Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2001.10.27 0 0 222
Már rég minden Pentax objektív beugróblendés. Valahol egyszer utánanéztem és leírtam egyik topicba a Pentax bajonettek élettörténetét, de most nem találom.

Az ASAHI Pentax K vezette be a szabványt. Ott már beugróblende és nyitott blende melletti fénymérés volt. Két mechanikus átvitel van a kamera és az objektív között. Az egyik a blendegyűrű forgatásakor egy gépvázba épített potenciométert forgat. A másik segítségével a gépváz szűkíti a blendét exponáláskor a beállított értékre. Ez a K bajonett.

A KA bajonett blendegyűrűjén van egy A állás is. A állásban a gépváz választja ki és állítja be a blendeértéket. Az objektív és a gépváz között a fenti két kpcsolaton túl elektromos kapcsolat is van. A gépváz tudja a fényerőt és a legkisebb blendét.

A KAF-nél további elektromos csatlakozások vannak, és egy újabb mechanikus áttétel, amelynek segítségével a gépváz tekergeti az élességet.

A KAF2-ben egy új, "erősáramú" csatlakozás van azokhoz az objektívekhez, amelyekben beépített motor van a zoomoláshoz.

A Pentax University angol nyelvű, és a pentax.com-on indulva találhatod meg, vagy a yahoo-ba írd be: Pentax University

Előzmény: grizli (221)
grizli Creative Commons License 2001.10.27 0 0 221
Köszi, tehát az A az nem AF-os, viszont beugróblendés? Jól értem?
Ez a Pentax egyetem érdekelne. Magyar vagy angol nyelvű (gondolom, az utóbbi)

Grizli

Előzmény: Törölt nick (220)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.27 0 0 220
Szervusz

M : nem vagyok benne 100% biztos, de ez a menetes objektív - mint a régi Praktica / Zenit
A: van rajta automatikus blendeállás
F: autofókuszos
FA: fogós kérdés, utána kellene nézni. Valahol a neten van egy Pentax-egyetem

Pl. http://www.pentax.com/products/lenses/index.cfm itt nézz körül

Előzmény: grizli (219)
grizli Creative Commons License 2001.10.27 0 0 219
Üdv!

Mondjátok meg, légyszi, hogy a Pentax optikáknál mit jelentenek az M, A, F,FA betűk? Egyszerűen csak sorozatjelzés? Vagy más?
Fix 50-es Pentaxból melyiket ajánlanátok?

grizli

Törölt nick Creative Commons License 2001.10.24 0 0 218
Milyen sorrendben kell őket összekötni? - először összekapcsolódik a két szélső, aztán ezekhez hozzákapcsolódik a középső. Elengedéskor előbb elenged a középső, aztán szétválik a két szélső.

Melyik mit csinál? A két szélső rövidre zárása felel meg az exponáló gomb félig nyomásának. A középső éritkező hozzázárása a már összekapcsolt két szélsőhöz jelenti az exponáló gomb megnyomását.

A gyári távkioldóban egy egybeépített mikrokapcsoló van, ami ezt a kapcsolási sorrendet mechanikai megoldással biztosítja. Van rajta egy lock megoldás is, ez is teljesen mechanikus. Ezzel lehet T időt csinálni.

Üdv: slr

Előzmény: Vazul.at (217)
Vazul.at Creative Commons License 2001.10.24 0 0 217
slr!

Valamikor mondtad, hogy a Pentax távkioldó hogyan működik. Van ott ugyebár 3 tüske. Milyen sorrendben kell őket összekötni? Valami olyasmit írtál akkor, hogy a két szélső, aztán felsőt a középsővel. Melyik mit csinál?

más...
Engem is érdekelne egy fix fókuszú általános (50mm), nagy fényerejű, jó minőségű obi. Sajnos "vidéki" vagyok, nem tudok szétnézni BP-en, és időm sincs manapság hétköznap. (meló ezerrel)
Ha tudtok valamit, írjatok emailt, elég ritkán tudok ide benézni.

Köszi!

-- Vazul

Törölt nick Creative Commons License 2001.10.11 0 0 216
Akkor go to Cora. Nem olyan rossz gép az az MZ-5N.
Előzmény: kandor (215)
kandor Creative Commons License 2001.10.11 0 0 215
A nemrég kapott árlistájuk alapján igen, csak a váz.
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.11 0 0 214
Csak a váz?
Előzmény: kandor (213)
kandor Creative Commons License 2001.10.11 0 0 213
A Slachnál 149800 a sima MZ-5n és +10ezer a dátumozós. De ott magánszemélyeket nem szolgálnak ki én úgy értesültem.
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.10 0 0 212
Igen, de csak a váz. Szerintem aki árra utazik, annak érdemes néha benézni a hipermarketekbe.
Előzmény: lai ce (211)
lai ce Creative Commons License 2001.10.10 0 0 211
Mz5n 100e körül? A Slach listáján még vmi 140-150e körül van. Vagy le vagyok maradva?
Előzmény: Törölt nick (210)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.09 0 0 210
Fúrás: ha egy sík homkokú maróval lehetne mélyíteni, szerintem negyed milliméter még sok is lenne. Annyit csak kibír.

Pentax váz: durván hangzik, de szerintem rá kellene szánni még egy MZ-5N-re. A Cora-ban 100 körül adják a vázat (valamivel tán felette).

Előzmény: kloroform (202)
kloroform Creative Commons License 2001.10.09 0 0 209
109.000-ért alappal együtt két hete nem megy el...
Előzmény: Százbolha (204)
kandor Creative Commons License 2001.10.01 0 0 208
Tapasztalati tanácsokat kérnék (persze, ha van)hogy érdemes-e Chinon esetleg Vivitar gyártmányú 135/2.8-as objektívet venni portrézáshoz.
Milyen ezeknek az objektíveknek a felépítése, optikai minősége?
Tudtok-e esetleg ilyen objektívvel készült képe(ke)t a neten?

kandor

kloroform Creative Commons License 2001.09.28 0 0 207
Nincs valakinek eladó Pentax váza ?
Ami kell :
- bajonettes, nem M42 menetes
- exp. korrekció lehetősége
- legalább 8 s záridő automatán is (nem B)
jó lenne : obj. nélkül vagy 1,4/50-es alappal
Aki tud írjon !
kloroform
Előzmény: kandor (206)
kandor Creative Commons License 2001.09.20 0 0 206
Nem tudom ki ismeri, ki nem ezt az oldalt, de aki Pentaxos, annak feltétlenül érdemes ide is elnéznie.
http://www.bdimitrov.de/kmp/
kandor Creative Commons License 2001.09.20 0 0 205
Nem hallott valaki olcsón eladó 49-es ND4-es és Sky1B szűrőről???
Százbolha Creative Commons License 2001.09.19 0 0 204
kloroform:
Magyarországon 1 LX adás-vételről tudok. Ebből nehéz következtetni.
Tavaly 150eFt-ért kelt el objektívvel. (azonnal, alku nélkül)

Szerintem csak annak éri meg aki szereti a manuális gépeket, ez a legjobb Pentax tipus.
Ha nekem kéne, akkor 60-100e között venném meg a vázat álapottól függően.

------------
Nekem van Sonnar MC 4/300 objektívem Psix/M42/Nikon váltóval. (nem eladó)
Fotós ismerősom 3 hete 39eFt vett a Sóosnál csak Psix véggel, de más boltban láttam már 50eFt közelében is.

Sonnar 500/5,6 ról nem tudok, viszont létezik Pentacon MC felírattal. Ilyenem is volt. Ha nem madarazni kell akkor OK. Nagy a közelpontja.

Százbolha

Előzmény: kloroform (203)
kloroform Creative Commons License 2001.09.19 0 0 203
Itt is keresek 5,6/500-es M42 menetes Sonnart (látott már ilyet élő ember?), esetlek 4/300-as MC-t, valamint Pentax MZ-M vázat. Naná, hogy olcsón.
Előzmény: Törölt nick (201)
kloroform Creative Commons License 2001.09.19 0 0 202
slr :

Rájöttem ! Valamilyen festékkel be kell kenni azt a rögzítőpöcköt a vázon, és ha az obit betekered, ameddig kell megjelöli azt a pontot az objektíven, ahová a lukat kell fúrni.
Csak azt tudnám, mi van az alatt az objektíven, ahová fúrok ????

Előzmény: Törölt nick (201)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.19 0 0 201
A ráragasztás szerintem nem jó ötlet. Ugyanis ahhoz is ki kell venned a rögzítő rugót, akkor pedig a fénymérő bizonytalanná válik. Szerintem a ragasztás is csak a furattal együtt működőképes. Én nem vállalkoznék a fúrásra, vagy ha mégis, egy patika tisztaságú helyet keresnék és egy speciális porszívócsővel folyamatosan szívnám el a forgácsot fúrás közben.
Előzmény: kloroform (200)
kloroform Creative Commons License 2001.09.19 0 0 200
Köszi, lehet, hogy kipróbálom. Csak nagyon pontosan kell azt a furatot belefúrni, nem ?

És hogy is mondtad, a frontlencse közepébe kell ?? :))

Én eddig csak azt ismertem, hogy ragasszuk pillanatragasztóval az átalakítót az objektívre, bár akkor már soha-soha-soha nem lesz többé menetes.

Előzmény: Törölt nick (199)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.19 0 0 199
Kicsit barbár megoldás, de azért elmondom.

Az M42 - K átalakítóról le lehet szerelni azt a laprugót, ami végállásban rögzíti a gyűrűt a bajonettben. Az objektívnek a gépváz felőli sík lapjába lehet egy sekély furatot mélyíteni úgy, hogy a bajonett rögzítő csap pontosan illeszkedjen bele. Ezek után csak azt kell biztosítani, hogy az adaptergyűrűt pontosan a megfelelő szögelfordulásig hajtsuk rá az objektívre, különben a fénymérő tévedni fog. Előzetesen össze lehet jelölni a gyűrűt és az objektívet. Ilyen módon a Flektogon is úgy kapható le és tehető fel, mint bármilyen K bajonettes objektív. Persze egy adapter akkor el van használva egy lencséhez (nem véglegesen, végülis lecsavarható), és célszerű egy új, a K-hoz illeszkedő hátsó objektívsapkát is beszerezni.

Előzmény: kloroform (198)
kloroform Creative Commons License 2001.09.19 0 0 198
Én teljesen meg vagyok elégedve a 20/2.8-as Flektogonommal, teljesen oké K/M42 átalakítóval és nagyon szép képeket csinál. Ha egyszer fent van le se tudod venni (szó szerint :) sajnos.
És a látószögéhez, fényerejéhez és a MINŐSÉGÉHEZ képest nagyon olcsó.
Előzmény: Százbolha (194)
kloroform Creative Commons License 2001.09.19 0 0 197
Százbolha : érdemes megvenni szerinted egy Pentax LX vázat 1.4/50-el erősen használtam, de teljesen működőképesen 109 E-ért vagy ez sok ?
Köszi : kloroform
Előzmény: Százbolha (194)
kandor Creative Commons License 2001.09.16 0 0 196
Szia slr!!!

Az élességállítást segítő törőékkel+mikroprizmával én meg vagyok elégedve, jól használható. Ez a terület valamivel világosabb, mint a kereső többi része így még akkor is jól látható, ha már kissé sötétedik. Az autofókuszos gépeket manuál módban használva kár hogy nincs valami ehhez hasonló visszajelzés. Egyedül a kereső méretét tartom egy hangyányit kicsinek szemüvegesként.

kloroform Creative Commons License 2001.09.16 0 0 195
fregoli, slr köszi a bíztatást.
Sajnos a második vázat nem tudom megúszni, csak pénzem nincs rá. De azért kitartás (mármint nekem)
Talán végre szkennerhez jutok (Nikon Coolscan ED40), és akkor az új képeimet is felrakhatom. Üdv.
Előzmény: Törölt nick (189)
Százbolha Creative Commons License 2001.09.14 0 0 194
Még olyan fotósról nem hallottam, akinek lett volna Vivitar 24mm-je. Én is kiváncsi vagyok.
Addig is jó alternatíva lehet a Flektogon 20/2.8 vagy a Pentacon 28/2,8 ha van PK/M42 váltód.
Ezek ára 10-20eFT használtan.
A Minoltámhoz sokáig vaciláltam a Vivitáron, külföldi listákon 1/3 áron kelt el, mint az eredeti MD 24/2.8. Ezért lemondtam róla, csak van ár/minőség összefüggés.
Valószínű ez lehet a helyzet Pentax (MF) esetében is. Sajnos még nem találkoztam Pentax 24mm objektívvel.

Százbolha

Előzmény: kandor (191)
seges Creative Commons License 2001.09.14 0 0 193
Tényleg nincs rajta exponálógomb. A Vivitar 24/2,8-ról meg nem tudok semmit. De én is kíváncsi lennék rá.
Előzmény: kandor (191)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!