Keresés

Részletes keresés

fürj011 Creative Commons License 2011.03.20 0 0 2676

Na látod ez a te problémád,te eldőntöd,mint valami kiskirály,hogy ki mit tud és mit nem tud. Bocs de GAZDASÁGI fürjről van szó és nem szobai diszről vagy értéktelen kacatról.A gazdasági fürj haszonállat tehát hasznot termel ha így ha úgy.Sajna azt látom te ezt nem fogtad fel ennek ellenére embereket sarkalsz butaságokra ami föleg kiadás számukra na persze,,azt írsz amit akarsz,, de van tisztesség is a világon.

Tudod mindennek kerül gazdája mert vanna józan gondolkodású emberek is nem csak észosztók.(eszet lehet osztani)

Ha te diszállatként tartod(bár képeid nem ezt tükrözik) az eggyáltalán nem jelenti azt,hogy más is ezt szeretné.

Tehát nem biztos,hogy jó dolog pesszimista következtetéseket szajkózni. Valószínüleg ez az ágazat azért tart itt ahol tart mert így állnak hozzá eggyesek és igyekeznek másokat is befojásolni ( kérve kéretlenül)

Ismételten megjegyzem GAZDASÁGI FÜRJ.

 

Előzmény: Törölt nick (2673)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.19 0 0 2675

Fórum szabályzat: felhasználási feltétel: Tartalom 5- ös pontja ::

  • Nem használhatod Fórumainkat reklámtevékenység folytatására, kivéve, ha erre írásos engedéllyel rendelkezel a Szolgáltatótól.
  • Törölt nick Creative Commons License 2011.03.19 0 0 2674

    Ja bocs még annyit: ez nem reklám újság, még ha ingyenes is.

    Előzmény: fürj011 (2672)
    Törölt nick Creative Commons License 2011.03.19 0 0 2673

    szia

    Bocs, hogy félreértettél, nem osztok eszet és észt sem. Csak tudom sokan akartak és akarnak eladni kakast, de nem tudnak, most nem részletezzem miért, mert ismét megsértődsz. Én igy szoktam felhizlalni őket.

    A fórumon viszont, ha mejelentesz írsz valamit, vállalni kell.hogy mindenki hozzászólhat, még az is akinek esetleg semmi köze.

    Igérem, ha te írsz soha nem fogok írni az írásodra.

    Előzmény: fürj011 (2672)
    fürj011 Creative Commons License 2011.03.19 0 0 2672

    Szia pirosvillám

    Csak arra szeretnélek kérni ha nem muszáj ne oszd az eszet.Nem a te írásodra reagáltam(válaszoltam) tudom ,hogy te zseni vagy a fórumon de had legyen saját dolgom,hogy mit teszek a saját állataimmal ne ajáljál se árat se égyéb okosságot csak ha kérdeznek !!! Nem az a célom,hogy hogy a te jóbbnál jobb ötleteidet szemezgessem.

    Bocs ha durva voltam de unom már,hogy okosabb vagy mindenkinél,tapasztaltabb a 100 évesnél és még nem is volna baj ha nem ütnéd bele az orrod abba amihez semmi közöd.

    Előzmény: Törölt nick (2670)
    skolikagi Creative Commons License 2011.03.19 0 0 2671

    Akkor lehet hogy ezt a monstrumot nem lesz érdemes oda bevinni nekik...Inkább valami atombiztos kifutót ahova se ki se be nem tud menni semmi...És bokrokat:-)

    Előzmény: Törölt nick (2669)
    Törölt nick Creative Commons License 2011.03.19 0 0 2670

    Szerintem nyomd meg egy kis nevellőtáppal  két hétig utánna búza és kukorica darával két hétig és vágd le. Nagyon finom husa és levese van. Kakast nem vesz senki. Gondolom én.

    Előzmény: fürj011 (2667)
    Törölt nick Creative Commons License 2011.03.19 0 0 2669

    Szia Ági

    Nem szertnek magasra menni, még ha deszka is van odatámaszva, gondolom mert a természetben is a bokrok alatt vannak. De ha melegebb lesz nem is fognak bemenni  a többség kint éjszakázik. Csak egy kis gond van vele nagyon nehéz takaritani, ha nem nyílik a teteje, mert éjszaka többet járnak "ki" ottbent.

    Üdv: István

    Előzmény: skolikagi (2668)
    skolikagi Creative Commons License 2011.03.19 0 0 2668

    A kifutóban lakó fürjek be tudnak menni olyan ketrecbe, ami kb. 30 cm-re van a földtől?

    Éppen most ajánlott fel a szomszédom egy polcszerű tüneményt, amiből két ajtó felszerelésével kiváló ketrec készíthető fürjeknek, csak az a baja, hogy kb. 30-40 cm-es "lába" van...

    Mondjuk ettől könnyű szerrel meg lehetne szabadítani....de ha így is belemennének, akkor így lenne a legjobb....

    fürj011 Creative Commons License 2011.03.19 0 0 2667

    Szia

    4 hetesek de a kakasok még vannak!!!

    Előzmény: WJoci (2657)
    skolikagi Creative Commons License 2011.03.19 0 0 2666

    Na igen ezen agyaltam éppen, hogy az oké, hogy csinálok kifutót, kis házikót, stb. na de honnan fogják tudni, hogy az ezért van hogy ott aludjanak:-))

    Mondjuk mivel egyre fogyatkozik a létszám, nem fog gondot okozni az első napokban berakosgatni a házikóba őket.

    Csak ehhez mindenekelőtt tavaly kellene:-)

    Jövő héten megveszem az anyagot a kerítéshez, és amire kinő a fű, addigra tavasz is lesz

    ( remélem)

    Előzmény: Törölt nick (2665)
    Törölt nick Creative Commons License 2011.03.19 0 0 2665

    Szia

    Én is várom már a jó időt és mennek ki a volierbe. Ott érzik igazán jól magukat, csak a tojás miatt kellett bevinnem őket. Nekem ugyan nincs bent fü, de lehet teszek be egy kis gyeptéglát nekik egyik felébe

    De azért éjszakéra úgy el tudjanak bújni ill be tudd zárni ne férjenek hozzájuk a férgek.

    Ha a házikóba sötétedés elött bekepcsolsz egy kis villanyt akkor sötétedéskor bemennek és megszokják. Két hét után nem is kell villany úgy elülnek mint a tyúkok.

    Üdv: István

    Előzmény: skolikagi (2664)
    skolikagi Creative Commons License 2011.03.19 0 0 2664

    Most azon agyalok, hogy csinálok kifutót nekik, mert ahol most vannak ott szerintem nagyon nem érzik jól magukat.

    Először is bekerítek a tyúkudvarban egy területet, beszóróm fűmaggal, aztán majd következik a körbehálózás és társai:-)

    És persz egy kis házikó is kellene nekik...

     

    Előzmény: Törölt nick (2658)
    Törölt nick Creative Commons License 2011.03.19 0 0 2663

    Nem kell keverni, már össze van keverve. Benne van minden ami egy tojó madárnak kell.

    Előzmény: battila1996 (2662)
    battila1996 Creative Commons License 2011.03.19 0 0 2662

    Sziasztok!!

     

    a tojó tápt milyen arányba keverjem??

    Törölt nick Creative Commons License 2011.03.19 0 0 2661

    Szia

    Kicsit ha visszaolvasnátok új kérdezők, időt nyermétek, mert nem biztos,hogy minden héten ismételjük magunkat. Legalább a képeket nézzétek meg.

    A füjek nemét az 5090-es hsz -on láthatod képekben. Hogy miért hunyorg? ne törődj vele, ha csipás lesz mosd ki kamillával.

    Nem kell a 15 fok, de sokkal kevesebbet és az idő függvényénem fognak tojni. Télen a természetben sem tojnak.

    A tojótáp: 8-10 hetes kortól lehet adni.

    Előzmény: cilda (2660)
    cilda Creative Commons License 2011.03.18 0 0 2660

    Sziasztok kellene egy kis segitség! Mondjuk elég sok kérdésem van de valahol elkezdem! Kaptam 7db fürjet és jó gazdájuk szeretnék lenni de teljesen kezdö vagyok! 1.honnan tudom hogy melyik tyúk melyik kakas?? 2.Az egyik hunyorog vagy mit csinál és olyan mintha nem látna mi a teendö? 3.mindenképp kell a minimum 15 fok hogy tojjanak??? 4.mikortol esedékes a tojótáp?Elöre is köszönöm!!!!!:)

    navszabi Creative Commons License 2011.03.18 0 0 2659

    Sziasztok!

    Szabolcs megyében keresek eladó japán fürjeket! Aki tud esetleg, kérem értesítsen!

     

    navszabi

    Törölt nick Creative Commons License 2011.03.18 0 0 2658

    Szia

    Igazad van mert nekem is a kisebb termetü patkány csinált rendet. Az etetőt úgy kell csinálni, hogy belül legyen, vagy nagyon féregmentes helyen kell tartani, mert a fürj elég buta és azelid, csak akkor védekezik ha már késő. De még akkor is csendben marad.

    Üdv: István

    Előzmény: skolikagi (2656)
    WJoci Creative Commons License 2011.03.18 0 0 2657

    Üdv.

     

    Ezek a fürjek milyen idösek voltak?

    Előzmény: fürj011 (2655)
    skolikagi Creative Commons License 2011.03.18 0 0 2656

    Csak vigyázz, hogy a nagy résen a nyest nehogy beférjen.

    Az én ketrecemen sem volt sokkal nagyobb rés és mégis bement és .... intézkedett:-((

    Előzmény: biafürj (2653)
    fürj011 Creative Commons License 2011.03.18 0 0 2655

    sziasztok

    6 db kakasom van eladó ha valakit érdekel .

    Csere is szóba jöhet.

    Előzmény: WJoci (2643)
    Törölt nick Creative Commons License 2011.03.18 0 0 2654

    Szia

    Kiférni kifér, de eléggé macerás a fejet bhúzni mert a toll fogja. Az enyémnek is at oldalán ilyen méretü van( Gyári nyúlketrec) kidugja a fejét, de szerintem evéshez nem jó.

    Előzmény: biafürj (2653)
    biafürj Creative Commons License 2011.03.18 0 0 2653

    Sziasztok!

    2.5 cm rácsközöknél kifér egy szép nagy fürjkakas feje evés, iváshoz? Vagy nagyobb hézag kell a rácson?

    Törölt nick Creative Commons License 2011.03.17 0 0 2652

    Szia

    Kicsit olvass vissza a 2644-es hsz-on írtam le mi kell, hogy tojjon a fürj. Ha nem kakas.

    Üdv: István

    Előzmény: battila1996 (2650)
    fürj011 Creative Commons License 2011.03.17 0 0 2651

    Szia

    Sajna holnap elviszik az utolsokat,ha nem akkor jelzem.

    Ha két hét múlva még jó akkor lessz új kelés.

    Előzmény: WJoci (2643)
    battila1996 Creative Commons License 2011.03.17 0 0 2650

    Sziasztok!

     

    Már felnőtt fürjek ésh ha tojó tápot adok nekik akkor bizti hogy attol fognak tojni??

     

    koppim Creative Commons License 2011.03.17 0 0 2649

    Régebben olvastam a Kistermelők lapjában egy hirdetést, amiben egy Győri üzlet keltetőket és kiegészítőket hírdetett (plmaschinos). Nincs itt valaki aki tudja a bolt címét?

     

    Páramérőt szeretnék venni, de Mosonmagyaróvári vagyok és itt nem kapni ilyet.

    walesifarmer Creative Commons License 2011.03.16 0 0 2648

    Rossz szokasom, hogy csak irok es nem olvasom el, hanem kuldom. Most visszaolvasva az elozo hozzaszolasomat 3 nalukot levehetunk nyugodtan :-)

    walesifarmer Creative Commons License 2011.03.16 0 0 2647

    Szerintem a tojotapon es a vilagitason van a hangsuly, habar a meleget tuti meghalaljak. Nekem az egesz telet vegig tojtak, nem futok rajuk, igaz a leghidegebben is 0 fok korul volt bent naluk. Viszont vilagitok reggel 5-tol este 10-ig naluk. Januarban volt egy idoszak amikor nem volt akkora kereslet a tojasra es 1 hetig csak napi 6 orat ment naluk a lampa.  Lecsokkent 2-3 nap alatt a tojashozam a felere.1het utan megint mindenki tojast akart, es jo egy het kellett mire megint tojtak. De 2 het utan mertem csak a tojast eladni ( en magos tojasra specializalodtam) mert egyaltalan nem kufircoltak 1 hetig. Olyan csond volt naluk mint a temetoben.

    Előzmény: battila1996 (2640)

    Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!