Keresés

Részletes keresés

sussoger Creative Commons License 2008.02.20 0 0 13598
És szerény logikád szerint mire jó a bejelentési kötelezettség?
Előzmény: viricsi (13597)
viricsi Creative Commons License 2008.02.20 0 0 13597
Szerény logikám szerint, ha valamire csak bejelentési kötelezettség van, akkor a túloldalnak csak tudomásulvételi joga lehet.
Előzmény: sussoger (13595)
viricsi Creative Commons License 2008.02.20 0 0 13596
sussoger Creative Commons License 2008.02.20 0 0 13595
Szerintem ha be kell jelenteni, akkor esetleg meg lehet akadályozni egy eszetlen fakivágást. Pl. a Vasút utcában van egy kertben (régebben háztartási gépeket árult az öregúr, szégyenlem, de csak a Mátyás jut a nevéből most eszembe) egy gyönyörű hárssor, ami a telek előtti járdára borulva véd eső, nap, szél ellen. Azok a fák szerintem nagy értéket képviselnek. Persze aki csak autóval jár, az ezt nem veszi észre.

Az óvoda csak egy példa, máshol is gyűjtik. Csak azt akartam jelezni: nyitott kapukat dönget. Nyilván az egy háztartásban keletkező havi három ceruzaelemért nem érdemes egy teherautót körbejáratni a falun. Azt mindenki zsebre tudja dugni és elvinni, amerre jár. Sokan pl. az oviba.

A figyelmes olvasásról jut eszembe: Sussoger, nem Sussoqer (a nemem pedig nem tudom, miből derül ki :)
Előzmény: senior önkormányzó (13594)
senior önkormányzó Creative Commons License 2008.02.20 0 0 13594

Itt kezdődnek a bajok Sussoqer úr, figyelmesen kell olvasni és pontosan értelmezni... Az a rendelet a magántulajdonú lakóingatlanokon a fakivágást bejelentési kötelezettséggel terheli, gyümölcsfákat azzal se. (mert azok gazdálkodási céluak, annak a szabályai szerint jár el a tulaj - gondolom én). Ez a rendelet egyébként összevág egy 1970-es kormányrendelettel, abban sincsenek szigorúbb kitételek. Más törvényi felhatalmazás a témában jelenleg sincs, egy közel negyven éves minisztertanácsi rendelet a jogalap. Egyébként, és akkor mi van, ha bejelentik a kivágást? Hangsúlyozom, magántulajdonú lakóterületről van szó! Meg kéne végre érteni, hogy az önkormányzat nem alkothat szigorúbb szabályokat annál, mint amik a magasabb rendű jogszabályokban vannak!

A fáradt elemek óvódai gyűjtése pedig - valljuk be - nem valami nagy ötlet...

Előzmény: sussoger (13592)
Franco CC Creative Commons License 2008.02.20 0 0 13593
miért pont a gyümölcsfákat nem kell engedélyeztetni???????
Előzmény: sussoger (13591)
sussoger Creative Commons License 2008.02.20 0 0 13592
Még pontosabban itt olvasható a jelenleg hatályos rendelet: 13513. Senior úr, ezt maga nem tudta?
Előzmény: senior önkormányzó (13588)
sussoger Creative Commons License 2008.02.20 0 0 13591
A lejárt gyógyszert a gyógyszertárban visszaveszik, az elemet számtalan helyen, pl. a Napsugár óvodában is.

A gyümölcsfák kivételével ma is engedélyeztetni kell a fakivágást magánterületen is. Ahogy egy épület lebontását is. Egy megtermett fa pótolhatatlan nagy érték tud lenni, sajnos még ezt nagyon kevesen látják be.
Előzmény: senior önkormányzó (13589)
viricsi Creative Commons License 2008.02.20 0 0 13590

Csak csendes tudatlansággal kérdezem, hogy volt meghívása egyáltalán erre az ülésre az SKE-nek?

Ha emlékeim nem csalnak, a magáningatlanokon ma sem nagyon lehet engedély nélkül fát vágni. Elég, ha eltúlzott példaként a magánkézben lévő erdőkre gondolsz.

Előzmény: senior önkormányzó (13588)
senior önkormányzó Creative Commons License 2008.02.20 0 0 13589
Az még rendben lenne, hogy a lomtalanításkor nem viszik el a veszélyes hulladékot, de az már nincs rendben, hogy máskor se! A háztartási veszélyes hulladékok - gyógyszer, festék, elem, akkumulátor, stb - ekülönített gyűjtése sokkal fontosabb lenne, mint a hagyományos szelektív gyűjtés.
Előzmény: hirdetőtábla1 (13587)
senior önkormányzó Creative Commons License 2008.02.20 0 0 13588
Tegnap a műszaki bizottság a fakivágásokra vonatkozó rendelet modosítást tárgyalta. Érdekes, hogy az SKE, amely nem késlekedik e tárgyban felszólításokat, feljelentéseket küldeni a polg. m. hivatalnak, ott sem volt. Amúgy meglepő elképzelése van a hivatalnak, a magáningatlanokon is engedélyhez kötné a fakivágást, és akár kötelező fásítást is előírhatna a tulajnak... hm.
hirdetőtábla1 Creative Commons License 2008.02.20 0 0 13587

LOMTALANÍTÁS


A Saibermacher-Bicske Kft. Értesíti Solymár község lakosságát, hogy lomtalanítási akciót szervez. Összegyűjtjük és elszállítjuk a háztartásokban a normál életvitel velejárójaként keletkezett háztartási lomokat, hulladékokat.
Ezen akció keretében nem szállítjuk el az autóroncsokat,autóalkatrészeket és veszélyes hulladékokat,  valamint vállalkozási tevékenységből származó hulladékokat, akkumulátort, festékes dobozokat, maradék festéket, növényvédő szereket, építési törmeléket.


Megkérjük a T. lakosságot, hogy a lomokat a háztartási hulladékszállítás napján, a járat érkezése előtt rakják ki, mert az utólag kihelyezett lom elszállításából származó hulladékot a mennyisége miatt nem tudjuk az adott napon elszállítani, úgy azt a következő napon szállítjuk el.


Lomtalanítás időpontja: 2008. Március 17. Hétfő reggel 6-órától
A fenti időpont urán a kirakott lomok nem kerülnek elszállításra!!!
Rákóczi u, Patak u, Petőfi u, Dózsa u, Ady u, Aradi u, Párkány u, Szabadság u, József A u,
Várhegy u, Pilisvörösvári u, Pacsirta u, Madách u, Béke u, Árpád u, Terstyánszky u, Ifjúság u,
Váci M u, Rozmaring u, Sport u, Vasút u,  Major u,  Rókus u, Mátyás kir u, (Hősök u-tól Temetőig)


Lomtalanítás időpontja: 2008. március 31. Hétfő reggel 6-órától
A fenti időpont után kirakott lomok nem kerülnek elszállításra!!!
Györgyhegy u, Györgyliget u, Hóvirág u, Pipacs u, Ibolya u, Anna u, Munkás u, Toldi u, Kosár u, Orgona u, Orgona köz, Lejtő u, Szellő u, Kálvária u, Erdő u, Hősök u, Zöldfa u, Törökkút u,     Meredek u, Marcibányi u, Pillman bíró u, Nagykovácsi u, Majtényi u, Árok u, Turista u, Bajcsy Zs. U, Templom tér, Kossuth u, Szőlőkert u, Bocskai u, Szív u, Mátyás kir u. (Anna kápolnától Hősök u-ig )

 

Lomtalanítás időpontja: 2008. Április 07. Hétfő reggel 6-órától
A fenti időpont után kirakott lomok nem kerülnek elszállításra!!!
Rózsika u, Boróka u, Pihenő u, Panoráma u, Fenyő u, Forrás u, Átjáró u, Ág u, Tölgy u, Bokor u, Boróka u, Magas u, Kilátó u, Erdőalja u, Kökörcsin u, Völgy u, Hegy u, Füves u, Kápolna u, Nap u, Madár u, Koppány u, Vörösmarty u, Budai Nagy Antal u, Kakukkhegy u, Tető u, Bánya u, Móricz Zsigmond u, Kisfaludy u, Gorkij u, Katona u, Hársfa u, Berzsenyi u, Kazinczy u, Kölcsey u, Arany János u.


Lomtalanítás időpontja: 2008. Április 14. Hétfő reggel 6-órától
A fenti időpont után kirakott lomok nem kerülnek elszállításra!!!
Csősz u, Szegfű u, Hold u, Rönk u, Mély u, Széles u, Kemence u, Szentiváni u, Tavasz u,           Ásvány u, Barlang u, Dió u, Bogár u, Rövid u, Perem u, Tücsök u, Kapás u, Avar u, Kút u,           Homok u, Mészégető u, Körte u, Őz u, Barack u, Szarvas u, Birs u, Fecske u, Egres u, Virág u,      Szüret u, Bimbó u, Cseresznye u, Kert u, Fűzfa u, Szt Flórián u, Akácfa u, Külső Bécsi u,   Mókus u, Cseje u, Rozáliasor.

viricsi Creative Commons License 2008.02.19 0 0 13586

Ez nem vélemény,(bár lehetne az is, de nem az) hanem egy szólás ferdítésének finomított változata, amely szelíd irónia próbált lenni annak ilusztrálására, hogy milyen jó dolog találni egy rendszámtáblát és megpróbálni segítőkészen leadni.

Te pedig adod a jobbnál jobb tanácsokat, hogy mivel is töltse el a szabadidejét a megtaláló. :-)

Csak zárójelesen kérdezem, hogy már ez sem megy (mehet) függetlenül? :) 

Előzmény: közbiztonsági tanácsnok (13580)
hirdetőtábla1 Creative Commons License 2008.02.19 0 0 13585

Felkerült a honlapra a 2008.02.20.-i rendkivüli kéviselő testületi ülés napirendje.

http://www.solymar.hu/index.php?id=167,0,0,1,0,0

Fixpont*foszerkeszto Creative Commons License 2008.02.19 0 0 13584

Időközben beszéltem egy helyszínen dolgozó tűzoltóval; még tart az oltás, de lassan a vége felé járnak. Ha jól értettem, annyit mondott, hogy "a Kálvária u. 62-vel szemben" van a kárhelyszín.

Fixpont*foszerkeszto Creative Commons License 2008.02.19 0 0 13583
6x5 méteres faházról van szó, a tüzet időközben visszaminősítették egyes fokozatúvá, ami kb. azt jelenti, hogy az eddig kiérkezett egységek úgy ítélik meg, hogy annyan, ahányan vannak, már meg tudnak birkózni a káresettel.
Előzmény: Fixpont*foszerkeszto (13582)
Fixpont*foszerkeszto Creative Commons License 2008.02.19 0 0 13582
Házszámot nem tudok, jelenleg a kiérkezett tűzoltók szerint a faház teljes terjedelmében ég, a tűz minősítése az ötfokozatú listán kettes, Budapestről is több egységet riasztottak.
Fixpont*foszerkeszto Creative Commons License 2008.02.19 0 0 13581

Kigyulladt faházhoz vonulnak a tűzoltók a Kálvária utcába. Ki tud többet az esetről?

közbiztonsági tanácsnok Creative Commons License 2008.02.19 0 0 13580

Ez, hogy lehet egy független ember véleménye? Jó tett helyébe a jó édes anyád. :-)

Az frsz.  egy hatósági jelzés. Ingyen hívhatod a rendőröket, hogy bejelentsed, hogy mit találtál, de itt van a Polgárőrség is, ha valaki nem akar a szemkilövetőkhöz fordulni. Különben, meg ne indulj el a sünhöz létrát kölcsön kérni.  

Előzmény: viricsi (13578)
pallma Creative Commons License 2008.02.19 0 0 13579
Helló Solymár!
viricsi Creative Commons License 2008.02.19 0 0 13578

No, innentől lép be Fixpont olvtárs javaslata: Bek.rni egy másik autó alá. :))

Így találjon az ember valamit és próbálja eljuttatni a jogos tulajdonosához..

Megint eszembe jutott a régi mondás ferdítése: Jó tett helyébe a jó édes anyád. :-)

Előzmény: közbiztonsági tanácsnok (13576)
közbiztonsági tanácsnok Creative Commons License 2008.02.19 0 0 13577
Ez nem jó ötlet! Alsóvalagpusztán, félig leengedik valamelyik kereket. Amikor észre veszi a tulaj, irány a gumis. 

Előzmény: Fixpont*foszerkeszto (13570)
közbiztonsági tanácsnok Creative Commons License 2008.02.19 0 0 13576
Üdv. Fehér Nyuszi! A rendszám a rendőrségre tartozik kapásból. Amikor az én autómról mind a két rendszámot valaki eltulajdonította 2007 március, a rendőrség segítségét kértem. Viszont közlekedni, meg muszáj volt.  Új rendszám, kötelező, zöldkártya és forgalmi, 30.000 Ft. Az f.r.sz. 2 hónap múlva Gyálon került elő egy kedves társaság őrizetbe vétele kapcsán. Értesítést kaptam, bűnjelként a táblákat ott tartották.  

Előzmény: Fehér Nyuszi (13574)
erdőszéli Creative Commons License 2008.02.19 0 0 13575
Ismerve a hivatalt, ez a levél a 20 évvel ezelőtti lakcímemre menne ki, és lenne benne egy csekk, hogy a rendszámhoz tartozó gépjárműre fizessem már be a teljesítményadót három évre visszamenő hatállyal...
Előzmény: Fehér Nyuszi (13574)
Fehér Nyuszi Creative Commons License 2008.02.19 0 0 13574
Aztán kapsz három év múlva egy levelet, hogy nem rájuk tartozik, az ügyben senki sem illetékes.
Előzmény: viricsi (13573)
viricsi Creative Commons License 2008.02.18 0 0 13573
Gondolom, hogy célszerűen az önkormányzathoz érdemes leadni.
Előzmény: erdőszéli (13572)
erdőszéli Creative Commons License 2008.02.18 0 0 13572

Hamár rendszám, találtam a Hutweidében egy pár IEJ-722 rendszámot. Hátha valakinek ismerős...

Amúgy ilyen talált rendszámmal mit illik tenni?

Előzmény: Fixpont*foszerkeszto (13571)
Fixpont*foszerkeszto Creative Commons License 2008.02.18 0 0 13571

Nem akarok agresszív tippeket adni (huss, egy karcolás a dukkózásba), de ha tényleg sietsz, nyilván dudálsz, ordítasz, utána mégy a spinének a zöldségeshez, vagy valami... nem? Ha pedig mégis továbbmegy, hiába ágálsz, mennyi időbe telik lepattintani mondjuk a rendszámot a tetves 20 millás tragacsáról, és bevágni valamelyik parkoló autó alá? Aztán majd keresse...!

Előzmény: bp0414 (13569)
Fixpont*foszerkeszto Creative Commons License 2008.02.18 0 0 13570
A Homáron erre megvan a recept: cédulára csak annyit felírni, hogy "ez nem volt szép dolog", és egy féltéglára celluxozva már mehet is az utastérbe... :-)
Előzmény: bp0414 (13569)
bp0414 Creative Commons License 2008.02.18 0 0 13569
Már jártam úgy, hogy kiállni sem tudtam! Megállt a hölgy, én mondtam neki, hogy nennék, ö „közölte, hogy csak a zöldségesbe megy” és ott hagyott! Sokan röhögtek rajtam és nyugtattak, az én ótóm 3~4 százezer, az övé 20~30 milla. Erősen gondolkodtam a tolatáson!

Egy cigi és kis dumcsi és már meg is érkezett, azt se mondta, hogy „bocs”! Vazzze, csába, e van!

Előzmény: sussoger (13568)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!