Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.04.26 0 0 53601

Egy csomó helyen van dpd csomagfelvétel. Dpd csomagpont, erre keress. Főleg Mister Miniteknél van ilyen.

Előzmény: malajcc (53600)
malajcc Creative Commons License 2014.04.26 0 0 53600

Köszönöm a válaszokat, nagyon hasznosak voltak!

 

Igen, az áru helyeként Mo. volt beállítva.

 

A DPD-s 8100 Ft tényleg úgy jött ki, hogy itt vette fel háznál a futár a csomagot, én szívesen elvittem volna személyesen, de ha jól láttam, csak a Késmárk utcában van csomagfelvétel, az pedig olyan messze van tőlem, hogy nem érte meg oda elvinni. Vagy van máshol is csomagfelvételi pont? Náluk olcsóbban ugye nincs más, aki 2 kg feletti, de még kistömegű csomagot elvisz?

Talán amit jobban csinálhattam volna, hogy ha nem teszem dobozba a táskát, még épp befért volna 2 kg alá a postán, csak nem szeretek sérülékenyen csomagolni.

 

Azt javasolta nekem az ebayes admin is, hogy írjam bele a pk. valós összegét az aukcióba, de sokan szerintem el sem olvassák a szöveget (vagy nem figyelmesen), így ezzel emiatt nem akartam élni.

 

Blaze, megnézem majd ezt az exp. shippinget, hátha azzal megoldható a gond.

 

Összességében nem bánom, hogy az ebayen adtam el a táskát, mert érdekes tapasztalat, de az biztos, hogy nagyon meg kell gondolni, hogy érdemes-e feltenni valamit.

Szüty Creative Commons License 2014.04.26 0 0 53599

Üdv!Én most épp kezdtem el nézegetni az ebay-en!Kicsit furcsa ez nekem!0.99 Fontról indul a licitálás egy telefonra is!Itt a fizetés hogy van??Kell lenni valami féle banki számlának??Angliából kb mennyi a posta költség??Segítségeteket előre is köszi!!

iamtwo Creative Commons License 2014.04.25 0 0 53598

De szerintem ez olyan szitu, hogy automatikusan ők törölték: "let you know that we've removed". Még ha oly' homályosan is fogalmaznak.

 

Előzmény: Axióma (53597)
Axióma Creative Commons License 2014.04.25 0 0 53597

Nana, dispute-ban nem, csak ha claim lesz belole (es sztem az csak a csalo eladok eseten automatikus, akiket ok mar toroltek).

Előzmény: iamtwo (53596)
iamtwo Creative Commons License 2014.04.25 0 0 53596

A PayPalban tudod ellenőrizni, hogy mi újság van. Ha minden igaz, akkor ott most egy automatikusan nyitott dispute van, neked nem kell csinálni semmit, és  egyszer csak visszakapod a pénzed. (nekem ez legutóbb circa 3 hétbe telt.)

Előzmény: istvanistvan2000 (53594)
t.lantos Creative Commons License 2014.04.25 0 0 53595

Nyugi, es varj. Ha megsem jon meg, megmindig ott a paypal vevovedelme.

Ez ebay neha idiota modon siman torol termekeket.

 

Nemregiben listaztam egy termeket a nemeten, erre nemsokara jott, hogy a hasznalt ruhakra vonatkozo tiltasok miatt toroltek.

Ezzel csak az a bajom, hogy tele van hasznalt ruhakkal a nemet ebay is, semmi se tiltja, ez meg vadi uj volt.

Előzmény: istvanistvan2000 (53594)
istvanistvan2000 Creative Commons License 2014.04.25 0 0 53594

Sziasztok, rendeltem az Ebay-en egy 1tb os külső Hdd-t, kifizettem de másnapra törölték a hírdetést.

Ezt az email kaptam az Ebay-től:

The listing you're interested in is no longer available


We're writing to let you know that we've removed an item you recently won:
151281274529 - WD MYPAASPORT 2.5" 1TB USB 3.0 Portable External Hard Drive HDD WDBBEP0010BBK

Since you've already paid for this item, you don't need to do anything else. If your item hasn't arrived yet, it should arrive soon.

We wish you all the best on eBay and hope your future experiences are pleasant and successful. If you have questions, please click "Customer Support" at the top of most eBay pages.

eBay still has lots of other great deals. Go to http://www.ebay.com to shop. We hope to see you soon.

Thanks,

eBay

Please don't reply to this message. It was sent from an address that doesn't accept incoming email.

A Purchase hitory-ba ez van:

We had to remove this listing from the site and you're not required to complete the transaction. If you've already sent payment, the sale should process as normal and you don't have anything to worry about. If you have any questions about delivery, please check tracking or contact your seller. If you run into any trouble along the way eBay is here to help. Please visit the Resolution Center to help resolve any problems you may encounter.


Írtam az eladónak erre az Ebay ezt az emailt küldte:

Message from eBay member, ......
Do not respond to the sender if this message requests that you complete the transaction outside of eBay. This type of offer is against eBay policy, may be fraudulent, and is not covered by buyer protection programs. Learn More


Dear tanlimei,

hello, I can see that your ad has been canceled (mypassport 1 tb). Why?



Az lenne kérdésem hogy ilyen esetben mit csináljak ? Csak picit tudok angolul sajnos.
Előre is köszönöm a válaszokat.

Üdv. István

nyubocs Creative Commons License 2014.04.25 0 0 53593

Khm :) ezt benéztem, bocsánat :(

 

Most nézem a márciusi tételes számlámat, van ahol egyértelműen feltünteti egy tételkémt, van ahol két teljesen külön tételre bontja, lehet ez kavart meg.

Előzmény: t.lantos (53587)
dexter0719 Creative Commons License 2014.04.25 0 0 53592

valóban nem.

nem tudtam, hogy kategóriánként eltérő a postai költség kezelés.

Előzmény: .:(gabor):. (53590)
blaze73 Creative Commons License 2014.04.25 0 0 53591

ruhánál azt hiszem GBP 4.00 a maximum

de ha berakod expedited shipping-be akkor én tudtam GBP 7.00 is berakni , stb.

 

aztán ajánlott levélpostai lett, épp belefért a keretbe. :D

Előzmény: .:(gabor):. (53590)
.:(gabor):. Creative Commons License 2014.04.25 0 0 53590

De nem táskát hirdettél meg gondolom.

Nem minden kategóriában van maximalizálva a pk.

 

Előzmény: dexter0719 (53589)
dexter0719 Creative Commons License 2014.04.25 0 0 53589

Én nem olyan rég adtam el a co.uk-n és szabadon tudtam beállítani postaköltséget, amikor feltöltöttem a terméket. Ha jól emlékszem 50 fontot adtam meg nemzetközire és kb. annyi is volt a költségem. A .de-vel hasonlót tapasztaltam.

 

A díjakkal meg nem tudsz mit kezdeni, magasabb áron kell meghirdetni a terméked:-)

Előzmény: malajcc (53578)
.:(gabor):. Creative Commons License 2014.04.25 0 0 53588

Jól beszélsz. :) A co.uk-n is a maximális levonás a divat.

 

 

"How much is the final value fee?"

If your item sells, you're charged a final value fee. The final value fee is based on the item's total cost to the buyer which includes item price, postage costs, and any other fees the seller may charge.

Előzmény: t.lantos (53587)
t.lantos Creative Commons License 2014.04.25 0 0 53587

"Az eBay a postaköltség után nem von jutalékot"

Szerintem olvasd el az aktualis dijtablazatot.

a .com biztosan fizettet erte.

De emlekeim szerint az .uk is

Előzmény: nyubocs (53581)
Rinaudo Creative Commons License 2014.04.25 0 0 53586

Hello,

 

Megkaptam az értesítést, hogy vámolás alatt van az egyik megvásárolt termékem. A kérdésem: nem saját névre vettem a dolgot, hanem a feleségemére. Engedni fogják, hogy én fizessem ki, vagy csak az eredeti címzett fizetheti ki azt?

.:(gabor):. Creative Commons License 2014.04.25 0 0 53585

Ugyanígy maximalizálják a postaköltséget a .com-on a CD-knél is, ahol 3 dollár a plafon. Szóval ha szerencsétlenségedre egy egyesült államokbeli vevőd lesz, akkor jól megszívod. A Föld összes többi lakójának bármekkora postaköltséget be tudsz állítani.
Gyakran én is a free shippinget használom ennek a kijátszására, de 1 dollárról induló aukciós értékesítésnél ez kivédhetetlen. Egyetlen nagyon pici előnye van free shippingnek, méghozzá az, hogy a vevő az értékelés készítésénél nem panaszkodhat a drága postázásra, automatikusan megkapod az 5 csillagot.
A .com-on a jutalékot egyébként a termék vételára + a postaköltség együttesére számítják, így a postaköltségre eső sarcot így is úgy is levonják.
Az eBay által maximalizált postaköltséget elméletileg arra találták ki, hogy a termék árát ne tudd átrakni a postaköltségbe, és így ne tudd irreálisan alacsonyan listázni magát a terméket.

Nekem egy picit soknak tűnik a DPD-s 8100Ft. Elméletileg 14 Euro + 27% áfa kellene hogy legyen a feladás díja. A 8100 Ft abban az esetben hihető, ha futárt kértél házhoz. Ha meg tudod oldani gazdaságosan, akkor személyesen add le a küldeményt egy DPD depóban, így nem kell a kiszállásért fizetni.

Előzmény: malajcc (53578)
nyubocs Creative Commons License 2014.04.25 0 0 53584

Egyébként ennek kellene látszani:

Varies for items sent from an international location

Előzmény: malajcc (53578)
foveon Creative Commons License 2014.04.25 0 0 53583

ja es a nemet mar delelott fel is adta postara.

 

 

Előzmény: foveon (53582)
foveon Creative Commons License 2014.04.25 0 0 53582

hat beprobalkoztam, egy nemet eladotol, jo ertekelesi vannak, es kb fel aron volt az itthoninak (postaval egyutt, no meg ha lehetne itthon kapni). remeljuk a legjobbakat.

kozben talaltam egy masikat is, angliabol, irtam neki hogy nem akarna e hozzank is elkuldeni (amugy se licitalt ra kutya sem sok nap alatt) es persze uk onlyt allitott be.

 

talaltam egy harmadikat is (meretemben) de az nagyon furan nez ki, mar amennyire egy fekete farmeron ki lehet venni barmi reszletet is, de a hatso cimke nem olyan mint az enyemen (meg mint azokon amiket leltem). az vagy hamis vagy outletes cucc.

 

 

Előzmény: dexter0719 (53577)
nyubocs Creative Commons License 2014.04.25 0 0 53581

Az eBay a postaköltség után nem von jutalékot, a PayPal a jóváírás miatt igen.

Áru helyeként Magyarország volt megadva?

Előzmény: malajcc (53578)
andz Creative Commons License 2014.04.25 0 0 53580

Ezt én sem szoktam érteni, nekem is ezeket engedi beállítani.

Lehet, hogy ha valami más postaszolgálatot állít be az ember, nem valami standard postát, akkor növelhető.

Előzmény: malajcc (53578)
blaze73 Creative Commons License 2014.04.25 0 0 53579

Ez ilyen foci.


Az aukcióba bele lehet írni a postaköltséget a szöveges részbe is.

Lehet a MPL olcsóbban elvitte volna, mint a DPD.  (ajánlottan - 2kg-ba belefért gondolom) 

Előzmény: malajcc (53578)
malajcc Creative Commons License 2014.04.25 0 0 53578

Sziasztok!

Eddig csak vásároltam az ebay angol (co.uk) oldalán, most eladtam egy táskát. A dolgon olyan értelemben túl vagyok, hogy a táskát postáztam, a paypalon pedig ott a pénz, amit remélhetőleg megkapok a vevő értékelése után.

 

Utólag az volna a kérdésem, mit kellett volna másként csinálnom? Amikor a táskát feltettem aukcióra, a postaköltségnél nem engedte beállítani, hogy 7 fontnál több legyen, ha angliai vevő veszi meg (úgy rémlik, 7 font volt, de ez nem 100%). Ha más országból veszik meg, nagyobb összeget is beírhattam. Mivel Mo.-ról küldtem a terméket, a 7 fontba messze nem fértem bele, így beépítettem a pk. árát a termékbe és free shippinget adtam meg.

 

Most ott tartok, hogy kb. 0 hasznom van az egészen. Ez egy szép női, használt bőr táska volt, ami éppen meghaladta a 2 kilót, így a DPD vitte el 8100 Ft-ért. Kb. 16000 Ft volt a vételár, ahogy most összeadom a Paypal és az Ebay által generált költségeket, több, mint 3000 Ft-ot vontak le tőlem ilyen-olyan címen az aukció kapcsán. A táska beszerzési ára (turkáló) 5000 Ft körüli. Utólag látva tehát jobb lett volna a Vaterán eladni, mert ott lehet, hogy pár ezer Ft hasznom azért lett volna rajta.

 

A lényeg, hogy félreértek valamit, miért nem adhattam meg más, magasabb, reális pk.-et angol vevők számára? Mert így most ugye a pk. után is fizetem a jutalékot az Ebaynek. Meg egyáltalán, nem értem a logikát ebben. Köszönöm, ha segítetek és más ötletet is szívesen fogadok, hogy mit kellett volna okosabban csinálnom az eladás kapcsán!

dexter0719 Creative Commons License 2014.04.25 0 0 53577

Szerintem nyugodtan vágj bele, ha az eladónak az értékelései is rendben vannak.

Érdemes megnézni az értéklések részleteit, biztos találsz olyat, aki már korábban rendelt tőle farmert.

Előzmény: foveon (53575)
iamtwo Creative Commons License 2014.04.25 0 0 53576

Próba szerencs, szerintem nincs biztos recept.

Én laptop akkukat szoktam venni, kinézetre darab-darab. De vagy 3-4 eladóval megszívtam, mire találtam egy megbízhatót. Szerintem ez más terméknél is így lehet, ahol fontos a minőség vagy eredetiség.

Mondjuk az uk oldalon nem óccó cuccot venni, jó kiindulópont lehet. Alaposan olvasd el a leírást ("geniue" és társait mennyire hangsúlyozza), legyen jó sok pozitívja bár ez nem mindig mérvadó, mert szerintem a felhasználók egy jelentős része eszetlenül osztogatja a plusszokat :(

 

Előzmény: foveon (53575)
foveon Creative Commons License 2014.04.24 0 0 53575

Mesterek! Mennyire gaz ebayrol (mondjuk valamelyik eu-s) markas ruhat venni? Most nem a meretre gondolok hanem hogy ne valami hamis vagy anyaghibas legyen.

 

Alapban nem akarnek ilyet de a szitu a kovetkezo: mindig egy adott szamozasu levis farmert szoktam venni. X ev utan elvasik, no problem, bemegyek veszek egy masikat. Meg probalnom se kell mert a meret okes.

Ma azonban kiderult hogy ezt amit venni szoktam azt evek ota beszuntettek. Itthon... De ebayon lattam belole. Viszont annyira nem olcso hogy hamisat vegyek...

 

tittadili Creative Commons License 2014.04.24 0 0 53574

A német oldal újabban katasztrófa.  Vagy csak én fogok ki bolondokat? Megnyerik az aukciót és nem fizetnek hetekig. Olyan is van, hogy újra licitál ugyanarra a termékre, holott megnyerte egy hete és azt sem fizette ki még... Nehezen küldik az értékelést, az is hetekig, hónapokig tart... 

Előzmény: .:(gabor):. (53571)
t.lantos Creative Commons License 2014.04.24 0 0 53573

kuldj neki szamlat.

 

Előzmény: Marciboldi (53569)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.24 0 0 53572

Ne a terméklapon állítsad, hanem állítsál ki számlát (send invoice vagy hasonló a pont neve). Ott megadod a postaköltséget és tud fizetni.

Előzmény: Marciboldi (53569)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!