Keresés

Részletes keresés

förike Creative Commons License 2010.07.20 0 0 61
Szépek nagyon!
Előzmény: kisgazda17 (60)
kisgazda17 Creative Commons License 2010.07.20 0 0 60



kisgazda17 Creative Commons License 2010.07.20 0 0 59
A néma kacsa: igénytelen, többnyire jó kotló, zsírszegény a húsa, a kevés zsírja és tepertője nagyon finom, viszonylag lassan nő, nem nő túl nagyra. Ha eszedbe jut valami nyugodtan kérdezz, ők voltak az első saját állataim, 6-7 éves koromban kaptam az elsőket, azóta foglalkozom velük.

Hát én is vállalnék jóval több állatot, de pontosan úgy vagyok mint te:)

Búbosok:
Előzmény: pingvintanc (56)
kisgazda17 Creative Commons License 2010.07.20 0 0 58
Szia

Én úgy tudom hogy a libatojás csak két hétig jó.

Bár ha azt nézzük hogy a tyúktojás meg egy hétig, akkor nem kell a csak:)

Nekem is mondták hogy így meg úgy forgassam, de nem foglalkoztam vele:) erre értettem hogy önfejű vagyok:) A 18 tojásból amit keltetőbe tettem, 16 volt fias, csak 3 nagyon gyenge volt így 13 maradt.

Pár kép:



Előzmény: pingvintanc (55)
förike Creative Commons License 2010.07.20 0 0 57
Külön!
Előzmény: pingvintanc (56)
pingvintanc Creative Commons License 2010.07.19 0 0 56
Én is most gondolkodom némában. Írnál róluk valamit?
A búbos kacsákról nincs képed? Kíváncsi vagyok rájuk.
Szívem szerint én is sok állatot vennék de az nagyon drága mulatság lenne és ugye még etetni is kell őket.

Förike Te a libákat mind együtt fogod tarani vagy fajtánként szelektálva? Egyébként lehet, hogy egyforma keltetőnk van mert ha jól emlékszem Pilisről van az enyém is.
Előzmény: kisgazda17 (53)
pingvintanc Creative Commons License 2010.07.19 0 0 55
Szia!

Köszi, hogy leírtad a tapasztalataidat. Én is kaptam liba tojást és tettem a gépbe de be sem indult. Egyrészről régiek voltak, volt, ami már 2 hónapos. Nagymamám feltört egyet és szemes volt. Az is lehet, hogy korán dobtam ki őket lehet, hogy még beindultak volna. Ezért kérdeztem, hogy más-e mint a tyúktojást keltetni. Azt olvastam, hogy többször kell forgatni mint a tyúktojást mert nagyobb a sárgája és könnyebben leragad. De ezek szerint elég kétszer.
Előzmény: kisgazda17 (52)
förike Creative Commons License 2010.07.19 0 0 54
Nekem most jelenleg Magyar fehér és két hónap múlva fodros tarka libák érkeznek!Apukámnak meg máj libái vannak!(hibridek)
Előzmény: kisgazda17 (53)
kisgazda17 Creative Commons License 2010.07.19 0 0 53
Szia

Légyszi leírnád hogy milyen magyar fajták vannak?

Jó neked hogy van legelőjük, róka nem viszi el őket?

Az enyémek is kapnak zöldet de persze az nem olyan, mintha egész nap kint lennének.

Én most azon gondolkodom, hogy két családot kellene csinálni, 1 gúnár + 2 tojó felállásban, csak attól tartok hogy a gunárok verekedni fognak, így külön hely kellesz nekik, meg hát meg kellene győzni a szülőket is:)))

Én is keltetek eladásra is ha a JóIsten megsegít.


Kacsák:

Rettenetesen megbántam hogy amikor végre eljutottam Monorra, nem vettem meg ami tetszett, mert hát ugye én sóher vagyok, meg drága minden meg ilyenek.

Főleg a szász kacsákat bántam meg.

meg vehettem volna törzskönyves magyar kacsát, végül is így is vettem hármat, csak ezek nem biztos hogy fajtiszták, már tojnak is.

Meg kedves fórumosoknak hála, kaptam 6 búbos kacsát is, amikre elég ránéznem hogy jókedvre derítsenek.

Bár belőlük egy elpusztult ma reggelre, már régóta beteg volt:(

Meg még vannak némáim is.
Előzmény: förike (40)
kisgazda17 Creative Commons License 2010.07.19 0 0 52
Szia

A tojó, előbb tojt 90 db tojást és csak utánna kotlott el. Sok mindenben a magam feje után megyek, ebben is így volt.

Ami érdekes volt, az az hogy a gúnár kotlás közben is petélte a tojót, és a tojó is megállt neki.

Azt mondták, ha mindig összeszedem a tojásait, nem fog elülni.
Ezt nem hittem el, mert régen volt olyan tojóm, ami 1 tojásra kotlott meg
Aztán egy idő után nem szedtem össze a tojásaikat, volt hogy 14 is volt a fészekben, de nem ült rá egyik sem. Aztán már csak ez a fehér tojt, összegyűlt újra 8 tojás, megült, 2 nap múlva ott hagyta, elajándékoztam a tojásokat.
Aztán megint tojt 8-at és ténylegesen megkotlott, nem volt semmi gond, napjában többször is leszállt, nem volt csípős, a 2 záp tojást pedig kidobta maga alól.

Egy tyúkom maga választotta a libatojásokat, abban az időben mikor nem szedtem össze a tojásokat, ő később otthagyta a tojásokat, amiket átettem egy másik tyúk alá, és csöppet sem zavarta, meg jó is volt mert ez egy nagydarab tyúk volt, és úgysem ültettem volna tyúktojásra. Kelés után nevelte is őket pár hétig.

Ahova tojást ajándékoztam, ott pedig ült rajtuk, tyúk és pulyka is. Az egyik helyen a tyúk később nem fogadta el a kicsiket, de felnőttek így is, és már nagyon szépek.
A másik helyen egy kosárban, a 8 libatojáson ült egy pulyka, és két tyúk, a gazdája azt hitte ebből semmi sem lesz, de mind kikelt, és ha jól tudom azóta is együtt nevelik a kicsiket, a harmadik helyen pedig pulyka ült rajtuk.

Itt arra kell figyelni, hogy nem árt időnként a tojásokat vizezni, mert ugye ezek nem fürdenek, és alacsonyabb a páratartalom.

Gépi keltetéskor mindent ugyanúgy csináltam mint a tyúktojással, csak többet permeteztem őket, és keléskor több csatornát töltöttem fel. Napi 2x forgattam.

Na most jó sokat írtam:))
Előzmény: pingvintanc (34)
förike Creative Commons License 2010.07.19 0 0 51
Bocsi! A Naposakat telepről hozzuk vagy tojásokat hozunk és bérkeltetésbe keltetem!De most van keltetőnk így saját magunk keltetjük! Itt Pilisen árulta egy fickó a gépet!Ha megyek apám hoz meg nézem a gép címét!
Előzmény: pingvintanc (50)
pingvintanc Creative Commons License 2010.07.19 0 0 50
Már kérdeztem de elkerülhette a figyelmedet. Milyen keltetőt vettél és honnan szerzed be a napos libákat:
Előzmény: förike (49)
förike Creative Commons License 2010.07.18 0 0 49
Nálunk 100 kg alatt nem találsz embert!!!Egyedül engem! Mindenki nálunk jó nagy darab, és szeretjük a hasunkat! Hizlalni és naposba utazom!Az utóbbira több a kereslet! Miért a Magyarfajtát akarom tartani?Azért mert "Kevesen" foglalkoznak velük! Főleg ilyen kis gazdaságba ilyen létszámmal! Persze vannak nagyobb telepek!De azokat mi csak gyárnak hívjuk!
Előzmény: pingvintanc (48)
pingvintanc Creative Commons License 2010.07.18 0 0 48
Én is naposan vettem, illetve 2 hetesen.

És miért csak magyar fajtát akarsz? És mi a célod velük? Felhizlalod és eladod vagy keltetsz és a napos libákat adod el?
Előzmény: pingvintanc (47)
pingvintanc Creative Commons License 2010.07.18 0 0 47
Meglátjuk. De előre is köszi.
Előzmény: förike (46)
förike Creative Commons License 2010.07.18 0 0 46
Köszönöm!Válaszoltam!Jövőre lesznek Magyar Fehér napos libáim ha érdekel adok szívesen!!!!
Előzmény: pingvintanc (45)
pingvintanc Creative Commons License 2010.07.18 0 0 45
Megnéztem, nagyon jó!!!!

Küldtem mailt.
Előzmény: förike (44)
förike Creative Commons License 2010.07.18 0 0 44
Küldtem!
Előzmény: pingvintanc (43)
pingvintanc Creative Commons License 2010.07.18 0 0 43
Nagyon szépek. Nem semmi terveid vannak.
Engem érdekel a video.
Előzmény: förike (42)
förike Creative Commons License 2010.07.18 0 0 42
Első sorban neked!Éppen mentek legelni!
Előzmény: pingvintanc (37)
förike Creative Commons License 2010.07.18 0 0 41
Szépek nagyon!!!!
Előzmény: Xaxonos (39)
förike Creative Commons License 2010.07.18 0 0 40
Az ennyimék május 7-én keltek! A libák mellet nyúltenyésztéssel is foglalkozom!Száz db tojó libákat akarok minden magyar fajtából!És itt a kérdés hülye vagy Ferenc hogy ennyit akarsz tartani?????NEM, Én ebbe születtem!Hely meg van bőven!Legelő meg még több!
Előzmény: pingvintanc (36)
Xaxonos Creative Commons License 2010.07.18 0 0 39
szia köszi. Sajna nagy kbytot nem tudok betenni.
Előzmény: pingvintanc (37)
Xaxonos Creative Commons License 2010.07.18 0 0 38
sziasztok! Naposan 8 hete és most. Szász kacsaxmagyar és cherry walley hibridek. Sajna a fajtatiszta szászokat elhurcolta róka komán. Ezek forumról rendelt tojiból keltek 15 db van közte bobitas is.
pingvintanc Creative Commons License 2010.07.18 0 0 37
De szépek. Kár, hogy nem lehet kinagyítani őket.
Előzmény: Xaxonos (35)
pingvintanc Creative Commons License 2010.07.18 0 0 36
Csak libában utazol?

Hogyhogy ilyen késő hozod őket? Találtam az expresszen itt a közelemben bütykös liba tojást de úgy gondoltam, hogy abból már ősz lesz mire liba lesz és úgy gondoltam, hogy inkább majd jövő tavasszal.
Nálunk nagyon jól érzik magukat a libuskák. Nem is esznek szinte semmit csak füvet. Általában apósom engedi ki őket reggel de a héten, amikor strandolni ment akkor én etettem őket reggel és nem is kellett nekik a dara, mindjárt mentek a rétre legelni. Délben is csak a tyúkok cuppantak rá a kajára. Télen azért nehezebb őket etetni nem?
Nagy terveid lehetnek ha ennyi libát szerzel be.
Honnan hozod őket? Megkérdezhetem, hogy mennyibe kerülnek?
Előzmény: förike (25)
Xaxonos Creative Commons License 2010.07.18 0 0 35
pingvintanc Creative Commons License 2010.07.18 0 0 34
Sziasztok!

Kisgazda a kérdésem mindenkihez szólt. Jó, hogy jöttél. Mi a tapasztalatod a libatojás keltetésével kapcsolatban? Könnyen elült a liba tojó? A tyúkot nem zavarta, hogy ekkora tojásokon ül? Gépben másabb keltetni mint a sima tyúk tojást?
Előzmény: kisgazda17 (23)
Gupppy Creative Commons License 2010.07.18 0 0 33
Sziasztok!

A képeken látható afrikai bütykös pár eladó!
Érd.:
soltiszilvia@freemail.hu
förike Creative Commons License 2010.07.18 0 0 32
Van libás videóm én készítettem!Akinek kell írjon!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!