Keresés

Részletes keresés

andzsin Creative Commons License 2010.04.30 0 0 2357
a BestDream márka az kihez tartozik? mert nem találom a neten a gyártót. ue. a helyzet a LN-el is, semmi infó róluk.
andzsin Creative Commons License 2010.04.30 0 0 2356
írtam egy mailt:)))
Előzmény: Alváskultúra (2355)
Alváskultúra Creative Commons License 2010.04.30 0 0 2355

SZia Andzsin,

 

ezek a cell-ek furcsa dolgok és valóban sok különböző van köztük, ezek általában az összetétel módósításoknak köszönhetően lehetnek keményebbek, lágyabbak, rugalmasabbak, de van amelyik teljesen egyforma csak a neve más:

 

eliocell

orthocell

Aerycell

Elioform

Eliosoft

 

...stb talán napestig:-)

 

A Max City bár nagy, mégsem található meg minden, szinte csak a nagy gyártók és nagy forgalmazók prezentálják magukat és az általuk gyártott/forgalmazott termékeket, amik viszon többnyire a "városban is fellelhetők kisebb-nagyobb üzletekben.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

 

Előzmény: andzsin (2351)
Alváskultúra Creative Commons License 2010.04.30 0 0 2354

Szia Andzsin,

 

ha beíros a google-be, hogy: Memory Duet, akkor is kijön egy szponzorált link.

 

Ütős, de nem szeretnék senkinek reklámot csinálni.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: andzsin (2350)
Alváskultúra Creative Commons License 2010.04.30 0 0 2353

SZia Huzat,

 

szerintem még 50 körül is ergonómiailag megfelelő kialakítású, rendes garanciavállalású, normális fajsúlyú és korrekt huzatos habmatrasot találni elég nehéz, de nem lehetetlen.

 

A Dunlopillo Medi Wash 60-70 környékén volt (lehet, hogy már nincs is)

Best Dream Siglo 35-45 környékén van (a matrac nem rossz, lehet jobbat is találni kicsit drágábban)

Relaxx Signum most bevezető áron 55, én nagyon jónak tartom, lejjebb már írtam róla sokat.

 

Persze, hogy van másfajta hab is mint memory. A nem memory (normálhab, HR hab) matracok:-)

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: huzat (2349)
andzsin Creative Commons License 2010.04.29 0 0 2352
ja egyébként érdemes a Max Citybe Törökbálintra kimenni, ott van több nagy üzlet is és minden matracot ki lehet próbálni, persze nem kell ott megvenni:)
Előzmény: pollenke (2346)
andzsin Creative Commons License 2010.04.29 0 0 2351
Ma több LN matracon is feküdtünk és memory ide vagy oda a lényeg azon van, hogy milyen az ágyrács és a memory hab alatt mi van. Pl. a LN két ugyanolyan memory réteggel ellátott matraca között óriási volt a különbség a sima ortopedikus hab és az Eliocell hab között. A Rottex ezt Aircell nek hívja. Van különbség a "cellek" között (mert más cég meg megint más "cellt" talált ki), ezek ugyanolyan technológiával készülnek? És mi az amit megéreztünk, hogy ezek kényelmesebbek a sima habnál, mi a különbség? köszi.
Előzmény: Alváskultúra (2343)
andzsin Creative Commons License 2010.04.29 0 0 2350
sensomemoryt azt nem, de már feküdtünk LN-n, Rottexen (Bayscent memory), Dinottén...stb. A KIKA a rottexét árulja (magyar termék) ez nekünk nagyon bejött, csak az a gáz, hogy ők sokkal drágábban árulja, mint a tatai mintaboltjuk. Van egy cég, akinél most óriási akcióban vannak LN memory matracok, ha beírod ezt a keresőbe (memory matrac), akkor jobboldalon a harmadik link:)
Előzmény: pollenke (2346)
huzat Creative Commons License 2010.04.29 0 0 2349
Szia,

Lehet 35-55 ezer HUFért jó minőségű habmatracot venni? Ha igen melyik típusok amelyiknél érdemes körülnézni?
Van más fajta habmatrac is, mint memory?
Előzmény: Alváskultúra (2348)
Alváskultúra Creative Commons License 2010.04.28 0 0 2348

Kedves pollenke,

 

tökéletesen igazad van!

 

Üdv,

 

Pálinkás László

Előzmény: pollenke (2346)
Alváskultúra Creative Commons License 2010.04.28 0 0 2347

Szia Pollenke,

 

szerintem a termék annyira nem lhet rossz, mivel tudomásom szerint egy időben a KIKA is forgalmazta, de lehet, hogy tévedek.

 

A marketinggel lehet, hogy van baj, bár az én tapasztalatom, hogy egy jó termék az terjed, mint az influenza:-)

 

Ki kell próbálni.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: pollenke (2344)
pollenke Creative Commons License 2010.04.28 0 0 2346

Kedves Andzsin !

Sensomemory matracot hol tudtál kipróbálni ?!

Engem főleg a King típus érdekelne. A neten való hosszas keresgélés után végül csak egy soroksári boltot találtam, ahová ki is kocsikáztam. Legnagyobb megdöbbenésemre ott csak szigorúan neylonzacsis kipróbálást engedélyeztek volna, mondván hogy a kicsomagolással veszít az étékéből a termék.  Hiába mutattam rá, hogy a zacskó már akkor sem volt originál.

Egyébként is elég érdekes a hely: egy hodály benne ötletszerűen, nem méretkompatibilis ágyakra dobott matracokkal, egy kedvetlen adminisztrátornővel és egy unatkozó, matracokhoz láthatólag semmit nem értő eladófiúval. De még a kérésemre telefonon időközben levadászott tulajt sem izgatta különösképpen, hogy elveszít egy potenciális vevőt.

Természetesen, a  vásárlásnak így az esélye sem merülhetett fel - csak nem fogok látatlanba kiadni  150-16 ezer Ft-ot úgy, hogy neylonon keresztül tesztelhetem a matracot. A memoryhabnak egyébként is az a sajátossága, hogy a test hőjének hatására idomul. Hát, a hideg neylonon keresztül tuti, hogy nem.

Higiénia ide vagy oda:  cipőt sem neylonos lábra próbál az ember, csak zoknisra -ruha meg volt rajtam...

 

Előzmény: andzsin (2341)
pollenke Creative Commons License 2010.04.28 0 0 2345
Ja, és természetesen ezer köszönet az építő megjegyzésekért !
Előzmény: Alváskultúra (2332)
pollenke Creative Commons License 2010.04.28 0 0 2344

Kedves Alváskultúra!

Most vagyok az ülepítős szakaszban és bokros teendőim miatt egyébként sem értem még rá a "légágy"-gyal foglalkozni. De úgy érzem egy próbát mindenképp megér. Viszont, elbizonytalanít, hogy ennyire nincs a köztudatban sem a termék. Vagy ennyire rossz a marketingjük, vagy a matracnak "véres a torka" ?!

 

Előzmény: Alváskultúra (2332)
Alváskultúra Creative Commons License 2010.04.28 0 0 2343

Szia Andzsin,

 

megint oda lyukadunk ki: csodák nincsenek, és teljesen természetes, hogy aki presztízsterméket vásárol, az dicsérni fogja, sőt elmondja és megmutogatja mindenkinek. Emberek vagyunk.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: andzsin (2341)
csirketojas Creative Commons License 2010.04.27 0 0 2342
Köszönöm a válaszod, akkor ezek között nézelődünk. :-))

Már az is nagy segítség, nekünk laikusoknak, hogy egyáltalán milyen márkákat keressünk. :-)

Cst.
Előzmény: Alváskultúra (2340)
andzsin Creative Commons License 2010.04.27 0 0 2341
köszi a részletes választ! annyira konkrét volt a leírásod, hogy innen már csak márkákról beszélhetünk, szerintem ezzel nincs gond, úgy ahogy az autós topikokban is lehet, itt miért ne lehetne.

vannak nagyon drágák (lsd Cardo) egy normális fizetésből ezek elérthetetlenek, akik ezeken alszanak, azt mondják, mindennél többet érnek...ilyenkor persze az jut az eszembe, hogy ugyanolyan rétegrenddel és anyaggal, mi a fene különbség lehet matrac és matrac között?

úgy látom, hogy vannak noname memory matracok majdnem ugyanolyan áron, mint a márkák, azt innen a székből nehéz eldönteni, hogy mennyire ütik meg a minőséget. Amit én szimpatikusnak látok és még anyagiakban is van belőlük elérhető áron (lsd. 75-90eft kategória): LN, Memofit, Senso. Legalábbis ezekre bukkantam eddig.
Előzmény: Alváskultúra (2339)
Alváskultúra Creative Commons License 2010.04.27 0 0 2340
Szia Csirketojás,

annyi legalább biztos, hogy matracot kerestek és ez már valami:-)

Bizonyos habmatracoknál (rugósnál nem tudok ilyet) vannak olyan matracok, ahol ugyanaz a termék kétféle keménységben vagy két különböző oldallal készül, így egy franciaágyban kettő pl. 90x200 matraccal két eltérő kényelmi igényt is meg lehet valósítani úgy, hogy közben az egyéb elvárások sem szenvednek csorbát:

Két matraccal járó előnyök:

-két különböző komfortigény kielégítése
-könnyebb kezelhetőség, moshatóság
-funkcionális ágyrács lehetőség (fejemelős, fej-lábemelős)
-mozgást nem viszem egyik oldalról a másikra

Az egyetlen rettegést a két matrac miatt az szokta okozni, hogy középen (nem alvás közben) hézag van. Ez többnyire nem igaz, mert két matrac az ágykeretben annyira összepréselődik, hogy az ember az öklét alig tudja közéjük nyomni. Tehát nincs hátrány, csak előnyökkel jár.

Keresgélj ilyen matracokat tudomásom szerint a Dunlopillo, Schlaraffia, Relaxx(új), latexex közül is sok van (keménység H2-H3 vagy T1-T2, stb) Kokoflex, Novetex, Bio-Textima.

Kellemes keresgélést kívánok:-)

Üdvözlettel:

Pálinkás László
Előzmény: csirketojas (2338)
Alváskultúra Creative Commons License 2010.04.27 0 0 2339
Kedves Andzsin,

a memory matracok szerintem valóban tudnak nagyon jók is lenni, természetesen trend is és persze a Nasa-történetet is lerágták már 1000x mindenről. Az ára is valóban drágább, mint a normál matracok, a jó minőségű emlékezőhab matracok szerintem nem is lesznek sokkal olcsóbbak.

Amennyiben nektek bejött és az elképzelt büdzsébe is belefér szerintem nagyon jó kényelmet is ki lehet alakítani velük.

Amire figyelni érdemes:

-ne legyen gyanúsan olcsó (csodák nincsenek)
-ha lehet, legyen levehető-mosható a huzata
-legyen min. 4cm emlékezőhab réteg (de inkább5-6cm)
-a memoryfoam ne legyen (valós) 50kg/m3 alatt
-ne jöjjön túl lassan vissza a memory hab, mert gipszágy-effektust eredményez

A reális árfekvés szerintem 75-140e között van, de ennél olcsóbban és jelentősen drágábban is vannak termékek a piacon.

Örülök, hogy szinte semmit nem segítettem, de konkrét termékeket nem szeretnék a fórumba írni:-))

Üdvözlettel:

Pálinkás László
Előzmény: andzsin (2337)
csirketojas Creative Commons License 2010.04.27 0 0 2338
Közben kiderült, hogy mégis lesz ágyrács. És jó lenne, ha 24 cm +/- 2-3 cm lenne a magasság. És nem a Yatas Prestige-t, hanem a Yatas Superior-t néztük 109eFt-ért. (Egyébként minden más stimmel...:-))) )

Férjem a kemény fekvőfelületet szereti, én is hajlok rá, de ne legyen kőkemény.

180x200-asban tudnátok ezek után ajánlani olyan matracot, amit érdemes lenne megnéznünk? Nem ragaszkodunk a rugóshoz, csak eddig ilyet találtunk.

Köszönjük szépen,
Cst.



Előzmény: Alváskultúra (2336)
andzsin Creative Commons License 2010.04.27 0 0 2337
elmentünk a Max Citybe körülnézni és kipróbáltam az összes létező matracot, nekem a memóriahabos jött be a legjobban, igaz, hogy az ára is borzalmas. érdemes e ilyenbe beruházni? mennyire tartós ez a dolog? mennyire csak divat vagy valódi teljesítmény van mögötte? és igaz e, hogy ez a NASA-tól jött (mint a teflon) vagy csak marketingfogás?

mert kényelmesnek bitang kényelmes volt, messze kenterbe verte az összes többit, legalábbis nekem.
Alváskultúra Creative Commons License 2010.04.27 0 0 2336

Kedves Csirketojás,

 

Swordmanus rugós matracokban lényegesen felkészültebb nálam. Amennyire én tudom a Yatas garanciajegyén telilapos alátámasztás szerepel, még az ágybordékat sem szeretik, de leket, hogy elfogadják.

 

Amennyiben ez a keret, és rugós matrac jöhet csak számításba (bár kicsi átalakítással bármivé varázsolható az alátámasztás), akkor én a zsákrugós matracoknak több voksot adnék, pontosabb alátámasztás mellett, jobb formakövetést és lágyabb felületet biztosítanak.

 

90e környékén a Konfor Dream matracával volt kapcsolatom és vsak jót tudok mondani róla.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: csirketojas (2334)
swordmanus Creative Commons License 2010.04.27 0 0 2335
Bútorlapon, ha nem szellőzik, be fog penészedni, rohadni. Old meg a szellőzést. A rugómentes matracokhoz meg rugalmas rács kell, nem jó a sík, merev felület.
Előzmény: csirketojas (2334)
csirketojas Creative Commons License 2010.04.27 0 0 2334
Kedves Alváskultúra,
visszaolvastam a fórumon sok száz bejegyzést, aztán arra jutottam, hogy inkább a segítségedet kérem. :-))

Nem meglepő, mi is matracot keresünk, 180x200 cm-est, és 20-30 cm közötti magasságút (magasabb lehet, alacsonyabb nem, mert egy bútorlapra kerülne a matrac). Férjem a Yatas Prestige matracára szavazna (ezt 109eFt-ért láttuk), azonban én nem vagyok tökéletesen elégedett a döntéssel. :-)

Tudnál esetleg ilyesmi keménységű (esetleg picit puhább) és hasonló árfekvésű matracokat javasolni még nekünk, hogy mit próbáljunk ki?
(A táskarugósokat túl puhának találta, a kókuszt én túl keménynek.)

Előre is köszönjük!
Cst.
Előzmény: Alváskultúra (2332)
Alváskultúra Creative Commons License 2010.04.27 0 0 2333
...igen néha fecserélek/elütök betűket, viszon villámgyorsan írok:-)
Előzmény: Alváskultúra (2332)
Alváskultúra Creative Commons License 2010.04.27 0 0 2332

Szia Pollenke,

 

a bőség zavara mindenkit egy kis hezitálásra kényszerít, főként ha az ember tudatosan szeretne vásárolni. Ráadásul nem is egy egzakt termékről van szó (pl tv),

 ahol adatokat tudok hasonlítani, hanem szinten minden esetben almát hasonlítok a körtéhez. Mindazon által nem lehetetlen a választás, megnyugtatásul több százezer embernek sikerül évente, így vagy úgy választania.

 

A Sonolance nem egy ismert dolog, így én sem ismerem nagyin, de azt hiszem, hogy nem aratott valami nagy sikert a piacon (legalábbis szinte sehol sem lehet kapni, csak a magyar gyártónál)

 

Ki kell próbálni, én egy kicsit borsosnak tartom az árát. Hangsúlyozom: nem ismerem a terméket, de nekem egy kicsit strandmatracfeelingem van -persze luxus kivitelben.

 

Ki kell próbálni és ha nyújt annyit, mint amennyibe kerül és normális garancia van rá (főként a kompreszor, motor, távirányító) és később az alkatrészeket is meg lehet fizetni majd, akkor bele kell szaladni. Így lesz egy tapasztalt fórumozó Sonolance területen is:-)

 

Az első egy-két vásáárlókör után érdemes egy kisz szünetet tartani valóban, hogy leüllepedjenek a dolgok, és egy-egy alkalommal sem érdemes 3-4 matracnál többet kipróbálni.

 

Az árak tekintetében általában fedik a minőséget: a jobb alapanyag, a precízebb kimunkálás, az innovatív megoldások általában egy kicsit többe kerülnek, általánosságban csak azt tudom tanácsolni, hogy egy ésszerű határon belül, minél többet költ az ember egy matracra (ha nem a reklámokért fizetsz), annél jobb terméket kapsz, hiszen csonák ezen a területen sincsenek.

 

A plusz kilók annyiban lehetnek meghatározók, hogy:

 

1., Ne hagyd magad egy nagyon kemény matracra rábeszélni

 

2., 16-20cm-nél vékonyabb matracot nem érdemes venni, mert nem áll majd rendelkezésre "tér", ami a testet "befogadja" a matracba.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: pollenke (2330)
Alomvilag Creative Commons License 2010.04.26 0 0 2331
Petya79!

A Magniflex gyár képviselője úgy írta, hogy ez az angol cég a régi disztribútoruk volt (nem mentem bele, hogy miért csak volt) és egyedi igények szerinti matracokat gyártatott a Magniflex-szel. Vagyis:

1, A Magniflex gyártotta a matracot. Hogy jelenleg is gyártja-e, azt nem tudom.
2, Nem tudom, melyik volt előbb, a Magniflex-é, vagy a PerDormire-é. A nagy hasonlóság miatt én is azt feltételezem, hogy a később gyártott koppintotta az előbb gyártottat.

Álomvilág
Előzmény: Petya79 (2305)
pollenke Creative Commons License 2010.04.26 0 0 2330

Matracvásárlás van nálam is napirenden.

Végigpróbálgattam már rengeteg fajtát - a bőség zavarának tipikus esete forog fenn.

Nagyjából kezd kikristályosodni, hogy keményhab+memóriahab variáns lenne a legmegfelelőbb nekem. De ebből is kismillió változat van: keménység, a memóriaréteg vastagsága és a rétegek száma (alul is felül is), a keményhab milyensége, zónázottság, huzatok stb. tekintetében, hogy az árkategóriákról már ne is beszéljek. Leginkább a keménység / puhaság kérdése az, ami zavarba hoz. Szívem szerint a puhább felé hajlanék, de félek, hogy mivel jó néhány plusz kiló van rámragadva, ezzel nem tennék túl jót a gerincemne.

Lehet, hogy egy ideig hagyom ülepedni a szerzett információkat és a személyes tapasztalatokat, mert nem akatrok úgy járni, hogy elragadtatom magam egy hirtelen benyomástól vagy tudományosan "beleválasztok" .

Ma rátévedtem egy légkamrás matrac honlapjára : http://www.sonolance.com/hun/intelligens_matrac.htm

Logikusnak tűnik a rendszer, meg az is jópofa, hogy menetközben is lehet változtatni a keménységen, meg a duplamatrac két felét eltérően is be lehet állítani.

Fórumos hozzászólást nem találtam a termékről eddig, hallott valaki esetleg erről ?

Vagy esetleg személyes tapasztalat?

Szakértők véleménye ?

 

hzolee Creative Commons License 2010.04.26 0 0 2329
Köszönöm a választ! Először könnyű megoldásként az ikeába mentünk el, ahol latex matracot próbáltunk. Utána itt a közelben a matracdepóba, ahol lengyel gyártmányú matracok vannak (márkát nem tudok). Itt próbáltam latexet kókusszal kombinálva, szendvics rétegződésben: 1 réteg kókusz a két oldalán latex-szel, illetve 3 kókusz 4 latex (felváltva). Ráfeküdtem aztán a memory foam-osra, és "megtértem". Végül le is előlegeztünk egy olyat, aminél a hideghab két oldalán 2 eltérő vastagságú emlékezőhab van. (nem túl vastagok). Próbáltam egy olyat is, ahol nagyon vastag a memory foam, ezt már túlzásnak éreztem, pl nem tudtam odébbgurulni a saját mélyedésemből :-).

Mindenesetre köszi az összes infót, azokat is, amiket már korábban írtatok le, mert ez a topic tette helyre a matracok terén lévő zavart. :-)
Előzmény: Petya79 (2324)
hzolee Creative Commons License 2010.04.26 0 0 2328
Köszönöm a választ!

(Igen, láttam a kitiltást, meg hogy az index moderálási "elvei" miatt ilyenkor még a kérdezők és válaszolók kapcsolódó kommentjeit is kitörlik, annak ellenére, hogy énszerintem a beszélgetés részét képezik és info is volt bennük. szánalmas).

Ha a hideghabok ma már ilyen jók, akkor megnyugodtam, ugyanis próba után, a kezdeti fenntartásaim ellenére, mégis emlékezőhabosat szemeltünk ki, ami hideghabbal van egybeépítve.
Előzmény: Alváskultúra (2325)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!