Keresés

Részletes keresés

Gabiiiiii Creative Commons License 2009.11.26 0 0 45218

ne strapald magad,olyan lelemenyes nem tudsz lenni,mint o:)

 

de ezek egyelore jok,aztan majd meglatod.Lehet,hogy neked egy kisangyalod lesz,de lehet,hogy olyanokat talal ki,amikre te almodban sem gondolnad.Az enyem siman kinyitja a becsukott ciposszekrenyt:)

Talan pont itt lattam egy olyan fenykepet,ahol a kis draga romhalmazt csinalt a kanepebol:))

Ahhoz az enyem nem nyult sosem.De a lanyommal mar strandpapucsban jartunk egesz nyaron,mert teljesen felesleges volt szandalt vagy cipot venni arra az egy napra,amig szet nem ragta:)

Mostanaban mar nem nyul a cipokhoz,de a lanyom iroasztalat el kell keriteni,mert leszedi a ceruzakat,radirokat,konyveket es lelkesen "kiolvassa "cafatokra

 

Legutobb a gyerekeknek szolo kutyanevelesi konyvet ette meg kritikakent:)

 

A viragokhoz pl nekem sosem nyult,a vezetekek is el vannak keritve,de meg sem probalta azokat piszkalni...Viszont mar 3 WC papirtartobol csinalt fogpiszkalot .a WC pumpat is szepen korberagta,a hajkefet sem lehet elolhagyni....

 

Reggelre szepen behordja a kuka tartalmat a szobaba a szonyegre..Ellehet VELE EGY DARABIG,MERT SZEPEN SORBARAKJA.nEM RAGJA MEG,NEM ESZI MEG,CSAK BEHORJA /bocs,ujra nem irom:)/

Előzmény: rudy01 (45217)
rudy01 Creative Commons License 2009.11.26 0 0 45217

Sziasztok!

Én januárban hozom el a kiskutyámat. Már most készülök "bomba-kutya biztosra" tenni a lakást. A vezetékek elzárva, a növények elérhetetlen magasba tétele, a cipők cipősszekrénybe ami nehezen nyitható. De mire kell készülnöm? Tudom ,hogy úgyis túljár az eszemen. Szét fogja a kanapét rágni? Vagy a széklábát?

Nektek a lakásban mit rombolt szét?

K.

cheereck Creative Commons License 2009.11.26 0 0 45216
szia,

olvastam, hogy megszülettek a babák, ha már megvan a kiválasztott, akkor kíváncsian várom róla a képet! :))
Előzmény: koszacica (45211)
snepf Creative Commons License 2009.11.26 0 0 45215

A kennellel kapcsolatban rengeteg a félreértés. Az nem börtön, ha értelmesen használják. Én nem tudok rá rosszat mondani, mivel Chaka 7 hetes korától ott aludt és 5-6 hónapos koráig napközben is ott lakott, ha nem voltam otthon. Azért hogy ne lopják el. Ha hazaértem azonnal jött a családba és ha este lett, mi is mentünk aludni, ment a kennelbe. Ott kapta a vacsoráját, csak jó dologgal kötötte össze. Örömmel jött a kennelbe és reggel mikor mentem ki akkor jött ki a házából.

A kutya ha pihen akkor nem akar mászkálni, nyugalomban és biztonságban van.

De ahogy gondolod...

Előzmény: czaltikgyörgyi (45209)
Gabiiiiii Creative Commons License 2009.11.26 0 0 45214

konnyen beszelek,az enyem ideiglenesen normalis:)viszonylag:)))

 

vagy 2 honapja nem zabalt cipot,pedig mar nem barrikadozom el ejszakara...Azert ha elmegyek itthonrol igyekszem kutyabiztossa tenni,de igen lelemenyes a kis draga.De azert van egy kis kulonbseg egy ceruza szetragasa vagy a zacsko kiszedese a kukabol es  egy draga kocsi tonkretetele kozott..Ezt az en tureskuszobom meg siman elviseli egy rontombontommal:)

Előzmény: Eni79 (45213)
Eni79 Creative Commons License 2009.11.26 0 0 45213

Nézzenek oda, miből lesz a cserebogár! :DDDDD

 

Egyébként igazad is van. A kutyák nem emberek, bár tény, néha nagyon is emberinek tűnnek. ezt leírtuk már sokszor... Az adott cselekvésre adott reakcióinkból tanulnak és következtetnek. De minden kutya más. Mondom enyémeknek elég a hangsúlyváltás is már... Györgyinek meg egyszerűen fel kell nőni a kutyához, és egyrészről megmutatni mi az elvárt viselkedés, jutalmazni és büntetni megfelelően, és kialakítani a kapcsolatot a kutyával. Ez egyébként pofonegyszerű... A nehéz az az, hogy az ember rájöjjön milyen frekvencián mozog a kutya. És a behangolás onnan már csak pár gyakorlás kérdése.

Előzmény: Gabiiiiii (45212)
Gabiiiiii Creative Commons License 2009.11.26 0 0 45212

azert azt soha ne felejtsuk el,hogy o egy kutya,en vagyok az ember es legalabb olyan fontos az en lelkivilagom,mint az ove..Lehet a lelkere beszelni,de abbol nem ert.Ha a szep szobol sem,akkor jonnek a fokozatok a fegyelmezeshez..Kinel mi valik be.

 

Lehet,hulyen hangzik /foleg,hogy imadom a kutyamat/,de amig tolem fugg,en adom a kajat,en vagyok a fonok,addig en szabom a szabalyokat...Es az ablaktorloragast azonnal megtorlom..Ha serul a lelke,akkor serul,nekem is serul,ha minden reggel arra megyek ki,hogy osszekaristolja  a kocsi fenyezeset es letori az ablaktorlot..Ha ezt osszeadjuk,tobbtizezres tetel

 

Mindenkinel mas a tureskuszob termeszetesen

Előzmény: koszacica (45211)
koszacica Creative Commons License 2009.11.26 0 0 45211
Szintén osztom Gabii véleményét abban, hogy nem értenie kell, hanem - kiegészítve azzal, hogy - megtanulnia, hogy mostantól ez az új rend. Egy 1 éves kutyát meg még simán kennelbe lehet szoktatni.
(Az enyémek is megtanultak boxban lenni - pedig mindkettő elmúlt már 2 éves, amikor elkezdtük használni. Mostmár órákig elvannak boxban vagy kocsiban)
Előzmény: czaltikgyörgyi (45209)
Gabiiiiii Creative Commons License 2009.11.26 0 0 45210

szerintem meg ebben az esetben nem ertenie kell,hanem a rombolast megakadalyozni...En igazan turelmes vagyok,az agresszio minden formaja hianyzik belolem,de 2-3 ablaktorlo es fenyezes osszekaristolasa utan  valoszinuleg drasztikuisabb lepeshez folyamodnek./Ti lopjatok a penzt allandoan ablaktorlore?/

 

Az enyem mar attol boldog lehet,hogy a csukaszetragas miatt nem nyuztam meg/kedvem lett volna/

Előzmény: czaltikgyörgyi (45209)
czaltikgyörgyi Creative Commons License 2009.11.26 0 0 45209
Szia!

A kennelhez szerintem már késő van,nem értené miért van oda bezárva.
Előzmény: snepf (45175)
sere Creative Commons License 2009.11.26 0 0 45208

Szia!

 

A komondorom tenyésztője etetett pontosan ezzel a fajta táppal, így én is vettem egy adagot, amikor a kutya hozzánk került. Semmi gond nincs vele, szerette (pedig finnyás egy állat).

Large breed-et viszont nem adnék kizárólagosan retrievernek, inkább keverd valami főtt kajával, nehogy hirtelen nőjön nagyot a kutya, és tönkremenjenek az ízületei.  

Előzmény: rudy01 (45202)
Gabiiiiii Creative Commons License 2009.11.26 0 0 45207

szerintem nincs,ert a vegen erosen dragalltuk es attertunk a rendes embergyerek pelenkara es ugyanugy odajart:)

 

nagyon hamar megtanulota ingerlo szag nelkul is.2x odavittuk a "termeket" a szonyegrol es onnantol valahonnan tudta,hogy annak ott a helye.

Előzmény: barvivien (45206)
barvivien Creative Commons License 2009.11.26 0 0 45206

Jól emlékszem hogy a kutyapelenka valamivel be is van itatva hogy a kutyák arra csináljanak?valami inger keltő szaggal?

Vagy ezt csak én gondoltam ki?

Előzmény: Gabiiiiii (45201)
cheereck Creative Commons License 2009.11.25 0 0 45205
sziasztok,

mostanában kicsit eltűntem, picit elhavazódtam a midnenféle egyetemi dolgokkal, de szerencsére ma lezárult egy része, aminek köszönhetően kaptam egy utalványt a Royal Canintól, amit levásárolhatok. A Pötyinek kinéztem a Mobility spec large dog tápot, amit mozgásszervi nyavajákra javasolnak, van benne zöldkagyló is, de Bluesnak nem tudom, hogy milyet vegyek, van esetleg javaslatotok?
rudy01 Creative Commons License 2009.11.25 0 0 45204
Köszi a választ. Sajnos elkövettem egy nagy hibát, hogy már megvettem, mert novemberi akció során 2x15kg tápot adtak 26500 HUf.-ért. Ami nagyon kedvezőnek tűnt ahhoz képest, hogy egy zsák kerül 16-17 ezerbe amúgy.
lustica Creative Commons License 2009.11.25 0 0 45203

Szia!

 

Én 5 éve csak Eukanubával etetek, kicsiket-nagyokat egyaránt. Náluk bevált, szeretik, nem unnak rá. (Kira pl. Acanát nem ette szívesen anno)

 

Amúgy vannak ingyenes próbacsomagjaik, kérjék tőlük és akkor meg tudod kóstoltatni a kuttyal.

Előzmény: rudy01 (45202)
rudy01 Creative Commons License 2009.11.25 0 0 45202

Sziasztok!

Van valaki aki Eukanuba-puppy junior large breed-el eteti a kutyáját? Mennyire szívesen eszi meg? Én majd januártól kezdem ezt adni, de az infó fontos lenne...

Köszi

Krisztina

Gabiiiiii Creative Commons License 2009.11.25 0 0 45201

:)

 

MInel tobbet van kint a kutya,annal kevesebb alkalma leszbent vegezni a dolga:) Nagy dicseret,esetleg jutalomfalat,kinel mi valik be..Mondom,nekem ez az elso kutyam,nekem itt is nagyon sokat segitettek a lanyok,de szerintem kovetkezetesseggel hamar celt lehet erni

Amikor az enyem volt ilyen pici,nekunk nincs kertunk,ezert a furdoszobaban volt leteve neki egy kutyapelenka,oda jart..Azert az megis kellemesebb,ha odaszokik,mint a szonyegbol pucolni..

 

Nem mondom,hogy az elso hetekben hajnalban sosem leptem bele mezitlab egy-egy "ajandekba" a szobaban:)))

Előzmény: Bodzaakutya (45200)
Bodzaakutya Creative Commons License 2009.11.25 0 0 45200

Köszi szépen Gabiiiiii!

A szobatisztasággal az a legnagyobb bajunk, hogy nagyon ritkán tudunk csak rajtakapni, mert az ember nem mászkálhat utána folyamatosan, és a kis csibész azért azt midnig tudja, hogy ne előttünk csinálja! Szóval egy percre eltűnik a helyiségből és már létre is hozta a termést.

Előzmény: Gabiiiiii (45198)
sere Creative Commons License 2009.11.25 0 0 45199

inkább írtam mailt...

Előzmény: Eni79 (45195)
Gabiiiiii Creative Commons License 2009.11.25 0 0 45198
bocs,erdekes dolgokat muvel a klaviaturam,remelem ertheto
Előzmény: Gabiiiiii (45197)
Gabiiiiii Creative Commons License 2009.11.25 0 0 45197

en nem vagyok valami nagy szakember,de mivel az enyem ugyanezeket csinalta,elmeselem,en mit csinaltam

 

Ha jatek kozben durvan harap,en raszoltam,hogy "finoman" es ha nem hagyta abba a ragast,abbahagytuk a jatekot.Eleg hamar megtanult,csak kovetkezetesnek kell lenni.A mai napig imadja azt a jatekot,ha ragcsalhatja a karomat,de fajdalmat soha nem okoz mar regen.

 

A lakas szetveresehez nincs hozzafuznivalom,mert  ejjel mar nem rombol,de ha egyedulhagyjuk akkor szinte minidg,pedig mar elmult 1 eves:)

 

a szobatisztasagra sem tudok jobbat,amilyen surun tudjatok vigyetzek ki,ha elvegzi a dolgat jol megdicserni.tthon pedig megmujtatni neki a "trmest" esjelezni,hogy a lakasba kaklni nem helyes..

 

Ha eszreveszed,hogy valami tilos dolgot muvel,nekem bevalt az osszetekert ujsagpapirral mondjuk a combomra csapni,a zajtol megijed es osszekoti a kettot hamar.De ez csak akkor mukodik,ha rajta tudod kapni.Kesobb mar fogalma sem lesz,mit csapkodsz:)

Előzmény: Bodzaakutya (45196)
Bodzaakutya Creative Commons License 2009.11.25 0 0 45196

sziasztok!

 

Kutyaneveléssel kapcsolatosan lennének kérdéseim.

 

1.) A kiskutyám még nincs túl az oltásain, így nem vihető még utcára. Szegény nagyon unatkozik otthon, pedig legtöbb 3-4 órát van egyedül. Ilyenkor mindent szétrág, (pedig elég kutyabiztossá van téve a lakás, de ebben még fejlődnünk kell), illetve bepiszkít.

 

2.) Lassan egy hónapja küszködünk a szobatisztaságra neveléssel, de gyakran van olyan napunk, hogy szinte minden dolgavégzése a lakásban történik, hiába visszük le a kertbe napjában 6-szor.

 

3.) Amikor játszom vele, neki mintha a gazdi keze harapdálása jelentené a testi kapcsolatot, erről nem lehet leszoktatni. Próbáltam orrára csapni és rákiabálni,  ezt érti is, de rögtön újra próbálkozik. Azt is próbáltuk, hogy ilyenkor magára hagyjuk, de ez szerintem nem esett le neki.

Illetve az a problémám, hogy olyan követlezetlennek tartom a viselkedésemet, amikor játszani akarok vele valami játékával, ilyenkor barátságos vagyok vele, majd a következő pillanatban megharapdál, és én fejbe verem és leszídom. Majd a köv. pillanatban barátságosan nyújtom felé a játékát, és ez így megy... a szegény kutya azt hiszi, hogy kiszámíthatatlan és szeszélyes vagyok!

 

Ha vannak ötleteitek, kérlek írjátok meg! Köszönöm

 

Eni79 Creative Commons License 2009.11.25 0 0 45195

Igen, nagyon is ismerős Marianne neve. Régebben labizott is, azt feladta illetve a pointerezésben elég nagy sikereket ért el. Övé a Sáregresi kennel.

 

Munkájáról nem sokat tudok, de ahogy hallottam nem rossz kiképző. És mivel a pointerekhez eléggé ért, szerintem ha menthető, ő biztosan megoldja. A tulajdonjog átadás is megtörtént a részedről egyébként? Tenyésztődnek nem volt elővásárlási joga?

 

"Valahogy azt érzem rajta, hogy nem nagyon hiszi a történteket, ez pedig csak fokozza a témával kapcsolatos szar érzéseimet. " >>> Figyelj. Ebből ne csinálj gondot. Sajnos, mint már mondtam, a "bérkiképzésnek" óriási kockázata van. Egy teljesítményorientált kiképző nagyon el tudja egy softosabb kutya lelkesedését venni a keményebb kiképzési módszerekkel, sőt, kőkeményen meg is lehet törni, főleg ha elektromos vagy parforce apport is van a listán... Az sem segített sokat hogy Ti meg nem értetek hozzá. De hiszem hogy minden kutya feljődőképes ha megfelelő kézben van.

 

Mi Bella törzskönyvi neve egyébként? Angol vonal Ő?

 

Ez a kutyákkal való összeeresztés szerintem egy hosszabb folyamat lesz majd. Ahogy így írtad, elejétől kell vele mindent kezdeni, kezdve az alapszocializációtól egészen az emberrel való kapcsolatépítésig. Neked meg egy jó tanulópénz volt ez. Soha többé nem adod ki a kezedből a képezni kívánt kutyádat, hanem Te magad képezed majd esetleg segítséggel. Úgy is el lehet rontani egy kutyát, de nem ennyire, illetve ott saját magad tudod kontrollálni az eseményeket. Fel a fejjel... Bella kapott egy új esélyt. Reméljük él majd vele.

Előzmény: sere (45194)
sere Creative Commons License 2009.11.25 0 0 45194

Sokáig tartott mire idáig jutottam. Minden kutya megérdemel egy második esélyt, és ezt mi nem tudjuk megadni neki (nem csak az idő hiányzik hozzá, hanem a szakértelem is, az én hobbikutyás tudományom igencsak kevésnek bizonyult).

 

Gyárfás Mariann fogadta be egyébként (vadászkutyás körökből szerintem ismerős a neve), nála jobb helyre talán nem is kerülhetett.  Valahogy azt érzem rajta, hogy nem nagyon hiszi a történteket, ez pedig csak fokozza a témával kapcsolatos szar érzéseimet.

 

A további sorsa pedig: ha sikerül kivennie belőle ezt az iszonyatos félelmet, tenyésztésbe kerül (Bella kiváló vérvonal) , ha nem, akkor is megtartja. Épp most beszéltem vele, az első éjszakájuk jól telt, de egy kan kivételével egyelőre nem lehet összeengedni a többiekkel.

 

Bocs az offért mindenkitől, kívánom, hogy ne jussatok el idáig kutyával...

 

Előzmény: Eni79 (45193)
Eni79 Creative Commons License 2009.11.25 0 0 45193

Nos, nem szoktam ilyet mondani, mégis az az érzésem, ez volt az egyetlen dolog amit tehettél ebben az esetben. Hátha ez a kiképző tud eredményt elérni vele, és ezzel megszüntetni ezt a nemkívánatos viselkedést. :-(((( Mindenesetre remélem azért "kapcsolatban" maradsz vele és majd referálsz az esetleges jó hírekről. Nagyon drukkolok ennek a kiskutyának hogy jobbra forduljon az élete.

 

 

sere Creative Commons License 2009.11.25 0 0 45192

Ásásban a poi volt a vezér, rágás-rombolásban a komondor.

 

Bella pedig, nem vagyok rá büszke, de nem bírtam vele. Az utóbbi néhány héten már az itthoniakkal is agresszív volt, megölte az egyik macskámat is.

Épp tegnap adtam oda egy tenyésztőnek (aki "mellesleg" vadászkutya kiképző és bíró).

(tulképp megszakad érte a szívem, de így nem volt jó helye nálunk, attól félem, előbb utóbb Nádor megöli)

Előzmény: Eni79 (45188)
Döme-Ádám Creative Commons License 2009.11.24 0 0 45191

Huuuuúúú, erről én is órákat tudnék mesélni, mikor tavaly ősszel rendeztük végre a kertet, s Döme meg átrendezte igen nagy szorgalommal! Mindig az utolsónak beültetett virágot, bokrot találtuk meg másnap reggel a küszöb előtt a lábtörlőn. Napközben meg mikor elmentünk, akkor garázdálkodott, teljesen mindegy volt, hogy 10 percet vagy órákat voltunk távol. Próbálkoztunk mi is mindennel, de hiába. A legbosszantóbb az volt, hogy Ő még vállalta is a tetteit, s ha "nem akartuk észrevenni" a bűnét, akkor a lábunk elé hozta. Volt, hogy a kert különböző pontjain ásott, s mikor az elsőért a férjem  alaposan a földbe döngölte, ment a másik színhelyre is, hogy azért is kéri a fenyítést! Kínunkban már csak röhögtünk rajta, mert bármi tanácsot hallottunk, mind kifogott rajtunk.

Egy idő után feladtuk, nem morgolódtunk Vele, jött a tél is, majd tavasszal, mikor elolvadt a hó együtt élveztük a kertet, s azóta nem bánt semmit.

Előzmény: barvivien (45190)
barvivien Creative Commons License 2009.11.24 0 0 45190

Nálunk Charlie cseles volt, ő azt boszúlta meg ha elmentünk ottthonról......

Ha a szomszéd otthon volt akkor nem rombolt, mert ő rá szólt...de hát ők is dolgoznak így teljes nyugalomban zúzhatta a kertet.....mert csak akkor csinálta ha tuti nem látja senki.....eljátszani az otthonról elmenést meg nehézkes volt mert az autók hangját ismeri és ha vissza is sétáltam kb fél óra múlva akkor még nem kezdett bele a rosszaságba...majd pedig lebuktam......úgyhogy túljárt az eszemen a kis rontópál:)

 

Előzmény: sere (45187)
barvivien Creative Commons License 2009.11.24 0 0 45189

Ácsi nálatok ( mindenkinél)mi a kutya verése?

Nálunk a verést az jelenti hogy ha mondjuk pl (amire a leg allergiásabb vagyok és a legundorítóbb dolog nekem) a kutya cserebogarat eszik....nálam a verés azt jelenti hogy az orrára csapok elveszem a bogarat jó közel tartom az orrához és he el akaja venni akkor megint az orrára csapok.....

Ez a huza vona egy órát tartott de azóta nem megy a cserebogarak közelébe.....nálam ez a verés...hogy rácsapok a kutya orrára.....

Lehet hogy másoknak angyali kutyája van nekem nem az volt.....nem vertem folyton a kutyát nem rugdostam, nem ütötem fahusánggal, és nem volt kikötve sem a kertbe.....

Nálam ez a verés, bár egy-egy ilyen orra csapás után bűntudatom van de nem azért csapok a kutya orrára mert unatkozom hanem azért hogy rá veszélyes dolgot ne egyen, rágjon meg.....

Lehet én vagyok alpári, lehet hogy a kutyám feszegette túlságossan az idegeimet, de pl a más kutyákra való morgást sem tudtam máshogy kiküszöbölni mint hogy az orrára csaptam Charlienak....

Jó persze lehet az én hibám mert a legelejétől nem voltam jártas a kutya nevelésbe....de akkor csak annak legyen kutyája aki profi kiképző?

Szerintem Gina próbálgatja a határokat....esténkét unatkozik nem tud mit kezdeni magával....

Én tennék egy próbát hogy nagy füsölt csontot adok a kutyának éjszakára.......

Nálunk ez anno eleinte lefoglalta vagy 1-1,5 órára az ebet ( a 30-40 cm-es füstöltcsont) mára kb 20 perc alatt végez, de ugyebár az a 1-1,5 óra is valami:)

Én is harcoltam családdal mikor a kutya mindent tönkre tett....

Tudom milyen az állandó vita, tudom milyen ártatlan fejet vág a kutya mikor megszidja az ember, és tudom hogy képtelenség a megszidásért odahívni a kutyát.

DE GYÖRGYI nem reménytelen....csak kitartónak kell lenni.....

Ha nem tudod megszidni, akkor terrorizáld te lelkileg a kutyát.....

Kimész a kertbe meglátod az aktuális művét, dühös hangon hőbörögsz, de nem nézel a kutyára nem érsz hozzá...ha odajön ellököd( bár nem fog mert tudja ő hogy rosszat csinál), elpakolod a rumlit ha van és nem veszel a kutyáról tudomást (ha ez reggel történik és kap reggelit még( nem emlkészem hogy ő kap-e) akkor kérd meg a gyereket hogy ő vigye ki, de minimum a hőbörgős műsor után 5 perccel ne korábban vagy ne is kapjon akkor hanem jóval késöbb..

és te ilyenkor ha otthon vagy leaglább egy órát ne foglalkozz a kutyával....

Ha suli van ne mehessen veletek a kutya( tudom így meg a gyerekkel kerülsz vitába, de hát tökéletes megoldás nincs:()

Mindenképpen negatív hatásoknak kell érnie a kutyát ......

Ha másképp nem lelkileg.....

Ez sem fog egyik napról a másikra segíteni de pár nap, egy hét alatt a kutya felfogja hogy ez így neki nem jó......

 

 

Előzmény: mkiss (45170)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!