Keresés

Részletes keresés

kertészboy Creative Commons License 2007.05.28 0 0 167

Igen, lehet a gumó darabolásával is szaporítani. Van 3 db kb. 3 éves gumóm. Eléggé megtermett gumók. Idén már daraboltam őket. Erre akkor van lehetőség, amikor már a rügyek, ill. a pici hajtások láthatók rajtuk. Ekkor lehet egyszerűen egy éles késsel elvágni úgy, hogy (ha mondjuk egy gumót ketté szeretnél vágni) mindkét darabon legyen rügy vagy pici hajtás. A sebfelületet bemártottam faszénporba. Tavaly az utolsó grillezéskor hagytam a zacskó alján, nem ment a tűzre, és hagytam kb. 2-3 órát száradni is, majd ezt követően ültettem el.

Tápozom őket, műtrágyával, "Kerti műtrágya" a neve vagy valami ilyesmi...

Gyepre, fák ültetéséhez, zöldséghez ajánlják, ültetés előtt bekeverni a talajba. Én csak a cserép földjére szoktam szórni, és az öntözővíz/esővíz oldja ki belőle a cuccot. Ezt általában egyszer teszem. Ugyanebből a műtrágyából szoktam készíteni: egy 5 literes desztvizes üres flakonba beleszórok kb. 5-6 marék műtágyát, és hagyom benne feloldódni. Egy 10 literes vödör vízéhez ebből adok 1-2 decit hozzá, és azzal öntözök kb. 2 hetente. Ezt kapja nálam minden virág.

 

Nagy ritkán, amikor külön kedvezni akarok nekik, akkor előkapom a virágpermetezőt, és annak vizébe keverek 1 kupak sima folyékony műtrágyát, ez levéldísznövényekhez való (a cimke szerint). Ezzel spriccelem a lombjukat. Szerintem tetszik nekik! :-)

Előzmény: dobogo69 (164)
Tartomo Creative Commons License 2007.05.27 0 0 166
Nekem is van begóniám. Piros, és fehér, szinténa földön, kaspóban.  A tavalyi sajnos kipusztult, de a nyár végére hatalmasra nőtt. Én egy rózsaszín port Ferticare-t használok tápozásra. Ez nagyon jó táp. Lesz 1 kép nyár elején, és végén a régi rózsaszín begóniáról.ideinyár elejénnyár végén
Előzmény: kertészboy (163)
Szalkó Creative Commons License 2007.05.27 0 0 165
Szoktátok hajtatni a begónia gumókat?
dobogo69 Creative Commons License 2007.05.27 0 0 164

Valahol olvastam,hogy a begóniagumókat simán ketté vágják úgy szaporítják,én már akkor is csodálkoztam,azért maradt meg bennem.

Szépek a begóniáid,az enyémek még messze vannak a virágzástól.

Kezeled őket valami táppal?

Előzmény: kertészboy (163)
kertészboy Creative Commons License 2007.05.27 0 0 163

Mai felvételek! A földön lévő kaspós begóniák a piacról vannak. A fali kaspóban saját nevelés. Még arra próbálok választ találni, hogy hogyan lehetne azt elérni, hogy a begóniagumóból több hajtás törjön elő, több rügy jelenjen meg az ültetés előtt/után? Van erre vkinek tippje?

 

dobogo69 Creative Commons License 2007.05.26 0 0 162

Most néztem meg,hogy melyik fajtáról beszéltél, nos nekem is áttelelt az idén.

Én ősszel,úgy ahogy volt ,cserepestől,levittem a pincénkbe,volt benne egy bordó és egy fehér,tavasszal meglepve láttam,hogy kis levélkék vannak a tövénél,szóval már szép kis bokrok lettek,kicsit még el vannak maradva a kapható palántáktól,de ami késik az nem múlik.

Előzmény: Törölt nick (160)
taormina1 Creative Commons License 2007.05.25 0 0 161
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.25 0 0 160
Azt hogy csinálta? (Muskátlim is van, de mint mondám, kezdő kertész vagyok, szóval annak az átteleltetéséről sincs sok insmeretem. Utóbbiról tudom, hogy hajtásról gyökereztethető, ez igaz az egynyári begóniára is?)
Előzmény: kertészboy (159)
kertészboy Creative Commons License 2007.05.25 0 0 159
Bocs, most látom, hogy semperflorens. Ez egynyári begónia. Tehát jön a fagy, és vége. Egyik kolléganőm beszámolt róla, hogy ahogyan a muskátlit szokta, úgy egyszer már teletett át semperflorenst.
Előzmény: kertészboy (158)
kertészboy Creative Commons License 2007.05.25 0 0 158
Kérdés, hogy gumós begónia (B. tuberhybrida) vagy Elatior begónia?
Előzmény: Törölt nick (155)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.25 0 0 157

Majd ha le tudom szedni a képeket a fényképezőmről, és ha sikerül fel is töltenem... :)

 

Nagyon tetszenek, de azt olvastam, körülményes a szaporítása, mert a semperflorend faj nem képez gumót. :( Hajtásról esetleg nem lehet?

 

 

Előzmény: dobogo69 (156)
dobogo69 Creative Commons License 2007.05.25 0 0 156

hali!

ka9 nem tudnál képet felrakni,hogy megcsodálhassuk őket mi is.

köszi

Előzmény: Törölt nick (155)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.25 0 0 155

Sziasztok!

 

Kezdő növénynevelő vagyok, vettem egynyári begóniát a tavasszal, és amit művelnek a balkonládában (szorgalmas locsolás és délutáni napsütés mellett), azt leginkább a "burjánzás" szó írhatná le. Gyönyörűek.

Valaki tud nekem segíteni, lehet-e ezt a fajt átteleltetni, szaporítani? (begonia semperflorens) És ha igen, hogyan?

kertészboy Creative Commons License 2007.05.15 0 0 154

Hát most azt hiszem aktuális a topik címe, különösen a "jaj" - begónia, jaj


Irtózatos vihar tombolt nálunk. Jött jég is rendesen, és teljesen megcibálta a már kiültetett begóniák levét. Szerintem vagy 2-3 hét mire kiheverik...

A képen amit a vihar közepén fotóztam, a kerti székekkel próbáltam menteni a terasz fölötti esővédőről lezuhogó víztől, több-kevesebb sikerrel. Amik nem voltak a szék alatt (jobbra) azok teljesen megtépázva. A kiültetett daturák levelén jókora jukakat ütött a jég. Az amarilliszek levelét is megszaggatta a jég.

Szomorú vagyok....

kertészboy Creative Commons License 2007.05.14 0 0 153

A hétvégi szerzeményem (a kaspó saját). Két tő van beültetve.

 

Az enyémek még csak levelesek, lassan, de biztosan nőnek, de már nem bírtam kivárni! :-) 500 HUF volt egy tő, ami szerintem elég jó vásár volt a mérethez képest, mert máshol 800 HUF-tól árulták.

 

 

Szaci Creative Commons License 2007.05.09 0 0 152
idén megpróbáltam a már sokat emlegetett savanyú földet. Eddig csak sima álltalánosba ültettem őket. Sokkal szebbek lettek, de idén elkapta őket valami betegség mert foltosak lettek a leveleik. Remélem azért rendbe jönnek.
Amiket idén rendeltem ők még nekem sem virágoznak.

Hát nekem is még csak ez a harmadik év hogy csüngő begóim vannak. Én már egy jóideje kitttem őket a szabadba. Előtte pedig napos ablakba voltak.
Csali42 Creative Commons License 2007.05.09 0 0 151
Ó, de szépek!
Az enyémek még augusztusra sem lesznek ilyenek:(
A csüngőkből egy ill. kettő ki sem hajtott, a másikokon jó, ha egy centis a hajtáska:((
De az állók már inkább ígéretesek.
Milyen a hőmérséklet-igényük őkelméknek?
Bocsánat a sok bugyuta kérdésért, idén vannak először begóniáim:)
Előzmény: Szaci (149)
kertészboy Creative Commons License 2007.05.08 0 0 150
Nagyon klassz! Gratula! Én még csak álmodozok, hogy nyíljanak az enyémek...
Előzmény: Szaci (149)
Szaci Creative Commons License 2007.05.08 0 0 149
idei begóvirágok:
kertészboy Creative Commons License 2007.05.08 0 0 148
Több mint egy hónapja megkaptam a Bak..ertől a gumós begóniákat, és el is ültettem ezeket. Persze még nem nagyon mutatkoznak hajtások, hiszen nem a szobában ültettem el, hanem nyomban ki is tettem a szabadba. Félek, hogy a lehülések miatt megtámadja majd valamilyen rothadás a gumókat. Remélem nem így lesz!
Előzmény: dobogo69 (147)
dobogo69 Creative Commons License 2007.05.08 0 0 147

Sziasztok!

Kertészboy kérted,hogy írjak a megbolygatott begóniáimról,szóval a futók szépen kibújtak most úgy 5-6 centis levélkék vannak rajtuk, de az állók közzül még csak egy pár bújt ki a földből és sok még nem de a remény hal meg utóljára.

Szaci Creative Commons License 2007.05.07 0 0 146
Halihó

Idén valami baja van a csüngő begóimnak :( foltos lesz a levele és leszárad :( mi lehet vele? Az újjaknál nem jelent meg ilyen csak a régi gumóknál. Most adtam nekik egy kis keverék permetet. REmélem rendbe jönnek.
kertészboy Creative Commons License 2007.05.06 0 0 145
Hogy vannak a begóniáitok?
kertészboy Creative Commons License 2007.04.22 0 0 144
Én már kitettem a begóniákat a szabadba, de a közvetlen napsütés nem éri őket. Szoktatom őket a kinti körülményekhez.
Előzmény: fjuditka (138)
fjuditka Creative Commons License 2007.04.17 0 0 143
Allo es csungo.Az allobol van fodros szirmu . Sajnos a csungor az iden tonkrementek, de most kaptam masikat, remellem az lesz belole.En a csungoket vissza szoktam "csipni"miutan a cserepbe ultetem,attol lesz bokros es igy sokat viragzik.Az elejen sajnaltam lecsipni, de amikor lattam, hogy milyen szepek,a kovetkezo evben mar konnyebben ment.Kethetente szoktam oket tapozni MUSKATLI TAPSO-val .
Előzmény: Csali42 (141)
Csali42 Creative Commons License 2007.04.17 0 0 142
Köszönöm a választ.

Ez nem hangzik túl vidáman, hogy "halálra virágozza magát". Mintha csak egy balladában olvasnám:(
Előzmény: kertészboy (140)
Csali42 Creative Commons License 2007.04.17 0 0 141
De szépek!
Hány fajtád van?
Előzmény: fjuditka (139)
kertészboy Creative Commons License 2007.04.16 0 0 140
Amit adsz a rózsáknak (rózsatáp), az szerintem mehet nyugodtan a begóniáknak is, különösen az elatiornak. Ez utóbbiak szó szerint halálba virágozzák magukat, belepusztulnak a szakadatlan virágzásba. Elvileg fejdugványokkal lehet szaporítani.
Előzmény: Csali42 (136)
fjuditka Creative Commons License 2007.04.16 0 0 139
Itt vannak a kepek.
fjuditka Creative Commons License 2007.04.16 0 0 138
Udvozlok mindenkit.Az en begoniaim is szepen megjottek,de meg nem merem oket kitenni a szabadba.Sajnos meg reggelente huvos van,meg varok egy kicsit.A tavaj ugy ultettem ki oket, hogy mar bimbok voltak rajta,sajnos a nap egy kicsit megegette a leveleket , de aztan nensokara szepek lettek.Remellem az iden is megorvendeztetnek, mar alig varom.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!