Keresés

Részletes keresés

zoncsi Creative Commons License 2012.06.07 0 0 40642

Na ugye, tudtam én, hogy a fórumon lesz vállalkozó szellemű ember, aki csatlakozik a csapathoz! :) Nagyon jó brigád, igen jó volt együtt futni tavaly!

Csak nekem sajna közbejött valami. :-((

Előzmény: dorkapapa (40636)
Critsz Creative Commons License 2012.06.07 0 0 40641

akkor nem mindenki fog futni 4x10, valószinuleg csak 3 ember, és ki a 4 ember -megalkuvu, lapraq, zoncsi és ?

Előzmény: lpr (40633)
norb29 Creative Commons License 2012.06.07 0 0 40640

Zseni jó! Már régóta nézek helikoptereket... persze nem futni vinném, hanem futókat vennék fel..

Előzmény: lpr (40620)
Critsz Creative Commons License 2012.06.07 0 0 40639

sejtettem ezt, de ugyanakkor senki sem hangsulyazta, hogy ez csak  palyacsúcson az új palyan, nem beszélve, hogy nem olvastam sehova, hogy mas lett a palya. Még egy dolog. Tényleg gondolsz az új palya több mint 3 óra hosszabb? Manbó tart a régi palyacsúcsot. Sperka sokkat javult, de nem annyira. Egyebként miért kellett valtoztatni a palyat? Talan túl könnyu volt?

Előzmény: medvegyu (40628)
olipapa Creative Commons License 2012.06.07 0 0 40638

Megnéztem. gondoltam, majd jól belekötök szakmailag. Nem tudtam, tökéletesen igaza van, érdemes megnézni. Hogy ő hogy edz, mennyit, mit, mikor, azzal csak az foglalkozzon akit Sebastien Chaigneaunak hívnak, a többi rész nagyon jól hasznosítható.

Kölön felhívom a figyelmet, hogy tavaly 20x állt meg pisilni az UTMB közben (vélhetően túlzás, de 8-10x meg kéne tényleg, uszkve 3 óránként. aki nem így tesz dehidratált állapotban van és ezzel nagyban nehezíti önmaga dolgát) Hidratáció!! Óránkénz 6-8dl már az elejétől!

Másik: Az emelkedőn energetikailag kimerítjük, a lejtőkön pedig megöljük az izomrostjainkat. Fölfelé ésszel, lefelé méginkább ésszel!! Persze aki csak pár órát fut lehet lefelé rombolni, de 5-6 óra fölött már maga a futás hosszúsága miatt is rocsolódik az izomzat, ha meg ráfutunk erősen  a lejtőkön, jön a zombijárás már verseny közben is. Természetesen edzeni lehet a rostokat, hogy bírják a lejtőt és ezzel vissza is érkeztünk az egyik kedvenc vesszőparipámhoz: le a szintutakról, föl a meredélyekre!

Előzmény: bor_kedvelő (40634)
dorkapapa Creative Commons License 2012.06.07 0 0 40637

Alapvetően nem a nemek arányától függ a dolog, hanem a tempótól :)))

Előzmény: -Mariann- (40635)
dorkapapa Creative Commons License 2012.06.07 0 0 40636

Ha nem találtok megfelelőbb embert, én szívesen beszállok. 5'00" körüli tempót merek vállalni. 

Előzmény: lpr (40633)
-Mariann- Creative Commons License 2012.06.07 0 0 40635

Tavaly 5 fős lánycsapattal 17ó 16p alatt futottuk.

Előzmény: lpr (40632)
bor_kedvelő Creative Commons License 2012.06.07 0 0 40634

UTMB jótanácsok Sebtől...

lpr Creative Commons License 2012.06.07 0 0 40633
Ja és 4xkb.10km/fő.
Előzmény: lpr (40632)
lpr Creative Commons License 2012.06.07 0 0 40632
Ha már szóba hoztad...
Nonstop váltó, 18 óra a cél, nem hiszem, hogy lányokat ne fogadnánk be :)
Előzmény: megalkuvó (40622)
Dagadó12 Creative Commons License 2012.06.07 0 0 40631

Ez a Hosszú-hajtás? Vadászok nem zaklattak még? Nagyon szép hely, és tényleg mindig sok a vad. (Már majdnem annyi, mint Zalában. :-)) Én mégis inkább a mohás részek, és a nyírfoltok miatt járok oda bámészkodni.

 

Aki vaddisznókkal barátkozna testközelből, az a Bia fölötti erdei hízlaldára vessen egy pillantást. Az erdő itt úgy le van lakva, mint egy dínóparkban. A nyiladék (gmaps: 47.477043,18.882916) pedig egy erdei mészárszék.

Egy kerítéssel kintebbi gyűrűben pedig a muflonok az urak.

 

Zalában a Bak-i tömbben láttam hasonlóan zsúfolt vaddisznóskertet. Mellette a csemetésben az ország legdagadtabb, leglustább szarvasaival. Valószínű a német vadász találata is majd így fekve, álmában éri őket.

 

 

 

 

Előzmény: csanya. (40609)
femina Creative Commons License 2012.06.06 0 0 40630

Ezt szépen összeszedted, jól látod a lényeget. De kevés futó vagy gazdi tesz bele annyi energiát hogy a közös futás ne legyen rémálom.

Nagyon régen (mikor még fiatal voltam) futottam a téli Bakonyban két kutyával (egyik az enyém volt) és az akkori társammal. Az ő kutyája üldözőbe vett egy vaddisznócsordát, aminek az eredménye sürgősségi érműtét az egyik artérián...na nem a vaddisznóval száguldoztunk vissza Budapestre. Én a rosszulléttől nem voltam cselekvőképes ( a fehér hóban a vérző állat látványa), de a gazda észnél volt így sállal elkötötte az erősen vérző végtagot. Tudnék más rémtörténetet is, de sosem a vad volt a hunyó...

Előzmény: Pardo aki PingPanther vót (40613)
femina Creative Commons License 2012.06.06 0 0 40629

Igen a kerítés barbár megoldás a vadak távoltartására. Én is már többször láttam pánikba esett menekülő vadat neki ugrani kerítésnek, sőt egyszer egy nyakánál beakadt fiatal őzet húztam ki a kerítés fogságából.

medvegyu Creative Commons License 2012.06.06 0 0 40628

Manbó pályacsúcsa a régi útvonalra vonatkozik, Speróé az újra.

2009-től kicsit más az útvonal, van benne egy-két combos plusz szint (Bónusz-kör, Fallóskút, Hidegkút, Sóbánya-patak), távban is kicsit hosszabb, így a kettőt nem vetném össze.

 

 

Előzmény: Critsz (40625)
-Mariann- Creative Commons License 2012.06.06 0 0 40627

Hmmm..kár, hogy idén nem terveztem, hogy megyek.

Az sem biztos, hogy egy lánynak örülnétek. :)

Előzmény: megalkuvó (40622)
csika_ Creative Commons License 2012.06.06 0 0 40626

Gondolom külön kategória.

Az egyikben vannak az egyszerű földi haladnók a másokban meg a Manbó. :-)

Előzmény: Critsz (40625)
Critsz Creative Commons License 2012.06.06 0 0 40625

miért Sperka ideje új palyacsúcs, ha Manbó futott 13.18?

Előzmény: medvegyu (40556)
dorkapapa Creative Commons License 2012.06.06 0 0 40624
Van valami tempóelvárás? Illetve hogyan lesz feldarabolva a táv?
Megbizsergett a lábam :-)
Előzmény: megalkuvó (40622)
bandrás61 Creative Commons License 2012.06.06 0 0 40623

  Ma voltam egyeztetni a nemzeti parknál a Budapest Terep Kupa útvonalát. A szalagozott szakaszokat méterről méterre egyeztettük. A Meszes-hegy körüli rész volt a legnehezebb.

Megígérték, hogy kijönnek ellenőrizni a versenyt. A Széchenyi-hegyen, a tv adó környékén együtt fogok szalagozni (a jelzett úton) egy munkatársukkal. Európában egyedüli gyepterületek vannak itt. Fűre lépni tilos!

  Június 21-én lejár a kedvezményes nevezés határideje!

megalkuvó Creative Commons License 2012.06.06 0 0 40622

Inkább sírjál, mert még mindig nincs ötödik tagunk az UB váltóba! Zoncsi ígérte, hogy beír ide egy hirdetést, de az még várat magára.

Előzmény: lpr (40620)
Pardo aki PingPanther vót Creative Commons License 2012.06.06 0 0 40621

Kétségtelen, hogy ilyen nélkül nem is lehet ma már futni. Százeszeré! ;-)

A távolságkövető módban vihetné az itinert és valami hűtött, hideg italt, hogy bármilyen melegben se álljunk meg egy pillanatra sem. Éjjel pedig, természetesen megvilágíthatná az utat, meg szövegelhetne hajnalig, hogy el ne aludjak!

Csak attól tartok egy kicsit, hogy a kanyarokban egyenesen bezúzna a bozótba, meg a fákat sem kerülné ki. Mer' ugye ha a mintás póló megvan, akkor megyünk tovább előre! :-D

Előzmény: lpr (40620)
lpr Creative Commons License 2012.06.06 0 0 40620

Robothelikopter kocogóknak. Sírjak vagy nevessek?

 

http://attraktor.blog.hu/2012/06/06/robothelikopter_kocogoknak1

glockner3797 Creative Commons License 2012.06.06 0 0 40619
Lájk!:-)
Előzmény: medvegyu (40612)
DJ_RushBoy Creative Commons License 2012.06.06 0 0 40618
ef zé Creative Commons License 2012.06.06 0 0 40617

ez nagyon ott van!!! :) 30 ora "all you can eat" 2.5 ropiert.

Előzmény: medvegyu (40612)
laprag Creative Commons License 2012.06.06 0 0 40616

Sportorvosi vizsgálat június 12 és 13. (mindkét alkalom) 8-tól kb. 13-ig.

Ha valakit érdekel írjon.

P.

laprag Creative Commons License 2012.06.06 0 0 40615

Na, ne beszélj másról, inkább készülj!!

Előzmény: csanya. (40609)
zoncsi Creative Commons License 2012.06.06 0 0 40614

Nagyon jó! Épp ebéd után vagyok, de teljesen megéheztem! :-)))

Előzmény: medvegyu (40612)
Pardo aki PingPanther vót Creative Commons License 2012.06.06 0 0 40613

A kutyás dolgot felelőtlenül beleszőttem, a történetbe és valóban némi magyarázatra szorul, mert többen is kutyával futnak az erdőben.

Az én kutyám egy képzett vadászkutya, bár sosem vadásztunk, de két szezont végigjártunk Babatpusztán a Retriever iskolában.

Ez azért lényeges, mert a vaddisznó és általában a vadak, kutyától sokkal inkább fenyegetve érzik magukat, mint az embertől, hiszen a kutya végülis ragadozó!

 

Ha a kutya nem tudja, hogy hogyan kell viselkedni a vad közelében(ez tanítható), vagy fajtáját tekintve nem olyan fajta, amelyiknek ösztönös viselkedése szerencsés egy ilyen találkozásnál, akkor bizony lehet belőle baj. Ez nem csak vaddisznóra lehet igaz, mert a szarvas is megfordulhat, ha sarokba szorítva érzi magát, de nem beszélve a rókáról, borzól. Ez utóbbit jobban érdemes kerülni kutyával, mint a vaddisznót.

 

A lényeg, hogy a kutya minden körülmények között (a vad jelenlétében is) engedelmesen és nyugodtan tudjon viselkedni. Ez megnyugtatja a vadat is.

Szerencsés, ha a kutya olyan fajta (vizslák, retrieverek, pointerek) ami, ösztönösen "állja", "jelzi" a vadat és nem kezdi hajtani. Ezt persze nekik is tanulniuk kell, mert a hajtás ösztöne minden kutyában benne van, de például egy agárnak, vagy egy kopónak megtanítani, hogy ne hajtsa a vadat, sokkal nehezebb. Juhász kutyák is gyakran hajtanak ösztönből, de mint általában a sokoldalú munkakutyák értelmesek és jól taníthatók és meg lehet nekik tanítani, hogy maguktól álljanak meg, a vad jelenlétében.

 

Ha mindez nem menne, legalább arra mindenképpen meg kell tanítani, hogy ha már elkezdte hajtani a vadat, megállítható, vagy visszahívható legyen.

 

Ha egy kutya így tud viselkedni, akkor remélhetjük, hogy nem fog olyan konfliktusokba keveredni, aminek vagy ő, de akár mi jelenlévő emberek is láthatjuk a kárát, mert ne feledjük, egy felzavart vad, menekülés közben akár egy embernek is nekirohanhat, ha a kutya éppen arra kergeti, vagy csak arra lát kiutat.

 

Ha olyan kutyánk van, aki a fentieknek nem tud megfelelni, szívem szerint azt mondanám, hogy erdőbe, csak pórázon vigyük.

Ez egyébként csak így lenne szabályos!
Épp emiatt, tudni kell azt is, hogy az erdészek és a vadászok az erdőben nem tesznek különbséget(talán néha nem is tudnak) gazdátlan, életvitelszerűen a vadállományt tizedelő kutyák és a gazda mellől egy hosszabb kergetőzésre megpattant házikedvenc között. Mindkettőt kilőhetik. 

Ez nem az erdészek, vagy a vadászok ellen szól, hanem ez a szabály és végül is érthető okokból.

Vadetetők környékén többször láttam kutyatetemet, több gazdát ismerek a környéken, akinek kilőtték a kutyáját és "egyeztettük" már a helyi erdésszel is, hogy úgy vigyem póráz nélkül a kutyámat, hogy ha meglátja a vadat üzni, ki fogja lőni.

Persze én tudom, hogy az én kutyám esetében nem lesz rá lehetősége, de erre ti is gondoljatok!

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Kopi Zoli (40596)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!