Keresés

Részletes keresés

Jbori Creative Commons License 2012.07.05 0 0 7963

Én ezzel csak egyet tudok érteni. Engem sem érdekel ha lesz...ák ha én tudom hogy tőlem telhetően megtettem amit jónak láttam. Aztán majd úgyis fogom látni hogy mit tehetek jobban és akkor majd azt teszem, és kész. De szerencsére szabadságomban áll a kritikusomat megválasztani :)

Előzmény: gergerg (7962)
gergerg Creative Commons License 2012.07.04 0 0 7962

Amikor én azt mondom valakinek hogy bunkó vagy az már nekem már nem vita. Örüljetek neki hogy  olyan gyümölcseitek teremnek amikkel tökéletesen elégedettek vagytok. Mondhatná nekem akár ki hogy az én borom igazi különlegesség ha nekem nem ízlik, és fordítva is.

Előzmény: Mozo66 (7959)
Vebber Creative Commons License 2012.07.04 0 0 7961

Mindenből van legalább egy kevés (úgy értve pl., hogy lesz őszi, de nem minden fán).

Őszibarackból nincs korai, Sárgabarack Magyar kajszi, Ceglédi óriás van korai, de ezken csak néhány szem termés van.

Utóbbiból a jelentősebb termés az álva maradt fán, majd július közepén kezd érni.

Előzmény: Törölt nick (7948)
Mozo66 Creative Commons License 2012.07.04 0 0 7960

Mutatták a Tv ben , hogy Becsehelyen nagy zivatar , jégeső volt , máshol is csinált kárt ?

Előzmény: Floo2 (7954)
Mozo66 Creative Commons License 2012.07.04 0 0 7959

Szó sincs veszekedésről .... vitázunk .

Előzmény: gergerg (7958)
gergerg Creative Commons License 2012.07.04 0 0 7958

Nem semmi hogy a magyar milyen összeférhetetlen, már azon is összevesztek hogy melyik a jobb.Brrrrrr 2 hét szünet. Megyek a teszkóba barackot meg spanyol bort venni.

gergerg Creative Commons License 2012.07.04 0 0 7957

Az az igazság hogy azt a minőséget amit mi tudunk itt északon akár barackból akár borból azt egyikőtök sem tudja felülmúlni. Ja, és még nagyobb is.

alfi13 Creative Commons License 2012.07.04 0 0 7956

Szerintem is néked van igazad a Villányi borok viszik a pálmát a magyar vörösbörok között.  Villányi vörösborok nagyon nagy arányban jóminőségü borokat találsz. Az egyetlen hibájuk az hogy néhány termelő nem tudja hol a csillagos ég az árakban. Más borvidéken is előfordul egy két jó bor de izében nem nagyon veszi fel a versenyt. Persze ez az én véleményem. Na meg persze a saját borom. (Ez utóbi mondat csak vicc)

Előzmény: Mozo66 (7955)
Mozo66 Creative Commons License 2012.07.04 0 0 7955

Na ezért érdemes az ilyen topikokat olvasgatni , az ember mindíg tanúl valami újat . Tehát a marketinggel eladott drága borok ...pláne ha Villányiak .... akkor azok szarok ...így nemes egyszerűséggel fogalmazva . 

 

  Köszönjük az információt .

 

Előzmény: Floo2 (7954)
Floo2 Creative Commons License 2012.07.03 0 0 7954

Tehát ha szar bort jó marketinggel eladok drágán, akkor az a jó bor.

Értem!

Én azt hittem, a jó bor az, ami jó, finom, illatos.

 

"valószinűleg nem is tudják Zalában , hogy egy baracknak milyen ízének kellene lennie én csak ránézésre mondom , hogy az ezen a fán termő gyümölcs ízre , küllemre , színre meg sem közelíti még az Alföldit sem , de  Mecsek környékit semmi képp sem . Na hogy kicsit lokálpatrióta legyek azért a hazai barackból a Mecseki viszi a prímet ízben illatban . Én 20 éve vagyok ebben a szakmában láttam már sokfélét , alföldit , balatonit , ..zalait még nem ... , de itt  a környékben ...beleértve a Tenkes hegy környékét is ...nincs párja és ennek a talaj az oka a jó kalcium ellátottsága ami a baracknál alap és meghatározó  . Ugye sem az alföldön sem a délbalatoni területek nem ilyenek ."

 

"Még csak egy példa , szereztem 20 ládával a danici Orangeredből amit a hétvégén árultam a saját barackommal együtt , a piac tele volt olasz kajszival , barackkal hegyekben , amíg nálam volt gyümölcs addig nem nagyon vásároltak máshol , mikor elfogyott akkor kezdték el máshonnan vinni . A vásárlók mondták , hogy az én barackom nagyon finom és meg sem közelítik az olasz barackok azt az ízt illatot ..persze ennek más oka is van ... de a minőség megitélése mindíg a vásárló feladata ."

 

Érdekes, hogy a baracknál az a jó, ami finom, aminek jó az illata, íze, és a vásárlónak tetszik, a bornál meg amit minél drágábban el lehet adni?


Előzmény: Mozo66 (7950)
Jbori Creative Commons License 2012.07.03 0 0 7953

Csak neked :) Egyébként kopasz.

Előzmény: Jbori (7952)
Jbori Creative Commons License 2012.07.03 0 0 7952

Ja. Szőrös.

 

Előzmény: Mozo66 (7951)
Mozo66 Creative Commons License 2012.07.03 0 0 7951

Már ne is haragudj de te nagyon bunkó vagy .....  :(

Előzmény: Jbori (7946)
Mozo66 Creative Commons License 2012.07.03 0 0 7950

Kóstolás ...minek ?????  Annak idején minden pécsi sörivő esküdött , hogy a szalon sör a legjobb a világon , miért , mert azt itta nem volt más . Nyilván a nagykanizsaiak meg a Balatoni világosra esküdtek ez így is volt helyes . Most már tudjuk, hogy mind a két sör igen gyenge volt . 

 

  Egy bor értékét nem az íze határozza meg , mert az abszolút szubjektív , példa erre , hogy valaki kizárólag az édes félédes borokat szereti . Egy bortermő vidék értékét meg pláne nem az határozza meg , hogy milyen ízű a  bor .  Ami meghatározza az az , hogy mennyiért lehet eladni . Hogy megint hasonlattal éljek , melyik kép a szebb Van Gogh Napraforgói , vagy Munkácsy Golgotája .....  ????  Szubjektív , DE ,  Van Gogh akkor is értékesebb és híresebb mint Munkácsy .

 

 

  Persze nem érdemes  a borról vitatkozni , azt inni kell .

Előzmény: Floo2 (7945)
Jbori Creative Commons License 2012.07.03 0 0 7949

Jó társaságban van a kicsike :), én drukkolok neki! Cegléden én vagyok a rádióamatör átjátszó hangja :)

Előzmény: Törölt nick (7947)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.03 0 0 7948

Ami nem fagyott el!

Előzmény: Vebber (7943)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.02 0 0 7947

Balról a Manon, a Ceglédi arany és a Spring lady.

 

Abból a kb 15-20szemből kiindulva,ami az idén volt a C.aranyon most kiötlöttem,hogy csinálok egy ilyen fát intenzív alanyon és ez lesz a "kiválasztott". Ez normális évben rendesen lesz ritkítva,igyekszem tápanyagban is tuningolni...és ezt biztos öntözöm...kiváncsi leszek ezt a méretet el tudom-e érni :) ?

Előzmény: Mozo66 (7903)
Jbori Creative Commons License 2012.07.02 0 0 7946

Ne pazarold rá, van aki jobban tudja értékelni! pl. én:) Nekem most a Jásdi pincéből van éppen borom, hogy dicsekedjek vele.

Előzmény: Floo2 (7945)
Floo2 Creative Commons License 2012.07.02 0 0 7945

Kóstold meg a Bussay csókaborát, vagy bármelyik vörösborát, és utána alkoss véleményt.

Akár vihetek is Neked, ha arra járok :))

Előzmény: Mozo66 (7830)
Vebber Creative Commons License 2012.07.02 0 0 7944

Mármin=Mármint

Előzmény: Vebber (7943)
Vebber Creative Commons License 2012.07.02 0 0 7943

Ennyi belefér.

Mármin milyen maradékra gondolsz?

Előzmény: Törölt nick (7941)
gergerg Creative Commons License 2012.07.01 0 0 7942

Na látod! Én meg nyomorult 1 kg-ot sem tudtam venni. Remélem holnap jár valaki erre, másképp kedden mikor megyek dolgozni valami aldi vagy spar félében kell vennem. Ha működne amit montam, már eladtad volna mind. 

Előzmény: Mozo66 (7940)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.01 0 0 7941

Politizálásra egy külön topic kell!!! 

Érnek -e maradékok vagy nincs egy szemse?

Előzmény: Vebber (7934)
Mozo66 Creative Commons License 2012.07.01 0 0 7940

Nem azért hogy borzoljam a kedélyeket , de ma a vásárban kajszidömping volt én is csak a felét tudtam eladni a 24 ládának 400 -450 ért .  Ma őszi kellett volna de a Springcrest fagyott el a legjobban nem is tudtam vinni belőle .

 

  Érdekes de ma vettem le egyet a pár szem megmaradt Bergeronból egész ehető íze volt .  Jó pár éve augusztus 15 .ig volt kajszim ... persze akkor nem ennyi volt a fákon .

Mozo66 Creative Commons License 2012.07.01 0 0 7939

A Caldesi még odébb lesz , én nem akkor szedem mikor kicsit piros a csúcsa hanem teljesen piros . Rh előtt 6-8 nappal még legalább 2 hét , de jelezni fogom .

Előzmény: Vebber (7938)
Vebber Creative Commons License 2012.07.01 0 0 7938

Ha szeded a Caldesit, légyszíves jelezd már.

Most szerinted neked mennyit kell még rá várni?

Előzmény: Mozo66 (7936)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.01 0 0 7937

Arra gondolsz,hogy én a törpe" fákat favorizálom ?...ettől még nem csinálok gondot  az erősebb növekedésű fákból.Most is vannak GF677 en lévő fáim ill. lesznek a Csarli-féle Garnem-re szemzettek...nem gond,minden alanyhoz,fajtához tudok alkalmazkodni :)

Előzmény: Mozo66 (7935)
Mozo66 Creative Commons License 2012.06.30 0 0 7936

Ja ...sok féle aspektusa van a dolognak . Ugye itt a nyerészkedés . Engem is kérdezgetnek , hogy miért ilyen drága a gyümölcs ha még is van . Próbálom nekik magyarázni , hogy nekem az idén a korai barackon a napi 25 láda helyett van 5 . És ugyan annyi a költségem mint tavaly és bármilyen hihetetlen , de ugyan annyi a megélhetésem is mint tavaly ...na jó egy kicsit drágább lett minden ... tehát több .  Van aki nehezen érti meg , hogy egy termelő nem úgy van , mint egy kiskertes vagy egy nyugdíjas hobbykertész , hogy haát ha elfagyott elfagyott , nem érdekes a nyugdíjat úgy is hozza a postás . Nekem az idén a fele termésből kell kihozni valami értelmes jövedelmet amiből meg tudok élni a télen és elkezdeni a jövő évet . Nekem is jobb lenen a saját kajszimat árulni 280 ért .

 

 

  Persze nem rám értetted tudom , de ez is hozzá tartozik a dologhoz . Az idén drága a gyümölcs ha jövőre nem lesz fagy akkor megint olcsó lesz .

 

  Az alma kisplatóssal szabolcsból nem rossz ötlet , de ez mással nem igen csinálható meg egyszerűen azért mert ha az almát 2 hét alatt viszi el a gazdája , mert akkor ér rá vagy akkor van pénze , semmi gond , de hogy megszervezni , hogy az egész falu egyszerre álljon neki a lekvárfőzésnek az már komolyabb feladat ...a kajszi uyge nem nagyon bírja a több hetes tárolást .

 

  Én elsősorban az út melletti árulásban látom a lehetőséget , ezt kellen valamilyen szinten felkarolni vagy megszervezni , bár a piac szervezi saját magát , de ezzel meg az a gond , hogy rendszerint ott is ugyan azt a holmit árulják , mint a multinál , sőt sokszor az akciós dinnye ,  kerül ki mint " mézédes Vajszlói " ez meg egyszerűen a vásárló átba..ása . Tehát volna teendő az már igaz .

 

  Itt a Pécsi Vásártáren komoly átszervezések vannak holnaptól mindenki más helyre kerül ..már az árusok . A megbeszélésen amin vitatkoztunk a vezetőséggel , felvetettem , hogy ha már átszervezés akkor hozzanak létre egy termelői részt ahol tényleg csak a helyi termelők árulhatnák a valóban helyi termékekekt ...azért ha nem is sok de valamennyi van .... először mindenki jó ötletnek tartota aztán ment a lecsóba ugyan úgy pakolhatom ki a pár láda barackomat meg hagymámat a kereskedő mellé aki Ifával meg hosszított magasított Ivecoval hozza az árut .

 

  Igazából most arra gyúrok , hogy kiszáljak a kistételes értékesítésből és csak a termelés maradon .

Előzmény: gergerg (7932)
Mozo66 Creative Commons License 2012.06.30 0 0 7935

Mondom ...erős növekedés .... kb 3 méter magasak és a térközt már szinte teljesen kitöltötték . Persze alakítani lehet , de az idén , hogy kevés van rajtuk ... az optimális 60 kg hoz képest .... bozontosodnak rendesen . Erős felfelé törekvő növekedése van .

 

  Amúgy itt a helyszínen nagyon szépen látszik , hogy azonos körülmények közt micsoda markáns különbség van a növekedésben , koronaalakban is a fajták között . 10 -20 db van egy fajtából és azok egyformák ( persze vannak kivételek ) és a másik sor teljesen más . A metszést is kb egyformán csinálom és mégis jelentős különbségek vannak .

 

 

Előzmény: Törölt nick (7928)
Vebber Creative Commons License 2012.06.30 0 0 7934

"Mi ez ha nem tudatos züllesztés. Ugyan ez megy nagyban is. A nemzet tudatos tönkretétele."

Ezt mondom én is. Sztem is ma az országban pontosan ez megy minden területen, nem csak gyümölcsben. Sokan meg... b@ ...nák az .... 2 forintért.

Figyeld meg, ennek ellenére innen még mindig van lefele.

 

Pl. új adónem, akinek nem fagyott el a termése, az gyümölcsönként 10 forint adót, akinek elfagyott az 2 forintot adót fizet.

 

Előzmény: gergerg (7932)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!