Keresés

Részletes keresés

szaboildiko Creative Commons License 2012.05.14 0 0 5738

Szia Ágikám!

 

De jóó, hogy te is itt vagy gyere, csak gyere olyan kihaltak vagyunk, igaz ez a kézimunka nem olyan "gyors", mint mondjuk egy pulóver megkötése, vagy egy terítőcske horgolása, de szép munka nagyon ez is nagyon megszerettem. Te min dolgozol mostanság?

Előzmény: imregi (5737)
imregi Creative Commons License 2012.05.13 0 0 5737

Sziasztok lányok, én is itt vagyok!

Ildikó, emelem a kalapom, nagyon szépeket alkotsz, és milyen gyorsan! Az a tigris is biztosan nagyon szép lesz. Nekem jó a szemem, de a feketébe én sem mernék belevágni:-)

TJucus Creative Commons License 2012.05.12 0 0 5736

Ildikó! Tudom én, hogy nem lesz könnyű, de ha már csinálom, legyen eredeti. A közeli szinek annyira nem zavarnak, mikor az esküvőre a kezeketvarrtam, ott fehéren a bőrszineket legalább olyan nehéz volt varrni.

 

A fekete anyag meg már elő van készítve, bejelölgetve, úgyhogy már nincs visszaút.

 

Egyébként én a fekete-fehér mintáról fogok dolgozni, és ott szövegkiemelővel szoktam bejelölni a már megvarrt sorokat. Ez eddig bevált.

 

A  Mucha is nagyon szép lesz.

Előzmény: szaboildiko (5735)
szaboildiko Creative Commons License 2012.05.12 0 0 5735

De jóóó Jucus, mert már összeszedtem a fonalakat hozzá, elő is készítettem, fel vannak tekerve, csak azokat a különleges fonalakat nem tudtam, de mivel beszéltünk róla nem is néztem utána. Már elkezdtem a homlokát, majd mutatom, ha lesz mit. Azokat a részeket, amelyeket azokkal a különleges fonalakkal kell késziteni kihagyom.

Tudod gondolkodtam, nincs erkölcsi alapom, hogy diktáljak neked, hiszen én csak most kezdtem el az xszemezést. Deee, jól meggondoltad te azt a fekete anyagon való dolgozást?! Hallod, én már az első 5 sornál nem tudtam hol járok és mivel dolgozok, annyira fedik egymást a szürke szinek, hogy borzasztó. Nagyon nagy munka lesz ez is és nehéz és sajnállak, hogy még ráadásul feketén szeretnéd, én még a fehéren is alig látom, hogy mit csinálok. Az összes meglévő horgolt és nem horgolt kalapom leemelem előtted. :-))

 

Drága lyánkák köszönöm szépen a dicséretet, Szikralány Margitka a következő lesz a TJucus farkasa, - már belekezdtem - és, hogy ne legyen egyoldalú a dolog Mucha "nyara" is a képben (kézben) lesz:-)))))

Ez csak a feje, van teste is:-))

 

 

Előzmény: TJucus (5731)
szikralány Creative Commons License 2012.05.12 0 0 5734

Ildikó!

 

Nahát és elkészült ,és milyen hamar.

Hogy szép az egy enyhe kífejezés gyönyörű.

Ügyes lány vagy le a kalapokkal .

Mondottam,hogy csak el kell kezdeni és csak úgy hajtja az embert a kíváncsiság,csak még egy sor-na még egy sor,addig amedig kész nem lesz.

És a következő mi lesz?

 

Előzmény: szaboildiko (5730)
zöldtengerszem Creative Commons License 2012.05.12 0 0 5733

Jucus !

 

Nagyon klassz lett ez megint !!! :-)))....

Előzmény: TJucus (5715)
zöldtengerszem Creative Commons License 2012.05.12 0 0 5732

Nagyon szép lett !!! Gratulálok !

 

Majd kiváncsi vagyok a farkasotokra is :-)) ...

Előzmény: szaboildiko (5729)
TJucus Creative Commons License 2012.05.11 0 0 5731

Nembaj Ildikó, egyenlőre kétszemélyes a topikunk. De hátha erre téved azért valaki még!!

 

Nagyon szép lett a képed és tényleg nagyon gyorsan haladsz.

 

Ma voltam a fonalas barátosnémnál, megvettem a még hiányzóakat az effektek kivételével. Azokat majd egy kicsit később. De már kisilabizáltuk, hogy milyen kell. Ha megvettem osztom és majd elküldöm Neked, de addig szerintem nyugodtan csinálhatjuk. Lassan én is elkezdem, a beosztást már megcsináltam.

Most még vag egy-két kisebb munkám amit rokoni kérésre csinálok, utána nekiállok.

Előzmény: szaboildiko (5730)
szaboildiko Creative Commons License 2012.05.11 0 0 5730

Szervusztok!

 

Óóóó, hát hol vagytok kisleányok, senki nem jár erre csak a Jucus meg én?! Hát azért megmutatom nektek, készen lettem Alfonz Mucha "spring"-jével. Annyira örülök, hogy meg tudtam csinálni és már előkészitettem TJucus "wolf"-ját, igaz én fehér alapon fogom csinálni, mert nem merem vállalni a feketét.

 

szaboildiko Creative Commons License 2012.05.08 0 0 5729

Köszönöm szépen:-))

Előzmény: TJucus (5728)
TJucus Creative Commons License 2012.05.08 0 0 5728

Ildikó, körülnézek!

Előzmény: szaboildiko (5727)
szaboildiko Creative Commons License 2012.05.08 0 0 5727

Szervusztok!

 

Szeretnék kérni gyógynövényekről mintát akinek van. Köszönöm szépen. :-))

TJucus Creative Commons License 2012.05.03 0 0 5726

Szép napot!

 

Lányok, végre megjavult a levelezőm. Már nem tudom kinek mit ígértem, de légyszives jelezzétek, hogy mit is kellene elküldenem, és pótolom.

 

 

 

szaboildiko Creative Commons License 2012.05.02 0 0 5725

Rece-fice köszönjük szépen a tájékoztatást:-))

Előzmény: Rece-fice (5723)
Hamu-pip Creative Commons License 2012.05.01 0 0 5724

Jucus! Küldd el nekem is légyszives ezt az egymásra hajló lovas mintát (hörcsögölnék :)))

Innen lementve már nem látszik jól nagyitáskor a kód. Köszönöm szépen.

Előzmény: TJucus (5709)
Rece-fice Creative Commons License 2012.05.01 0 0 5723

A szép nap már adott - de legyen jó is Mindenkinek!!!

Mutatok egy csütörtöki programot - a Fonóban is kezdeményezem, h. nézzük meg együtt: lehet kérni látogatási időpontot!

Jó ötlet az öltöztethető baba - ajándék ötletnek is... Vajon kapható lesz valahol is? Vagy nem kockáztat senki...?



Meghívó kiállításra és kiadvány bemutatóra

"Egy hazában..." címmel

Zorkóczy Miklósné, a Népművészet Mestere népviseletes babáinak kiállítására a

1118 Bp. Orlay utca 2/b. alatti klubhelyiségbe(Bartók Béla út)

 

A 86 darabból álló,  magyar és  hazai nemzetiségi viseletes baba kollekció mellett  látható
 
"Öltöztessünk magyar babát"címmel
a Barta Trading Kft. által kiadott kivágható népviseletes papírbaba sorozat szakleírással, szabásmintákkal bővített kiadása

Megtekintés 2012. szeptember 30-ig csütörtökönként 14-18 óráig, más időpontban előzetes megbeszélés alapján, tel.: 20 493 5412

A kiállítást  és a kiadványt ajánljuk iskolák, pedagógusok, tanulók, a népművészet kedvelői figyelmébe!

Előzetes megbeszélés alapján kézműves foglalkozáson fogadjuk a gyermekeket

 
Kiss Áron Magyar Játék Társaság

TJucus Creative Commons License 2012.04.26 0 0 5722

Terymami! Köszönöm a dícséretedet.

 

A varrása tulajdonképpen egyszerű, van benne egy rendszer, amit ha elkapsz elég haladós. A kontúr osztott hímző dupla szálával van, a kitöltés az egyszállal.

 

Rece-fice gyönyörűen összegyűjtötte a tudnivalókat és mintákat is, ott szerintem mindent megtalálsz.

 

Előzmény: terimamy (5719)
terimamy Creative Commons License 2012.04.26 0 0 5721

Szia !

Köszönöm a válaszod. Blogodba már többször is benéztem. Sok szépséget tettetek fel .

Tegnap a keresőben találtalak meg , csak ott is angol nyelven irnak a  blackworkról.

Nekem is tetszik, gyönyörűen  himezték ki a ruhájukat az angolok is.

Legalább egyet megpróbálok készíteni. Csak be kellene fejeznem egy gobit, amit egy éve elkezdtem.

Előzmény: Rece-fice (5720)
Rece-fice Creative Commons License 2012.04.26 0 0 5720

Nézd meg Terimamy a blogomat, és a Keresgetőbe írd be a blackwork szót. 

Több bejegyzést is találsz róla, mert nagyon tetszik!

 

Különösen az angol nyelvterületen terjedt el és óriási hagyománya van a középkortól. Ugyanakkor sikerült megújítani és modern hatása van egyes változatainak...


Előzmény: terimamy (5719)
terimamy Creative Commons License 2012.04.25 0 0 5719

Szép estét !

Jucus ! Nagyon tetszik az új munkád. Nem ismertem ezt a varrást, egy kicsit körülnéztem. A keresőben megtaláltam rece-fice képtárát is. Sajnos angolul nem tudok, ezért bővebbet nem tudtam meg róla.

Szeretném megkérdezni, hogy a feltett kézimunkádban a szirmok és levelek is öltésekkel vannak ? Hiába nagyítottam, nem látom. Az összekötő szárakat igen.

Köszönöm a válaszod.

Előzmény: TJucus (5715)
szaboildiko Creative Commons License 2012.04.25 0 0 5718

Jucusom igazán gyönyörű ez a munkád, még ilyen black-félét nem csináltam sosem, de nagyon tetszik. Gratulálok!:-))

Előzmény: TJucus (5715)
TJucus Creative Commons License 2012.04.24 0 0 5717

El fogom küldeni, amit jó lesz a levelezőm.

Előzmény: _tyúkanyó (5716)
_tyúkanyó Creative Commons License 2012.04.24 0 0 5716

Hm, ne szerénykedj... Nagyon szép! A fényképen nem látszik, h el lenne nyúlva a minta.

Elküldenéd alkalomadtán a mintáját? :)

Előzmény: TJucus (5715)
TJucus Creative Commons License 2012.04.24 0 0 5715

Elkészültem a blackwork-ös munkámmal. Megmutatom, bár még nincs rendesen kivasalva. De dicsekedni akarok.

És itt látszik igazán, hogy milyen az, amikor nem igazán minőségi anyagra dolgozik az ember. Ennek a mintának négyszögletesnek kellene lenni és nem teljesen az.

 

Na meg fényképezés is hevenyészett!

 

szedit99 Creative Commons License 2012.04.24 0 0 5713

Kedves Májuska!

Valóban ritkán járok ide, pedig szeretek kersztszemezni és gobelint varrni. Csak a befejezés!! Még nagyanyám mondogatta nekem réges-régen:

-Jaj, kislyányom, te mindenbe belekapsz!

Igaz. Elkezdek valamit, találok egy szebbet, félreteszem amit elkezdtem, "most ezt, aztán majd befejezem a másikat...." Ha a kezembe kerülnek a régi terítőim, csipkés függönyeim. gobelinjeim magam is elcsodálkoztam: három gyerek, munka, tanulás mellett hogy tudtam ennyit "alkotni".

De a lényeg: Májuska, a postaköltségért neked adom a Mátrát, ne heverjen itt a fiókban. Azt hiszem  még anyámé vagy a hugáé volt. Nekik már biztos nem kell....:-(

Előzmény: Törölt nick (5698)
szaboildiko Creative Commons License 2012.04.23 0 0 5712

Rendben, örülök neki. Jó munkát hozzá és ugye majd mutatod, ha készen leszel vele?! Nagyon kiváncsi-fáncsi vagyok ám én. :-))

Előzmény: Gamgee001 (5711)
Gamgee001 Creative Commons License 2012.04.23 0 0 5711

Kedves Ildikó!

 

Köszii, megkaptam az e-mailt. - nyomtatás, fonalbeszerzés indul.

 

Az Afrikás képet küldöm, ha nem lesz szerverhiba a freemailen.

 

KÖSZI!!!

Előzmény: szaboildiko (5710)
szaboildiko Creative Commons License 2012.04.23 0 0 5710

Szervusztok!

 

Jucusom, köszönöm szépen, nem sürgős, majd, ha éppen úgy adódik, hogy minden összejön, jó lesz akkor is.

 

Adri, jelezzél, ha megkaptad a mintát, jó?-csak hogy tudjam.

Előzmény: TJucus (5709)
TJucus Creative Commons License 2012.04.22 0 0 5709

Íme itt a minta is. Kicsit lekicsinyítettem, hogy ideférjen. Remélem olvasható. Ha nem akkor később küldöm majd.

 

 

 

 

 

A fonalszámozás a Dimension sajátja, ha nincs átváltód, előkeresem, nekem valahol van.

TJucus Creative Commons License 2012.04.22 0 0 5708

Szép Estét!

 

Ildikó! Elküldöm majd a mintát, de egyenlőre valami baja van a levelezőmnek, nem tudok fogadni. A "szerelőm" a fiam pedig éppen nem ér rá.

 

Én igazából még kislánykoromban a hímzéssel kezdtem, ez a szerelem azóta is megvan, horgolni csak felnőtt fejjel tanultam meg. CSipkét meg csak mostanság, mióta fórumozok.

 

Hát tudod az idővel én pedig nagyon hadilábon állok, nagyon jó, hogy közel a család, de ez néha akadályoz is. Persze ez nem panasz, az a jó, hogy bármikor tudok segíteni. Nekem is rengeteget segített anno anyukám, mikor a gyerekek kicsik voltak.

Ma éppen az egész napomat ott töltöttem, mert a nagyobbik unokám belázasodott, az egyébként beígért programot meg a kicsivel nem akarta lemondani a lányom.

Jót moziztunk a lánnyal.

 

Felteszem ide a mintát, ha nem jó majd küldöm.

Ez a színkódja, a mintát még nem tudom idetenni, de próbálkozom.

Előzmény: szaboildiko (5707)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!