Keresés

Részletes keresés

hbbst Creative Commons License 2014.04.23 0 0 1687

Tök jó, pont most akarunk venni egy Samu RR82PHIS hűtőt.

Akkor mit vegyek? Interlevin! Te mit vennél? :)

Igazából egy RR92HASX jobban megfelelne az igényeinknek, italhűtő nem igazán kell, de M.O.-on nem forgalmazzák, tót számlával meg nem sokra megyek, nem tudom egyszerűen elszámolni.

ANONYMOUS Creative Commons License 2014.04.22 0 0 1686

Na erre kiváncsi leszek/vagyok,főleg ha 39dB-nél többet mér.

Előzmény: chunter (1685)
chunter Creative Commons License 2014.04.22 0 0 1685

na hívtak samuék, csütörtökön jön ki szerelő megmérni, hogy mennyire hangos. :S

Előzmény: chunter (1684)
chunter Creative Commons License 2014.04.22 0 0 1684

Még nem tudom melyik szerviznek kéne írnom, mivel nincs garancialevelem. :S

Előzmény: ANONYMOUS (1683)
ANONYMOUS Creative Commons License 2014.04.22 0 0 1683

Hát igen,kis zaj ami szerintem nem a venti mert azt van amikor lehet hallani amikor felpörög és tök más hangja van.

És a legjobb,hogy épp hosszútávon zavaró.

Azt hittem a szerviznek irtál.

Előzmény: chunter (1682)
chunter Creative Commons License 2014.04.22 0 0 1682

Írtam Nekik egy levelet, amibe direkt beleírtam, hogy másnál halk a hűtő, tehát ennek valami BAJA VAN!

 

Kaptam egy sablonválaszt: 

 

"Néhány általános jelenség, amelyekre a Samsung NoFrost hűtőszekrény tulajdonosok felkeresik a Samsung Ügyfélszolgálatát: 

1. „Zajos a készülék”
A NoFrost technológiával működő hűtőszekrények a jegesedésmentességet biztosító belső légkeringető ventillátor egységegy miatt talán egy picit hangosabbak, mint az ezen NoFrost megoldással nem rendelkező társaik, de ez a kis zaj hosszú távon nem zavaró és nem jelent készülékkel kapcsolatos problémát. 

2. „Csöpögő hangot hallok a készülékből”
Ez a jelenség is a NoFrost technológia velejárója, teljesen normális működést jelent a jegesedésmentes készülékek működése esetén. 

3. „A hűtőszekrény motorja többet megy, mint amit megszoktam”
Valóban, a termék inverter motorja többet megy, azonban ez is a NoFrost technológia sajátja: a beállításoknak köszönhetően az erőforrás gyárilag szabályozott, alacsony fordulatszámon, optimális energiafogyasztással biztosítja az egyenletes hőmérsékletet a készülékben.Bízunk benne, hogy a jövőben is örömét leli termékünk használatában! 

Üdvözlettel,
Samsung Electronics Magyar Zrt."

 

Ez a mondat azért priceless: "ez a kis zaj hosszú távon nem zavaró és nem jelent készülékkel kapcsolatos problémát". 

Szerintem kurv@'ra szubjektív, hogy kinek mi a zavaró. Gyakorlatilag azt írják, hogy majd megszokom... 

 

Most akkor futok még egy kört. 

 

 

Előzmény: ANONYMOUS (1681)
ANONYMOUS Creative Commons License 2014.04.21 0 0 1681

Majd ird már be ha jutottál valamire.

Előzmény: chunter (1679)
ANONYMOUS Creative Commons License 2014.04.21 0 0 1680

Azt hiszem nem feltétlen kell a garancialevél,el kell fogadniuk a számlát.

" Nem biztos, hogy még egyszer vennék samsung hűtőt. :S"

Biztos,hogy nem vennék még egyszer samsung hűtőt:)(hacsak nem garantálják,hogy kurva halk:)

Előzmény: chunter (1679)
chunter Creative Commons License 2014.04.21 0 0 1679

Köszi a tippet, írtam Nekik. 

Az csak hab a tortán, hogy mediamarktból van, és nem küldték ki a garancialevelet a hűtővel, így most azt is pótoltatom, közben hívnám ugye a szervizt is... Nem biztos, hogy még egyszer vennék samsung hűtőt. :S

Előzmény: interlevin (1678)
interlevin Creative Commons License 2014.04.20 0 0 1678

Nekem ugyanilyen hűtőm van és nem hangos, szerintem hívd ki a szervízt, hátha csak a ventillátor hangos. Lehet, hogy tud állítani rajta.

Előzmény: chunter (1675)
interlevin Creative Commons License 2014.04.20 0 0 1677

Ha csak gáz feltöltés a hiba akkor nem lesz drága olyan, 8-10e Ft, de ha már ahogy írod 20?20x éves akkor mindenképp lecserélném, mert már nem költenék rá, és egy új fele annyit fogyasztana.

Előzmény: BXtwelve (1673)
chunter Creative Commons License 2014.04.19 0 0 1676

Jah és bár nyilván nem hiteles/pontos a mérés, de okostelefonos decibelmérő 41dB-t mér ha odateszem a hűtő mellé... 

Amúgy szerintem a 39dB is sok, a másiknál azt se hallottam ha beindult a kompresszor.  

Előzmény: chunter (1675)
chunter Creative Commons License 2014.04.19 0 0 1675

Üdv Urak!

 

 Vettem egy SAMSUNG RB29FERNDSA NO FROST-os hűtőt, amit tegnap ki is szállítottak.

Előtte egy A+-os Zanussi volt, aminek nem volt ugyan fagyasztója, de legalább csendben volt és hűtött ahogy kell. Ha rajtam múlott volna, akkor veszek mellé egy fagyasztót, de asszony azt mondta, hogy ilyen samsungot akarok venni.... 

Kérdésem, hogy volt-e már olyan, akinek hangos volt a samsungja és a szerviz meg tudta neki oldani ezt a dolgot. 

Én most ott tartok, hogy van egy 135ezres hűtőm, ami szép is, hűt is, de olyan érzésem van a konyhában, mintha egy gyárban lennék... 

A hűtő stabilan vízszintben áll, volt hogy megfogtam a kompresszort hátul, hogy az rezonál-e, de nem. Cserébe olyan forró volt, hogy tojást lehetett volna rajta sütni. 

Nekem ez a hűtő így ebben a formában nem kerek. :S Valakinek hasonló tapasztalat megnyugtató lezárással? 

Gábor Garfield Demeter Creative Commons License 2014.04.19 0 0 1674

Tudnátok segíteni van egy ilyen ARISTON MBA 4042c hűtöm?Abban kellene a segítség hogy valaki fotozale a kis tábláját a hűtőbe mert nekem takarításnál véletlen lejött és nincs már meg nekem a Compr.Kompr.Syst. kellene főkepén. Ezeket az információkat a hűtőrészben alul balra elhelyezett, a készülék tulajdonságait tartalmazó kis papír vagy fémtáblán találják meg. A segítséget ellőre is köszönöm.

BXtwelve Creative Commons License 2014.04.14 0 0 1673

Sziasztok!

 

Tudom a hozzászólásom nem a topik címével kapcsolatos. De jobb híján ide írok, hátha itt tud valaki tanácsot adni.

Adott egy Bosch licenc Lehel fagyasztó szekrény, 2x éves. Valószínűleg elszökött belőle a gáz.

Érdemes-e megjavíttatni, ha igen mennyibe kerülhet?

Berill74 Creative Commons License 2014.04.08 0 0 1672

Sziasztok!

 

Oldalt mennyi helyet érdemes hagyni a szabadonálló hütőszekrény mellett? A boltban azt mondták, h a régi tipusú (nem no frostos) hütők esetében felül és hátul adta le a hőt, így ott kellett helyet biztosítani, ellenben a no frostos hütők esetében oldalt adja le a hőt, így ott kell a hely.

Nekünk hátul/fölül van hely, ellenben oldalt csak 1-1 cm, lehetséges, h ez okoz problémát? A mostani hütőnk (electolux kb 5 éves, no frostos) állandóan müködik, zúg. Mi azt hittük, h lassan felmondja a szolgálatot, és már készültünk a vészforgatókönyvre (új hütőt kell vásárolni). Erre most kiderül, h lehet, h az a baj, h egyszerűen nincs megfelelő tere oldalt, és az új hütővel is hasonló problémánk lesz...

Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?

Köszönöm!

Törölt nick Creative Commons License 2014.04.08 0 0 1671
Liebherr CUP 3021 vagy Liebherr CUP 2721
Előzmény: Törölt nick (1670)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.07 0 0 1670

Sziasztok!

Kombinált alul fagyasztós hűtőszekrényt keresnék maximum 55 cm szélességgel.

Fagyasztótérnek 60 litert szeretnék legalább, de amiket eddig találtam rendre kisebbek és felülfagyasztósak.

 

Van esetleg valamilyen bevált típus? Illetve melyik márka gyárt ilyesmit?

 

Szélesebb semmiképpen nem fér be, sajnos a tulaj nem gondolt arra, mikor csináltatta a konyhabútort, hogy

a 30 éves hűtőt egyszer majd le kell cserélni :-(

 

Egyet találtam, de a 2 év garit keveslem:

http://www.ebolt.hu/product358401_category2757-Zanussi_ZRB_327WO2_alullfagyasztos_hutoszekreny.html

interlevin Creative Commons License 2014.04.02 0 0 1669

Megszaglásztam a Samut, de csak a húsvéti füstölt sonkát éreztem:) Nekem nem büdös és nem hangos. Volt már olyan eladott hűtőnk, amit vissza kellett vennünk, mert a belseje hasonlóan büdös volt és a parfétorták eladhatatlanok voltak, mert átvették a szagot. Ez általában a belső test műanyagának a szaga, ami sajnos előfordul bizonyos szériáknál. Próbálj meg egy tálba egy zacskó szódabikarbónát, vagy őrölt kávét tenni,  minden szagot magába szív, vagy ecetes, szódabikarbónás vízzel átmosni belül.

Előzmény: ANONYMOUS (1668)
ANONYMOUS Creative Commons License 2014.03.28 0 0 1668

Nekünk szagtalan,de nem hangtalan:)

Ha van szag az csak a fenti részben és erösebb szagu ételnél ha nem zár jol a fedö,de ahogy kikerül a szag is eltünik.

Ráadásul a dohos szaghoz nyirkosság kell ebbe meg olyan szárazság van.

Előzmény: Sanyi_72 (1667)
Sanyi_72 Creative Commons License 2014.03.27 0 0 1667

A hangjával semmi problémánk, számunkra abszolút nem zavaró.

A szaga miatt viszont megbántuk választásunkat. A hűtő és fagyasztó részben egyaránt dohos, büdös szag van. Pedig soha semmi nem borult ki benne. Hiába mossuk, takarítjuk, az csak addig segít, míg ismét le nem hűt. A zacskókban is minden átveszi a dohos szagot, csak a zárható dobozok segítenek. Az ajánlott szagközömbösítő a hűtőrészben jól végzi a dolgát, de ez csak tüneti kezelés és a fagyasztórész továbbra is büdös.

A szervízből is csak 2. bejelentésemre jöttek ki, megvizsgálták, a szagot szubjektívnek mondták és nem találtak semmilyen hibát. 1 hét múlva visszahívtak, hogy még a koreai szervízesek sem találkoztak ilyen problémával, ők ezzel nem tudnak mit kezdeni, szerintük a készülék hibátlan.

Szóval csak abban reménykedhetek, hogy a hátralévő 4,5 év garanciaidőben "elpusztul" és hátha kapok 1 jobbat. Bár nekem azt mondták, hogy ilyen inverteres készüléket még nem kellett cserélniük. 

 

Másnak nincs ilyen problémája?

Előzmény: Fecke078 (1659)
Berill74 Creative Commons License 2014.03.25 0 0 1666

Sziasztok!

 

 

Alulfagyasztós hűtőszekrényvásárlás előtt állunk, az alábbi szempontok alapján keresük az ideális jelöltet:

minél nagyobb legyen a fagyasztó rész,

no frostos legyen,

nem beépíthető,

halk, (e tekintetben sok rosszat olvastam itt a samuról)

illetve, h max 63 mély és 60 cm széles legyen.

 

Ezek alapján 2 hűtőszekrénytípust ajánlottak:

Samsung RB31FSRNDWW

LG GB5237AVFZ

 

Szerintetek a közel 100e Ftos árkülönbözet indokolt?

Van másik típus amit esetleg ajánlanátok?

 

Köszi

ANONYMOUS Creative Commons License 2014.03.12 0 0 1665

Biztos itthon is ilyen egyszerűen ment volna:)

Előzmény: Warnika (1664)
Warnika Creative Commons License 2014.03.12 0 0 1664

sziasztok,

 

pozitív végkifejlet (remélem): a hűtőt Ausztriába hoztuk ki magunkkal. Mivel nem akart megszűnni a hang napok múltán sem beszéltem a magyar Siemens szervízzel, akik egyből a venti hibájára gyanakodtak, mondtam, hogy a hűtő Ausztriában van, mondták, hogy egyeztessek nyugodtan a kinti márkaszervízzel. Mára találtunk időpontot velük, ki is jött a szervizes. Tegnap este előszedtük a garipapírját, amin meglepődve olvastuk, hogy a BSH Magyarország vállal a készülékre 24 hónap garanciát Magyarország területén kizárólag. Na mondom klassz, akkor lehet, hogy borsos árat fizetünk majd az osztrák szervízért....erre a srác kicserélte a ventillátort, meg sem nézte a magyar papírokat, sőt mivel az egyik fakk ajtaját sikerült eltörnöm (ráfagyott a hús) így abból is küldenek cseredarabot gariban! :) Visszapakoltunk, hangját sem hallottuk a kicsikének, remélem rendben lesz! Köszönjük Siemens, ez elég profi hozzáállás :)

Előzmény: Warnika (1657)
interlevin Creative Commons License 2014.03.08 0 0 1663

Nálam egyáltalán nem hangos, sőt mondhatnám nagyon halk:) Bátran ajánlom:)

Előzmény: Fecke078 (1659)
ANONYMOUS Creative Commons License 2014.03.01 0 0 1662

Ja és elég sokat megy, nyáron a kánikulában vagy 20at és ez nem a fogyasztás miatt gond mert az nem sok.

Előzmény: ANONYMOUS (1661)
ANONYMOUS Creative Commons License 2014.03.01 0 0 1661

Ez attol is függ ki mennyire hall jól:)

Én elég jól hallok igy engem eléggé idegesít a hangja,valszeg mégegyszer nem vennék ilyet.

Alapban nem gond,de van,hogy begerjed,az ajtónyitogatás nagyon nem bírja az után szeret hangoskodni és néha a ventije is elég hüly0e hangot ad.

DE az id lehet nem olyan hangos csak rossz frekvencián teszi mind azt amit tesz:)

Előzmény: Fecke078 (1659)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.27 0 0 1660

Üdv Urak!

 

Erről mit gondoltok?

 

http://elektrabazar.hu/content/liebherr-ikv-3214-be%C3%A9p%C3%ADthet%C5%91-h%C5%B1t%C5%91szekr%C3%A9ny

 

130-ra tudnám lealkudni 1 év garanciával.

 

No frostos lehet? Milyen energiaosztályú ez? Máshol csak sima A+-nak írják.

Eddig AEG akartam de ez elgondolkoztatott! Esetleg valami hasonló?

 

Köszönöm.

 

 

 

 

Fecke078 Creative Commons License 2014.02.27 0 0 1659

SAMSUNG RB29FSRNDSA

Mennyire hangos , samsungoknál sokan panaszkodnak a hangra papiron 39db azt hiszem , de  a valóságban? 

Fecke078 Creative Commons License 2014.02.27 0 0 1658

Én is olyat fogok venni az inverteres motor azért az nagyon jó

 

Előzmény: interlevin (1625)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!