Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2001.09.04 0 0 184
A Kezdőben írtam róla, de itt is hadd újságoljam. Előástam egy régi dobozomat, és előkerültek az átalakító gyűrűim. Az 5N-re feltettem a 4/28-70 objektívet fordítva, közgyűrű és harmonika nélkül. A keresőkép alapján úgy tűnik, egész jól lehet majd makrózásra használni, és ráadásul nagyon kis helyet foglal.
seges Creative Commons License 2001.08.17 0 0 182
Pentaxhoz K-bajonetthez manuál 2x-ező eladó, iá.:10.000

seges@freemail.hu v. 20/937-1966

siklosi Creative Commons License 2001.08.15 0 0 181
Ha érdekel benneteket egy vízalatti fotócucc
(Pentax PZ-10, 28-80, Tamron 100-300, Soligor 100 Macro + Ikelite tok (45m)), vagy vízalatti videó
írjatok a privát emailemre:

siklosi@stargate.hu

MZ5 Creative Commons License 2001.08.10 0 0 180
Vajon milyen volt az ellenződ ugyanis eddig én csak a szögleteseknél hallottam problémát.
Nem tud valaki egy kó K bajonettes kétszerezőt?
Csá Mikes
Előzmény: kefe2 (179)
kefe2 Creative Commons License 2001.07.21 0 0 179
to Lexy
Szia! Nem biztos, hogy ez volt a gond a gépeddel, de nekem is volt ilyen sötét folt a képek hosszabbik oldalának az alján, de csak benti vakus képekkel (beépített TTl vaku) Szóval, miután levettem a 28-80-ashoz járó ellenzőt, nem volt többször ilyen gondom. De lehet, hogy csak én voltam nagyon béna, és rosszul csavartam fel az ellenzőt, de lehet, hogy gyárilag ilyen. Modt már benti vakus fotózáshoz leszedem az ellenzőt.
seges Creative Commons License 2001.07.20 0 0 178
Csak 300.000 most voltam kinnt Belgiumban, és meg is néztem. Nagyon jó!!!
Előzmény: Törölt nick (169)
MZ5 Creative Commons License 2001.07.19 0 0 177
Találkoztatok e olyannal hogy az K/M 42-es ford gyuerue kopott és kb 3-4 mm mozgása van emiat a beletekert menetes obinak ?
Emiat nem merem most a menetes obimat véglegesen Ksra alakítani ?
Megoldás ?
Hol lehet objektivhez bővitő szűrőmenetre váltót kapni?
Csá
Mikes
Vazul.at Creative Commons License 2001.07.16 0 0 176
Sziasztok! Rég jártam erre. Manapság nem is nagyon csináltam képeket. De így az idő folyamán arra gondoltam, hogy le kéne cserélni az MZ-50-es vázamat, mondjuk MZ-5n-esre. Amennyire tudom, vannak itt páran, akik már hasonló akciókat hajtottak végre. Hogyan lehet ezt olcsón megúszni? Hol lehet úgy venni MZ-5n-es vázat, hogy az MZ-50-est beszámítsák, és hol van az a hely, ahol jó áron számítják be?

Ha tudtok írjatok emailt! Köszi!

-- Vazul

goldeye Creative Commons License 2001.07.16 0 0 175
egyik sem.
Ezeket a fotovilg.hu -ra scanneltem, es ott max 400 pixel lehet a hosszabik oldal...
Majd benyomom valami rendes formatumba.
Előzmény: msy (174)
msy Creative Commons License 2001.07.13 0 0 174
Kicsit életlen vagy bemozdult mindegyik...
A scannelés lett elrontva ???
Előzmény: goldeye (173)
goldeye Creative Commons License 2001.07.13 0 0 173
Akit erdekel, MZ-50-nel par kep.

http://kep.tar.hu/hunyadyl/index.phtml?aid=27504676

msy Creative Commons License 2001.07.12 0 0 172
A legújabb Fotomozaikban és Fotovideoban is írnak róla...
A cikkekben lévő ismertetők alapján szerintem ezt a Z1P utódjának szánta a PENTAX.
Előzmény: Törölt nick (170)
Törölt nick Creative Commons License 2001.07.10 0 0 171
Hát az.
Előzmény: Törölt nick (170)
Törölt nick Creative Commons License 2001.07.09 0 0 170
Aszongya a Photographyreview:

"Heralded as the new flagship model of its popular ZX/MZ
SLR series lineup, the MZ-S features a user-friendly “Hyper Operation”
system, a new six-point AF system, a top shutter speed of 1/6000
second, an on-the-film data recording function, and a dramatically
designed metal body
. "

:-)

Előzmény: Törölt nick (169)
Törölt nick Creative Commons License 2001.07.09 0 0 169
Láttam az új MZ-S kamerát. Bámulatos, alig nagyobb, mint egy kompakt, fekete, és naggyon jól néz ki. Belül biztos aranyból van, mert az ára 364ezer (Optiform). Annyiért már nagyon jónak kell lennie egy kamerának. Persze ha ez egy "profi" váz, akkor másképp áll a helyzet.

T*

seges Creative Commons License 2001.07.09 0 0 168
Nekem ugyan nincs honlapom, de a www.fotovilag.hu-n a képtárban van képem, asszem 5 darab. Másokét is megtalálod ott. üdv, Csaba
Előzmény: Fafara (167)
Fafara Creative Commons License 2001.07.08 0 0 167
koszi az infokat!
pentax me-hez kellene, amugy lehet 35-80-as is, a lenyeg, hogy 50-nel nagyobbat tudjon, bar ha van olyan, hogy 100-as vagy ilyes, az meg jobb lenne. van egy alapobjektivem meg egy 80-200-as sun telem, de az csak 5,6-os es sokszor az eleg keves, koncerteken, vaku nelkul, keves fennyel meg 800-as negativval is.
bar asszem meg halasztom a vasarlast, nincs ra keret perpill :(, meg nemreg vettem a gephez egy windert, fejleszteskeppen, s lon csoda, ha nem kapcsolom be, elfelejtem manualisan tovabbitani a filmet :))

van koztetek valakinek honlapja, ahol a sajat kepei fent vannak? tervezem, h keszitek egyet mostanaban.

Előzmény: Törölt nick (158)
goldeye Creative Commons License 2001.07.06 0 0 166
Sziasztok!

Regen jartam a Foto reszben, mindig csak 'kedvencek' kozul valsztottam a foto temaju topikokat. Nagyon megorultem a Pentax Fan Clubnak, ugyanis en egy amator (hetvegi) fotos vagyok, megy MZ-50-est ket tamrom objektivvel (28-80, 80-210) hajtok. Probalkozom szurok hasznalataval (UV, polar) es a mult heten vettem egy Sunpak 440 -es vakut.
Nem nagyon tudok vakuval fotozni, ha tudtok egy oldalt ahol bovebben lehetne olvasni a technikakrol, azt megkoszonnem.
A gepet egy eve vettem, es azota tobb mint 50 tekercs filemt lottem el. Szeretek fotozni! :)
Eddig semmi bajom nem volt a geppel, jol mukodik! Mindenkinek batran ajanlom tanulo gepnek. Gondolkozom hogy vegyek e eggyel nagyobbat, de arra jutottam eddig mindig, hogy nem tudtam rajonni, hogy mennyivel fogok tudni jobb kepeket csinalni, egy 'okosabb' geppel. Akik komolyabbat hasznal, meg tudjak mondani mik a kihasznalhato +funkciok?
Altalaban kulso helyszinen 100-as (nyaron) filmet hasznalo, belso helyen 200-ast (+rossz ido). Erdemes 400-as filmel probalkozni? vagy oruljek az uj vakumnak, es jo lesz nekem a 200-as is?
Valaki keresett magyar nyelvu leirast MZ-50-hez, es meg nem talalt, szoljon, nekem van.
A Pentax nagykereskedok (Slach Kft.), nagyon kessegesek, en felhivtam oket, mikor vakut akartam venni, es kuldtek prosikat, infokat, segitettek. Erdemes oket zargatni.

Goldeye

Lexy Creative Commons License 2001.07.06 0 0 165
Sziasztok!

Az MZ 50-es Pentax-al kapcsolatban kérdeznék.
Már a sokadik előhívott negatívon, néhány képkockán megjelenik egy félkör formájú sötét folt, a kép alján. Így a papírképen is szépen ott van.
Találkoztatok ezzel a jelenséggel? Az objektívvel van valami?
Az utóbbi időben direkt figyelem, hogy nem lóg e valami az objektív elé, de nem.
Negatív hívási hiba azért nem lehet, mert ahhoz túl gyakori az előfordulása.:)
Szóval, szerintetek mi ez?

Lexy

Százbolha Creative Commons License 2001.07.02 0 0 164
Bizony jól emlékszel!
De a Pentaxnak is van hasonlója?
Mivel még nincs Pentax-om begyüjtenék egy olyat is.

Százbolha

Előzmény: Törölt nick (163)
Törölt nick Creative Commons License 2001.07.02 0 0 163
Már hogyne emlékeznék az Electro-kra. Leszámítva a csillagászati árú mai LeicaContaxStb-ket tán az volt az utolsó tényleg korrekt, nagy fényerejű optikával ellátott átnézeti keresős masina. Ha jól emlékszem, létezett hozzá olyan előtétlencse, ami a kereső elé is tett egy szögletes korrekciós lencsét, hogy a kereső látószöge is rendben legyen. Olyan Praktica kaliberű gép volt, a tükörreflex nyűgei nélkül. Jól emléxem? Pentax bocs
Előzmény: Százbolha (162)
Százbolha Creative Commons License 2001.07.02 0 0 162
slr:
De bizony! Teljesen amatőr allürként ragaszkodom a gépeimhez. Ezért csak inkább halmozom öket. Mostanában főleg retrográd módon.
Slr, emlékszel Te még olyanra, hogy Yashica electro Gs?? Ez a távmérős verzió. Egy tekercs dia ment rá mire a fénymérőjét kitapasztaltam, olyan mint a legtöbb régi masina (kevés fénynél 0-1/2EV erős fénynél -1/2-1 EV, azaz alexpós képeket csinál, ha nem korrigálom)

Azért nem voltam rest és beugrottam a Bajcsyra Fafara-nak megnézni a 28-80 K-t 26.000 Ft-ért.

Bővebben a "tanácsok kezdőknek" Témánál.

Százbolha

Előzmény: Törölt nick (160)
Torino Creative Commons License 2001.07.02 0 0 161
Elnézést kérek minden kedves topic lakótól, hogy így betörtem csak az objektívemet szeretném áruba bocsájtani!
Szóval, eladó egy SIGMA AF70-300mm/4-5.6 DL MACRO SUPER PENTAX-hoz 1éves, nem használt, teljesen új, hibátlan, dobozban 69e Ft-ért bolti ár 92eFt - bár ezt biztosan mindenki tudja - tényleg karcolás és sérülés mentes, ha valakit érdekelne az megtalál a köv. számon: 06/30-9822912 vagy az e-mailemen!

Elnézést az ingyen hirdetésért!

Törölt nick Creative Commons License 2001.07.02 0 0 160
Csak az irigység beszél belőlem. Ha tehetem, én bújom a fotóboltokat és mindent megnézek, megjegyzek, de erre már évek óta nem volt lehetőségem, mostanában szobafogságban vagyok. A mai budapesti boltokat nem is ismerem. Százbolha, azért hivatkozom rád, mert úgy vettem észre: a Kijevedet kivéve nincsenek olyan jellegű érzelmi kötődéseid a gépeidhez, hogy az megakadályozna egy-egy praktikus cserében vagy beszerzésben. Azt hiszem, nem tévedek, ha azt gondolom, hogy az elmúlt évben (vagy kettőben) elég sok mindent kipróbáltál.
Előzmény: Százbolha (159)
Százbolha Creative Commons License 2001.07.02 0 0 159
slr gyakran emleget, ha vásárlásról van szó...

Az, az igazság, hogy gyakran járom a használtcikk boltokat - akár eü. sétának is jó - de leginkább csak az engem érdeklő cuccokat nézem. K/28-80-ról sincsenek emlékeim, de lehet, hogy jegyzeteket fogok készíteni.

Pentax-ból legnagyobb választék a Sóosnál és az Optiformban van. Sóos-nál inkább manuál a másiknál vegyes és kicsit drágább.
A Camera-optika-nál (Bajcsy) szokott még 5-6 darabos kollekció lenni. Más boltokban elvétve láttam csak K optikát, talán még a közeli Zichy u. említhető.

Szerintem is érdemes BZsolt honlapjáról kigyűjteni a telefonokat és érdeklődni.
Ugyanis néhány tipusból elég nagy a forgalom és hiába nézem meg, hogy van-e, akár másnapra elviszik.

Egy biztos: A jó cuccot azonnal (akár 1 napon belül is) elviszik. Többször addig vacilálltam, mig megvették helyettem a kiszemelt objektívet. Mostanában inkább azonnal megveszem, ha valami ritka felszerelést látok, és ha esetleg találok jobbat, akkor újra beadom a boltba 20% veszteséggel. (kb. ennyi a biz. közv. díj.)

Százbolha

Előzmény: Törölt nick (158)
Törölt nick Creative Commons License 2001.07.02 0 0 158
Szervusz Fafara, szerencsére ilyesmit már rengeteg helyen lehet kapni akár újat, akár használtat, fel sem lehetne sorolni a helyeket. Nézz be a www.fotohaz.hu-ba, ahol van egy bolt adatbázis. Keress rá Százbolha hozzászólásaira, ő elég alaposan megismerte a jelenleg futó kereskedéseket. Vegyél egy Fotó Mozaik újságot (ezt korábban Fotó piac-nak hívták, még rajta van mindkét név). Sok sikert, számolj majd be, hogy mit találtál.

Azt áruld még el, hogy kifejezetten alap K bajonettest keresel vagy megfelelnek a továbbfejlesztett változatok, a KA, KAF, KAF2? Milyen vázba kellene?

Előzmény: Fafara (157)
Fafara Creative Commons License 2001.07.01 0 0 157
nem tudjatok, h lehet kapni k bajonettes, 28-80-ig terjengo objektivet? vagy ilyesmit, lenyeg, h ne alap legyen, hanem 50-nel tudjon tobbet.
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.15 0 0 156
A tükörreflexes azt jelenti [:-)], hogy az objektívbe érkező fénysugarakat egy ferdén elhelyezett tükör a keresőbe közvetíti, így mindig pontosan azt látod, ami a képre kerül. A "single" szó azt jelenti, hogy a kamera a képkivágás meghatározásához és az élességállításhoz ugyanazt az optikát használja, ellentétben a "twin" (iker) reflexes gépekkel, ahol egy optika csinálja a képet, és egy másik a kereső. Ezek azok a kocka-alakú gépek, amiken 2 objektív van egymás fölött.

T*

Előzmény: Törölt nick (155)
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.15 0 0 155
Szervusz, jó véleménnyel vagyok. Mindenben a jót keresem, és Te egy elég jó gépet vettél. Nem szabad összehasonlítani a Minoltád keresőjét az MZ-50-nel, ez a két gép nem azonos kategória. Cserébe' azért, amit amit a Pentax nem tud olyan jól, más tulajdonságai kárpótolni fognak. Rajtad múlik, hogy mit keresel egy gépben.

Az MZ-50 esetében az volt a cél, hogy egy olyan, nem szakember által is kezelhető kamerát építsenek, ami egy kompakt fényképezőgép minden kényelmével, funkciójával és egyszerű kezelhetőségével rendelkezik, mégis mindent be tudj rajta állítani kézzel ha akarsz, és élvezhesd a tükörreflexes rendszer előnyeit. A régi Minoltádon mindent a kézzel, szemmel való beállításra optimalizáltak és finommechanikára bízták a pontosságot. Ennél a Pentaxnál az automatiké a főszerep és a pontosságról, kényelemről elektronika gondoskodik.

Az slr a tükörreflex (single lens reflex) rövidítése. Az Asahi Pentax élen járt a Dulovits Jenő magyar mérnök Duflex gépével bevezetett kameraépítési elv elterjesztésében, tökéletesítésében és világhódításában.

Amikor az Indexnél regisztráltam, éppen egy tükörreflexes kamerát keresgéltem a neten és vagy százszor beírtam különböző keresőablakokba azt, hogy 'slr'. Mikor a regisztráció usernevet kért, nem volt jobb ötletem.

Előzmény: mannkesz (154)
mannkesz Creative Commons License 2001.06.15 0 0 154
Köszi! Látom nem vagy túl jó véleménnyel, azért remélem lehet használni. Mit jelent hogy slr?
Előzmény: Törölt nick (153)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!