Keresés

Részletes keresés

Caipi Creative Commons License 2020.09.30 0 0 50568

Nem tudom, milyen ízlés :), de tőlem is mehet rántás, de azt nagyon nem szeretem, mikor egy nagy tányér 'csuszpájzban' pár szem zöldborsó úszkál. 

Előzmény: Boarhunter (50566)
H_G Creative Commons License 2020.09.30 0 0 50567

A tökfőzelékbe nem föltétlenül kell kapor (bár azért azzal jobb), tárkonnyal lehet helyettesíteni. A palóclevesben meg sok-sok petrezselyemzölddel. Ilyen dilikben profi vagyok, mert asszony rokonságában mindenki kaporgyűlölő :) (Ő maga pedig a borókabogyót utálja, annak a helyettesítője a koriander.)

 

Előzmény: Caipi (50565)
Boarhunter Creative Commons License 2020.09.30 0 0 50566

Nálunk a kelkáposztafőzelék egytálétel bennefőtt zsíros hússal és krumplival.

Amúgy a tök kivételével minden főzeléket szeretek, hidegen, magában is. Vénségemre megszerettem a spenótot és talán a sóskát is, ezek ifjabb koromban nagyon nemszeretem kategóriás kaják voltak.

És mivel proli ízlésem van, nem ragaszkodom az önmagával sűrített főzelékhez, mehet bele rántás, habarás.

Caipi Creative Commons License 2020.09.30 0 0 50565

Utálom a kaprot, úgyhogy tökfőzelék kizárva, de a férjem meg a sertéspörköltes variációért rajong. Szerencsére csinálnak náluk a kantinban, mert nálam kapor nem járt soha, és nem is fog. :) (És évekig Kapor utcában laktam!) 

A spenót nekem + húsnemű és + krumpli, mindkettő kell. A spenótot eleve csak azóta eszem meg, mióta ettem egyszer nagyon rég Ausztriában olyan leveles köretet (Tafelspitz-hez), ami nem a magyar trutyi volt. Azóta a trutyi is megy. :) 

 

A kelkáposztát anyám úgy csinálta, azt hiszem, hogy kuktában, hogy nagy és nem szétfőtt krumplik voltak benne, és sült sertés(szín)hús járt hozzá. Nagyon szerettem így. 

Előzmény: H_G (50564)
H_G Creative Commons License 2020.09.30 0 0 50564

Szerintem a tökfőzelék a legjobb fasírttal, ezek nagyon egymásnak vannak teremtve, a spenót pedig halrudacskával vagy tükörtojással. A kelkáposzta viszont tényleg nagyon megy sült húshoz.

Előzmény: Caipi (50561)
Boszorka Creative Commons License 2020.09.30 0 0 50563

Látszik, hogy nem vagy háborús gyerek, na meg az ötvenes évek nyomorát se élted át. Akkoriban nem volt mese. Örültünk ha volt mit enni. Valószinű innen ered nálam a húst hússal evés.

Előzmény: Caipi (50560)
dulci_nea Creative Commons License 2020.09.30 0 0 50562

Gyerekkoromban a hús vagy más feltét nem érhetett hozzá a főzelékhez, külön tányérra kellett tenni. Már nem vagyok olyan finnyás, de most is szívesen tálalom külön. Szebben néz ki, jobban beoszthatóak a falatkák. 

Caipi Creative Commons License 2020.09.30 0 0 50561

A főzeléket én is csak hússal, de amúgy gombás - olasz paradicsomos - indiai paneer-es húsmentes ételek jöhetnek akár sorozatban is.

 

Jobbulást kívánok!

Előzmény: Boszorka (50558)
Caipi Creative Commons License 2020.09.30 0 0 50560

Én a zöldborsófőzeléket, a sóskát és a(z anyám-féle) kelkáposztát szerettem. De ehhez hozzáteszem, hogy nálunk húsnélküli főzelék nem létezett, üresen / tojással / bundáskenyérrel nem ettem volna, és most sem enném egyiket sem. Azaz inkább köretnek tekintem. :)

Felnőttkoromra megszerettem a spenótot is. (Persze húsneművel és krumplival. :D)

Előzmény: homerx (50552)
szkati Creative Commons License 2020.09.30 0 0 50559

Ő mindenevő. Megeszi a sóskát, spenótot, tököt, édesburgonyát, sütőtököt, Nem nagy mennyiségben, de sziinte mindent megreszik. De ha eléraknak kockára vágott gyümölcsöt, kalácsot,kiflit, vagy perecet, akkor a lisztes cuccokért  nyúl először. 1 éves volt a hétvégén.

 

Mára csináltam thai gombalevest kókusztejjel, sok galangával, kafir limeal( utóbbiakat találtam a spájzban jól eldugva.) Nagyon finom lett!!

Előzmény: homerx (50552)
Boszorka Creative Commons License 2020.09.30 0 0 50558

Se gyerekként se felnőttként nem lelkesedem a főzelékekért. Húst hússal szeretem, ami nyilván rendkívűl egészségtelen, de mint a példa mutatja, vannak kivételek.:-)

 

Tegnapi lázzal járó hasmars miatt nem csak leves, de hús is maradt bőven, így ma is húsleves és hús lesz az ebéd.

Előzmény: nagypapi51 (50557)
nagypapi51 Creative Commons License 2020.09.30 0 0 50557

...az nem is igazi gyerek, aki szeret valamilyen fozeleket...

 

én spec. a rántott húst nem ettem 7-8 éves koromig, ha ez volt, anyám a maradék tojást

liszttel keverve sütötte ki nekem, "vakarcs" néven, ez aztán rám is ragadt egy ideig. :) - mármint a név.

Mindenféle főzeléket szerettem, és szeretek ma is, a gyerekek is így vannak vele.

 

Ma sárgaborsó főzelék, sült hagyma, grízestészta.

 

Előzmény: homerx (50552)
dulci_nea Creative Commons License 2020.09.29 0 0 50556

Bizony jár így néha az ember. :) De hát jólesett. Egészségedre!

Ötletet adtál. Rég volt bármiféle savanyúkáposzta. 

Előzmény: költekező (50553)
dulci_nea Creative Commons License 2020.09.29 0 0 50555

Nálunk a fiam volt a fő főzelékevő, és bármelyik félét. Azt hittem ez megmarad, de felnőtt férfiként már sokkal válogatósabb. 

 

Zöldborsóleves, tojásos nokedli jégsalátával. A maradék nokedlihez egy kis gombapaprikás lesz. 

Előzmény: homerx (50552)
H_G Creative Commons License 2020.09.29 0 0 50554

Ez azért elég nagy hülyeség volt :) Én biztos, hogy világéletemben szerettem a tököt, spenótot és sóskát és a gyerekem is szereti mindhármat. (Én még a finomfőzeléket és a zöldbabot is, ezekben a kiskorú nem osztozik.)

Előzmény: homerx (50552)
költekező Creative Commons License 2020.09.29 0 0 50553

Ma székelykáposztát főztem, és sajnos a maradékot megettem vacsorára.

Milyen alvás lesz ebből??

 

De nem bírtam ellenállni:(

homerx Creative Commons License 2020.09.29 0 0 50552

az nem is igazi gyerek, aki szeret valamilyen fozeleket :)

Előzmény: szkati (50551)
szkati Creative Commons License 2020.09.29 0 0 50551

Holnap jön az unokám, tehát csináltam némi ételválasztékot. Főztem isteni tökfőzeléket( nagyon szereti), rakott kelt, thai gombalevest kókusztejjel, és van némi máról maradt paprikás krumpli. Remélem elégedett lesz:))

nagypapi51 Creative Commons License 2020.09.29 0 0 50550

A közelmúlt kajái; bechameles karfiol töltött tojással, sonkás pizza, rántott pontyfilé (a képen a

beirdalt gerinc menti rész sül, a "hasaalja" le lett választva)

 

 

Boszorka Creative Commons License 2020.09.28 -1 0 50549

Ma tegnapról maradt mézes mustáros csirkecombok. Miután nem kaptam leveshúst szombaton, holnaptól lesz néhány napig húsleves és a rengeteg benne főtt hús esetleg valami mártással. Ilyet még nem éltem meg, hogy szombaton egyszerüen kifosztották a hentesemet. Hosszú sor állt már délben. gondoltam vissza jövök délután. Akkor már csak hárman voltak előttem, de marhahús csak a szuperdrága fajtából volt, ami levesnek nem is alkalmas. Állítólag leveshús már délben se volt.

szkati Creative Commons License 2020.09.28 0 0 50548

Ma sajtos csirkemell, sóskafőzelék, főtt krumpli.

nagypapi51 Creative Commons License 2020.09.28 0 0 50547

Ma rántott pontyfilé, majonézes krumpli, görögdinnye,

holnap lencseleves vasárnapról, grízsmarni.

 

dulci_nea Creative Commons License 2020.09.26 0 1 50546

Az enyém erdélyi recept. Nálunk mindenki nagyon szereti. 

 

1 rész padlizsán (ami lehet ugye 1-2-3 kg)

1 rész pritamin paprika, (vagy mindenképp édes paprika, pl. télen kaliforniait használtam)

1/2 rész paradicsom (téli verziónál lehet konzerv is)

1/2 rész hagyma

1/2 rész fejtett bab (télen van mirelit fejtett bab) , vagy, van aki gombával készíti.

só ízlés szerint, kevés cukor is kell, néhány babérlevél

3 dl olaj

 

Az eredeti recept szerint a padlizsánt megszurkáljuk, sütőben vagy parázs fölött megsütjük, a belsejét kikaparjuk, fakéssel összezúzzuk. Szerintem a mai késeknél nem kell félni, hogy elszínezi, nem szoktam kultikus fakéssel aprítani. 

Kicsit másképp készítem. A padlizsánt megpucolom, összevágom, és nagy vasserpenyőben olajon sütöm, amíg szép sült színe lesz.

Az apróra vágott hagymát szintén lesütöm olajon egy másik edényben, majd hozzáteszem az össze szecskázott paprikát és paradicsomot, fűszereket, és hagyom főni, míg kicsit sűrűsödni kezd. Közben megfőzöm a babot, ledarálom. A végén az összes összetevőt egybeforralom, üvegekbe adagolom, fejjel lefelé hagyom kihűlni az üvegeket.

 

Van, aki a végén botmixerrel homogenizálja. Nem turmixolom, mivel régen sem volt ilyen, és szeretem kicsit rusztikusabban.

 

Amit kaptam receptet eredetileg, úgy kezdődött, hogy 6 kg padlizsán. És én recepthűen meg is csináltam. :)) Hát, nem fogyott el egy tél alatt. De, érdekes módon még ma is szereti a család. :)

Előzmény: homerx (50544)
nagypapi51 Creative Commons License 2020.09.26 -2 0 50545

A számomra eddig legjobb zakuszkát nyakashegyi kollégától kaptam.

Lengyel az anyósa, az ő receptje szerint készült. (a recept sajnos elkallódott)

Kb. egyenlő arányban vöröshagyma, paradicsompaprika, padlizsán.

Nem volt pépesítve, rétegesen került üvegbe.

 

Ma maradék kolbászos lecsó, Margherita pizza, szívsaláta, görögdinnye

holnap lencseleves füstölt oldalassal, túrós palacsinta.

 

Előzmény: homerx (50544)
homerx Creative Commons License 2020.09.26 0 0 50544

zakuszka receptet beirhatnad.

 

ma a tengerszemben foznek rank :)

Előzmény: dulci_nea (50543)
dulci_nea Creative Commons License 2020.09.25 0 0 50543

Leveshús fokhagymás zsemleszósszal. Ez valami gyerekkori rögzültség lehet, főtthúshoz gyakran készítem. 

 

Holnap feta és cukkini bacon-be tekerve. Sajttal rakott padlizsán sültkrumplival. 

 

Vasárnap gulyás és lángos, közkívánatra. Közben befőzünk néhány üveg zakuszkát.  

Caipi Creative Commons License 2020.09.25 0 0 50542

Édesség? :)

Jó lehet nagyon. 

Előzmény: homerx (50539)
Caipi Creative Commons License 2020.09.25 0 0 50541

Nem tudom, de a Facebook-on határozottan megvan. :) 

 

Holnap: lazac vajas-zsályás gnocchi-val

Előzmény: ketyo61 (50540)
ketyo61 Creative Commons License 2020.09.25 0 0 50540

Na, ezt most en is megkivantam. Kell nekem bejonni koran reggel ehgyomorra...

 

Ma chow mein lesz tegnaprol. Holnap sertescomb egyben megy a sutobe. Krumplipure es ecetes fejessalata lesz melle. 

 

Hol van Zsur?

Előzmény: homerx (50539)
homerx Creative Commons License 2020.09.25 0 0 50539

most pedig egy kis edesseget kivantam. sajttal toltott korte szolovel.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!