Keresés

Részletes keresés

eashei Creative Commons License 2009.11.12 0 0 45088
Sziasztok!
Csak azért írok ide, mert megszeretném osztani veletek, hogy mennyire fantasztikus élményben volt részem az elmúlt hétben, ugyanis sikerült vásárolni, egy gyönyörű szép golden retrivert! Bár törzskönyve nincs a kutyusnak, de nagyon szép példányt sikerült választanunk :) A kutyus most kapja az oltásait, most 2 hónapos! most egyenlőre még bent van a házba, imád játszani az ágyba és bújócskázni, mindent ellop amit lehet :) Szeretnénk neki egy szukát majd később pároztatnánk vele, valaki tud egyet Budán??? Előre is köszönöm :)
Eni79 Creative Commons License 2009.11.12 0 0 45087

Ebben igazad lehet, de szerintem be is ért. A fegyelmi gondok is 98%-ban megszűntek vele. :DDDDDDDD

 

Mondtam is Juditnak ahhoz képest h a Dorka lövésfélő, nem is rossz a kiscsaj :DDDDDDDDDD

 

Dorka most egy kedves családdal él, akik imádják, és halálra kényeztetik...

Előzmény: snepf (45086)
snepf Creative Commons License 2009.11.12 0 0 45086
Abba a közegbe került, ahol kibontakoztathatja a képességeit..
Előzmény: Eni79 (45085)
Eni79 Creative Commons License 2009.11.12 0 0 45085

Amúgy tök érdekes. Tegnap hívtam Juditot (Tőle hoztuk a Kyrát), eldicsekedtem neki hogy az első vadászaton Kyrának volt két szép sebzett fácános elhozása. Dumáltunk persze nagyon örült, én meg mondtam h tök érdekes. Kyra nem egyszerű jellem. Ő a mi "elkényeztetett hercegnőnk", aki ugye későn lett elkapva. Idén tavasszal még folyton b@szakodott fegyelemmel és apporttal is... Aztán pár hónap alatt teljesen megváltozott, 180 fokot fordult. Együttműködő lett és feladatorientált.

 

Nekem előtte is dolgozott (dolgozgatott), de most már tök mindegy neki kinek a lába mellett van annak dolgozik. Egyszerűen hihetetlen. Biztosan számított hogy el lett kapva a grabanca, de szerintem most ért be, ennyi idősen. Komolyan, álom vele együtt dolgozni. Carlossal is nagyon jó, de ugye más kategória, Kyrával hogy úgy mondjam jobban megbecsülendő az eredmény.

 

Fene tudja... Nekem ez a kismajom akkor a legszebb mikor kint a területen vagyunk és nekünk-velünk dolgozik. Olyan de olyan büszke vagyok rá hogy nem adtuk fel és ha nem is ő az év vadászkutyája, mert vannak korlátai, de mégis egy kezelhető feladatorientált vadászkutya. Most is azt mondom, lehet h meggondolatlan választás volt és elcseszett képzés az elején, de Kyrának köszönhetem azt hogy belecsöppentem ebbe a világba, hogy elkezdtem vadászkutyázni. Neki, a hófehér kabátú aranyszívű retrieverenek. :-)))))))

Előzmény: Döme-Ádám (45084)
Döme-Ádám Creative Commons License 2009.11.12 0 0 45084

Okéééé, nyertél!!!!

 

A zászlót én is nagyon bírom bennük, Ettől (is) oly gyönyörűek!

Előzmény: Eni79 (45082)
Damienjoy Creative Commons License 2009.11.12 0 0 45083
Olott persze,jha es most a kis kutya melett van egyebkent mar egy "szoba"cica is?Ez baj?Tole nem kaphat el dolgokat?Akkor összemehet a naggyal???
Előzmény: nettomazsola (45076)
Eni79 Creative Commons License 2009.11.12 0 0 45082

Hmmm... Igaz! :DDDDD

 

Akkor a golden annyiból jobb, mert vannak zászlói! :DDDDD

Előzmény: Döme-Ádám (45081)
Döme-Ádám Creative Commons License 2009.11.12 0 0 45081

Hahaha....bocs, de ezt nem a goldenek, hanem a csajok védelmében írtad!

 

Ugyanis Dömi is időnként "jó hapsi szagú", de én így is imádom Őt! Egyszerűen így szerettem meg, fogadtam el, s ez az "illat" hozzá tartozik.

 

Viszont az ázott kutyaszag !...... No, azt nehezebben viselem, így nagy örömére télen-nyáron eső és úszás után a hatalmas törcsijével dörgölöm, masszírozom, s Ő elégedetten "röfög" hozzá, mint  Mazsola.

 

Előzmény: Eni79 (45074)
Eni79 Creative Commons License 2009.11.12 0 0 45080
Kyrában meg ugye biztos voltam, mert Ő saját kutya. Hozzám is akartak most hozni egy kis goldent (9 hetes), nem engedtem. Mondtam majd akkor jöhetnek ha megvan az összes oltása.
Előzmény: Eni79 (45079)
Eni79 Creative Commons License 2009.11.12 0 0 45079

Persze, ebben igazad van. De abban a 3 hétben a Kyrát se nagyon vittem ki. :-)))))

 

Mondom lehet ez az én f@szságom én bizony bevártam a program végét. 6 hetesen kapta először az oltást, 10 hétre vagy a 11.-re már be is fejeződött... Én így nyugodtabb voltam. Egyiknek se volt belőle hátránya.

Előzmény: nettomazsola (45077)
nettomazsola Creative Commons License 2009.11.12 0 0 45078
( "játszós" lábbelik.
ugy röhögtem egyik nap. a 28 eves fiam mondta töktermeszetesen, h "varj, at kell öltöznöm. jatszosban vagyok".
azt hittem bepisilek a röhögestöl. bocs az off, de aranyos!)
Előzmény: czaltikgyörgyi (45072)
nettomazsola Creative Commons License 2009.11.12 0 0 45077
Kyratol te sem zartad el ...
Előzmény: Eni79 (45075)
nettomazsola Creative Commons License 2009.11.12 0 0 45076
ha tuti oltott, egeszseges a nagyobb akkor nyugodtan!
pl a sajat kutyad melle nyugodtan vehetnel is egy kisebbet, nem?
Előzmény: Damienjoy (45073)
Eni79 Creative Commons License 2009.11.12 0 0 45075

Most tudom le fognak hurrogni de az én véleményem szerint még ne. Legyen benne legalább 3 oltás. Én mondjuk megvártam az oltási program végét (ez 11-12 hetesen volt) és csak utána vittem ki. Tudom hogy az ember a saját lábán is becipeli a sz@rokat a kutyához, de én így látom jónak. 12 hetesen ugye 3 hónapos egy kölyök, nincsen semmiről lekésve. Mondjuk utána azonnal vittem erdőre mezőre, kutysuliba... :DDDDD Addig meg Kyra volt Carlosnak a szocializáció. Kyrával ugyanez volt csak ugye mellette nem volt kutya és nem maradt le semmiről. Mindkettő megfelelően szocializált.

 

Utána simán összeengedheted őket, hagy gyúrják egymást. :DDDD

Előzmény: Damienjoy (45073)
Eni79 Creative Commons License 2009.11.12 0 0 45074

Ez igaz. Ráadásképpen Carloson kevésbé látszik a kosz is... :DDDD Viszont hogy a goldenek nevében is szóljak, Kyra amikor száraz akkor mindíg hintőpor illatú (hogy csinálja?!), viszont Carlosnak idénként van "kanszaga". :DDDD

 

Szóval mindkettőnek van előnye és hátránya. A labiknak sztem az víz szempontjából jobb a szőrük, mert réteges vastag aljszőrrel. De látom is a különbséget... Kyra is megy most már rendesen vízben, de a fekának mindegy hogy 5 fok van vagy 35... Ő mindíg hasassal megy a vízbe.

 

:DDDDD

Előzmény: Döme-Ádám (45070)
Damienjoy Creative Commons License 2009.11.12 0 0 45073
Sziasztok,
azt szeretnem kerdezni h nekem van egy 5 honapos golden retrieverem,es össze szeretnenk ereszteni egy 2 honapos goldival,de nem tudom h lehet e mar ilyen fiatalon?Most kapta a kicsi az elso oltast,es kedden kapja a masodikat...lehet vmi baja ha osszeengedjuk oket vagy inkabb meg ne...?
czaltikgyörgyi Creative Commons License 2009.11.11 0 0 45072
Nálunk meg úgy van,hogy Gina les be az erkélyajtó üvegén,és ha már cserélem át a sétálós szerkómra az otthoni melegítőt,ő rohan át a bejárati ajtóhoz,merthogy megyünk valahova!
Ma tök jó fej volt,-sajnos ma sem értem rá vele foglalkozni-egyedül labdázott a teraszon, közben meg be-benézett az erkélyajtón,hogy hogyan haladok a főzéssel este 18.30 után.....

Ruhával én télen nem fogok szórakozni,amire nekem kell arra jó a régi 2 részes síruhám.Bakancsom,gumicsizmám,hótaposóm is van kutyázni,vagyis "játszós" lábbelik.
Szombaton pedig majd
kinézek a piacra,lehet tudok turkálni még egy váltás síruhát fillérekért.
Mint tudjátok nálunk nem bejárós a kutya,nekem viszont fel kell öltöznöm melegen ha kimegyek hozzá édelegni.
Kicsit macera ennyit öltözni,de még az a jó,hogy nálunk az előszobából is be lehet menni a garázsba,így ott kilépek a sínaciból-dzsekiből és beakasztom a garázsba...
Komplett fogasom van a garázsba nyíló ajtó mögött!
Mert mondjuk a fekete vízhatlan nadrágom pl. addig tiszta,míg 1x ki nem megyek benne a kutyához.
A termopulcsit én is utálom ("bök" szúr vág,izzadok benne)még a vékony Decatlonosban is.Jól szigetel,ez tény.Viszont én nem bírom a műanyag holmikat,szétvakarom benne magamat.
Nektek vadászathoz jó szolgálatot tesz ami tökéletesen szigetel,nekem viszont nem jó megoldás.
Láttam viszont a Hervisben klassz túranadrágot (vízhatlan),azon filózom,hogy vegyek-e 1 számmal nagyobbat (melegítő fölé),vagy csak úgy magában profi cucc és normál méretet vegyek-e..
Majd meglátom
Előzmény: Döme-Ádám (45070)
snepf Creative Commons License 2009.11.11 0 0 45071

Nem rossz! :)

 

Csak nagyon rövid a nyitvatartási idejük..

Előzmény: barvivien (45068)
Döme-Ádám Creative Commons License 2009.11.11 0 0 45070

Elfelejtettem: látszik ki a hosszabb szőrű retriever.

Carlosnak könnyű, megtörlöd és szinte száraz. No, de a bundások????

 

Dömét is kb. 1 hete úgy kell kituszkolni a lakásból, hogy ugyan menjen máááán ki dolgát végezni. Bezzeg tegnap elővettem a sétálós overállomat, hogy betegyem a mosógépbe, s a kis lüke rögtön farokcsóválva az ajtó elé állt, hogy megyünk sétálni. Érdekes, ekkor nem kellett lökdösnöm kifelé...

Előzmény: Eni79 (45058)
Döme-Ádám Creative Commons License 2009.11.11 0 0 45069

Eni!

Szerintem is jó, no de ilyen esőben???? Sokszor elgondolkozom: nem hiszem, hogy komplett vagyok, a kutya miatt mi mindenre képes vagyok, amit "normális esetben" biztos meg nem tennék.... így volt ez a tavaly őszi vadászaton is, mikor a mocsáros nádasban hajtottunk, a csizmám szárán folyt be a büdös hideg víz, s néha úgy beleragadt a lábbelim, hogy sikerült még ki is lépnem belőle. S közben csak reménykedni tudtam, hogy valaha még egészben viszont látom a lelkesen vigyorgó kutyám. No, de majd lesz mit mesélnünk az unokáknak!......

 

(azt már csak zárójelben merem elmondani, hogy a "jó" időre való tekintettel a suli után még elmentem lovagolni is, hogy biztos legyen a megfázás.  No, ennyit a fanatizmusról)

Előzmény: Eni79 (45058)
barvivien Creative Commons License 2009.11.11 0 0 45068

Barátánőm ebbe a vadász boltba dolgozik:)

Kicsi a világ:)Mondjuk ő is retrieveres:)

Előzmény: snepf (45067)
snepf Creative Commons License 2009.11.11 0 0 45067
Előzmény: snepf (45066)
snepf Creative Commons License 2009.11.11 0 0 45066

Na, nem minden cuccomat veszem a Dekanyóban. :)

 

Asszem ezt anno a Remingtonban vettem és jóval olcsóbb, mint a Le Chameau gumi csizma, pedig ez is tiszta gumi. Valami kacsa emblémája van.

Előzmény: Eni79 (45065)
Eni79 Creative Commons License 2009.11.11 0 0 45065

:DDDDD

 

Azaz!

 

És hun van olyan csizma? Az is dekanyós?

Előzmény: snepf (45064)
snepf Creative Commons License 2009.11.11 0 0 45064

Ditti.. :)

 

Cipzáros lényegesen jobb, mert nem akad be semmibe. Én nagyon elégedett vagyok vele.

Előzmény: Eni79 (45063)
Eni79 Creative Commons License 2009.11.11 0 0 45063

Áh ismerős, van ilyen a férjemnek is amit képet feltettél. Vékony polárom is van (az teszkós, hahaha, pont a Gitti (?)-vel egyeztettük h neki is ugyanolyan van vasárnap a vadászat végén... (Tudod nála van a Bagi Zsolti Duncanjének az alomtesója ott volt most a munkavizsgán is) :DDDDD

 

 

Igazából olyan gumicsizmát keresek aminek az oldala csatos vagy hasonló ami állítható lábra. A dekanyóban olyt nem találtam. A neten van, de az meg cipzárosnak látszik... Ötlet?

Előzmény: snepf (45062)
snepf Creative Commons License 2009.11.11 0 0 45062

Ami nekem van, az olyan vékony, mint egy sima póló anyaga. Nem az a vastagabb típus.

Én nem tudok nagyon vastagra felöltözni, mert a kabát már zavar a mozgásban, nem tudom vállhoz kapni a puskát. Inkább több vékony réteg.

Még lesen sem kellett eddig ennél több.

 

http://kepfeltoltes.hu/091025/_7_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Jó mondjuk itt a meleg csizma és nadrág kellett a 3 órás ücsörgéshez. :)

Szombaton asszem nem úszom meg a pörkölt főzést.

Tegnap meg amúgy is fácánt vetkőztettem..

Előzmény: Eni79 (45058)
Eni79 Creative Commons License 2009.11.11 0 0 45061

Vivi ha végignyomsz egy több kilóméteres hajtást kutyával a lábadnál, sztem ott tök mindegy mi van rajtad, úgy izzadsz mint a muraközi ló. :DDDD

 

Az enyhe idő (12 fok) és a hozzá tartozó párás esős idő sem sokat javít rajta... A polár nekem hasznos, mert jól melegít. :DDDDD

Előzmény: barvivien (45060)
barvivien Creative Commons License 2009.11.11 0 0 45060

Hogy bírjátok ti a polár gatyát és a polár pulcsit?

Én ha felveszek ilyet vagy nagyon fázom benne ha épp nem mozgok vagy úgy folyik rólam a víz mint állat és érzem hogy mindjárt megfagyok ahogy rám fagy a víz....

én nem bírom.....

 

Eni79 Creative Commons License 2009.11.11 0 0 45059
A Dekanyóban én ezt a geologic polárpulcsiját találtam, vettem is, azzal nagyon meg vagyok elégedve. Meleg is, kényelmes is.
Előzmény: snepf (45057)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!