Keresés

Részletes keresés

nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2020.06.01 0 0 6840

Helló!

 

Hát nézz körül hozzád melyik város tartozik mert TB szakrendelés csak ott van.

Ráadásul vagy 3 hónapja nincs is ellátás.

A cs. orvosodtól kérj beutalót és kérj időpontot, mert biz várni kell.

No, és ott meglátod az orvost és véleményt alkothatsz.

Minden leállt. 

A kevés  gép, amikre hónapokat kellett várni sem ment.

Így most még többet kell várni.

Jobbulást kívánok.

Előzmény: Nyco67 (6837)
Swtrooper Creative Commons License 2020.06.01 0 0 6839

harmad fokút még lehet ligatúrázni gumigyűrűkkel. Bár lehet jobb túlesni rajta 1 rendes műtéttel. Ne biciklizz. gyertyázz kicsit addig is kifolyatod a pangó vért nem az összeset de egy részét. Csak lassan ereszkedj vissza.

Előzmény: Nyco67 (6837)
fifizizi Creative Commons License 2020.05.31 0 0 6838

Üdv. Lenne olyan kedves valaki hozzáértő elmagyarázni, hogy mi a különbség a ligasure, a hal-rar és a longo műtét között? 

Nyco67 Creative Commons License 2020.05.31 0 0 6837

Szia!

Köszönöm a választ!

Én Csatári doktornőnél jártam sok-sok évvel ezelőtt, végbélrepedésem volt. Akkor megengedhettem magamnak a magánorvost, de per pill sajna még munkám sincs. Nagyon peches vagyok, mert mostanában voltak foghúzásaim és pótlásokat kéne készíttetni, de arra sincsenek több százezreim. 

Aztán hónapokig járni alig tudtam körömbenövés miatt, azt sebészeten szoktam kivágatni, vagy "megműtöm" magam.

Most végre előszedtem a bringámat, erre azonnal kijött az aranyerem... ülni sem tudok, nemhogy biciklizni..:( Ennek is lőttek.

Néztem az árakat és a fent említett doktornőnél százezres nagyságrendek vannak, gondolom, Bánfalvy doktor úrnál is. 

Nem egy csomó jött ki, hanem körkörösen és mivel ez nálam nagyon régóta visszatérő probléma, valószínűleg már csak a műtét segítene.

Amennyi betegségem nekem van, azért már bankot kéne rabolnom, ha mindent magánban csináltatnék..

Volt pl. epeműtétem, egy fillért sem tudtam adni senkinek, mégis kiváló ellátásban részesültem. Ezért érdeklődtem, hogy sztk alapon hátha tud valaki megbízható orvost, mert az tény, hogy akárkihez nem merek menni.

El vagyok keseredve.:(

Előzmény: Pandi001 (6836)
Pandi001 Creative Commons License 2020.05.31 0 0 6836

Szia !

 

Bár írtad,hogy magánba nem szeretnél menni,de mégis azt mondom nagyon nem mindegy ki műti meg a popod! :)

Engem Bánfalvi Péter műtött. Tiszta szívből tudom Őt ajánlani. Boldog vagyok,hogy túl vagyok a műtéten,és hogy Bánfalvi Doktor Úrat választottam.

Emberileg,és szakmailag is Csillagos 5 !!! :) 

Előzmény: Nyco67 (6834)
Swtrooper Creative Commons License 2020.05.30 0 0 6835

Köszi. Én se nagyon műttetném de az se jó hogy hetekig oké utána meg kiújul aztán megint oké. Legyen folyamatosan jó. Botoxban benne lennék 50 000 ft egy tégeky de az 3 hétre kiüti a záró izmod.

Előzmény: nyuggerfarhát68 (6833)
Nyco67 Creative Commons License 2020.05.30 0 0 6834

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni abban, hogy aranyér műtétet végeznek-e Budapesten állami kórházban?

Csak magánrendelőket találtam, ami sajnos számomra megfizethetetlen.

Elég súlyos a helyzet, szinte kifordult a végbelem ( ez lehet a IV. stádium?? ), ülni, járni is alig tudok.

Több évtizedes a probléma, többször is jártam már orvosnál évekkel ezelőtt, de ennyire már nagyon rég nem jött ki, az utóbbi időben "csak" vérzett, de már egyre jobban, csomók viszont még nem voltak. 

Tegnap felültem a biciklire gyanútlanul, akkor még nem fájt, de ahogy hazaértem, "elszabadult a pokol.."

Persze, kicsit tartok az sztk alapon történő kezelésektől, de százezreket nem tudok rászánni a dologra.

nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2020.05.30 0 0 6833

Helló!

 

Engem még nem műtöttek. /e-mail bedöglött 1 hónapja csak tekeri/ 

Igazság szerint nem is szeretném ha megbontanák a berendezést mert hát ha nem jönnék jól ki belőle.

Olvastam pár negatív példát.

A lényeg hogy 5-10 év múlva mi van/lesz. 

Jobbulást kívánok.

Előzmény: Swtrooper (6829)
nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2020.05.30 0 0 6832

Helló!

 

Köszi.

Csak kíváncsi voltam milyen kúpokat írt fel.

Kb 3-4 orvosnál voltam és mindegyik olyan kúpot írt fel amit úgy csináltak meg.

Volt hogy egyik összetevőt megemelték.

Reggelre Suppositosium Predusilon +Norcainium ez van a dobozra írva. /gyulladás csökkentő/ 30db

Estére Nitromintes kúp./30db/

Reparont csak egyik írt.

No, és bejött ha odafigyel az ember.

Viszont rágörcsöl az ember és hiába eszik bármit néha kimarad a folyadék bevitel stb.

Lényegében elég volt a kúp is és nem kell műtét.

Jobbulást és jelentkezz hogy mi történt a legutolsónál is.

 

 

Előzmény: Törölt nick (6828)
Swtrooper Creative Commons License 2020.05.30 0 0 6831

nem akarok menni csak kérdezni

Törölt nick Creative Commons License 2020.05.30 0 0 6830

A Bánfalvi Aranyér Központ működik, fogadnak.

Előzmény: Swtrooper (6829)
Swtrooper Creative Commons License 2020.05.29 0 0 6829

bánfalvi úr nem nagyon reagál a carunculával kapcsolatban.

Lehet megnézetem ha lesz rendelés hátha nem kell műteni

Törölt nick Creative Commons License 2020.05.29 0 0 6828

Bocsánat, a kúp kimaradt.

 

Használtam Reparont, és Spertit (szerintem a Sperti jobb).

 

A vényköteles először Posterisan Forte, most Doloproct, illetve Sirdalud tabletta a görcs ellen.

Előzmény: nyuggerfarhát68 (6826)
Törölt nick Creative Commons License 2020.05.29 0 0 6827

Köszönöm érdeklődésed, kedves vagy.

 

Talán már jobban vagyok, mindenesetre rosszabbul nem (fájdalom nincs, de a diszkomfort maradt, BÁR, volt egy délután, hogy semmit sem éreztem).

 

Június 18-ra bejelentkeztem egy kontrollra Lehoczki doktorhoz.

 

Igazából az  baj, hogy kétnaponta tudok wc-zni, hiába rengeteg rost, így is nehéz a székelést (bár, a légzés gyakorlatok sokat segítenek).

 

A kontrollon azt szeretném megtudni, hogy az aranyerem javult-e, utána pedig - ha nincs javulás - pszichológus, a fissura topicban elég jó eredményeket írtak le.

 

Így hónapok után egyre jobban körvonalazódik, hogy az elsődleges bajom a fissura, az aranyér a görcs általi blokktól jött ki.

Előzmény: nyuggerfarhát68 (6826)
nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2020.05.28 0 0 6826

Helló!

 

Kérdezném már jobban vagy?

No és milyen kúpokat kaptál mert én majd mindenkitől azt a 2 fajtát kaptam.

Már csak kíváncsiságból mert én is gondolkodtam Sz. fehérváron.

Jobbulást.

Előzmény: Törölt nick (6814)
Pandi001 Creative Commons License 2020.05.27 0 0 6825

Sziasztok ! 

Mûtét után, mennyi időnek kell eltelnie , hogy újra sportolhasson az ember ? 

ben25 Creative Commons License 2020.05.27 0 0 6824

Köszönöm :)

Előzmény: nyuggerfarhát68 (6822)
rewlow Creative Commons License 2020.05.26 0 0 6823

Szia.

Neked belső aranyérre melyik kúpot írták fel és van valami javulásod? Ami receptes, abból az aurobin kúpot használtam, de semmi eredménye nem volt. 

Előzmény: Törölt nick (6814)
nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2020.05.26 0 0 6822

Helló!

 

Örülök hogy jól vagy.

Szerintem neked nem műtéted volt  mert annak nem esnek neki.

Akinek fáj ott  néha vérrög van és azt ott ki is metszik. Láttam ilyent.

A paraffinolajat nem tanácsos hosszú ideig bevenni mert a belekkel gond lehet.

Általában napi 1 evő kanállal ajánlják.

Szerintem mond el mennyit veszel be naponta egy orvosnak. 

Jobbulást.

Előzmény: ben25 (6821)
ben25 Creative Commons License 2020.05.26 0 0 6821

Sziasztok!

Sok hasznos hozzászólást olvastam itt, gondoltam megosztom én is az esetem.

Kb. 1,5-2 héttel ezelőtt arra lettem figyelmes az egyik wc-zésem után, hogy a végbélnyílássomnál egy kisebb babszemnyi dudor alakult ki. Nagyon megijedtem, mert ilyen még soha nem fordult elő velem. Eleinte nem okozott problémát, nem vérzett, nem fájt. Kipróbáltam a patikában található összes alternatívát, kúpok, krémek, tabletta. Mindezek hatástalanok voltak, ahogy telt az idő egyre jobban aggasztott, hogy mi lehet az és miért nem múlik. Később már a nap végére azért csak elkezdett fájdogálni és kellemetlen volt. (Itt megjegyzem, hogy mostanában elég rendesen elmaradt a korábban szokásos mozgás, sport. A karantén miatt áttértünk home office-ra és a kimozdulások is lényegesen csökkentek.)

Múlthéten csütörtökön elhatároztam, hogy ez így nem jó, megmutatom dokinak. Telefonon kértem időpontot a budapesti Gastromed Center-be (1024 Budapest, Margit krt. 5/B. 1. emelet).  Nagy meglepetésemre, már másnap mehettem is délután Dr. Mikes Csaba, proktológus, sebész főorvoshoz. A vizsgálat során egyből kiderült, hogy ez bizony külső aranyér. A doktorúr azt javasolta, hogy nem nagy az esélye annak, hogy ez magától eltűnik, sőt jobb ha mihamarabb megválunk tőle, mert később akár be is ágyazódhat. Ott a helyszínen neki is esett... Na ez amire nem számítottam :) Kb. 5 perces beavatkozás után várnom kellett negyed órát a váróban, majd még egyszer ránézett és haza is engedett. Kontroll 1 hónap múlva.

Egyébként 1 nagyobb borsószemnyi és egy gombostűfejnyi vérrögöt távolított el. 

A beavatkozás egyáltalán nem fájt, és utána sem volt elviselhetetlen fájdalmam. 

Parafin olajat iszok reggel és eset, és ha azt érzem hogy kemény a székletem akkor délben is. Váladékozás, tisztulás még van. Egy aprócska gézlappal ezt könnyen fel lehet fogni. Napi 2-szer kamillás áztatás, és 2-szer Bepanthen krém.

Az első két napban volt kevéske vérzés, de akkor is csak wc-zés után.

Összességében tök jól vagyok. Minimális a fájdalom, az is csak a reggeli wc hadműveletet követően. Ja, és szombat, vasárnap pihentem vele, hétfőtől már dolgoztam.

Remélem tudtam hasznos infót írni :)

Nassi15 Creative Commons License 2020.05.25 0 0 6820

Köszönöm az eddigi válaszokat. Még nem voltam soha végbél tükrözésen. 😕😑 

Még várom a tanácsokat ... köszi

nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2020.05.25 0 0 6819

Helló!

 

Hát először is jelentkezz  be egy proctológushoz aki megvizsgál esetleg csinál egy végbél tükrözést.

Ott lehet megtudni mi / hol a gond és mik a lehetőségek.

Vastagbél tükrözésre szoktál járni 4 évente?

Lehet tán máshol van a gond.

Jobbulást.

Előzmény: Nassi15 (6817)
Törölt nick Creative Commons License 2020.05.25 0 0 6818

"Az aranyér például igen ritkán igényel műtéti megoldást, és 150 éves, hagyományos aranyérműtétek ma már csak kivételes esetben indokoltak. Ha szükséges valami tennünk, akkor számos új, korszerű, kíméletes műtéti beavatkozásra van lehetőségünk. Legtöbbször a csaknem fájdalmatlanul és gyorsan gyógyuló, ultrahang-vezérelt artéria lekötést (HAL-RAR műtét) végzem.

Az aranyér-rendelésem másik gyakori vendége a végbélrepedéssel kínlódó beteg. Fontos elkülöníteni az aranyérbetegségtől, mert az aranyeres készítményekkel kezelve csak tovább húzódik, romlik a végbéltáji fájdalom. A végbélrepedés műtéti megoldástól a végsőkig tartózkodom, mert a megfelelő étrendi, életviteli változtatások után a betegek túlnyomó többsége meggyógyítja magát!" http://vastagbel.hu/index.php/szolgaltatas/aranyer

Előzmény: Nassi15 (6817)
Nassi15 Creative Commons License 2020.05.24 0 0 6817

Sziasztok. Segítsetek légyszi.

Évek óta külső aranyerem van, méretre pici.

Eddig soha nem fájt, nem vérzett, viszont sajnos nem húzódott  vissza. Februárban vettem észre elsőnek vérzést székleten, wc papíron. De ez ritka volt, azt hittem majd elmúlik, nem fájt.

Mai nap viszont már elkezdett fájni, vérzés még mindig tapasztalható. Élénkpiros.

Kezelni semmivel nem kezeltem, higiéniára viszont figyeltem.

Elakartam kerülni a műtétet, de úgy tűnik lehetetlen.

Tanácsokat szivesen fogadok.

Debrecenbe keresek jó orvost, eddig Csobán doktor urat ajánlották.

Reménykedem, hátha van itt közöttetek hajdú biharból.

Köszönöm 😊

nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2020.05.23 0 0 6816

Helló!

 

Hát én úgy tudom a sok üldögélés nem kedvence az aranyérnek.

Sőt én naponta direkt ezért szoktam gyalog mászkálni 1-1.5 órát. /valamelyik boltba császkálok és vissza/

Ha voltál vizsgálaton akkor biztos kaptál kúpokat.

2 félét szoktak írni.

Gyulladáscsökkentésre és estére egy másikat. /2x30db-szoktam kapni/

Ügyelned kell a laza székletre.

No, és hámsérülésre Sudocrem-t ajánlanak.

Előzmény: Törölt nick (6814)
Törölt nick Creative Commons License 2020.05.21 0 1 6815

Azt még kiegészítésként hozzá tenném, hogy túlsúlyom nincs, sőt, inkább soványnak mondanak, a séta tempója átlagos, tehát nem az van, hogy sietősen trappolok, ezzel impulzusszerűen terhelem a medencét.

Előzmény: Törölt nick (6814)
Törölt nick Creative Commons License 2020.05.21 0 0 6814

Sziasztok, a kálváriám 3 hónapja kezdődött, edzés közben valószínűleg sikerült összeszednem egy fissura-t. 

3 alkalommal voltam proktológiai vizsgálaton, múlt csütörtökön dr. Bánfalvi központjában (dr. Lehoczki Gergely, le a kalappal, csak jót tudok mondani).

3 másodfokú belső aranyeret találtak, kaptam kúpot, tanácsokat.

Ma először sikerült légzésgyakorlatokkal viszonylag könnyen túl esni a székelésen (korábban a görcsös záróizom nem igazán hagyta).

 

Viszont a kérdésem:

Kedden és ma ejtettem egy fél órás sétát, aminek az eredményeképpen bedurrantak a belső erek (zsíros körömvirág krémet használok belülre).

Ez normális? Mert nem igazán érzem úgy, hogy holnap is szeretnék sétálni.

Fájdalmam nincs (effektív), inkább nevezném diszkomfort érzésnek.

 

nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2020.05.21 0 0 6813

Helló!

 

Hát ami azt illeti nincs rendes orvosi ellátás vagy 10 hete.

Még a magán rendelés is csak döcög vagy nincs.

A vizsgálat az hogy a recepted elküldik a " felhőbe".

Előzmény: Damvil (6812)
Damvil Creative Commons License 2020.05.20 0 0 6812

Tisztelt Doktor Úr!

23 éves vagyok, jelenleg munkám miatt sokat ülök, alig mozgok. Körülbelül 1 hete észlelek kellemetlen panaszokat a végbelemnél. Nincs erős, éles fájdalmam. Inkább kellemetlen, tompa enyhén nyilaló, fájó érzés és feszülő, gombóc a végbélnél. Emellett gyakori székelési ingerem van, eredmény nélkül, néha csípős viszketés. A székletem normális, nem érzek fájdalmat közben, vérzés nincs. A végbelemen kívűl a nyílás alatt egy apró, szemmel nem is látható pattanásszerű kiütést észleltem. A panaszokra ülőfürdőt vettem többször és 1 napja reparon kenőccsel próbálkozom. Kérdésem hogy ilyen enyhe tünetek mellett is lehet gyanakodni aranyérre és mivel kezelhetném még itthon magam.
Válaszát előre is köszönöm!
Ádám

Törölt nick Creative Commons License 2020.05.17 0 0 6811

A fertőzést nem a víz okozza, hanem maga a széklet és a széklet okozta hámsérülés!

Előzmény: Swtrooper (6810)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!