Keresés

Részletes keresés

Güsziológus Creative Commons License 2017.12.13 -11 4 64556

Szeretném jelezni, hogy én is az érdeklődők közé tartozok, de nem mindig tudom követni írásaidat.

 

Mivel irdatlan mennyiségű a restancia, ami úgy néz ki nem csökken, a Te beszámolód alapos elolvasása is csak tolódik:-(.

Ha írsz az Alpannóniáról, azt biztos el fogom olvasni!

Előzmény: V43 1279 (64554)
V43 1279 Creative Commons License 2017.12.13 0 2 64555

Önmagában is elég gáz, hogy ilyen könnyen meg lehet vétózni egy (száz?) útvonalat, elég gyenge lábakon áll mind a szabályozás mind pedig a hozzáállás a kérdéskörhöz. Majd eljön az idő, hogy egyik nap még balra megy a kék, másnap jobbra az indok meg "mert csak?".

Kétszer lejártam a szarvaskői részt, kocsival meg még többször az aszfaltos részt (nyaralás helyszínére vezet, ahol többször is voltunk), nem igazán rémlik, hogy bármit is komolyan akadályozott volna a kék. De ha időszakosan mégis, akkor Csehbánya mintájára nem lehetett a kompromisszumot megtalálni, vagy meg sem próbálták.

 

Szomorú látni, hogy az évtizedekig ha nem is kőbe vésett, de közel fix útvonal szépen lassan a magánérdekek játszóterévé válik ahol a turista és a természetjárás az utolsó szempont marad és semmilyen jogorvoslat/vétó/labdába rúgó ellentábor lehetősége nem látszik. Innentől fogva pedig a Kéktúra I-II és az új füzet is egy polcon maradó darab lehet, de gyakorlatilag tartósan használható kiadvány aligha.

Előzmény: jzp2107 (64539)
V43 1279 Creative Commons License 2017.12.13 -12 3 64554

Köszönöm! Voltak megpróbáltatások az biztos és lesznek ezentúl is.

 

Most próbálom összeszedni magam az íráshoz, egy kis ráhangolódásként képválogatással :)

Engem az a pár érdeklődő és +-oló érdekel, a notórius mínuszolók meg saját magukat minősítik. Van ami engem sem érdekel itt, akkor fogom magam és tovább görgetek, de van akinek ez is nehéz, lelke rajta.

 

Elég hideg szelek ezek sajnos, úgy hívják magyar mentalitás :(

De ez már egy másik téma és igen messzire vezetne...

Előzmény: Pulmy (64553)
Pulmy Creative Commons License 2017.12.13 -13 3 64553

     Gratulálok! Tényleg jól néz ki,megérdemled,mert ahogy eddig olvastam párszor megszenvedtél érte. Én személy szerint kíváncsian várom a további írásaid! A körülöttünk lévő, kavargó tetvarek mínuszokkal pedig ne foglalkozz,néha hideg szelek fújnak a túráink alkalmával.

Előzmény: V43 1279 (64550)
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.13 -11 1 64552

Neked egyébként volna ötleted a megoldásra, Tamás?

Előzmény: olahtamas (64548)
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.13 -11 2 64551

 "Ekkora munkába akkor szokás kezdeni ha tudja az ember hogy mire jó az eredmény."

Ma már semmire.

A felmérés óta 10+ darab módosítás minimum történt az útvonalon. Így aztán ha még abban a pillanatban mikor befejezték volt is értelme, ma már biztosan nincsen.

Ez a rengeteg módosítgatás mindent megkérdőjelez, a füzet, a felmérés, minden devalválódik ezzel az örökös bizonytalansággal, hogy pár legelésző tehén miatt szinte bármikor módosítják az országos turista főútvonalat.

Ilyen azért régen nem volt.

Értékválság van itt is, mint mindenhol, minden téren a társadalomban.

Előzmény: Csuhás (64549)
V43 1279 Creative Commons License 2017.12.13 -12 8 64550

Hölgyek és Urak!

 

Örömmel jelentem, hogy az SNP augusztusi teljesítése után újabb külföldi mérföldkőhöz érkeztem: a Zentral bronz fokozatáért járó jelvényt ma hozta meg a postás. Ezelőtt csak tippeltem a kinézetére, mivel a neten egyetlen képet sem találtam róla. De abban mindenkivel egyetérthetünk, akár lelkesen olvassa valaki a beszámolóimat, akár fanyalogva nyomja a mínuszt: ez a jelvény gyönyörű!

 

 

Az ezüst fokozatot a teljes első kötet lejárásáért (még hátravan kb 200 km erősen magashegyi rész), az aranyat pedig az első és második kötet (a hármasra a gleccserek és egyéb erősen nem hétköznapi túrás dolgok miatt nem vállalkozok), azaz a teljes Hainburg-Feldkirch szakasz lejárása után fogom kiérdemelni.

 

Még az Edelrautehütte-Geierkogel alatti házak, Bergerhube-Ingering és Auf der Schanz-Mixnitz szakaszok leírásával vagyok adós (valamint az ezeket a magyar kékkel összekötő alpannoniával), ezeket igyekszem még idén közkinccsé tenni.

Csuhás Creative Commons License 2017.12.13 0 2 64549

Gondolom volt valami koncepció amikor elkezdték a felmérést. Ekkora munkába akkor szokás kezdeni ha tudja az ember hogy mire jó az eredmény. Magam inkább attól félek hogy lecsengett a kék túra iránti felfokozott kormányzati  érdeklődés, így kevesebb a ( lenyúlható ) pénz, ezért a folyamatok szépen leállnak. Persze örülni így is lehet hiszen sok minden elkészült, jók a jelzések, bélyegzők, talán füzet is lesz napokon belül, ráadásul gyakrabban lehet a kék utakon turistákat látni.  

Előzmény: olahtamas (64548)
olahtamas Creative Commons License 2017.12.13 0 0 64548

A helyzet nem egyszerű!

Nagyon komoly jogászi ismeretek kellenek, és a törvénykezésben sem árt valakit meggyőzni, hogy legyen ilyen jellegű törvény.

Sajnos az erdőtörvény önmagában kevés is, hiszen nem csak erdőkben haladnak turistautak.

Előzmény: Csuhás (64547)
Csuhás Creative Commons License 2017.12.13 0 0 64547

Amikor nagy pontossággal felmérték a kék nyomvonalát, akkor sok helyen elhangzott hogy a felmérés nem csak a térképről szól ( az már volt akkor is ) hanem közhiteles nyomvonal létrehozásáról ami a jogi védelem alapja lehet. A felmérés régen elkészült a jogi védelemről viszont azóta se olvastam sehol. 

Előzmény: Törölt nick (64546)
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.13 -11 1 64546

Ez esetben én is azt kívánom hogy ne legyen igazam, de sajnos nem ebbe az irányba haladunk.

Legalább valami olyasmit el kéne érni hogy ha a többi turistaútra nem is legalább az OKT-t-re legyen valamiféle szolgalmi jog-szerűség, de jogász nem vagyok.

 

És ez tulajdonképpen elég is lenne, mert ha a másik oldalt nézem akkor azt kell mondjam hogy napjainkban egyszerűen túl sok, indokolatlanul sok a turistaút, már boldog-boldogtalan festeget.

Egy nagy katyvasz a mai magyar turistaút-hálózat, mind a jelzéseket, mind a sűrűségét tekintve. 

Éppen ezért is lenne elég csupán az OKT-t, vagy maximum ha nagyon megengedő lenne a szabály akkor a sáv jelzésű utakat levédeni.

Előzmény: jzp2107 (64539)
jzp2107 Creative Commons License 2017.12.13 -2 3 64545

3 hónap ideiglenesen?

a ruszkik is így kezdték...

Előzmény: hörpölin (64543)
olahtamas Creative Commons License 2017.12.13 0 2 64544

Jó alkalom arra, hogy az új füzettel végig sétáljad a kék kört egyfolytában, és akkor nem kell otthon nézegetned a sárkányt :)

Előzmény: hörpölin (64543)
hörpölin Creative Commons License 2017.12.13 -12 3 64543

OFF

"Te meg már meg is kaptad a "a jól megérdemelt jutalmadat" 😂😂😂"

 

Hát ja. Anyósom tegnap érkezett és három hónapig ideiglenesen nálunk fog állomásozni. Én meg nézhetem a vén házisárkány savanyú képét tavaszig. De nem panaszkodom, ez egyéni szoc. probléma.

ON

Előzmény: Pulmy (64536)
akárkibárki Creative Commons License 2017.12.13 0 0 64542

Ezennel ünnepélyesen megesküszöm,hogy soha nem fogok lezárni területet a Kéket járók előtt.Isten engem úgy segéljen!:)

Előzmény: Törölt nick (64538)
nagypapi Creative Commons License 2017.12.12 -12 0 64541

Magam előtt van, ahogy Garancsi számolgatja, mennyit is bukik az MTSZ és a cégbirodalma, ha az új Kéktúra igazolófüzet csak Karácsony után lesz hozzáférhető...

 

Amúgy erős a gyanúm, hogy a Dekátlanban, térképboltokban azért Karácsony előtt is meg lehet majd venni, de azért nem fogadok rá nagy tételben ... viszont nem is állok sorban 19-én a Kiskörúton.

:-) 

Előzmény: vViktor13 (64540)
vViktor13 Creative Commons License 2017.12.12 0 0 64540

Akkor ebből jövőre lesz valami! Idén bemutatják, de árusítani csak jövőre kezdik... hiába no a legerősebb a december a kereskedelemben...

Előzmény: kectam (64533)
jzp2107 Creative Commons License 2017.12.12 -2 0 64539

én se magamnak veszem, hanem a még nem egész 6.5 éves legkisebb ugrifülesnek aki szegény füzet nélkül kékelt legutóbb

Harmadszorra?

nekem még az egyszeres kék kör teljesítés is csak a távoli jövő

 

és sajnos látok arra jeleket ami sötét jövőt lefestesz

pl a legutóbbi terelés is Szarvaskő előtt: magánterület, zavartuk a legeltetést

jó, el lett terelve. részlet a leírásból: előbb békésen legelésző tehenek között haladunk

hm, tehát akár onnan is el lehetne, ha majd azokat a tehínkéket fogjuk zavarni

 

azért ha nem baj, azt kívánom, ne legyen igazad

Előzmény: Törölt nick (64538)
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.12 -11 3 64538

"sajnos elég sok változás volt mostanában"

Olyannyira hogy az új kiadású füzet már most elavult, pedig még meg sem érkezett.

 

Speciel én örülök neki, fogok is egyet venni érdekességnek, de a kéktúra útvonal változásainak gyakorisága és jó néhány értelmetlen terelgetés számomra olyan kiábrándítóan hat hogy biztosan nem csinálom meg harmadszor.

És ugyanezen okok miatt ezt szintén egy nagy látszatnak érzem, mert ez a fényes külcsín, mellette meg -mondjuk ki nyugodtan- belátható időn belül meg lehet majd szüntetni az egész kéktúrásdit, mert akárki, vagy ha úgy tetszik bárki (vagy akárkibárki:-) ) bármikor lezárhat szakaszokat, és az MTSz nem tehet semmit, csak terelget, amíg még van hova.

Nemsokára majd nem lesz hova. 

Egyébként ez elkeserítő számomra is, de sajnos ez így van. 

 

A 2030-as évekre pontosan oda fogunk jutni ahonnan elindult a Nagy Kék Út története az 1930-as években:

 

"Utunk csapását nem a turisták hanem a tilos területek között meghagyott jelentéktelen erdei utak határozzák meg."

 

Előzmény: jzp2107 (64537)
jzp2107 Creative Commons License 2017.12.12 0 0 64537

sajnos elég sok változás volt mostanában

nekem atlaszom van még régről, régebben elvittem hogy útközben elolvasgatom a leírást (ez volt a túrát mégjobban feldobó szórakozásom) de újabban már el se viszem

 

az útikalauz vagy mi az nem tudom milyen

Előzmény: Mr Long (64535)
Pulmy Creative Commons License 2017.12.12 -13 0 64536

Te meg már meg is kaptad a "a jól megérdemelt jutalmadat" 😂😂😂

Előzmény: hörpölin (64529)
Mr Long Creative Commons License 2017.12.12 -3 1 64535

Hmmm, lesz egy fajta sor, ezt viszem én is ajándékba akkor.

Viszont néztem az OKK térképes kalauz-t is a honlapon és kicsit bizonytalan vagyok ez mennyire jó ajándék, ha 2015-ös kiadás. Az útvonalak azért csak nem mennek a hegyek másik oldalán, vagy inkább akkor a kéktúra I, vagy II atlasz?

Előzmény: kectam (64533)
annyi baj legyen Creative Commons License 2017.12.12 0 0 64534

Aha :)

Előzmény: jzp2107 (64532)
kectam Creative Commons License 2017.12.12 0 10 64533

Minden bizonnyal nagy forgalom lesz...

Ma 12-e van ehhez hozzáadunk 7 napot az 19

 

Az MTSZ honlapján van egy másik bejegyzés is:

 

Értesítjük tagszervezeteinket és ügyfeleinket, hogy a Magyar Természetjáró Szövetség központi irodája az ünnepek körüli szabadságolások miatt december 20-tól zárva tart.

 

Csak akkor kerülhet a fa alá az új füzet, ha 19-én értemegyünk, mert másnaptól zárva vannak.

 

Ügyes...

Előzmény: jzp2107 (64531)
jzp2107 Creative Commons License 2017.12.12 -1 3 64532

ezt láttad a fészbúkon?

 

Most vettem észre, hogy a "Kéktúra Ellenőr" végigpipálta a "heyjoe.hu"-ról kinyomtatott "duplapecsét" listát és a végére odaírta, hogy Köszönöm!

 

 

 

Előzmény: annyi baj legyen (64519)
jzp2107 Creative Commons License 2017.12.12 -1 2 64531

na végre!

remélem nem fogy el, a mi fánk alá is kellene

lehet hogy előző éjjel hosszabb sor alakul ki mint egy új ájfón megjelenésnél? :-)

 

 

Előzmény: Kornél14 (64528)
y3k Creative Commons License 2017.12.12 0 0 64530

Pont erre jutottam én is:)

Előzmény: hörpölin (64529)
hörpölin Creative Commons License 2017.12.12 -12 0 64529

Csak igaza volt ennek a lókötő kéktúra ellenőrnek és meghozza az új füzetet a Jézuska? Akkor én sürgősen szerzek egyet a karácsonyfa alá!

Előzmény: Kornél14 (64528)
Kornél14 Creative Commons License 2017.12.12 0 0 64528
Előzmény: HEV (64527)
HEV Creative Commons License 2017.12.12 -1 2 64527

Köszönöm, valóban praktikusabb külön a három túra.

Előzmény: garass (64524)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!