Keresés

Részletes keresés

Maitréja buddha Creative Commons License 2014.09.28 0 0 45987
Maitréja buddha Creative Commons License 2014.09.26 0 0 45986

Igen, így tudok (okoskodni:P)

 

Én is itt olvastam az indexen valakitől.

Előzmény: qru qrx (45985)
qru qrx Creative Commons License 2014.09.25 0 0 45985

Te igy tudsz? Miert csak en maradok informatikus tökkelütött? Koszi, megprobàlom!

Előzmény: Maitréja buddha (45981)
Bimola Creative Commons License 2014.09.24 0 0 45984

Szia! 

Agusztus végén levél és pár nap mulva telefonon is jelentkezett. Remélem hamaroan újra fog jelentkezni. Szerintem a fiad is fog biztosan amint tud! Kitartás.

Előzmény: EncianT (45978)
jzf44 Creative Commons License 2014.09.24 0 0 45983

Ti hogy élitek meg, hogy elszegődött a fiatok?

Előzmény: EncianT (45978)
Maitréja buddha Creative Commons License 2014.09.24 0 0 45982

Az utóbbinnál, ha egy hosszabb videot egy bizonyos időponttól akarsz csak bevágni, megy egy számláló, mellette egy kis üres négyzet, kezdőpont felirattal.

Annál a pontnál a videon ahonnak akarod hogy lássuk, nóbelekattintasz (kijelölöd) és a mellette levő cimsorhoz automatikusan hozzáirja az időpontot, igy ha azt idevágod, akkor a video onnan fog indulni, ahonnan akarod. Hosszabb videoknál ez hasznos, mint pld a multkori dokumentumfilmnél, amiben Kis Daru szerepelt a végén.

 

Ha belekattintasz a videoba jobb egér klikkel, ugyancsak megjelenik egy link,hogy " a video jelenlegi időpontjához tartozó időpont kérése ",

csak abban megint lesz egy s -betű, amit ki kell szedned.

Az első megoldást egynől bevághatod ide,.

 

 

Előzmény: Maitréja buddha (45981)
Maitréja buddha Creative Commons License 2014.09.24 0 0 45981

Tiszteletem Sándor

 

off-on

 

Az elején a " https:// " -ből kiveszed az s-betűt miután bemásoltad (marad http://) és az egészet kijelölöd aztán vagy kivágod jobb klikklel, vagy nyomsz egy ctrl+x-et aztán visszailleszted jobb egér klikkel, vagy ctrl+v, akkor a link ugyanugy menni fog videoként vagy klikklehető lesz, mint a többinél.

 

Vagy egyszerübben, mielőtt kimásolod a you tube cimsorából, kitörlöd az s-betűt és úgy vágod ide.

 

Vagy a you tube on ha rákattintasz, ha be vagy regisztrálva oda vagy a gmailra, ahol az a szám van, hányan nézték meg a videot, alatta van egy felfelé vagy lefelé néző hüvelykujj, ezzel like-olod vagy dislike-od, minnt a facebookon.

Ha like-olod (tetszik) megjelenik egy sor megosztóikon (facebook, twitter, kistököm etc)

Alatta meg egy link, már kéken kijelölve, azt ha bemásolod (az s betű nélküli) akkor is működik majd a video itt, ahogy megszoktad.

 

 

 

Előzmény: qru qrx (45980)
qru qrx Creative Commons License 2014.09.24 0 0 45980

egyes linkek itt nem mukodnek, jo lenne ha sajàt maga tudnà torolni a bakit az ember. Itt egy szep katonadal 

 

https://www.youtube.com/watch?v=z-yRaEYQNQs

EncianT Creative Commons License 2014.09.24 0 0 45978

Szia Bimola!

 

Érdeklődnék, a Te fiad jelentkezett már? Az enyém nem :( . Kaptunk egy "forma" levelet tőle, amiben kérte, hogy küldjük el a születési anyakönyvi kivonatát, amit megtettem. Azóta semmi. Remélem a közeljövőben jelentkezik.

 

Üdv: Encian

Előzmény: Bimola (45868)
kószák egyike Creative Commons License 2014.09.24 0 0 45977

Na ez még meg sem fordult a fejemben. :P :))) Hű remélem ilyen nem lesz. :)

Előzmény: Maitréja buddha (45976)
Maitréja buddha Creative Commons License 2014.09.23 0 0 45976

Amit mondanak neki ?

Előzmény: kószák egyike (45975)
kószák egyike Creative Commons License 2014.09.21 0 0 45975

http://www.legion-recrute.com/

 

A magyar nyelvű oldal valamiért most nem üzemel csak ez. A légió egy hadsereg katonákból áll. Gondolom tudod a katona mit csinál nem? ;)

 

http://hu.wikipedia.org/wiki/Francia_Idegenl%C3%A9gi%C3%B3

Előzmény: Balázs0 (45965)
qru qrx Creative Commons License 2014.09.21 0 0 45974

Van itt untig elég olvasnivalo

Előzmény: Balázs0 (45973)
Balázs0 Creative Commons License 2014.09.20 0 0 45973

Esetleg aki megjárta már az idegen légiót, és tudna nekem egy picit bővebben mesélni róla, az legyen olyan szíves jelöljön be a facebookon. Pálinkás Balázs vagyok ;) köszi :)

Balázs0 Creative Commons License 2014.09.20 0 0 45972

Nagyon sokan mondtk már ezt, és őszintén megmondva nekem is megfordult a fejemben. Hát az igazság az, hogy bár nem rég óta ismerjük egymást, de ő volt az aki belépett az ajtón, és "uhhh (átfut a hideg a hátamon, nyelsz egy nagyot, és magadban gondolod: Nekem ő kell :O [s közben majdnem a nyálad fojik már]) "

Ez a "szerelem első látásra" dolog volt, és elhiszem hogy nem igazán hisztek benne (néha énsem). Na de már most Ő, szegénykém másfél hónapig nem beszélt a szüleivel, mert amikorra a szülei elintézték neki mindezt, ő vissza akarta mondani, mert tudta, hogy akkor nemigazán találkozhatunk majd. Elég nehézkesen, és saját káromra rábeszéltem, hogy mégis csak menjen-bár ne tettem volna-dehát próbáltam azt is nézni, hogy mi az ami neki is jó.

A másik dolog meg az, hogy én szakács vagyok, és az egész "konyha művészet", mert ezt is lehet egyfajta művészetként tekinteni, franciaországból indult. Ott alapozták meg az egészet, és ott is találták ki a Michelin-csillagot, ami egy szakács életében a legnagyobb elismerés lehet. Én mindig igyekeztem többre törekedni, mint amim van, és igyekeztem valahogy felcsinpaszkodni a legmagasabb lépcsőfokr. Namost: az eddig látott, és hallottak alapján jó szakembernek tartanak, és jó szakácsnak. Akár hol megfordultam, mindenhol szivesen marasztaltak volna az örök időtlenségig, és amikor bejelentettem, hogy melót készülök váltani (vagy nem tetszett a hely, vagy sokat dolgoztam kevés pénzért), mindig egyiks pénzbeli motivációt kínáltak fel, hogy maradjak. Mindezt úgy, hogy még csak 19 éves voltam. Ma egy fürdőlyen dolgozok 1000€-t keresve (ami sok, de mégsem elég sajnos) , és itt is felkínáltak egy nagyobb összeget, viszont! Itt már nicns hova fejlődnöm, itt nem lehetek jobb, és innen kis eséllyen jutok fel a "csillagos égig". A pénz sosem motivált annyira, mint valami új és ismeretlennek a megismerése, mint valaminek, amit még nem tudok, annak megtanulása.

Na ez az ami még engem motiváll.

Viszont nahyon elgondolkodtam mos egy fél éves kiképzésen is az idegen légiónál. Hátha addigra belejövök a nyelvbe.

Balázs0 Creative Commons License 2014.09.19 0 0 45965

"Álj be az idegen légióba" - nem akarom hogy teljesen hülyének nézzetek, de szabadlessz megkérdeznem hogy ez mit takar magába? Mi a feladata egy légiósnak, mi hasznuk abból hogy szállást adnak, meg nyelvet tanítanak? Már neharagudjatok, hogy ha most a fejeteket fogva bólogattok, hogy "honnan szakalytották ezt a hülyét", de felvilágosítanátok, hogy mi a dolga egy légiósnak?  Vagy hogy mi az előnye/hátránya ?

Maitréja buddha Creative Commons License 2014.09.19 0 0 45964

Jó, de van igazsága az előző topiktársnak, nem ?

Van itt olyan, aki kastélyban lakik, az igazán segithetne neki, akár :P

 

A minta alapján, ugye aki olvasta egy picit a Franciaországi magyarok ide topikot, annak deja vu-je van, akár még könnyedén egymásra is találhatnak :)

Előzmény: mabelle (45962)
kószák egyike Creative Commons License 2014.09.19 0 0 45963

Állj be a légióba. Megtanítják a nyelvet és fizetést is kapsz, a legjobb nyelviskola. Csináld végig az alapkiképzést ha nem tetszik még mindig kérhetsz civilt. Garantált a minimális nyelvismeret addigra.

Előzmény: Balázs0 (45958)
mabelle Creative Commons License 2014.09.19 0 0 45962

talan a munkakereses kulfoldon, francia regionalis es ehhez hasonlo topicban kellene probalkoznod. ha legios akarsz lenni , akkor jo helyen vagy akkor jo olvasast.

Előzmény: Balázs0 (45958)
avyodota Creative Commons License 2014.09.19 0 0 45961

itt 0 segítséget fogsz kapni ebben az ügyben....:(

Előzmény: Balázs0 (45958)
Balázs0 Creative Commons License 2014.09.16 0 0 45958

Sziaszok.

 

Az a hatalmas problémám van, hogy a barátnőm "emigrált" Franciaországba, és nagyon szivesen mennék utánna, csak a nyelvtudásom nem haladja meg az igem, és a nem szavakat. :S

20 éves vagyok, Szlovákiában éllek, szlovákiai MAGYAR ként.

Bár még van egy bő nónapom, amig rágyúrok picit a nyelvre, de ha éjt nappallá téve is tornázok a francia nyelvtudásra, akkorse fog ez olyan jól menni, hogy elboldoguljak munka, és szállás keresésben. Sajnos barátnőm csak hétvégénként tudná "irányítgatni az ottani életemet", ezért fordultam utánatok baráti segítségért.

Szállás, és meló kéne, meg néhány baráti szó, hogy könnyebb legyen majd elviselni a kezdetbeli nehézségeket.

Feigneux, Picardie, France - barátnőm ebben a városkában él. Ha esetleg valaki közülletek itt a közelben élne, és tudna nekem segíteni szállást és melót találni vagy Crépy-en-Valois -ban , vagy Senlis, Chantilly, vagy akár hol ami még itt van a közelben, azt nagyon megköszönném, és minden féle túlzások nélkül örök hállát igérnék érte cserébe.

Ugyan pénzbeli motivációt nem tudok ajánlani, de ennek fejében bármiben tudok visszasegíteni, azt megteszem.

Ha valaki volna, kérem jelezzen. Pálinkás Balázs-ként megtaláltok a facebookon is, köszönöm zsépen előre is a segítséget, és az idődet, amit arra fektettél, hogy segíts nekem. További szép napot, és minden jót!

Maitréja buddha Creative Commons License 2014.09.15 0 0 45957

Stilszerűen ősszel ? :)

Előzmény: SzótlanJoe (45956)
SzótlanJoe Creative Commons License 2014.09.15 0 0 45956

   szolgalati közlemeny:

Vadludak átmozgatva Katonaság forumba.

 

(valamilyen felrenezes miatt az eles csoportban pislogott eddig a topik)

qru qrx Creative Commons License 2014.09.14 0 0 45955

az elozo hibàs

 

https://www.youtube.com/watch?v=vG_hLdoV3m4

qru qrx Creative Commons License 2014.09.14 0 0 45954

https://dub109.mail.live.com/?tid=cm7JaczZw75BGT52w75aeKng2&fid=flinbox

Dobri Creative Commons License 2014.09.11 0 0 45953
qru qrx Creative Commons License 2014.09.07 0 0 45952

kissé  retro mutogatos....

http://www.ina.fr/video/RBC05061215

qru qrx Creative Commons License 2014.09.06 0 0 45950

semmi gond....

Előzmény: Maitréja buddha (45949)
Maitréja buddha Creative Commons License 2014.09.06 0 0 45949

Tiszteletem Sándor

 

Mégegyszer: ha a hozzászólásod olyan trollkodáshoz kapcsolódik amit törölnek, törlik, mert a válaszodnak nem lesz logikai előzménye és ez megneheziti az újonnan belépőknek az olvasást.

 

Mikor beregisztrálunk ide, a moderálást elfogadjuk mindannyian.

 

Nyilván a trollok sikitoznak, mert amég neked törlik néha egy- egy hozzászólásodat, addig neki(k) szinte az összeset. Ez független attól, te mit gondolsz róla, a moderáció dönt.

Ez egy ilyen játék itt.

 

A topik moderátorai nagyon is toleránsak.

Előzmény: qru qrx (45944)
avyodota Creative Commons License 2014.09.06 0 0 45947

"Hogy nem volt errol szo, tudom, viszont egy kiegeszités volt"

na ez a hozzáállásod már tetszik.....:)

Előzmény: qru qrx (45944)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!