Keresés

Részletes keresés

MyBaby Creative Commons License 2007.02.21 0 0 5320
Örülök, hogy Nojka jobban van!
Nekünk megérkezett a Quinny Buzz, délután nagyot sétáltunk.
Első tapasztalatok: Szuper! Olyan mint amire számítottam.
Ha valaki becsábul, szívesen megadom az olcsó beszerzőhelyet.
Mellékelem az első babakocsizást megörökítő fotót.
neglom Creative Commons License 2007.02.21 0 0 5319
Ezt jó hallani!!! Ha Nojka meggyógyul, és nekem is lesz szusszanásnyi időm, meglátogatunk ám benneteket!
Előzmény: borcsi555 (5318)
borcsi555 Creative Commons License 2007.02.21 0 0 5318
Benikének gratula! Úgy néz ki megmarad a rosszcsontom, ma már fenekesül felforgatta a lakást.
Shaish, azért gyere néha, amúgy meg jó költözést!
borcsi555 Creative Commons License 2007.02.21 0 0 5317
köszi szépen!
Előzmény: ertal (5313)
shaish Creative Commons License 2007.02.21 0 0 5316

És remélem Nojka most már teljesen rendben lesz, nem ijesztgeti többé a családját.

Durva helyzet lehetett a kórházban....szegény picik...

 

shaish Creative Commons License 2007.02.21 0 0 5315
Jajj, még Mackóúrral alvó Petinek akartam puszit küldeni, szuper kép!!!
shaish Creative Commons License 2007.02.21 0 0 5314

Sziasztok,

 

BömböliHanka irtó helyes még így sírva is:)) kár h hang nincs hozzá.

Ami nem kell, az nem kell, egyértelmű a kisasszony.

 

PocakosBeni laza, biztos klassz volt a kis pihi!

Foghoz gratula!

 

Zsuzsa, ha kell hát kell a szteroid, kúraszerűen, leviszi a gyulladást, aztán utána minden egyébbel lehet karbantartani, remélem szépen elmúlik.

Nálunk egyelőre szép a bőre, nem is tudom igazán h mitől javult meg....

 

Fogak, most éppen 6 jön egyszerre, 2 várakozó állásponton sztem az is elindul hamarosan. De nem igazán viseli meg, néha picit nyűg és mutatja, semmi több. Maradjon is így:).

Alvás is rendben, úgyhogy csak nézek h miket rendeznek éjszakánként a kicsik, hát kitartás csajok, én is tuti hulla lennék ha kelni kellene....

Álompor a kis baglyoknak!

 

Én most belevetem magam a költözésbe, párom szabin, már pár dobozt átvitt, délután mi is átmegyünk kicsit rámolgatni....egy darabig nem tudom hogy leszek, ott még nincs net, de majd azért benézek....

 

Szép napot,

 

shaish

 

ertal Creative Commons License 2007.02.21 0 0 5313
Utánfutó-ügyben méltem!
Előzmény: borcsi555 (5307)
neglom Creative Commons License 2007.02.21 0 0 5312
Beninek kibújt az első foga!!! (Ehhez képest aludt este 9-től reggel fél 10-ig :)))
MyBaby Creative Commons License 2007.02.21 0 0 5311
Jó reggelt,

Neglom örülök, hogy jól sikerült Zalakaros.
anyukám is 1 hete ott van ...és még 1 hetet marad.
Bobi is ott fürdőzött először.

Beni nagyon lazaaaaaaaaaaaaa!

Mi mázlisták vagyunk, mert Bobi 20h kor feküdt le aludni és 7:30kor ébredt!!!!

Zsuzsa89 Creative Commons License 2007.02.21 0 0 5310

Gondolkoztam ezen a szteroid dolgon...  adok neki egy esélyt :)

igazából tetszett a doki tálalása... mert magától kérdés nélkül mondta, hogy ebben a krémben lesz egy kis szteroid, tényleg csak kicsi, de szükséges, mert nagyon csúnya a bőre a Rékának... szeretem, ha egy doki őszinte.  ezzel egyértelművé tette számomra, hogy ő sem szteroid-rajongó, de ha kell,hát kell...

ennél a dokinál voltam én egyszer szoptatás alatt, mert a körömgombámmal akartam valamit kezdeni, de ő lebeszélt, mert hogy minden gyógyszer árt a szoptatásnak... szóval úgy tűnik, azért az ember is fontos neki, nem csak a gyors eredmény... 

 

éjszaka... Réka tegnap reggel óta takonykóros...  napközben csak másfél órát aludt, este altattam másfél órát... éjjel vagy ötször kellett hozzá felkelnem, igaz, max 25 perc alatt mindig visszaaludt... reggel 6 óta fönn, most meg kidőlt, úgyhogy leraktam aludni...  szerintem van egy kis hőemelkedése, remélem, nem megy nagyon föl a láza... majd megmérem, ha gyanús lesz... :(((

 

egyébként sógornőm most ment be a kórházba szülni, úgyhogy nemsokára Rékának megszületik a második uncsitesója:  Fábián Napsugár!!!!   (nemhivatalosan: kis Sugi)  :)))))))))))

 

 

 

tracy71 Creative Commons License 2007.02.21 0 0 5309

Borcsi! Sok igazság van abban, amit írtál. Erről olvastam is, csak így a gyakorlatban kicsit drámaibbnak tűnik (nekem).

Gyermek jól van? Örülök hogy a leletek jók lettek.

Előzmény: borcsi555 (5307)
borcsi555 Creative Commons License 2007.02.21 0 0 5308
Én nem merném szteroidossal kenni. Annyi rosszat hallani ezekről..
Előzmény: Zsuzsa89 (5296)
borcsi555 Creative Commons License 2007.02.21 0 0 5307
Jó reggelt
Eszméletlen jó képeket tettetek fel. Bőgő masinák, öregmedvés alvók,laza nagyfiúk.. csúcs!
Monyesz: én még nem láttam ezt a bicajos képet, de láttunk már ilyen járgányt és a férjem is én is vágyunk egyre, lévén nagy bringatúrások vagyunk. Mikortól meddig jó ez az utánfutó? Most nyáron sajnos nem lesznek nagy túrák a pocakom miatt, de férjem így is vinné már a lányt. Nekünk is a sátorhangulat jön be a wellnessel szemben:)) Sztem a gyerekeknek főleg:) (thaiföldön vettünk egy sátrat, 2 hónapig a legcsodásabb helyeken ébredhettünk, fotók alapján 4 csillagos szálloda ablaka:)
Tracy: Nagyon szörnyű napokat élhettek át.. nálunk is van ilyen néha, sztem ez is egyfajta fejlődési ugrás, olyan sok új tudománya van hirtelen Balázsnak, hogy nem tudja feldolgozni, ezért zaklatottan alszik. Persze ez csak az én elméletem, lehet, hogy marhaság.. tuti elmúlik.

Ja igen: vizelet negatív, vérkép jó. Most épp jól van, de már nem kiabálom el.
tracy71 Creative Commons License 2007.02.21 0 0 5306

Sziasztok!

 

Hát úgy ahogy, de eltelt ez az éjszaka is. Egész nap nem aludt semmit, de este 8 körül el tudtuk végre altatni. 4-ig aluldt, akkor volt egy szösszenésnyi felriadás, aztán kislámpa fényénél szépen visszaaludt. Most is alszik.

 

Ertal: valami hasonlót próbáltunk ki mi is. Őt befektettem a kiságyba én meg lefeküdtem a kanapéra és "szemeztünk egymással". Aztán egyszer csak elaludt.

 

Ja és még egy dolog. Tegnap esett le a tantusz!

Apósékra rá lett  bízva vagy 2-3 hete, hogy vigyázzanak rá és este fektessék le aludni, mi színházba mentünk apával.

Mindent elmondtam, mit hogy csináljanak: etetés, meseolvasás kislámpa fénye mellett, aztán puszi, irány az ágy (nincs ringatás, ilyesmi, magától alszik el).

CSAK ÉN BAROM nem tettem említést arról, hogy a kislámpát kapcsolják le!(számomra evidens) Hát nem úgy hagyták???!!!

10 körül értünk haza, Balázs szobájában világosság: rögtön arra gondoltunk, hogy gáz van. Gyorsan besiettünk.

Erre ők nagy ártatlanul mondták, hogy hát én nem mondtam nekik, hogy kapcsolják le a lámpát, így amellett aludt el Balázs. De alszik.

Szóval azóta küzdünk éjszakánként, szépen erőteljesebben. És ez csak tegnap este jutott eszembe, mikor visszagondoltam arra, hogy az utóbbi napokban hetekben min is változtattunk. Lehet, hogy semmi köze a mostani alvászavarhoz, de lehet, hogy mégis. 

 

Eltal, Monyesz: nagyon édi a vénmedvével a gyermek! A sátras képeket még nem láttam, de tök jó, hogy ennyi gyerekkel kirándultok! Biztos nagyon élvezik!

 

Mybaby: nagyon találó a szöveg a kép mellett. Nálunk is van mostanában hasonló szituk.

 

Kismica: te is tanulsz? Jó munkát a szig.-hoz! A biciklis ülésbe úgy hallottam, hogy attól kezdve teheted be, amikor már magabiztosan tud ülni. De én se próbáltam még és nem is raktam volna be ezidáig. Majd tavasszal próba.

 

Zsuzsa: De jó nektek! Legalább kikapcsolódtatok egy kicsit. Megünnepeltétek kettesben lányotok szülinapját? Hűűűűű

 

Ancsúr Creative Commons License 2007.02.21 0 0 5305
Ja és a bőr elvékonyodásához vezet(het) a tartós használat. A hajszálerek kitágulnak, pigmentációs zavar szintén lehet. Ezért tilos arcra, nyakra kenni! A bőrgyógyász szerint ez a mellékhatás nem számít, szerencsére fiú, nem lesznek párkapcsolati gondja ilyen szépséghibákkal. Nálunk a csuklóján valóban elvékonyodott a bőr, ez is közrejátszott abban, hogy a homeopátia felé fordultam. Viszont a Ligetszépe olajat tényleg érdemes kipróbálni, lehet, hogy csak az a zsírsav hiányzik a szervezetéből, ami a bőr hidratálásáért felelős. (napi 10 csepp)
Előzmény: Ancsúr (5304)
Ancsúr Creative Commons License 2007.02.21 0 0 5304

Többek között azért nem szeretjük a szteroidot, mert hatással van a növekedési hormonokra:-( Valamint órák alatt javít a bőr állapotán, de elfedi a szervezetben zajló folyamatokat. A kikevert krémek mellékhatásai (talán) elenyészőek. DE! A mi bőrgyógyászunk lazán felírt olyan krémet is, amiről a gyszerkutatóban dolgozó rokonunk lebeszélt, a gyerekorvosunk pedig azt mondta rá, hogy ezzel még magát sem kenné....

Én is használtam kikevert krémet mindkét gyerekemnél. A nagyobbiknál tényleg nem jöttek vissza a foltok, a kicsinél viszont igen. Nyilvánvalóan nála nem folytattam.

Előzmény: Zsuzsa89 (5296)
ertal Creative Commons License 2007.02.21 0 0 5303

Monyesz: ertal elolvasta a hsz-okat, részben megbízásból írok, ô inkább alszik :-(

 

kismica, a kenyérnek semmi baja sem lesz - az egyetlen hátrány, hogy ott kell maradnod, hogy a megfelelô percben vedd ki a lapátot.

Kerékpár: mi négy hónapos korában vittük Petit a Balaton-felvidéki kerékpártúránkra, de utánfutóban. Emlékezetem szerint a képet akkor is feltettük, de most témába vág - aki látta már, attól elnézést kérek. Ha viszont csak pár km-es körzetben közlekedik valaki kerékpárral, akkor tényleg hamarabb lehet az ülésbe rakni, óvodába már így vittem a nagyokat, akár kettôt egyszerre.

 

neglom, Beni nagyon lezseren adja elô! (Akik a hotelre kíváncsiak: megnéztem, de a www-t is be kellett adni a linkbe, különben nem találta.) Tényleg jó helynek látszik, de nagyon nem a mi világunk: lassan már a kempingekrôl is leszoktunk. Nálunk a luxus felsô foka az, hogy kispárnát is viszek a sátorba, amikor vadkempingezni megyünk :-) Idén nyárra is ilyen utat tervezünk, bár nem olyan vadat, mint másfél éve a "járjuk be Törökország ázsiai részét két hét alatt" akciók volt...

 

Maciölelôs kép: most irigy vagyok, mert azt ertal csinálta :-(

Bosszúból elárulom, hogy ez nem is maci, ez egy vén medve, jóval elmúlt huszonöt éves...

 

 

 

 

Előzmény: kismica (5300)
neglom Creative Commons License 2007.02.20 0 0 5302
Sziasztok,

NOJKÁNAK JOBBULÁST!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Köszöntéseket köszi! Rékusnak utólag is nagyon boldog szülinapot!!!!!

Mi épp lazulni voltunk, ha kerestek Mo.-on abszolut bababarát helyet, íme: http://karos-spa.hu Szenzációs 5 napunk volt!!! :-)
Íme egy kép a lazuló Beniről:

MyBaby Creative Commons License 2007.02.20 0 0 5301
Júj ez a macit ölelő kép töröl!!!!!

Nagyon kedvenc!!!

Apropo, maci18? Neglom? Tória?
Előzmény: ertal (5299)
kismica Creative Commons License 2007.02.20 0 0 5300

Köszi :) Eg yismerősöm mondta (4 gyereke van), h ő mikortól ülni tudtak, vitte őket... Ez nekem erősen korainak tűnt (Matyit 5 hónaposan???), jó lesz 2 éves kortól ;)

 

A dagasztás utáni kivétel nagyon jó ötlet! Nem punnyad össze a kenyér, ha benyúlkálok?

 

Hogy öleli azt a macit!!!

 

 

Előzmény: ertal (5299)
ertal Creative Commons License 2007.02.20 0 0 5299
Kismica,
biciklisülésben szerintem csak 2 éves kortól lehet vinni a dedet. Monyesz szerint jól bekötve hamarabb is, de ... nem látod, mert hátul van!
Sikér kapható a bioboltokban szejtán (búzahús vagy mi) néven. Egy örökkévalóságig elég. Általában 1 kiskanálnyi megy egy kenyérbe. A keverölapátra két megoldás: 1. vársz, míg kicsit kihül a kenyér, és müanyag kiskanállal (teflonvédelem) kikaparod; és a tuti: 2. a 2. dagasztás után belemászol a gépbe kézzel, és kiszeded. Akkor tud kelni, sülni, és csak egy kis luk lesz az alján.

tracy,
részvétem az altatásért. Melléfeküdni az ágyon kívül? Én szoktam, és bedugom a kezem. Maga alá szokta gyürni... :)

borcsi,
most már csak kisütnek valamit! Jó, hogy hazavitted.

shaish,
drukk a költözéshez!

MyBaby,
szerintem is tök jó ez az evés. Peti is kb. ennyit és így. A tápszeradagunk mindig kisebb. Bögö Bobi csúcs!

Rolinak, Beninek boldog hófordulót!

És a bónusz:

kismica Creative Commons License 2007.02.20 0 0 5298

Huu, Borcsi... Nagyon jól tetted, hogy hazavitted!

(Anno a húgommal voltam pár napig kórházban (18 év van köztünk), borzalmas, miket tesznek/nem tesznek a gyerekekkel, ha nincs ott a szülő. 1. éjszakát én is széken aludtam... Ez 13 éve volt, nem hiszem, h javult a helyzet...)

 

Valamit félre értettetek :) , a lakásról nem akarok mondani semmit, másik front sajnos most tuti 0.

 

Ertalék, mikortól lehet biciklis ülésben vinni gyereket? Mert most kicsit kísértésbe estem, milyen jó is lenne nyáron néha úgy járni...

 

Még az nagy evő Matyi is sztrájkol néha, most épp a tökfőzelékre, csak a felét ette meg, mondjuk drákói voltam, nem kapott mást, csak rendes időben uzsit :)

Matyi napi adagok:

-reggeli táp 240 ml

-tízórai vagy 250/300 ml darált gyümi Holle akármivel vagy banán+kiflivég/anya sütötte kenyér

-ebéd 250-300 ml főzi valamivel

-uzsi hasonló, mint a tízórai

-vacsora 240 ml táp.

 

Tápszer: májusig semmi tejféleség, mivel a Beba HA 2-től nincs gond, így reggelre kap szójásat, este ezt (ennek az ára lett horror), mivel aggódtam, hogy kevés állati fehérjét eszik.

 

No, nekirugaszkodok a szigorlati beadandóimnak, holnap/holnapután fel kellene adnom.

 

Maci??

 

Mybaby, mindig meglepődök, mikor látom az etetőszéketeket, h nem Matyi ül benne :)))

Zsuzsa89 Creative Commons License 2007.02.20 0 0 5297
Rolinak, Beninek boldog hófordulót!
Zsuzsa89 Creative Commons License 2007.02.20 0 0 5296

No, anyukám meg anyósom is itt volt tegnap-ma, úgyhogy nem nagyon volt időm írni...

Tegnap voltunk védőnéninél, 1 éves kontrollon...  háááááát... ezért el se kellett volna mennem, a súlyát bediktáltam, a hosszát megmérték (fekve!), és megkérdezték, hány foga van... és akkor kérdezem a védőnőt, hogy ennyi volt?  ennyi!  ja, a kiskönyvem szóba se került...  hát több, mint csalódott voltam, dehát biztos csak túlparázom.

 

Tegnap este párom elvitt vacsizni (ezért sem fórumoztam), a Tortugában voltunk... strucclevest ettem és asztaltszilvával, fügével töltött pulykát almamártással és burgonyafánkkal... nyammmm

 

Ma elvittem magán-bőrdokihoz Rékát, kaptunk egy kevert krémet (ami pici szteroidot is tartalmaz), és phenistil csepp a viszketés ellen napi 2x. kajához semmi köze a dolognak, csak ez a fránya ekcéma súlyosbodott...

Mit is kell tudni a szteroid-cuccról? miért is nem szeretjük?

 

 

 

 

 

 

Zsuzsa89 Creative Commons License 2007.02.20 0 0 5295
MyBaby, bocsi, de az a bőgős kép nagyon édes!!!! ez itt az asztalon kinek a lába? :)))
Előzmény: MyBaby (5294)
MyBaby Creative Commons License 2007.02.20 0 0 5294
Jaj Borcsi ez borzasztó lehetett. Még kó, hogy hazavitted nojkát.
Szívzörej miatt ne legyél ideges. Ez általában kamu.

Remélem a pisiből és vérből látnak vmit.
Nem meséltem nektek, de a következő képpen indultunk el Bp-ről jan. végén.
Kedden a tök egészséges gyereket kivittük Anyósékhoz. Másnap autót bekapokoltuk férjjel, hogy go Espana. Reggel hívtuk Anyósékat, Bobi jól van, eszik, iszik, alszik, jókedvű, csókolom.
Indulás előtt 1 órával hív anyósom, hogy hát...ő...a gyerek 38 fokos lázas.
Na tűz be a csurig pakolt kocsiba, irány Bp másik vége.
Gyerek foltos, kába, forró. Lázkúpot a fenekébe, ettől szépen lement.
Nem tudtam, hogy mit csináljak? A férjemet nem akartam elengedni egyedül, a gyerekemet nem akartam otthagyni betegen.

Gondoltam felhívom az arany körzeti gyerekorvost, hogy mit mond.
Tök jó fej a banya, tudta , hogy mi a pálya. (hozzáteszem egy ideje tömöm zsével is)
Mondta, hogy nyugodtan induljak el a férjemmel, mert a gyereknek nem lesz semmi baja. (igaza lett mondjuk, többet nem is volt lázas!)
Kérdeztem, hogy milyen járvány van amúgy és a következőket mondta. Borcsi figyelj!

3-4 napos szinte csillapíthatatlan magas láz, semmilyen más tünet nincs
utána takony egy pár napig, majd hörghurutos, köhögés maradvány.

Bobinak szerencsére télleg semmi baja nem lett, nehezen, de elindultunk. Kb óránként hívtuk őket, lassan az agyukra mentem.
Szóval ezt csak azért meséltem el, mert a dokim ilyen járványról mesélt.


samu mama:
Ha a bogyó nem kér enni, akkor nem kér. Se darabosat, se folyósat. Érthető????
Előzmény: borcsi555 (5290)
tracy71 Creative Commons License 2007.02.20 0 0 5293

Vagy negyed órája jöttünk haza a sétából (babakocsi nálunk jan.eleje óta félretéve, azóta lábon sétál), de igazából kínlódás volt a séta is. Hol menni akart a sárba, fűbe, hol meg anya karjában akart lenni. Most ismételten fent üvölt a szobájában.

Már a Suttogó fajta módszert is kipróbáltam: kicsit játszani vele, aztán néhány percre egyedül hagyni, aztán vissza, aztán megint hosszabb időre magára hagyni, stb.....

De ő csak kitartóan bömből a Mici mackó és kutyus pajtás társaságában. Teljesen kivagyok és még tanulnom meg könyvelnem is kellene. Természetesen ilyenkor senki nem kínálkozik, hogy segítségemre legyen (na most aztán jól kipanaszkodtam magam). Megyek vissza bölböldéhez. Kiveszem és hagyom játszani a szobájában. Hátha estig kibírja és "hátha" éjszaka békén hagy!

No pá mindenkinek!

 

Borcsi jobbulást a gyermekednek!

Előzmény: Gyáva Nyúl (5291)
borcsi555 Creative Commons License 2007.02.20 0 0 5292
http://www.huaren.com/UnitedNations/photo-1.htm
Na erre varrjunk gombot! Íme az ember!
Gyáva Nyúl Creative Commons License 2007.02.20 0 0 5291
tracy, és ha ilyenkor kivinnéd sétálni? vagy az ilyen nagyfiú babakocsiban már nem alszik? nálunk ugye az Ádám napközben csak így hajlandó, ami persze nyilván nem jó, meg nyilván az én hibám, de totál elegem lett belőle nov. környékén, h a kiságyában tovább tart az altatás, mint az alvás. úgyhogy most alvásidőben szépen felpakolom és megyünk is.

amúgy sziasztok. :)
volt itt a védőnő. közölte, h min. annyi fognak kéne lenni, mint a hónapjai mínusz hat. szerencsére rögtön utána jött a doki is, aki erre csak a fejét fogta. és mondta, h az sem baj, h nem tapsol. :) mert bárhogy próbálom tanítani, egyszerűen nem hajlandó. viszont képzeljétek, tegnap berakta a kockát meg a hengert a formabedobóba (aka Teknőc Ernő :) )!! mondjuk, mutattuk neki, h melyikbe tegye (aztán a hengert önállóan begyömöszölte a kocka helyén.

ertal + monyesz, még a múltkor akartam írni, h mennyire helyes gyerek ez a Peti. És mennyi foga van! nálunk bezzeg... (lásd fent :) ).

MyBaby, az okos könyveim szerint 10 hónapos kortól csökkenni szokott az étvágy. mondjuk az Ádámon ez nem látszik. :) de valószínűleg ő nem tipikus ebben.
Előzmény: tracy71 (5287)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!