Keresés

Részletes keresés

.:(gabor):. Creative Commons License 2014.05.19 0 0 53732

One Time Payment-et PayPal-lel csak akkor tudsz csinálni, ha az eBay-es számlád pénzneme EUR vagy USD.

Ha GBP, akkor csak bankkártyával tudod kiegyenlíteni.

 

Amúgy az eBay által küldött invoice-ban benne van, hogy mennyit vonnak le és mikor vonják le a PayPal-odról. Egyébként általában az invoice kézbesítése után 15 nappal. A lényeg, hogy Automatic Payment Method-nak a PayPal-t add meg és a megjelölt időszakban legyen rajta elég lóvé. Szóval nem szükséges előre, manuálisan kiegyenlíteni.

Előzmény: Jewelscrafter (53722)
.:(gabor):. Creative Commons License 2014.05.19 0 0 53731

A mai napon eddig 304.30 Ft és 306.01 Ft között volt az Euro középárfolyama, szóval 306Ft-ot nem fogsz érte kapni hivatalos helyen, hanem inkább csak 300-302 Ft-ot, de értem a problémát. Általában 2.5 - 3%-kal vált szarabbul a PayPal a középárfolyamnál.

Előzmény: Ballószögi (53729)
.:(gabor):. Creative Commons License 2014.05.19 0 0 53730

Helyesbítenem kell magam. Az ausztrál oldalon akkor van 40 listázás ingyenesen havonta, ha a com.au-n regisztráltál. De még azt is el tudom képzelni, hogy ausztrál lakcím is kell hozzá.

Előzmény: .:(gabor):. (53644)
Ballószögi Creative Commons License 2014.05.19 0 0 53729

Akkor valami okossag kellene az olvtarsaktol

Az,hogy az ebay 10% levesz,ok.

Hogy a Paypal kezeli,es persze hasznalja a lovet,es jutalekot ker,ok.

 

De valt a lelkem.Mert nem akarja az eurot kuldeni,csak forintot.

Ugyan mennyiert?...ma 296 ft ert...mikor itthon 306 ert vennek meg hivatalosan.

Minden euron 10ft kaszal.Nem hajlando euroban kuldeni.

 

Tehat az ebayes eladas ugy nez ki,persze orszagtol fuggoen:

 

- fizetsz az ebaynek

-fizetsz a paypalnak

-bukod az atvaltast

- fizetsz az atutalasert

- fizetsz a bankodnak,ha kp ben kiveszed a penzt.

 

Minden 100 ft bol kb 20-25 ft a koltseg.Ezt tetezi,hogy az ujaknal 21 nap holding.

 

Hogy lehetne megoldani,hogy euroba jojjon,ha abban fizttek?

 

t.lantos Creative Commons License 2014.05.19 0 0 53728

Bele se kezdj, nem neked valo.

Egyreszt a hirdetes rovid i, de ez nem az.

Ha magadtol nem jutottal el oda, hogy van e dija, az se neked valo.

https://www.paypal.com/hu/fees

Mivel az EU jo nagy, nem mindegy, hogy Szlovakiaba, vagy mondjuk Finnorszagba kuldened.

Es persze fontos, hogy 300g, 3000g vagy 30000g.

Ha magadtol nem jutottal el oda, hogy van e dija, az se neked valo.

http://pages.ebay.com/help/sell/fees.html

De persze a .com-ot kicserelheted azzal, amelyik oldalt hasznalod. Nem lesz egyofrma.

 

Reszemrol ennyi volt, tobb segitsegre ne szamits. Es remelem, sikerult is lebeszelni. A jog nem egyenlo a kepesseggel.

 

Előzmény: Tamás Szabó mr (53727)
Tamás Szabó mr Creative Commons License 2014.05.19 0 0 53727

Sziasztok!

Segitséget szeretnék kérni hírdetésfeladással kapcsolatban.

kérdéseim:

paypalnak van e díja?

a szállitás eun belűl mivel a legolcsóbb ?

hírdetés feladásnál a szállitás rovatba mit kell választani?

eladás után van e jutalék?

légyszíves segìtsetek

Jewelscrafter Creative Commons License 2014.05.19 0 0 53726

Rendben, köszi.

Előzmény: t.lantos (53724)
Jewelscrafter Creative Commons License 2014.05.19 0 0 53725

Köszönöm ez működött!

Előzmény: cyborg2 (53723)
t.lantos Creative Commons License 2014.05.19 0 0 53724

Ne torodj vele, majd terhelik automatikusan.

Előzmény: Jewelscrafter (53722)
cyborg2 Creative Commons License 2014.05.19 0 0 53723

<ACCOUNT> <SUMMARY> <ONE-TIME PAYMENT >

Előzmény: Jewelscrafter (53722)
Jewelscrafter Creative Commons License 2014.05.19 0 0 53722

Sziasztok!

 

Kérdésem a következő lenne, hogy sikerült pár kacatot eladnom ebyen , erre kijött egy invoice amit nem tudom, hogy tudok befizetni paypalon keresztül.

 

Amennyiben tudnátok segíteni kérlek írjatok:

 

jewelscraft@gmail.com címre vagy ide.

 

Előre is köszi.

Degeczi Creative Commons License 2014.05.18 0 0 53721

előfordul, de ilyen $1-2 értékű apróságoknál aligha vacakolnak vele

 

valszeg tényleg visszavonta a licitjét vki

Előzmény: Vesalius (53720)
Vesalius Creative Commons License 2014.05.18 0 0 53720

:)) Azt mondjuk nem néztem....de akkor sem hinném hogy megnyertem mert fölém licitáltak. Vagy azt vissza lehet vonni? Azt eltudom képzelni, hogy az eladó felhajtja az árat..:)

Előzmény: sjohn (53719)
sjohn Creative Commons License 2014.05.18 0 0 53719

Biztos, hogy a vásárlás időpontjához GMT+1 van írva?1:-))

Előzmény: Vesalius (53718)
Vesalius Creative Commons License 2014.05.18 0 0 53718

Sziasztok!

Az az érdekes dolog történt, hogy ma kaptam egy emailt, hogy gratulálnak a sikeres vásárláshoz. Felmentem az oldalra és látom, hogy tegnap éjfél tájban leütöttem egy medált. Valóban nézegettem a medált, de MA és licitáltam is rá de MA , de aztán nem mentem tovább a licitben mert valaki (valami) rám ígért. Kína.  Nem nagy összeg, 340 HUF de akkor is furcsa. Éjfélkor már rég aludtam:) Valaki tapaszatlt már hasonlót?

Degeczi Creative Commons License 2014.05.18 0 0 53717

egyszerű terhelés történik, annak közleményében szerepel a kód

hogy erről kapsz-e SMS-t is, az rajtad múlik: a bankodnál van-e ilyen szolgáltatásod

 

az SMS azért praktikus, mert azonnali, míg az ilyen (zárolt, de még nem könyvelt) tételeket nem minden netbank mutatja rögtön, és akkor csak pár nap múlva lesz látható (de a telefonos banki ügyfélszolgálat addig is meg tudja mondani)

Előzmény: kokusz191 (53716)
kokusz191 Creative Commons License 2014.05.18 0 0 53716

értem köszönöm. Azért írtam sms-t mert nekem abba jött a jelszó. Megnézzük akkor a netbankban is.

 

üdv.

Előzmény: t.lantos (53715)
t.lantos Creative Commons License 2014.05.18 0 0 53715

nem sms-ben erkezik.

nezd meg a terhelest a netbankban, ott lesz a kod.

a szamlaszamos dolgot nem ertem, mert azt csak akkor kell megadni, ha fogadni szeretnel ra penz, ahhoz viszont utalni kell rola  a paypalnak, az elore megadott kozlemennyel

Előzmény: kokusz191 (53714)
kokusz191 Creative Commons License 2014.05.17 0 0 53714

Üdvözletem

Segítséget szeretnék kérni paypal-lal kapcsolatban. Magamnak sikerült aktiválnom a kártyámat vásárláshoz, de az apámét sajnos nem, mert jó kártyaszámot, de rossz bankszámlaszámot adott meg. Amikor a számlaszámot kijavítottam, és nyomtam egy "enter paypal code" egy olyan kódot kér, amit még az első aktiválásnál (rossz számlaszámú) kaptunk meg elvileg sms-ben. Ilyen sms nem jött (gondolom Én a rossz számlaszám miatt). Ilyenkor mit lehet tenni? Hogyan lehet ezt korrigálni, mert ezt f@szán elszúrta, akármennyire is kértem, hogy helyes adatokat adjon meg?

 

köszönettel.: Bence

t.lantos Creative Commons License 2014.05.17 0 0 53713

DDP = Delivered Duty Paid.

Magyarul leszallitva, vam fizetve.

Adoelkerulesre nem alkalmas, de ha kint megsem vamoljak, attol meg beszedik. A vam egyforma mindenhol, csak az afa a kerdeses. Meg az arfolyam, amivel szmaolnak.

 

Előzmény: Axióma (53712)
Axióma Creative Commons License 2014.05.17 0 0 53712

Mi az a paritas DDP? Asszem kb. ezen mulhat, hogy nem latom bizonyitottnak, hogy adoelkerulesre alkalmas lehet igy ahogy van. (Es azt sem, hogy a magyar vamot fizet(tet)i, ha a pelda alapjan nem itt erkezik meg.)

Előzmény: t.lantos (53711)
t.lantos Creative Commons License 2014.05.17 0 0 53711

Pedig ne tartsd kizartnak.

O nem vamot szed be, hanem kikalkulalja, hogy mennyi lehet, azt felszamolja. Innentol a paritas DDP, a vamterheket a felado fizeti. Ha kevesebb, annyit fizet, ha semmi, semmit. Ha tobb, tobbet.

Neked nincs dolgod vele, de a haszon az ott marad.

Előzmény: Axióma (53703)
.:(gabor):. Creative Commons License 2014.05.17 0 0 53710

A szemét kis mexikói Ramirez 40 nappal a vásárlás után bepróbálkozik egy item not received-del és refundot akar, holott a tracking info tisztán mutatja, hogy április 7-én fel lett adva a cucc és április 22-én pedig ki lett szállítva. Nem ír, nem kérdez, hanem egyből case-t indít. A feedback-jein látom, hogy volt már más is, akinél el akarta játszani ugyanezt.

Cserébe ezt kapta:

-> Report a buyer
-> Buyer abused a buyer protection program
-> Misused the program to claim an item was not received

"Thanks for letting us know

You’ve successfully submitted a report about xxxxxxxx. Although we know you've submitted this report, it is anonymous to your buyer. Sellers like you help keep the eBay marketplace a safe place to buy and sell.
We take these confidential reports and review them with other internal information (including reports from other sellers) as part of a monitoring system to determine whether buyers are following eBay policies. Depending on the circumstances, we may educate, restrict, or suspend the buyer. You can always visit your Seller Dashboard to see updates to your selling status."

-Minarik- Creative Commons License 2014.05.17 0 0 53709

Ha sok a dolguk.

Előzmény: radikál (53700)
-Minarik- Creative Commons License 2014.05.17 0 0 53708

Nem fognak elallni. A nagy cegeknek a globalis piac erdekeben ez kedvezobb. Igy tudjak teruletspecifikusan a haszonkulcsukat magasan tartani.  Minden piacra maskent arazzak a termekeiket. Plusz az orszagok szamara is ez a jobb, mert igy tuti az ado.

Előzmény: szoszo9inda (53704)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.17 0 0 53707

A legtöbb fuvarozó cég mindent vám elé állít. Így nincs olyan, hogy átcsúszik, de téged jól átvernek, mert kifizettetik. Dhl, Ups, Fedex akármi fel tudsz adni folgot úgy, hogy feladóként előre fizeted a dolgokat. 

De még mindig nem értem, hogy miért készülsz itt agyvérzést kapni. Nem tetszik, nem használod. Ennyi.

Előzmény: szoszo9inda (53704)
Axióma Creative Commons License 2014.05.16 0 0 53706

Nem olvastad eleg figyelmesen amit irtam.

Az usa-bol kozvetlen bejon nemetekhez, es onnan osztjak szet. Tehat az import oda tortenik, ottani szabalyok szerint, plusz ugyintezesi dij is biztos van (bar lehet ogy az az eredeti ptkg-ben jelentkezik).

A fentiek miatt a magyar vamosok nem latjak ezt a csomagot, bejon siman a hataron (raadasul eselyes hogy nem repteren, de ha megis, akkor se a vamos sorba rakjak).

Előzmény: szoszo9inda (53705)
szoszo9inda Creative Commons License 2014.05.16 0 0 53705

EU-n belül szerintem nem számolnak fel Import Charges-t... Majd azért egy nemtérországi cuccnál azért megnézem... Ennyire csak nem hülyék, tekintve hogy EU-n belül olyan hogy import nincs (ui: vámunió van)

 

Na meg a GSP-t csak Amerikai és néhány más ország eladóira terjesztették ki.

 

 

 

 

Előzmény: Axióma (53703)
szoszo9inda Creative Commons License 2014.05.16 0 0 53704

Pár napja intenzíven levelezek az Ebay Customer Supporttal. Nagyjából megírtam azt amit itt, csak finomabb hangnemben.

Gondolom nem csodálkozik senki a válaszukon. Szarnak bele. Azt javasolták, vásároljak olyantól aki nincs a GSP-be.. Így marad meg a választási jogom...

 

Mindegy, majd a piac eldönti. Ha a vevők nem igazán fogják szeretni, majd az eladók leállnak róla... Ha meg nem, hát lehet én vagyok csak a faszari, aki sajnál +20-30% százalék felárat kifizetni.

 

Hát én két dologra lennék kíváncsi, várom a tapasztalatokat:

-Hogy ha vámosok nem vetnek ki import díjat (vám+áfa) a PB Inc. ugyan befizeti-e azt csak úgy a Magyar Államnak? (Na ezt nem tudom hogyan lehet megtudni...)

 

-Ha a Postai Vámhivatalnál a vámos leszarja hogy én már egy PB Inc-nevű valakinek fizettem... Elhiszi hogy a PayPal utaláson ott van hogy Import Charges, de Ő ezzel nem tud mit kezdeni... Akkor hol tudok reklamálni? Mert a magyar bürokráciát ismerve, van ilyen félelmem...

 

 

 

Előzmény: Axióma (53703)
Axióma Creative Commons License 2014.05.16 0 0 53703

Kizartnak tartom, hogy a vamkent beszedett osszeget nem fizetik ki egyaltalan. Itt a trukk az Eu-n belul de nem Mo-ra beerkeztetessel lehet, ami miatt kevesebb a kifizetett, de mivel en is kerulom a GSP cuccokat, gozom sincs, hogy mit szamolnak (a magyar teher jelenik-e meg).

Előzmény: szoszo9inda (53702)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!