Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

IGB Creative Commons License 2004.06.14 0 0 242
Hát gyárinak tűnik a távirányítóm, és gyárilag kiképzett infra vevőre kell céloznom, matrica is van az autón.
Hát a Ceasar-t alapból rejtett kapcsolóval szerelik, de én is nézegettem tasztatúrás megoldásokat. Szerinted melyik jobb? Ugye a billentyűzetet valahogy esztétikusan és praktikusan el is kell helyezni...
Mégis Te milyen immo-kat forgalmazol? Gondolom azokról nincs rossz véleményed. Igazság szerint nem sok tipust ismerek, ezért is szeretném ha írnál márkákat/tipusokat. Ismerem ezt a Ceasart, meg vmi Rhino-t. Meg ugy vettem észre, hogy a rablásgátló funkció már extra egy immoban, szóval sokban nincs.
Hú egyszer az előző kocsimban 2 nappal a szerelés után bedöglött az immo! Szerencsére a célállomásnál és nem pedig az autópálya pihenőnél :))) Nem az immo-val volt gond, hanem nem kapott testet. Pedig azt mondta a szaki, hogy ő is oda kötötte volna...
Előzmény: Kispofi (240)
sárdna Creative Commons License 2004.06.12 0 0 241
Kispofi!

Eltekintve hogy beázott (még az éjszakai párára is beriasztott) a motortér érzékelő (cserélték) nem volt vele gond. (van benne belsőtér érzékelő (bár hátsó ajtónál már kissé bizonytalan, meg ablak emelő modul. Lehet ezt (berasec) még bővíteni ütés ill. emelésérzékelővel?
De szeretném egy plusz riasztóval is megnehezíteni a dolgot ami tudna rablásgátlást plusz egyedi kapcsolós lenne, valami saját immoval. Érdemes ezzel foglalkoznom?
Köszi előre is a segítséget!

Kispofi Creative Commons License 2004.06.11 0 0 240
Biztos hogy gyári riasztó van az autódban? Csak nagyon kevés autóban van gyári riasztó, sokszor csak azt mondják, de utólag beszerelt van benne.Azért mert egy termék olcsó attól még lehet jó. Én az olcsóságot nem negatív értelemben használtam. Mentünk már ki menteni nagyon "márkás",drága riasztókkal felszerelt autókhoz is. Egy indításgátlónál nagyon fontos a megbízható müködés, mert ha behal lehetnek meleg perceid. Caesar rablásgátlós imót még nem szereltünk tehát nincs róla véleményem. Milyen rablásgátlás hatástalanításra gondolsz: rejtett kapcsoló vagy billentyüzet?
Előzmény: IGB (237)
Kispofi Creative Commons License 2004.06.11 0 0 239
Ha már benne van és ha eddig meg voltál vele elégedve akkor hagyd is benne.De azért érdemes a riasztó funkcióit átvizsgálni, hogy működnek-e? A márkaszervízekben beszerelt riasztókról nagyon rossz véleménnyel vagyok (nem a beszerelt márkákkal hanem a beszerelés igényességével van bajom).Sokszor találkoztunk már olyannal hogy nem kötötték be az indítástiltást,hátsó ajtót és a csomagtartót sem.Ajándékba adták a riasztót az autó mellé tehát az autós ne pattogjon.A riasztó funkcióinak működését magad is ellnőrizheted.,de nem ártana szakemberrel megnézetni.Konkrétan másik típust azért nem akarok ajánlani mert egyrészt többszáz is van a piacon amit én sem mind ismerek, másrészt elfogult is vagyok, mert én magam forgalmazóként is jelen vagyok a piacon.Általánosságban annyit azért mondhatok, hogy nem is a riasztó típusa inkább a beszerelés minősége,igényessége a döntő. A legjobb riasztót is (ha van ilyen?)lehet rosszul beszerelni.
Előzmény: sárdna (236)
sárdna Creative Commons License 2004.06.11 0 0 238
Akkor így kérdezem: milyen riasztót tennétek az autótokba? :)))
típus megnevezéssel! köszi
IGB Creative Commons License 2004.06.11 0 0 237
Sziasztok!
Az autómban jelenleg gyári immo és gyári riasztó van. Mivel tudom, hogy ezek nem sokat érnek, szeretnék beszereltetni még pluszban vmi rablásgátló punkcióval bíró immobilisert. Én is Ceasar-t néztem, amit itt leolcsóztatok.
Akkor mit tudnátok javasolni?
sárdna Creative Commons License 2004.06.11 0 0 236
Most Berasec van és azért érdeklődöm, mert csak 2 gombos a nyitója, és érdekel hogy biztonságosnak tekinthetem é vagy sem. Szal már megvan... immáron 3 éve, márkakereskedés ezt szerelte be gyári riasztóként !!! (csak nem rég kezdtem el foglalkozni a dologgal hogy buherálták az autót, és akkor derült ki hogy ez van benne. Esetleg érdemes lenne egy másik riasztót mellé rakni?
Előzmény: Kispofi (234)
Nutty Creative Commons License 2004.06.11 0 0 235
ami a szirénát, rezgés érzékelőt és a tévrecsegő illeti a cézár esetén csak a 204 és 205-ös modellekre igaz
a 210 és 215 már sziréna, rezgés érzékelő és 2 távcucc.

de ez csak az egyik oldal, nézd meg a riasztók mabisz minősítését is, meg hogy a biztosítod ténylegesen mit is fogad el

amúgy meg 35-40 alatt nem lehet megúszni egy jobbnak mondható rendszert, gondolok itt még a különböző kiegészítőkre (ultrahang, radar, öntápos sziréna stb) és ekkor már volt centrálzár és ablakemelő "gyárilag a kocsiban"

Előzmény: Kispofi (234)
Kispofi Creative Commons License 2004.06.11 0 0 234
Mindkét márka különböző típusaira általánoságban a következők mondhatók el: magyar termék kisipari módon összerakva (ennek előnyeivel-hátrányaival)az olcsó eladási árra kihegyezve (1 db távirányító,nincs rezgésérzékelő,nincs sziréna a szettben).Ettől eltekintve működik, ha szerencséd van évekig semmi gond, ha nem akkor hamarabb előjöhetnek különböző problémák.A biztosítói előírásoknak megfelelnek.Ha az olcsósága miatt érdeklődsz e két márka után akkor vedd figyelembe, hogy mire ezekből összeraksz egy korrekt rendszert már felkúszik az ára egy magasabb kategóriába ahol már elég sok más márka is van.
Előzmény: sárdna (233)
sárdna Creative Commons License 2004.06.10 0 0 233
Sziasztok!
Hozzáértő segítségét kérem, milyen riasztó a Berasec 2000 ? Megbízható stb.? vagy érdemes cserélni?
A Ceasar típusokról tudtok valami bővebbet mondani?

Köszi
Üdv
sárdna

Kheops Creative Commons License 2004.06.10 0 0 232
only up
Kispofi Creative Commons License 2004.05.31 0 0 231
Én sem mondtam, hogy rossz riasztó csak azt hogy az utóbbi időben már voltak vele problémák, egyébként a minősítése 2004. dec.31.-ig lett volna érvényes. www.pluto.hu
Előzmény: ZsolA400 (230)
ZsolA400 Creative Commons License 2004.05.31 0 0 230
SPAL szerintem nem rossz riasztó, árához képest sokmindent tud és megbizható(autoimba ilyen riasztók volta,vannak és sokat szereltem ezekből).A biztosítoi minősítését nem a hibái miatt vonták vissza, lejárt a mabisz engedélye az AS-80nak.Az ultrahangos változata ugyanúgy mabiszos.
Kispofi Creative Commons License 2004.05.29 0 0 229
A SPAL autóriasztóban nem egy nagy név, de az utóbbi időben az AS-80-as modellje elsősorban az igen kedvező ára miatt nagyon elterjedt. Kezdetben nemigen voltak vele problémák, később már igen, sőt a biztosítói minősítését is visszavonták. A forgalmazója: www.kiav.hu
Előzmény: thegabesz (216)
Kispofi Creative Commons License 2004.05.29 0 0 228
Ha még aktuális akkor a Sonar riasztó forgalmazója a Gömbvillám kft.www.gombvillam.hu vedd fel velük a kapcsolatot hátha van leírásuk hozzá.
Előzmény: fancy29 (224)
Korci_PÉCS Creative Commons License 2004.05.28 0 0 226
thegabesz:

SPAL ár/érték aránya nem rossz.

Mondjuk nem egy csúcskategória, de megbízható.

Ha valaki olasz készüléket szeretne venni, az inkább SIKURA-ban gondolkodjon.

Korci.

Előzmény: Törölt nick (214)
Korci_PÉCS Creative Commons License 2004.05.28 0 0 225
contaxg:

Vision VAE 317-550.

(Nem ugrókódos!)

Előzmény: Törölt nick (211)
fancy29 Creative Commons License 2004.05.27 0 0 224
Help!!!
Szervizben van a kocsim, ahol lekapcsoltak az akkumulatort de visszakapcsolas utan megbolondult a riaszto. Allandoan eles, nem lehet a taviranyitoval kikapcsolni. A taviranyito a kozponti zarat vezerli, de a riasztot, immobilizert nem hatastalanitja. Valami regi Sonar tipusu. Egyszer regen mar elofordult ilyen, akkor az akku sarukat megfelelo sorrendben visszakotni, esetleg gyujtast raadni, a taviranyito gombok megfelelo nyomogatasaval lehetett eszre teriteni, de mar elfelejtettem a sorrendet :-( Volt mar valakinek hasonlo?
Koszi...
Kispofi Creative Commons License 2004.05.21 0 0 223
Rhino z1m autóriasztóról itt olvashatsz:
http://www.doverkft.hu/products.php?theme=carsecurity&category_3_id=111
Ez egy olcsó árfekvésű riasztó!
Előzmény: Törölt nick (221)
HTT Creative Commons License 2004.05.21 0 0 222
Hahó

Most mér mondod, hogy haldoklik?? Hiszen néha-néha ír ide valaki :o
Rhino ügyben sajnos nem tudok segíteni :((

T >>>

Előzmény: Törölt nick (221)
HTT Creative Commons License 2004.05.20 0 0 220
Hahó

Általában egyetértek Veled, de azért már több "halott" központot láttam :((
Szerinem sok riasztónak nem olvasható a memóriája (kivéve az épp utolsó aktuális esetet), így nehezebb megtalálni a hibát, főleg, ha nem "ismert" típus, lehet vele szívni jó sok időt is :o
A radaros térvédelem valóban tud érdekes dolgokat, de szerintem ha jól van beállítva, akkor elég jól tud működni sokáig, csak nem szabad az időt sajnálni beállításkor :) Én általában elégedett vagyok a "sima" ütésérzékeléssel is (nem lengetés!!) :))

T >>>

Előzmény: Kispofi (209)
thegabesz Creative Commons License 2004.05.18 0 0 219
kössz
Előzmény: wazul (217)
Nutty Creative Commons License 2004.05.17 0 0 218
Sziasztok!

Párszor már volt kérdés, hogy hogyan is működik az "ugrókód". Engem is érdekelt a téma és ezt találtam (mondjuk ez csak a KEELOQ rendszert vesézi ki):

http://www.centralnet.hu/pipermail/elektro/1999-September/002374.html

Kicsit hosszú, de érdemes elolvasni.

Remélem nem lerágott csont, ha az akkor bocsi...

wazul Creative Commons License 2004.05.17 0 0 217
http://www.spal.it/

http://www.spal.it/automotive/english/aftermkt_allarmiModulari.htm

Előzmény: thegabesz (216)
thegabesz Creative Commons License 2004.05.17 0 0 216
Sziasztok!
Ismeri valaki a SPAL riasztókat? Nem rég vásárolt autónkban az van, és szeretnék róla többet tudni.
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.17 0 0 215
Zsolti én azt tudom, hogy milyet NE szereltess bele:-) Amax-ot:-))
De van itt nagytudású kolléga, ő majd felhomályosít:)
Előzmény: Törölt nick (212)
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.17 0 0 214
Igen, ma én is arra jutottam, hogy a radart szépen szedjék ki, bár a hétvégi koncertnél a radar nem is volt beélesítve...
Holnap délelőtt viszem, és akkor mérik végig az egész szerkezetet.
igazából nem tudom eldönteni, hogy igénytelenek-e a műhelyben vagy sem, mivel elvielg ez az importőr műhelye.
Remélem ma éjjel nem lesz koncert, és végre nyugodtan végigaludhatom az éjszakát:-))
Előzmény: Kispofi (209)
5E GT Creative Commons License 2004.05.17 0 0 213
Ez egy régi Vision 318-as sorozat távirányitoja,ha szétszeded elvileg a panelra van nyomtatva a pontos azonositó.
Előzmény: Törölt nick (211)
Kispofi Creative Commons License 2004.05.16 0 0 210
A 40 ezerbe már belefér egy középkategóriás riasztó térvédelemmel, rablásgátlással. A rejtett kapcsoló is jó dolog. A sebváltózárak között nincs nagy különbség (bár a forgalmazók ezt erősen tagadják) beszerelve 42-45 ezer.Ha még nem találtál beszerelőt tudok adni egypár címet.
Előzmény: dohonyiz (194)
Kispofi Creative Commons License 2004.05.16 0 0 209
Több mint 10 éves beszerelői ill. forgalmazói gyakorlattal azt hiszem, hogy nyugodtan állíthatom, hogy az esetek többségében sosem a riasztó központjával van a baj. A hibát legtöbbször a helytelen, igénytelen beszerelés vagy valamelyik periféria hibája okozza. A riasztók memóriájából kiolvasható a riasztás oka és onnantól kezdve már elég könnyen megtalálható a hiba. Nem tudom, hogy a Te esetedben a szakműhelynek ez miért tart olyan sokáig. Különben a radaros térvédelem tud érdekes dolgokat produkálni. Én az ultrahangot jobban kedvelem mert az kevesebb fals riasztást csinál.
Előzmény: Törölt nick (207)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!