Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Mafia05 Creative Commons License 2012.12.25 0 0 9047

Abban igaza van Jet 4000-nek hogy töltő alapozó felhordása előtt nem árt savas alapozót fújni oda ahol kint van a fém tiszta felület mert van olyan filler ami nem rendelkezig korróziógátló anyaggal de van amelyik igen!

Előzmény: ruzsnyak (9040)
Mafia05 Creative Commons License 2012.12.25 0 0 9046

Mehet fémtisztára csak annyi hogy előtte érdesíteni kell a javítandó részt! Nem kell alákezelni semmivel! Üdv!

Előzmény: ksyy (9044)
Mafia05 Creative Commons License 2012.12.25 0 0 9045

Abban egyetértek hogy például horpadásnál nem kell fémig visszacsiszolni gittelésnél persze hogyha csak nem repedt meg a bevonat a sérüléskor, tehát régi bevonatra lehet gittelni de én alapozni nem szoktam a javítandó részt gittelés előtt maximu akkor csinálnám ha az egész autót muszély lenne alapozni például ha fémig vissza van csiszolva de ez nagy ritkaság de nem írnám le mégegyszer amit már egyszer leírtam!

Előzmény: Jet 4000 (9042)
ksyy Creative Commons License 2012.12.25 0 0 9044

Bocs,hogy belekontárkodok,engem is érdekel a téma mert ahány fényező annyi változat van. Ha jól értem akkor a kitt mehet nyugodtan fémtiszta felületre?Semmi nem kel rá előtte?gondolok pl valamilyen passziváló folyadékra. De ez csak az én ötletem.

Előzmény: Jet 4000 (9042)
Jet 4000 Creative Commons License 2012.12.25 0 0 9043

Azt véletlenül elírtam, hogy kittre nem lehet savas alapozót. De lehet! fordítva nem igaz. Savas alapozóra nem lehet kittelni. Epoxy alapozóra viszont lehet.

Előzmény: Jet 4000 (9042)
Jet 4000 Creative Commons License 2012.12.25 0 0 9042

Ha nem tudod milyen anyagok a megfelelőek egy autófényezéshez  gondolod megtudod csinálni? :)  Nem baj, Karácsony van, leírom én hogy állnék neki.

 

Mafia05  alapvetőn már elég jól leírta neked. De nemcsak fémtiszta felületre lehet kittelni. Horpadás kittelésénél nem kell lecsiszolni fémig.

 

1. A horgany spray nem autóra való. Ahol lakatolni kell kivűlről ott a fémtiszta felületre mehet a kitt. Fenmaradt fém részre mehet korróziógátló alapozó és rá filler (van korróziógátlós filler is). Ha a javítandó felületről a festéket csak párcenti ráhagyással csiszolod le akkor nem marad fém felület.

Belső lakatolásnál mehet rá a korróziógátló alapozó és a lemez illessztéseket tömítőpasztával lehet  kitölteni.

 

2. Az alja (miután a fémtiszta részek korrózió alapozva lettek) víz záró alvázvédővel  az egész kezelhető.

 

3. A Supralux Koralkyd szintetikus alapozó, nem autóra való. És elösszőr kittelni kell a javítandó részeket utánna alapozni. Fillerel kell az egész autót alapoznod, hogy lezáró réteget adjon a kittelésre és a régi festékre és eltüntesse a csiszolási nyomokat és még javit a felületi egyenetlenségeken.

 

4. A Győrlakk szórókittjére nem lesz szükséged egyrészt mert nem autóra való másrészt a filler kitölti és lezárja a kittelést.

 

5. Bármelyik autófesték gyártó szilikon lemosója jó lehet.

 

6. Mobihel 2K festéke jó választás ár érték arányban.

 

Kittre savas korróziógátló alapozót nem szabad fújni.

Fillerből is 2K-sat keress. Body teljesen jó, legtöbb helyen kapható. De jó lehet bármelyik autófesték gyártó terméke is.

Előzmény: ruzsnyak (9040)
Mafia05 Creative Commons License 2012.12.24 0 0 9041

Kellemes ünnepeket mindenkinek! ruzsnyak! A hegesztésekre felesleges fújnos horgany sprayt azt a lemez összeillesztéseknél kell használni. A body 950-es rücsit én nem javaslom az autó aljára mert nem ér semmit mert az nem alvázvédő igazából azt festeni kell vagy valami mert nem lehet csak úgy hagyni mert nem vízzáró és még drága is helyette vegyél rendes szórható alvázvédőt és mindenféleképp alapozz alá ne csupasz fémre. Én nem fújnám le alapozóval a  kasznit max ha fémig vissza van az egész csiszolva de akkor is valami epoxy alapozóval magyarul ami autófényezési anyag mert szerintem a supralux nem az (de lehet tévedek) ja és én alapozóra nem szoktam gittelni csak fém tisza felületre, alapozóra akkor gittelj ha az egész autó vissza volt csiszolva fémig és le lett alapozva hogy addig se kapja meg a rozsda! A gitt az jó, legalábbis nekem nem volt vele bajom még. Hát ezt a győri lakkos szórógittet is kihagynám én legalábbis, én dyna vagy lechler vagy colomix töltőalapozót szoktam használni mondjuk a colomixet annyira nem ajánlom. Szilikon mentesítőből én szintén colomixet használok de szerintem bármelyik megfelel. 2k-s festékből én a mobihel festéket szoktam használni legsűrűbben nagyritkán sikkens-et hozok ami meg még komolyabb autó arra inkább nem 2k-s anyagot hanem bázis színt hozok! A ranal , boll termékeket nem ismerem! Úgy írtam le ahogy én szoktam csinálni! Remélem segítettem! Üdv!

ruzsnyak Creative Commons License 2012.12.24 0 0 9040

Üdvözletem !

Kellemes ünnepeket kívánnék először is!

Két éve végzett autószerelő vagyok, hobbi szinten festettem már simsonokat, mz-ket, robogókat ,meg mellette szintén hobbi szinten kezelem a co hegesztőt is …olvasgatom egy ideje a fórumot  sok minden újat tanultam, de kikérném a szakemberek véleményét!!

Rátérek a lényegre vettem egy 1982es golf 1-et minimális rozsdával első tulajtól, minden gyári könyvével, két gyári kulccsal, bontatlan motorral  stb. stb. jézuska meghozta a hátsó sárvédő javító elemet, tankbetöltő javító elemet, meg a szélvédő alatti  teljes javító ívet…

 

Tavasszal neki állnék kihegeszteni az egész karosszériát aljától a tetejéig …majd szeretném én megcsinálni rajta a fényezést és az előkészületeket….
Az általam felhasználandó anyagok minőségéről, szeretnék valamiféle segítséget vagy irány mutatást vagy  másik jobb, megfelelőbb termékek nevét kérni Önöktől, Tőletek!

-         Kasztnizás után a hegesztéseknél lefújnám horgany spravel az alját meg Body 950 rücsivel…

-         Majd a felcsiszolt teljes karosszériát fújnám Supralux Koralkyd korrózió gátló alapozóval (vörös)  2 soron.

-         Majd gittelném HB BODY 205 Soft  2K-s termékkel …

-         Ha becsiszoltam a Győrlakk szóró gittjével fújnám ki…

-         Milyen szilikon mentesítőt használjak ???

-         Majd a vizes csiszolás után valamilyen 2K-s festékkel fújnám a színt ….

-         Ebben is kérném a segítségeket, hogy melyik cégnek van legjobb ár-érték arányú festéke??  

-         Véleményeket szeretnék még kérni a Ranal és Boll termékekről??

 

Előre is köszönöm a segítséget ! Üdv.: Jani

mareczy Creative Commons License 2012.12.24 0 0 9039

Hasonló jókat mindenkinek!

Előzmény: Steven 68 (9038)
Steven 68 Creative Commons License 2012.12.24 0 0 9038

Kellemes ünnepeket,boldog békés karácsonyt,és a jövőben sok jól fizető munkát kívánok mindenkinek!

Jet 4000 Creative Commons License 2012.12.24 0 0 9037

Kellemes ünnepeket!

RM 66 Creative Commons License 2012.12.23 0 0 9036

Minden forumtagnak kivánok boldog,békés, karácsonyi ünnepeket,és kellemes pihenést a sok meló után.

mareczy Creative Commons License 2012.12.22 0 0 9035

én a kazánt 120ért vettem, 2006os keveset használt, ezeken általában van venti alapból, ha sikerülne valami hasonlót venned akkor még egy venti kéne amit szerintem olyan 20körül biztos kapsz bárhol. Általában ezek a kazánok (20kw környéke a legkisebb) olyan 2500m3/h légszállítást tudnak, a radial ventisek többet. ha sikerülne egy hasonló kazánt venned, vagy ha olyan a műhelyed akár központifűtésről egy vizes hőcserélővel is működik a dolog (ez esetben tudsz újat is venni olyan 60-70körül). Ha mindened megvan akkor csak egy rakás cső meg lemez kell meg rács...meg idő és belefektetett energia.  

 

Nekem ez a műhely(ami egy garázsnak indult) most fullos mindennel olyan 500ba van úgy, hogy én csináltam az acélszerkezetet, ástam/falaztam az aknát, az ajzatot és a támfalat mesterember csinálta, én építettem ki a villanyt stb.... szóval ez csak az anyag költség... és szinte mindent olcsón megtudtam szerezni.

Előzmény: Mafia05 (9033)
maseratisti Creative Commons License 2012.12.22 0 0 9034
Mafia05 Creative Commons License 2012.12.22 0 0 9033

Egy ilyen műhelyt mint  atiéd kb mennyiből lehet megcsinálni? Csak a "gépészet részétt?!?!

Előzmény: Mafia05 (9032)
Mafia05 Creative Commons License 2012.12.22 0 0 9032

A befúvást centrifugál ventilátorral jó csak megcsinálni vagy  jó a sima venti is?

Előzmény: mareczy (9031)
mareczy Creative Commons License 2012.12.22 0 0 9031

Fülkébe való fesőszürő valami hasonló, 4cm vastag : http://fulfilter.hu/hu/termekek/fenyezofulke-szurok

 

Venti szinte teljesen mindegy... lehet axiális vagy radális, a légszállítás a lényeg, meg az axál ventivel nehezebb légvezetéket építeni... áramlási keresztmetszetet változtatni esetleg csökkenteni, míg a radálvenitnél ez nem olyan nagy gond, Radálvenit (centrifugál) kisebb beépítési méretekkel rendelkezik. Axálventit egyszerübb venni és a megfelelő körülményekközt ugyanűgy elvégzi a feladatot. amit rajzoltál mindenképp működhet, csak én a helyedben 2nagy ventivel csinálnám, légvezetékkel és rendszerrel, nem helyi beépítéssel. Ha gondolod, írd meg az épület paramétereit a rendelkezésreálló eszközöket és csinálok egy vázlatot, én hogyan oldanám meg.

Előzmény: Jet 4000 (9030)
Jet 4000 Creative Commons License 2012.12.22 0 0 9030

Jó kis műhely tetszik.

A plafonon a szűrő milyen anyag?

 

Amit én rajzoltam az működik szerinted? Nekem nincs kazán.csak friss levegőt szeretnék befúvatni kintről. Csak az ilyen centrifugális csiga forma ventilátor jó?

Előzmény: mareczy (9029)
mareczy Creative Commons License 2012.12.22 0 0 9029

ott. Nem épp a legtökéletesebb. De ki tudja húzni a ködöt elég gyorsan még így szűrővel is.

Előzmény: Mafia05 (9028)
Mafia05 Creative Commons License 2012.12.22 0 0 9028

És szemben a falon ott az elszívás?

Előzmény: mareczy (9027)
mareczy Creative Commons License 2012.12.22 0 0 9027

képek közt van kép a házilag "tákolt" kompresszoromról is :)

Előzmény: mareczy (9026)
mareczy Creative Commons License 2012.12.22 0 0 9026

Most jól mert nem dolgozok :) Ha folymatosan használom és olyan 20fokot kell tartani autómata üzemben akkor olyan 7-8napig elég, ha elég a 10fok is akkor igen csak sokáig, festésnél viszont van fogyasztás. Folyamatos elszívás mellet tudja tartani a 25fokot, ha szárítani kell és nincs elszívás akkro 30-35 fok viszont akkor hamar ürüsek a palckok. Ennek ellenére nem olyam veszélyesen sokat fogyaszt sé autamatikus a működés, nem olyan mint egy vegyestüzelésü kazán vagy bármi más. Ha kell bekapcsol, ha felfűtött akkor megáll, nem kell örizgetni.

Előzmény: Steven 68 (9024)
mareczy Creative Commons License 2012.12.22 0 0 9025

A venti gyárilag van a gázkazánon. Maga a szerkezet egy 3fejes gázégőből, égéstérből egy levegős hőcserélőből, és egy füstelszívóventiből áll+ a vezérlés. A hőcserélő egy nagy tömb egy égéstérrel és a füstelvezető lamellákkal (olyanok mint a régi lemezradiátorok), ezeken keresztül van a füst elvezetve, illetve elszívva, a láng felmelegíti a hőcserélőt a venti pedig lefújja róla a meleget, ilyen 70fokos slevegőt fúj most be de 120ig fel lehet tekerni, csak akkor már nagyon megterheli a rendszert (gázfogyasztás légvezeték, szürőbetétek). A képek lözött van egy nagy barna doboz a falon amiből elmegy a plafonba 2 alu flexibilis cső. azon keresztül fúj be, a doboz oldalát ki lehet nyitni így közvetlen fud fűteni, ha pl. szerelni vagy lakatolni kell, ha bezárom akkro a mennyezeti szűrőkön keresztül fúj be.

Előzmény: Mafia05 (9023)
Steven 68 Creative Commons License 2012.12.22 0 0 9024

Üdv!  Ilyenkor télen a gázfogyasztás,hogy alakul a műhelybe?

Előzmény: mareczy (9022)
Mafia05 Creative Commons License 2012.12.22 0 0 9023

Amelyik képen van a gáz kazán meg  a befúvó venti az ott hogy van megoldva? Vvagyik hogy van rákötve a ventilátorra a meleg levegő?

Előzmény: mareczy (9022)
mareczy Creative Commons License 2012.12.22 0 0 9022

Az enyém 27 m2, egy 6x4,5-es heiség. Csináltam még képeket akit érdekel, leengedett ponyvával meg feltekertel is.

Előzmény: Robivti (9018)
diessel Creative Commons License 2012.12.22 0 0 9021

igen köszönöm

 valahogy éreztem, hogy ezt fogod irni  kb. egy cipő

nehéz dolog :(

Előzmény: Steven 68 (9017)
Jet 4000 Creative Commons License 2012.12.22 0 0 9020
Előzmény: Jet 4000 (9019)
Jet 4000 Creative Commons License 2012.12.22 0 0 9019

vasascnc !

 

Ez működhet? Persze csak amikor jó idő van.

 

Fenti ventilátorokból 4db. Elszívóból oldalanként 3db.

Robivti Creative Commons License 2012.12.21 0 0 9018

vasascnc:Köszi a képet így már jobban átlátom az egészet.

 

Ha tegyük fel én nem csinálok befúvást akkor egy jó elszívóventilátorral nem kell attól

 

tartanom,hogy festékködben kell fújnom,jól gondolom?

 

mareczy:Kb.28m2 lesz az épület,tégla vagy szendvicspanel még nem tudom.

 

Steven 68: Meló az van,igaz én csak hobbi szinten csinálom,viszont egy "komolyabb"

 

műhelyben jobbak lennének a feltételek dolgozni.

 

Garázst mindenféleképpen csinálnék a második autómnak,szóval az épület adott.

 

Érdekel a tapasztalatod természetesen,örülnék ha leírnád.

 

 

 

 

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!