Keresés

Részletes keresés

.:.:stalker:.:. Creative Commons License 2012.01.18 0 0 63689

 

Jobbulást kívánunk és drukkolunk neked!!!!!!!!!!!!

 

Üdv:

 

stalker

 

 

Előzmény: rézműves1 (63682)
schlumberger Creative Commons License 2012.01.17 0 0 63688

Ne hagyd magad! Az én leletemre is simán ráírták a hárombetűs szót a győri kórházban két éve, de aztán Tatabányán kiderült, hogy még éppen időben jöttem. Azóta már néhányszor összevéreztek a fehérköpenyesek, de még itt vagyok, segített a hideg pálinka. Igaz, már fogyóban van, újra veszélybe kerülök, segítség!

 

Vigyázz magadra, minden jót, így félig ismeretlenül is

sch.

Előzmény: rézműves1 (63682)
bujukcekmece Creative Commons License 2012.01.17 0 0 63687

Nagyon jól teszed, ha holnap már szeded!

Előzmény: SándorTiszteletes (63686)
SándorTiszteletes Creative Commons License 2012.01.17 0 0 63686

Köszönöm, na ez aztán a profi és korrekt válasz. Ezek után úgy érzem, én sem hagyom a fákon...:)

Előzmény: bujukcekmece (63683)
bujukcekmece Creative Commons License 2012.01.17 0 0 63685

A hideg pálinka rákkeltő hatását már kísérlettel bebizonyítottam!

Jobbulást Neked és az Isten mentse meg az orvosokat akik megátják a májad:)

Majd míg nem leszel, csak réz dolgokról fogunk fórumozni:DDDD

Előzmény: rézműves1 (63682)
Jahno Creative Commons License 2012.01.17 0 0 63684

Ejjgeccc.

Előzmény: rézműves1 (63682)
bujukcekmece Creative Commons License 2012.01.17 0 1 63683

Történet a madárberkenyéről.

 

Az egész ott kezdődött, hogy mentem a barátommal a tormaföldi fügeültetvényre. Jaj dehogy is! Ott kezdődött, hogy a TZD-n megfertőztetek madárberkenye pálinkával. Én háziberkenyét csináltam, de ez is nagyon bejött! Mondjuk kibé medvehagymása volt a legemlékezetesebb, azóta az extrém ízeket is keresem (kibé! gyömbért próbáltad már? nekem ázik már:)) Szóval megyünk az ültetvényre mikor is egy dugig megtömött madárberkenye fát pillantok meg az út mellett. Hoppá! Elkértem madáreleségnek, az öregek örültek neki, hogy végre nem kell söpörni a járdáról a bogyókat. Az idős bácsival azon nevettünk, miszerint valaki azt javasolta neki főzze ki pálinkának! Mekkora baromság! Pálinkának!!!! Na neeee (Na deeee:) Leszedtük a termést kb 40-50 kiló, vihetem minden évben:)

Mivel késői volt a szüret sok volt a szotyós, barna szem a fürtökben, úgyhogy válogatásnak vetettem alá a bogyókat. Na ezt én se gondoltam, hogy napokig tart:))), de végül a legifjabb pálinkafőző tanonc is beállt segíteni a faternak!

 

Miután megvolt jött a mérlegelés:

 

32 kiló volt az edények nélkül a narancsos bogyó! Jöhet a mosás!!! Nagyon fontos, mert egy évig a madarak lesz..rták a bogyókat. Most meg már késő! Mi jobban járunk!

 

És, hogy miért fontos a mosás? Ime:

 

Szőlődaráló hiányában, bevetettem a tradicionális, ősi taposos módszert! A lányom volt az áldozat, önként vállalta!

 

A pépesítés után megmértem a brix-jét meg is lepődtem 17-es volt! 3% cukor, fele barna nádcukor (kísérleti jelleggel), fele hagyományos kristály. Kb 15 liter vízet kívánt a cucc. Savat nem raktam, mert ahogy kiforr megy az üstbe! Pektinbontó extra adag, meg 9 forintos sütőélesztő a Lidl-ből. Reggelre szépen beindult, azóta rotyog, naponta kétszer nyomkodom a törkölykalapot vissza a cefrébe.

A szotyósat külön cefréztem be, de azt szétvitte a fúrószár is!

  

 

Előzmény: SándorTiszteletes (63681)
rézműves1 Creative Commons License 2012.01.17 0 0 63682

...pályinkás  jó estét...            ( ...vigyázzatok és ne igyatok hideg páleszt, mert rákkeltő... )

 

...egy pár napig most nem tudok majd gép elé kerülni, mert a "Teremtő" úgy intézte, hogy be kell vonuljak egy kórházba, vagy 8-10-napra...úgy látszik én azelőtt mindíg hideg páleszt ittam...most aztán itt az eredménye...

 

...azért ha felébredtem, majd megpróbálok bentről is írni...

 

                                                                                                    ...a pálinka és a jószerencse legyen velem...

SándorTiszteletes Creative Commons License 2012.01.17 0 0 63681

Jól hangzik...Savazás, napfény? fagyni - fagyott már eleget, tovább nem várhatok...milyen a kihozatala?

Előzmény: bujukcekmece (63678)
matyikó Creative Commons License 2012.01.17 0 0 63680

Újra szevasz! Látom, meg van a tapasztalat, az előbb túl sokat (és talán feleslegesen) szövegeltem. 

 

Előzmény: szentöltvíz (63661)
matyikó Creative Commons License 2012.01.17 0 0 63679

Szia! Én kazánházban is dolgoztam, volt ott néhány vízzár. Egyik legfontosabb vízzáras műszaki megoldás az volt (még ma is az), hogy a kisnyomású (max. 0,5 bar túlnyomású) gőzkazán biztosítását oldotta meg. Azaz, ha nagyobb lett a víznyomás valamilyen nemkivánatos ok miatt, mint 0,5 bar, akkor lefújt a biztonsági állványcső, azaz kifújta a vizet az állványcsőből a gőz és ez ébresztette a kazánfűtőt. 

A vízzáras pálinkafőzőre vonatkoztatva az eddigieket: a vízzárnak az a dolga, hogy a főzőben lévő belső nyomásnak ellenálljon, azaz ne engedje, hogy a gőz itt próbáljon megszökni, inkább a kisebb ellenállást jelentő hűtőcső felé induljon el. A vízzárban annál magasabbnak kell lenni a vízoszlopnak, azaz a víz mélységének, minél nagyobb ellenállást jelent az áramlő gőznek a hűtőcső felé, ill. a hűtőcsőben történő áramlás. Ebből az következik, hogy magasabbnak kell lenni a vízzárnak, ha hosszab úton és kisebb átmérőjű csövön kell vándorolnia a gőznek és a lecsapódott párlatnak, csődugulásról nem is beszélve. Emiatt is van jelentősége annak, hogy a hűtőcső spirál hány menetes, hány méter hosszú és milyen vastag csőből készül. 

Nagyon felkészültnek kell annak lenni, aki egy ilyen bonyolult berendezésben jelentkező áramlási ellenállást ki tud számolni és meg tudja adni, hogy ezzel milyen vízoszlop tart egyensúlyt.  

Ha én vízzáras főzőt építenék, mindenképpen megnéznék egy már jól működőt és onnan vennék jó tippeket, (ha kapnék).

Előzmény: szentöltvíz (63661)
bujukcekmece Creative Commons License 2012.01.17 0 0 63678

Dicsértessék a madárberkenye atyám! Jóféle! A cefrézést mindjárt bemutatom:)

Előzmény: SándorTiszteletes (63676)
bujukcekmece Creative Commons License 2012.01.17 0 0 63677

 

Így van! Elég egy-két mm is...mondjuk fél centi. Nekem 4cm magas a vízzáras peremem kívül, belül 3,5cm. Csinálj legalább ennyit, de akár 5-6 cm is lehet. Ebbe a vályúba rakom bele a bográcsot és kb 2-3cm vizet töltök bele. Volt hogy kifújt, egy-egy pillanatra, de ennek volt oka, későn halkítottam le a gázt, illetve sok cefrét raktam az üstbe. Volt mikor beszippantotta a vizet a zárból, ha hirtelen megnöveltem a deflegmációt (feltámadt a fagyos szél:))) Szumma szummárum, ha a rendszerből akadálytalanul távozhat a desztillátum, akkor NINCS nyomás a főzőben. Ha nem tud távozni a gőz időben, akkor nyomás keletkezik és kb 4 milibárnál (4cm vízoszlop) kicsap a víz. Főzés közben hullámzik a víz, főleg a tisztázásnál, pláne, ha keveset tisztázol; de ettől nem kell megijedni, ez normális. Idővel majd ráérzel, megszűnnek az izgalmak, kiismered a főzőt és simán fog menni!!!  Ja és arra nagyon figyelj, hogy a spirál mindig lejtsen, nehogy úgy járjál, mint a szomszédomék a hegyen :DDDD

 

 

 

Előzmény: szentöltvíz (63669)
SándorTiszteletes Creative Commons License 2012.01.17 0 0 63676

Kedves Fórumozók. VAn valakinek pozitív tapasztalata a madárbekenyével kapcsolatban? MIlyen a pálinkája, hogy kell cefrézni?

twesthez Creative Commons License 2012.01.17 0 0 63675

Köszönöm a sok választ mindenkinek! Azért szeretném lehetőleg inkább billenősre csinálni, mert a törköly nem folyik ki sajnos a csapon és hogy ne kelljen kimerni belőle.

Előzmény: köműves (63638)
kovasc Creative Commons License 2012.01.17 0 0 63674

Gondolkodtam rajta holnap lemérem az üstöt és tovább tervezem  . Írtatok jó páran így már el tudok indulni . Köszönöm mindenkinek.

Előzmény: snapszmester (63671)
vf1 Creative Commons License 2012.01.17 0 0 63673

Mint írtam, sajnos ez nem azenyém, ez Pecamatyi cucca.

Norris készítette, Peca falazott...

Előzmény: schlumberger (63672)
schlumberger Creative Commons License 2012.01.17 0 0 63672

Ytong a külső fal? Kőgyapot van a két fal között? Nagyobb kéet tudnál benyomni?

Előzmény: vf1 (63663)
snapszmester Creative Commons License 2012.01.17 0 0 63671

Rossz tanácsot nem fogsz kapni, a jók között nehezen tudsz dönteni. Nem árt néha önállóan gondolkodni.

Előzmény: kovasc (63668)
kovasc Creative Commons License 2012.01.17 0 0 63670

Nézzétek el nekem de nem tudom mi az a vízzár.

Előzmény: szentöltvíz (63669)
szentöltvíz Creative Commons License 2012.01.17 0 0 63669

 

 

A 18-as csőből 5 m van ezt milyen hosszúra javaslod,hely az van. A vízzár méretezésről tudnál írni valamit ? Olvastam hogy a belső perem alacsonyabb legyen, erről mi a véleményed ?

 

 

 

 

 

Előzmény: bujukcekmece (63665)
kovasc Creative Commons License 2012.01.17 0 0 63668

Ez igaz jól mondod.

Előzmény: snapszmester (63667)
snapszmester Creative Commons License 2012.01.17 0 0 63667

Akinek van egy órája mindig tudja mennyi a pontos idő, ha kettő van, soha nem lehet biztos benne.

Előzmény: kovasc (63654)
köműves Creative Commons License 2012.01.17 0 0 63666

Nekem is :-)

Előzmény: csipasz56 (63656)
bujukcekmece Creative Commons License 2012.01.17 0 0 63665

A hűtő, ha 300 mm x 8 kanyar, az akkor kb 8 méter!!!! Sok! Fele is elég, az enyém 6, de csak azért, mert ekkorát tudtam szerezni, nem akartam elvágni, de a következő fejlesztésnél lecsapok belőle 2 métert. Szerintem elég lesz 4 kanyar neked is, pláne ha 15-ös, mert a 2. kanyarban már csak a nedű fog folydogálni. Az meg főleg nem baj, ha a páracsöved vastagabb, bár szerintem a 18-is kielégítő, ha elég hosszú...:))))

Előzmény: szentöltvíz (63661)
kovasc Creative Commons License 2012.01.17 0 0 63664

Ez kemény tök jó.

 

Előzmény: vf1 (63663)
vf1 Creative Commons License 2012.01.17 0 0 63663

Egy fotó a fórumról, amilyen szerkentyűt Ő gyártott:

 

  

 

A falazás más, szintén egy profi munkája.

A pálinkákról nem is beszélek....:-))))

(sajnos nem az enyémek...)

 


Előzmény: kovasc (63662)
kovasc Creative Commons License 2012.01.17 0 0 63662

Köszi hallgatok rá .

Előzmény: vf1 (63659)
szentöltvíz Creative Commons License 2012.01.17 0 0 63661

 

 

Heló Bujukcekmece !

 

 

A te főződ a minta, erről jött az ötlet, tudnál tanácsot adni améretezésről ? A hűtőspirál megvan 15 -ös réz 300 mm 8 menet, páracsőnek van 18-as csövem de nem probléma vastagabbra cserélni, örömmel fogadok minden okosságot.

 

Előzmény: bujukcekmece (63660)
bujukcekmece Creative Commons License 2012.01.17 0 0 63660

Ha kifúj a vízzáron a gőz, az mindig az miatt van, hogy "szenved" a főző, és nem tud akadálytalanul a megfelelő ütemben távozni a gőz a főzőből. Pl. vékony, és vagy túl hosszú a hűtőspirál. Nekem is duplikált söröshordóm van(olajos), vízzárral, bográccsal a tetején. Nagyon jó! Tavaly több mint egy tonna cefre ment át vele, az idén meg már töltögetem a gázpalackokat az első üzemre, mert mindjárt jönnek a madarak:))))

Előzmény: Baracilin (63658)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!