccet félretéve. Peti mondom ez volt a tanulópénzem... Zsolti is kérdezte mikor visszaértünk hogy ugye hoztál váltógatyát?! Mondom jah. Jah persze. Persze h nem. :DDDDDD Ma már kénytelen vagyok neocitránozni magamat, mert előgyütt a nátha... :DDDDD

 

 

Előzmény: vv42 (45045)
vv42 Creative Commons License 2009.11.10 0 0 45045
Vasárnap mi is vadászni voltunk,Nógrád megyében.Délelőtt fácán ,du kacsavadászat volt.
Nekünk ez volt az első nagyterítékes vadászatunk eddig csak olyan vadászaton voltunk ahol kevesebb volt a vad.
Mi is áztunk rendesen,de a madarak hál istennek repültek.
Itt is volt rohangáló, mindenre ezerrel ráronygyoló,vadat felvevő,majd egy újabb vad esésekor azért elszaladó kutya.
Elhozásunk volt szépen mert csak össze kellett szedegetni amit esetleg a többi kutya a szájából kipottyantott.
És az sem jött rosszul hogy hosszabb távra előre tudtam küldeni a kutyám.:-)
A kényszerű szünetekben mikor esélyünk sem volt elhozásra a vadászok,és a többi kutyás munkáját figyeltem.(remélem abból is tanultam)
Kicsit tartottam a nagyterítéktől de rájöttem hogy ott is lehet dolgozni a kutyával.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!