Keresés

Részletes keresés

utazo idegen Creative Commons License 2013.06.12 0 0 43496

A tenger 20.4 fok

utazo idegen Creative Commons License 2013.06.12 0 0 43495

Szia! Szozopol kicsit nyugisabb mint napospart. Nagyokat lehett sétálni az ó városban meg az új városban. Ó városból kb 10 perc a séta az új városba. tudnám ajánlani a szozopol körüli hajókázást ami kb 1-másfél óra hosszú. Busszal eltudtok menni a Ropotámo folyóhoz. Ez egy dzsungel folyó ami a rezervátumon keresztül a tenger torkolatig visz ki meg vissza. Ha egy kicsit csatangolni szeretnétek akkor menjetek Primorszkoba v Carevoba. Primorskoba van egy nagy csuszda park.A szálloda nagyon szép és a tengerre néző terasz van . Este nagyon szép a vár  . A vár sétány végig követi a tengert sok kis étteremmel aminek a teraszai  is a tengerre néznek. Sok a bazár meg az ajándék árus. Akkor szárnyashajó megy Burgaszba Nessebárba Pomoriébe indul szozopolból

Előzmény: szu02 (43486)
gradinar Creative Commons License 2013.06.12 0 0 43494

higgyj = higgy

 

G.

Előzmény: gradinar (43493)
gradinar Creative Commons License 2013.06.12 0 0 43493

Ne higgyj Sztivinek. A valóság az, hogy este fél nyolc után a város utcáin végeláthatatlan sorokban horo-znak az emberek, amit a külföldieknek kötelező kézen állva csinálni.

 

G.

Előzmény: szu02 (43486)
gradinar Creative Commons License 2013.06.12 0 0 43492

Istenemre, ezt mintha a soknevű barátunk írta volna!!

Ki lehetne fejteni a blogodban!!

 

G.

Előzmény: stevie-13 (43490)
stevie-13 Creative Commons License 2013.06.12 0 0 43491

:-)

 

Előzmény: stevie-13 (43490)
stevie-13 Creative Commons License 2013.06.12 0 0 43490

A naposparthoz képest Szozopol mennyire nyugisabb? Azért esténként van élet ott is?

 

 

Hogyne! Minden áldott este izgalmas dominópartik zajlanak, be lehet ülni a helyi asszonykórus próbáira, és minden harmadik napon még szalonnasütés is van (ha visztek szalonnát). A nyári időszakban a könyvtár is nyitva van este hétig!!!

 

Ha szerencsétek van, kifogjátok az évente egyszer megrendezett falunapokat, ahol megismerkedhettek a helyi népi szokásokkal, például a híres fáranéző versennyel. Az izgalmas összecsapások során a versenyzők leülnek egy-egy fa elé, és a startpisztoly eldördülése után rögtön elkezdik nézni a fát. Az est fénypontja a hagyományosan a szozopoli falunapon megrendezett Bolgár Légkalapács Bajnokság döntője, ahol az ország legnagyobb légkalapács sztárjai mérik össze tudásukat távolsági-, mélységi és hangossági versenyszámokban.

 

 

 

Előzmény: szu02 (43486)
rebkaa Creative Commons License 2013.06.12 0 0 43489

Az ingyenes poggyásznak csak a mérete van meghatározva 42x32x25cm, gyakorlatilag egy kis hátizsák ha a wizz-re gondoltál

Általában ránézésre már megítélik, hogy belerakatják-e a ketrecbe , ha igen, akkor persze szigorúan veszik.

2 hete egy olasz vágott le egy kisebb fajta akciójelenetet , mert fizetnie kellett. Egy ott lévő fémoszlophoz csapkodta a táskáját, letörte a kerekeit és közben (gondolom) szidta a Wizz összes felmenőjét. Nem is ment Rómába, elvezették a biztonságiak.

Amikor nagyobb volt a csomagméret, akkor egy nagyobb hátizsákkal utaztam és egyszerűen ráülltem ha neccesen ment bele a ketrecbe, mindjárt befért.

Nekünk az elmúlt két év  38 utazása alatt egyszer Barcelonában pakoltatták át a 4 gyerek és a mi kézipoggyászunkat, de csak azért mert volt akié 10,2 és 10.3 kiló volt. Akkor még nem volt online chek-in BCN-ben, ezért mérték a súlyt a pultnál. Egyszer pedig Rómából hazafelé mértek a ketreccel, de ott általában is sz@roznak.

Szóval ha egy kis hátizsákba pakolsz, akkor biztos nem lesz gond.

 

Nem mutat egyáltalán rossz időt,  a jövő hétre, nekem a 28-29 fok már sok is:) Hát... a víz hőmérsékletben nem bízom ennyire, de ameddig mi be szoktunk menni  a tengerbe, ott felmelegszik.

 

 

János 2 Creative Commons License 2013.06.12 0 0 43488

2012-ben már kifelé volt egy kis szőrözés. Egy hölgy először szemre megnézet néhány csomagot, majd két csomagot belegyömöszöltek a "fakkba", megfeleltek. Szerintem senki ne kockéztasson és a kisméretű kézipoggyász ne lépje túl a megadott méreteket, mert sokba kerülhet. A súlyt nem tudom, de talán 10 kg senki nem vette vissza.

 

Üdv

Előzmény: moni31 (43487)
moni31 Creative Commons License 2013.06.12 0 0 43487

Sziasztok!

Milyen a víz?

Tudtok róla némi infót jövő héten megyünk és kicsit aggódom de tuti jó időnk lesz!

 

 

Kérdésem az ingyenes pogyász milyen súlyú lehet?

mennyire ellenőrzik a méretet?

 

Köszi Móni

szu02 Creative Commons License 2013.06.12 0 0 43486

Sziasztok!

Mi Jún. 21-én indulunk Szozopolba, busszal. A Robinson Toursal(tavaly is velük utaztunk napospartra, nagy aranyosak,segítőkészek voltak.)

A Hotel Hérába foglaltunk szállást. Valaki esetleg tud valami infót erről a szállásról?

A naposparthoz képest Szozopol mennyire nyugisabb? Azért esténként van élet ott is?

Milyen fakultatív programokra érdemes elmenni Szozopolba és környékén?

Illetve aquapark van-e a közelben? Tavaly a Nessebari-ba voltunk, nagyon jó volt. :)

Az időjárás miatt meg kicsit aggódok :( 

Köszönöm előre is a válaszokat.

 

stevie-13 Creative Commons License 2013.06.12 0 0 43485

2, 5 órát utazni egy ugyanolyan aqaparkért, ami az Aranyparton is van:)

 

 

Aranyhomok... Aranyhomok...Aranyhomok...Aranyhomok...Aranyhomok...Aranyhomok...

Aranyhomok...Aranyhomok...Aranyhomok...Aranyhomok...Aranyhomok...Aranyhomok...

Aranyhomok...Aranyhomok...Aranyhomok...Aranyhomok...Aranyhomok...Aranyhomok...

Aranyhomok...Aranyhomok...Aranyhomok...Aranyhomok...Aranyhomok...Aranyhomok...

Aranyhomok...Aranyhomok...Aranyhomok...Aranyhomok...Aranyhomok...Aranyhomok...

Aranyhomok...Aranyhomok...Aranyhomok...Aranyhomok...Aranyhomok...Aranyhomok...

 

:-)

 

Előzmény: rebkaa (43483)
pamag Creative Commons License 2013.06.12 0 0 43484

A Bulgária light c. topikban évek óta oldalakon keresztül tárgyalták a témát.

 

Levát Bulgáriában válts.

Itthon nincs olyan árfolyamon, hogy megérné. (És viszont, forintot se vigyél ki.) A legtöbbet akkor buksz rajta, ha itthon váltod ki az egészet. Egy keveset talán érdemes, hogy legyen már a megérkezéskor is. Néhány pénzváltónál van leva. Banknál nem is érdemes kérdezősködni, mert jóval nagyobb jutalékkal dolgozik.

Ha OTP-s vagy, akkor a legjobban akkor jársz, ha kint DSzK automatából veszed ki az egészet. Mivel a bank az OTP-é, a pénzfelvétel költsége összesen 1 euró.

Esetleg más banknak is vannak ingyenes vagy olcsó pénzkivételi lehetőségei a saját bankjaiknál, ennek utána kell nézni, mert változik is.

Vagy itthon eurót vegyél, amikor éppen normális az árfolyam, kint jól váltják. Csak a váltási trükkökre kell figyelni, keresd ki a témát a másik topikban, sokat írtak róla.

Előzmény: m.katalin64 (43482)
rebkaa Creative Commons License 2013.06.12 0 0 43483

Köszönöm a segítségeteket.

Már csak azt kell kinyomozni, melyik busszal menjen el a férjem a Katedrálishoz, ahol átszáll st. Konstantin felé.

50 levát végül vettem tegnap(157ft), az nekünk  is bőven elég lesz a 3 gyerekkel  Várna reptérről a 409-es buszra és a férjemnek Burgaszból -Várnába.

Elkezdtem összseszedni a cuccokat, pár nap múlva indulunk. Nekünk nem probléma a Wizz"övtáska" egy hétre, utazunk gyakran. Van azonban egy kamasz leányzóm akinek a kozmetikai neszszere lassan súrolja ezt a kategóriát:) Erős rovancsolás következik...

 

Érdeklődnék még, hogy a távolsági buszokon esetleg létezik-e külföldiekre is érvényes gyermekkedvezmény? Ennek nincs jelentősége Várna reptér-st. Konstantin  viszonylatban(talán 1.6 leva a jegy), de most azzal a bombasztikus ötlettel álltak elő a kisebbek, hogy menjünk le  a Naposparton lévő aqaparkba és találkoznak az  épp ugyanakkor ott nyaraló barátnőkkel... Remek ötlet, nem mondom 2, 5 órát utazni egy ugyanolyan aqaparkért, ami az Aranyparton is van:)

Na majd meglátjuk... 

 

Előzmény: stevie-13 (43481)
m.katalin64 Creative Commons License 2013.06.12 0 0 43482

Kérlek benneteket, segítsetek!! Jövő héten megyünk Bulgáriába,Pomoriebe.

Nagyon tanácstalan/tudatlan vagyok,hol váltsak levát??!!Itthon a bank azt mondja nincs levája, de ha eurót váltok, kint pedig majd az eurót levára, akkor bukom rajta! Azt szeretném tudni, hogy ha Ft-ot viszek ki, azt átváltják-e nekem levára "csont nélkül"?! Nem szeretnénk pénz nélkül maradni. Már minden lehetséges internetes oldalt (pld.a DSK Bankét is) megnéztem, de semmi útmutatást nem találtam!! Kétségbe vagyok esve!! Aki tud, segítsen!!

Köszönöm, Kati

stevie-13 Creative Commons License 2013.06.12 0 0 43481

булевард „Владислав Варненчик“ 158

 

("bulevár Vladiszlav Varnencsik")

Előzmény: stevie-13 (43479)
János 2 Creative Commons License 2013.06.12 0 0 43480
Előzmény: rebkaa (43478)
stevie-13 Creative Commons License 2013.06.12 0 0 43479

Mi a buszállomás neve, hogyan keressek rá a google maps-en?

 

 

"Avtogara"

Előzmény: rebkaa (43478)
rebkaa Creative Commons License 2013.06.12 0 0 43478

Tudnátok nekem segíteni, hogy Várnában hova érkezik a Burgas-i busz?

Mi a buszállomás neve, hogyan keressek rá a google maps-en?

Móni Nagyné Kocsordi Creative Commons License 2013.06.11 0 0 43477
Kis családom első bulgár útját tervezzük neszebár hotel arsenálba.ki volt már itt? Vélemény?
tbajusz Creative Commons License 2013.06.11 0 0 43476

Köszönöm szépen! Addig olvasgattam, hogy közben találtam erről hozzászólást, lehet pont a tiéd is közte volt!

 

Előzmény: GYURMÓKA (43475)
GYURMÓKA Creative Commons License 2013.06.11 0 0 43475

Szia !

 

Egy régebbi hozzászólásomból: 

 

A reptérről a Napospartra a 10-es számú busszal lehet eljutni,a reptérről kijövet át kell menni a felüljáró alatt a körforgalom túloldalára. (nem jobbra,-mert az a megálló Burgasba visz) hanem a túloldalon balra. Nem bonyolult. A jegy 6 leva/fő (kb.3 euro)


A busz kb 40 percenként jár, van kalauz , tőle kell a jegyet megvenni (legyen nálatok kevés leva, a reptéren nem érdemes váltani. ) 

 

A taxi nem olcsó,a reptérről különösen nem. Ugyanaz a helyzet, mint  Ferihegyen , ha nem vigyázol, jól átvágnak. Csak óvatosan, Stewie előzőleg leírta, mennyi a reális ár (ha jól emlékszem 50 leva), alkudozni kell !

 

 

üdv

Gy

Előzmény: tbajusz (43470)
utazo idegen Creative Commons License 2013.06.11 0 0 43474

Nono04 Creative Commons License 2013.06.10 0 0 43473

Nálunk csak a lányom válogatós nagyon, nála volt, hogy necces volt az étkezés. Nem tetszett neki a tészta, mindenben talál kifogást.... Volt szezámmagos rántotthús, hasábbal, spagetti... (többször is) Szerintem mindig találni valamit. Ha nem, saláta meg süti mindig volt... 

Mindig volt tiszta törölköző, volt, hogy nem vitték el aznap a használtat (mondjuk kint hagytuk száradni), de azért még másnap azzal is lehetett zuhi után törölközni... Tehát volt, hogy dupla annyi volt a szobában, mint ahányan voltunk... Tehát tisztát mindig adtak. Mi csak a strandtörölközőket hoztuk itthonról...

Előzmény: klebicica (43453)
adnaw Creative Commons License 2013.06.10 0 0 43472

Mi is busszal megyünk a reptérről, GYURMÓKA írta hogy a 10-es busz visz közvetlen a reptérről, de pár oldalt ha visszaolvasok T-boy01 is tett fel egy linket.

Előzmény: tbajusz (43470)
solozo Creative Commons License 2013.06.10 0 0 43471

Évek óta lutri a június. Bulgáriában is. Sosem mennék ilyenkor, a szeptember is tutibb az utóbbi tíz évben.

Előzmény: klebicica (43452)
tbajusz Creative Commons License 2013.06.10 0 0 43470
Sziasztok!
Nekem is hasonló kérdésem lenne. Burgas repülőtérről szeretnék busszal eljutni a naposparta.
Megy busz közvetlenül, vagy be kell menni pl. a busz pályaudvarra? Meyik jelzésű buszt kell keresnem?

Ha nem lenne drága a taxi az is jó lenne, de ha könnyen eljutok szállodához busszal mennék...

Aki már utazott így naposparta kérem segítsen! Köszönöm
adnaw Creative Commons License 2013.06.10 0 0 43469

:) azt nem tudom hogy mennyit kell menni, de lehet látni a számokat

Előzmény: s_ildiko (43468)
s_ildiko Creative Commons License 2013.06.10 0 0 43468

Ha jól látom akkor az 1-es busszal kell menni azt tudod,hogy kb. mennyi idő és hanyadik megálló lehet rendesen látni nehogy túl mennyünk.

Előzmény: adnaw (43467)
adnaw Creative Commons License 2013.06.10 0 0 43467

ARDA ez a közeli hotel és egyben a buszmegálló neve a Baikalhoz legközelebb, kb. 2 perc séta.

http://www.sbavto.com/en/index.php?option=com_content&view=article&id=45

Előzmény: s_ildiko (43466)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!