Keresés

Részletes keresés

Konstansvalue Creative Commons License 2014.11.13 0 0 2738

Köszönöm írtál :)  Nem megváltásként tekintek az elektromos fűtésre, azt is elfogadom hogy nem lesz olcsóbb, sőt. A rugalmasság, egyedi vezérelhetőség, és a tisztaság ami izgat,  működő példákat vadászok itt is. Azt látom hogy a legtöbb helyen sima fizikaként kezelik az elektromos fűtést és annak a fogyasztását, de ezen azért át lehet ugrani, sokkal cizelláltabb a történet ezt már érzem :) .  Nálunk mindig mindenki nagyon jól akar járni :( , én inkább megismerni szeretnék...

Előzmény: Törölt nick (2728)
kisidi Creative Commons License 2014.11.13 0 0 2737

Ha pl. egy gázbevezetés nélküli kis, 35-40 nm. régi bérház lakásának a fűtését kéne megoldani ezzel az új rendszerrel, esetleg megérné? Vagy inkább az inverteres klíma?  De akkor a melegvíz  ezzel az  még nincs megoldva.

Viszont nem kell gázbekötés, cirko, engedély,új  kémény,  szakvélemény,  meo, most ezek jutottak eszembe. 

Viszont valószínű kell bővíteni az elektromos részét, bár valamennyire így is úgy is kellene egy felújítás alkalmával. 

 

 

Amit még kérdezni akartam, a kvázi vákumos radiátorok tényleg jók?  Ajánlják ehhez a rendszerhez is.

Kovalic 76 Creative Commons License 2014.11.13 0 0 2736
En vagyok fobias, vagy nem vagyok fobias, es igaz amire gondolok?
Vagy fobias is vagyok es igaz is?

:)
Előzmény: Hnia (2735)
Hnia Creative Commons License 2014.11.13 0 0 2735

Írtam elöző hsz-omban, hogy 9kW-os a kazán és amúgy 3x20A-em van ha jól emlékszem.

Amúgy azt elfeledtem hozzátenni, hogy a fűtés költségbe én bele számolom a használati meleg víz előállítását is, mert nekem azt is az ionkazán csinálja, ráadásul turbó gyorsasággal :) egy 150l-es hőcserélős tárolóban.

Előzmény: Lacivill (2734)
Lacivill Creative Commons License 2014.11.13 0 0 2734

Hány kW-os kazánnal fűtesz? Mekkora a villanyórádnál a kismegszakító?

Előzmény: Hnia (2730)
Hnia Creative Commons License 2014.11.13 0 0 2733

Nem állítom, hogy olcsóbb az ionkazános fűtés, mint egy modern pl. kondenzációs gázkazános fűtés, ha csak a pillanatnyi fűtés költséget nézzük, biztosan nem lesz olcsóbb (igaz ehhez kell egy jó hatásfokú gázkazán, és jól megtervezett és kiépített fűtés rendszer is), de ha nézzük azt, hogy nem kellett pl. kéményt csináltatnom, gázterveket benyújtanom, kéményt pucoltatni, ráadásul én még a szén monoxidtól is félek stb.-stb., akkor már lehet más a leányzó fekvése. Pláne ha valakinél még gáz sincs vagy be is kéne azt vezetni. 

Tehát ha a pillanatnyi fűtés költséget nézzük, semmi mást nem számolva bele akkor olcsóbb a gázfűtés jelen pillanatban.

 

Viszont én továbbra is úgy vélem, hogy nekem igenis megérte az ionkazánra való átállás, legyetek szívesek nem megmagyarázni, hogy nekem ez nem jó.

Azzal pedig minden józanul gondolkodó ember tisztában van, hogy a hőveszteséget nem lehet átverni, és a legjobb rezsicsökkentés a szigetelés, és nem a különböző, legyen az gáz vagy villany kazán-fűtés megoldások.
Ráadásul nem tudom ki hogy van vele, de én villamos áramot könnyebben állítok elő, mint gázt.

Előzmény: KömKel (2732)
KömKel Creative Commons License 2014.11.13 0 0 2732

Csak szólok, hogy a tavalyi télen 20-25%-al kevesebb energia kellett, mint korábbi években.

 

A hőigényed nem változott a konvektoroshoz képest, hiszen csak a fűtési rendszer cserélődött, tehát az ÖSSZ hőveszteség ugyanannyi.

Tegyük fel, hogy nagyon szar konvektoraid voltak, 50% hatásfokkal. 

A nappali áramos fogyasztással 42 Ft/kWh áron tudsz előállitani 1 kW-nyi fűtést. Gázból, a szar konvektoros hatásfokkal mindez ~25-30 Ft/kW.

 

Magyarul még mindig ott van közel 30%-nyi árkülönbség a villanyfűtés hátrányára. Ami alátámasztja azt is, hogy majdnem ennyivel volt a tavalyi tél melegebb.

 

-

A fizikát lehetetlen becsapni.

Ha drágább üzemeltetésű költségű fűtést választasz, de közben a ház hőszigeteltsége ugyanaz marad, akkor a fűtési költséged bizony magasabb lesz.

 

Nekem vannak olyan épülő/megépült házaim, hol elektromos fűtés lesz, de ezek hőigénye 30 W/m2/év, azaz nagyon alacsony energiás. Ennél már megéri a dolog, mert a kiépités költsége olcsóbb, mint egy gáz+vizes hőleadós rendszer, és kvázi hibamentes (fűtőszálas fűtés).

Előzmény: Hnia (2730)
digium Creative Commons License 2014.11.13 0 0 2731

Légyszíves áruld el, hogy mindenestül mennyibe került átállni Neked az ionkazánra gázkonvektorokról.

Ha lehet, akkor a végösszegbe tényleg minden legyen benne: elektromos hálózat bővítés, elektromos kiépítés, ionkazán, gázterv, fűtési gerinc, radiátorok, vezérlők, osztók, termosztátok.

Köszönöm.

Előzmény: Hnia (2730)
Hnia Creative Commons License 2014.11.13 0 0 2730

Az ingatlanom 90m2, radiátoros fűtés, közepes nyílászárók, átlagos belmagasság, 5cm-es szigetelés kívül és egy 9kW-os Galan ionkazán.

Konvektoros fűtésem volt, arról váltottam erre egy radiátoros vékony csöves rendszerrel.

Az ionkazán fogyasztásom például a tavalyi fűtési szezonban átlagosan 30-35 ezer ft./hó volt, amit jónak tartok, mert előtte a konvektorokkal is ennyi volt, de fáztam, most pedig igen jó meleg van.

Nekem bejött, igaz most a tapasztalatok alapján rakattam egy napelemes rendszert is, amit eleve úgy terveztem meg, hogy meg fogja termelni az ionkazán és a többi villanyfelhasználásom költségét is.

Így nekem ingyenben lesz a fűtés, persze miután megtérült a napelemes beruházás, ami így számításaim szerint kb. 8 év lehet talán.

Úgyhogy tőlem lehet dobálózni horribilis fűtés költség számításokkal, de nálam ez nem jött be ;)

 

Előzmény: joevagyok68 (2719)
dejódió Creative Commons License 2014.11.13 0 0 2729

Így van. Időről időre felröppen valami csodaszerkezet ami az energiamegmaradás törvényének(mert a hőszivattyú  ismeri ezt a fizikai törvényt) abszolute fittyet hány. Majd kiderűl mégsem.

Ilyen volt a kavitációs kazán a fix 3-4-5-600% energiahozammal amit nem sikerült megoldani honnan vesz a környezetéből atomfizikai megoldásokkal).

Látom, mert van szerencsém több cégnek is beszállítani ezt azt vezérlést motorokat, sőec. acélhálókat - ők ezeket állítják elő.  Projektekre is van rálátásom már emiatt és 150%-bál eddig nem sikerült feljebb tornászni a hatásfokot tartósan. Tulajdonképpen ez is hőszivattyú.

 

Jelenleg a legolcsóbb a tömeggyártott inverteres hőszivattyús klíma.  ott 2-600% közti értékeket kapunk.

És a napfény( fotovoltaika vagy egyéb  kiaknázás), földhő(drága a beruházás) mint környezeti energia.

 

A levegő elég silány hőforrás ugyan de (egyelőre) mindenki számára elérhető.

 

Előzmény: Lacivill (2723)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.13 0 0 2728

A villamos fűtés úgy általában szép, jó, gondozásmentes. A linkelt oldalon van egy pár márka és modell, lehet ízlés szerint válogatni. Nem olyan dolog, mint mondjuk egy komolyabb fényképezőgépet vásárolni. Leadja a teljesítmény? Tetszik? Kosár!

 

Nomeg, felső közép, ha a pénz nem számít (havi 50 - 100 ezer villanyszámlára) akkor pláne jó ;) A jól szigetelt nem elég, annál jobb kell, hogy a költség alacsonyabb legyenek egy normál méretű házban.

 

Villannyal fűtök, de abban nem vagyok biztos hogy havi két milla nettó az már felső közép-e? Csak hogy tudjam releváns-e a véleményem ;)

Előzmény: Konstansvalue (2725)
Konstansvalue Creative Commons License 2014.11.12 0 0 2727

Vigyázz mert epeköved lesz :)

Előzmény: dokeee (2726)
dokeee Creative Commons License 2014.11.12 0 0 2726

Istenem. Pozitív leszek, szép, színes és jó meleget lehet vele csinálni.

Előzmény: Konstansvalue (2725)
Konstansvalue Creative Commons License 2014.11.12 0 0 2725

Üdvözlök mindenkit!  Ők, nordart.hués a forgalmazott termékeik ki voltak már tárgyalva, volt érdemi vita?    Sejtem hogy hülye kérdés :) , nyilván volt. Eredmény? Felső középosztálybeli vásárlóknak ajánlott, vagy jól szigetelt körülmények között  lehetséges hatékonyan csak ezt használni, csak ezekkel fűteni? Pozitív megközelítés és jó példák érdekelnek(főleg) Köszönöm, akár  keresési tippeket is szívesen veszek.

dokeee Creative Commons License 2014.11.12 0 0 2724

Jó ,de az egy primitív szerkezet, nem olyan innovatív, mint pl. a kavitációs v. az ionkazán, Meg különben is, elég hozzá figyelni a fizikaórán, nem kell hozzá hit.

Előzmény: dejódió (2722)
Lacivill Creative Commons License 2014.11.12 0 0 2723

Tudom jól, de én elektromos hőtermelő készüléket írtam, amit te írsz az hőszivattyú.

Előzmény: dejódió (2721)
dejódió Creative Commons License 2014.11.12 0 0 2722

450% a hatáősfok. Most lemeredt egy 0. Pedig nem mindegy.

Előzmény: dejódió (2721)
dejódió Creative Commons License 2014.11.12 0 0 2721

45% is van, Sót mért bizonyított. Hőszivattyúnak hívják.

Előzmény: Lacivill (2718)
Calcitos Creative Commons License 2014.11.12 0 0 2720

 Tehát erről az ionkazánról lenne szó. Megmondom őszintén még soha sem láttam. int ahogy indukciós kemencét se, igaz már jó 35 vagy 40 éve halottam róla.

 Aztán vagy 5 -6 éve naponta használom (többszöris ) az indukcós vízforralót, sőt a mikró kemencét, akarom mondani sütőt meg úgy 25 éve. De egyik se termeli gazdaságosabban a hőt  mint az ellenellás fűtőtest.

 egyformán drágán, de kis mennyiségben praktikus.

 

Házat, lakást fűteni ilyennel lehet ugyan., de kurva drágán.

joevagyok68 Creative Commons License 2014.11.12 0 0 2719

Esetleg némi + infót kaphatnánk ?

Mekkora, mennyire hőszigetelt épület ez ?

Fogyasztási adatok téli hónapokra ?

 

 

Ez meg

"Aki meg mindent elhisz amit a neten olvas, anélkül, hogy saját tapasztalatai lennének, hát annak lelke rajta."

azért valljuk be hüleség !  :-)

Gondolom te mikor autót, tv-t, vellanykazánt tervezel venni,minden peremfeltételeknek megfelelő gyártmányból veszel 1-et 1-et és használod valameddig mindet , hogy legyen "saját tapasztalat" majd azt használod amelyik a legjobb a sok közül !

Előzmény: Hnia (2717)
Lacivill Creative Commons License 2014.11.12 0 0 2718

Oké rendben akkor egy nem életveszélyes átverés.

Az átverés a hatásfokra értem. Szép jegyzőkönyv, hogy 98%-os hatásfokú.

Aki nem ért hozzá annak tetszik,( jellemző módon minden elektromos hőfejlesztő készüléknek ennyi) aki ért hozzá, az rájön, hogy a gatyája rámegy ha nappali árammal akar fűteni.

Előzmény: Hnia (2717)
Hnia Creative Commons License 2014.11.11 0 0 2717

Veszélyes?! Ez nekem új, pedig 3 éve ilyet használok, és a villamos dolgokhoz is konyítok némelyest ;)

Már akkor is riogattak ezzel, de nem hinném, hogy van valóság alapja ennek, CE engedélyes a termék, sőt én idő közben annak is utána néztem, hogy egy EU-s akkreditált laboratórium vizsgálatai alapján kapta meg a CE engedélyt.

Nem hiszem, hogy egy életveszélyes termékre egy olyan komoly intézet kiadna ilyen igazolást, kockáztatva ezzel az akkreditációját, ahogy azt sem, hogy egy ilyen intézet szerepelhetne az LVD direktíva alapján működő EU-s akkreditált tanusító intézetek között.

Mivel használom, tudom mit tud, és ezért inkább gyanakszom a lejáratására tett kísérletek mögött, egyéb ellenérdekelt felek lobbi tevékenységére. Annál is inkább, mert ezek így mennek Magyarországon (is), ha valami jó vagy ne adja ég valaki kimond olyat amit nem lenne szabad, mert igaz, akkor azt lejáratják, tönkreteszik, hiteltelenítik stb.

Az enyém például FI relével üzemel a még nagyobb biztonság miatt, így aztán pláne nem lehet gond.

Aki meg mindent elhisz amit a neten olvas, anélkül, hogy saját tapasztalatai lennének, hát annak lelke rajta.

Előzmény: Lacivill (2715)
bananarepublica1 Creative Commons License 2014.11.11 0 0 2716

Ez a lengyel verzio.

 

kospel.pl

Lacivill Creative Commons License 2014.11.11 0 0 2715

Ez egy életveszélyes átverés, keress rá.

Előzmény: kisidi (2712)
bananarepublica1 Creative Commons License 2014.11.11 0 0 2714

Itt   az  alapverziot latom,van ennek kulturaltabb  kiszerelese  bedobozolt verzio, szivatyuval  vezerlessel.

 

www.galan.ru

 

kisidi Creative Commons License 2014.11.11 0 0 2713
Előzmény: kisidi (2712)
kisidi Creative Commons License 2014.11.11 0 0 2712

Erről mi a véleményetek? Működhet? és gazdaságosan?

dejódió Creative Commons License 2014.11.11 0 0 2711

Légyszíves ismételd meg a mailt, nem találom.

 

 

 

Előzmény: Kilakay (2710)
Kilakay Creative Commons License 2014.11.10 0 0 2710

Dejodio,

60nm alapteruletre milyen markat, tipust, teljesitmenyt javasolsz ha futesre akarom hasznalni? Mas futes nem johet szoba....

Irtam egy emailt szeptemberben de eddig nem kaptam ra valaszt.

 

Koszi,

 

Előzmény: dejódió (2709)
dejódió Creative Commons License 2014.11.08 0 0 2709

Igen, nem olyan olcsó de egy okosított költségű ASYG18LFCA Fujitsu okosított áron  azért tolja(amióta nincs AWYZ14LBC).

Persze van egyéb , olcsóbb megoldás is az is okosított áron.  Csak az kevesebbet tud.   Ha jól emlékszem itt 60 nm körüli térről van szó.

Előzmény: dokeee (2708)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!