Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2001.12.22 0 0 243
Nem váltottam rendszert. Valójában nem váltani akartam, hanem szerettem volna Canont IS. Volt egy jó promo, amibe majdnem belementem. Sajnos a filmek kidolgozásával nem vagyok megelégedve, a tutijó helyek, amik a fórumon szerepelnek, mind számomra megközelíthetetlen helyeken vannak. Nézem a digit gépeket is, de még nem tetszenek, nézem az objektíveket is, és a Canon AF-je nagyon megtetszett. Arra gondoltam, veszek egy EOS33-at egy jobb optikával, aztán mikor elkezd zuhanni az ára, veszek hozzá egy D30 vázat is.

Végiggondoltam, letettem róla. Azóta lőttem pár szép képet az MZ5-tel és a meglévő optikáimmal. Nem cserélek.

Előzmény: Haja (231)
K. N. Zordonbordon Creative Commons License 2001.12.20 0 0 242
utánaszámoltam, csak 0.6 Fé 4.5-5.6
de ha csak a zoomolásal változik a blende, akkor 0, csak azt számold, amit a blendegyűrűn forgattál
Előzmény: K. N. Zordonbordon (241)
K. N. Zordonbordon Creative Commons License 2001.12.20 0 0 241
az kb. 1 blende (fényérték :c)))
viszonyítani mindig a max. nyitott blendéhez kell. (zoomosnál ált a legkisebb gyújtótáv blendéit vésik a gyűrűre, tehát számoláskor viszonyítási alapnak is azt a blendét használd)
itt a képlet: 2ttő alapú log((beállított blende/max. blende) a négyzeten)
no persze azt gondolom, hogy csak exponálás közbenre csukja a blendét a beállítottra, azért kell számolni vele.
Előzmény: Vazul.at (240)
Vazul.at Creative Commons License 2001.12.20 0 0 240
Szia K.N.Z.B.!

Az pontosan mit jelent? Menni tulexpo kell egy lepeshez a blenden? Marmint 4.5 -rol 5.6-ra lepve szukitem a blendet, akkor mennyi tulexpot kell raraknom?

Üdv!

-- Vazul

Előzmény: K. N. Zordonbordon (239)
K. N. Zordonbordon Creative Commons License 2001.12.20 0 0 239
miért? sok esetben műx.
szerintem csak a blendegenerátort spórolták ki belőle (ne tudja a váz, h mekkorára állítanád a blendét), tehát amennyivel szűkíted a blendét, annyi túlexpot beállítva jól exponál. Ha nem tagadja + a műxést.
Tudom, fapad a fullautomat párnázott világában.
Előzmény: Vazul.at (238)
Vazul.at Creative Commons License 2001.12.20 0 0 238
:-(( Most olvasom:

Compatible Lens: Pentax KAF2-, KAF-, and KA-lenses are usable. Autofocus is possible using AF Adapter with KA-mount lenses. With the K-mount lens attached, only the maximum aperture can be used.

Elszomorit...

-- Vazul

Előzmény: Vazul.at (237)
Vazul.at Creative Commons License 2001.12.20 0 0 237
Sziasztok!

Nekem is Pentax MZ-50-esem van, ha lehetne, szivesen lecserelnem en is.

De addig lenne egy kerdesem! Olvastam itt, hogy a Pentax MZ-30-as nem tud K bajonettes obikkal mukodni, csak KAF2, KAF es KA bajonettesekkel. Ez vajon igaz az 50-esre is? Mert akkor tenyleg lecserelem a gepet! Nincs kedvem meregdraga uj obikat venni, ha van nagyon jo minosegu olcso(bb) regi K bajonettes objektiv is.

Tud valaki valami errol?

-- Vazul

Előzmény: GeryV8 (236)
GeryV8 Creative Commons License 2001.12.20 0 0 236
Sziasztok!

Segítsetek már nekem...:)

Hol tudnák én eladni egy Pentax MZ50-et 28-80-s Tamronnal. Alig egy évesen, kb 15 tekercsel, abszolut hibátlan, karcmentes állapotban, UV szűrővel. Minden gyári dobozával, leírásával, papírjával???

Tudom, hogy nem egy bajnok gép de ennyire nem kellene senkinek? :(

Vagy a végén tényleg egy fotosboltnak kell eladnom? Ott max 50-et adnak érte.

Vagy ennél többre tényleg sehol ne számítsak? :)

Bocsi ha off voltam...

Előre is köszi

Gery

Haja Creative Commons License 2001.12.19 0 0 235
Új gépet hoz ki a Pentax MZ-6 néven, s egy új alapobjektívet ad hozzá. Állítólag 450 EUR körül lesz az ára.

http://digilander.iol.it/aohc/newse.htm

Haja Creative Commons License 2001.12.19 0 0 234
Kössz, szépek a képek. Milyen objektívvel csináltad?
Előzmény: kloroform (233)
kloroform Creative Commons License 2001.12.18 0 0 233
ügyes voltam :) www.extra.hu/sirbuday
Előzmény: kloroform (232)
kloroform Creative Commons License 2001.12.18 0 0 232
szia, a honlapomon lévő képek mint MZ5N-el készültek/készülnek. Különösen az új képeket nézd meg, ha véleményt akarsz alkotni.
Előzmény: Haja (231)
Haja Creative Commons License 2001.12.17 0 0 231
Kössz a válaszokat.
Nemrég kezembe akadt (illetve a Palvolgyis srác idegeit cincálva kikértem még ezt a gépet is a vitrinből) az MZ5N, s hát iszonyúan tetszett, ezért kérdeztem mi a véleményetek róla. Pont az amit SLR is írt, hogy régivágású, s elsőre tudod mi hol van, mi mire jó. Ilyen szempontból szimpatikusabb, mint pl. a Minolták kialakítása, bár kétségtelen, hogy az több beállítási lehetőséget biztosít. Ami viszont nem tetszik, az az ára. Enyhén szólva is sokallom (az általam ismert legolcsóbb ár is 155e Ft 28-80-sal, bár tény, hogy itthon az összes Pentax SLR túl van árazva), főleg, ha azt nézem mennyiért lehet EOS33-t kapni a F2000-nél. Szép dolog az egyszerűség, meg hogy kevesebbet mutat kifelé, mint amennyit ér, de drága. Illetve ami még így szemet szúrt SLR beszámolójában, hogy nem valószínű, hogy ezt venné mégegyszer, s a rendszerváltást is vállalná. (Lecseréled, vagy ez csak elméleti síkon mozog?)
Tényleg, a képek megtekinthetők vhol a neten?
Törölt nick Creative Commons License 2001.12.14 0 0 230
Szervusz Haja, sajnos nem vagyok mérvadó ezen a téren. Igen, MZ-5N-em van, de alig használom. Nagyon szeretem ezt a gépet, csk mostanában a fotózás háttérbe került, és nem tudtam annyi figyelmet fordítani a témára, amennyit ez a kamera megérdemel.

Szerintem nagyon jó gép, pontos a fénymérése, és nagyon jól kézben tarthatók a beállításai. Alapvetően eltér mondjuk a Minolta automatáktól. Kezelése teljesen a régivágású manuális kamerákra hasonlít. Nincsenek rajta tematikus programok. Kevés kivétellel mndent magad választasz ki. Nem választhatod meg, hogy az autofókusz egyszeri vagy követő legyen, ezt ő maga dönti el aszerint, hogy a téma mozog-e vagy áll. Ha többpontos autofókuszt választasz, akkor nem tudod, melyik pontot választotta a kamera (viszont elég jól választ), ellenben van rajta spot AF is, ami nagyon pontos. Más hasonló jellegű gépekhez képest (hasonló = az AF motor a gépvázban van) nagyon gyors az AF-je, viszont nyomába nem ér a Canon USM-nek. A zár nem a leggyorsabb, ami a felső tartománynál nem zavar, 1/2000-nél gyorsabbat ritkán exponálnék, derítő vakuzásnál viszont jobb lenne egy gyorsabb zár. Nem lehet úgy kivenni a filmet, hogy a végét kilógatva hagyja. Ezektől eltekintve a kameráról csak szuperlatívuszokban beszélhetek. Ha megtanulod a kezelését, olyan, mint egy kezesbárány. Én a Canon EOS 50-hez szoktam hasonlítani. Szerintem az EOS jobb kamera, több dolgot be lehet állítani rajta, az MZ-5N-nek a viszonylagos egyszerűsége az értéke. AZ EOS-sal szemben azért ezt választottam, mert voltak kompatibilis tartozékaim. Ma már nem biztos, hogy így választanék, a Canon nagyobb objektívválasztéka valamint hihetetlen gyors és csendes AF-je miatt vállalnám a rendszerváltást is.

Igazából egy alkalom volt, amikor az 5N-nel rendesen elmentem fényképezni és oda is figyeltem. Annak az estének az eredményét (naplemente utáni Párizs-sorozat) több topictárs ismeri, és eddig nem volt panasz rá.

Tömör válaszom: az 5N nagyon jó gép.

Előzmény: Haja (227)
Pítör Creative Commons License 2001.12.14 0 0 229
Sziasztok!
Lenne kilatasba egy alig hasznalt (15 tekercs?) MZ3-as vaz, 28-200-as objektivvel (Pentax ez is), + szuro, és egy hozzavalo vaku. Mindez 180eFt-ra tartva, de talan meg 150eFt-ert is el lehetne hozni, mert nagyon elado.
Kiprobaltam egy 12-es filmmel este szobaban vakuval, es nappal szabadban. Egy problemam van vele. 200-as allasnal a tavolba eleg homalyos rajzot adott (nappal). Vagyis nem nagyon tetszik az objektivje. Vagy ne legyek ennyire finnyas?
Nem vagyok egy adok-veszek tipus, ezert nagyon zavar, hogy ha meg is vennem, azzal kellene kezdenem a dolgot, hogy objektivet arulok (raadasul egy olyat, ami erzesem szerint nem valami forgalom kepes), majd termeszetesen vennem kellene egy jobbat, kevesbe univerzalisat, esetleg meg egy normalisabb tele't.
Ilyen arert erdemes-e belevagni ebbe a torturaba, vagy inkabb hagyjam, es egy eleve megfelelo(?) kombinaciot probaljak valasztani? Pl. nagyon tetszene seges Sigma 28-105-e. :)
Az is zavar, hogy nalunk a Pentax marka nem annyira elterjedt, mint pl. a Nikon, Canon, ami eleve szukiti eselyeimet az objektivcsereben.
Elnezest ha nagyon lama a kerdes, de az vagyok. :)
Pitor
Előzmény: seges (228)
seges Creative Commons License 2001.12.14 0 0 228
Nekem MZ3-am van, csak a záridőben különbözik (1/4000). Ha megfelelő objektívvel használod, én sigma 28-105 2,8-4el akkor rendkívül gyors és PONTOS. A fénymérése hibátlan, teljesen sötétben is tud helyeset exponálni.
Előzmény: Haja (227)
Haja Creative Commons License 2001.12.13 0 0 227
SLR hozzád fordulok egy kéréssel. Tudom, hogy menet közben különböző topicokban már írtál gépedről (ha jól rémlik MZ5N-d van), de ezeket a hozzászólásokat nem tudom összeszedni. Szóval a kérés, hogyha van fölös 5 perced, legy szíves írd le mik a tapasztalaid vele. Mennyire megbízható a fénymérés, AF, szóval milyen a gép?
Ennyi, előre is kössz.
Haja
kandor Creative Commons License 2001.12.03 0 0 226
Milyen arban lehet,(ha egyaltalan lehet) jo allapotu, hasznalt Z1-p-t kapni?
kandor
kloroform Creative Commons License 2001.11.25 0 0 225
Tud valaki olyan Pentaxos oldalt, ahol a régebbi objektívek tesztjei/értékelése van?
Pl. Pentax-M 2,4/135 érdekelne.
k.
Előzmény: Törölt nick (224)
K. N. Zordonbordon Creative Commons License 2001.10.27 0 0 223
kiegészítem Slrt:
KA a az automata blendés, aminél már a váz is megtud6tja a legszűkebb és legnagyobb blendét (már persze, ha van hozzá érintkezőja :c)). Ennél szokás az A gomb, ami csak arra szolgál, hogy a lexűkebb blendét rögzítsd, de ne forduljon véletlenül el az állítógyűrű.
Persze el tudnám képzelni, hogy rekeszállíás közben a váz tudja mindig, hogy meddig ugorhat be lexűebbre a rekesz, de persze ez pusztán mechanikusan nem volna üzembiztos, az elektromoshoz viszont cserélhetnéd a gomb elemeket az objektívban :cDDDD

namost az M így magában nem eldönthető, de olvastam KM-ről, ez szerintem a manualra utalhat, kb. mint a sima K.

Előzmény: grizli (221)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.27 0 0 222
Már rég minden Pentax objektív beugróblendés. Valahol egyszer utánanéztem és leírtam egyik topicba a Pentax bajonettek élettörténetét, de most nem találom.

Az ASAHI Pentax K vezette be a szabványt. Ott már beugróblende és nyitott blende melletti fénymérés volt. Két mechanikus átvitel van a kamera és az objektív között. Az egyik a blendegyűrű forgatásakor egy gépvázba épített potenciométert forgat. A másik segítségével a gépváz szűkíti a blendét exponáláskor a beállított értékre. Ez a K bajonett.

A KA bajonett blendegyűrűjén van egy A állás is. A állásban a gépváz választja ki és állítja be a blendeértéket. Az objektív és a gépváz között a fenti két kpcsolaton túl elektromos kapcsolat is van. A gépváz tudja a fényerőt és a legkisebb blendét.

A KAF-nél további elektromos csatlakozások vannak, és egy újabb mechanikus áttétel, amelynek segítségével a gépváz tekergeti az élességet.

A KAF2-ben egy új, "erősáramú" csatlakozás van azokhoz az objektívekhez, amelyekben beépített motor van a zoomoláshoz.

A Pentax University angol nyelvű, és a pentax.com-on indulva találhatod meg, vagy a yahoo-ba írd be: Pentax University

Előzmény: grizli (221)
grizli Creative Commons License 2001.10.27 0 0 221
Köszi, tehát az A az nem AF-os, viszont beugróblendés? Jól értem?
Ez a Pentax egyetem érdekelne. Magyar vagy angol nyelvű (gondolom, az utóbbi)

Grizli

Előzmény: Törölt nick (220)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.27 0 0 220
Szervusz

M : nem vagyok benne 100% biztos, de ez a menetes objektív - mint a régi Praktica / Zenit
A: van rajta automatikus blendeállás
F: autofókuszos
FA: fogós kérdés, utána kellene nézni. Valahol a neten van egy Pentax-egyetem

Pl. http://www.pentax.com/products/lenses/index.cfm itt nézz körül

Előzmény: grizli (219)
grizli Creative Commons License 2001.10.27 0 0 219
Üdv!

Mondjátok meg, légyszi, hogy a Pentax optikáknál mit jelentenek az M, A, F,FA betűk? Egyszerűen csak sorozatjelzés? Vagy más?
Fix 50-es Pentaxból melyiket ajánlanátok?

grizli

Törölt nick Creative Commons License 2001.10.24 0 0 218
Milyen sorrendben kell őket összekötni? - először összekapcsolódik a két szélső, aztán ezekhez hozzákapcsolódik a középső. Elengedéskor előbb elenged a középső, aztán szétválik a két szélső.

Melyik mit csinál? A két szélső rövidre zárása felel meg az exponáló gomb félig nyomásának. A középső éritkező hozzázárása a már összekapcsolt két szélsőhöz jelenti az exponáló gomb megnyomását.

A gyári távkioldóban egy egybeépített mikrokapcsoló van, ami ezt a kapcsolási sorrendet mechanikai megoldással biztosítja. Van rajta egy lock megoldás is, ez is teljesen mechanikus. Ezzel lehet T időt csinálni.

Üdv: slr

Előzmény: Vazul.at (217)
Vazul.at Creative Commons License 2001.10.24 0 0 217
slr!

Valamikor mondtad, hogy a Pentax távkioldó hogyan működik. Van ott ugyebár 3 tüske. Milyen sorrendben kell őket összekötni? Valami olyasmit írtál akkor, hogy a két szélső, aztán felsőt a középsővel. Melyik mit csinál?

más...
Engem is érdekelne egy fix fókuszú általános (50mm), nagy fényerejű, jó minőségű obi. Sajnos "vidéki" vagyok, nem tudok szétnézni BP-en, és időm sincs manapság hétköznap. (meló ezerrel)
Ha tudtok valamit, írjatok emailt, elég ritkán tudok ide benézni.

Köszi!

-- Vazul

Törölt nick Creative Commons License 2001.10.11 0 0 216
Akkor go to Cora. Nem olyan rossz gép az az MZ-5N.
Előzmény: kandor (215)
kandor Creative Commons License 2001.10.11 0 0 215
A nemrég kapott árlistájuk alapján igen, csak a váz.
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.11 0 0 214
Csak a váz?
Előzmény: kandor (213)
kandor Creative Commons License 2001.10.11 0 0 213
A Slachnál 149800 a sima MZ-5n és +10ezer a dátumozós. De ott magánszemélyeket nem szolgálnak ki én úgy értesültem.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!