Keresés

Részletes keresés

Skeletron Creative Commons License 2012.06.05 0 0 40601

Nyulak úton futását én is tapasztaltam, sőt volt olyan is hogy úgy kellett rászólnom hogy induljon már el és akkor is csak "kocogott" egészen addig míg el nem érte a megszokott ösvénykéjét, csak ott fordult be a fák közé:).

Amerre én járok inkább szarvas van meg őz. A szarvasok is volt hogy 10m-en belül engedtek és párhuzamosan kocogtak velem a sűrűben, hát ilyen közelről ölég nagyok!:)

 

Tápolás ügyben lenne egy kérdésem, hogy jó áron tudnék hozzájutni ehhez a Vitargo termékhez: http://shop.builder.hu/termekek_reszletes.htm4?id=3661

Nem tudom hogy a benne lévő plusz anyagok (pl kreatin, meg ez a CRX keverék) mennyiben jók/rosszak futás közbeni szénh. töltésnél... nekem elég rosszul hangzik ez a "bedurranás" meg ilyesmi ígéretek...

norb29 Creative Commons License 2012.06.05 0 0 40600

Ugyan rókát és vaddisznóval nem találkoztam de őzgidákkal, muflonokkal, szarvasokkal gazdagon több ízben is ezen a "tervezett" körön :-) 

http://connect.garmin.com/activity/182592277 

 

Annyira édesek ezek a kis őzek.. 

 

 

Előzmény: Kopi Zoli (40596)
Kopi Zoli Creative Commons License 2012.06.05 0 0 40599

Na ja, woodford greenben én sem lepődtem meg ha a fejüket sem fordították felém miközben elmentem mellettük, de azért az Érd-Biatorbágy - Sóskút háromszögben ennyire mégsem háziasodhattak! A londoni rókák tényleg egy külön faj :)

Bár mostanában nálam a nyulak viszik a prímet akik beköltztek a mezőkről az erdőbe, de annyira nem alkalmazkodtak az új élettérhez, mert ha meglátnak akkor is csak és kizárólag a dózerúton egyenesen hajlandóak futni, még véletlenül sem tünnek el minél hamarabb a fiatalosban. Sebaj, így hosszabban láthatom őket, úgy is sokkal gyorsabbak mint én.

 

Előzmény: ef zé (40597)
Dzsikulee Creative Commons License 2012.06.05 0 0 40598

Ahogy nézem 2013. június 1-2-re esik.

Naptárba beírni! :)

ef zé Creative Commons License 2012.06.05 0 0 40597

Van am meg a varosi roka "alias" urban fox. Na vele talakozhatsz Londonban mindenfele. En is azt hittem eloszor, hogy veszettek, de egyszeruen csak hozzaszoktak az ember kozelsegehez es atszoktak kebabra, curry-re meg fish and chips-re :) TAlan csak az Oxford street-en nem latni oket, de azon sem lepodnek meg, ha ott istalalkozzott mer veluk valaki. Furcsa hely ez az Anglia no.

Utolagos gratula a Matra88,115 resztvevoknek. Jovore nalam piros betus datum lesz. Juteszembe van mar 2013-as datum?

 

 

Előzmény: Kopi Zoli (40596)
Kopi Zoli Creative Commons License 2012.06.05 0 0 40596

Nekem már volt élményem "zizis" kocával is, azt azért kihagytam volna, kutyásoknak meg különösen nem ajánlom, mert az egyik kutyám egy vaddisznó harapás után lett ekcémás egy életre és még mindig hiszem hogy ezzel még jól is jártunk.

Persze ez sok év futás alatt összesen két eset, ráadásul mindkettő igencsak régen volt. Azért ha összeakadok vaddisznóval, le nem veszem róluk a tekintetem és szépen elkerülöm őket (ők is engem). A rókákkal már kicsit bajban vagyok, mert volt hogy nem igen akart "elmenekülni" amiért az ugrott be hogy ez biztos veszett.

Összességében azért elmondható hogy csak kivételesen szerencsés helyzetben tudunk közel kerülni ezekhez a vadonélő állatokhoz, főleg akkor ha a szél szembe fúj és nem trappolunk nagyon. Ezek mindig nagyon jó élmények és feltöltődök tőlük.

Előzmény: -Mariann- (40587)
schankox Creative Commons License 2012.06.05 0 0 40595

És hogy egy kicsit ON is legyen: asics = anima sana in corpore sano (ép testben ép lélek)

Előzmény: -Mariann- (40590)
lpr Creative Commons License 2012.06.05 0 0 40594
Tervezem, megyek.
Előzmény: csanya. (40585)
kimmelpeter Creative Commons License 2012.06.05 0 0 40593

Idén is elmegyek a velem utazóknak és akkor már természetesen mindenkinek felkínálom a lehetőséget hogy hozok Tyvek vízálló nadrágot, amit elfogadnak az UTMB/CCC/TDS-n.

http://munkaruha.net/tyvek-es-vegyszerallo-ruhazat/641-tyvek-nadrag.html

Tavaly 1111ft+áfa volt az ára, most se hiszem hogy 1500ft-nál több lenne.

 

Méretek: m, l, xl, xxl

 

Kérek mindenkit, aki kér emilben írjon jövő hét végéig (06.17.). Átvételt megbeszéljük.

kimmelpeter@hotmail.com

olipapa Creative Commons License 2012.06.05 0 0 40592

Ajánlom figyelmetekbe!

 

Előzmény: -Mariann- (40590)
zoncsi Creative Commons License 2012.06.05 0 0 40591

Igen, bár szerintem eredetleg a tanulás anyja.

Előzmény: -Mariann- (40589)
-Mariann- Creative Commons License 2012.06.05 0 0 40590

Már épp akartam írni, hogy egyetlen latin közmondást tudok:

Alea iacta est

 

Mire rájöttem, hogy ezeket is:

Carpe diem

Cogito, ergo sum

Nomen est omen

Veni, Vidi, Vici!

 

 

Ezeket meg most találtam :)))
- Lupus in fabula (- Ne fesd az ördögöt a falra, mert megjelenik (szó szerint A farkas a mesében van). Köznyelvben gyakrabban: Emlegetett szamár.)

- Homo homini Lupus est.  (Ember embernek farkasa)

- Dum spiro, spero (Amíg élek, remélek)

 

 

Bocs az OFF-olásért.

 

 

 

-Mariann- Creative Commons License 2012.06.05 0 0 40589

Mielőtt megpróbálnám lefordíttatni valamelyik fordítóval, 'ismétlés a tudás anyja' lenne? :)

Előzmény: turablog (40588)
turablog Creative Commons License 2012.06.05 0 0 40588

Repetitio est mater studiorum.

Előzmény: olipapa (40586)
-Mariann- Creative Commons License 2012.06.05 0 0 40587

Engem is felettébb érdekelt a kérdés, hogy kell-e tartani a vaddisznóktól, főleg, hogy leginkább egyedül futkározok, ezért megkérdeztem egyszer unokatesómat erről, ő erdész.

Azt mondta teljesen nyugodtan, hogy nem kell félni tőlük egyáltalán. Nem bántanak. A koca lehet zizis, ha kölykei vannak, de igazából az sem bánt. Ha távolodunk tőlük, nem feléjük megyünk, akkor pláne nem.

 

Azért nem tartom kizártnak, hogy az első találkozásnál frászt hoznák rám.

 

Őzikével már Edvi Illés úton is találkoztam egyszer este, keresztülszaladt előttem. Meg a HHH-n is nappal.

Előzmény: Pardo aki PingPanther vót (40581)
olipapa Creative Commons License 2012.06.05 0 0 40586

Már pár napja beraktam ide. A hegyifutószövetség nem olvassa a topikot? Nagy kár lenne!

Előzmény: hegyifutószövetség (40584)
csanya. Creative Commons License 2012.06.05 0 0 40585

Az őzek már a spájzban vannak. Vittem ám a SZESZ-re számlát amit kértél. Most szerdán nem jössz?

Előzmény: lpr (40583)
hegyifutószövetség Creative Commons License 2012.06.05 0 0 40584

Sziasztok!

 

Mindenkit szeretettel várnak a szervezők erre a balatonfüredi éjszakai 8órás futóversenyre, egyéniben és vátóban is lehet indulni:

http://www.mahfusz.hu/cikk/energizer_x8_ejszakai_8_oras_futas

 

Üdv: mahfusz

lpr Creative Commons License 2012.06.05 0 0 40583
Az őzek meg már a Kis-Hárshegyre is betörtek. A frászt hozzák rám mikor kiugranak a bokorból.
Előzmény: Pardo aki PingPanther vót (40581)
Lúdtalp Creative Commons License 2012.06.05 0 0 40582

Hoppácska! 

 

Erős idők!

Előzmény: medvegyu (40556)
Pardo aki PingPanther vót Creative Commons License 2012.06.04 0 0 40581

Fantasztikus lehetett a Mátra 115 és nem kevésbé ez a videó!

 

Már korábbi vaddisznós történetek kapcsán is akartam posztolni de valahogy mindig elmaradt.

 

Most már szeretném elmondani(nem elrontva ezzel senkinek az egészséges izgalmát, kalandjait), hogy gyerek koromban én is sok  rémtörténetet hallottam vaddisznókról, akik fákra kergették fel az embert, majd megpróbálták kidönteni a fát alattuk, vadászokról, akiket vaddisznó támadott meg, stb, stb.

Emiatt aztán számomra is meghatározó élmény volt az a nem is kevés találkozás, ami a Budapest környéki és más hegyekben történt vaddisznókkal. Egyszer pld. a János hegyen csak a vaddisznó kiváló reflexein múlott, hogy nem ütköztem neki biciklivel, máskor pedig a Pilisben meglepve és bambán nézett az egész konda kezdve a kis barna gombócoktól, a nagyobb csíkosakon át, a felnőtt szülőkig, miközben én átsuhantam közöttük bringával.

Ilyenkor persze a hideg veríték csorgott a hátamon és örültem, hogy túléltem a találkozást.

 

Egyre több találkozás, kerékpárral és gyalog, kutyával és anélkül, nappal és éjszaka, kezdett meggyőzni arról, hogy talán elnézést kellene kérnem a vaddisznóktól az emberek nevében, amiért ilyen rosszhírüket keltjük.

Egész egyszerűen sosem tapasztaltam, hogy ellenségesek, vagy akár csak barátságtalanok lettek volna velem. A legnagyobb modortalanság, amit elkövettek, hogy faképnél hagytak, vagy fújtattak melettem a bozótban. De ez érthető, hiszen nem egyszer kutya lohol az oldalamon, vagy éppen éjszakai pihenőjükből zavarom fel öket a trappolásommal.

Éjjel a lámpa fénye, mint a legtöbb állatot még kíváncsibbá teszi őket. Ami viszont még számomra is hihetetlen volt, hogy a kismalacok olyannyira kíváncsiak, hogy nem csak hogy képesek ottmaradni, ha megállunk, de egyszer az egyik odadugta az orrát a kutyámékoz, hogy megszaglássza. Sába meg nézet rám, hogy mi legyen. Én meg mondtam neki, hogy csak nyugi!

 

Azt sajnálom csak, hogy egy telefonnal készített barna maszaton kívül sosem sikerült normális képet készítenem róluk, mert amint elkezdem előkotorni a fényképezőt, rögtön kereket oldanak.

 

Előzmény: zoncsi (40573)
pesza91 Creative Commons License 2012.06.04 0 0 40580
cs70 Creative Commons License 2012.06.04 0 0 40579

És végre én is rajt vagyok.

Előzmény: zoncsi (40573)
laprag Creative Commons License 2012.06.04 0 0 40578

A gyilkos nyúl magától jött.

Nélküle a 14-n belüli idő nem lett volna meg, de a csúcsdöntés nem volt veszélyben.

Előzmény: kimmelpeter (40577)
kimmelpeter Creative Commons License 2012.06.04 0 0 40577

Pályacsúcs nyulazva!? :)))

Előzmény: laprag (40570)
laprag Creative Commons License 2012.06.04 0 0 40576

Nézem-nézem!

Jár az agyam:

1 percnél az elsőnek még 1000x a színtidőn belülieknek kb. 1800x ennyi....

Előzmény: Dzsikulee (40574)
Bozótkutya Creative Commons License 2012.06.04 0 0 40575

A honlapon csak én nem látom a férfi csúcsdöntőket? (a listában ott vannak, de kiemelve csak a csajok :P)

 

Nagy köszönet a szervező-segítő csapatnak, nagy élmény volt a Mátra. Gratulálok a teljesítőknek, különös tekintettel az ufó élmezőnyre!  

 

Lám, a sünis kő hamar elkellt :) Egy turistajelzésest én is elhoztam, no meg a pólót ami a szekrényben fogja várni, hogy méltó legyek rá. 

Előzmény: medvegyu (40556)
Dzsikulee Creative Commons License 2012.06.04 0 0 40574

Minden Mátra 115 teljesítőnek gratulálok, fantasztikus idők, és teljesítések születtek. Segítőinknek köszönjük a sok-sok felajánlást, önkéntes munkát. Jövőre 10., még jobb túrát szervezünk!

 

Addig is néhány jelenet az idei Mátra 115-ről:

 

http://www.youtube.com/watch?v=V_EsQrxlu7o&feature=relmfu

http://www.youtube.com/watch?v=K3iWqtmbUXI&feature=youtu.be

 

 

zoncsi Creative Commons License 2012.06.04 0 0 40573

Bocs, ha lelövöm valaki poénját, de a jútyúbon már van 2012-es videó a Mátra 115-ről. Nagyon jó! Látszik a sok terülj-terülj asztalka, no meg az a vaddisznó, ami egyszer csak odajön az operatőrhöz!!! :-))



https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=phTsJaz3F-Y

 

bor_kedvelő Creative Commons License 2012.06.04 0 0 40572

gratula! a következő a Lavaredo???

Előzmény: laprag (40570)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!