Keresés

Részletes keresés

Samu mama Creative Commons License 2007.02.20 0 0 5283
Tracy, részvétem az éjjelekhez.

Sári is előadja esténként, amit Matyi. Tápot abszolút nem kér, csak aludna, berakom, felsír, megint, tegnap hagytam én is sírni, két perc múlva durmolt is.

Kismica, a DM-nek van saját tápja, ha jól tudom, a Humana csinálja, most akciósan 1200 volt egy doboz. Vagy Matyinak spec tápszer kell? Nem emlékszem :(
Előzmény: kismica (5274)
Samu mama Creative Commons License 2007.02.20 0 0 5282
Basszus, remélem, jobban van Noja!!!!!! Kideríthetnék, mi ez a sok visszaesés :(((((

(eddig itt sza.akodott a net, másfél óráig....)
Előzmény: borcsi555 (5260)
shaish Creative Commons License 2007.02.20 0 0 5281
Lehet hogy a jóidő miatt eszik kevesebbet, nem?
Előzmény: MyBaby (5279)
shaish Creative Commons License 2007.02.20 0 0 5280

MyBaby, szerintem ez totál jó mennyiség, nem mondod h a hosszúcombú csajszid ennél többet szokott benyomni?:)

Csabi sztem kevesebbet eszik ennél, tápból tutira, többi kb uez...

 

Rolinak és Beninek sok puszi!!

Anyukáik, jelentezzetek!:)

MyBaby Creative Commons License 2007.02.20 0 0 5279
Hello,

Beninek és Rolcsinak nagyon boldog hófordulót!!!!


Ha már az evés témához eddig nem szóltam hozzá, most megtenném.
Ugyanis a kölök szerintem az utóbbi napokban baromi rosszul étkezik.

Reggeli 06-08h között: 200-240ml tápszer.

tízórai: bébi keksz, 1db valamilyen gyümölcs, vagy gyümölcstúró

alvás.....1-2 óra

Ebéd: elvileg egy nagyobb üveg főzelékhusi . (néha az egész vagy a fele csúszik csak le)

Uzsi: keksz és gyümölcs

alvás....1-2 óra

Vacsi: fél üveg főzelék

Lefekvésnél :200ml tápszer

Otthon megevett 1 nap 3 üveg bébikaját és lecsúszott 3x 240ml tápszer

Ez normális, hogy néha így "fogyóznak"?

ivólével nagyon válogatós, a kedvenc a banános gyümölcsital.
Amúgy víz.






Fogár Creative Commons License 2007.02.20 0 0 5278

sziasztok...

 

lassan kedvet kapok a kenyérsütéshez. Elegem van a sumák boltokból. Tegnap az edényes áruházban találtam végre biotejet...gondoltam veszek Jankának, amúgy is olcsóbb, mint az az osztrák amit alapban veszek neki. Mire visszavittem a szokásosat a hűtőbe a helyére---örültem is, mert ez a bio ez sokáig jó (02.28)...mire visszaértem más is örült és vettek párat...én meg automatikusan bepakoltam 3dobozzal...na állat, mert már csak itthon vettem észre, hogy 02.18ig jó az amit már én vettem le a polcról---elöntött kissé az ideg, mert az olcsónak számító tej (199 Ft)...és még 1napja le is járt a szavatossága...és mindezt lejárat után hagyták kint.

 

tracy: babzsákfotelünk nekünk is van...én igazából szoptatáskor szerettem, manapság már "csak" vacsizunk benne, mert a reggelit Janka az ágyunkban szenvedi el :)---néha én is belehuppanok amikor a Janka szobájában játszunk és onnan felügyelem az eseményeket :)

 

talán kistesónál megint hasznos lesz, amikor naponta 73x szoptatás van, meg punnyadás. Én imádom...elég nagy helyet foglal el- kár,h nem a nappalinkban van...ott eléggé vendégmarasztaló lenne. Nekünk most 1éves, és lassan tölteni kell bele golyócslát, mert most kezd kicsit megsüppedni.

 

 

toria:ugye ti voltatok Kos szigeten tavaly ősszel? Mikor voltatok pontosan? Milyen idő volt? Milyen amúgy a sziget? Part?...stb Nem tudjuk hová menjünk nyáron, szóba jött ez is :)

 

kismica: drukkolok akkor ahhoz, amit el sem árulsz :)

shaish Creative Commons License 2007.02.20 0 0 5277

Dejó:) akkor szólj ám, ha extra drukkokat kell izzítani!!!

 

Sikért esetleg vmi malomipari boltban tudok elképzelni.....

 

süsd ki sütőben, ha zavar a lapát, a gép begyúrja, keleszti, sütni meg átrakod a rendes sütőbe...

 

Meghoztad a kedvem egy kis kenyérsütéshez....bár asszem a gépet már elcsomagoltam, na akkor majd jövőhéten lesz házikenyér...

 

Előzmény: kismica (5275)
kismica Creative Commons License 2007.02.20 0 0 5276
Én is így csinálom, nekem ez sem humánus, mert szegény kenyér elég hülyén fest...
Előzmény: tracy71 (5272)
kismica Creative Commons License 2007.02.20 0 0 5275

Látom, közben Ti is megírtátok :) A gyors kenyérhez írják külön, h 7 ml sikér...

 

Esély van :)

Most babonából nem írom, mit mondtak, talán pár nap múlva...

 

Tudom ám, h minden jó lesz, csak kezdek türelmetlen lenni :)))

 

Tegnap teljesen lehidaltam, a HA tápszer 2700/doboz... Most ez azért annyi, mert felemelték vagy mert Matyi elmúlt 1 éves?

Előzmény: kismica (5274)
kismica Creative Commons License 2007.02.20 0 0 5274

Huu, talán a foga?

 

Matyi 9 hós koráig nem aludta át az éjszakát, a végén 2-4x ébredt, voltak 1,5 órás visszaaltatások. A múlt héten volt 1x 1,5 óra, amikor felsírt, visszaaltattam, visszafeküdtem, felsírt, visszaaltattam, visszafeküdtem, felsírt, visszaaltattam stb... Akkor besokkaltam és hagytam sírni minden elvem ellenére, kb. 3 perc után elaludt. Néha este is van ilyen műsor: esti protokol, kicsi ének ringásal a székben, be az ágyba, átérek a anppaliba és hallom, h üvölt és ez párszor... Nálunk tuti a fogak is ludasak, 4-t kitapintottam, plusz a 2 alsó metsző is gyanus; + próbálkozik, h legyünk bent vele....

 

 

No, azt már tudom, mi a sikér, csak azt nem, hol lehet venni...

Előzmény: tracy71 (5271)
shaish Creative Commons License 2007.02.20 0 0 5273

Sikér: az ami a lisztben van és biztosítja h szépen megkeljen a tészta, szóval h ilyen könnyű legyen. Pl ha összegyúrsz lisztet és vizet, csirizzé és utána csap alatt mosogatod, akkor visszamarad egy kis rágógumi szerű izé, na az főleg sikér:).

Lehet külön is kapni (bár még nem láttam ..) hogy még könnyedebb legyen a kenyér. De nélüle is jó sztem, ha jó minőségű a liszt.

Lapát passz...

 

 

Csabi már volt az új helyen többször, de alapból szeret mindenhol lenni, szóval nem aggódom, nem hiszem h gond lesz neki, ágya, játékai, szülei jönnek:).

 

Bútorokat mi kértük h még ne hozzák.

 

Babzsákfotel nekünk van, azon tartjuk az reggeli és az esti szopikat. Másra nem használjuk, de jópofa, Csabi szeret belvetődni:D.

 

Remélem nektek is összejön  a költözés és a kistesó is!!

Azért ez a lakásdolog elég durván elhúzódik...milyen állapotban van most?

Azt már nem is kérdezem, mit ígérnek.....

Szerintem lesz nálatok is kistesó:), össze fog jönni! Drukkolok, hogy minél előbb!

Van esély a spontán babára is, nem?

 

 

Előzmény: kismica (5270)
tracy71 Creative Commons License 2007.02.20 0 0 5272

Kismica!

 

A sikér egy mérőszám szerűség a búza jellemzésére. Kenyérsütéshez nyugodtan használhatod az általában használatos finom lisztet. A kenyérből a lapátokat csak a kenyér kihűlése után ajánlott kiszedni (kevésbé trancsírozod vele szét a kenyeret). Én egy éles késsel a keverőlapátot körül szoktam "vágni", így könnyebben kijön.

 

Ja és Fogár, Zsuzsa! Így utólag kívánunk nektek Boldog névnapot!!!

Előzmény: kismica (5270)
tracy71 Creative Commons License 2007.02.20 0 0 5271

Ma éjszaka rekordot döntöttünk nem alvás terén: éjféltől 4 óráig fenn voltunk. 

Teljesen kivagyok már.... egyszerűen NEM tudom, miért nem akar aludni éjszaka? Napközben is csak egyszer alszik (ebéd után 2 óra hosszat).  Ez még nem is lenne baj, de éjszaka legalább aludna. 9-től éjfélig volt csak hajlandó aludni, majd úgy 3/4 4-től reggel 1/2 8-ig.

Semmi különöset nem látok rajta (gondolok itt betegségre, kedvetlenségre, stb.) Már az étvágya is kezd visszatérni, tehát ez sem okozhatna problémát. Valakinek valami ötlete????

Úgy 3 körül mondtam Balázsnak, hogy aludjunk végre. Erre ő tágra nyílt szemmel, széles vigyorral rámnézett és rázta a fejét hogy NEM! Hát most mit csináljak vele? Eddig olyan szépen teltek az éjszakáink......

 

kismica Creative Commons License 2007.02.20 0 0 5270

Fogár, Zsuzsa, boldog névnapot utólag is!!!

 

Borcsi, Tasha, remélem mára minden ok...

 

Lányok, aki szokott kenyeret sütni: van valami humánus módja a keverőlapátok kiszedésének? És mija búbánat az a sikér?

 

Shaish, jajjjjj, de nagyon irigyellek!! Kistesó, költözés :)))

Kíváncsi vagyok majd a tapasztalataidra, Kis macska hogy viseli majd az új helyet... Voltatok már többször vele az új helyen? Megvettétek korábban a bútorokat és csak most szállítják?

Lovardához pedig vegyél Trek kocsit :)))

A hintaló nagyon jó! Költözés után meggondoljuk ;)

 

Gyáva Nyúl, nagyon ügyes vagy a szopival!

 

Akiknek van babzsákfotel, milyen? Gondolkodom, h venni kellene majd...

 

 

Előzmény: shaish (5268)
Zsuzsa89 Creative Commons License 2007.02.20 0 0 5269
:))))
Előzmény: ertal (5267)
shaish Creative Commons License 2007.02.20 0 0 5268

Sziasztok,

 

Borcsi, várjuk a jóhíreket!

 

 

Tasha, Dominak jobbulást, remélem hamar túl lesz rajta!

 

 

Csabi porszívót bűvöl, lassan megtanítom, mire is való:)).

 

Már nem merem elkiabálni, de úgy néz ki, hogy költözhetünk a hétvégén....

Addig még dobozolok, ami vissza van (nem sok) és megrendeljük a bútorok házhozszállítását, aztán fiúk (férj, öcsém) átdobják a nagyobb darabokat és utána mehetünk, áááá, de jó is lesz!!

Aztán persze kiderül h még ezer apróság hiányzik, de nem érdekel, csak menjünk máááár!!:)

 

Mindenkinek szép napot!

ertal Creative Commons License 2007.02.20 0 0 5267

Monyesz:

Hát ezt meg vajon honnan veszed?!  :o)))))

Előzmény: borcsi555 (5251)
Fogár Creative Commons License 2007.02.19 0 0 5266
borcsi---azaz NOJA : Gyors jobbulást kívánunk neked, ne ijesztgessed már enniyt Anyut&Aput meg kistesót! :)
Előzmény: borcsi555 (5260)
tasha Creative Commons License 2007.02.19 0 0 5265
:(((((( Jelentkezz majd!!!

Domi is beteg, most este netto 38.8 volt a láza ;( fene a vírusokba most már.
Előzmény: borcsi555 (5260)
Zsuzsa89 Creative Commons License 2007.02.19 0 0 5264

Láz :(( gyors gyógyulást mostaztánmár!!!

 

Fogár, köszi, és Neked is boldog névnapot, és ha van még Zsuzsa... :)))

(A mi névnapjainkat is beleírhatnánk a naptárba...)

shaish Creative Commons License 2007.02.19 0 0 5263

Jajj Borcsi, nem igaz hogy ez a láz nem hagy végre békén benneteket!

Gyors jobbulást a kicsinek!!

Előzmény: borcsi555 (5260)
ertal Creative Commons License 2007.02.19 0 0 5262

Jaj, neee! Jobbulást, jobbulást!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Zsuzsáknak boldogot!

shaish, irtó helyes a zebra.

Előzmény: borcsi555 (5260)
MyBaby Creative Commons License 2007.02.19 0 0 5261
Jaj ne má!!!!
Borcsi ha tudsz, jelentkezz!
Fenébe ezzel a lázzal!
Előzmény: borcsi555 (5260)
borcsi555 Creative Commons License 2007.02.19 0 0 5260
Samumami!!! mégse gyertek, most indulunk a gyerekklinikára, megint felszökött a láza!! vsz bentalszunk
shaish Creative Commons License 2007.02.19 0 0 5259

grátisz a sarokban ott figyel a nagyló is:))

 

 

most már eldugulok....

Előzmény: shaish (5258)
shaish Creative Commons License 2007.02.19 0 0 5258

kicsit összeszedetlen (vagyis szétszórt:)) vagyok ma..

 

Hintaló: vettünk, kettőt is:D mert az első túl nagy lett, azt majd megkapja jövőre:), a másik a brendonból van (máshol nem találtunk ilyen cukit:), igaz jó ára volt..) piciknek való, imádja, és már tud vele hintázni is!

 

Egy kép, bár nem látszik az egész cucc, de vmennyire azért kivehető:

http://www.molnarnet.hu/csabi/11hos/kopi%20003.html

 

ja, elvileg nem ló hanem zebra de mindegy is:).

 

shaish Creative Commons License 2007.02.19 0 0 5257
3 napos, huhh, azért ijesztően magas volt a láza, de örülök, hogy "csak" ez volt az oka.
shaish Creative Commons License 2007.02.19 0 0 5256

Zsuzsáknak boldog névnapot!!:)

 

Borcsi, gratula, de jó lehet már a 12.hétnél tartani:))!

Pocak kezd látszani? vagy még nem?...

 

A fiam az imént borította ki a teli zacskó kölesgolyót, és ott falatozott a konyha közepén:D.

Fogár Creative Commons License 2007.02.19 0 0 5255

sziasztok

 

zsuzsa: micsoda fotóáradat, jól belejöttél :) de nagyon szuperek. JAAAA:        BOLDOG NÉVNAPOT KÍVÁNOK ÁM!!! (nem tudom most tartod-e...én igen )

 

 

ertal Creative Commons License 2007.02.19 0 0 5254
UH :DDD
Szóval a 3 napos láz. Jó, hogy vége. Eddig csak könyvböl ismertem.
Szép napot!
Előzmény: borcsi555 (5250)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!