Keresés

Részletes keresés

Nyekurity_ Creative Commons License 2009.06.04 0 0 4955

Az általad írtak alapján azt lehet mondani, hogy a Samsung SC7060 porszívótokat nagy valószínűséggel a nem szakszerű használat, és a nem rendszeresített tartozék - az orrszívó - csatlakoztatása vágta haza.

 

Hogy egy ilyen, porszívóhoz csatlakoztatott orrszívó áldás-e, vagy átok a babának, a családnak, esetleg a pihenni vágyó szomszédoknak, abban nem szeretnék állást foglalni, legfeljebb annyit mondanék, hogy a vélemények e tekintetben megoszlanak. A dolog higiéniés részéhez sem szeretnék hozzászólni.

 

A porszívó oldaláról nézve azonban az orrszívó csatlakoztatása kritikus következményekkel járhat. Más háztartási porszívókhoz hasonlóan, a Samsung SC7060 készüléket sem előszűrő nélküli váladékszívásra tervezték, hanem száraz házipor összegyűjtésére, előszűrő alkalmazásával. A csatlakoztatott orrszívó radikálisan megváltoztatja a méretezett légkeresztmetszetet, az áramlási viszonyokat. Lecsökkenti az áramló levegő hűtőhatását, nedves tartalmat juttathat olyan helyekre, ahova annak nem volna szabad jutnia.

 

A orrporszívót használó porszívó-tulajdonosok tapasztalják a negatív következményeket. Itt, a topicban, több hozzászólást olvashatsz arról, hogy a rendszeres orrszívózás, leégeti, tönkreteszi - ahogyan egy tapasztalt szervizes szakember fogalmaz - „gyilkolja” a porszívó motorokat.

 

Tunderlala-3 barátnője is orrszívóval nyírta ki a maga Samsungját, erről éppen lala számolt be itt a topicban.

 

Az ilyenfajta meghibásodást tehát nem szabad a típus rovására írni. A Tiédhez hasonló korú SC 7060 nálam hibamentesen, kiválóan működik. A kezelési előírásokat betartva még sohasem jelzett ki a telítettség jelzője, és még egyszer sem lépett működésbe a túlmelegedés elleni biztosító.

 

Ha ez az orrszívó funkció a Ti részetekről továbbra is igény, akkor az újabb készülék beszerzése előtt érdemes lenne informálódni arról, hogy milyen porszívó az, amelyik az ilyenfajta igénybevételt bírja?

 

Őszintén érdekelne, hogy melyik gyártó hajlandó szavatolni az ő terméke orrszívó csatlakoztatására való alkalmasságát.
Előzmény: magicmind (4939)
nagya2 Creative Commons License 2009.06.04 0 0 4954
24 hónap garancia
Előzmény: nagya2 (4953)
nagya2 Creative Commons License 2009.06.04 0 0 4953

Hali!!

Nézd meg a samsung honlapon ott az van irva:24 garancia a samsung porszívókra!!!!!!!!!!

Üdv Nagya

Előzmény: magicmind (4930)
Teaway Creative Commons License 2009.06.04 0 0 4952
Topiclista:

6205

tunderlala-3, .ISU., Lacivill, tara, pohikopó, zoomka, 1Kattka, nyikszi,
zabadakk, Dimebag Darrell, Szlivvia, CM5105, skoszi, Teaway, monkat,
zolidd, maczy, SZEGECS, Degeczi, Picmac, malachus, Freezer2, Várszegi Viki
Édesmézz, multiplas, kriszilvi, nabala2

6440

Ariadne12, yetaj, párizsilány, fjcquazar, Mirtin, .ISU., jnka, Wiger, Boery
matyobaba, abyx, yellowhornet, whiterabbit, sylvestris, pisztacia2, kircsi21
Borzolt kedély :)
Előzmény: Törölt nick (4936)
tunderlala-3 Creative Commons License 2009.06.04 0 0 4951
Enyém olyan rendi, hogy megkímél ettől, ezért nincs jelen...most jöttem rá!:p :D
Előzmény: CornFake (4950)
CornFake Creative Commons License 2009.06.04 0 0 4950
monyuk én amúgyis jobban szeretek magamban takarítani,mert az embert kel mindig tologatni olyankor:D
Előzmény: tunderlala-3 (4945)
tunderlala-3 Creative Commons License 2009.06.04 0 0 4949

De rendes vagy!:)

Előzmény: magicmind (4948)
magicmind Creative Commons License 2009.06.04 0 0 4948
Szoktam néha én is tologatni....(aktívan) :)
Előzmény: tunderlala-3 (4947)
tunderlala-3 Creative Commons License 2009.06.04 0 0 4947
Ja értem, kíméled magad.:))) Az arány viszont határozottan jobb nálatok, mint nálunk, mármint itt ugyanez 99 % azuramra vonatkoztatva.:D
Előzmény: magicmind (4946)
magicmind Creative Commons License 2009.06.04 0 0 4946
Az esetek 90%-ban én se vagyok otthon amikor a porszívó megy :D
Előzmény: tunderlala-3 (4945)
tunderlala-3 Creative Commons License 2009.06.04 0 0 4945
Előzőekhez képest mindenképpen csendesebb, de akkor is van hangja. Méghozzá tipikusan porszívó hang...az meg itt nem nyerő.:s :)))) Szóval kímélve családom és a magam idegrendszerét is, általában csendes magányomban porszívózok.:p
Előzmény: magicmind (4944)
magicmind Creative Commons License 2009.06.04 0 0 4944
Hangos? ha jól láttam DB-re kb ugyan annyi mint az Samsung SC7060, nekem az is már csendes volt
Előzmény: tunderlala-3 (4941)
magicmind Creative Commons License 2009.06.04 0 0 4943
Viszont azzal hogy az Samsung SC7060 motorikusan kuka, az összes többi alkatrésze hibátlan!

Eladnám az alábbi elemet, vagy akár a porszívót is mint keret ha valakinek nem kell a rossz motor.

1 év 3 hónapos a cucc:

- szűrők
- gégecső
- tolórésznél az elektromos pisztoly
-etc


Ha valakit érdekel keressen:

hetvenes, 430 hetvennégykilencven1
magicmind Creative Commons License 2009.06.04 0 0 4942
tehát akkor hasonló szindróma mint nálam ha jól értem....
Előzmény: tunderlala-3 (4940)
tunderlala-3 Creative Commons License 2009.06.04 0 0 4941

Áhhh, bocs, nem volt komoly.:))) (mármint az eladás) Használom, amíg bírja és meg vagyok elégedve vele, utána veszek valami szupercsendeset, ami nem készteti menekülésre a családomat.:D

 

Én voltam, aki bosszankodott rajta sokat, hogy széthullott a cső, a többiek mind azt mondták, hogy náluk ilyen probléma nincs.

De már megoldódott egyébként, azuram egyszerűen megoldotta, két ponton "megütötte" valami hegyes dologgal a fém csövet, ahová bemegy a müa. cső, mert befelé két pontszerű mélyedés keletkezett a fém csövön, azóta atombiztos, szétszedni alig lehet.:p :))

Előzmény: Nyekurity_ (4938)
tunderlala-3 Creative Commons License 2009.06.04 0 0 4940
Igen, barátnőm bosszankodott rajta hónapokig, hogy nem szív rendesen, szobánként kellett üríteni, hogy valamennyire szívjon, aztán behalt totál az egész.:(
Előzmény: magicmind (4934)
magicmind Creative Commons License 2009.06.04 0 0 4939
Válaszolok :)

normál üzemmódban használtuk ...



1. Mit értesz "normál" üzemmód alatt?

Az E állapotban volt főként használva



sose volt maxon járatva,



2. Miért nem volt maxon járatva?

Volt azért de nem jellemzően


gyereknél orrszívásnál is megfelelő erőre lett állítva



3. Mit tartasz "megfelelő" erőnek ilyenkor?

Volt egy állapot amikor a porszívón hallani lehetett egy búgó erőlködő hangot annál visszább. 2x fordult elő hogy túlterhelés miatt kikapcsolt a gép és 30 percig pihentette magát

3/a. Milyen gyakran, mennyi ideig használtátok ilyen célra?

Amikor a baba taknyos volt akkor azért napi szinten 6-7-8x szerintem 1 év alatt olyan 30 napot max

3/b. Az orrszívót a gégecső, vagy a merev, teleszkópos cső végéhez csatlakoztattátok?

Orrszívót a pisztolyhoz direktbe amivel szabályozom az erőt

3/c. Milyen állapotban voltak a porszívó szűrői orrszívás után?

Alapvetően tisztított állapotban volt a gép

4. Portartállyal, vagy porzsákkal használtátok?

Csak tartály, zsákot nem használtunk



5. A szűrő telítettség-jelző milyen gyakran világított?

Szerintem az élete alatt kb. 2x volt hogy jelzett, egyébként mindig időben volt takarítva

6. Milyen gyakran kapcsolt le a túlmelegedés elleni biztosító?

Max 2x-3x

7. A meghibásodáskor, vagy előtte, jelentkezett-e bármi rendellenesség, túlmelegedés, szívóerő csökkenés, szokatlan hang, égett szag?

Meghibásodás előtt egy kicsit a hang elkezdett élesedni emelkedni, aztán a meghibásodás napján ez maximalizálódott és szépen meg is állt mire feleszméltünk volna hogy ez már nem véletlen.
Szag égett
Előzmény: Nyekurity_ (4937)
Nyekurity_ Creative Commons License 2009.06.04 0 0 4938

"Úgy döntöttem, hogy veszek most egy ilyen általatok is javasolt Elektro 6440-est, remélem azzal nem szívom meg :D, persze ezt előre nem lehet tudni"

 

Lehet, hogy "nem szívod meg" a 6440-essel, de az is lehet, hogy másokhoz hasonlóan Te is állandóan bosszankodni fogsz ennek a porszívónak a széthulló csövei miatt. Úgy látszik, hogy a csövek szétesése ennek a gépnek típushibája, csak ezt el szokták hallgatni az érdeklődők előtt.

 

Egyébként most 15 ezerért kínálnak itt használtan egy topicporszívót, igaz, annak is rendszeresen szétesik a csöve, de gondolom szigszalaggal lehet rögzíteni. 

"próbáltam visszaolvasni, ezek szerint másnak is hasonló motorgond hibák miatt romlott el a samu?"

 

Nem. Az SC 7060 figyelemre méltó készülék, kiemelkedően jó ár-érték arányú porszívó, Te vagy az első, aki motormegállásra panaszkodott. Azért is tettem fel az előző kérdéseket, hogy magyarázatot lehessen találni a jelenség okára.

Előzmény: magicmind (4934)
Nyekurity_ Creative Commons License 2009.06.04 0 0 4937

Samsung SC7060- porszívóm a héten felmondta a szolgálatot. 1 év 3 hónapos, és a motor megállt benne, ... szerelő azt mondta, hogy a motor teljesen rossz, szerelhetetlen, totálkáros, ...

.... nem értem mi történhetett, ... Mit gondoltok?

Ahhoz, hogy erről bármit lehessen gondolni, meg kéne próbálni választ találni az alábbi kérdésekre:

 

normál üzemmódban használtuk ...

 

1. Mit értesz "normál" üzemmód alatt?

 

sose volt maxon járatva,

 

2. Miért nem volt maxon járatva?

 

gyereknél orrszívásnál is megfelelő erőre lett állítva

 

3. Mit tartasz "megfelelő" erőnek ilyenkor?

3/a. Milyen gyakran, mennyi ideig használtátok ilyen célra?

3/b. Az orrszívót a gégecső, vagy a merev, teleszkópos cső végéhez csatlakoztattátok?

3/c. Milyen állapotban voltak a porszívó szűrői orrszívás után?

 

4. Portartállyal, vagy porzsákkal használtátok?

 

5. A szűrő telítettség-jelző milyen gyakran világított?

 

6. Milyen gyakran kapcsolt le a túlmelegedés elleni biztosító?

 

7. A meghibásodáskor, vagy előtte, jelentkezett-e bármi rendellenesség, túlmelegedés, szívóerő csökkenés, szokatlan hang, égett szag?

Előzmény: magicmind (4930)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.04 0 0 4936
Sziasztok!
+1 fő a topikporszívó listájára :)
Még nem csomagoltam ki, ugyanis most festés utáni áldatlan állapotok vannak, de majd ha a finom port felmostuk, akkor jöhet a porszívó :)
A mybolt.hu -n vettem, ideges vagyok, mert a csomagolás széle úgy sérült, mintha rádobtak volna egy bazinagy súlyt... megtapogattam belülről, ott épp nincs semmi a porszívóból szerencsére, de a pofámleszakad, hogy hogy lehet így szállítani. (az anyám meg zokszó nélkül átvette a futártól)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.04 0 0 4935
Többek között engem is ez bosszantott , a kurvára hangos, állandóan visító kamuporszívó, ami ráadásul nem is szív. Mi is philipset vettünk, ez max teljesítményre feltekerve is sokkal halkabb, inkább a gégecső végén sívító levegőt hallod, ráadásul atomerős, nem is pörgetjük, max félgőzzel, bőven elég így is a járólapra, meg a lamináltpadlóra. Szőnyegünk még nincs:)))
Előzmény: Törölt nick (4932)
magicmind Creative Commons License 2009.06.04 0 0 4934
Úgy döntöttem, hogy veszek most egy ilyen általatok is javasolt Elektro 6440-est, remélem azzal nem szívom meg :D, persze ezt előre nem lehet tudni


próbáltam visszaolvasni, ezek szerint másnak is hasonló motorgond hibák miatt romlott el a samu?
Előzmény: tunderlala-3 (4931)
tunderlala-3 Creative Commons License 2009.06.03 0 0 4933

Ismerős, nálunk is tombol az allergia (pollen, atka, penész, gyógyszer, vegyszer, kell még??:s :))).

 

Majd azt várd ki, amíg megnő a fiad. Ha ezt látja apukától, mármint, hogy utálja a porszívónak még az említését is, akkor 11-12 éves korára simán kioszt majd, hogy merészelsz akkor porszívózni, mikor ő is otthon van??:s :))) Tudom, mit beszélek, ezt veheted egy szörnyű jövőképnek, én már benne vagyok.DDDD

 

A kisebbik lányom bébi korában nekem is volt taksinénim, megmondom őszintén, a bébitől elrabolt időnek éreztem a takarítást....akkorra már a házban laktunk, ezt nem lehet egy óra alatt puccba vágni, mint előtte a lakást lehetett, szóval sok idő... De mióta oviba jár, én csinálom, csak éppen nem fizet érte senki.:D

Előzmény: Törölt nick (4932)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.03 0 0 4932
Ez aranyos... Az én férjemet is ki lehet üldözni... Kicsi fiunk meg örökölte ezt a tulajdonságot. Egy éves Philipsünk hangját még csak-csak elviselik.
Még az a szerencse, hogy momentán van segítségem a takarításban, aki akkor jön, ha nem vagyunk otthon. Előtte akkor jártam a legjobban, ha kéthetente megszerveztem egy szabadnapot, hogy rendesen kitakaríthassak. (Ez azért kicsit ciki.)

A legaranyosabb az volt, amikor a háziatka-allergiám kiderült, azt mondta az orvos: "porszívózáskor menjen el otthonról". És ezt hogy? (Persze az új porszívó mellett nem kapok düh- és prüszkölés-rohamot. A régi mellett fél óra, és folyt szemem-orrom.)
Előzmény: tunderlala-3 (4924)
tunderlala-3 Creative Commons License 2009.06.03 0 0 4931
Sajnálom, hogy így jártál, sajnos nem te vagy az első, aki megjárta ezzel a modellel...
Előzmény: magicmind (4930)
magicmind Creative Commons License 2009.06.03 0 0 4930
Urak


Samsung SC7060- porszívóm a héten felmondta a szolgálatot. 1 év 3 hónapos, és a motor megállt benne, megnézte egy szerelő aki azt mondta, hogy a motor teljesen rossz, szerelhetetlen, totálkáros, nem éri meg bele újat venni :(

Megnéztem a papírt és csak 12 hónap volt rá a gari....


Alapvetően nem értem mi történhetett, hiszen normál üzemmódban használtuk sose volt maxon járatva, a szűrőket rendesen karbantartottuk, gyereknél orrszívásnál is megfelelő erőre lett állítva


Mit gondoltok?
CornFake Creative Commons License 2009.06.03 0 0 4929
aham
bolond tinikorunk osszekoltozos nem tudatos, de penztarca kimelo porszivoja
bevallom azert hogy 4 eve huzza
bocsi,progress pc 2110 :)
Előzmény: Sil_an (4927)
tunderlala-3 Creative Commons License 2009.06.03 0 0 4928
Jah, bocsánat, ez is én vagyok.:)))
Előzmény: Sil_an (4927)
Sil_an Creative Commons License 2009.06.03 0 0 4927

regi progresspc210

 

Jóóóó.:p :)) Ez mi, egy porszívó?:O

Előzmény: CornFake (4926)
CornFake Creative Commons License 2009.06.03 0 0 4926
felveszem neked a hangjat,osszehasonlitvaa regi progresspc210(?)-el:D
Előzmény: tunderlala-3 (4924)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!