Keresés

Részletes keresés

Szepi_soad Creative Commons License 2009.10.17 0 0 17
Szia!
Igen tisztában vagyok vele, ez megtörtént még előttem. Tudod ez a fiók mélyéből előkerült darab. Nézegettem az újakat, közben dumáltunk róluk, mondtam, szeretnék venni egyet csak még nincs meg hozzá a kedvem($) és akkor a komám előszedett néhány használtat. Válogass... Megtaláltam, kérdeztem rendbenvan? Igen, tisztítás megvolt mikor behozták, azóta fiókban van. Jól megy? Aha, de egy kis olajat kap. Oké!
Kb így nézett ki a rendberakás... :) Azért írom, mert nem volt szüksége rá.
Egyébként egy régi junghans vekker miatt mentem be, aztán szokásosan 3 óráig bent voltam :):) Lassan, de biztosan tanulok. A vekker már teljesen halál volt :( Szétkopott az összes tengelyvég, minden... Kijárta a lelkét. Túl nagy meló lenne...
Szert tettem helyben két régi kicsit hiányos(gátszerkezet, billegő nélküli) svájci verkre, megkaptam őket, bontogassam szét, ismerkedjek velük. Kedd óta azt játszom, hogy szétszed-összerak...
Lesz még sok kérdésem az óratopicokon... Lehet hülyeségeket fogok kérdezni, de tanulok :)
Előzmény: Törölt nick (16)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.17 0 0 16
Nem akarlak elkedvetleníteni, de "az egy kis olaj" nem rendberakása egy órának, még ha meg is indul szépen. Darabjaira szétszedni, tisztítani kell, különben gyorsan elkopik.
Előzmény: Szepi_soad (15)
Szepi_soad Creative Commons License 2009.10.17 0 0 15
Sziasztok!
Svájci fórumot olvasom, de beszállok ide is.
A héten megvettem életem első automata óráját, seiko 5-öt(7s26). 7009A werk ketyerészik benne, teljesen jó állapotú, épp akkor rakta rendbe az órás. Rendberakás az egy kis olaj volt... Több nem kellett. Régi, karcos, szíj nélküli deeeee az enyém... És működik tökéletesen, és az első varázsával hatva csodálatos. Üveghátlap, minden ami kell... Áh, üveget polírozom majd(szerencsére kiáll a tokból, nem kell kivenni), szíjat vadászok mellé. Jó lesz ez... :)
Még szabályozom, alakul... :)

Üdv minden órásnak, ezt a topicot is élesszük fel!!!
jung Creative Commons License 2009.10.16 0 0 14
Nekem 90-ben egy DB-55W volt az első casio, ma is működik, aztán egy AD-520, samuel L jackson kezén volt ilyen a Die Hard 3-ban, ez is közel 14 éves. Most egy HDD-600-at használok sportoláshoz, azt nem féltem...
jung Creative Commons License 2009.10.16 0 0 13
körülnézek, hátha megvan még.
Előzmény: kékszemű (12)
kékszemű Creative Commons License 2009.10.16 0 0 12
Hol lehet 1999-2002 közötti Casio modellekről katalógust találni?

Volt egy órám, amit elloptak, pedig nagyon szerettem. Ha megtudnám a modell nevét/azonosítóját, akkor eBay-en esetleg találnék ilyen órát...
turnbull Creative Commons License 2009.10.16 0 0 11
Én egy szinte napra pontosan 14 éves Casio Pathfinder ATC-1200-at használok, rendszeresen igénybe veszem az iránytű- magasságmérő/barométer- hőmérő- és memória- funkciókat. Eddig csak 3-szor kellett benne akkumulátort cserélni, és értelemszerűen nem ázik be stb.

Van egy sokkal drágább, hasonló funkciókkal bíró Suunto-m is, de a Casio menürendszere jóval egyszerűbb, és a finn harcos egy év alatt lezabálja az akksit.
bmwr12 Creative Commons License 2009.10.16 0 0 10
Ezt én echte szép korától fogva hordtam, nem kíméltem, de nehéz volt ilyen állapotra amortizálni.
Kellett hozzá pár évtized.
Egy hét alatt 40-60 sec. a késése, napi 14-16 órai hordással. Ha pénteken este levettem, hétfőn reggel még járt.
Egyszer látta órás, egy hatalmas vasajtóval való találkozó után nem lehetett állítani a naptárt. Ezenkívül semmi gond nem volt (nincs) vele, fürdött három tengerben, egy óceánban (idővel bepárásodott néha).
Érdemes beszerezni belőle, még mindig hordható darab, amolyan örök klasszikus.
Előzmény: Törölt nick (8)
kpityu2 Creative Commons License 2009.10.16 0 0 9
Én is csak Casio-t használok. Örök életűek. És épp annyit tudnak, hogy ne legyenek túlbonyolítottak.
Előzmény: Csokis (5)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.16 0 0 8
bmwr12,

Épp a napokban gondoltam, h intézek egy 6138/9-est ebay-ről, de haver lebeszélt a fülöp-szigeteki eladókról. Angolok viszont drágán adják a szépeket.
Előzmény: bmwr12 (3)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.16 0 0 7
Beszúrtam a "majd"-ot, mert nem sürgős. Hát tessék :)
Előzmény: Törölt nick (6)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.16 0 0 6
Csokis,

Egy majd fotót, ha kérhetem :)
Előzmény: Csokis (5)
Csokis Creative Commons License 2009.10.16 0 0 5
A több mint húsz éves (85-ös, vagy 86-os), digitális Casiom számít? (883 SDB-500W) Annyira műanyag, hogy a reptéri átvilágtó kapu sem sípol be rá soha, iszonyú lepra állapotban van (kopott, karcos), viszont tökéletesen működik. Anno azért vettem, mert ez volt az egyetlen óra, amelyik 30 részidőt tudott, és ez tájfutáshoz nagyon hasznos volt az edzéseken, versenyeken, és azóta is csak szolgál. Kapott esőt, havat, bozótot, tengervizet, gleccsert, barlangot. Egyszer kellett a gombjait cserélni, mert elkoptak a sok nyomogatástól, de még mindig működik. Atomvillanás? Nem gond, megmérjük!
pobeda Creative Commons License 2009.10.16 0 0 4
ÜDV!
bmwr12 Creative Commons License 2009.10.16 0 0 3
Szervusztok !
Egy javaslat a topik logójának:



Kissé viharvert már, de már a hetvenes évek óta szolgál.
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.16 0 0 1
Elsős

(mert vannak, akik csak erre pályáznak :)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.16 0 0 0
Nullás
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.16 0 0 topiknyitó
Mint a leírásban.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!