Keresés

Részletes keresés

BRUT1 Creative Commons License 2013.06.08 0 0 2778

Üdvözlet!

 

Belteri  feher ajtok felujitasat vegzem,es par tancs kellene.

A regi festeket csiszologeppel,es kezzel is atcsiszoltam.150 es csiszolopapirral.

Szep matt feluletet kaptam. Jol attöröltem.

Elkezdtem a vizbazisu alapozot felhordani,de nem igazan takar.Olyan csikos meg mindenfele,mintha tenyleg vizfestekkel dolgoznak.

Szoval,kell meg egy reteg mielött a szinten vizbazisu lakkot felviszem?

Az alapozot a szaradas utan ujbol csiszoljam meg?

 

Udv

Csaba

ccsabika Creative Commons License 2013.06.06 0 0 2777

Sziasztok

Valakinek van tapasztalata a JUPOL diszperzit beltérifestékkel?

Kaptam ajánlatot festékkeverésre egy üzeltben , ők a festéket JUPOL-ból keverik, 50 m2-re azt mondták kb 7000 ft-ból megvan.

És akár 1 literes kiszerelésben is tudnak keverni. A szín az enyhe barnabézs a kódját azt nem tudom.

Vagy tud valaki ettől jobb nevű festéket hasonló áron? KÖszi a segítséget előre is.

halaloszto Creative Commons License 2013.05.27 0 0 2776

fesd sargara.

 

Vajk

Előzmény: <Tycoon> (2775)
<Tycoon> Creative Commons License 2013.05.27 0 0 2775

Sziasztok.

 

2 éve kiépítették lakásomban a cirkót, rézcsövekkel

 

A csöveket lefestettem fehér zománc festékkel (Trinát vagy trilak) de a sötét fürdőszobában évente besárgul.

Ismerősömnél valamilyen matt festékkel van lefestve 5 éve, és semmi sárgulás nincs benne.

 

Mitől sárgul be, mit lehet kezdeni vele?

 

Ha mondjuk kékre festem akkor is elveszti a színét 1 éven belül?

Milyen matt festék lehet az ami nem sárgul be? 

Casio70 Creative Commons License 2013.05.20 0 0 2774

Szia!

 

Nem látom a képet pedig sokat segítene!

Előzmény: Julis5 (2769)
Casio70 Creative Commons License 2013.05.20 0 0 2773

Szia!

 

A baumit klima egy kicsivel jobb szerintem.

 

B

Előzmény: Linea18 (2771)
KPter Creative Commons License 2013.05.15 0 0 2772

Nekem baumit Klima-t ajánlották és én azt vettem (20kg bruttó 2770 Ft). Szerintem nincs nagy különbség....

Előzmény: Linea18 (2771)
Linea18 Creative Commons License 2013.05.14 0 0 2771

Segítséget szeretnék kérni, hogy egy új építésű, hagyományos (cement-meszes-folyamihomokos) vakolatotra milyen lélegző glett javasolt?

A Bumit Klima és a Poli-farbe Corso meszes glett, de nem melyik inkább lélegző? Melyik mellett mi szól?

Julis5 Creative Commons License 2013.05.14 0 0 2770

lemaradt a kép :)

Előzmény: Julis5 (2769)
Julis5 Creative Commons License 2013.05.14 0 0 2769

Sziasztok

Egy kis segítségre lenne szükségem.

A mellékelt képen lévő falat szeretném festeni (a kép sajna fektetve van)

A kék rész a szoba falának az alsó része, a fehér csík a glett, fölötte a fehér a tapéta. A kék valamilyen kültéri cucc volt, már nem emlékszem rá sajnos, hogy mi a neve. 

Ezt a falat lehet narancs színre festeni ha a glettes részen végig megyek mélyalapozóval, vagy ne kockáztassak, mert nem lesz egyforma... hanem inkább fessem fehérre? :(

Előre is köszönök minden segítséget:)

 

Casio70 Creative Commons License 2013.05.13 0 0 2768

Bármelyik beltérbe használható mészfesték jó lehet! Sajnos csak pasztel szinekben keverhető.

Előzmény: KPter (2767)
KPter Creative Commons License 2013.05.13 0 0 2767

Sziasztok!

 

Milyen festéket ajánlanátok új glettelt falra ami mész alapú és pasztel színekből lehet választani?

A színeket ki lehet kevertetni boltban?

Casio70 Creative Commons License 2013.05.11 0 0 2766

Mivel nem rá való ezért csak ideig óráig fog rajta maradni és utána csak a gond lesz vele.

Előzmény: z.ozzy (2765)
z.ozzy Creative Commons License 2013.05.10 0 0 2765

Üdvözlet!

 

Lábazat festék kapcsán lenne kérdésem. Akropol pala nevezetű festékkel festettem a ház alját körbe, és "véletlenúl" a bádog erszre is kentem.

Azt tapasztaltam, hogy szépen befogta, és tartja is(4 napja)

Valakaniek van tapasztalata, hogy mennyire tartós bágog ereszre, mert akkor ezzel festeném le, és ujjítanám fel a régi erszeket, ill fára is használható e?

 

köszönettel: NyZ

Casio70 Creative Commons License 2013.05.08 0 0 2764

Szia!

 

Ellméletileg lehet rá tapétázni csak a gyakorlattal az a baj, hogy ha vékony tapétát veszel az alól át látszik, ha erős ragasztót használsz mert nehéz tapétát veszel akkor előfordul, hogy ha a falon vastag glett és festék van akkor a tapétád összeeresztése meg csattanik mert a papír száradásakor húzodik és feltépi az alatta levő réteget/rétegeket/ .

Előzmény: skom10 (2763)
skom10 Creative Commons License 2013.05.07 0 0 2763

Hello! Az lenne a kérdésem,hogy diszperzittel festett falra lehet-e tapétázni? Az előző lakó elég rondán hagyta rám az előszobában a falat, nem nagy,de sok-sok apró hiba, nem igazán van kedvem végig glettelni, talán egyszerűbb lenne időhiány miatt a tapéta...csak nem tudom,hogy a diszperzites falon megáll-e? Sajna úgy néz ki,hogy jó sűrű diszperzitet valószínűleg korongecsettel hordták fel,s nagyon csíkos a fal,ezeket a hosszú diszperzit csíkokat hiába is csiszolom,telibe kéne glettelni,ehhez meg nem sok kedvem van...

Tibeth Creative Commons License 2013.05.05 0 0 2762

Köszönöm a választ.

 

Sajnos, a beázás megszüntetéséhez el kellene adnunk a tetőteret - SZABAD A VÁSÁR!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 

 

Bocs, szinte ezzel kelek és fekszem, meg olykor azzal, hogy esőzéskor csöpög a víz.

 

Tehát ezen nem tudok változtatni, társas ház, kevés pénz.

De utálom nézni a foltot, meg a lógó tapétát, s beérném valami átmeneti megoldással.

 

Előzmény: Égető1 (2761)
Égető1 Creative Commons License 2013.05.05 0 0 2761
 Először a beázást oldd meg úgy, hogy soha sem forduljon elő. Majd várjál a tökéletes kiszáradásra. Most nem derült ki, hogy tapétás vagy festett ? Mind a kettőt lehet javítani, de a tapétázás macerássabb, főleg ebben a magasságban.
Előzmény: Tibeth (2760)
Tibeth Creative Commons License 2013.05.04 0 0 2760

Van megoldás?

 

Legalább 4 méter magas szobám van, s a menyezetet kellene helyre hozni, mert beázott, ott a folt, sőt, egy helyen még a tapéta is leszakadt. Hogy lehetne befoltozni, s lehet-e:

a) textillel borítani, ha igen, mi a ragasztó?

b) lehet-e negyzetenként tapétázni.

c) bármi jó ötlet érdekel.

 

Mindenképpen olcsón szeretném megúszni, mert félő, hogy újra beázom, s az is gond, hogy egyedül kell elvégeznem. (Nem tudok létrával lépegetni:-)

c.m.r Creative Commons License 2013.05.03 0 0 2759

Sziasztok!

 

Egy kis szoba festésénél azt a megoldást választottuk, hogy a plafon fehér színű lesz, az oldalfalak meg világosbarnák (egyszerűbb megnevezés nem jut eszembe).  Mindez úgy lenne, hogy a két szín nem a saroknál találkozik, hanem az oldalfalon, a saroktól lefelé kb. 20 cm-re. A határra bordűrt lenne felragasztva, viszont tanácstalan vagyok, hogy hogyan jelöljem fel? Ha víszíntmérővel csinálom, akkor tuti vízszintes lesz, de mi van, ha a plafon nem pont vízszintes? Akkor hülyén néz ki. (1 m magasra feltett bordűrnél ez nem gond, ott a vízszintmérőzés frankón működik, de nekem ott van a plafon mellett.)

 

Van erre a feljelölésre valami bevált módszer? (Arra gondoltam tákolok egy barkácsolok egy derékszögő eszközt, amivel a plafonhoz képest tudnám bejelölni a magasságot.)

 

Előre is köszi a választ.

ksyy Creative Commons License 2013.04.26 0 0 2758

Hali. Olyan kérdésem lenne,hogy lazurral festet felületet milyen fordulatú géppel jó megcsiszolni. Van rajta bőven lazúr,"gerendaház". Van sok felpattogzott rész és csiszolnom kel. Rezgőcsiszoló nem jó,betapad hamar a 40-es vászonba is. Gumitányér polirozó gépbe fogva egy fokkal jobb,de betapad,gondolom sok a fordulat. Ezért érdekelne a fordulat. Köszi.

Zöldár Creative Commons License 2013.04.05 0 0 2757

 Minél világosabb a szin, annál szebb és az ár is kedvezőbb !! 

Egy  sőtétebb szin a nagy felületen nagyon zavaró tud lenni,  ezt vedd figyelem be !

 

 

 A többi a Te dolgod !!

Előzmény: m.mate (2753)
vizesbalint Creative Commons License 2013.04.05 0 0 2756

Szaisztok!

Natúr fenyő beltéri ajtóim vannak, elérkezett az idő, hogy le kellen őket festeni vagy lakkozni. Szeretném megtartani a "natúr fa kinézetüket". Én arra gondoltam, hogy lakkozni fogom őket, elkezdtem éreklődni festékboltba lakk után és amint említettem, hogy mire kell a lakk előhozakodtak a lazúrral (abból is van magasfényű).

Vásárlás nem történt, mert most kissé elbizonytalanodtam. Az ajtó tokokat ecsettel vagy kis hengerrel kenném, az ajtólapokat viszont fújnám (technika adott). Lazúrnál viszont ha jól tudom a fújás lehetősége nincs meg, amilyen lazúrt én eddig használtam az inkább kocsonyára emlékeztetett, mint a folyadékra.

 

Ti mit tennétek a helyemben, vagy hasonló fenyő ajtók esetében hogy jártatok el?

Üdv: Bálint

Johny 05 Creative Commons License 2013.04.03 0 0 2755
Helló!
A világos színek színtartóbbak, mindkét gyártó jó minőségű pigmenteket használ. Arra kell figyelni hogy a színkeverő rendszer, maga a gép a boltban, szintén jó nevű cég gépe legyen, akkor elvileg a felhasznált szinező anyag is jó minőségű lesz.
A falfelűlet mélyalapozását, már színezett mélyalapozóval érdemes elvégezni, ez főleg világos színeknél, és a gördülőszemcsés vakolatnál fontos! A struktúra képzés kiválasztása fontos lehet, figyelembe érdemes venni mennyire összeszokott szakemberek végzik, nehogy mindkettő más, és más mintázatot alkosson.
Üdv: János
Előzmény: m.mate (2753)
Johny 05 Creative Commons License 2013.04.03 0 0 2754
Szia!
Leszedni a festéket a falról, csak abban az esetben kell ha túl gyenge ahhoz hogy elbírja a következő rétegeket.
Javasolni tudnám a ,,Dulux Oan" vagy a ,,Polifarbe Platinum" festékeket, sürü, rövidszőrű hengerrel felhordva, lehetőleg hígítás nélkül. Ne tévesszen meg az anyag sűrű álaga, ha sötét a lila, olyan összetevőjű anyag lehet melynek nem igen van szívása, és az a jó.
Szívóképességet Legegyszerűbb meg állapítani hogy meg nedvesíted kis helyen a falat, ha a színe nem sötétedik, és nem mattul gyorsan, hanem fényes, vizes marad akkor jó. Ellenkező esetben egy mélyalapozást ajánlok.
Max2 rétegben takarni fogja a festék a színt. Az alapos eldolgozás nagyon fontos lehet. Ajánlom a hengerezést kereszt irányban ,,függőleges, és vízszintes" eldolgozni. A sarkok festéséhez, az ecseteléshez, egy kevés festéket max: 5-8% vízzel meg kell hígítani.
Üdv: János
Előzmény: kkkezdo (2751)
m.mate Creative Commons License 2013.03.30 0 0 2753

Hello

 

Szeretnék kérni egy kis szakmai tanácsot,főleg festőktől,hőszigetelés utáni színezés előtt állok,és már teljesen össze vagyok zavarva,ajánlottak nekem 2 gyártót is akinek jó minőségű színtartós vékonyvakolatai vannak az egyik a Henkel-Ceresit,a másik a Masterplast-Coratrend,Mindenképp 2mm-es vakolat érdekel csak árban nagyjából megegyezik talán a coratrend kb egy ezressel drágább/vödör ugye 25kg-os.Minél sötétebb annál drágább.Nekem 120m2-es családi házra kell,és 14 vödörrel kellene vennem.Színből egy halványabb mogyoró szín érdekel.Esetleg ha tudok még valami jó tanácsot hogy mire kell odafigyelnem azt megköszönném.

Dunit Creative Commons License 2013.03.27 0 0 2752

 Több rétegben igen. Néha kell akár 4 is !!

Előzmény: kkkezdo (2751)
kkkezdo Creative Commons License 2013.03.25 0 0 2751

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy adott egy panellakás szobája aminek 2 fala sötét lilára van festve, kb 1 éve lett csinálva, valószínű (bár még tüztesen nem vol lehetőségemm megnézni) elég jól elő lett készítve, és nem is nagyon sokadik festés. Le tudom festeni komoly csiszolás nélkül ezt a felületet fehérre, vagy halvény sárgára, anélkül, hogy átüssön? Vagy el kell távolítsam az előző réteget? Tapétázni nem akarok.

Köszi

Medve6868 Creative Commons License 2013.03.19 0 0 2750

Szia!

Nagyon köszönöm előre is a segítséget. Most szombaton fogom tüzetesen felmérni a helyzetet anyagszükséglet stb. utána többet fogok majd tudni.

 

Üdv Karesz.

Előzmény: Johny 05 (2749)
Johny 05 Creative Commons License 2013.03.17 0 0 2749
Szia!
nagyon szívesen segítek, akár telefonon keresztül is beszélhetünk. Az E- mail emre küld el a telefonszámod, persze írj hozzá valamit, amit időrendben utána itt is leírsz. Ez csak azért kell hogy beazonosítsalak, sok itt az önmagát szórakoztató egyén.
Előzmény: Medve6868 (2748)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!