Keresés

Részletes keresés

Emőke1 Creative Commons License 2016.08.28 -6 1 52915

Már bocsáss meg, de malazs azért elég régóta jár Törökországba, hadd legyen már profibb a dolgokban .

Előzmény: Amoros (52906)
tengerzold Creative Commons License 2016.08.28 0 0 52914

Hehe :))

Előzmény: hunaqua (52913)
hunaqua Creative Commons License 2016.08.28 0 0 52913

...nyissunk erről is egy új vitát! :-)))

Előzmény: tengerzold (52912)
tengerzold Creative Commons License 2016.08.28 0 0 52912

Engem ne akarj meggyőzni, én a bodrumi régiót kedvelem jobban :)

Kusadasi nekem jobban tetszik, mint Alanya, viszont Alanya mindenképpen olcsóbb.

Előzmény: hunaqua (52910)
tengerzold Creative Commons License 2016.08.28 0 0 52911

Mi 24-én jöttünk haza Sidéből, talán elég frissek az információim :)

 

Előzmény: Veka83 (52901)
hunaqua Creative Commons License 2016.08.28 0 0 52910

Nem gondolom,hogy július közepén (erősen főszezon!) 3 fő (2+1) Mukarnas Resort (SunFun) 430.000.-Ft , nagyon irigyeltem volna egyénileg érkező "kissjóskát" ! :-))

 

Egyébként ajánlom figyelmedbe a Palm Wings Kusadasi szállodát (Green). Az elmúlt 2 évben ott voltunk július közepén (2+1) a változatosság kedvéért 430.000.-huf áron. Kusadasi város szerintem semmivel sem rosszabb hely mint Alanya,és nem drágább.

Előzmény: tengerzold (52896)
Amoros Creative Commons License 2016.08.28 0 1 52909

Elnézést, ha Téged, önbecsülésedet bántaná biztos te is foglalkoznál saját védelmedért a témával. Mégegyszer bocsánat.

Előzmény: jtama (52905)
Amoros Creative Commons License 2016.08.28 0 0 52908

Még egy dolog. Néztem bécsi indulással repjegyet, átszállással, TK, melynek jó a fedélzeti ellátása 3 főre 158 000 Ft, Budapestről Pegasus 180 000 Ft. 22000 különbség akkor inkább Bécs, és jobbak szerintem a repülési idei is. Korábban foglalva mindezeket itt is lehet nyerni.

Előzmény: Amoros (52906)
COOP Creative Commons License 2016.08.28 0 0 52907

vagy helyi irodával menni ugyan oda ahova  a magyar iroda visz, csak 2 x-3 x annyiért. Igaz nem lesz magyar idegenvezetőtök...

Egy kis utikönyvvel és felkészültséggel ugyan olyan jó vagy még jobb..

Előzmény: Veka83 (52901)
Amoros Creative Commons License 2016.08.28 -1 5 52906

Te is egy picit figyelnél arra, amit irok! Azt figyeled, azt szűröd le ami neked jó, többire nem figyelsz. Nem iskolás vagyok, Te pedig a tanáúr, hogy oktass! Mikor ismered be, hogy nincs igazad ebben a témában?

 

52709 hozzászólásod

 „Igen átszállásos, így kifelé mondhatni 5 és fél óra az út, ami +3 órát jelent a charterhez képest, visszafelé  4és fél óra, tehát itt is van 2 óra plusz. Így még némi késéssel is az utazásom 6 óra plusszba vígan belefér, viszont árban spóroltam több mint 340ezer ft-ot. Lehet sokaknak ez nem számít, de nekem igen, és ebből még egyszer el tudunk menni 3-an nyaralni.”   Itt is spóroltál, ezek szerint a korábbi irreális árakhoz viszonyítva !

 

52681 hozzászólásod

Forintosítsak? :-)

„4 óra ráfordítással: Crystal Flora Beach Beldibi 3 felnőtt részére, családi 2 légterő szobában 1 hét. Repjegy későn vásárolva, így viszonylag drágán sikerült most: 120ezer ft/3 fő, Szállás Ab in den urlaub oldalon kinézve, de magyar irodánál foglalva 780€/3fő, transzfer 20font/3 fő. Ha jól rémlik a repjeggyel volt egy kis vacakolás, 2 héten keresztül napi 5 perc is volt a többszöri ránézés. Mindennel együtt volt max 4 óra ráfordított idő. Forintosítva ez 370ezer ft a 3 főnek. Most ugyanebben az időpontban,de az egylégterű családi szobában ez 713ezer ft lenne, egy hete 718ezer ft volt. Igaz az átszállás és a +repidő miatt még 5 óra elvész a közvetlen járathoz képest, de bőven számolva akkor 10 óra az amit elbuktam. Nem mellékesen ha utazási irodáknál keresgélek,az is idő ;-) De maradjunk a 10 óránál, 343ezer ft a különbség, tehát 34ezer ft volt az órabérem. Szerintem azért nem olyan túl sok ember van ebben az országban akinek ennyit fizetnek. Bár csak minden munkaórámért ennyi ütné a markomat. Akkor inkább mennék irodával :-)  Itt is spóroltál, mihez képest? Vicces :)

 

Miért linkelgetem osztrák irodák oldalát, hát nem a legjobb árakat keressük?

 

52685 hozzászólásodban neked lehet Ab in den Urlaubos linket betenni, mely több osztrák, német irodát foglalja össze? Hoppá! http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=140730621&t=9039317   Kinek lehet kinek nem, én csak a te érveidet cáfoltam, amivel lassan 1 napja győzködsz és nincs igazad.

 

Bécsi reptér favorizálás csak pár:)

51150 hozzászólásod a bécsi reptérrel kapcsolatosan  „Nem mellékesen az oszkar.hu vagy blablacar.hu telekocsi szolgáltatásal is olcsón és gyorsan elérhető VIE”

51142 hozzászólásod, szintén bécsi reptér „Bécs esetén miért ne lehetne egy jegyen a teljes útvonal. Egy VIE-DLM út jóval egyszerűbb lehet még ha oda autózni vagy buszozni is kell mint BUD-IST-DLM vagy BUD-SAW-DLM”

41697 hozzászólásod  „Nos erre az esetre legjobb amit korábban írtam. Bécsi indulással megveszed a repjegyet most a Pegasus-nál és foglalsz hotelt Online. Foglalás után feltétlen kérj a Hoteltől is egy hivatalos visszaigazolást.”

38827  hozzászólásod, de 35224 hozzászólásodban is bécsi indulást ajánlasz. Ha engem nem érdekel, akkor nem foglalkozom vele, ennyi!

 

Ne haragudj, de a felsorolt árakat, amiket belinkeltem sem fogadod el, és utazási irodától is lekéred, hogy mennyibe kerül ez nagyon kicsinyes jellemre vall, és egy ilyen embert mint te vagy nem lehet meggyőzni!  Topiktársak ne engem hibáztassanak, hogy több oldalon ez a téma volt, ne gondolják, hogy a malázs előtt én visszavonulok, meghunyászkodok, mert több mint tízezer hozzászólása van, és ő itt a király. Hát nem :)! (Azt is meg lehet nézni hány topikban volt afférja.) Én a feldobott labdát ütöttem le és azokra válaszoltam. 340 000 ezer forintos nyereséged már csak 140 000 ezer forint. Kicsit számolnák, még lehet olcsóbban is találnék utat,  nem pazarlom az időmet ilyen önfejű emberre, akinek saját számításai, elgondolásai a jók! 

 

Topiktársaktól elnézést kérek az elmúlt másfél napért!

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: malazs (52902)
jtama Creative Commons License 2016.08.28 0 1 52905

Ez komoly???? Annyira unalmas!!!

Veka83 Creative Commons License 2016.08.28 0 0 52904

Nagyon szépen köszönöm! 

Előzmény: Philip007 (52903)
Philip007 Creative Commons License 2016.08.28 0 0 52903

Idei évet nagyon megváltoztatták az oroszok távolmaradása minden szempontból, így árakban is. Azt is olvasni, hogy Alanya környéke idén csendesebb. Ajánlok egy topiktársat Alanya-t, aki lent él nagyon jó programokat szervez, korrekt, dicsérik, esetleg vedd fel vele a kapcsolatot.

http://forum.index.hu/User/UserDescription?u=1542052

Találtam pár árat tájékoztatásnként.

http://www.toursinalanya.com/en/boat-tours/   https://www.viator.com/Alanya-tours/Cruises-Sailing-and-Water-Tours/d4289-g3   http://www.touralanya.com/en/Tour.aspx?Id=12

Előzmény: Veka83 (52901)
malazs Creative Commons License 2016.08.28 -3 0 52902

Ha egy picit figyelnél arra amit írok!

 

Összesítve:

Az 509ezres Taurusos ár teljesen rendben van ha foglalható, elvileg foglalható 37%-os LM akcióban van per pillanat.

 

Osztrák irodák szállásárait nem tudom miért linkelgeted folyamatosan. Kb 4-5ször írtam le, igen én is így foglaltam. 3*260€=780€-ért

 

Osztrák szervezett utat felesleges szintén belinkelned, mert ha minimálisan is,de akkor is drágább mint az általam összerakott út BUD-ról, tehát tök felesleges lenne Bécsbe menni +rizikót vállalva.

 

710ezerért, biztos hogy nem foglaltam volna a Crystalt, de még mást sem. A green ára sem lista ár, és sem 3hete, sem 1 hete nem volt másnak jobb ára erre Magyarországi irodák közül. Tehát az árkülönbség valós most azzal szemben és valós volt mással szemben.

 

Nem kell itt senkinek sem meghunyászkodni, miért is kellene. Egyelőre még hogy a repjegyet nem is olyan áron vettem, amennyiért szoktam, jelenleg sem tudnék jobb ár-érték arányút foglalni.

 

Arról nem is beszélve hányan is szembesültek hogy amit foglaltak, az 1 hónappal indulás előtt bekerült LM akcióba?! (igaz jelen esetben az sem kedvezőbb) Majd bosszankodtak, mást nem tehettek. Tavaly meg aki LM akcióra várt, na az az esetek nagy részében hiába várta.

 

Tehát kiemelném! Jelen pillanatban "csak" 140ezerrel sikerült olcsóbban foglalnom mint a Taurus esetén.

Remélem ez így megfelel Amorosnak, bár már ezt tegnap leírtam.

 

Azt hiszem ezt le is zárhatjuk. Szerintem igen sokak számára unalmas a téma. A korrektség kedvéért a Taurus válaszával azért jelentkezek, legyen az bármi is.

Előzmény: Amoros (52881)
Veka83 Creative Commons License 2016.08.28 0 0 52901

Régi információkat végigolvastam, tehát azért valamennyire most már van egy kialakult képem. De jó lenne tudni, hogy kb milyenek most az árak Törökországban a magyarországi árakhoz képest. Hogy érdemes-e fakultatív kirándulásokban gondolkodni, vagy "nyakunkba venni" a környéket és úgy bejárni - gondolok itt olyanra,h mivel mi Konakliban szállunk meg, gondolom onnan jobb ha dolmussal vagy taxival fedezzük fel Alanyát, nem pedig szervezetten. Esteleg még ami érdekelne, hogy a borravaló most milyen téren mozog náluk - csak mert eddig még csak Egyiptomban, Tunéziában volt ilyen tapasztalatom és ott 1-2 dollárért olyan hálásak voltak, hogy azt sem tudták mennyire "nyalják ki a s...et"- nem tudom, hogy itt milyen helyzetben vannak a felszolgálók, takarítók stb., hogy mekkora borravaló az, ami nekik tényleg sokat jelent. És még egy dolog, ami eszembe jutott, érdemes a kikötőben körülnézni, és keresni valami kis hajókirándulást? Milyen áron vannak az ilyenek, ha esetleg vki megtudná mondani. Nagyon köszönöm! 

Philip007 Creative Commons License 2016.08.28 0 0 52900

Én sem értem, hogy a török tengerpart miért csak Antalya környékére korlátozódik. Külföldi irodákban van bőven lehetőség más régióóba is menni, magyar meg kimondottan az Antalyara állt rá. Idei évben a menekültáradat miatt az Égei tengerpartot merték kevesebben választani, nemcsak magyarok. Angolok kedvelt helye volt, ők  is nagyon távolmaradtak.

Előzmény: hunaqua (52888)
Philip007 Creative Commons License 2016.08.28 0 1 52899

Olvastam én is ezt a számháborút, és szerintem ez teljesen rendben van, sőt hasznos is. Érvek, ellenérvek. Amoros kapott kérdést, a helyében én is megválaszoltam volna. Miért kell malázs előtt meghunyászkodni és arra bólogatni amit mond? Vannak itt sokan, akiknek vannak tapasztalatai, tud számolni, ezekből más is tanul, jól jön.

Amoros Creative Commons License 2016.08.28 0 0 52898

Ezt mondom én is, csak malázs nem érti. Piacon körül kell nézni és a legjobb árért megvenni. 

Előzmény: dp2008 (52897)
dp2008 Creative Commons License 2016.08.28 0 1 52897

Szerintem hunaqua leírta a legjobb választ. Ez a lènyeg€ egy fillért nen spórolt csak vett valamit jó árért. A többi mese. És tènyleg elég már.

tengerzold Creative Commons License 2016.08.28 0 1 52896

Ha ugyanabban a szállodában találkoznék kissjóskával, aki ugyanakkor érkezett (repülővel), ugyanannyi ideig van ott, ugyanolyan szobában, ugyanúgy 2 személy, ahogy mi, azzal a külónbséggel, hogy ő egyéni szevezésben jött, mi meg ut. irodával és bebizonyítaná, hogy ez neki x szàzezerrel kevesebből jött ki, akkor már erősen elgondolkoznék...

Előzmény: hunaqua (52893)
Amoros Creative Commons License 2016.08.28 0 0 52895

Én se mennék oda 700 000 ft-ért. Akkor amit irtam jobb szálloda Bécsből ezért a 700 000-ért.

Ha bemegyek irodába, ott adnak 10 % kedvezményt az kisebb megtakarítás. Néztem a Greennél én is olyan hotelt, nem törökbe, ami 2 főnek 1,3 millió Ft, ugyanez grazi indulással a Jahn Reisennél 750 000. Nem mondom, hogy megtakarítottam.

Bocs az OFF miatt, de a csomót nem én keresem.

Előzmény: hunaqua (52893)
hunaqua Creative Commons License 2016.08.28 0 0 52894

Antalya-tól Alanya sincs közelebb,de a Green is már évek óta Izmírbe repültet.Az meg sokkal rövidebb.Mivel nincs arra annyi orosz (..és az angolok is inkább Bodrum-ban) szerintem olcsóbb mint az Antalya-i régió.

 

...de akkor Neked mások voltak a tapasztalataid. :-)

Előzmény: tengerzold (52892)
hunaqua Creative Commons License 2016.08.28 0 2 52893

Én inkább a megközelítést érzem hamisnak.A megtakarítással kapcsolatban.

Senki nem takarít meg semmit.Van mondjuk egy 400.000.-Ft  keret,ebben az árban, az a hotel,abban az időpontban fért bele. Én nem gondolom,hogy megtakarítottam volna bármit,hiszen 700.000.-ért  nem oda mentem volna.

 

...de szerintem már elég OFF,beszéljünk másról.

Előzmény: Amoros (52891)
tengerzold Creative Commons License 2016.08.28 0 0 52892

Az is. Amikor mi először jártunk Kusadasiban, akkor a Freebird még Bodrumban szállt le és onnan buszoztattak. 

Előzmény: hunaqua (52890)
Amoros Creative Commons License 2016.08.28 0 4 52891

Bizonyítást kértek tőlem számokkal, ezért tettem.Bedobott a malázs valamit ami nem igaz, és dicsekedett a megtakarításain. Valaki ezt elolvasta bedöl, ezt nem hagytam, nem is fogom. Elnézést, hogy hosszúra nyúlt, de mint láthatjátok még mindig nem hisz a számoknak. Nem kell olyannal dicsekedni, ami nem igaz, ezzel nem látszik nagyobbnak senki. 

Előzmény: hunaqua (52888)
hunaqua Creative Commons License 2016.08.28 0 0 52890

..és Kusadasi?

Előzmény: tengerzold (52889)
tengerzold Creative Commons License 2016.08.28 0 0 52889

... többek között azért, mert a bodrumi régió drágább.

Előzmény: hunaqua (52888)
hunaqua Creative Commons License 2016.08.28 0 0 52888

Ez leginkább számháború.Semmi értelme ezekbe a dolgokba így belemenni,hogy mennyi helyett annyi.A hazai utazási irodák sem adtak el listaáron még soha utat.

 

...más

 

 

Egyre többen utaznak akár sokadjára a Török tengerpartra. (akár irodával,akár egyénileg :-)  )

....de miért csak Antalya régió? Annyi más hely,repülőtér van arra (Dalaman,Bodrum,Izmír)

Az igaz,hogy az irodák idén csak erre a régióra koncentráltak,de még ők is "nyomnak" már más helyeket évek óta. Az egyéni utazókról nem is beszélve.A Török tengerpart nem csak Alanyától Kemerig tart.

showtimes Creative Commons License 2016.08.28 0 0 52887

Egyrészt megváltoztak a netezési szokások, az elmúlt 2-3 évben a fórumokat megütötte a facebook, másrészt jóval kevesebb turista, köztük magyar utazik törökbe, ráadásul azok is első sorban a tengerpartra, főleg olyanok, akik már jártak ott. A belpol feszültségek miatt megcsappant a fakt kirándulások száma, kevesebb az inger. Ergo racionális oka van, ha napi infot szeretnél akkor nézz szét a face csoportokban, vagy idegen nyelven.

Előzmény: Veka83 (52879)
dp2008 Creative Commons License 2016.08.28 0 0 52886

Amúgy szerintem nem annyira felesleges. Ok kicsit sok de aki oda figyel milyen adatot honnan vettek, abból aki akar meríthet.

Ha Te meg szeretnél kérdezni tedd meg ha valaki tud válaszol.

Előzmény: Veka83 (52882)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!