Keresés

Részletes keresés

macinagyi Creative Commons License 2006.04.26 0 0 21666
Mert azt éreztem, hogy nem"hiszel a pszh-ba")
Előzmény: gepesz (21664)
Zora52 Creative Commons License 2006.04.26 0 0 21665

 

 Szurkoljunk Pirikének, hogy találjon egy jó barátot!

Előzmény: gepesz (21664)
gepesz Creative Commons License 2006.04.26 0 0 21664
Miért írod, hogy sajnos? :-))))
Előzmény: macinagyi (21663)
macinagyi Creative Commons License 2006.04.26 0 0 21663
Fabi!
Mert a nagy számok törvénye!  és a kivétel erősiti!
A pszihológusok, sajnos nem hülyék! Nem vak pipi! Ezt tanulták!)
Előzmény: gepesz (21662)
gepesz Creative Commons License 2006.04.26 0 0 21662
A fene jobban tudja mint én, hogy az utóbbi időben miért vagyok gyanakvó, ha idösebb emberek új kapcsolatáról hallok.
A lélekbúvárt megkövetem, tőlem ugyan ki is találhatta. Vagy vak tyúk is talál szemet.
Előzmény: Boszorka (21658)
macinagyi Creative Commons License 2006.04.26 0 0 21661
Pirikém!
Legjobb barátnőm/70 éves, idegorvos, pszihológus, igazságügyi szakértő, tehát minden...ami a szakmában elérhető!/azt mondta amikor meséltem Rólad, hogy Te legyél a "minta" mindenkinek!
Azt is el kell mondani! a másik "példa" Boszi!
Már rájöttem "ez is egy szakma" és Évának mindenben igaza van!))
Előzmény: pirine (21655)
macinagyi Creative Commons License 2006.04.26 0 0 21660
Nagyonka!
Sok ötlet van reggel 6-tól! de lassan én is Boszi tanítványa vagyok)))látom, Te is!)
Messziékkel Te is feljössz?
Előzmény: NagyonI (21652)
macinagyi Creative Commons License 2006.04.26 0 0 21659
Sziasztok) Jó estét)
Visszaolvasás!
Boszorka Creative Commons License 2006.04.26 0 0 21658

Ne legyélmár ilyen gyanakvó! Miért ne lehetne valaki jó psychologus és még talán ismeri a hazai pedagogus nyögdíjakat is, tehát feltételezi, hogy egy pedagogus az otthonban lakik. Ráadásul épelméjű és szabatosan ad felvilágosítást.

 

Pirike!

Igaz, hogy svájc pici ország de azért annyira mégse. Ráadásul én ott nem voltam éppen nyüzsgős korszakomban, dolgoztam mint egy állat és este örültünk a férjemmel ha nyugton lehettünk.:-( Nagyon kevés ismerősöm van/volt ott. Röhej de a 7 év Svédországból sokkal több ismerős és barát maradt mint a 20 év svájcból.

Előzmény: gepesz (21653)
Zora52 Creative Commons License 2006.04.26 0 0 21657

 

 Szia Nagyonka!

 Remélem a korai kelés ellenére jól telik a napod!

 Jó Messzi várást!.. Hát nem kis gond!.. De, Te ügyes vagy, megszervezel mindent!

 Én korán kelős vagyok, mire kezdem a munkám, 8-kor, már túl vagyok az úszáson... így jobban érzem magam..., frissebb vagyok....Ha nem így lenne, hiányozna....

 Jobbulást a térdednek , meg a kezednek is!... Rajtam is mindig vannak sebek, mert sietek,..., sietnék.... Nem mindig sikerül..../orvost én sem szeretem.../

 

Előzmény: NagyonI (21652)
Zora52 Creative Commons License 2006.04.26 0 0 21656

 

 Szia Pirike!

 Örülök, hogy itt vagy , és még jobban, hogy jól vagy!

 Valószínű, nagyon szakszerűen és érthetően magyaráztál el mindent a pszichológusnak, ebből sejthette a pedagógusságodat! Gratulálok!

 Szerintem azonnal belophattad a szívébe Magad!

 Nálunk most jó nagy zuhé volt, haza kellett szaladnunk a kertből.../kivételesen, most kinn voltunk, nem volt délutáni elfoglaltságom a suliban/

de , most nagyon örültem ennek, mert napok óta nem esett, s ez jót tesz a kertnek. 

 gyönyörű minden, csak a "munkáskéz" lehetne több....

 hazafelé vettem az erkélyre is szép virágpalántákat, már azok is várják a növekedést.

 Már virágzik az orgona is, gyönyörű csokrot hoztam haza belőle....

 Neked is nagyon szép lehet a kertecskéd! Sok örömet benne! Jó egészséget!

 Te vagy nekem is az egyik példaképem!

 / A kertben én sem szoktam kiöltözni... elég gyakran földes a kezem, meg a ruhám./

Előzmény: pirine (21655)
pirine Creative Commons License 2006.04.26 0 0 21655

 

Fabi !   Dehogy   beszéltem   én   magamról !    Csak   az   Otthonba   való   bejutás,  árak,   lehetőségek,   lakás   beosztás,   fodrász----orvos---gyógytorna   stb.,    informáltam   az   illetőt.  Talpig   kerti   munkához   öltözve   álltam   ott    kissé    szégyenkezve    földes   kezem,  ruházatom    miatt.

 

Előzmény: gepesz (21653)
Boszorka Creative Commons License 2006.04.26 0 0 21654

Nagyon,

én már rég rájöttem, hogy csinálni semmit se lehet hajnalban, viszont aztán az ember jó álmos lesz, mikor lenne mit csinálnia. Naszóval átadom a biztos módszeremet. Hajnali ébredéskor tv bekapcs. majd várom a híreket. Tudod óránként van. Még soha nem sikerült meglátnom. Max az elejét, de ami tényleg érdekelne, az időjárás, addigra már mindig mély szundiba merülök. Aztán 9-kor reggeli műsor végén, valami brutális hangos hirdetés jön. Na akkor itt az idő föl kell kelni, vagy nem.  Ez dolog és időjárásfüggő nálam.:-)

Előzmény: NagyonI (21652)
gepesz Creative Commons License 2006.04.26 0 0 21653
"Aszondja, hogy ő pszichológus, mint ilyen biztos benne, ......."
Pirike azt a góguszságot nem te árultad el előtte valahogy?valami ráutalás formájában?
Vagy máshonnan már informálódott. Gyanús az a cihológus.
Előzmény: pirine (21644)
NagyonI Creative Commons License 2006.04.26 0 0 21652

Regg... fél 6-kor ébredtem... Hatig forgolódtam.. Felkeltem. De mi a fenét lehet 6-kor csinálna??? Vissza az ágyba! Na sikerült 8-ig szundizni,.- Ez az. Csak erélyesen. Ki mondta, hogy azt csinálok, amit akarok?? Szó sem lehet rólam.

 

Most meg... kapkodhatok... hát akkor kapkodok. A fene egye meg... hát nem rátérgyepöltem a nem fájós térgyemre??? Aúúúúúúú!!Hát tod... amikor elestem a szoba kellős elején... Puff... szóltam is rendesen. A kezem már gyógyul... na de a térd... Valami mocorog benne. Jóvanna... megyek az orvoshoz..

 

vagy nem...

 

majd egyszer...

 

ha rámérek

vogyo Creative Commons License 2006.04.26 0 0 21651
Áldott szép napot Mindenkinek!
-panka54- Creative Commons License 2006.04.26 0 0 21650

 Szép napot Kuckó!

 Kicsit megkésve...........de hozom a kávét:)

Előzmény: macinagyi (21649)
macinagyi Creative Commons License 2006.04.26 0 0 21649
Jó reggelt Kuckó) Üdén , frissen) Ide már kávét sem enged a gép!!
NagyonI Creative Commons License 2006.04.25 0 0 21648

Csakis a végén gondoltam...

Majd beszélünk még róla.

Előzmény: Boszorka (21647)
Boszorka Creative Commons License 2006.04.25 0 0 21647

Amerikai gyerekeket nem vállalok.:-)))

 

Messzivel meg egyezkedjetek. Ne felejtsd, hogy május kissé foglalt nálam 15-től, mert itt lesz a barátnőm, ergo jobb lenne a látogatás végére hagyni ezt a dolgot, mint utolsó "csemegét". Gondolom ugyis akkor lesznek a székesben, miután nem igen érdemes ingázni a végek és a főv. közt.

Előzmény: NagyonI (21646)
NagyonI Creative Commons License 2006.04.25 0 0 21646

Boszi!! Te egy tündér vagy!

 

Messzivej nagyon érdeklődős. Pl. festmények... Különösképp szereti a régi épületeket.

De. Elfelejted, hogy 2 gyerek is van... meg hogy én nem csinálok programot... de javasolhatok...

A gép valszeg igen hajnalban indul... Nem tudom miért ... én tényleg dél körül indultam mindezidáig...

Elmondom Messzinek... de fogalmam sincs a mikoraikról...

Képes az egész 4 hetet előre eltervezni.

Hamarosan beszélek vale, vagy jóha nem, megírom neki...

 

Messzivejről nagyon sok jót lehet ám mesélni!!

1. Okos...

2. tehestséges

3. Sportos

4. Még engem is elvisel

5. ellentétben az amerikaiakkal: szeret olvasni!!

 

A két gyerekkel nem akarja messzilányt elengedni...

Előzmény: Boszorka (21641)
Zora52 Creative Commons License 2006.04.25 0 0 21645

 

 Szia Panka!

 Tényleg nagyszerű, hogy láthatjuk a gólyákat!

 Rövidesen jönnek a többiek is!

 Végre  jó idő van ott is!

Előzmény: -panka54- (21638)
pirine Creative Commons License 2006.04.25 0 0 21644

 

Boszika !   Nem  csuklottál   d.e. ?

A   kertben   dolgoztam ,oda   nem   szoktak   kocsival   bejönni,  " zsákutca",    nem   lehet   megfordulni   sem.   De   jött   egy!   Megáll   mellettem,   érdeklődik   az   emeltszintű   lakrészek   iránt.   Jóképű,  szakállas   férfiú , 60   éves,  jönne   hamarosan   hozzánk-----Svájcból ! ! ! No,   mondok   nem   ismeri-e   véletlenül   kedves  barátnőmet   -----én  ,  a   buta   falusi   liba-!-----amikor   a   lépcsőházban   se   ismertem   mindenkit   12   év   alatt !  Mit   nekem   Svájc!   Boszikát   ott   mindenkinek   ismernie   kellett !

  Beszélgettünk...Aszondja,   hogy   ő   pszichológus,   mint   ilyen   biztos   benne,  

hogy,   mint   pedagógus   mentem    nyugdíjba   valamikor.  Nyert-----mondom.

Holnap   jövünk------búcsúzott.

Előzmény: Boszorka (21643)
Boszorka Creative Commons License 2006.04.25 0 0 21643
Reméljük abban legalább sok finom "fogyókúrás" kaját tudsz készíteni, mindenki örömére. Takarítás meg majd csak meglesz hagyományos módon is.
Előzmény: vogyo (21642)
vogyo Creative Commons License 2006.04.25 0 0 21642

Igaz, hogy senki nem kérdezte, de elmondom. Változatlanul nincs hangom. A gégész ma nézett meg,  gége- és hagszálgyulladásom van. Suttogni sem szabad, de nem is nagyon megy. Antibiotikumot, és paxirasolt szedek. Egy hét múlva kontroll, mert jobban utána kell nézni a dolgoknak, miután már volt pajzsmirigyműtétem.

 

Most a gőztisztítót is elmesélem. Nagy átalakuláson ment keresztül, levásároltam egy kisméretű olajsütőre.

Boszorka Creative Commons License 2006.04.25 0 0 21641

Nagyon figyelj rám, meg halgass is rám!!!!

Naszóval messzivejt rásózzuk szépen Lényemre, ők majd jól ellesznek amerikaiul. Esetleg még ki is találhatunk nekik valami "sonderprogrammot". Mi érdekli messzivejt?

Mellesleg marha unalmas meg fárasztó is lehet egy külföldi férj, különösen hazalátogatások idején, na meg mindig mikor az emebr igazi barátokkal ekar együtt lenni.:-( Ezért nem kellett volna nekem soha!:-(((

Vannak sokan akik haza kizárólag férj/feleség nélkül jönnek. A házamban lakó professzor úr feleségét a 6 év alatt egyszer láttuk. Ő amerikai "echt" de azért inkább Skóciában szeret élni lakni.

Azért egy szimpatikus tulajdonsága már biztos van ennek a messzivejnek "úúútál korán kelni". Másrészt a tengerentúli gépek rendszerint vagy kizárólag? délután vagy este indulnak.

Előzmény: NagyonI (21640)
NagyonI Creative Commons License 2006.04.25 0 0 21640

Ez nagyon kedvesen hangzik, de egyelőre nem tudok válaszolni.

Szerencsére Messzinek is rengeteg a barátja,barátnője, sőt még rokonok is vannak. Erre keresek most valami kis éttermet- amit esetleg ki lehetne kertestül bérelni, hogy a barátok és ismerősök seregét egy csapásra meg lehessen oldani...

messzivejnek dög unalmasok (el is hiszem) a különféle találkák barátokkal és rokonokkal, lévén ő csak amerikai és angol angolt beszél.

 

Most a Kondorosi csárdába szándékozom éppen írni.

 

Én egyszer ugyan felmegyek, de nővérrel elmegyünk az Alföldre nagymamamáék sírjához. Ő mint akkoron hontalan, én mint akkoron nabégre itt vannak..

 

Az utolsó d.u-t el tudnám klépzelni, de nem tom hol kapnak szállást a repülőtér közelében,...Messzivej úúúúútál sőt brrrutál korán kelni...

 

Amit meg tok érteni. Az utolsó este valamikor jún. 10 körül lesz....De én nem tom... nem tom,... nem tom...

 

 

Előzmény: Boszorka (21621)
NagyonI Creative Commons License 2006.04.25 0 0 21639

Trallala    (ism)    pritty, pretty, prütty... énekelte Mackó, amikor ekindult Nyuszihoz, majd indulása után 1-2 órával beszorult. Én nem szorultam be sehová, de ha bébúvok egy lyukba, bizony előfordulhatott volna...

 

De semmi lyuk... csak a sík mező... Hű!! meg Ha!!! Meg ej-ha!! Most kezdődik a virágnyílás ott is... Földbe is gyökereztem néhány pillanatra, amikor tőlem vagy 20-25 méterre két gyönyörű piros virágot pillantottam meg. Aszittem pipacs.. De most?? Már?? Vadul odabotorkáltam a két piroshoz a réten: tulipánok.. Gyönyörű a tulipánpiros, tudjátok?? Nem is bántottam őket... hadd gyönyörködtessék a szemet...

 Viszont az egyik diófa alatti 3 szál nárciszt hazahoztam. Itthon is van tulipán... milyen szépek lesznek együtt!! És elviszem...

 

Egyébként jó reggelt... Fecskéék már szorgosan építik az új fészket... Ez már a 4. lesz a kapuszínben. Hagyjam meg a régieket?? Verjem le őket?? Nem is tudom...

 

Trallala.... dolog van... De milyen jó ilyen szép időben tenni -venni...

 

Igaz, d.u. van bőven munka, de addig meg rengeteg atz idő....

 

Jó sürgést!

-panka54- Creative Commons License 2006.04.25 0 0 21638

  na a második igy talán

 

 

 www.pfalzstorch.de

Előzmény: -panka54- (21636)
macinagyi Creative Commons License 2006.04.25 0 0 21637

Pirikém!

Cetnek válaszoltál.../de kiváncsimaci beleolvasott/
A kert/ a természet csodákra képes!/és menj ell, még ha nincs is tv. szgép.de vannak madrak, virágok, erdő, mező és nyugalom!/

Előzmény: pirine (21626)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!