Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2008.01.27 0 0 2161
(Az említett kismama babája végig lemaradásban volt, aztán egyszercsak úgy a 32. hét környékén kitalálták, hogy elszámolták és ő már 36!! hetes, aztán betöltött 40. héten megindították a szülését, ám ekkor az eredeti számítás szerint még csak 36 hetes volt és ott volt ugye a 2 hét lemaradás. Így jön ki a 34 hetesnek megfelelő súly.
Előzmény: Törölt nick (2160)
kheiron Creative Commons License 2008.01.26 0 0 2159
Kedves anett, nem kell aggódnod, a hyperechogen papillaris izom egy minor anomália, szóval csak akkor van jelentősége, ha több ilyen dolog kombinációban jelentkezik.  Amúgy ki szokás nőni. De ezt nem mondta neked a vizsgáló?
Előzmény: anett 1978 (2155)
kheiron Creative Commons License 2008.01.26 0 0 2158
Kedves purple-rain, én magam még nem találkoztam elveszett, majd megkerült szívhanggal, de várd meg a következő vizsgálatot.
Előzmény: purple-rain (2154)
kheiron Creative Commons License 2008.01.26 0 0 2157

Kedves zuglo!

 

Az teljesen igaz, hogy magánorvosi beutalóval csak úgy veheted igénybe a szakrendelői-kórházi ellátást, hogy kifizeted az ottani tarifát.

 

Háziorvos elvileg adhat beutalót ultrahangra (de hívd fel előtte a kórházat, ahová menni szándékozol, hogy elfogadják-e), de a kerületi terhesgondozó is tud adni.

Előzmény: zuglo123 (2152)
H.Szonja Creative Commons License 2008.01.26 0 0 2156

Kedves Kheiron!

 

Köszönöm a válaszod,azóta voltam 4D ultrahangon,a doki is megnyugtatott. Kíváncsi vagyok azért a végére:))

anett 1978 Creative Commons License 2008.01.26 0 0 2155
Tisztelt Keiron! Én egy 29 éves ikertehes kismama vagyok 20 hetes az elmult napokban voltam szívultrahangon ahol az egyik magzatnál találtak egy hyperechogen papillaris izmot amiről kiderült,hogy a down-kór egyik jele lehet.Arra szeretnék választ kapni,hogy mennyire kell aggódnom emiatt mivel az eddigi eredményeim,az AFP,genetikai uh is renden voltak és szívfejlődési rendellenességet sem találtak.Előre is köszönöm
purple-rain Creative Commons License 2008.01.24 0 0 2154
Kedves Kheiron!

Ma voltam uh. Elvileg 8+1 vagyok. A petezsák szabályos, a baba 17mm. DE nincs szívhang. Legalábbis nem láttunk semmi pulzálást. (6 hetesen még volt).
Kedden újra uh, ha akkorra összeesik a petezsák, vagy nem nő a baba, akkor művileg megszakítják a terhességet.
Azt mondta a doki, hogy bízzunk egy kicsit, hátha...

Volt már a praxisodban olyan, hogy utánna mégis meglett a szívhang? Vagy ilyennel még nem találkoztál?
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.24 0 0 2153

Ezért minimum felnyomhatnád az egészségbiztosítási felügyeletnél. Doktor bácsi nyeregben érzi magát szülés előtt és vérszemet kapott? Mi lesz szülésnél? Addig nem enged fel az osztályra, míg nem perkálsz?

 

De hogy használhatót is mondjak, nekem volt, hogy beestem a klinikára valami akut dologgal és a doki szólt, hogyha már itt vagyok, nézzenek rám UH-on. Nem írt semmit, nem vitt be gépbe, annyit mondott, hogy kérjek egy ambuláns lapot az UH-ba. Kértem, behívtak, senki nem kért beutalót.

Előzmény: zuglo123 (2152)
zuglo123 Creative Commons License 2008.01.24 0 0 2152
Kedves Kheiron!

érdeklődni szeretnék, hogy hogyan változott az uh beutaló adásának a rendje?

Orvosom a magánrendelésén tájékoztatott, hogy mostantól már nem tud adni ultrahangra beutalót a kórházba (laborba se, eddig se adott, hanem a háziorvostól kellett kérnem), és az uh vizsgálatot magánúton kell finanszíroznom.


Vett is egy uh gépet a magánrendelőjébe, és ott kéne elvégeztetnem a következő uh vizsgálatot 8 ezer Ft-ért.

Én kicsit kiakadtam magamban, hogy ebben a hónapban orvosra, laborra és uh-ra több mint 20 ezer Ft-ot kell kiadnom :(. (most magánlaborba megyek, hogy ne kelljen a betegek között várnom a háziorvosnál, hiszen mindjárt szülhetek).

Tehát, ha a magánrendelésen nem kapok beutalót, akkor esetleg kitől tudok szerezni?
beutaló nélkül lehet menni kórházi uh-ra és legfeljebb ott fizetek (még az is gondolom olcsóbb, mint 8 e). Háziorvos adhat beutalót uh-ra?


Előzmény: kheiron (2148)
kheiron Creative Commons License 2008.01.24 0 0 2151

Nem szerencsés, nem véletlenül 12. heti a vizsgálat.

Előzmény: m&m (2149)
zuglo123 Creative Commons License 2008.01.24 0 0 2150
Kedves Rildike!

Nagyon nagyon sajnálom, hogy ez történt veled. Vígasztaljanak az egészséges gyermekeid, és hogy még fog születni egészséges babád.

Bár most nehéz lehet az elválás, hidd el jól döntesz, egy beteg baba nagyon nagy teher és áldozat a családnak.

:(
Előzmény: Rildike (2140)
m&m Creative Commons License 2008.01.24 0 0 2149

Kedves Kheiron!

 

 

Azt szeretném megkérdezni, hogy nem baj, ha a 12. heti tarkóredő-mérés ultrahang majd csak a 13. és 14. hét között lesz meg?

Előre is nagyon köszönöm a válaszodat!

Üdv:

m&m

kheiron Creative Commons License 2008.01.24 0 0 2148

Ó. Nagyon sajnálom. :-(

Előzmény: Rildike (2140)
kheiron Creative Commons License 2008.01.24 0 0 2147

Kedves kcsil, várjunk, aztán majd eldől, mást én sem mondhatok. A pozitív teszt a hCG megjelenését mutatja, és tényleg az jelenti, hogy elindult valami.

Előzmény: kcsil (2137)
kheiron Creative Commons License 2008.01.24 0 0 2146

Kedves szilvi!

 

Az Edwards-szindróma egyik legfontosabb jele a kisebb fej és a kisebb állkapocs, hiányzó hüvelykujj, meg még néhány dolog.

 

Szerintem érdemes lenne egy tényleges kromoszómavizsgálat (amniocentézis vagy chorionboholy-biopszia), hogy effektíve a magzati sejteket lehessen vizsgálni.

 

A felső határhoz közeli agykamra nem jelent semmiféle betegséget, és egyébként független a BDP-től.

Előzmény: szilvi35 (2134)
kheiron Creative Commons License 2008.01.24 0 0 2145
Kedves kicsi_vagyok, akkor lehet csak nagy eséllyel eldönteni, hogy mióma vagy polip, ha tisztán látszanak a méhnyálkahártya határai. Szerintem elvileg látszhat a különbség.
Előzmény: Törölt nick (2133)
kheiron Creative Commons License 2008.01.24 0 0 2144
A valamivel több magzatvíz semmi bajt nem jelent. Az érettség fokával kapcsolatban nem tudom, minek az érettségére gondolhatnak. Ha a lepényre, akkor az sem jelent semmi betegséget.
Előzmény: mokuci2 (2132)
kheiron Creative Commons License 2008.01.24 0 0 2143

Kedves Szonja!

 

A HC és AC értékek, ha csak az ellipszisek illesztésével mérődnek, eléggé bizonytalan értékek. Nagyságrendileg megfelelnek.

Az FL valóban kisebb valamivel, de szerintem ettől még nem kell megijedned, ahogy írod, nem vagy magas, tehát nagy eséllyel ezt tőled örökölte.

Előzmény: H.Szonja (2131)
VKOrsi Creative Commons License 2008.01.23 0 0 2142
:(
Előzmény: Rildike (2140)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.23 0 0 2141
Nagyon sajnálom :-(
Előzmény: Rildike (2140)
Rildike Creative Commons License 2008.01.23 0 0 2140

 

Megvan a biopsiám: T 21-es, azaz Down kóros a babánk.

 

Lelkileg nehéz, és a szülés se lesz könnyebb: tágítás, infúzió, és ha nem indul be magától az infúzióra, akkor burokrepesztés, és hajrá..., sok fájás, és még a vége se szép, mert csak a nagy űr marad utána.

 

Mindegy. Majd később ez már könnyebb lesz, csak most nehéz feldolgozni.

 

Nehéz elválni tőle, mert már meg is mozdult, és beszélni is szoktam hozzá.

 

ui: Még tegnap is azt mondták a genetikán, mikor hívogattam őket az eredmény miatt, hogy mit izgulok, ha jó volt az uh-m, minden rendben lesz. Csak TÜRELEM.

 

Verocska, te miért nem jelentkezel? Van baba? Vagy nincs?

 

Köszönöm mindenkinek a kedves szavakat!

szilvi35 Creative Commons License 2008.01.23 0 0 2139

Szia!

 

Egy kicsit módosult a dolog...Debrecenben is vettek vért a genetikai tanácsadáson és ott 1:50000!-hez jött ki az Edwards szindrómára. A genetikus azt mondta, hogy ahol levették a vért valószínű rosszul van beállítva a program, mert nagyon sok kismamát hozott ki az elmúlt hónapokban pozitívra..

 

Úgyhogy így nem lett pocakszuri..

 

Hétvégén megyünk még egy genetikushoz UH-ra, remélem ott is megnyugtat majd a doki.

 

Szilvi

Előzmény: zuglo123 (2136)
kcsil Creative Commons License 2008.01.23 0 0 2138

azért mentem ennyire korán mert volt egy vetélésem és gyógyszert szerettem volna,kaptam is Utrot, de akkor már csinált egy hüvelyi UH-t is az orvos.

Köszönöm!!!!

kcsil Creative Commons License 2008.01.23 0 0 2137

Kedves Kherion!

 

Ma voltam UH-n. A következő leletet kaptam:

norm nagyszágú és szerkezetű uterus.Endometrium 13.mm.

Bal ováriumban 35 ször 26 mm sárgatest tömlő.

 

Ma egy leheletvékony pozitív tesztem volt, ha babás lennék most lennék 4 hét plusz 2 napos. Utolsó mens: dec.24. Tudom, hogy ilyenkor még nem lehet semmit látni, de ez a lelet szerinted is

ad okot reményre?

Az orvos szerint elindult valami, kérdés, hogy folytatódik-e?

 

A sárgatest a mensi előtt mennyivel esik össze? Egyáltalán terhesség nélkül is megnő ennyire a sárgatest?

Volt már olyan a tapsztalatodban, hogy halvány volt a teszt és a baba mégis ott volt?

Köszönöm a válaszod előre is.Vera

 

zuglo123 Creative Commons License 2008.01.22 0 0 2136
Szia!

Engem is az Edwards szindrómával paráztattak be. Nálam a Béta HCG volt alacsony, 0,4 MOM, de erős a gyanúm, hogy valami tárolási hiba miatt lehetett, mert 12 napos levett vérből nézték.

UH: az uh nem mond biztosat. Bár az Edwards szindróma sokkal súlyosabb mint a Down kór, esetek 95%-ban spontán vetélés a 12. hétig ha nem akkor, 30. hétig méhen belüli elhalás és csak 1 %-uk születik meg, akik általában 1 éves korig meghalnak. Bár engem nagyon kedvesen felvilágosítottak, hogy lehet én leszek az, akinek 6 évig is elél.........

Menj el a SOTE genetikai tanácsadójára, ott jó felbontású az uh gép, és tuti felajánlják az amniocentézist, amit végeztess el. Oldalkamra tágulat 7 mm felett van.
(én úgy tudom az Edwardsnal nem szimmetrikus az arc, gyomor, vese, súlyos szívfejlődési rendellenességek vannak, gyakran csak 4 ujj a kézfejen, de nem biztos, hogy az uh-val látszik, biztosat csak a kromoszómavizsgálat mond.
Előzmény: szilvi35 (2134)
Emoke99 Creative Commons License 2008.01.20 0 0 2135
Nekem 6+3 napos UHon nem láttak semmit a petezsákban, a 9+4 napos UHon pedig már ott volt a kis babuci 2,3cm  szívveréssel..igaz akkor pont 9 hetesnek számolt az UH gép. Lehet, hogy az előző UHon még tényleg nem voltam 6 hetes.. Végülis mindegy, lényeg, hogy ott van és nagyon boldog vagyok :-)
Előzmény: kheiron (2105)
szilvi35 Creative Commons License 2008.01.18 0 0 2134

Kedves Kherion!

 

A 4. babát várom, betöltöttem a 36. évet. Az 16 hetes 3-as teszt eredménye pozitivitást hozott ki az Edwards szindrómára. Ami érdekes, hogy egy fórumon belül akik 35 környékén vannak 3-man vagyunk akiknek ua. lett az eredménye. Illetve a genetikán ahol átadták a papírt, azt mondták, nagyon sok egy ideje erre a pozitív eredmény(35 felett) ami elképzelhető, hogy a program hibája is. Állítólag ez egy sokkal súlyosabb és sokkal ritkábban előforduló genetikai rendellenesség mint a Down kór, illetve UH-on szinte biztosann látható..Ez tényleg így van?

 

A másik dolog, hogy a 18-as UH-n minden rendben volt, a doki csak megjegyezte, hogy tudjak róla, hogy az egyik agykamra még határon belül van, de a felső határhoz közel..

 

A két dolog között lehet összefüggés?

A tágabb agykamrák mindig együtt járnak a nagyobb BPD-vel is?

A tágabb agykamrákat nem csak genetikai jellegű probléma okozhatja ugye?

Illetve ez még egyáltalán nem biztos, hogy proléma még ebben a stádiumban?

 

Válaszod előre is köszönöm.. 

 

Szilvi

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2008.01.17 0 0 2133

Kedves Kheiron,

 

Hüvelyi ultrahanggal mennyire lehet biztosan megállapítani egy dologról, hogy az polip vagy méhűr felé növő mióma? Az illető kb 1,5-2 cm-es.

 

Gyakorlott UH-os nőgyógyász (tehát nem radiológus) ezt könnyen meg tudja állapítani?

 

Köszönöm előre is a választ!

mokuci2 Creative Commons License 2008.01.17 0 0 2132

kedves Kheiron!

segítségedet szeretném kérni

tegnap volta uh-n és azt mondták meg írták a leletemre,hogy magzatvíz valamivel több. ez okozhat valamit? illetve mi az ,hogy érettség foka 0. ?

válaszod nagyon köszönöm ancsa(28+2)

H.Szonja Creative Commons License 2008.01.16 0 0 2131

Kedves Kherion!

 

Kérném a véleményed a következő betöltött 32. héten készült uh leletemről:

Hc:320mm

Ac:302mm

FL:58mm

 Ez a fej nem túl nagy??? A comb meg kicsi ,nem? Vagy csak jó húsban van? A doki nem mondott semmi rosszat,csak hogy két hét mulva kontroll. eht ,hogy csak a téraránytalanság kiszűrése miatt,nem? Én magam 155 cm vagyok.az első 3 kiló 1 dekával született. Nem vagyok cukros.

Oriás bébim lesz?

Köszönöm a válaszod előre is!

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!