Keresés

Részletes keresés

_paha_ Creative Commons License 2004.03.13 0 0 3355
én is aludtam már el benne rövidebb időre, de semmi probléma nem volt...

***
a héten megérkezett a lens.hu-tól 2 flakon aqua, kíváncsian várom, milyen lesz. mindenesetre a hozzá csomagolt úszószemüveg nagyon király, tegnap délután meg ma reggel is úsztam benne, nagyon kellemes volt...

Előzmény: Joceee (3347)
cavinton Creative Commons License 2004.03.13 0 0 3354
Azert azt a monitort is meg kellene nezni. Egy jo monitor jol beallitva nezheto akarmeddig is.

c.

Előzmény: pseudosugar (3350)
Best optika Creative Commons License 2004.03.13 0 0 3353
Valóban nem gáz, ha egy kicsit elalszol az Acuvue lencsében, mivel eleve vagy 2 hetes nappali vagy 1 hetes folyamatos lencsének javasolja a gyártó. Én folyamatos viselésre nem szoktam ajánlani, inkább csak nyaraláskor.
Előzmény: pseudosugar (3350)
Mallory Creative Commons License 2004.03.12 0 0 3352
Sziasztok!
Lassan (1-2 héten belül) remélhetőleg újra hordhatok lencsét. Mindenképpen veszek egy újat, nehogy visszafertőződjön a szemem. De a nem túl higiénikus optikushoz már nem akarok visszamenni. Tudtok ajánlani olyan helyet Pesten, ahol az Edge III XT lencsét (Ocular Sciences gyártmány) be tudnám szerezni olcsón?
Joceee Creative Commons License 2004.03.12 0 0 3351
Én is csak 5 ml-est találtam eddig, de valaki irtabb nem rég, hogy nem sokkal olcsóbb a 2 milis.

Joc

Előzmény: pseudosugar (3350)
pseudosugar Creative Commons License 2004.03.12 0 0 3350
Nekem azt mondta a doktornéni, hogy ha a kéthetes Acuvue-vel kicsit elalszom, az nem gáz! :-)
Mostanában egyre többet érzem, hogy fárad a szemem (átkozott monitornézés egész nap...), és olyankor bele-bele szúr... Vettem Aquafy-t remélem, beválik! Vki írta, hogy van 2ml is, de én csak 5ml-t találtam...
Előzmény: Joceee (3347)
cavinton Creative Commons License 2004.03.09 0 0 3349
17200 volt 90 db a lens.hu-n

c.

Előzmény: pseudosugar (3346)
Joceee Creative Commons License 2004.03.09 0 0 3348
sarától=sarkától
Előzmény: Joceee (3347)
Joceee Creative Commons License 2004.03.09 0 0 3347
Mennyire nagy baj az, ha néha elalszom lencsében? (fél órára) Nem szándékosan persze, csak néha leküzdhetetlen álmosság jön rám:D
És miért van az, hogy mikor oxigénhiányos a szemem(száradás, elalvás stb), akkor nem akkor pirosodik be a szemem, hanem utána egy-két órával? Ma elaludtam, aztán felébredtem, és csak később pirosodott be a szemem (a két sarától befelé menő erek megvastagodtak) Utána persze elmúlik a pirosodás.

Joc

pseudosugar Creative Commons License 2004.03.08 0 0 3346
Szia! Nekem Acuvue egynaposom van (J&J), és nagyon szeretem! Pontosan nem tudom, hogy mennyibe kerül, de a héten rendelek, és megmondom.

Előzmény: andrewboy73 (3332)
_MrB_ Creative Commons License 2004.03.08 0 0 3345
Gondolkodtató. Csak kellene egy tank benzin, s istenuccse már megyek is ~ ; )
Hja, meg egy garnitúra gumi, minapi kátyufogásomnak az eredménye: vászonszakadás a gumin, igy 2/4 gumi vétele előirányozva = : (
Elfogyott épp Aquify-om, s itt van egy hely, ahol 2200 lenne, de diákigazolvánnyal valami 1900 körül van. Héten lesz egy diákigazolvány is hozzá.

Meg erről jut eszembe, megvan mitől volt olyan az FND, amilyen. Kedvesem a szokásos Safequard helyett Dove 1/4-részt krémes folyékony szappannal tankolta fel a kézmosót.

Előzmény: Reider Optika (3342)
Reider Optika Creative Commons License 2004.03.08 0 0 3344
Hó: 30 cm Búzasör: nem változott, majd este ;)
Eger? Nincs is olyan messze! :D
Előzmény: Joceee (3343)
Joceee Creative Commons License 2004.03.08 0 0 3343
Krémet nemigen kenek a szemembe, viszont ha sokáig van rajtam alencse, akkor estére picit csipás lesz a szemem.
Egerből nem hiszem, hogy elmegyek Veszprémbe:(

Bárcsak nem érne ide az a sok hófelhő:)

Joc

Előzmény: Reider Optika (3342)
Reider Optika Creative Commons License 2004.03.08 0 0 3342
Gyertek hozzánk kontrollra!
Veszprém Kossuth u. 7. Hó 20cm (minimum) az ellapátolt részen. A többit nem tudom, mert a méteres léc eltünt. Búzasör: 1 korsó (délután :)))

A fényudvar és az ilyesmi gyakran van fehérjelerakódástól, bár ez rövid élettartamnál ritka, inkább valami zsíros dolog, ez krémtől lehet. (belekened a szemedbe)
A Soflensről nincs tapasztalatom, nem foglalkozom vele.

_paha_ Creative Commons License 2004.03.08 0 0 3341
Ilyen nekem is előfordul néha késő este, hogy fényudvarokat látok, de nem tudom, miért van...

én szintén... (-:

***
én sem tudom, hova menjek majd kontrollra, mert nagyon úgy néz ki, a következő adag lencséimet sem onnan fogom beszerezni, ahova elvileg kéne mennem... :-D

egyáltalán mennyi időnként illik menni? a múltkor mondta a doktornő, de elfelejtettem. :-D

Előzmény: Joceee (3340)
Joceee Creative Commons License 2004.03.06 0 0 3340
Ilyen nekem is előfordul néha késő este, hogy fényudvarokat látok, de nem tudom, miért van...

más: Már szivesen váltanék FND-re már most, de csak juniusban fogy el a lencseadagom. Most már nem tudom, hogy hova menjek szemvizsgálatra, ahova eddig jártam, onnan a csapat fele elment,a doktornővel együtt másik üzletet nyitottak, de sajnos elég drágák:( Csak egy hely van, ahol az ajánlott áron adják az FND-t, de ott meg a kontaktológus elég nulla volt szakmailag, mikor ott jártam. Muszáj lesz oda mennem, mert máshol sokkal drágábban adnak mindent. Lehet, hogy majd néha elmegyek szemvizsgálatra másik helyre, de akkor ott nem fognak emberszámba venni, hogyha tőlük soha nem veszek semmit... Úgy érzem, hogy senki se vigyáz majd a "szemem fényére":(

Előzmény: Sir Kán (3339)
Sir Kán Creative Commons License 2004.03.05 0 0 3339
B&L soflens comforttal van valakinek tapasztalata?
Kb. fél éve van nekem, kb. heti 5 nap/10-12óra. Anno a szemész mondta, hogy a Soflens 66 mennyivel jobb, meg olcsóbb, meg minden, de én ragaszkodtam a Comforthoz, mivel egyszer korábban már próbáltam a 66-ot, de nem igazán vált be.
És szerintem sokkal rosszabbul látok vele
Én ilyet nem tapasztaltam. Esetleg annyit, hogy id?nként estére a fényforrások körül egy irányba induló sugarakat látok. (általában csak az egyik szememmel) Ezt esetleg valaki megszakértené, hogy micsoda?
Előzmény: kisbé (3335)
_MrB_ Creative Commons License 2004.03.05 0 0 3338
Este és vagy reggel kap 1-1, vagy 2-2 csepp Aquify-t, s elvan. Olyan, mintha nem lenne a szememben semmi, csak felkelés után érzem csippátlanításig, hogy valami van bent.
Előzmény: maidfish (3337)
maidfish Creative Commons License 2004.03.05 0 0 3337
Visszamentem a dokihoz, és még nem egészen okés a szemem. A szaruhártyám eres, és picit gyulladt (meg nagyon száraz). Csepegtetem.
Kérdeztem, hogy mit szól az FND-hez ilyen esetben, de ő nem tartja túl jónak azt, hogy éjjel-nappal lencse legyen az ember lányán (fián - ha úgy valakinek jobban fekszik). :))

Szóval most keveset hordjam (sporthoz muszáj, de amúgy tényleg szemüveg). Viszont tök idegesítő, hogy egész nap szemüvegben vagyok, este munkahelyen csere lencsére, edzés, majd este kivenni.

_MrB_: Nem furcsa, hogy mindig rajtad van? Nem száraz tőle tényleg a szemed?
Bár nekem most anélkül is az...

_MrB_ Creative Commons License 2004.03.05 0 0 3336
Köszönöm az infót.
Nem akarom elkiabálni, de vagy mexokja lassan a szemem az FND-t vagy valami más, de ez második hete van a szememen, s tökéletes még mindig.
Előzmény: Reider Optika (3334)
kisbé Creative Commons License 2004.03.05 0 0 3335
Sziasztok!
B&L soflens comforttal van valakinek tapasztalata? Úgy jártam ugyanis, hogy elmentem szemdokihoz, aki váltig azon problémázott, hogy nem akkora a görbület, mint én mondom. Lényeg a lényeg, mondtam neki, h. B&L lencsét ne, mert nem szeretem, aztán a végén addig sakkozott, hogy csak azt kaptam. És szerintem sokkal rosszabbul látok vele, mint az előző Sauflonnal vagy Acuvue-vel. Vagy ezt már csak én dumálom be magamnak? Vagy ti is tapasztaltatok ilyen különbséget (pl. látásélesség) lencse és lencse között?

Reider Optika Creative Commons License 2004.03.05 0 0 3334
_MrB_: 2ml 1690, 5 ml 2100 Ft

andrewboy73: Nekem a Focus Dailiessel vannak a legjobb tapasztalataim.

MadStone Creative Commons License 2004.03.05 0 0 3333
Helló, kívülről kell olvani az AV feliratot.
Előzmény: axmax (3329)
andrewboy73 Creative Commons License 2004.03.05 0 0 3332
Sziasztok! Melyik jelenleg a legjobb 1 napos kontaktlencse? Hol a legolcsóbb (30db/doboz)? A barátomnak enyhe GPC szembetegsége van, ennek ellenére heti 1X használ acuvue 2 hetes lencsét. Szeretne áttérni az 1 naposra, mert a 2 hetes lencsét nem tudja kihasználni. Neki melyik 1 naposat tudnátok ajánlani? Előre is köszi a hozzászólásotokat!
_paha_ Creative Commons License 2004.03.04 0 0 3331
2. Nektek is beeresedett a szemetek a sok próbálkozástól az elején? Ez vajon természetes?

ha sokat túrkálsz a szemedben, szerintem természetes, hogy bepirosodik, függetlenül attól, hogy lencsével csinálod vagy "puszta kézzel"... :-DD

Előzmény: axmax (3329)
_MrB_ Creative Commons License 2004.03.04 0 0 3330
Körkérdés, mennyi lett idén az Aquify ára?
axmax Creative Commons License 2004.03.04 0 0 3329
Hello Mindenki!
Űj versenyző vagyok ebben a témában és nagyomn örülök, hogy rátaláltam erre a topicra. Tegnap kaptam meg a próbalencsémet, egyelőre rengeteget szenvedtem vele amíg feltettem, dehát ezt ti biztos ismeritek...
JJ Acuvue-t (azt hiszem így kell írni) kaptam, azt monták ez a legjobb, bár szerintem nem emellett fogok maradni, mert elég borsos az ára. Lenne viszont 2 kérdésem ezzel kapcsolatban:
1. Akkor teszem be jól, ha az ujjamra fektetve felülről tudom elolvasni az AV feliratot, vagy kívülről (a visszájáról) kell hogy olvasható legyen?
2. Nektek is beeresedett a szemetek a sok próbálkozástól az elején? Ez vajon természetes?
(Lehet hogy ezek a kérdések már valahol elhangzottak a topicban, de egyelőre még nem találtam meg őket)
Köszönet a segítségért! Üdv.
Reider Optika Creative Commons License 2004.02.23 0 0 3328
Írás mindig volt benne. "CIBA Z4" vagy Z6
Előzmény: _MrB_ (3327)
_MrB_ Creative Commons License 2004.02.23 0 0 3327
Szerintem marad dobozban, s ha legközelebb felétek járok, max visszaadom.

Amugy a nagy vizsgálódás közben vettem észre, hogy ebbe is van írás. Végebben is volt benne?

Előzmény: Reider Optika (3326)
Reider Optika Creative Commons License 2004.02.23 0 0 3326
Papírtörölköző rulez....

_MrB_: Simán kicseréljük. Optimális esetben megvan a blisztere (Az a vacak, amiben volt) Ha nincs, kis svindlivel tedd bele egy másikba, kapsz helyette egy újat.

_MrB_ Creative Commons License 2004.02.23 0 0 3325
Nos asszem beleszaladtam életem első hibás FND-jébe. Külsőleg semmi szemmel látható hibája nincs, csak szimplán nem kényelmes (szúr). Sajnos jól tettem fel, igy most benn pihen a tárolólében, s gondolkodom, megpróbáljam-e majd még1x, vagy dobjam.
Mallory Creative Commons License 2004.02.22 0 0 3324
Köszi az infokat. Ezek után nagyon oda fogok figyelni, hogy csak olyan optikusnál próbálok (veszek) lencsét, ahol megfelelőek a lehetőségek a kézmosásra/szárításra.
Előzmény: Best optika (3323)
Best optika Creative Commons License 2004.02.21 0 0 3323
De még ha nem ellenőrizne az ÁNTSZ, akkor sem tennék kontaktillesztő helyre sima törölközőt. Pont a higénia miatt.
Előzmény: Mallory (3321)
Best optika Creative Commons License 2004.02.21 0 0 3322
Másfél éve, mikor megnyitottunk, az ÁNTSZ bement hátra a rendelőbe és még azt is felírta, hogy milyen kézfertőtlenítő van és papírkéztörlő kötelező.
Előzmény: Mallory (3321)
Mallory Creative Commons License 2004.02.21 0 0 3321
Ebben az optikában fertőtlentő folyékony szappan van, de kéztörlő egy sima frottírtörölköző, amit nem cserélnek minden vendég után... (tehát szerintem a nap folyamán boldogan szaporodnak benne a bacik)
Ezek szerint ez nem felel meg az ÁNTSZ-követelményeknek? (Nem mintha rájuk akarnám küldeni a hatóságokat, csak kíváncsiságból kérdezem.)
Előzmény: Best optika (3320)
Best optika Creative Commons License 2004.02.21 0 0 3320
Közös kéztörlőtől? ÁNTSZ követelmény a szemvizsgálóban, nálunk a páciensek itt teszik fel a lencséiket, a papírkéztörlő a kézfertőtlenítő /nem a szappan/.
Előzmény: Mallory (3319)
Mallory Creative Commons License 2004.02.21 0 0 3319
Tegnap voltam a szemklinika kontaktológusánál, ő azt mondta, hogy nem érdemes kísérletezni a lencse fertőtlenítésével, ki kell dobni... :-(((
Kíváncsiságból visszamentem az optikushoz, ahol a lencsét vettem (és ahol valószínűleg a fertőzést is megkaptam a lencse mellé): ők is azt mondták, hogy dobjam ki a lencsémet és a lencsetároló tokot is. Mitán rákérdeztek, hogy hol szedtem össze a szemfertőzést, elmondtam, hogy szerintem náluk, a közös kéztörlőtől. Válasz erre semmi. Mindenesetre a következő lencsémet (ha végre teljesen meggyógyul a szemem) már nem náluk fogom megvenni, az biztos!
Előzmény: Mallory (3316)
Reider Optika Creative Commons License 2004.02.20 0 0 3318
Az előbb kipróbáltam egy lencsén, semmi ilyent nem láttam. Később még kisérletezek vele.
Előzmény: _MrB_ (3317)
_MrB_ Creative Commons License 2004.02.20 0 0 3317
Lenne egy igen hülye kérdésem. Milyenek a tapasztalatok az Aqua használatával FND lencsék esetén?

Mert nekem annyi, hogy multkor, mikor 1x mostam benne, kicsit jobb volt, mint solo care plus után, de olyan volt a felszine kivétel után, mint mikor maszatos a lencse, s elkezded lemosni, enyhán opálos. Akkor azt hittem, ez attól van, hogy bentvolt, sok fehérje rakódott rá, s még nem teljesen tiszta. Tegnap cseréltem A2-őt FNDre, de annak a tárolófolyadéka csípi a szemem kicsit, igy elötte leöblítettem Aqua-val, s akkor is enyhén opálos lett. Persze betéve tisztán látok vele, meg ha kiveszem már nem látszik. Olyan, mintha az Aqua oxidálódna a lencse felszínén.

Előzmény: Reider Optika (3315)
Mallory Creative Commons License 2004.02.19 0 0 3316
Köszi a választ!
Az is Aqua egy kl-ápoló folyadék? A SoloCare Plus-szal helyettesíthető? Az AOSeptből létezik kis kiszerelés?
Előzmény: Reider Optika (3315)
Reider Optika Creative Commons License 2004.02.19 0 0 3315
Hidrogén-peroxidos ápolószer elég brutális (AOSept, Sauflon Multi stb.). Utána egy Aqua, annál többet már a Domestos sem fertőtlenít :)
Előzmény: Mallory (3313)
cavinton Creative Commons License 2004.02.18 0 0 3314
Mi a baj a mostani FND-vel? En 8.4-est probaltam , de nem jo. A donto az esti vezetes volt. Orultem, hogy hazaertem vele. Olyan volt mintha konnyeztem volna vele vegig. Holnap kiprobalok egy 8.6-ost. Ha nem jo akkor marad a J&J napi lencse. Most van belole dogivel mivel a lens.hu is megkuldte az akcios 90db-ot valami 17eFt-ert, meg a szemorvosomnal is vettem egy dobozzal.
c.
Előzmény: Joceee (3312)
Mallory Creative Commons License 2004.02.18 0 0 3313
Sziasztok!
Lehet valami szerrel tökéletesen fertőtleníteni a kontaktlencsét? Már múlófélben volt a fertőzésből eredő szemgyulladásom (esküdni mernék rá, hogy az optikusnál a közös kéztörlőről szedtem össze, mikor kezet mostam a lencsepróba előtt), de ahogy újra elkezdtem használni a lencsét, megint kiújult. :-(((( Ha teljesen rendbejön a szemem, szeretném újra használni a (fertőtlenített) lencsémet. Erősen sajnálnám kidobni, mert háromhónapos, és eddig összesen 6-7 napot használtam.
Joceee Creative Commons License 2004.02.18 0 0 3312
Nekem minél régebb óta van bent az FND, annál kényelmesebb. De valószinüleg a 8,4-es görbületű pont jó lenne, ami most van, az 8,6-os.
Előzmény: _MrB_ (3311)
_MrB_ Creative Commons License 2004.02.18 0 0 3311
FND olyan 1-1,5 hétig bentvan, aztán kényelmetlen lesz, kiszedem, megpucolom, hordom 1 hétig az A2-őt, kiszedve éjszakára, majd ismét FND. Sokkal kényelmesebb amég fel nem gyűlik alatta a fehérje.
Előzmény: Joceee (3310)
Joceee Creative Commons License 2004.02.18 0 0 3310
Én Focus Monthlyról váltottam PUV-re, mert alig drágább, és az oxigénáteresztése majdnem duplája(20dk/t vs 36dk/t). Annak idején én is kérdezősködtem itt, és azt mondták a szakik, hogy olyan az anyaga, ami jól tartja a nedvességet, és tényleg igy van!
Direkt UV védelem nincs a legtöbb lencsében, csak valamelyest szürik az UV sugarakat, ezért van odairva, hogy nincs UVvédelem.
FND-vel mi a helyzet? Az neked nem jött be? Nekem néha előfordul, hogy bepirosodik a szemem (szeerintem olyankor monitorbámulás, vagy kevés alvás miatt lehet) Tegnapelőtt is igy volt, tegnap beraktam az FND-t azzal nem pirosodik. Azzal még sosem tudott bepirosodni!

Joc

Előzmény: _MrB_ (3309)
_MrB_ Creative Commons License 2004.02.18 0 0 3309
Nos nézegettem a sokat beszélt oldalt, és pár dolog érdekelne. Az ott felsorot oxigénáteresztő-képességek valósak? Mert ha igen, akkor azthiszem elgondolkodom az A2 cseréjén PUV-ra, bár nemtudom, hogy az a 74% víz mennyire lesz jó a szememnek.
Másik, volt már szó az UV szűrésről, meg hogy a lágy lencsék akarva, akaratlan nagyrészt szűrik az UVsugarakat. Erre az említett oldalon egy csomó lencsénél: UV védelem: nincs.
Biya Creative Commons License 2004.02.17 0 0 3308
Sziasztok! Egy kis segítséget kérnék, 10 után elkezdett zavarni a szemüvegem, gondolkodom a lencsén. Tudnátok segíteni nekem árakkal, márkákkal? Nem vészes a szemüvegem, - 2 / - 1,75 ha jól emlékszem, csak nélküle meg elég rosszul látok, meg jön a napszemüveges idő is ... Előre is köszi!
maidfish Creative Commons License 2004.02.16 0 0 3307
Reider Optika:
Az Artelac szemcsepp hatóanyaga: metil-hidroxi-propil-cellulóz (hipromellosz). Jól hangzik. :)))
Link: http://www.hazipatika.com/drugs/prod?pid=49
Amúgy új lehet, mert egy nagy gyógyszertárban voltam, és mondták, hogy még nem volt nekik, de rendelnek. Remélem, ma meglesz, de így sem megyek vissza csütörtökön a dokihoz. Két nap csepegtetés után...
Viszont mostanában (lencse utoljára egy hete volt a szememen) néha este is érzem, hogy száraz a szemem (mintha homok ment volna bele). :(((

Előzmény: Reider Optika (3300)
_paha_ Creative Commons License 2004.02.14 0 0 3306
ha már lens.hu, ez az a sokat emlegetett aqua?


.destiny. Creative Commons License 2004.02.13 0 0 3305
Már megvan... lens.hu :)
.destiny. Creative Commons License 2004.02.13 0 0 3304
Hali ! Láttam eccer egy oladalat ahonnan úgy emléxek hogy lehet kontaktlencsét rendelni viszont a címét azt nem tudom. Ha valaki meg tudná mondani azt megköszönném.
pseudosugar Creative Commons License 2004.02.13 0 0 3303
Szia! Tesómnak azt mondta a szemdoki, hogy lehet a lencsében szolizni, de tegyen a szemére nedves vattát. Persze ezt nem tartja be... :-)
Szaunázni simán lehet benne sztem.
Előzmény: Superego (3299)
Superego Creative Commons License 2004.02.13 0 0 3302
Köszi; kielégítő a válasz! Úgy látszik elavult információt hallottam.(pedig orvos mondta)
Előzmény: Reider Optika (3300)
_paha_ Creative Commons License 2004.02.13 0 0 3301
én szaunában már többször voltam vele... (-;

Előzmény: Superego (3299)
Reider Optika Creative Commons License 2004.02.13 0 0 3300
SZem: Az Aqua szerintem tényleg nagyon jó, amit igértek, teljesíti. De sajna ez sem csodaszer, volt egy próbálkozásunk, ahol az Aquával SEM volt elég nedves a lencse.

maidfish: van benne benzalkónium klorid?

Superego: a Contact Lens Todayben olvastam már jó egy éve, hogy a FND megkapta az egyhónapos engedélyt a FDA-től. Előtte nem engedték egy hónapig, de csak ott, a világ összes többi helyén igen. (Irakban is :) Hiszen a FDA amerikai.

Superego Creative Commons License 2004.02.12 0 0 3299
Kedves SZem,és MrB!
Nagyon köszönöm a válaszokat. Csak egy-két hét múlva érkezik meg a FND probalencse,így még nem tudom kipróbálni.Nagyon félek tőlle,hogy annyira száraz a szemem,hogy esetleg ezt sem fogja bírni...Bár az Aqua-t mindenképpen kiprobálnám,az Aquify-t pedig ismerem.(hátha a kettő együtt beválna)
Lehet-e lencsében szoláriumba és szaunába menni?
Valamint;hallottatok-e arrol,hogy az USA-ban az FND-t csak két hét folyamatos hordásra engedélyezték? Ez igaz?...
maidfish Creative Commons License 2004.02.12 0 0 3298
Artelac szemcsepp
Lágy kontaktlencse viselése a kezelés alatt nem javasolt. Ha a szemcsepp alkalmazása ilyen esetekben szükséges, a becseppentés előtt ki kell venni a lágy kontaktlencsét és legalább 15 perc várakozási idő után szabad a szembe újra behelyezni.

Pás sorral lejjebb:
Mire való, hogyan hat?
Alkalmas a kontaktlencse nedvesítésére.

:))) No comment.
Forrás: Házipatika

maidfish Creative Commons License 2004.02.12 0 0 3297
Megvolt a dokilátogatás.
Jól megnézte a szememet, és tényleg van széli ereződés, de szerinte nem kell abbahagynom a lencsézést, csak kicsit pihi, és amúgy is odafigyuzni a túlhordásra.
Amúgy meg száraz a szemem, és egy pici gyulladás is van. Írt fel ARTELAC cseppet, de ez csak a szárazságra van, ha jól látom a papírját. Nem tudjátok, ez lencsével is okés? A doki nem találta leírva sehol, és alapvetően szemüveges vagyok, de ha nem, cseppenthetem?
Egy hét múlva mehetek vissza...
_MrB_ Creative Commons License 2004.02.12 0 0 3296
Csak annyit, hogy meglátásom szerint minnél nagyobb a lencse víztartalma, annál jobb neki. A2őnél éreztem a különbséget, FND-nél ilyen szinten nem.
És meglátásom szerint jobban oldja a fehérjét, jobban tisztítja a lencsét.
Előzmény: SZem (3294)
maidfish Creative Commons License 2004.02.12 0 0 3295
Nemsokára megyek egy másik dokihoz, kíváncsi vagyok más véleményére is, hogy valóban annyira vészes a helyzet, hogy abba kellene hagynom a lencsézést.
Persze vannak helyzetek, hogy hordom (sportolás), de akkor csak 3-4 órát, amíg kell. Amióta az előző dokit megjártam, szemüveges vagyok. :(( És elfogyott a lötyim, de ahol én veszem, ott még nem volt Aqua, így maradt a Comfort Vue. :(( Kipróbáltam volna, de így jártam.
Doki után jövök...
SZem Creative Commons License 2004.02.11 0 0 3294
Na, visszajöttem. Mizújs?

Superego: stimmel, jobb benthagyni. De hordható sima egyhónapos lencseként, viszont minek...
Az allergiával úgyis meg fogsz küzdeni.

Sajna kiestem az Aqua tesztből, tudunk róla újat?

Előzmény: Superego (3292)
_MrB_ Creative Commons License 2004.02.11 0 0 3293
Én bár nem vagyok szakértő, azt mondanám, hogy ha kipróbálod, amég nem zavar, addig ne vedd ki. Ha meg kiveszed, akkor Solo Aqua-ban tárold. Nekem nagyon bevált, s az Acuvue 2 lencsémet éjjel abban tartva nagyon érezhető volt a nedvesítő hatása. És mellé cseppents reggel este Aquify-t, meg mikor "száraznak" érzed.

De a mérvadó szerintem ugyis a Te komfortérzeted lesz, hogy mivel érzed kényelmesnek.

Előzmény: Superego (3292)
Superego Creative Commons License 2004.02.10 0 0 3292
Sziasztok!
Mar regota olvasom a forumot,a kulonbozo problemaim miatt.
Szaraz a szemem,es ezert nem megy a lencseviseles.
Ma Johnson egynapos lencset probaltam,Aquify mukonnyel es igy is nagyon szaradt.Abban allapodtunk meg az orvossal,hogy kiprobalom a F N&D,de szigoruan ugy,hogy nem alszok benne.Minden este le kell vennem szerinte! Olvastam korabban,hogy nem igazan tesz jot ennek a lencsenek a ki-be pakolaszas.
Mi a velemenyetek errol?
Lehet-e a F N&D-t normal "havi lencsekent" viselni?
Milyik az a folyadek ami ehhez a lencsehez,a szaraz,es erzekeny szememhez bevalna?
+1
Ha nyaron alergias vagyok az nem gond-e, ennel a lencsenel?

_MrB_ Creative Commons License 2004.02.10 0 0 3291
Na FND elérte másfél hét után azt a szintet, hogy kivettem. 2 napja volt a 30 nap hordásból, igy nem is igen foglalkoztam vele, kiszedtem, eltéptem őket, és dobtam Qkába. Érzésre a szokásos érzés előzte meg. Tegnap este gondoltam pont rá, hogy cserélnem kellene, de mondom naptár szerint majd szerdán. Reggel még semmi gond, 11kor már gázos volt a lencse.
Reider Optika Creative Commons License 2004.02.09 0 0 3290
Joceee: Persze, csak hordás közben használódik.

_MrB_: :DDDD

Joceee Creative Commons License 2004.02.09 0 0 3289
"A FND felületén van egy nagyon vékony réteg, valami plazmakezelésssel hozzák létre. Ez nem korlátlan élettartamú. "

De akkor ugye ennél is a hordási idő számit, nem az idő vasfoga eszi meg azt a réteget?;)

Előzmény: Reider Optika (3287)
_MrB_ Creative Commons License 2004.02.09 0 0 3288
"Szerintem a Volvo, a Saab, a Coca Cola, a Nike, az Edelweiss, és még egy csomó minden"

OK, akkor az ivászat rendben, és a te kocsiddal megyünk ~ ; )
Legalábbis a felsorolt márkák alapján ~ : )

Előzmény: Reider Optika (3287)
Reider Optika Creative Commons License 2004.02.09 0 0 3287
A FND felületén van egy nagyon vékony réteg, valami plazmakezelésssel hozzák létre. Ez nem korlátlan élettartamú.

Sricsi: Valószínűleg neked is lesz ilyen a szemeden, amikor annyi idő leszel. De most nyugodtan használj kontaktlencsét.

Pompe: Szerintem a Volvo, a Saab, a Coca Cola, a Nike, az Edelweiss, és még egy csomó minden. De miért is érdekes ez? :)

Pompe Creative Commons License 2004.02.09 0 0 3286
Szerintetek melyik a legmegbízhatóbb márka?
Sricsi Creative Commons License 2004.02.08 0 0 3285
Üdv!
A nagyapámnak sajnos zöldhályog és szürkehályog is van a szemén. Jelenthet-e rám nézve emiatt nagyobb veszélyt a kontaktlencse viselése?
Köszi!
Joceee Creative Commons License 2004.02.06 0 0 3284
Tegnap elővettem az egy hónapja félretett FND próbalencsémet, úgy döntöttem, felrakom egy pár napra. Az elején nem volt kényelmes, néha most se, de ugy veszem észre, hogy minél régebb óta van rajtam, annál komfortosabb:) Mikor egy hónapja kivettem, akkor már régen rajtam volt, és akkor észre se vettem, hogy rajtam van.
Egyébként ugye nem baj, hogy igy elraktározom a lencsét?:) Néha cserélek rajta löttyöt.
elmélkedés: Érdekelne, hogy a hordástól mi változik meg egy lencsén az oxigénáteresztésén kivül. Ha jól emlékszem, régen azt olvastam, hogy egy havi lencsét ha egy hónapig hordok, akkor ha lejár az egy hónapja, akkor már nem enged át elegendő oxigént. De mi a helyzet az olyan lencsékkel, amik eleve sokkal több oxigént engednek át? Vagy van még valami, ami megváltozik egy lencsén a hordástól? Nem kell félreérteni, nem akarom tulhordani a lencsémet. Mikor lencsés lettem, megfogadtam, hogy nem csinálok ilyet, nem ér meg nekem annyit. Csak kiváncsi vagyok:)

Joc

_MrB_ Creative Commons License 2004.02.06 0 0 3283
Lencséd száradt. Sajnos a monitorbambuluszoknál ez "népbetegség". Erre van pl az AQuify csepp. Bár nekem az FND bírja a napi 9-10 óra aktív monitorsasolást, reggel este 1-1 csepp AQ-val. A2nél érezhető volt a száradás estefelére már ~ : (
Előzmény: pucros (3282)
pucros Creative Commons License 2004.02.05 0 0 3282
Visszatérve ontopikba, ma igazán jól kezdtek a szemeim. Egészen délutánig hihetetlenül jó volt - de akkor egyszer csak elkezdett homályos lenni. Azt hiszem, belefeledkezhettem a monitorbámulásba, kihagyhattam néhány fontos pislogást, és talán megszáradgatott a külseje a lencsének. Vagy a pereme, és levegő ment alá. Talán megváltozott a geometriája és már nem passzolt olyan jól. Nem tudom.
pucros Creative Commons License 2004.02.05 0 0 3281
nyolc-null? Ez ám a megsemmisítő vereség :-))
Előzmény: Reider Optika (3279)
_MrB_ Creative Commons License 2004.02.05 0 0 3280
Hát az óriás víztartama (talán ha 25%?) miatt ezen nemigen van mi száradjon. ~ : D
Pénztárzárás... Ennyire mérvadó volt a bevétel oldalon az az összeg? Akkor megnyugodtam, hogy nem csak az én havi kiadáslistámon észrevehető ~ ; (
Előzmény: Reider Optika (3279)
Reider Optika Creative Commons License 2004.02.05 0 0 3279
Beebitepucros: 8-O (igen büszke vagyok erre a smileyra) Most mi van?

_MrB_: Nem, nem! Próbáld meg KISZÁRÍTANI a polcon. Tudom, hogy hordani hordod, láttam a pénztárzáráson :)))

Beebite Creative Commons License 2004.02.05 0 0 3278
Ez egy picit régebbi ügy ami eszembe jutott, és igazából nem a te személyedhez kapcsolódott a kérdés (természetesen), inkább csak azért volt a te hsz-d az előzmény, mert tartalmában oda illett. Szerintem vannak itt akik értik, mire gondolok, nade persze az is lehet, hogy teljességgel rosszul gondolom.

Mindenesetre azt azért elég biztosan gondolom, hogy ontopic kérdésre ontopic válaszból mindenki csak tanulhat, ha közéredkű:)

Előzmény: pucros (3277)
pucros Creative Commons License 2004.02.05 0 0 3277
Biztos érdekes ezen gondolkodni, de inkább csak magunkról tudunk meg többet a végére, és nem a másikról. Ezer indíték lehetséges, és az, hogy nekem pont melyik három jut eszembe ezek közül és melyik kilencszázkilencvenhét nem, az már csak rám lesz jellemző.

Szerintem nálad is az lehet, hogy van valami hiedelmed készen, amit most hátha jó alkalom nyílik még alátámasztani egy kicsit.

Előzmény: Beebite (3276)
Beebite Creative Commons License 2004.02.05 0 0 3276
igazából azon gondolkodom, hogy egy ontopic kérdésre ami egy fórumon hangzik el, az ontopic választ miért irja valaki emilben...
sztem itt is helye lenne...
merugye nyilván nem valami sértettségtől hajtva... nyilván...
Előzmény: pucros (3272)
_MrB_ Creative Commons License 2004.02.05 0 0 3275
Szerinted mit hordok most? Csak lekéne szoktatni, hogy fehérjebogyókat teremjen a szemem és magaközé. ~ : ( Meg lehetne gyártaniuk 14-es átmérővel is... Nincs olyan lehetőség, hogy vásárlói vélemény visszajuttatása a gyártóhoz?
Hátha... ~ ; )
Előzmény: Reider Optika (3274)
Reider Optika Creative Commons License 2004.02.05 0 0 3274
Igen, az A2 elég hamar kiszárad. Próbáld ki az FND-t, sose lesz kemény.
Előzmény: _MrB_ (3273)
_MrB_ Creative Commons License 2004.02.05 0 0 3273
Igy csinálom, csak ott a bibi, hogy mikor elkezd gyűrődni, azt nagyrészt már az alsó szemhéjam alá teszi. Ha meg mákom van, s elkezd kiesni, az alja akkor is a szemhéj alá "szorul". S ez után szoktam megpróbálni megfogni, s kiszedni valahogy. ~ : ) Mondjuk mint írtam, engem nem zavar, mert elhalászgatom én a lencsét.

Ellenben tegnapelött este kiszedtem A2-t, s kiraktam natur a piperepolcra, még betettem az FND-ket. Lencse eldobásra volt ítélve, mert lejárt az ideje, ezért sem paráztam, hogy nem lötybe kerül. Nem volt natur sokáig, elég hamar betettem a lencséket, és kicsit meglepett, mikor két összeaszott, félmerev, ragacsos műanyagvacak várt a polcon. BM55nél ennyi idő alatt feleekkora száradás sem volt.

Előzmény: Reider Optika (3270)
pucros Creative Commons License 2004.02.05 0 0 3272
Köszönöm a segítőkészséget mindenkinek, aki itt vagy e-mailben válaszolt. Ma idáig tökéletes, észrevétlen tudott maradni mindkét lencse, már úgy értem, azon kívül, hogy látok:-))

Talán tényleg azért, mert reggel alaposan leöblítettem lével mindkét oldalát, aztán sikeres első kísérletekkel gyorsan felraktam, végül pedig utánapöttyintettem a tegnapestevásárolt Aquify cseppel. Érdekesség egyébként ez a latin-angol fantázianév, delegalábbis nekem az ugrott be, hogy a gyártó szerint én most nyilván szembevizelem magamat :-)

Reider Optika Creative Commons License 2004.02.05 0 0 3271
Nem mindegy, hogy "eresedik" vagy széli ereződés. A széli ereződés oxigénhiánytól van, amikor pedig olyan "piros", akkor pedig valamiféle gyulladás. Ha ez elmúlik, utána megint lehet lencsét hordani, de érdemes megfontolni a lencsetípus vagy az ápolószer, vagy mindkettő változtatását. Széli ereződésnél FND mehet.
Előzmény: maidfish (3269)
Reider Optika Creative Commons License 2004.02.05 0 0 3270
pucros: Ha sok a víz, próbáld kevesebbel, ha kevés, próbáld többel! Legfontosabb, hogy a szemhéjadat rendesen fogd, ne hagyd kicsúszni! Feltevésnél a legjobb módszer (higgye el mindenki :), ha pont középre rakod, miközben a tükörbe nézel, mindegy, hogy áll, vagy fekszik. (Mármint a tükör :) És persze, hogy előfordul hibás lencse is.

gjbi: Ha ragaszkodsz hozzá, küldünk löttyöt, de a postaköltség elég magas. Valami ismerősöd sem jár erre, akit megkérhetsz?

Beebite: Kéztörlésre a legjobb a papírtörölköző.

_MrB_: Először tedd az ujjad a lencse közepére, aztán húzd alulra, amennyire csak lehet. Ettől picit meg is gyűrődik, könnyebben lejön, és a szaruhártyádat sem sérted meg. Felhelyezésnél maradj a középre rakásnál, mert csak a lencse ér a szemedhez, az ujjad nem. Egyébként valóban sokkal érzékenyebb - és sérülékenyebb az átlátszó rész a fehér résznél.

maidfish Creative Commons License 2004.02.05 0 0 3269
Olyan "jó" olvasni a kezdeti nehézségekről. Vizszintes tükör stb. :)) Nekem ez anno nem volt gond, mert az első lencsém még nem volt ilyen kis szerencsétlen. Aztán ugye belejön az ember és észre sem veszi, hogy nem kell tükör stb. Én anyukámra emlékszem, hogy mennyire szenvedett az első napokban. :)) Nagyon aranyos volt, mert megbeszéltük, hogy felkelt reggel, amikor indul, segítek neki, és visszafekszem (ő 6-ra járt dolgozni). Aztán 4 nap múlva (amikor már nem láttam az álmosságtól) megsajnált, és megerőszakolta azt a lencsét egyedül. :DD Én meg kétségbeesve hívtam, hogy elfelejtett ébreszteni.

Bejelentkeztem másik dokihoz is a jövő hétre. Minden infó kell most, nem szeretnék teljesen lemondani a lencséről.

Reider Optika vagy SZem!
Ismerősöm mondta, hogy neki is időnként eresedik a szeme, és azt mondta a doki/optikus, hogy ilyenkor hagyjon ki 1-2 hónapot, legyen szemüveges. Ezután viszont nyugodtan újra hordhat lencsét (nem FND). Jól van ez így? SZem írásaiból nem, de mit szóltok ehhez?

Beebite Creative Commons License 2004.02.05 0 0 3268
Ez sztem nem igy van. Azt kérdezte, hogy miért szivatod magad azzal, hogy a szivárványhártya területét taperolod, mert az sokkal sűrűbben van beidegezve, ezért sokkal érzékenyebb arra, hogy belenyúljanak. Normális (átlag) ember hamar rájön (vagy mondják neki), hogy a "fehér" rész sokkkal kevésbé érzékeny.
Az, hogy látod az ujjadat, tök irreleváns, mindig látod.
Előzmény: _MrB_ (3267)
_MrB_ Creative Commons License 2004.02.05 0 0 3267
Nem azt mondom, a szemdoki is nézett csúnyán, mikor full szemből rácuppantottam a lencsét, enyhe beejtéssel a résen a szemgolyómra. Kérdezi: Jó ez nekem, hogy igy szemből teszem fel? Mondom jó, igy szoktam meg, mert az elején igy volt a leg1xübb.
Mondjuk azt nehéz megértetni emberekkel, hogy ki tudja kapcsolni az agy az adott szemről érkező infók lereagálását, és nem "látom" az ujjamat, ahogy közelít a szememhez.
Előzmény: Beebite (3266)
Beebite Creative Commons License 2004.02.05 0 0 3266
A berakás volt a kérdés:)

Mellesleg az enyém is elrohan, ha látja, hogy kiveszem:) Dilisek, nincs is abban semmi:) Mondjuk minősített eset, mikor egy béna mozdulat miatt a lencse begyűrődik a szemhéj alá, vagy valamelyik szemzugba, és ugy kell vadászni utána:)) Az a legjobb látvány szerintem:) Egy sima kivétel uncsi:D

Előzmény: _MrB_ (3265)
_MrB_ Creative Commons License 2004.02.05 0 0 3265
Hát a betevésbe még csakcsak. De a kiszedés, komolyan mondom, kedvesem mikor először látta, elrohant, hogy ez a pasi nem normális. Ténleg ugy tűnhetett, mintha a szememet akartam volna kikaparni ~ ; ) Bár gondolom a keskeny szemrés is benne lehet...
Előzmény: Beebite (3264)
Beebite Creative Commons License 2004.02.04 0 0 3264
Szia,
Csak aggódom, hogy nem lehet-e véletlenül hibás ez a lencse?
Sosem kizárt, de abból amit elmondtál egyáltalán nem következik semmi ilyesmi. A nagy viztartalmű lencsék joban száradnak is, ezért nekem pl az Acuvue nem is olyan komfortos, mint a Surevue, pedig az előbbi a frissebb/lágyabb/jobb. Nekem pont olyan problémáim vannak, mint amiket te irtál: egy béna szemtörléás és kiesik, túl könnyen kifordul, és ha picit fáradtam vagyok még engem is szurkál, pedig vén motoros vagyok.

Normális, hogy annyira lágy, hogy ha megtelik folyadékkal, akkor kifordul?

Ahha, van ilyen. Ne tegyél bele folyadékot. Ha picit kiszárad (pár mp), akkor lesz egy pici tartása, és betenni is könnyebb lesz. Utána cseppents esetleg. Próbáld ki az Aqaufy szemcseppet, sokkal jobb mint az alcon. (szerintem, bár sajna drágább is)

És hogy lehet egyensúlyozni egy ujjbegyen, úgy, hogy ne essen le? Ti vízszintes tükör fölé hajolva csináljátok vagy hogyan?
Esetleg próbáld meg úgy, hogy az ujjad nem nedves, hanem nem szöszölő törülközőbe, pl pelusba megtörlöd. Ha száraz az ujjad, jobban rátapad a lencse, és fel tudod úgy emelni, hogy nem esik le róla.

Sok sikert, majd 1-2 hónap múlva olvasd vissza a hsz-d, kellemsen fogsz mosolyogni:) Mindenki belejön:))

Előzmény: pucros (3262)
gjbi Creative Commons License 2004.02.04 0 0 3263
reider optika
Kinyomoztam és legközelebb nálatok lehet beszerezni a SOLO-care AQUA-t! Postai úton is meg lehet nálatok rendelni a termékeket vagy utaznom kell x kilómétert? egy biztos hogy nagyon kellene mert csak pozitív visszajelzést hallok felőle!
Előzmény: Reider Optika (3259)
pucros Creative Commons License 2004.02.04 0 0 3262
Hahó

új lencsehordó vagyok és mindenféle bajom van. Főleg felrakni nehéz. Bár lehet, hogy most már belejöttem, ma reggel elsőre felment mindkettő. Azt hiszem az volt a probléma, hogy mindig kicsúszott a kezemből a szemhéjam, illetve hogy nem jó szögből láttam, amit csinálok. Vagy árnyékot vetett rá az orrom.

Ámbátor az egyik csak nem akart kényelmes lenni, ezért elhoztam magammal a folyadékot is. Aztán levettem, agyonöblítettem, visszatettem, egész jó lett, de egy óvatlan szemdörzsölésnél kipottyant, szerencsére a tenyerembe:-)) Aztán már úgy tettem vissza, hogy rögtön cseppentettem is utána a szemembe is ebből az alcon optifree express folyadékból, és azóta jó.

Csak aggódom, hogy nem lehet-e véletlenül hibás ez a lencse?

Normális, hogy annyira lágy, hogy ha megtelik folyadékkal, akkor kifordul?

Amikor felteszem magamnak, ugye érdemes benne hagyni egy kis folyadékot az alján?

És hogy lehet egyensúlyozni egy ujjbegyen, úgy, hogy ne essen le? Ti vízszintes tükör fölé hajolva csináljátok vagy hogyan?

Beebite Creative Commons License 2004.02.04 0 0 3261
Én tudok egy nagyon jó kis kiadó üzletet, épp anyukámék házának a szomszédságában van:))
Előzmény: Reider Optika (3259)
maidfish Creative Commons License 2004.02.04 0 0 3260
Nem, az FND-t nem próbáltam még, de most eszembe sem jutott. Ennyire jó, hogy még eresedett szemnél sem okoz gondot? Azért ezt nem gondoltam volna.
Viszont az ára elég húzós egy Sauflonhoz képest, kb. 7-8e/hónap, tehát több, mint a duplája. :((
Elmegyek még egy dokihoz, érdekel más véleménye is (ettől függetlenül nem lencsézek).
Előzmény: Reider Optika (3259)
Reider Optika Creative Commons License 2004.02.04 0 0 3259
_MrB_: És ha tudnád, hogy az itteni boltbérlet vetekszik egy Bp. belvárosival!

gjbi: Az öcsém egyszer (inkább többször) próbált Wild-Eyes to Go-t (egyhónapos), és tök olyan, mint bármelyik Freshlook. Ja, és rémesen néz ki ;)

Pompe: Arra figyelj, hogy Focus Night and Day legyen...

maidfish: Nem emlékszem, próbáltad már a FND-t? Azt bármilyen ereződésnél gond nélkül hordhatod. Akár folyamatosan egy hónapig is. Ugyanúgy kiürülnek az erek, mint ha csak szemüveget hordanál. Persze a száradás más kérdés, de arra vannak cseppek.

maidfish Creative Commons License 2004.02.04 0 0 3258
Voltam tegnap szemészeten (sima SZTK). Nincs sérülés, tehát valószínűleg csak száraz, viszont azt mondta a dokinéni, hogy elég rendesen ereződik a szemem, ő felfüggesztené a lencsehordást. :(((((
Régebben is mondták, de csak hogy kicsit eresedik, nem vészes, csak ne hordjam túl, figyeljek oda.
Ma szemüvegben vagyok, és úgy néz ki, maradok is. :(( Nincs vele baj, elvagyok, de jó lenne úgy hordani, hogy ma ehhez van kedvem, ma meg ahhoz.

Kicsit elkeseredtem... :(( Azért jöhetek még? Megnézem a szemműtétes kollégákat...

Pompe Creative Commons License 2004.02.04 0 0 3257
Sziasztok!

Én most szeretnék áttérni a kontaktlencsére, és szeretnék tanácsokat kérni, mik a legjobbak, mire kell odafigyelni, stb. Én olyat szeretnék, amiben aludni is lehet...

Előre is köszi a segítséget!

Pompe

djz Creative Commons License 2004.02.04 0 0 3256
robi001001-ra gondolsz? Hsz 2500 környékén járt nálunk.
Őszintén remélem, megoldódtak a gondjai, és tud venni ápolószert.
Előzmény: _MrB_ (3254)
gjbi Creative Commons License 2004.02.03 0 0 3255
Használ valaki wyld-eyes lencsét! van e tapasztalata valakinek
_MrB_ Creative Commons License 2004.02.03 0 0 3254
Az a D-betüs. ~ : D

"atyavilág" - de csak mert eszedbejutott, hogy mennyi befizetnivalód van még? ~ ; )
Szélességi fok szerint fentebb van, azaz északabbra. ~ ; )

Félre a tréfát, a veszprémi árakkal elég rendes pacientúrát tudnál fenntartani Bp-en. Belegondolva, hogy én mennyit spóroltam egy 24e-s vásárláson.

Amugy nemtudom az az illető, aki anno írt a fórumra, hogy valami sulis lencsét használ, és fiziológiás sóoldat ampullában tárolta éjszakára a lencséjét, olvassa-e még a fórumot, és még aktuális-e neki a lencsézés.

Előzmény: Reider Optika (3253)
Reider Optika Creative Commons License 2004.02.03 0 0 3253
Milyen smiley van a fülig érő vigyorra?
A sörözés tetszik. De nem tudok FELköltözni, mert most MAGASABBAN lakom :)
Ez a hozzászólás számával kapcsolatos dolog nagyon jó ötlet. Tovább is gondoltam: szemviszketés 111, szemszúrás 112, homályos látás 121 stb kóddal :) Jön az ember, és csak ennyit mond: 1123655432566255176. Mire én: atyavilág....
:DDD
maidfish Creative Commons License 2004.02.03 0 0 3252
Reider Optika: Igen, én is mennék hozzátok, ha közelebb lennétek. Nem kellene kétszer elmondani mindent, itt délelőtt leírnám, aztán hivatkoznék a hozzászólás számára. :))) Nem jó?

Mindjárt indulok a dokinénihez. Már megkérdeztem, fél7-ig van. Majd írom holnap, hogy mi volt.

pseudosugar Creative Commons License 2004.02.03 0 0 3251
"Hogy fogok mindennap nyitásra odaérni?... "
Hát költözz fel Pestre! :-)
Előzmény: Reider Optika (3249)
_MrB_ Creative Commons License 2004.02.03 0 0 3250
Itt az a szokás, hogy heti ~2 nap van orvosi felügyelet. Az is jellemzően délután. Utánna meg sörözhetnénk némi aforizmázgatások közepedte. ~ ; ) A többire meg tuti találunk embert, aki bentvan, árusít, előjegyez... ~ ; )
Előzmény: Reider Optika (3249)
Reider Optika Creative Commons License 2004.02.03 0 0 3249
Egész megható ez a szimpátia :)))

A fővárosi boltnyitáson még nem gondolkodtunk, de most megzavarodtam egy kicsit. Hogy fogok mindennap nyitásra odaérni?...

Maidfish: tényleg mutasd meg a szemed, nehogy gond legyen. A vakságra most nem gondolnék, de elég az, hogy az eddigi komfortos lencseviselés helyett ezentúl szemüvegezni kell. És hát ilyen előfordulhat!

pletyka: SZemmel kb egyidősek vagyunk ;)

_MrB_ Creative Commons License 2004.02.03 0 0 3248
Inkább "butuska". Szemed csak 2 van. Tudod, egy megfázással sem érdemes játszani, de az még elfogadható. Két csodás szemedet (még nem is láttam őket, de a szem akkor is szem, vagy SZem ~ ; ) ) viszont bazinehéz lesz pótolni, ha gebasz lesz velük.

Reiderék, a nagy nyomásra való tekintettel érdemes megfontolni a budapesti üzletnyitás dátumának előrehozását a 2004-es évre. A pácientúra már kialakulóban, ahogy nézem. ~ ; )

Amugy engem, ha nem is személyesen, de boltilag már félig Reiderék látnak el. ~ : )

Előzmény: maidfish (3247)
maidfish Creative Commons License 2004.02.03 0 0 3247
A 2M-eseket most megvígasztaltad. :)))

Már nem szúr a szemem úgy, mint a múlt héten, de lehet, hogy elmegyek egy dokihoz. Csak hát a lustaság... És most, hogy írok, kicsit azért szúr. :((( Határozatlan vagyok. Vagy mégsem? :))

Előzmény: Reider Optika (3245)
_paha_ Creative Commons License 2004.02.03 0 0 3246
nem vagyok morcos, csak amiatt lettem szomorú, hogy nem lesz úszószemüvegem, legalábbis tőletek nem. (-;

Előzmény: Reider Optika (3245)
Reider Optika Creative Commons License 2004.02.03 0 0 3245
Na, de most mi rosszat tettem, hogy ilyen morcos mindenki? Tudjátok, hogy 2000000 (Vagy ahogy már láttam írva: 2M) magyaron kívül mindenki vidéki? :D
maidfish Creative Commons License 2004.02.03 0 0 3244
Reider Optika csak "távoktat" minket, Pestieket. :( Itt még csak gazdaságos szinten sem üzemelnek...
Előzmény: _paha_ (3243)
_paha_ Creative Commons License 2004.02.03 0 0 3243
)-:

Előzmény: Reider Optika (3242)
Reider Optika Creative Commons License 2004.02.03 0 0 3242
J: -3.00 -1.75 90°
B: -3.50 -1.00 90°

Veszprém Kossuth u. 5-7
www.optika.hu/reider

_paha_ Creative Commons License 2004.02.03 0 0 3241
és amúgy hol vagytok? sajnos ez azóta, mióta olvasom a fórumot, nem jött le nekem. :-D pedig az úszószemüveg nagyon érdekelne... ;-)

Előzmény: Reider Optika (3238)
Kőarcú Creative Commons License 2004.02.02 0 0 3240
Köszi előre is. Tehát a szemüvegem adatai:

bal: -3.0 Dioptria -2.0 cylinder 85 fok
jobb: -3.5 Dioptria -1.5 cylinder 90 fok

Előzmény: Reider Optika (3232)
shara Creative Commons License 2004.02.02 0 0 3239
Lehet, hogy nem megfelelő a lencse, túl magas a víztartalom! vagy érzékeny vagy az ápoloszerre!
Előzmény: seva123 (3237)
Reider Optika Creative Commons License 2004.02.02 0 0 3238
Ja, vagyunk abban a bótban is, de nem nagyon. Csak ilyen "gazdaságos" szinten.

A görbületeket úgy határozzák meg, hogy vannak a laposabb, és a domborúbb szemek, vannak az ilyen anyagok, meg olyan anyagok, ilyen szélkiképzés, meg olyan szélkiképzés, aztán empirikus úton kitalálják, hogy volna leggazdaságosabb a páciensek legnagyobb %-át a legkevesebb féle lencsével ellátni.
Egyébként az átmérőben kicsinek tűnő különbségek valójában óriásiak. (Tudod: sajátodban a szálkát is...)

Előzmény: _MrB_ (3236)
seva123 Creative Commons License 2004.02.02 0 0 3237
Nem tudom, de elég ronda, amikor előjön. És ami a 2 esetben eddig közös: előtte 1 napig ebnn se volt a lencse. Az sztk-s dokik meg persze nem tudják...
Előzmény: Joceee (3229)
_MrB_ Creative Commons License 2004.02.02 0 0 3236
Kérdés: Minek függvénye az, hogy egy adott lencsetípust milyen görbülettel, és átmérővel gyártanak? Tehát pl FND-ből miért "csak" 8,4-es és 8,6-os van, miért nincs 8,7-es, 8,8-as, 8,9-es...
És miért van az, hogy az átmérőben ilyen (kicsinek tűnő) különbségek vannak? (13,8, 14,0, 14,2)
_MrB_ Creative Commons License 2004.02.02 0 0 3235
Ahham. Valami fényképeket hoztak, azokért ment be. Láttam valami hirdetőn befelé a városba, hogy lesztek/vagytok a "Gazdaságos" hipermárketben is?
Előzmény: Reider Optika (3234)
Reider Optika Creative Commons License 2004.02.02 0 0 3234
:))) a purhabos szigetelés mögött van az üzlet leendő része. Tulajdonjogi zűrök miatt ez a bővítési folyamat kicsit leállt, de most úgy néz ki, tavaszig rendeződünk.
Az a helyzet, hogy általában én írogatok ide, de néha az öcsém. Aki a Laci. Egyébként kicsit megfázott, csodálom, hogy bejött szombaton. (De már jobban van:) Egyszer én is bejöttem, de csak azért, mert a fiam felvételizett, a szülőket meg kiküldték a suliból. Aztán megmelegedtem egy kicsit, akár találkozhattunk is volna.

Igaz nem nekem írtad, de szerintem mindig dörzsöld meg a lencsédet, akármivel ápolod is. (AOSept és más peroxidos rendszer kivétel)

Előzmény: _MrB_ (3233)
_MrB_ Creative Commons License 2004.02.02 0 0 3233
Reiderék: Igen voltam, és eléggé be voltam lassulva, igy naivan vártam a blokkot, idősebb hölgy (talán édesanyátok?) pedig adta a 10forint visszajárót. Máig nem tudom, mikor tette bele a blokkot a zacskóba. Égtem is utánna, hogy 10pénzre vártam. Megszabadultam 24e-től, és még csak 60milis Care-t sem vettem ~ : ( De megspóroltam pesti viszonylatban 4,5e-t. Sirályok az úszószemüvegek is, de én egy konzervatív fajtát választottam. Kedvesemnek a kék halas jött be, mondta is, leendő gyereknek azt válasszuk... de a baba még csak a következő 5éves project része ~ ; )
Találkoztam/láttam "Lacival", akit ugy hívtak vissza a boltba (nem miattam), és ült a lépcsőn, meg igencsak ledöbbentem azon a "frenetikus" purhabos szigetelésen. = : ) Szóval cirka ennyi. Meg hogy elég kicsi az üzlet, mert szorongás volt, vagy csak sok a vevőtők. ~ ; )

SZem: A2-őt 2 nap használat után azaz egy éjszaka, nappal, éjszaka, nappal végén tettem bele, 18 órát pihent, s mikor kiszedtem tiszta volt, a száradós oldaliban pedig szép bogyóként dekkolt a leoldott fehérje. Kiszedtem, átöblítettem, és tettem vissza. Tisztább lett egy kicsivel, mint a sima Care Plus-tól, mivel azzal előfordul, hogy a száradási foltot még kézzel meg kell dörzsölnöm.
Szóval szerintem jobban oldja kicsivel a fehérjét, mint a sima Care Plus.

Előzmény: Reider Optika (3232)
Reider Optika Creative Commons License 2004.02.02 0 0 3232
_MrB_: Úgy látom, voltál itt szombaton. (Legalább is a lencséket nem látom, de még nincs itt senki, hogy megkérdezzem)

gjbi: Vannak többen is. Van akinek nagyon jó, van akinek nem. Érdeklődj a kontaktológusodnál!

Kőarcú: 1,00; 1,75; 2,50 cilinderekkel készül. Írd meg a szemüvegadataidat, megírom, milyen lencse léne rá!

B_Gabor: A pirosság nem jó jel. Menj vissza panaszkodni, ha száraz, azt is megmondják.

B_Gabor Creative Commons License 2004.02.01 0 0 3231
Szisztok!

pseudosugar-nak és Joceee-nak köszönöm a válaszokat. Azthiszem kipróbálom ezt a m?könnyes dolgod. Remélem lesz valami javulás.
Ha az sem jön be akkor visszamegyek kontrollra, vagy veszek másik lencsét.

Előzmény: Joceee (3226)
Kőarcú Creative Commons License 2004.02.01 0 0 3230
Hi.
Nem tudja esetleg valaki megmondani hogy a Focus toric lencse mekkora cylinder értékekben készül?
Mert az én szemem -1.5 ill. -2.0 cylinderes és a szemorvosom azt állítja hogy ilyen cylinder értékű kontaktlencse nincs. A Cibavision oldalán is csak annyit írnak hogy -3.0 cylinderig készítik ezeket a lencséket, mást nem.

THX.

Joceee Creative Commons License 2004.02.01 0 0 3229
Nem valami fertőzés?

Előzmény: seva123 (3228)
seva123 Creative Commons License 2004.02.01 0 0 3228
Sziasztok! HELP!
Ma délelőtt a bal szemem jobb sarkában található képződmány (olyan könnyzacskónak tűnő) felduzzadt, a szemem eresedett ezerrel, már lelohadt, de még fáj egy kicsit. Egy hónapja alig hordtam lencsét, csüt-pénteken volt benne 2, ill. 3 órát. Igyekeztem kiméletesen beletenni, kiszedni. Szerintetek van összefüggés a két dolog között? Okozhat a lencse ilyet vagy csak belekaptam szerencsétlenül? Olyan, mintha eltömödött volna a könnyzacskó (ha ez az).Már egyszer volt ilyen probléma, akkor a doki allergiát gyanított. Van valami 5let? Mit tegyek vagy mit ne??
gjbi Creative Commons License 2004.02.01 0 0 3227
Használ valaki 30 napig a szemen lehető {day&night}lencsét ha igén mi a tapasztalat? Az aqua bármelyik megyébe kapható? Mennyire elterjedt?
Előzmény: Reider Optika (3194)
Joceee Creative Commons License 2004.02.01 0 0 3226
Nekem annak idején azt mondták, hogy egy hónap mulva menjek vissza, de én pár nap mulva visszamentem, mert hasonló panaszaim voltak, mint neked. De nekem nem kellett egy nap, hogy elmuljon a pirosság.
Szerintem menj vissza!
Vagy próbáld ki műkönnyel, én annak idején vettem gyógyszertárban Tears Naturale 2-t. Ha azzal nem pirosodik, és nem érzed, hogy bent van a lencse, akkor száradás volt a gond.
Egyébként mikor kiszárad a lencse, irritálja aszemet, meg ugy tudom, fel is tudja sérteni a hámréteget, és akkor még egy darabig érzékeny lesz.

Előzmény: B_Gabor (3224)
pseudosugar Creative Commons License 2004.02.01 0 0 3225
Nekem Acuvue 1-day lencséim vannak, amit akkor használok, mikor nem akarok szöszmögni a kéthetessel. Én nagyon szeretem, nagyon kényelmes, nem szárad. Az az egyetlen baja, hogy rendszeres használat esetén "kicsit" drága.
Figyi, ha egy nap kell ahhoz, hogy "majdnem teljesen" elmúljon a pirosodás, szerintem nem ártana egy kontroll. Nekem amúgy is fura, hogy megkapod az első lencséd, és azt mondják, hogy akkor fél év múlva gyere vissza. Attól, hogy ritkán akarod hordani a lencsét még kényelmesnek kell lennie!
Előzmény: B_Gabor (3224)
B_Gabor Creative Commons License 2004.01.31 0 0 3224
Mi a baj a B&L lencsékkel. Én nem nagyon értek hozzá. Mit javasolsz helyette?
És azt mondták kontrollra fél év múlva menjek.
De a lencsét nem akarom naponta használni, max hetente 1-2x.
Egyébként már majdnem teljesen elmúlt a pirosodás. Igaz, hogy már egy napja nincs bent a lencse.
Lehet, hogy kiszáradt?
Előzmény: SZem (3222)
Beebite Creative Commons License 2004.01.30 0 0 3223
don't panic:)
nem adom magam olyan könnyen:)
csak néha dolgozom is:))
Illetve ugycsinálok:))))
SZem Creative Commons License 2004.01.30 0 0 3222
Most pár napig nem leszek. Ez a GPRS nagyon gáz, és nem vagyok drótközelben. De addig Beebite gyere vissza! Naaaa, lééccciii :)

cavinton: a rossz nyelvek szerint azért Aqua a neve, mert már csak vizet adnak drága pénzen ;)
De nem így van. Egy szorbitol és dexpantenol hatóanyagú szer, ami a lencse száradását csökkenti az eddigieknél jobb hatásfokkal. A tisztítóhatásáról nekem még nincs tapasztalatom. Kollégák, hogy látjátok?

_paha_: amikor leveszed az úszószemüveget, szerintem már előre tudod, hogy meg fog történni. Na, és akkor becsukod a SZemed :)
A Sauflon 55 UV a praxisomban első osztályúan bevált havi lencse. Elég jól tűri a száradást, jól kezelhető, relatíve olcsó, szóval megbízható minőség.

maidfish: ne nagyon hordj lencsét, amíg szúr!

B_Gabor: én a pacienseimnek nem írok elő megszokási időt. És a dolog működik. Ha nem, akkor valamivel gond van.
Én a B&L lencsékkel eléggé megfáztam régen, azóta nem is foglalkozom velük. Ezt az egynaposat azért kiváncsiságból megnéztem, hát mit mondjak, nem győzött meg. Kontrollra mikor kell menned? Mert ezt a pirosodást meg kéne mutatni! Igazából békésnek (fehérnek) kellene lenni a kötőhártyának. (na jó, persze, hogy színtelennek:)

Most egy időre elbúcsúzom, mert ezt a vacakot visszaadom. De hogy egy híres amerikai kormányzó szavajárásával éljek: "I'll be back"

B_Gabor Creative Commons License 2004.01.30 0 0 3221
Igazából nem kényelmetlen bár érzem, hogy bent van. De lehet, hogy száraz.
Akkor az els? nap 12 óra egy kicsit sok volt?
Csak az a gond, hogy az egynapos lencsét dobhatom el egy nap után. Így hogyan szokom hozzá.
Ráadásul valójában sportoláshoz vettem (kerékpár), tehát nem akarom rendszeressen hordani. Igy még nehezebb hozzászokni.

Most vettem le. Remélem a piros erek hamarossan elmúlnak. Mennyi id? kell nekik?

Köszi a reagálásokat.

Előzmény: Joceee (3220)
Joceee Creative Commons License 2004.01.30 0 0 3220
Szerintem szárad a szemed! Nem kényelmetlen?

Előzmény: B_Gabor (3217)
_paha_ Creative Commons License 2004.01.30 0 0 3219
nekem azt mondták, első alkalommal addig legyen bent, amíg nem kényelmetlen aztán szép lassan hozzászokom. most (1 hete van) már 8-10 órát bent van és semmi probléma...

Előzmény: pseudosugar (3216)
pseudosugar Creative Commons License 2004.01.30 0 0 3218
Ja, hogy ez ilyen egy napos lencse! Hát nemtom. Sztem valami hozzászoktatás kellett volna. Rögtön egész nap a szemeden lehet? Szakemberék majd megmondják, hogy ez így szokás-e.
Előzmény: B_Gabor (3217)
B_Gabor Creative Commons License 2004.01.30 0 0 3217
Igen az első.

B&L One Day. Hát azt nem mondták, hogy nem hordhatom egész nap. De kivenni nem tudom, mert nincs hozzá semmi folyadék, meg tartó.

Előzmény: pseudosugar (3216)
pseudosugar Creative Commons License 2004.01.30 0 0 3216
Szia! Ez az első lencséd? Mert ha igen, nemtom, szabad-e rögtön ilyen hosszú ideig benthagyni. Attól simán lehet piros a szemed!
Előzmény: B_Gabor (3215)
B_Gabor Creative Commons License 2004.01.30 0 0 3215
Sziasztok!

Tegnap kaptam lencsét. Ma már 5 órája rajtam van, de az egyik szemem kicsit piros. Szerintetek ez normális?

Köszi!

maidfish Creative Commons License 2004.01.30 0 0 3214
Nekem is Sauflonom van, és nincs vele semmi gondom. Anyukám is arra váltott, és neki is jó.

Csak most szúrok néha :((, de az nem a lencse, mert az új is szúrt. Ma csak 13.00-ig van szemészet, úgyhogy majd hétfőn... Hétvégén meg szemüveg.

Beebite! Ugye vagy? Ne tűnj el...

Előzmény: _paha_ (3213)
_paha_ Creative Commons License 2004.01.30 0 0 3213
Sauflon 55 UV, ezekről mik a vélemények, tapasztalatok?

_paha_ Creative Commons License 2004.01.30 0 0 3212
és amikor leveszem úszás végén? vagy közben, mert bepárásodott? (-;

Előzmény: Reider Optika (3211)
Reider Optika Creative Commons License 2004.01.30 0 0 3211
Egy jó úszószemüveggel nem megy a szemedbe a víz. Az Aquához adottat nem próbáltuk ki, le vannak zsírozva.

Az aqua és az Opti Free a sorbitol nevű összetevőben hasonlít egymásra, egyébként teljesen más. Szerintem próbáld ki, mert az eddigi favorit ComfortVue-t is leveri egy picit.

pseudosugar Creative Commons License 2004.01.29 0 0 3210
Opti Free-t használok, mert érzékeny a szemem és aszonták, hogy ez ilyen kimélő lötyi, vagy mi. Szerinted cseréljek? Kipróbálnám, meg (bevallom) az úszószemüveg is olyan csábító! Az ufós tárolóról nem is beszélve! :-) De tényleg: hasonló az összetételük?
Előzmény: SZem (3207)
_paha_ Creative Commons License 2004.01.29 0 0 3209
ezek szerint úszószemüvegben teljesen ok a lencseviselet úszás alatt? én már 2. alkalommal úsztam így, de azért meg akarok bizonyosodni róla, mert hát pár csepp uszodavíz így is tuti a szemembe kerül...

Előzmény: Best optika (3205)
cavinton Creative Commons License 2004.01.29 0 0 3208
Mi ez a viz lotyi amit dicsertek?

c.

Előzmény: SZem (3207)
SZem Creative Commons License 2004.01.29 0 0 3207
Ha beleszúr, és elmúlik, akkor nem valószínű, hogy hámhiány. Inkább száradás. Próbáld ki az Aquát, és lesz egy édes, tengericsillagos úszószemüveged is :D
Előzmény: pseudosugar (3206)
pseudosugar Creative Commons License 2004.01.29 0 0 3206
Sziasztok! Már megint megijedtem egy kicsit! (Na nem SZem és Beebite "csatájától"!) :-)
Lehet az, hogy ha néha "beleszúr a szemembe valami" annak a jele, hogy nem ép a szaruhártyám? Mit csináljak? Volt úgy, hogy akkor szúrt, mikor be is volt gyulladva, és akkor azt a magyarázatot találtam rá, hogy a gyulladás miatt. De van, hogy csak úgy is előfordul. Most pl. 3 hétig nem volt bent lencse, hétfőn tettem be újat, és ma spec. beleszúrt...
Best optika Creative Commons License 2004.01.29 0 0 3205
Hozzánk is megérkezett az Aqua! Jó az ár, jó a minőség, jó az úszószemüveg! Főleg az a helyes kis rózsaszín és sárga csillagocska!
Előzmény: Reider Optika (3204)
Reider Optika Creative Commons License 2004.01.29 0 0 3204
:D Én meg szájon vágtam magam hokiütővel. Jól nézek ki! De nem varrták, csak ragasztották.

Nos, Aquát nagyüzemben áruljuk. Tényleg jó lesz. A 360-ashoz a CV egy úszószemüveget ad.

Előzmény: SZem (3203)
SZem Creative Commons License 2004.01.29 0 0 3203
Off:
Nem szántam én ezt ilyen vérlázítónak. Nem is felkiáltójelet raktam a végére. Amúgy kicsit nyűgös vagyok, lehet, hogy elszakítottam a térdem.
Bocsika :)))

On:
Ha hámsérülésed van, nem jó, ha lencsét viselsz. A mozgás miatt a luk melletti szélső sejtek mindig ledörzsölődnek, a luk egyre nagyobb lesz. A vizsgálat szempontjából azonban jobb, hogy rajtad van, nyilván ott le kell venni. Szemüveged legyen, mert ha esetleg fluoreszceinnel megfestik, nem teheted vissza, amíg ki nem ürül.

Előzmény: maidfish (3202)
maidfish Creative Commons License 2004.01.29 0 0 3202
OFF
SZem: Azért reméltem, hogy így reagálsz (2.), mert Beebitének igazat adtam. Ha mindezt komolyan gondoltuk volna, már rég meglennél, de szerintem mindenki csak viccelődött a dologgal. Még Te is.
Beebite: E-mail? ;))) - - - VICC VOLT! :D

ON
Még mindig szúr a szemem, asszem meglátogatok egy szemdokit. Ha csak azt szeretném tudni, hogy nincs-e valami felületi sérülés, akkor mehetek úgy, hogy nem sokkal előtte veszem ki a lencsém, ugye? Vagy itt is számít? Köszi!

Előzmény: SZem (3201)
SZem Creative Commons License 2004.01.29 0 0 3201
Lécci :)
Előzmény: Beebite (3200)
Beebite Creative Commons License 2004.01.29 0 0 3200
off:
Most ezt mért kell? Rád se szálltam.

1. ÉN nem voltam bunkó, ez egy régebbi játék volt, amit régebben élveztél.
Ha esetleg már zavar, akkor nyugodtan irhattál volna egy emilt is, amiben emberi stilusban megkérsz, hogy ne játsszuk ezt, mert zavar... Vagy ha az nem megy, ide is irhattál volna egy léccit pl. vagy egy smiley-t...

2.Az iszolda az index része, honnan a francból tudtam volna, hogy te oda titkos dolgokat irsz...

3. de még ha az is lenne, nem irtam be ide, sőt még azt se modntam meg, hogy hol van...Ember meg nem találja... én se utánad nyomoztam, jobb ha leállítod a paranoiádat.

Ezek után elvártam volna valami normális hangot.
Én itt nem bántottam soha senkit, moderáld magad.

Előzmény: SZem (3199)
SZem Creative Commons License 2004.01.29 0 0 3199
off:
Szállj le rólam...
Előzmény: Beebite (3197)
maidfish Creative Commons License 2004.01.29 0 0 3198
SZem: Köszi! Tokban lévő ezüst? Mit ki nem találnak...

Beebite: Mesélj! Nagggyon kíváncsi vagyok. :)))

Beebite Creative Commons License 2004.01.29 0 0 3197
maidfish kolleganő:) Essssszméletlen fontos részleteket talátam SZem nyomozati alanyról!:) Felelőtlenül az Iszoldában hagyta, még jó sok éve:)))
Előzmény: maidfish (3195)
SZem Creative Commons License 2004.01.29 0 0 3196
Az összetétel teljesen más. Só például nincs is benne. Sorbitol és dexpantenol a hatóanyag. A tokban levő ezüst pedig megakadályozza a biofilm nevű baktériumtáptalaj kialakulását a tokban.
120 ml: 2090 250 ml: 3190 360 ml: 3990, ez utóbbi március 31-ig 3490
Előzmény: maidfish (3195)
maidfish Creative Commons License 2004.01.29 0 0 3195
Tényleg ennyi különbség lehet két - ugyanolyan gyártójú - lötyi között? Mi új benne? Ugyanaz az összetevő, csak más arány?
Kezd engem is érdekelni... Milyen kiszerelés van belőle? És az áraik? Csak a 360-as akciós?
Reider Optika Creative Commons License 2004.01.29 0 0 3194
Telerakni? Telerakni! Mindegyiket! Mi szedi le a koszt a lencséről, ha nem a lötty? És persze minden nap friss!

Aqua például nálunk kapható :)

És nekem is vannak eredményeim, tényleg jó. Bár olyanon még nem próbáltam, akinek annyira kevés könnye van, hogy eddig nem tudott lencsét hordani, de az egyik kolléganőm, akinek azért sosem volt kényelmes a lencséje, most egészen kibékült vele. (Aquával)

gjbi Creative Commons License 2004.01.29 0 0 3193
Sziasztok! Az Aqua ápoló szert hol lehet be
szerezni? Tisztító,tároló vagy esetleg mindkettő?
Ez a teljes neve?
Előzmény: Reider Optika (3175)
cavinton Creative Commons License 2004.01.28 0 0 3192
:)
Előzmény: Joceee (3191)
Joceee Creative Commons License 2004.01.28 0 0 3191
Mocskos ujjammal? Kezet kell mosni:P Azzal a "mocskos" ujjamal teszem fel minden nap a lencsét...

Előzmény: cavinton (3189)
cavinton Creative Commons License 2004.01.28 0 0 3190
egyebket van rajta egy min es egy max vonal.

c.

Előzmény: _paha_ (3188)
cavinton Creative Commons License 2004.01.28 0 0 3189
Tele bizony.

Viszont nem maszol bele a lotyibe a mocskos ujjaddal horgaszni a lencset. A sok lotyi tobb szmotyit tud feloldani. A tobbit rad bizom...

c.

Előzmény: _paha_ (3188)
_paha_ Creative Commons License 2004.01.28 0 0 3188
jól látom, hogy ezt tele kell(ene) tölteni folyadékkal minden nap? o-:

Előzmény: cavinton (3187)
cavinton Creative Commons License 2004.01.28 0 0 3187
pl:

forras www.optika.hu

c.

Előzmény: Joceee (3185)
_paha_ Creative Commons License 2004.01.28 0 0 3186
ez mit tud? esetleg egy kép?

Előzmény: cavinton (3184)
Joceee Creative Commons License 2004.01.28 0 0 3185
Életemben nem láttam még kosaras tartót:D

Előzmény: cavinton (3184)
cavinton Creative Commons License 2004.01.28 0 0 3184
Hat en eskuszom a sokat atkozott kosaras tartora.
Tuti hogy nem fordul meg. Levenni konnyu ugy, hogy a kulso reszt fogod meg.

Persze aki annyira bena, hogy belerakja csampasan a lencset es racsukja a kosarat a lencse szelere az hasznalja a sima tartot.
c.

Előzmény: .attus. (3174)
SiriusBlack Creative Commons License 2004.01.28 0 0 3183
köszönöm.
Előzmény: SZem (3182)
SZem Creative Commons License 2004.01.28 0 0 3182
Akkor neked, hacsak nincs valami bénulásod, egy és ugyanaz az erősség kell közelre és távolra. Írd meg optika.hu-nak, hol laksz, ajánl egy kontaktológust neked!
Előzmény: SiriusBlack (3181)
SiriusBlack Creative Commons License 2004.01.28 0 0 3181
ccirka negyven alatt.:)))
Előzmény: SZem (3180)
SZem Creative Commons License 2004.01.28 0 0 3180
Állj! Előbb áruld el, hány éves vagy! Mert nem az előjel számít, hanem a kor. Cirka 40 alatt nem különbözik a távoli és a közeli korrekció!
Előzmény: SiriusBlack (3179)
SiriusBlack Creative Commons License 2004.01.28 0 0 3179
kis segítséget kérnék. úgy látom sok a szakember itt.
szóval.
pozitív dioptriás szemüvegem van, de az egyik szemem jóval rosszabb mint a másik. olvasni gyakorlatilag alig tudok szemüveg nélkül. de mégis inkább úgy olvasok. alkalmatlan vagyok a szemüveghordásra. otthonhagyom, nem találom, összetörik, megkarcolódik, stbstb. kényelmetlen. inkább nem hordom. viszont a pozitív dioptriásoknak ugyebár másmilyen szemüveg kellene közelre és távolra. vagy a bifokális.
a kérdésem az, hogy nem tudtok egy olyan helyet, ahol olyan szemorvos van, akivel ki lehet sakkozni egy közepes értékű kontaktlencsét, hogy ne essek hasra az utcán, viszont tudjak vele olvasni is. a tűélességhez nem ragaszkodok, csak valamivel jobb kellene hogy legyen mint így. nem feltétlenül kellene bifokális. arról azt hallottam, hogy nemnagyon lehet megszokni kontaktlencsében. de lehet hogy nem igaz. nincsen efféle tapasztalatotok? megköszönném ha segítenétek.
SZem Creative Commons License 2004.01.28 0 0 3178
Újabb eredmények: Aqua remek. Minél többet ázik benne a lencse, annál jobb. Igaz, nem mindenkinél. Akinek eddig semmi gondja nem volt a száradással, nos annak semmi pozitívat nem adott. De már 6 pacienssel teszteljük, ezek közül kettőnek sosem volt gondja, három több-kevesebb száradással küszködött, az utolsó pedig eddig csak ComfortVue és Aquify kombinációval volt egyáltalán képes lencsét viselni. És nem egész nap. Nos, az Aquával kezelt lencséje (Precision UV) egész nap kényelmes, csak estefelé érez némi száradást.
Igen tetszik, hogy - az egyébként ronda (na persze, az ezüst miatt) - lencsetartó le van fóliázva, így biztos lehet benne mindenki, hogy előtte nem nyitotta ki senki - szóval steril.
Ha még az ára is ilyen jó lenne... (bár a bevezető ár kellemes)
_MrB_ Creative Commons License 2004.01.28 0 0 3177
Rendben, kaptam fizetéselőleget, igy szombaton a délelötti órákban megyek, és Mr.B.-nek félretett lencséket fogom kérni. Meg akkor valszin veszek egy doboz Aqua-t is, ugyis fogyóban a 60-as löty.Az is kellene... Nu szép bevételetek lesz szombaton. ~ : )
Előzmény: Reider Optika (3176)
Reider Optika Creative Commons License 2004.01.28 0 0 3176
Ja, elfelejtettem!
A vitrinben félre van téve neked a lencse. Ezt majd mondom a kollégáknak, de ha jössz érte, mondd, hogy neked van félrerakva!
Előzmény: _MrB_ (3168)
Reider Optika Creative Commons License 2004.01.28 0 0 3175
Úgy tűnik, az Aqua tényleg jó lesz. A lencsék egyre használódnak, de a komfortérzet nem csökken. Este tovább kényelmes az Auával ápolt lencse, mint a "másik" ápolószerrel.
.attus. Creative Commons License 2004.01.28 0 0 3174
A felrakáshoz én sem nézem, tükörböl életemben soha nem próbáltam :-)) De nem tudom rendesen kivenni a tokból, az ujjamra tenni, ha nem látom jól, és persze az is nehéz úgy megállapítani, hogy melyik a jó oldala.
Előzmény: Beebite (3172)
Hosszú Haj Creative Commons License 2004.01.28 0 0 3173
Én is így vagyok vele, de azért az is igaz, hogy kezdő lencsésnek ez nem fog menni. :-)
Előzmény: Beebite (3172)
Beebite Creative Commons License 2004.01.28 0 0 3172
Nemtom, mások hogy vannak vele, de nekem nem kell látnom a lencsét:) Tükör sem kell, ha épp nincs:) Én lennék a csodabogár?:))
Előzmény: .attus. (3171)
.attus. Creative Commons License 2004.01.28 0 0 3171
Ha pluszos, akkor kicsit nehezebb lesz. De egyébként a felhelyezés (a körítéssel együtt) sem tart tovább egy percnél.
Temrészetesen - mielőtt bárki belekötne - a pluszos lencsét pont ugyaúgy kell felrakni, mint a mínuszost, csak éppen, akinek az kell, az közelre kevésbé lát jól, ezért nehezebb neki valamivel.
Előzmény: gjbi (3170)
gjbi Creative Commons License 2004.01.28 0 0 3170
Sziasztok meg tudná mondani valaki hogy mennyi időt vesz igénybe egy pár lencse felhelyezése {persze a gyakorlott lencse hordókra kondolok}
Kacérkodok a gondolattal de még egy kicsit bizonytalan vagyok a dyom: +1.5 mind a két szemen
Előzmény: Reider Optika (3169)
Reider Optika Creative Commons License 2004.01.27 0 0 3169
O.K. csak a dioptriádat nem tudtam, a többi megvan.
Előzmény: _MrB_ (3168)
_MrB_ Creative Commons License 2004.01.27 0 0 3168
8,6-os görbület, sorry, kicsit fáradt vagyok, de a -3,25ös dioptria az tuti ~ : D
Előzmény: _MrB_ (3167)
_MrB_ Creative Commons License 2004.01.27 0 0 3167
-3,25 8,6-os átmérővel.
1db 6os doboz.
Előzmény: Reider Optika (3166)
Reider Optika Creative Commons License 2004.01.27 0 0 3166
Dioptria?
Előzmény: _MrB_ (3165)
_MrB_ Creative Commons License 2004.01.27 0 0 3165
SZem:
Az érezhető vagy a nem az aquas? ~ ; )

Reiderék:
Akkor FND megoldható 31-én? Mert ha nincs készleten akkor, sajna nem tudok visszamenni érte egy hét mulva ~ : (

Előzmény: SZem (3164)
SZem Creative Commons License 2004.01.26 0 0 3164
Na, kimutatta az Aqua a fogafehérjét. Nem is tudom már hanyadik napja kezdtük a tesztet. Most már érezhető különbség van komfortérzésben a ComfortVue és közte. Legalábbis este. Napközben tulajdonképpen mindkettő jó, nem is látni réslámpán különbséget. De este az egyik picit már érezhető, a másik nem. Az Aquával kezelt.
_paha_ Creative Commons License 2004.01.26 0 0 3163
legalább gyakorolok. (-:

ma (4. nap) az egyik elsőre bement, a másik 3. próbálkozásra. (-;

Előzmény: Beebite (3162)
Beebite Creative Commons License 2004.01.26 0 0 3162
Nem olyan nagy tragédia az sem:)
kiveszed és megfordítod:))
Előzmény: _paha_ (3161)
_paha_ Creative Commons License 2004.01.26 0 0 3161
köszi az infót!

ha már bent van, én is érzem, hogy rosszul van bent, csak ezt szeretném elkerülni. (-;

Előzmény: Beebite (3160)
Beebite Creative Commons License 2004.01.26 0 0 3160
Úgy hívják magyarul, hogy kifordulásjelző. Bele van irva egy szöveg vagy egy szám, ami csak akkor olvasható jól, ha nincs kiforditva a lencse.
Mellesleg még most is az a legmegbizhatóbb, hogy van perem/nincs perem. Ha szemmagasságban tartod, és inkább tálcára hasonlít, pici peremmel, akkor rossz, ha inkább csuporra, perem nélkül, akkor jó.
2. Szubjektiv dolog, de sztem könnyebb visszafordítani egy lencsét, mint kiforditani. Én azt szoktam nézni, hogy ha könnyen fordul át, akkor ki volt fordulva, ha ellenáll, akkor ő tudja az igazságot:))
3.: ha ki van fordulva, nagoyn nem kényelmes, beleütközik a szemhéj, vagy szúr, stb. Elméletileg a nem kifordult lencsét frissen berakva nem is kéne érezd.
Előzmény: _paha_ (3159)
_paha_ Creative Commons License 2004.01.26 0 0 3159
mi az, hogy számozva?

Előzmény: _MrB_ (3158)
_MrB_ Creative Commons License 2004.01.26 0 0 3158
A2 lencsénél ha nem lenne "számozva", akkor nekem is gázos lenne, ugyanis a nagy víztartalom miatt annyira minimális a két oldal között az eltérés, hogy csak nagy mázlival merném kijelenteni, hogy melyik melyik oldala.
Előzmény: Joceee (3156)
_paha_ Creative Commons License 2004.01.25 0 0 3157
tudom, nekem is ezt "tanították", de én nem látom ezt a tányért sosem... /-:

amúgy minuszos... :-D

Előzmény: Joceee (3156)
Joceee Creative Commons License 2004.01.25 0 0 3156
Hogyhogy nem tudod megkülöbözteteni? plusszos dioptriád van? :P
Az ujjad hegyén tartod, megnézed oldalról, ha tányérhoz hasonlit az alakja(a széle kifelé hajlik), akkor nem jó, ki van fordulva.

Joc

Előzmény: _paha_ (3155)
_paha_ Creative Commons License 2004.01.25 0 0 3155
hello!

még "új" vagyok... (-:

a doktornő szépen elmagyarázta nekem, hogy hogyan tudom megállapítani, hogy helyesen avagy kifordítva tartom a lencsét a berakás előtt, ott ment is jól, de itthon egyszerűen képtelen vagyok megkülönböztetni a két állást így 50% eséllyel fordítva rakom be... o-: mi a biztos módszer?

_paha_ Creative Commons License 2004.01.25 0 0 3154
hello!

még "új" vagyok... (-:

a doktornő szépen elmagyarázta nekem, hogy hogyan tudom megállapítani, hogy helyesen avagy kifordítva tartom a lencsét a berakás előtt, ott ment is jól, de itthon egyszerűen képtelen vagyok megkülönböztetni a két állást így 50% eséllyen fordítva rakom be... o-: mi a biztos módszer?

Reider Optika Creative Commons License 2004.01.23 0 0 3153
Meg kellene nézni, a szaruhártyádon a hámréteget, rendben van-e! Ha nincs, akkor persze, hogy szúr, és nyilván nem szabad lencsét viselni.
Ha szárad a szem és a lencse, nincs rendesen kenve a szemed, dörzsölődhet a szaruhártya. Ezen pár nap pihentetés segít, csak ne szedj össze semmilyen fertőzést közben!
Előzmény: maidfish (3151)
_MrB_ Creative Commons License 2004.01.23 0 0 3152
Nem gond, de mi is lesz a szolgáltatás, amiért fizetek? ~ ; ))))

Pihentetés... Dokinénim mondott olyant, hogy lencsehordási idő kitolása pihenőidőszakkal, napokkal...
Meg olyant is, hogy nem fogja irigyelni a szemdokit, aki majd a szürke hályogomat fogja operálni. Ez a szemalak, a nyitott szemmel alvás, és a lencsék huzamos ideig hordásának felvetésére adott válaszában volt. ~ : ( Ebből azt szűrtem le, hogy a sokáig, sokat lencsehordás szürkehályogba torkolló cselekedet lenne? vagy a nyitott szemmel alvásom vége lesz ez?

Előzmény: maidfish (3151)
maidfish Creative Commons License 2004.01.23 0 0 3151
_MrB_: Én is kártyabarát vagyok, de a PIN-kódot is kérem, ha nem gond. ;)

Múlt hét elején szúrt mindkét lencsém, gondoltam, már kb. a végét járja a 30 napnak, cserélek. És az új is szúr. :(( Leginkább monitornézéskor meg estére, úgyhogy tuti, hogy ki van száradva. Van úgy, hogy nem a lencse a hibás, hanem kicsit pihiztetni kellene a lencsehordást? Ez most szűz SauflonUV. :((
Hétköznap sokszor csak későn érek haza, így 15 órát van a szememen, de erre azt mondtátok, hogy bírnia kellene. A csepegtetés megoldja, vagy csak félmegoldás? 9 év lencsézés alatt nem volt szükségem csepegtetésre...

Előzmény: Reider Optika (3150)
Reider Optika Creative Commons License 2004.01.23 0 0 3150
Annyira kártyabarátok vagyunk, hogy az ajtótól 12m-re a K&H-val felszereltettünk egy ATM-et :)
Előzmény: _MrB_ (3149)
_MrB_ Creative Commons License 2004.01.23 0 0 3149
Nu tegnapi nap végeredménye:
rendeltem tőlük AC2-őt, mert a 6600-hoz képest a 7200 még belefér. FND a 18e helyett 22500 már nem fért bele, s mikor említettem, hogy Ciba honlap ajánlott ára 18e, s ennyiért van optika, ahol megvehető, akkor nagy csodálkozások. Amugy korrekt a bolt még mindig, kedvesek, mosolygósak, réslámpáztak a lencserendelés elött, kérdezték milyen, stb... elmondtam, hogy ha hosszú napom van, olyan 9-01ig, akkor éjfél környékére már kicsit érzem hogy szárad, mondták reális, ha lehet ne használjam ennyi ideig.

Rákérdeztem, volt nekik Solo Care Aqua, 360ml-es 3600ért, ugymond bevezető áron annyiért, mint a Care Plus.

Reiderékhez kérdés: kártyabarát a boltjuk? Mivel ez a hely nem, igy a KPkészletemet eléggé lemerítette már a hónap. Ellenben ha kártyaelfogadók vagytok, akkor valszin 31én szombaton bejelentkezek egy doboz (6db) FND -3,25 8,6-ért 18e-es áron + lesz némi Solo Care is ~ : )

Reider Optika Creative Commons License 2004.01.23 0 0 3148
Aqua: Én is tesztelem és kollégáim is.
Eredmények: Sauflon 55UV-val nincs különbség a "másik" nedvesítős folyadékkal összehasonlítva, mindkettő egyformán jó. Freshlook színessel is egyforma, de kevésbé kényelmes.
Nekem mindegyik lencsével egyformán szárad. De ez még csak a 3. nap.
A 360-as március 31-ig bevezető áron 3490. A többit csak februárban tudjuk meg. (Az új árlistában lesz benne)
Előzmény: SZem (3147)
SZem Creative Commons License 2004.01.23 0 0 3147
:) Azt, hogy kényelmes-e, azt elmondja. De én megnézem a nedvességét.
Előzmény: Joceee (3146)
Joceee Creative Commons License 2004.01.22 0 0 3146
Réslámpával nézed meg, hogy kényelmes-e? ;)

És az ára mennyi ennek az uj ciba ápolószernek?

Előzmény: SZem (3145)
SZem Creative Commons License 2004.01.22 0 0 3145
Nem, egy barátom. Rajta szoktam kipróbálni mindenféle újítást. Magamat nem tudom réslámpával megnézni :)
Előzmény: djz (3144)
djz Creative Commons License 2004.01.22 0 0 3144
Önteszt? (Önmagadon hajtottad végre?)
Előzmény: SZem (3143)
SZem Creative Commons License 2004.01.22 0 0 3143
Aqua teszt részeredmény: Sauflon 55 UV lencsével, egyik oldalon ComfortVue, másik oldalon Aqua, estig semmi különbség. Mindkét oldalon komfortos.
Reider Optika Creative Commons License 2004.01.22 0 0 3142
:))))
Előzmény: _MrB_ (3141)
_MrB_ Creative Commons License 2004.01.21 0 0 3141
Tudom, azért is kérdeztem.
Elég siralmas...
A2 1100/db ==> 6600/6os csomag ==> itteni ár 7500/csomag, de lehet több kicsivel.
FND 3000/db ==> 18000/6os csomag ==> itteni ár 22500/csomag, de lehet több.

Asszem holnap ezen árak tudtával megyek be, s pofátlanul alkudozni fogok.

Előzmény: Reider Optika (3140)
Reider Optika Creative Commons License 2004.01.21 0 0 3140
A2: 1100/db
FND: 3000/db.
Még február 1.-ig. Onnantól még nem tudom.
Csak vásárolni szombaton is tudsz nálunk!
Előzmény: _MrB_ (3139)
_MrB_ Creative Commons License 2004.01.21 0 0 3139
Most szombat nekem sem kóser, valami Esküvő Kiállítás és Vásár a cél, de még kérdéses, kedvesem hogy tud felébreszteni hajnali 8 körül...

Amugy mondasz árat A2, és FND lencsékre?
Mert nem tartom kizártnak, hogy félig elQrvulok, s az FND-t nálatok veszem meg, itt meg csak az A2őt.

Előzmény: Reider Optika (3138)
Reider Optika Creative Commons License 2004.01.21 0 0 3138
Szombat?! Óóóó, basszus pont nem érek rá :D (egyébként tényleg)
Előzmény: _MrB_ (3137)
_MrB_ Creative Commons License 2004.01.20 0 0 3137
Had én is ~ ; )
Előzmény: Reider Optika (3135)
SZem Creative Commons License 2004.01.20 0 0 3136
Már nekem is van. Úgy tűnik CV egyszerre teríti. Elég ronda a flakonja. De legalább passzol az impregnált tartóval.
Előzmény: Reider Optika (3135)
Reider Optika Creative Commons License 2004.01.20 0 0 3135
Nekem már van is Aquám, (egy karton) teszteljük.

FND-t elképesztő mennyiségű páciensnek adtam. (Ha nyilvános lenne a CibaVision eladási listája, büszkén mutogathatnám :) Nem jó mindenkinek, mert kicsi, de akinek jó, EGYNEK SEM volt súlyos szövődménye tőle. Sőt semmilyen. Gyulladások bárkinél előfordulnak, még KL sem kell hozzá. Bátran hordhatod, ha neked így megfelel, a legbiztonságosabb lencse, még ha sok szemész fél is tőle. Nincs miért.

Előzmény: _MrB_ (3134)
_MrB_ Creative Commons License 2004.01.20 0 0 3134
Igen erre már rájöttem. Ezért is írtam, hogy a heti hordás is jó nekem, mivel reggelente fél óra szemnyitogatás után is ugy kell kiskanállal belapátolni az A2-őt a szemembe, ha már bent van kényelmes, meg minden, nem is azzal van gond, hanem amég bejut a 2 mm x 2cm-es résen ~ : (
Ha pedig munkanapokon tudom hordani folyamatosan, akkor 7VGn már elvagyok lencsétlenül is, vagy sokáig lencse nélkül, lévén akkor nem kelek hajnalban, s rohanok melózni, hanem kényelmesen kelek, s majd beteszem lencsét, ha szükség a látás is a naphoz.

Amugy az optikában a dokinéninek igen érdekes véleménye volt az FND-ről. Állítólag 3 embernek adott, ebből 1nek szaruhártya leválást okozott, egynek pedig állandó szemhéj-gyulladást. A harmadik önként döntött ugy, hogy nem hordja.

Előzmény: SZem (3133)
SZem Creative Commons License 2004.01.19 0 0 3133
De, szerintem is probléma a száradás. Ezt az Aquát a CV igen dicséri, nemsokára kapok tesztlöttyöt, meglátjuk.
Nade még mindig ott a probléma a lencse alatt maradó dolgokkal. Bár én gyakran látok nyálkacseppecskéket (mucinball) a FND alatt, és semmi gondot nem okoz. A marha nagy oxiénáteresztés miatt van, és egy idő után el is múlik a képződésük.
Viszont a lencsefelszínre száradó könnytartalom irritációját a lencse levételével és takarításával tudod elkerülni.
Tehát nem tudod folyamatosan hordani.
Előzmény: _MrB_ (3131)
Best optika Creative Commons License 2004.01.19 0 0 3132
A Ciba új tisztító folyadéka. Még pár napig nélkülözni kell, most kerül a piacra. Nedvesítő oldatot tartalmaz, nagyon kényelmessé teszi a lencseviselést.
Előzmény: _MrB_ (3131)
_MrB_ Creative Commons License 2004.01.19 0 0 3131
"Ki kéne próbálnod a Solo Care Aquát"

OK, de mi is az?
Az FND-vel meg nem a száradás, hanem a mögötte felgyült fehérje a gond.
Bár az A2 meg olyan, mintha egy vizes lepedőt kellene feltennem a szememre... az FND sokkal kényelmesseb feltétel/levétel szemszögből.

Előzmény: Reider Optika (3130)
Reider Optika Creative Commons License 2004.01.19 0 0 3130
Ki kéne próbálnod a Solo Care Aquát, de februárig még nem lesz piacon. Az FND jobb az A2-nél a te esetedben is, mert a száradással NEM CSÖKKEN az oxigénáteresztése!
Előzmény: _MrB_ (3129)
_MrB_ Creative Commons License 2004.01.19 0 0 3129
Hát ha még látnád is, mondhatni igazán "szembarát" látvány a hölgy. ~ : ) Amugy az egész optika szimpatikus. ~ : )

Lehet akkor eljátszom azt, hogy 1 hét folyamatos FND, 1 hét kivétellel A2, majd ismét 1 hét folyamatos FND...

Most hordtam csütörtök estétől szombat estig A2-őt folyamatosan, de már nem volt olyan kényelmes, mint az FND hasonló intervallumon. Aztán egész vasárnap du. 6ig pihent a szemem. S ez a lencse is elszineződött egy sávon, mint az FND, csak ez sokkal kevesebb idő alatt. Viszont a majd 1 nap Solo-ban ázás megpucolta a lencsét, azaz leoldotta a sávot róla.

Előzmény: SZem (3128)
SZem Creative Commons License 2004.01.19 0 0 3128
A szaruhártyád görbületére pont jó a 8.6-os FND, a 8.4 teljesen kizárva.
A dokidat máris kedvelem. (bár nem tudom, ki az :)
Az A2-t ne hordd folyamatosan, ha az FND-t nem bírtad: ezt sem fogod. Akkor "csak" 15e+lötty.
A Biomedics jó lencse, de a 8.6 szorosnak tűnik. De vigyázat: a szoros lencse nem kényelmetlen. Viszont oxigénhiányt idéz elő. Neked tulajdonképpen szerencséd volt, hiszen semmi bajod nem lett.
Előzmény: _MrB_ (3124)
pseudosugar Creative Commons License 2004.01.19 0 0 3127
Mindenhol?
Előzmény: cavinton (3125)
s1971 Creative Commons License 2004.01.18 0 0 3126
Minden szakmabelit invitálok a mindenféle téma oldalra. Ki mit szól az állítólag beinduló főiskolához?
cavinton Creative Commons License 2004.01.16 0 0 3125
Azert ha tudod probald ki a J&J napi lencsejet is.

Most 17eFt 90db. Es nem egy vacak lencse.

c.

Előzmény: _MrB_ (3124)
_MrB_ Creative Commons License 2004.01.16 0 0 3124
Joceee:

Olyan, hogy ha becsukom a szemem, alul résnyire kilátszik a szemgolyóm, s hacsak nem szorítom erővel össze a szemhéjakat, akkor ez a rés konstans. Bár én még relative jól jártam, volt kollégiumi hálótársam, aki full nyitott szemmel aludt. Azaz a jobb szemét nem csukta be alvás közben. Az elég horrorisztikus látvány tud lenni, mintha mindig figyelne...

SZem:

Nos tegnapi nap szürke eredménye... magas a könnyem fehérjetartalma, emiatt képződik egy csomó apró gyöngy a szememben a lencse és a szaruhártya között. Tegnapelött este pucoltam lencsét, pihentettem a szemem is közben, tegnap este a vizsgálaton mégis volt rátapadt fehérjebizgere a szememen. ~ : ( A lencsén lévő elszineződéses lerakódást a szemorvos szerint 99%, hogy a résnyire nyitott szemmel alvás okozza, mondván, hogy kiszárad azon a sávon a lencse, és emiatt. Végül is lehet benne valami, józan paraszti ésszel elgondolva. Ezek miatt ő nem javasolja a bentalvós lencsét, s kisebb csereperiódusos lencsét javasolt (2hetest).

Sikerült szereznem egy adatot, amit hiányolni szoktál:

Szemgörbület:
J: 7,8-8,1
B: 7,8-8,0

Mivel ezt közvetlen a lencse levétel után mérték, igy lehet némi eltérés, de a doki szerint nem szokott tizedes eltérés lenni. Szemüvegadatok elött 1 hét lencsétlen időt kérne. Ez nekem már elég soknak tűnik, de biztos igaza van.
Ezen görbület ismeretében kizártnak tartja, hogy a 8,4-es lencse jó lenne, s nem is ajánlotta, hogy rendeljek próbára. a 8,6-ot sem ajánlja, azt mondta, erre a szemre 8,7-8,8-as lencsét kellene hordanom. (Vajon hogy a fenébe volt full comform a Biomedics 55-ös lencse akkor a maga 8,6-os mivoltával?)

Igy most tesztelek egy hétig egy pár Acuvue 2 lencsét. asszem 8,7-es. Nézem a honlapot, érdekes a hordásideje... 2 hét csak nappal, vagy 1 hét full, aztán drop.

Aszondják 7500/6db... az ha folyamatosan fordom, 3 hónanyi időre annyi mint 30e HUF. És még hogy a FND drága lencse ~ : (

Előzmény: Joceee (3123)
Joceee Creative Commons License 2004.01.15 0 0 3123
"a félnyitott szemmel alvás "
Az meg milyen?

Előzmény: _MrB_ (3121)
SZem Creative Commons License 2004.01.15 0 0 3122
Bocs! Nem szokásom visszaolvasni. (bár ez hiba) Így már értem.
Előzmény: _MrB_ (3121)
_MrB_ Creative Commons License 2004.01.15 0 0 3121
Szerintem lehet azért, mert kedvesem mikor kérdezte a rendelést, mondta, hogy 8,6 helyett szeretnék kipróbálni 8,4-et FNDből. S gondolom azért kell ebben mennem, hogy lássa, hogy illeszkedik a szememre. Amugy meg mind1... 95%, hogy a félnyitott szemmel alvás miatt van a lerakódás a lencsén. ~ : (
Előzmény: SZem (3118)
SZem Creative Commons License 2004.01.14 0 0 3120
Naháááát! :D
Előzmény: maidfish (3119)
maidfish Creative Commons License 2004.01.14 0 0 3119
Lencsében menni Pesten divatos! ;)
Előzmény: SZem (3118)
SZem Creative Commons License 2004.01.14 0 0 3118
Hát, külön én sem mondom meg, hogy "ez az", de azért a felíráson szerepel.
De azt, hogy miért kell lencsében menned, nem tudom.
Előzmény: _MrB_ (3117)
_MrB_ Creative Commons License 2004.01.14 0 0 3117
Ezt miért nem adják ki a vizsgálásnál? Megmondják, milyen görbületü lencsét adnak, meg ilyesmi, de a szaruhártya görbületéről nemigen hallottam még őket nyilatkozni. ~ : (
Hja holnap megyek Etele optikát látogatni, állítólag közölték foglalás nélkül bármikor mehetek csütörtökön x-y óráig, mert akkor van orvos. Vizsgálat ingyenes, s lencsébe menjek... ( Azért lesz ruha is rajtam, hisz egy pár lencsébe öltözve elég fázós az idő még ~ ; ) ) Nu mind1, majd megmondom, mi lett...
Előzmény: SZem (3115)
cavinton Creative Commons License 2004.01.14 0 0 3116
Nem tudom.

most j&j napi 8.5-os van. A 8.4-es fnd nem volt jo. 1 napig birtam, aztan kivettem.

Elmegyek valahova megmeretni ezt a gorbuletet.

c.

Előzmény: SZem (3115)
SZem Creative Commons License 2004.01.14 0 0 3115
Mi a szaruhártyád görbülete?
Előzmény: cavinton (3114)
cavinton Creative Commons License 2004.01.14 0 0 3114
A fene egye meg ezt az FND-t. Allandoan azt mondjatok, hogy kiveve az FND. Kiprobalnam vegre mit tud ez a csoda lencse. Amit kaptam az valoszinuleg rosz meret.
Szem! Nem akarsz kuldeni -5/8.6-os lencset Nekem??

c.

Előzmény: SZem (3107)
Joceee Creative Commons License 2004.01.13 0 0 3113
Nem tudom, hogy elnézték-e, de rajtam volt már 13,8-as, 14-es meg 14,4-es lencse is, és jó volt mindegyik...

Joc

Előzmény: Hosszú Haj (3112)
Hosszú Haj Creative Commons License 2004.01.12 0 0 3112
Sziasztok!

6 hónappal ezelőtt, mikor a legutóbbi kontaktlencse adagomat vettem, akció keretében kaptam egy pár színes ultrasilk (normál lencséim is uez a márka) lencsét. Most, hogy felhasználnám, nézegettem a dobozát, és észrevettem, hogy míg normál lencséim dobozain bc: 8.6, dia: 14.2 adatok szerepelnek, addig ennek az adatai: bc: 8.6, dia:14. Szóval a dia (átmérő?) eltér 0.2-el (mm?). Az lenne a kérdésem, hogy vajon elnézték-e ezt akkor, vagy nem számít ekkora eltérés, vagy izé...?

pseudosugar Creative Commons License 2004.01.11 0 0 3111
Szia! Én Acuvue2-t használok, és néha velem is előfordul, hogy este "nem akar lejönni" a lencse. Ilyenkor cseppentek kl folyadékot a szemembe, és úgy már le tudom szedni. Egyébként ez szerencsére nem gyakori, és főleg akkor forul elő, ha nagyon elfárad a szemem (pl. monitor egész nap...) vagy sokat (14-16 órát) van bent a lencsém.
Előzmény: scity (3110)
scity Creative Commons License 2004.01.10 0 0 3110
Kedves Mindenki!

Kérlek segítsetek megválaszolni pár kérdésemet!
Én jelenleg B&L Soft Lens 66%-os kontaktlencsét használok és szeretnék váltani, mert úgy gondolom, hogy ennyi pénzért sokkal többet nyújtó lencsét tudnék vásárolni, például amiben van UV-szűrő is. Próbálkoztam az Acuvue 2 és a Ciba Precision lencséjével, de sajnos a használat során azt tapasztaltam, hogy iszonyatosan rátapadnak a szememre a lencsék, a Precision volt a legmeredekebb. Mitől lehetett ez? A B&L-t könnyen el tudom távolítani és nem értem a többi miért viselkedett így? Azok akik Cibát és J&J viselnek, ők észlelik ezt a problémát?
Előre is köszönöm a válaszaitokat!

Reider Optika Creative Commons License 2004.01.09 0 0 3109
A 8,6 a lencse görbülete, nem a szaruhártyáé.
O.K., akkor tudom, honnan ismerős.

A B&L lencséjével valami olyan gond van, hogy a Ciba és a B&L vitatkoznak, melyik lopta a másiktól a technológiát, és most a Ciba áll jobban. Ezért a B&L nem gyárthatja. De nem tudom pontosan.

Előzmény: Beni_ (3108)
Beni_ Creative Commons License 2004.01.09 0 0 3108
Sziasztok!

Reider Optika: Egy görbületet tudok, az 8.6-os, ha jól emlékszem, ez van a kartonomon is. A Proclear-rel kapcsolatban egy cim:
http://www.intercont-optika.hu/hydron.html , többet én sem tudok róla.

Ma kezdtem uj lencsét hordani, mintha nem is ugyanaz a márka lenne (FND), mint a tegnap kidobott, 5 hétig hordott lencse! Most még kényelmes meg minden.
Kérdés: a B&L 30 napos, folyamatosan hordahtó lencséjéről tudtok valamit?
Köszi!

SZem Creative Commons License 2004.01.09 0 0 3107
Az oxigénhiány és a száradás is összefügg. Ha csökken a lencse víztartalma, tehát az oxigénszállító közege, akkor persze, hogy csökken az áteresztő képesség. (kivéve FND)
Előzmény: Joceee (3106)
Joceee Creative Commons License 2004.01.08 0 0 3106
Az én szemem jelzi az oxigénhiányt, a száradást, sőt azt is, ha az Aquify szavatossága lejárt:PP (Ezek szerintem összefüggenek) Ilyenkor bepirosodik egy csíkban...
Fél év mulva áttérek FND-re, mikor az volt rajtam, sose pirosodott be a szemem.:)

Előzmény: Reider Optika (3104)
Reider Optika Creative Commons License 2004.01.08 0 0 3105
private
Előzmény: Reider Optika (3104)
Reider Optika Creative Commons License 2004.01.08 0 0 3104
A kontaktlencse viselése a legtöbb esetben némi oxigénhiányt okoz (relatív oxigénhiánynak csúfoljuk), ami pár perc alatt megszűnik, amikor este levesszük. (FND kivétel, ő nem okoz ilyent)
Emiatt viszont az immunmechanizmus picit - de tényleg csak picit - gyengül. Egy fertőzés hamarabb és erősebben fejlődik ki a szemen, ha lencsét visel valaki, ami a lencse alatti inkubáció miatt a FND-re is igaz.

Beni: a Proclear nem egy "prvate label" lencse? Valahonnan rémlik a neve, de nem tudom, honnét.
A szaruhártyád görbületét írd ide légyszi!

veveve Creative Commons License 2004.01.08 0 0 3103
Joceee,
kb annyi, hogy valamennyire biztosan "legyengíti", vagy legalábbis érzékenyebbé teszi a szemet a KL. Ha meg érzékenyebb, akkor sokkal nagyobb a valószínűsége, hogy valamit elkap.
Eddigi ismerőseim között körbekérdezve is azt vettem észre, hogy minél régebben hord valaki lencsét, annál nehezebben viseli azt. (vagyis, egyre többet kell szemcseppet használni, estére jobban elfárad a szeme, gyakrabban fáj- viszket, váladékozik, és alapvetően egyre rövidebb az az idő, amíg kényelmes a lencse)
Előzmény: Joceee (3101)
Beni_ Creative Commons License 2004.01.08 0 0 3102
Sziasztok!

Régóta olvasom a fórumot, most találtam valamit, ami nekem is problémát okoz:

"A FND elég érdekes lencse. Persze nem romlik el, de ha lapos mondjuk, okozhat olyan irritációt, ami miatt fokozott váladéktermelés indul (ezt nem feltétlenül veszed észre), ettől a lencse picit szennyezettebb lesz, a két dolgot együtt pedig már észreveszed. (ez egy elmélet)"

Saját tapasztalat: az elsö 3 héten a lencse elég komfortos, aludni is tudok benne (bár 3-4 naponta kiveszem), néha szükséges 1-2 csepp folyadék, semmi több. Aztán a 3-4 héten kezd elmulni a a komfort, naponta ki kell vennem a lencsét, igy is estére 8-10 órás hordás már homályos minden (kivéve, ha szinte percenként cseppentek a szemeimbe). Ezt mi okozza? Ez az elmélet teszi? :) Mit lehet tenni ellene? 8.6-os helyett vegyek 8.4-est? (két vizsgálaton is a 8.6-ost ajánlották). Miért ilyen a "legkomfortosabb" lencse? Az FND elött Proclear-t használtam, ami nagyon bejött a "sima" lencsék közül, csak ajánlani tudom mindenkinek.

Üdv!

Joceee Creative Commons License 2004.01.07 0 0 3101
"mivel a KL legyengítette a szememet elég nagy pusztítást végzett"

Hogy érted, hogy legyengitette a szemed?

Előzmény: veveve (3099)
Reider Optika Creative Commons License 2004.01.07 0 0 3100
A végszó egyszerűen gyönyörű!

Sajnos előfordul mással is a te eseted, de szerencsére nem gyakori. Egyszerűen peched volt, hogy beszedted a vírust, az viszont károsíthatta a kötőhártya könnytermelő sejtjeit. Napi lencsével, SOK NEDVESÍTŐCSEPPEL kisérletezz, de ne erőltesd!

Előzmény: veveve (3099)
veveve Creative Commons License 2004.01.07 0 0 3099
Van-e olyasmivel tapasztalatok, hogy valaki nem bírja a kontaktlencsét egy idő után, vagy mert betegség miatt kátrosodttt a szem vagy legyengült?

Arról van szó, hogy kb 6-7 évig hordtam kontaktlencsét, és kb 2 évvel ezelőtt elkaptam egy nagyon csúnya szaruhártyagyulladást (pedig még relative gyorsan orvoshoz is mentem vele), amit szerintem azóta se tudott kiheverni a szemem. (arra a szemgyulladásra annó azt mondta a szemész, hogy valami vírusos nyavaja ami akkor terjedt, és mivel a KL legyengítette a szememet elég nagy pusztítást végzett, az egész szemem be volt gyulladva egy idő után, kívül-belül, lényegében nem láttam csak homályosan, mert a szaruhártya is károsodott és rosszul törte a fényt, azt meg ugye még szemüveggel se lehet korrigálni. Pár nap alatt a nehezén túlvoltam, de azóta lényegében nem tudok rendesen lencsét hordani.

Miután meggyógyult a szemem, időnként próbálkoztam újra (kb félévente) kontaktlencsével, de 3-4 nap után mindig begyulladt a szemem.

Nemrég megint megpróbáltam, most ott tartok, hogy napilencsét tudok hordani, de úgy hogy utána minimum 3-4 napig nem hordok csak szemüveget.

Abban biztos vagyok hogy ez a betegség miatt alakult ki (vagy ez már lehet hogy csak az utolsó csepp volt a pohárban, mert belefáradt a szemem a 7 év alatt a KL viselésébe?), igazából arra vagyok kiváncsi, hogy ez valaha rendbe jöhet-e.

(tanulság minden KL-t viselőnek: ha bármi gond van a szemével, ne habozzon gyorsan orvoshoz menni, mert nem tudhatja mi a baj és hogy annak milyen következményei lehetnek)

boxster Creative Commons License 2004.01.06 0 0 3098
Köszi a választ! Akkor feltehetően szemszárazságom van, ezért nem ajánlotta a szemész a kontaktlencsét :-( ezen akár középtávon lehet vhogy segíteni? Mert a szemműtétet sem javasolják, ahhoz túl érzékeny a szemem :-( Esetleg van harmadik út a szemüvegen (jelenleg ez van) kívül?

Előre is köszönöm!

Előzmény: SZem (3087)
SZem Creative Commons License 2004.01.06 0 0 3097
8.23 lehet, de ritka. Nem tudom, mit láthatott a kollega, ami miatt nem várt illeszkedési időt, hanem rögtön levette.
Előzmény: djz (3095)
Joceee Creative Commons License 2004.01.06 0 0 3096
FND téma: Multkor jó alaposan megtisztítottam(azt hittem, nem nagyon kell, de aztán felhomályosítottatok:P) és utána már kényelmes volt. Az elmult pár napban is az volt rajtam, kényelmes volt, kényelmesebb, mint a másik lencsém, de 4 nap+éjszaka hordás után mégis kényelmetlenné vált+ kicsit csipás volt, ugyhogy kivettem. Ma már PUV lencsét raktam be..Az FND komfortosabb volt:)

djz Creative Commons License 2004.01.06 0 0 3095
Best optika,
igazad van, a kártyára FM van írva, én emlékeztem rosszul a 8.6-ra. Arra viszont kiválóan emlékszem, hogy kényelmetlen volt. Az FM és a PUV viszont jó, nem tudom eldönteni, hogy melyik a jobb.

SZem,
lehetséges a 8.23 körüli érték? Erre mondták hogy 9.1-es lencse kellene.
Kaptam (volna) egy FND-t, de a hölgy ugyanavval a mozdulattal le is szedte, mondván, hogy láthatóan nem jó. Tehát nem a száradás miatt.

mirmúr,

én nem vagyok szakember, csak néhány szempontra akartam felhívni a figyelmedet.

Előzmény: Best optika (3088)
pseudosugar Creative Commons License 2004.01.06 0 0 3094
Segíccsetek lécci! Mi annak a szemcsepp(ek)nek a neve, amit szaruhártya gyulladásra szoktak felírni? Az egyik asszem C-vel kezdődik, lilás doboza van (talán Alcon), a másik kék-fehér dobozos (Novartis asszem). Nagyon jó cseppek, de csak receptre adják.
_MrB_ Creative Commons License 2004.01.06 0 0 3093
Ahham, értem. Akkor elvileg kivitelezhető, hogy mégis időnként bentlégy szombaton X órakor, mélyen a szemembe nézz, s utánna sörözgessünk...
Akkor most már csak egy szemüveget kell csináltatnom, s utánna lerohanlak benneteket. Lévén lencse nélkül az a 3 nap elég meredek lenne szemüveg nélkül.
Előzmény: Reider Optika (3092)
Reider Optika Creative Commons License 2004.01.06 0 0 3092
Nem orvos vizsgál nálunk. Hanem ketten a tesómmal. (mármint vagy ő, vagy én, vagy mindketten, de akkor kettőt, szóval érted, na...)

A FND elég érdekes lencse. Persze nem romlik el, de ha lapos mondjuk, okozhat olyan irritációt, ami miatt fokozott váladéktermelés indul (ezt nem feltétlenül veszed észre), ettől a lencse picit szennyezettebb lesz, a két dolgot együtt pedig már észreveszed. (ez egy elmélet)

Előzmény: _MrB_ (3091)
_MrB_ Creative Commons License 2004.01.06 0 0 3091
Úgy érzem ideje elővenni a meggyőzéses tárgyalást... Mennyi sörözés kell annak az orvosnak, hogy szombaton is orvos legyen? ~ ; )

Más, amit nem értek. Miért jó az első 1-2 héten a 8,6-os lencse, s utánna mitől "romlik" el? FND persze...

Előzmény: Reider Optika (3089)
maidfish Creative Commons License 2004.01.06 0 0 3090
Hahóóó! Én is itt vagyok. BUÉK mindenkinek!
Nem sikerült 2 napja túl sokat aludnom, így reggel eléggé fáradt volt a szemem (majdnemhogy fáj). A lencsével nem volt kedvem erőszakoskodni, így szemüvegben virítok. Ilyenkor nem rossz a szemnek a lencse? Csak mert a gondolatra is rosszul vagyok, hogy most betegyem.
SZem: nem szúr, nem viszket... :))
Reider Optika Creative Commons License 2004.01.06 0 0 3089
De, a szombatot preferáljuk. És a vasárnapot is. Ez a két kedvenc napom: nem dolgozom :) (igaz, az üzlet nyitva van, de vizsgálatok nincsenek)
Előzmény: _MrB_ (3080)
Best optika Creative Commons License 2004.01.06 0 0 3088
Valami nem stimmel! Biztos, hogy Sl 66-ot kaptál? Csak azért, mert itt Sm/8,4/ és Fm /8,7/ görbület létezik. 8,6 és 8,9 pl. a Cibának és a Sauflonnak van. 9,1 görbületű lencse Ciba. Az én pácienseim szeretik.
Előzmény: djz (3083)
SZem Creative Commons License 2004.01.05 0 0 3087
mirmúr: kérdezz egy címet optika.hu-tól!
A sok monitor elég szárazzá teszi a szemet, az úszás nem gond, ha veszel egy jó úszószemüveget. A leírásból úgy vélem, rövidlátó vagy, valamit mindenesetre használj!

djz: a szaruhártyád domborulatát meg tudod írni? Lehet, hogy elméletileg a 8.6 is jó, de ha szárazabb a szemed, akkor a zsugorodás miatt megszorul. Tehát nem biztos, hogy hiba volt.

boxster: a kevés könny ma már nem akkora baj, mint régebben, de ha kifejezett szemszárazságod van, akkor nem ajánlható KL.

mirmúr Creative Commons License 2004.01.05 0 0 3086
Szia djz,

25 éves vagyok. Nem egésznap monitor előtt vagyok, de minden nap a gép előtt üllök egy néhány órát (tanulok vagy netezek). Bár ezzel nincs gond, olvasással sem. Ahol jellemzően érzem, a szemem gyengülését: moziba ha feliratos a film, ez még rosszabb tv-nél. Előadóban, csak nagyon közelről látom a táblát úgy is eröltetni kell a szemem...Hétköznapi dolgoknál nincs gond, max ha nagyon messze van valaki ahhoz közelebb kell menni, hogy megismerjem. Szóval normál körülmények között nem zavar bár lehet, hogy csak hozzászoktam, mert valamikor felvettem egy ismerősöm szemüvegét és azért úgy jobb volt :)
Egyszer úszom is egy héten, ha ez számít.

Előzmény: djz (3085)
djz Creative Commons License 2004.01.05 0 0 3085
Szia mirmúr,

szerintem rengeteg dologra kell figyelni. Milyen az életmódod? Ha napi 16-18 órát kuksolsz monitor előtt, akkor a szemüveg és a KL (szerintem) csak kiegészítheti egymást.
Látásod paraméterei szintén behatárolják a lehetőségeket. Nem minden szemre van olyan KL, amilyet gondolnál.
Ha írsz részleteket, az itt lévő szakemberek valószínűleg legjobb tudásuk szerint válaszolnak.

Előzmény: mirmúr (3082)
boxster Creative Commons License 2004.01.05 0 0 3084
Sziasztok!

Létezik olyan, hogy azért nem lehet valakinek kontaktlencséje mert nem termel elég könnyet a szeme?
Van rá vmi működő megoldás? A szemész nem bíztatott.

Előzmény: mirmúr (3082)
djz Creative Commons License 2004.01.05 0 0 3083
Mi itt voltunk eddig is...

Ismételten felteszem a kérdést:
Először egy 8.6-os SL66-ot kaptam. Kínlódtam vele, gyakorlatilag a 6+1 (próba) adagot összességében nem hordtam fele ideig sem, mert kényelmetlen volt. Utána adták a 8.9 FM-et, ez már jó, de legutóbb ( egy másik helyen) azt mondták, igazából 9.1-es PUV kellene nekem. Kaptam próbalencsét, szuper. Mondjuk, a 8.9-es FM is.
Kérdés: mekkora sarlatánság volt az SL66? Nem akarok perelni, vagy ilyesmi, csak érdekel.(ne)

mirmúr Creative Commons License 2004.01.05 0 0 3082
Sziasztok,

Nekem még nem volt se, szemüvegem, se kontakt lenycsém, bár egy ideje már nem jó a szemem távolra. Viszont most már eléggé zavar, ígyhát elhatároztam csináltatok, valószínüleg kontaktlencsét, esetleg szemüveget.

Mindegy, hogy hol csináltatom, vagy ezt is el lehet rontani? Ha igen létszi ajánljatok pár jó helyet Budapesten, létszi(ha lehet belvárosban).

És ha még van valami amire feltétlen oda kéne, figyelnem így kezdőként, ne halgassátok el :)

Előre is köszi

SZem Creative Commons License 2004.01.05 0 0 3081
Hali - HÓÓÓÓÓ!

Megvagytok? Láttok? Nem gyulladt? Nem viszket?

Kár... Mert megjöttem!!! :D

_MrB_ Creative Commons License 2004.01.05 0 0 3080
Hmm ezexerint a szombat nem preferált nap nálatok?
Mivel 7 közben meló van, igy lehet mégsem jön össze ~ : (((
Előzmény: Reider Optika (3079)
Reider Optika Creative Commons License 2004.01.05 0 0 3079
Vizsgálat, kontroll ingyenes, hétfőtől péntegig van 8 és fél6 között. Illetve 1 és 2 közt kaja, sör, fitnessz :)

De sajnos én nem vagyok kedves... ;)

Előzmény: _MrB_ (3078)
_MrB_ Creative Commons License 2004.01.05 0 0 3078
Hmm, akkor csak 1990+900HUF bevételtől estetek el ~ ; ) (5-ös Aquify + 60as Solo)

Ellenben ha nálatok is olyan a helyzet, mint veletek szembe, akkor lehet átszokom hozzátok. 1xüen kész voltam. Bementem, srác kedves, mosolyog, kérdez, segít, majdhogynem kinyalja a ..., s mindezt ugy, hogy érzem én vagyok a fizető vendég, s megkapom, ami jár a pénzemért, de még pont nem sok a kedvessége.

S árak az általam nézett pestiekhez képest bőven megfelelőek voltak. Ti meg még olcsóbbak is vagytok.
Kérnék egy árlistát, vizsgálat, kontrolok, meg mely napokon van vizsgálat nálatok. Füzfőtől nincs messze, s havonta, negyedévente elmegyünk kedvesemék nyaralóját ellenőrizni, virágot locsolni, akkor áttudok menni hozzátok is.

Előzmény: Reider Optika (3077)
Reider Optika Creative Commons License 2004.01.05 0 0 3077
Boldog új évet kívánok.
Mától aktívan dolgozunk. (van szőke démon is...)
A postához komplett másik táblát tervezünk, csak senki nem akarja megcsinálni :( De a kritika jogos.
Sajnálom, hogy nem jöttünk össze, nekünk az összes mínuszos dioptria 8,4-es görbülettel is van.
És 60-as Solo 900-ért :)
Előzmény: _MrB_ (3076)
_MrB_ Creative Commons License 2004.01.05 0 0 3076
Tiszteletem, új év, új munkák, miegymás.

Hja uccso pár lencsém betéve, héten időpontot kérek, vagy ilyesmit, valahol...

December 30-án voltam Veszprémben benne, cirka fél óra aktív séta után megtaláltam Reider Optikát is. Az egyetlent kétnapi járáskörzetban, ami szabadságolás, miegymás miatt zárva volt, de bent egy fekete hajú démon mászkált. ~ ; )

Igy nem maradt más, mint a szembe lévő konkurenciánál (?) költenem a pénzem. S meglepődnöm, mivelhogy volt 60milis Solo Care, s még akciósan is az eredeti 1190 helyett 990-ért.

Viszont vagy FND-t nem tartanak raktáron a boltosok, vagy a 8,4-es görbület ritka, mint atom, mivel Veszprém általam bejárt összes lencseáruló helyén nemvolt. ~ : (

Reideréknél tuti volt, csak bezárták, nehogy elvigyék ~ ; ))))

Hja 5let Reideréknek, a Posta elötti hirdetődobozba tegyétek ki a címeteket is, mert anélkül elég macerás volt megtalálni...

Előzmény: Reider Optika (3069)
pseudosugar Creative Commons License 2004.01.03 0 0 3075
Mindenkinek megjavult a szeme? Vagy még nem hevertétek ki az ünnepeket? :-))) BÚÉK!
Joceee Creative Commons License 2003.12.25 0 0 3074
Igen, abban érdemes, ez is elúszhat a szemedből, de nem nagy kár érte, a fertőzésveszély meg kisebb, mert eldobod a lencsét nap végén.

Előzmény: breakstrip1 (3072)
Beebite Creative Commons License 2003.12.25 0 0 3073
olvass vissza, 100x leirtuk már
Előzmény: breakstrip1 (3072)
breakstrip1 Creative Commons License 2003.12.25 0 0 3072
Lehet naponta használatos kontaktlencsében úszni, fürödni? Van ilyen tapasztalatotok?
Joceee Creative Commons License 2003.12.23 0 0 3071
Ti már nem is irtok az idén?
Szem, ne rosszalkodj sokat szilveszterkor, akkor csak nem töröd el a kezed:)
Előzmény: SZem (3070)
SZem Creative Commons License 2003.12.23 0 0 3070
Kollégák és vaksik! ;)

Ha a kezem nem töröm, jövőre itt leszek. (vagy akkor is, csak lábbal írok :)

Boldog Karácsonyt, és vidám Újévet!

SZem

Reider Optika Creative Commons License 2003.12.23 0 0 3069
Boldog karácsonyt kíván a R.O.Team is! :)
Joceee Creative Commons License 2003.12.23 0 0 3068
Majd fél év mulva kipróbálom:(
Ma éjszaka benne aludtam, és reggel, mikor ébredtem, megint olyan rossz volt, irritálta a szememet (de most nem rohanhattam a fürdőszobába Aquifyért, mert telefonra ébredtem:P), és elmult magától ez az irritáció. Tegnap is egész elviselhető volt:) De azért volt már komfortosabb lencsém is.
El fogom tenni, úgy, ahogy mondtad.

Boldog karácsonyt mindenkinek!:)

Előzmény: SZem (3066)
maidfish Creative Commons License 2003.12.23 0 0 3067
Mindenkinek nagyon kellemes ünnepeket
és boldog újévet kívánok!
maidfish
SZem Creative Commons License 2003.12.23 0 0 3066
Az átmérő is számít, ahogy azt már régebben vitattuk. Éppen azért kéne a 8,4 görbületet megpróbálni.
A lencse eltartása (nem hivatalosan :) lehetséges, a lényeg az, hogy havonta pucold meg, és cserélj löttyöt, és amikor megint fel akarod tenni, előtte nap megint pucold, fertőtlenítsd!
Előzmény: Joceee (3065)
Joceee Creative Commons License 2003.12.22 0 0 3065
Ma voltam szemvizsgálaton, nem kaptam másik próbalencsét:( Nem is akartam erőszakoskodni, elvégre ingyen volt (ajándék lónak ne nézd a fogát:P)
Azt magyarázta nekem a doktornő, hogy biztos kicsi nekem az FND átmérője, és azért zavar, inkább felejtsem el a FND-t...Szerintem csak nem akart nekem ujabb próbalencsét adni. Az előző adag lencsém focus monthly volt, az ha jól emléxem, 14es átmérőjű volt(kényelmes volt), ez az FND pedig 13,8 átmérőjű. Lehet, hogy igaza volt? Én inkább nektek hiszek, és remélem, hogy a görbülettel van a baj. Fél év mulva visszamegyek a régi optikusomhoz, és ujra kipróbálom a FND-t, de akkor már 8,4-es görbülettel.
Még egy kérdés: Mennyi ideig tartható el egy lencse? Akkor mi lenne, ha fél év alatt használnám el, úgy, hogy csak görbe éjszakákra tenném fel? :DDD Nem kell néha folyadékot cserélni, ha ilyen ritkán használnám?:)

Mallory Creative Commons License 2003.12.22 0 0 3064
Sajnos úgy néz ki, bonyolultabb az ügy... :-(
A hólyagocska eltűnt, viszont továbbra is idegentest-érzés van a szememben. Ma megyek a szemészetre...
Előzmény: SZem (3063)
SZem Creative Commons License 2003.12.22 0 0 3063
Szerintem a szemhéj mirigyének faggyús váladéka, és nedves fültisztítópálcával leszedhető. Nedvesítésre KL folyadék a legjobb - ha nem peroxidos.
Előzmény: Mallory (3060)
Haszprus Creative Commons License 2003.12.20 0 0 3062
árpa, sztem, bár nem vok szakértő
Előzmény: Mallory (3060)
Reider Optika Creative Commons License 2003.12.19 0 0 3061
Tényleg, mi?
Előzmény: Beebite (3058)
Mallory Creative Commons License 2003.12.19 0 0 3060
Most vettem észre, hogy van egy átlátszó kis hólyagocska a felső szemhéjam szélén (pislogáskor érzem is, mintha lenne valami a szemcse a szememben). Mi az ördög ez? (Tegnap kaptam egy új lencsét [Edge III XT], annak a gyári tárolófolyadéka okozhatja ezt?)
maidfish Creative Commons License 2003.12.19 0 0 3059
Tényleg, mi lett vele? Visszamentél a dokinénidhez?
Előzmény: Beebite (3058)
Beebite Creative Commons License 2003.12.19 0 0 3058
Meséltem, mi lett végül a szemüvegemmel?:) Nem, mi?:)
Előzmény: Reider Optika (3055)
Beebite Creative Commons License 2003.12.19 0 0 3057
Már 10 éve is elkéstél volna az ajánlással;))
Én azóta is ajánlgatom mindenkinek, és mindenki elégedett vele, akár kontaktlencsézik, akár nem:)
Az utóbbi 10 évben kb 4x költözött a rendelése, de én mindig mászkáltam utána. Lerázhatatlan vagyok:)
Előzmény: SZem (3056)
SZem Creative Commons License 2003.12.19 0 0 3056
Joceee: dörzsölni, dörzsölni, dörzsölni!

_MrB_: a 8.6 - 8.4 témáról már volt szó régebben :)

Beebite: Bana Ildit én is csak ajánlani tudom (mint szemész :)))

Reider Optika Creative Commons License 2003.12.19 0 0 3055
Beebite: Ja ő volt az ? :)

_MrB_: Szerintem is -3.5 kéne.

Joceee: Meg kell tisztítani mindig, amikor kiveszed. Különben rászárad minden, ami a könnyedben van. A folyadékban ázás meg nem szedi le.

Joceee Creative Commons License 2003.12.18 0 0 3054
Ugye nem baj, ha az FND-t nem tisztitom meg dörzsölgetéssel, miután kiszedtem este? ELvileg ki se kéne stedni, ezért gondolom, hogy nem is nagyon kell tisztogatni.
Joceee Creative Commons License 2003.12.18 0 0 3053
"Ha más lencséből 8.6-st használsz, akkor a FND-ből 8.4-es KELL!"
De jó, hogy te ezt így vágod, a másik dokinéni is tudhatta volna, és akkor most valószinűleg kényelmes lenne ez a lencse.:(
Előzmény: Reider Optika (3046)
_MrB_ Creative Commons License 2003.12.18 0 0 3052
Na megvannak a lencseadatok szemüveghez is:
J: -3,25 sph. -0,50 cyl. 180° ax.
B: -3,00 sph. -0,50 cyl. 20° ax.

Ez a szemüveg lenne, csak épp lakásfelújítás miatt még nem volt ~ 40e-m kiváltani ~ : (

S -3,25, -3,25 8,6 13,8 a lencse most.

Dokinéni szerint a jobb szememre mehetne -3,5, de én nem éreztem annyi javulást, hogy emiatt két doboz lencsét kelljen vennem.

Most szeretnék valahonnét lőni 1 db 8,4-es -3,25-ös FND-t, s ha azzal olyan szinten műxik a jobb szemem, mint a bal, akkor onnét megy majd a 2 doboz lencse (eltérő görbület), és akkor valszin már áttérnék a -3,5-re is, mivel úgyis két külön doboz lenne rendelve.

Előzmény: Reider Optika (3050)
Beebite Creative Commons License 2003.12.18 0 0 3051
Mondom én, hogy egymást ajánlgatjátok:)
Előzmény: Reider Optika (3050)
Reider Optika Creative Commons License 2003.12.18 0 0 3050
OFF
Szuper volt :)))
ON

Az Opti-Queent én tudom ajánlani, Dr Bana Ildikó van ott, nagyon profi és kedves is. Sajnos az árait nem ismerem. A dioptria is érdekes, ugyebár a FND gyakran van úgy, hogy akkor jó, ha nem számoljuk át a szemüvegértéket, hanem egy az egyben azt adjuk.

Előzmény: _MrB_ (3048)
Mallory Creative Commons License 2003.12.18 0 0 3049
Sauflon Light folyadékot, kb. mennyiért (és hol) lehet kapni Bp-en?
Előzmény: Reider Optika (3046)
_MrB_ Creative Commons License 2003.12.18 0 0 3048
Akkor most mondjatok egy kontaktológust pesten, aki érti a dolgát, olcsón árulnak náluk lencséket, és nem titok az elérhetősége.
Bár a bal szememre jó a 8,6-os. Mind1. Eddig dioptriában volt más, most görbületben + akkor már dioptriában is kérem a 0,25-el erősebbet, ha jó lesz a 8,4.

OFF
Kiheverted az ünneplést? ~ ; )
ON

Előzmény: Reider Optika (3046)
maidfish Creative Commons License 2003.12.18 0 0 3047
Hahó mindenkinek!
Anyukám újra lencsét hord :((, de holnap megy a szemüvegéért. Reménykedek, hogy tetszeni fog neki, és hamar megszokja.
Én tegnapra átmentem nyusziba :)), mert kicsit sokat gépeztem.
OFF
Felkerült a második honlapom a netre!! :DD
ON
Szóval sokat ültem a gép előtt (igaz, este szemüvegre váltottam), de most is szárazabbnak érzem, mint normál esetben. Ha fáradt a szemem, miért csíp reggel a lencse?
Reider Optika Creative Commons License 2003.12.18 0 0 3046
Sziasztok! Visszajöttem.

Energetic: Vegyél Sauflon Light-ot, mert jó és olcsó. Nagy szórást nem fogsz talaálni a folyadékárak között.

_MrB_: Ha más lencséből 8.6-st használsz, akkor a FND-ből 8.4-es KELL!

_MrB_ Creative Commons License 2003.12.18 0 0 3045
Thx. Annyira most még keddig nincsenek is messze. Aztán viszont nagyon.

Kérdezném Best optikát, hogy honlap? Illetve van-e lehetőség náluk -3,25, 8,4, 13,8-as FND-ből 1 db próbalencsét venni/kapni? A jobb szememre uccso próbaként. Ha az sem jó, akkor visszatérek BM55 vagy valami hasonló lencsére, amiből jó volt a 8,6, 14,2-es. Fene a jobb szemembe (ami rosszabb)

Előzmény: optika.hu (3044)
optika.hu Creative Commons License 2003.12.18 0 0 3044
Igen. Best Optika.
Előzmény: _MrB_ (3043)
_MrB_ Creative Commons License 2003.12.18 0 0 3043
Lenne egy indiszkrét kérdésem... Van valaki, aki budapesti? Mert ahogy nézem Reider-ék nem, SZem incognitóban...
Energetic Creative Commons License 2003.12.18 0 0 3042
Tudnátok ajánlani olyan üzletet, ahol elég olcsón bírok venni tisztítófolyadékot?

El?re is köszi

SZem Creative Commons License 2003.12.18 0 0 3041
Nem árt neki. Csak arról volt szó, hogy jobban szereti, ha bent hagyják. Nyilván abban az esetben, amikor nincs vele probléma, és kényelmes.
Előzmény: Joceee (3040)
Joceee Creative Commons License 2003.12.17 0 0 3040
Az nem árt a FND-nek, ha esténként kiveszem? Lehet, hogy hülye kérdés, de úgy emlékszem, mintha azt mondtátok volna, hogy sérülékeny lencse, vagy mi... Nem igazán bírom, este megkönnyebbülés kivenni ezt a lencsét:( Remélem, jövő héten megoldódik a dolog.:(
_MrB_ Creative Commons License 2003.12.17 0 0 3039
OK, thx infót. Igy érthető, hogy csak ennyire aktívak.
Előzmény: optika.hu (3038)
optika.hu Creative Commons License 2003.12.17 0 0 3038
Igen. Vannak nálunk csomagok, ki mit választ. Az alap csomag ingyenes, ebben egy sima cím, elérhetőség van link nélkül. Aki másik csomagot választ, annak linkelünk, reklámozunk, akciózunk - ahogy fizetnek :)
Előzmény: _MrB_ (3034)
SZem Creative Commons License 2003.12.16 0 0 3037
Joceee: de :)))
Előzmény: Joceee (3036)
Joceee Creative Commons License 2003.12.16 0 0 3036
Mikor akarsz másik lencsét próbálni/venni? Én valószinűleg jövő héten próbálkozom a dologgal, de nem tudom, hogy kapok-e másik próbalencsét...
Ha neked hamarabb lesz tapasztalatod ezzel kapcsolatban, megoszthatnád velem.
Most mi lenne, ha a kontaktológus legnagyobb örömére mernedeltem volna 5 perc viselet után ezt a lencsét? Áhhhh:P Visszamegyek egyhetes kontrollra, ahogy mondta, és megpróbálom elérni, hogy adjon egy másik próbalencsét.
Jó neked, hogy ilyen sok üzlet közül válogathatsz:) Én csak háromból választhatok, abból egy eleve kiesik, mert csak b&l lencséket árul, a másik ez az új hely, a harmadikkal meg vagyok elégedve, csak kissé drága.:(

Szakik: Nem akartok Egerben egy üzeletet nyitni, ahol korrekt a kiszolgálás, és jók az árak? :)))

Előzmény: _MrB_ (3034)
SZem Creative Commons License 2003.12.16 0 0 3035
FND: 18000.- /6-os, 9990.- /3-as doboz bruttó fogyasztói ár (amennyit fizetsz érte az adózott jövedelmedből, tehát neked ennyibe kerül) az ajánlott.

optika.hu egyébként az ingyenes regisztrációval ennyit vállal. De majd ő megmondja.

Előzmény: _MrB_ (3034)
_MrB_ Creative Commons License 2003.12.16 0 0 3034
Komolyan mondom, mintha magamat olvasnám. Sajnálom, hogy neked is ilyen problémád van. Nekem ma egész pontosan olyan érzésem volt reggel, mintha "lötyögne" a lencse a szememen. Valszin SZem-nek lesz igaza a 8,4-gyel.
Most épp új kontaktológust keresek. optika.hu-n találtam is párat, de meglepett, milyen kevés cég veszi a fáradságot, hogy honlapot tartson. Optika.hu-nak meg egy 5let, ha van honlap, s saját e-mail cím is... nem lehetne a lapot is kitenni az adatok közé? Pl XI. ker. Etele optika. Saját e-mail cím van, de honlapcím nincs. Azért nem voltam rest, s megtaláltam a host alapján őket. Árban nem is olyan gázosak, lehet rájuknézek. Nemsokára költözöm, szinte melléjük. Ha valakinek van velük tapasztalata, megköszönöm, ha megosztja velem. Tudom nem illik, de a negatív tapsztalat is tapasztalat, s megköszönném azt is.

Kérdés szakértőgárgdához. a cibavision honlapján az ajánlott FND ár, az nettó, vagy bruttó ár? Mivel etele optika honlapján kintlévő ár pont annak a "bruttósított" ára. S egyenlőre nemtudom, hogy 25% árréssel dolgoznak, vagy ciba adott ki nettó árat. (bár ha jól tudom, amennyiben külön nincs feltüntetve, akkor default hogy az ár az áfával növelt bruttó ár)

Pesten nincs valahol FND kipróbálós akció? Lehet érdemesebb lenne ott lőnöm magamnak egy 8,4-et próbaképpen.

Asszem igy korareggel éhgyomorra ennyi...

Előzmény: Joceee (3033)
Joceee Creative Commons License 2003.12.15 0 0 3033
Pedig azt hiszem, visszamegyek. Ezen a héten nincs rendelés, jövő héten lesz rendelés, bár kipróbálási akció azt hiszem, nem lesz. De azt mondták, hogy egész januárban ilyen akciójuk lesz, úgyhogy egy pár lencse ide, vagy oda nem sokat számit nekik... Visszamegyek, és meglátom, mit reagálnak a problémámra.
Jó lenne a végére járni ennek a dolognak most. Ha semmire nem megyek velük, akkor elhalasztom a dolgot fél évvel.
Olyan lehet, hogy egyik szemem szárazabb, mint a másik?:) Ébredés után mindig úgy érzem, hogy a jobb szemhéjamat irritálja a lencse, a másik tűrhető. Vagy a jobb szememre másként illeszkedik a lencse?

Előzmény: SZem (3032)
SZem Creative Commons License 2003.12.15 0 0 3032
_MrB_: ez egész épkézláb ötlet :)

Joceee: hm... Ez kínos valóban.

Joceee Creative Commons License 2003.12.15 0 0 3031
A tartón előfordul nekem is ilyen fehér lerakódás, de nem nagyon zavar, ki kell tisztitani. Nekem sokkal jobban bejön a SAuflon Comfort, mint a Solo care.
Előzmény: maidfish (3029)
Joceee Creative Commons License 2003.12.15 0 0 3030
8,6-os görbületű a mostani. Akkor menjek vissza arra a ... helyre kontorollra? De második próbalencsét már nemigen adnak, főleg úgy, hogy megmondtam, hogy most nem rendelek, csak fél év mulva. (Ha emlékszik rá a nőci...)
Nem tudom, mi legyen:(
Előzmény: SZem (3025)
maidfish Creative Commons License 2003.12.15 0 0 3029
Nekem is volt, de nem lerakódás, és a lencsén sosem.
Én szoktam azt csinálni néha, (ha nem tudom, hogy érek haza,) hogy viszem azt a lötyit a tokban, amiből kivettem reggel a lencsét. Ha ki kell vennem (este van, fárad a szemem, nem otthon alszok stb.), és abba rakom vissza, előfordul, hogy a "menet"-ben megszárad, (gondolom, ahogy kiveszem, kifolyik kicsi, és ahogy rátekerem, ottmarad) és akkor olyan fehér valami lesz. De csak ilyenkor, máskor (frissnél) nem tapasztaltam én sem.
Nem erre gondolsz? (De a lencsén hogy???)
Előzmény: SZem (3027)
_MrB_ Creative Commons License 2003.12.15 0 0 3028
hmmm... akkor vegyek próbaképpen egy hármas 8,4-est, s a maradék két 8,6-ossal próbáljam meg, hogy a jobb szememre 8,4 a másikra 8,6?
Előzmény: SZem (3025)
SZem Creative Commons License 2003.12.15 0 0 3027
Fehér lerakódás??? Sosem tapasztaltam! Nem forrt fel véletlen a napon? (bár télen...)

hibajegyzék: egyébként; adtaM

Előzmény: Guets (3026)
Guets Creative Commons License 2003.12.15 0 0 3026
ComfortVue-val kapcsolatban én is a kivételek táborát gyarapítom.
Gondoltam kipróbálom, mert jobban nedvesít, stb., de állandóan fehér lerakódásokat produkál a lencsetartón és a lencsén is (ráadásul szúr-karcol!).
Ezt a flakont még elhasználom, de utána visszatérek a Solo Care Plus-ra.

FND: Használtam egyszer egy hónapig. Nagyon rátapad a szemre ez igaz, de azt vettem észre, hogy ha nem veszem ki folyton, akkor idővel sokkal kényelmesebb. Ha már FND, akkor érdemes benne aludni, legfeljebb a pösti levegőn nem árt heti 1x kivenni pucolni.

Előzmény: Best optika (3014)
SZem Creative Commons License 2003.12.15 0 0 3025
pseudosugar: egyet ne tegyél, azt, hogy két löttyöt összekeversz. A többit a komfortérzeted határozza meg. Nagyjából hasonló a teljesítményük.

FND: akinek jó, annak nagyon. Akinek nem - hát ilyen is van. A két szem görbülete egyégbként nem szokott egyforma lenni, de persze kis különbséggel. Joceee, és _MrB_, ha most nem 8.4-es görbületet hordtok, próbáljátok ki! Egyszer egy paciensnek (akinek extra száraz a szeme), akinek 8.6-os kellett volna elvileg, 8.4-est adtak kisérletképpen. És TÖKÉLETES!

djz Creative Commons License 2003.12.15 0 0 3024
Én is ezért veszek. Sajnos, ComfortVue-ban a kicsi is 100 ml, jobban örülnék egy hatvanasnak.
Ja, és miután relatíve drága, úgy kellett rábeszélnem az optikust, hogy rendeljen.

(Szerencsére látta, hogy komoly ember vagyok, és megtette.)

Mostanában közepes (azt hiszem, 250ml) és kis folyadékot veszek, valamivel drágább, mint egy 350-es, de utazáshoz valóban jobb.

Előzmény: pseudosugar (3022)
_MrB_ Creative Commons License 2003.12.15 0 0 3023
FND kontra én...
Tegnap esti cigifüstös kocsmai levegő végeredménye me kiszedtem s a jobb lencsén a SZem és Reider optika számára elküldött fehérjelerakódás jelent meg ismét. Lemostam. 90%, hogy nem rendelek újabb doboz FND-t ~ : (
Most viszont kezdhetek keresgélni olyan lencsét, aminek lehető maximális az oxigénáteresztő képessége.
Mondjuk érdekelne a Biomedics 55-nek mennyi lehet... ha már rá merték írni, hogy folyamatosan is lehet hordani 6 napig. Mert ha normális értékkel rendelkezik, akkor maradok annál, heti 1 pihenőnappal.
pseudosugar Creative Commons License 2003.12.14 0 0 3022
Én még nem próbáltam, és ahogy így olvasom lehet, hogy nem is fogom... Egyébként nekem az Acuvue2 is szokott olyat csinálni, hogy este "nem akar lejönni". Ilyenkor cseppentek a szemembe a klfolyadékból, és úgy lejön.
Előzmény: Joceee (3016)
pseudosugar Creative Commons License 2003.12.14 0 0 3021
Nem lötyikoktélt szeretnék készíteni, csak arra kell a kiskiszerelésű lötyi, hogy ne kelljen a nagy, "nehéz" flakont cipelnem, ha pár napra elutazok vhova. :-) Mindegy, most kipróbálom azt, amit itthon is be tudok szerezni. De ha legközelebb mész Brüsszelbe, gondolj rám és szólj előtte légyszíves! Előre is köszönöm! :-)
Előzmény: Beebite (3013)
Best optika Creative Commons License 2003.12.14 0 0 3020
Így oké! Köszi!
Előzmény: Beebite (3019)
Beebite Creative Commons License 2003.12.14 0 0 3019
Félreérthető voltam, azt akartam irni, hogy nekem ugyanolyan, mint a sima Sauflon, stb. Nem vontam kétségbe a nedvesítő hatását, sőt azt sem, hogy van, akinek bejön:)
Előzmény: Best optika (3014)
Joceee Creative Commons License 2003.12.14 0 0 3018
Én eddig egyszer aludtam benne, de a csipásodással nem volt gondom, ugyanolyan volt, mint lencse nélkül. De reggel, mikor felkeltem, ugy éreztem, hogy száraz a lencse, ezért cseppentettem bele aquifyt.
Én azt hittem, hogy ez a lencse mindegyiknél komfortosabb lesz, de eddig nem így tapasztaltam. Az alacsony víztartalom miatt nem kéne száradnia, vagy éppen emiatt érzem száraznak? Meg elég merev, kemény lencse, lehet, hogy azért nem olyan komfortos?

Mikor elkezdtem lencsét hordani, én is megfigyeltem, hogy a a jobb szememen észre se lehet venni a kontaktlencsét, a bal szememen viszont határozottan látszik a körvonala. Mostanában nem figyelgettem;)

Előzmény: _MrB_ (3017)
_MrB_ Creative Commons License 2003.12.14 0 0 3017
Én is azt használom. Hasonló tapasztalatokkal. Na jó ennyire azért nem. De tény, hogy tegnap este az erős dohányfüst után reggel szabályosan összeragadt a szemem a csippától. Elötte este meg 2x is cseppentettem bele 2-2 csepp Aquify-t, mert éreztem, hogy "tapad" a lencse.

Tanácsadók: Lehetséges az, hogy az embernek nem ugyanolyan a két szemének a görbülete? Mert nekem erősen gyanus, hogy a jobb szemem nem ugy görbe, mint a bal. Értem ez alatt, hogy a balra jobban felül az FND, mint a jobbra.

Előzmény: Joceee (3016)
Joceee Creative Commons License 2003.12.14 0 0 3016
Vannak még itt rajtam kivül, akik FND-t használnak? Tapasztalatok érdekelnének! Én tegnap este kivettem, mert egy jó nagyot akartam aludni, és még nem igazán vagyok hozzászokva a lencsében alváshoz. Legalábbis nem alszom olyan nyugodtan. Úgy rá volt "ragadva" a szememre, hogy azt hittem, a szemem is kijön vele együtt:D A másik szemembe már cseppentettem előtte műkönnyet, úgy vettem ki, úgy már jó volt. Mitől szárad ennyire ez a lencse? Elvileg nem kéne neki.:(
Best optika Creative Commons License 2003.12.14 0 0 3015
Szeretjük, ha termékcsaládon belül maradsz, de egyébként bármilyen lágy lencséhez bármilyen folyadék használható. Az Opti Free tényleg érzékeny szemre van. A napocskás folyadék Johnson termék és nedvesítő anyagot is tartalmaz a fehérjeoldó anyag mellett. Viszont azt hiszem, ebből nincs kis kiszerelés. A Comfort Vueból van 100 ml, 1490 Ft.
Előzmény: pseudosugar (3012)
Best optika Creative Commons License 2003.12.14 0 0 3014
Egy kicsit zavarodva vagy.A Comfort Vue Sauflon termék. Tényleg van nedvesítő hatása, sok embernek nagyon jó, de itt is van kivétel.
Előzmény: Beebite (3013)
Beebite Creative Commons License 2003.12.14 0 0 3013
Kár, hogy nem egy héttel előbb merült ez fel. Most tankoltam fel a kislötyi készleteimet, hoztam volna neked is. PharmaLine AllinOne 60 ml 1.13 €. Brüsszelben.

Egyébként ha a szemed érzékeny, van olyan oldat amire rosszul reagál, akkor figyelned kell arra, hogy melyiket hasnzálod. Én úgy vettem észrtem, hogy nagyjából hasonló az összetétele a lötyiknek. Fontos kiemelni a peroxidosokat, amik ugye tök más kategória.
De a többi lötyit szerintem lehet váltogatni, ha más nem szól ellene. Na persze ne úgy csináld, hogy egy tartóban mixeled a 3 féle lötyit:)
A lötyire rá van irva, hogy lágy vagy mindenféle vagy csak gázpermeábilis lencséhez való. De ennek itthon nincs túl nagy jelentősége, mivel ugyis csak szaküzletben kapsz, ahol a boltosnéni biztos készséggel segit.
A ComfortVue-ban állitólag van valami nedvesítő adalék, amitől kényelmesebb, és sokan tényleg igy tapasztalják, de számomra ugyanolyan, mint a Sauflon, csak drágább:) Szóval ki kell tapasztalni:)

Előzmény: pseudosugar (3012)
pseudosugar Creative Commons License 2003.12.14 0 0 3012
Hello! Megint segítség kéne... Még mindig keresem a kis kiszerelésű lötyiket. (Immár sportot űzök belőle! :-)) A Solo Care-ből (asszem ez a neve, Ciba Vision) van 60 ml-s. Én most Opti Freet használok, azelőtt meg Nemtommi Complete-et (sötétkék, és vmi napocska vagy mi volt rárajzolva). Mi a különbség a lötyik között? A Visionben azt mondták, hogy a Opti Freet direkt érzékeny szemre ajánlják. Szükség esetén azért használhatok más típusú löttyöt? És lehet bármit bármilyen lencséhez használni? Köszönöm!

_MrB_ Creative Commons License 2003.12.13 0 0 3011
Mea Culpa. Többiek jobban szem elött vannak, elnézést hogy kimaradtál. Ellenben értékelem, hogy csinálsz ilyent, és szerintem érdemes lenne kitenni hiányos adatokkal is. Hátha lesznek olyan emberek, akik tudnak segíteni az adatok pótlásában.
Előzmény: optika.hu (3010)
optika.hu Creative Commons License 2003.12.13 0 0 3010
Bár nem engem kérdeztél, de én alkotok ilyen táblázatot, ám nagyon nehezen akar elkészülni. A gyártóknak (forgalmazóknak) nem nagy az affinitásuk egy ilyen összehasonlításra. Vagyis a legtöbben nem küldték meg a lencséik paramétereit, így a táblázat sincs még készen.
Előzmény: _MrB_ (3009)
_MrB_ Creative Commons License 2003.12.13 0 0 3009
Ugy, hogy kipróbáltam. Még régebben, mikor még nemigen volt ilyen lencse, mint az FND. FND helyett most csak 2 napra használtam BM55-öt, amég az ázott, meg pucoltam.

Amugy kérdeznék ugy SZem, Reider, Best...
Van valhol 7köznapi halandó számára is elérhető helyen olyan táblázat, ahol fel van sorolva a lencsék oxigénáteresztő képessége? Mert most már kezd érdekelni.

Előzmény: Joceee (3008)
Joceee Creative Commons License 2003.12.13 0 0 3008
De hogy??? Más lencsét raktál be FND helyett? :((Ezt nem egészen értem...
Én most vagyok túl az első FND-s alváson. Cseppentenni kellett bele Aquifyt reggel, mert száraz volt. Remélem, nekem tényleg FND van bent:PP Csak nem tévesztem össze, ez nem kék, meg más a tapintása, meg van tartása:)
Előzmény: _MrB_ (3006)
SZem Creative Commons License 2003.12.13 0 0 3007
Most véged!
Előzmény: _MrB_ (3006)
_MrB_ Creative Commons License 2003.12.12 0 0 3006
Kövezzetek meg. BM55 bentlakott majd 3 hetet. Fel sem tünt, hogy lencse van a szememben. ~ : ( Mondjuk gondolom a szemem érhálózata másként vélekedik, de őt én nem tudom interjuvolni erről. ~ : (
Előzmény: SZem (3005)
SZem Creative Commons License 2003.12.12 0 0 3005
Szerintem ne is erőltesd. Bár, ha elutazol valahová (max 10 napra:), elég gondtalanná teheti a kirándulást. Erre beszerzel egy párat, normálisan meg a bevált típust használod.
Előzmény: _MrB_ (3004)
_MrB_ Creative Commons License 2003.12.12 0 0 3004
Ennyit. Késő délután kezdett kellemetlen lenni a bal lencse. Kiszedtem, egy vékony foltban rávolt tapadva fehérje. Lemostam lencséket mindkettőt, ezt a kis pacát leszámítva nem volt szemmel látható szennyeződés egyiken sem (lehet sok volt neki a mai 12órás monitorbambulás). Szóval ugytűnik 10nap környéke az, amit kellemesen eltudom hordani, aztán nagytakarítás ~ :(
Valahogy nekem ez nem kóser. Január elején erősen fogok mérlegelni, hogy hogyan tovább. Belegondolva, majd 2x annyi, mint az előző lencsém, s emellé havi 2e a csepp, ami a másik mellé nem kellett... finoman szólva is bazi költséges ~ : (
Előzmény: _MrB_ (2997)
Best optika Creative Commons License 2003.12.12 0 0 3003
A bifónál látszik a választóvonal. Van köralakú, ívelt pajzsalakú és egyenes pajzs alakú bifó. a multinál nincs választóvonal.
Előzmény: Joceee (3000)
Best optika Creative Commons License 2003.12.12 0 0 3002
Szerintem csak egy réteg nélküli kör alakú bifokális lencsét kapta. Nem kérdezték meg tőle, mit szeretne? Nem mondták el neki az ajánlatokat? Nem értem!
A multifokális lencsén semmilyen választóvonal nincs. Olyan látványra, mint a ti lencsétek. Csak ez a távoliból átmegy tized dioptriánként az olvasóba. Tudjátok a bifósok nem látnak ún. köztess távolságra, bólogatva keresik, melyik zónán nézzenek. Az olvasón, vagy a távolin. A multiban minden benne van. Azt mondjuk, 10-12 szemüveget pótol.
Előzmény: maidfish (2999)
Reider Optika Creative Commons License 2003.12.12 0 0 3001
off: bocsi, de igen büszkék vagyunk.
Apánk ( a cég igazgatója ) tegnap az Év Vállalkozója díjat kapta.
Most az ünneplés miatt kicsit elhanyagoltam a topicot.
De visszajövök...
Joceee Creative Commons License 2003.12.12 0 0 3000
Én meg ugy vettem ki, hogy egyiknél se látszik az átmenet, de a bifokális két lencséből van összedolgozva, a multifokális meg vmi speciális lencse. Vak vezet világtalant;)
más: Úgy érzem, mintha ez a lencse száradna. A másik kofortosabb:(
Előzmény: maidfish (2999)
maidfish Creative Commons License 2003.12.12 0 0 2999
Kicsit szemüveg téma.
Anyukám volt optikusnál, és kért szemüveget (is). Bestoptika írásából jól értem, hogy a bifokális a régi típusú (tehát látszik a lencsén az "átmenet"), és a multifokális az, amikor szépen összedolgozzák?
Csak mert anyukám tegnap bifokálisat mondott, de kicsit keveslem az árát. Keretet vitt, abba kéri a lencsét, ami ~8-9ezer forint volt. Nekem ez nulla, bár a lencse tuti noname.
Mennyi lenne a bifokális (ha jól értem, mi is az)?
Előzmény: Best optika (2988)
Best optika Creative Commons License 2003.12.12 0 0 2998
Ez hülyeség! Minden kontaktlencsénél igaz a hordási idő betartása. Ez felbontástól számít. Az FND 30 napos akkor is ha éjjel-nappal használod, akkor is ha csak nappalra használod!
Előzmény: Joceee (2992)
_MrB_ Creative Commons License 2003.12.11 0 0 2997
nemvolt szándékomban kiszedni, de a szennyeződés miatt kénytelen voltam. Most 1202 óta van bent. Ha már kényelmetlen lesz, kiszedem, de megírom mennyit bírt.
Előzmény: Joceee (2995)
djz Creative Commons License 2003.12.11 0 0 2996
"Azt mondták ott nekem, hogy ha ugy használom a FND-t, mint egy normál havi lencsét, tehát minden nap kiveszem, akkor 6 hétig használható."

Na, most jól meg akartam írni, hogy ez miért marhaság, persze nem találtam hozzá korrekt adatokat. Azért megpróbálom:

A FND ajánlott fogyasztói ára a cibavision szerint 18000 Ft/6 db., azaz 3000 Ft/db. 6*7=42 nap viselés mellett a napi költség 3000/42=71,42 Ft/db.

A Monthlyról vagy PUVról nem találtam árat, de pár napja voltam optikusnál, úgy emlékszem, kicsivel kevesebb, mint 9000 Ft/6 db, tehát 1500 Ft/db.
30 napos viselés mellett a napi ktg. 1500/30=50 Ft/nap.

Ezek után, ha nem akarod éjjel-nappal hordani, miért is vennél FND-t, majdnem másfélszeres költséggel, túlhordással?

Előzmény: Joceee (2992)
Joceee Creative Commons License 2003.12.11 0 0 2995
Meg a multkor mintha szó lett volna róla, hogy a FND nem szereti, ha minden nap kiszedegetik.
Előzmény: _MrB_ (2994)
_MrB_ Creative Commons License 2003.12.11 0 0 2994
nos.. nekem FND másfél hétig korrekt volt. Aztán kezdett "taknyolni" tőle a szemem. Mostani párnál reggel hol 1-1, hol semmi Aquify csepp, este 1-2/szem, s este ez "kimossa" a csippakezdeményt. Most lassan 1,5 hete használom igy, és eddig nem zavaró. Valóban szárazabb érzés ez a lencse, mint az előző.
Ez a 6 hétig is fordható szerintem megérne egy fejlövést. Nem véletlen lehet a dobozon az '1 month replacement recommended" azaz havonta cserélendő.
Előzmény: Joceee (2992)
Joceee Creative Commons License 2003.12.11 0 0 2993
Most már eléggé összezavarodtam:D És olyat lehet, hogy kl-t hord az ember(minuszosat), és ha kell, felteszi az olvasószemüveget?
Előzmény: SZem (2991)
Joceee Creative Commons License 2003.12.11 0 0 2992
Szeretnék, de nem most, hanem leghamarabb fél év mulva. Most van fél évre való PUV lencsém. Nem tudok róla, hogy a másik optikusnál lenne most ilyen akció, de ez most nem is lényeg, mert ezen már túl vagyok. Mivel most hirdették ezt a lehetőséget, úgy gondoltam, kipróbálom, legalább tapasztalatot gyüjtök. Ha nincs semmi problémám, ne menjek vissza? Azt mondták ott nekem, hogy ha ugy használom a FND-t, mint egy normál havi lencsét, tehát minden nap kiveszem, akkor 6 hétig használható. Ez igaz? Most ugy érzem, hogy nem olyan komfortos ez a lencse, mintha száradna?! Most este kiveszem, reggel beteszem, holnap már nem veszem ki.
Előzmény: Best optika (2990)
SZem Creative Commons License 2003.12.11 0 0 2991
Joceee: ha öregszel, azzal a távoli mínuszos korrekciód nem fog megszűnni. Viszont amíg fiatal vagy, a -2.5D-val közelre is tudsz nézni, idővel a szemlencséd egyre kevésbé tudja a szemed optikai törőerejét negnövelni, hogy közelre láss. Ezért le kell venned a szemüveget. Annyiban vagy szerencsés, hogy pont -2.5es vagy, közelre majd nem kell szemüveg. Pseudosugárnak ilyesmit mondhatott a szemorvos.
A FND-t nyugodtan viseld folyamatosan. Sokkal több oxigént enged át, mint az eddigi lencséd, ne félj tőle. Az üzletről semmit nem írok, mert "Etikátlannak tartom egy másik üzlet leszólását. Én azt vallom, hogy jót vagy semmit. Inkább akkor semmit!" ;)

_MrB_: nem tudom, honnét veszed a különböző dioptriákat egyszerre a látóteredben - de pontosan úgy van!

Beebite is meglehetősen jól tudja a dolgokat (multifokálisra pontosítva B)

maidfish: na, igen erre nem gondoltunk. Egyszerre lehet különböző probléma is: szaruhátya fertőzés és ideghártya sérülés. Mindenesetre beszéld rá a szemüvegre!

Best optika Creative Commons License 2003.12.11 0 0 2990
Szeretnél végül is ilyen lencsét hosszú távon?
Csak akkor kell ide visszamenned! Miért nem kérdezed meg az előző vizsgálódat, akihez jártál, hogy nála nincsen-e igyen próbálási lehetőség?
Etikátlannak tartom egy másik üzlet leszólását. Én azt vallom, hogy jót vagy semmit. Inkább akkor semmit!
Előzmény: Joceee (2989)
Joceee Creative Commons License 2003.12.11 0 0 2989
Épp az előbb szundítottam egy órát:) Azt mondta, hogy 22-én menjek vissza kontrollra, jövő héten szabadságon lesz. Én is nyilvánvalónak tartottam, hogy nem 5 perc mulva kell letámadni vele, hogy ugye megrendelem tőlük a lencsét. És az sem korrekt, hogy a másik boltot leszarozzuk. Nyilván én is tisztában vagyok az árakkal. De az ár még nem minden.
Az eladó kedves volt, és én is nevetve mondtam neki, hogy egy ezres még jár nekem. Ezután lett csak morcos.
Az a helyzet, hogy nem sok kedvem van visszamenni kontrollra ilyen helyre, de muszáj lesz.
Előzmény: Best optika (2987)
Best optika Creative Commons License 2003.12.11 0 0 2988
Egy kicsit kijavítanálak. A modern ember már nem bifokális, hanem multifokális, másnéven progresszív lencsét visel. Folyamatosan átmegy a dioptria a távoliból az olvasóba, nincs választóvonal. Esztétikusabb, mindenhova jól lát, csak sok embernek nagyon drága illetve sokan nem ismerik. A mi környezetünkben rengeteg optikus nem is tájékoztatja a vásárlót, mert ő úgy gondolja, nem tudja a vevő megfizetni. Nekünk jók a tapasztalatok.
Előzmény: Beebite (2981)
Best optika Creative Commons License 2003.12.11 0 0 2987
Te már gyakorlott nappali viselésű kontaktos vagy. Akkor miért kell csak nappalra viselni az FND-t? Én nem szoktam ezt javasolni. Betesszük a lencsét, első nap után kontroll, majd 1 hét után kontroll. Ott mondja el a páciens, hogy rendeljük-e vagy ne!
Szerintem olyan helyre ne járjál, ahol morcosak veled és átvágnak. Az eladó mindig mosolyogjon és kedves legyen, és ne mutasson feléd utálatot. Tudod, a vevőnek mindig igaza van, mégha néha magukban nem így gondoljuk, akkor is.
Előzmény: Joceee (2986)
Joceee Creative Commons License 2003.12.11 0 0 2986
Most voltam vizsgálaton, a FND ügyben.(Ahol ingyen adták a próbalencsét)
Bent van a lencse, nem érzem kényelmetlennek, bár az előző mintha kényelmesebb lett volna.
A doktornő elég amatőrnek tűnt, mert pl. nekem kellett megmagyaráznom neki, hogy a lencsém, amit kivettem, az miért kék...no comment. Gyorsan megvizsgált, közben leszarozta a másik optikai üzeletet, hogy az milyen drága, stb. Aztán betettem a próbalencsét, kb 5 perce volt rajtam, mikor megkérdezte, hogy meg akarom-e rendelni a lencséimet... Mondtam neki, hogy most éppen van fél évre való lencsém, ugyhogy nem kérem. (na meg azért van a próbaidő, hogy eldöntsem, hogy jó lesz-e) Vennem kellett egy ápolószert, mert tartó nem volt nálam, nekik meg nincsen. Ez még nem is volt baj.
Aztán mentem fizetni, és az eladó kapásból át akart verni egy ezressel, gondolom, nem véletlenül csinálta, mert elég morcos lett, mikor mondtam neki, hogy még jön nekem egy ezressel.
A másik üzlet, ahova jártam, az drágább valamivel, de ilyeneket még sosem csináltak, mint ezek.:(
Azt mondta a doktornő, hogy fokozatosan szokjak hozzá, pár napig még ne aludjak benne, aztán aludhatok benne. Tudtok még esteleg valami tanácsot adni ezzel kapcsolatban?

Joceee Creative Commons License 2003.12.11 0 0 2985
:)))
Előzmény: Beebite (2981)
Joceee Creative Commons License 2003.12.11 0 0 2984
Dehogynem:) A volt biloógiatanárom is cserélgette odavissza a szemüvegét:)
Előzmény: pseudosugar (2982)
pseudosugar Creative Commons License 2003.12.11 0 0 2983
Igen, azok nagyon szépek! Volt a kör alakú, majd később a téglalap alakú csiszolás. Azért fura lehet megszokni, hogy "hol nézzél". :-)
Előzmény: Beebite (2981)
pseudosugar Creative Commons License 2003.12.11 0 0 2982
Nemtom. Ha nagy mázlid van, megjavul, és csak olvasószemüveg kell. Ha nem... Nem láttál még néniket/bácsikat amint cserélgetik a szemüveget? :-))
Előzmény: Joceee (2980)
Beebite Creative Commons License 2003.12.11 0 0 2981
Közelre is kell egy szemüveg meg távolra is. Bár a -2,5-lel még lehetnek esélyeid, hogy megúszd a kétféle lencsét, ha addig nem romlik. Egyébként a modern kor emberei speciális 2 fokúszú (magyarul bifokális) lencsével oldják meg, régen ez volt az a szép középen félbevágott lencse, de ma már észrevételenül összecsiszolják. Na persze nem 2 ft:) Alul néznek ha olvasnak, és felül, ha azt nézik, jön e már a kaszás villamos.
:)
Előzmény: Joceee (2980)
Joceee Creative Commons License 2003.12.11 0 0 2980
Én azt hittem, hogy úgy lesz, hogy egy darabig javul, míg el nem éri a nullát, és utána meg csak plusszos dioptria kell. Nem így lesz? Akkor pl. mondjuk közelre kell majd +1es, meg távolra is +1-es? :P
Előzmény: pseudosugar (2978)
_MrB_ Creative Commons License 2003.12.11 0 0 2979
hja, amennyiben bírod, hogy két külön dioptria van a látóteredben. Én inkább áttérek majd mormota életmódra.
alszom és alszom és... ~ ; )
Előzmény: pseudosugar (2978)
pseudosugar Creative Commons License 2003.12.11 0 0 2978
Nekem erre azt mondta a szemész, hogy bár most rövidlátó vagyok, de ahogy öregszem majd javulni fog. De ne örüljek, mert akkor majd közelre nem fogok látni, és eljön el a szemüvegcserélgetés ideje! :-))) De ha jól tudom, már erre is van lencse, nem?
Előzmény: Joceee (2968)
maidfish Creative Commons License 2003.12.11 0 0 2977
Anyukámat most hívtam, volt dokinál.
Azt mondták, valóban volt egy jó kis fertőzés a szemén, de állítólag a retinája is megsérült (elvileg lehet a vérnyomásától).
Anyukám szeretne lencsét, a doki azt mondta, hogy havit vehet, de csak fél napokra. Ennek van bármiféle értelme?
Meg azt is mondta, hogy nem szabályos gömb alakú a szeme, mint a normális (asztigmia?), így kicsit spécibb szemüveg kell. Mivel erre nincs most pénze, venni akar lencsét. Szerintem nem jár jobban anyagilag, de ismerem, ez egyszerű hiúság. :( Pedig szerintem jobb lenne most. Megpróbálok beszélni vele.
Kicsit off: Mennyibe kerülhet egy pár lencse egy szemüvegbe (asztigmiás)? Köszi!
_MrB_ Creative Commons License 2003.12.11 0 0 2976
Minap felmerült a gyógyszer / lencse forgalmazása a neten.
Kapcsolódó cikk az indexről
Németeknél már gyógyszert is lehet.
Best optika Creative Commons License 2003.12.11 0 0 2975
Köszönöm a segítséget, de jó lesz ez most már így is.
Előzmény: Beebite (2972)
.attus. Creative Commons License 2003.12.11 0 0 2974
Dr. Vörösmarty Dániel. Őhozzá jártam, és járok mostanság is. Igaz, már csak 2-3 évenként kell menni kontrollra, és ez nyáron lesz aktuális, szóval elég régen nem voltam. És eléggé eltiltott mindenféle erőlködéstől. De azért még meggondolom a dolgot, köszi a biztatást! :-))

Na, befejezem az offolást! :-)

Előzmény: Reider Optika (2967)
Joceee Creative Commons License 2003.12.10 0 0 2973
Hát gondoltam, hogy nem úgy lesz, hogy a negyvenedik szülinapomon elhajithatom a szemüveget;)
De azért gondolom, -2,5 dioptriából nem lesz olyan könnyen pluszos.
De kár is ezen gondolkozni, mert nagyon soká lesz még:)
Előzmény: Best optika (2970)
Beebite Creative Commons License 2003.12.10 0 0 2972
Irni kell a modinak, hogy irja át az emilcimed erről erre. Kb 10 perc:)
Előzmény: Best optika (2971)
Best optika Creative Commons License 2003.12.10 0 0 2971
Nem felejtettem el a jelszót, csak az e-mail cím változott meg és nem tudom, hogy kell megtartani az eredeti adatokat megtartani és csak a címet módosítani.
Egyébként a helyes nevünk: Best Optika
Előzmény: Reider Optika (2960)
Best optika Creative Commons License 2003.12.10 0 0 2970
A 40 éves kor nem biztos, de onnantól számíthatsz majd arra , hogy a dioptriád csökkenni fog. Azért ne az egyik pillanatról a másikra számíts arra, hogy nem lesz szemüveged! Sőt! Ha eltünik a távoli, jön az olvasó!
Előzmény: Joceee (2968)
Joceee Creative Commons License 2003.12.10 0 0 2969
Én nem akarok beleszólni, végülis elég nehéz helyzet ez. De szerintem ha megvizsgáltatod magad, és az orvos azt mondja, hogy ok, akkor nyugodtan lejárhatsz konditerembe(ha kedved is van). Ha nem akarod, akkor csak egyél sokat:)
Előzmény: .attus. (2966)
Joceee Creative Commons License 2003.12.10 0 0 2968
Én is gratulálok:)
Nekem -2,5 és 2,25ös a szemem, remélem, nem nagyon romlik tovább. Egyébként ez tényleg úgy van, hogy ha majd öregszem, akkor (40 felett), akkor a rövidlátásom megszűnik, vagy gyengül, vagy átmegy távollátásba? Vagy akkor majd már se közelre, se távolra nem fogok látni?:P
Előzmény: Reider Optika (2960)
Reider Optika Creative Commons License 2003.12.10 0 0 2967
:) De kedvesek vagytok!

pseudosugar: A hirtelen a legjobb szó valóban. Tehát nam az erőlködés, hanem a hirtelen terhelés a probléma.

.attus.: értem én, hogy vigyázol, de tényleg nem 100 kiló a legkisebb súly. Szerintem kérj egy szemfenékvizsgálatot a SOTÉn, és megmondják, van-e reális veszélye, hogy a másik szemeden is megtörténjen, illetve mennyire terhelheted magad.
Különben akinek nagyon le akar szakadni, elég, ha fellép a buszlépcsőre, vagy leugrik róla.

.attus. Creative Commons License 2003.12.10 0 0 2966
Tulajdonképpen azon gondolkodtam, melyik lenne kevésbé hihetetlen: hogy 6 éves koromig nem derült ki, vagy esetleg az, hogy 6 évesen nem vettem észre, hogy "Hopp, most megvakultam fél szemre". EZ utóbbi irreálisabbnak tűnik. Na meg a vizsgálatok is azt mutatták ki '80-ban, hogy sokkal korábbi az "ablatio retinae" (jujj, hányszor olvastam...)

Reider: Nem a "ciki" miatt nem járok le, hanem mert félek a megerőltetéstől. Féltem a maradék egy szememet...

Előzmény: SZem (2964)
maidfish Creative Commons License 2003.12.10 0 0 2965
Én is csak gratulálni tudok! :D Vigyázni rá(juk)!
Előzmény: Reider Optika (2960)
SZem Creative Commons License 2003.12.10 0 0 2964
:) gratulálok én is!

Hatvani egyszer azt mondta, hogy a szülés a szemnek nem sokkal megerőltetőbb, mint egy szorulás. (csak a nőnek)

A hirtelen behatástól kell óvakodni. Ütés, rántás, ilyesmi.

Egyébként hihetetlen, milyen sokan nem tudják, hogy egyik szemükkel nem látnak. Megszokták már, és nemigen szokták egyik-másik szemüket letakarni, hogy összehasonlítsák. Itt a szűrés fontosságát külön kihangsúlyoznám. Ha időben észreveszik, esetleg segíteni lehet. Persze egy retinaleválás (ablatio retinae :) más dolog, max. 2 nap van rá. Utána minden mindegy.

Előzmény: Reider Optika (2960)
pseudosugar Creative Commons License 2003.12.10 0 0 2963
Gratulálok!!! :-)

A sokk hatására azt jelenti, hogy erőlödéstől?

Előzmény: Reider Optika (2960)
pseudosugar Creative Commons License 2003.12.10 0 0 2962
Hogy lehet véletlenül észrevenni, hogy nem látsz? Vagy gondolom annyira megszokhattad. Durva! Mondjuk nálam is későn vették észre, hogy nem látok. Aztán meg utáltam a szemüveget... De ma már szeretem ha látok! :-)
Egyébként nekem is mondta a szemész, hogy majd ha szülni fogok szóljak, hogy "kérem én rövidlátó vagyok!".
Szerintem egyébként a konditeremben nem csak 100 kilókat lehet emelgetni...
Előzmény: .attus. (2958)
Beebite Creative Commons License 2003.12.10 0 0 2961
Gratulálok:)
Előzmény: Reider Optika (2960)
Reider Optika Creative Commons License 2003.12.10 0 0 2960
maidfish: Ha az orvos hamar elintézte az ügyet, nincs nagy baj.

A nagyfokú rövidlátásnál azért nagyobb a veszély, mert a retina nem feszül annyira az őt tápláló érhártyára, és sokk hatására leválhat, elszakadhat. Hatvani professzor egyébként a nagyfokú rövidlátókat is hagyja természetes úton szülni, persze ha egy alapos vizsgálat egészségesnek mutatja a retinát.

.attus.: a véznaságod miatt nyugodtan mehetsz konditerembe, mindenki magával van ott elfoglalva, rád se hederítenek. A terhelés viszont fokozatos legyen, erre vigyázz! A kerékpározás jó sport, hacsak nem esel nagyot, nem éri megrázkódtatás a szemedet. A testedzés fontos, mert javíja a szem vérkeringését.

bestoptika, vagy Best optika? Elfelejtetted a jelszót? :)

off: megint apa leszek!

maidfish Creative Commons License 2003.12.10 0 0 2959
Nem tudom, mit érzett anyukád, amikor bejelentetted, hogy nem látsz, de én kisebb infarktust kaptam volna. Gondolom, ő is.
Nem gondolkoztál a szemműtéten? Egyáltalán lehet neked?
Előzmény: .attus. (2958)
.attus. Creative Commons License 2003.12.10 0 0 2958
Én most -7D hordok (szemüveg 7,0; lencse 6,5), már kb. egy évtizede lényegében változatlan. Szóval erősen a veszélyeztetett kategóriába tartozom e szempontból. (Mondjuk szülni nem tervezek mostanában :-)))
Retinaleválás viszont mindenképpen 2 éves korom előtt volt, mert azután már feltűnt volna. Viszont hat éves koromig(!!!) nem vette észre senki, hogy a fél szememre vak vagyok. Akkor is én vettem észre, véletlenül. Képzeld anyámat, amikor a hatéves Attus hazament, és lazán bejelentette, hogy "Én ám nem látok a bal szememmel".
Aztán folyamatosan fel voltam mentve tornából, az oktatás összes szintjén. Amit utólag butaságnak tartok, helyesebb lett volna könnyített tornát előírni, de most már így jártam. Olyan vézna vagyok, hogy az őrület. Konditerem persze szóba sem jöhet így.
Előzmény: Beebite (2957)
Beebite Creative Commons License 2003.12.10 0 0 2957
Az erősen rövidlátók deformált szemgolyójuk miatt veszélyeztetettebek retinaleválás ügyben. Ezért van pl., hogy 4-5 D felett nem is engednek normál úton szülni, de szemész mondja ki a végső szót a vizsgálat után.
Joceee Creative Commons License 2003.12.09 0 0 2956
Jól van na:)
Bejelentkeztem ma vizsgálatra, azért kell egy ezrest fizetni, a lencse ingyen van. Furcsa volt, hogy kedden bemegyek, és csütörtök délutánra van szabad hely:) Nem rég nyithatták ezt az üzletet, mert előtte nem is hallottam róla.
A multkor szó volt róla, mikor áttértem precision UV lencsére, hogy az nagy átmérőjű, és nem mindenkinek jó, a FND viszont kis átmérőjű, és az se jó minenkinek. Nekem a PUV jó, remélem, a FND jó lesz...
Előzmény: _MrB_ (2945)
Best optika Creative Commons License 2003.12.09 0 0 2955
Bocs a számotokra idegen szóért. Egyébként ez orvosi latin.
egy kis szótár. Myóp= rövidlátó, Hypermetróp=távollátó, Emmetróp= Nem kell dioptria, ép látó szem., Presbyóp= öregkori látás.
Előzmény: maidfish (2954)
maidfish Creative Commons License 2003.12.09 0 0 2954
OFF szintén

Na, ilyen történetem nekem is van. Tavaly kiderült, hogy valami gond van a tüdőmmel. A doki (pulmonológus) a betegség nevét elmondta, de alig tudtam kiszedni belőle bármit is. A gond az volt, hogy az életemben nem hallottam még róla, és amit megtudtam, hogy csomók vannak a tüdőmben, és kitágultak az ereim. Meg közölte, hogy olyan, mint a TBC, csak nem fertőz. Köszi!
Én meg bementem egy könyvesboltba, leemeltem egy jó nagy orvosi könyvet, és jól megnéztem, mim van.
Amúgy amikor a körzetimnek vittem a papírt az eredményről, közölte velem, hogy fogalma sincs, hogy mi ez. Ilyen is van. De legalább őszinte volt.
:) vagy :((

ON
Bocsi, nem offolok! Kikapunk optika.hu-tól. :))

Előzmény: _MrB_ (2953)
_MrB_ Creative Commons License 2003.12.09 0 0 2953
OFF

Ha akarnám megértettem volna. Vagy megkérdem a szomszédban dolgozó orvosi kiadó fordítóit...
De szeretem a magyar nyelvet a sokszinűsége miatt. S amire van magyar szó, arra használjuk, különben elqrvul a nyelv, s eljön a nagy amerikai össznépi butaság időszaka ~ : ( (Bár jelen tendencia szerint már előkészítette a helyet magának, s a beépülés folyamatban.)

Anyudnak is azt tudnám tanácsolni, amit én is csinálok. Ha nem értek, kérdezek, ha nem vesznek emberszámba, akkor közlök. Bár az orvosok... piha...
Kedvesemnek volt inhüvelygyulladása. Doki minden kérdezés nélkül felírt neki Medrol-t. Aki ismeri, tudja, aki nem annak tőszavakban: szteroid, brutális mellékhatásokkal. Nem engedtem beszedni. Köv doki, felírt sint, meg krémet. Majd visszament, mondja dokinak, ne írjon fel szteroidot. Doki nyugtázza, majd felírt egy másik szteroidot, ami a medrollal egy osztályba tartozik. Kedves sajna elöbb váltotta ki, mint kérdezett. Aztán visszamentünk dokihoz, ahol elmondtuk neki még1x, hogy ez biza szteroid. Doki, hát akkor szedje ezt. De passzív epilepsziája van, s nem szedhet ilyeneket. Hja, miért nem ezzel kezdtük? Mert nem kérdezte senki. Elnézést. Visszaváltotta a gyógyszert, s közölte, hogy krémek, fizikoterápia, és imádkozás.
Köszönjük. Krémek, fizikoterápia, munkakörváltás, és napi kétszeri aktív masszázsomnak köszönhetően elmúlt...

ON

Előzmény: maidfish (2952)
maidfish Creative Commons License 2003.12.09 0 0 2952
Most hívtam anyukámat, de túl sokat nem tudott meg. A doki késett, ezren voltak (tudjátok, SZTK). :(
A szaruhártyáját nézte meg, ez tuti, de nem mondott semmi izgalmasat, percek alatt elintézte a dolgot. Csütörtökön kell visszamennie.
Anyu azt mondta, hogy reggel nem csepegtetett tágítót, de homályosan lát most is. Olyan rossz, ha az embernek valami baja van, és nem érti pontosan, hogy mi újság van. :((

_MrB_: Te sem értetted? De jó! Viszont egyre többet tudunk! :))

_MrB_ Creative Commons License 2003.12.09 0 0 2951
Jelentkezem én is a gyengébbek közé, bár a nemem erősebb ~ ; )
Előzmény: maidfish (2950)
maidfish Creative Commons License 2003.12.09 0 0 2950
Köszi. :D
Gyengébbek kedvéért (lásd én) kéretik magyarul írni!
Előzmény: SZem (2949)
SZem Creative Commons License 2003.12.09 0 0 2949
:) myóp=rövidlátó
Előzmény: maidfish (2948)
maidfish Creative Commons License 2003.12.09 0 0 2948
Anyukámról még nem tudok semmit, most reggel megy a dokihoz. A lelkére kötöttem, hogy kérdezzen, magyaráztassa el, és utána hívjon fel, hogy mi újság.
Én is remélem, hogy nincs komoly baj, bár ez a "homályosan fog látni" kicsit nekem erős.

Más: Mi az a myóp? Nem ismerem...

Előzmény: SZem (2941)
Best optika Creative Commons License 2003.12.09 0 0 2947
Jól tudod. Az éleslátás területe vékonyabb, így könnyebben sérülhet. Erős myóp nőket szülés előtt szemész is megvizsgál, hogy szülhet-e természetes úton vagy nem. Pont az erőlködés miatt.
Előzmény: Joceee (2944)
pseudosugar Creative Commons License 2003.12.09 0 0 2946
Asszem inkább kihagyom! :-) De azért köszi!
Előzmény: Joceee (2943)
_MrB_ Creative Commons License 2003.12.09 0 0 2945
Fel, vagy el... Ne légy "peeesti".
Előzmény: Joceee (2943)
Joceee Creative Commons License 2003.12.08 0 0 2944
Régebben olvastam valamit, hogy a nagyon erős szemüveget viselőknek nem érdemes megerőltető testmozgást végezni, de lehet, hogy nem jól emlékszem.
Előzmény: bestoptika (2937)
Joceee Creative Commons License 2003.12.08 0 0 2943
Konkrétan Egerben, a Moment optikában. Ha nagyon akartok, lejöhettek érte Egerbe, de szerintem nem éri meg;)
Előzmény: cavinton (2940)
pseudosugar Creative Commons License 2003.12.08 0 0 2942
Joceee, a helyi üzlet netán Bp-en van? Lehet, hogy én is kipróbálnám! Még sosem próbáltam bennealvós lencsét.
Előzmény: Joceee (2924)
SZem Creative Commons License 2003.12.08 0 0 2941
Mi újság van anyukáddal? Most olvastam csak a történetet, már biztos többet tudsz. Én innen azt tippelném, hogy (esetleg a kontaktlencsétől) megsérült a szaruhártyája, és fertőzést kapott. Ez okozhat maradandó homályt. Szerintem a retinára csak izgalmában emlékezett.
Legalábbis remélem, hogy így van.
Előzmény: maidfish (2938)
cavinton Creative Commons License 2003.12.08 0 0 2940
Joceee

Hol lesz az az FND akcio?

c.

Előzmény: Joceee (2924)
Reider Optika Creative Commons License 2003.12.08 0 0 2939
Na????
Előzmény: maidfish (2938)
maidfish Creative Commons License 2003.12.08 0 0 2938
Köszi az infókat, Reider Optika!
Holnap megy anyukám vissza a szemészetre, biztos többet tud majd. Mondom neki ma úgyis, hogy aztán faggassa rendesen a dokit. Többnyire meg van illetődve, és nem kérdez túl sokat (engem nem szeretnek az orvosok, mert állandóan jár a szám :D).
Majd beszámolok.
bestoptika Creative Commons License 2003.12.07 0 0 2937
Igen. Még annyit kell róla tudni, hogy erős myóp ő.
Előzmény: .attus. (2932)
bestoptika Creative Commons License 2003.12.07 0 0 2936
Sajnos, igen.
Előzmény: Joceee (2935)
Joceee Creative Commons License 2003.12.07 0 0 2935
De hát akkor bárkinek tönkremehet a látása egy rossz mozdulat miatt...
Előzmény: .attus. (2934)
.attus. Creative Commons License 2003.12.07 0 0 2934
Ez a leggyakoribb kiváltó ok, jelen ismereteim szerint.
Előzmény: Joceee (2933)
Joceee Creative Commons License 2003.12.07 0 0 2933
Megnyugodtam:) Gondolom, ez nagyon ritka lehet, hogy pont egy rossz emeléstől válik le a retinája valakinek.
.attus. Creative Commons License 2003.12.07 0 0 2932
De csak az egyik szemén, igaz?
Előzmény: bestoptika (2927)
.attus. Creative Commons License 2003.12.07 0 0 2931
Nem, ennek semmi köze a lencséhez :-))
(Én sem hordtam csecsemőkoromban kontaktlencsét...)
Előzmény: Joceee (2928)
bestoptika Creative Commons License 2003.12.06 0 0 2930
NEM,NEM!!! Félreértettél. Ő éppen kontaktos volt.
Nyugodtan viselj lencsét!
Előzmény: Joceee (2929)
Joceee Creative Commons License 2003.12.06 0 0 2929
Ez durva:(
Előzmény: bestoptika (2927)
Joceee Creative Commons License 2003.12.06 0 0 2928
"Retinaleválást okozhat pl. egy rossz emelés is."

És ez csak lencsésekkel fordulhat elő? Még a végén nem merek elmenni konditerembe:P

Előzmény: bestoptika (2925)
bestoptika Creative Commons License 2003.12.06 0 0 2927
Szemüveggel is csak 20%-ot lát a sérült szem.Nem lehet jobban kikorrigálni.
Egyébként először gázzal töltötték fel a szemet,ezzel próbálták visszafektetni a retinát. Ez nem sikerült, mert kiszivárgott a gáz. Olajjal sikerült.
Előzmény: _MrB_ (2926)
_MrB_ Creative Commons License 2003.12.06 0 0 2926
...0,2 a visusa korrekcióval...

Ezt nem értem, elmagyaráznád?

Előzmény: bestoptika (2925)
bestoptika Creative Commons License 2003.12.06 0 0 2925
Retinaleválást okozhat pl. egy rossz emelés is. Nekem volt egy kontaktos állatorvos páciensem. Kutyát emelt fel a műtőasztalra. Ő tudta mit rejt a panasza / jobb szemén jobb alsó részén fekete folt/, azért bejött hozzám. Azonnali klinikai befekvés kellett volna, de közölte, hogy még elintézni valója van és csak 2 nap múlva feküdt be. Már nem lehetett segíteni rajta. A műtétek nem javítottak, 0,2 a visusa korrekcióval. Azóta segítséget kér egy kutya felemeléséhez.
Előzmény: Joceee (2923)
Joceee Creative Commons License 2003.12.06 0 0 2924
Jövő héten az egyik helyi üzletben(még sose jártam ott) FND akció lesz, ingyen adnak egy párat kipróbálásra. Nem tudom, mekkora lesz a tolongás, el kéne mennem, mert kiváncsi vagyok rá.
Joceee Creative Commons License 2003.12.06 0 0 2923
És ez a retinaleválás ez mitől van??
Előzmény: .attus. (2922)
.attus. Creative Commons License 2003.12.05 0 0 2922
Mikor 1980-ban konstatálták nálam a retinaleválást, a kórházban tartottak, feküdni kellett, és tömör fekete szemüveget kaptam. Persze, ekkor már erősen mindegy volt, mert feltehető, hogy az esemény jóval korábban, '74-75 környékén megtörtént, csak akkor senkinek sem tűnt fel (ekkor születtem).
Előzmény: Reider Optika (2919)
Reider Optika Creative Commons License 2003.12.05 0 0 2921
Most veszem észre a Virolexet. Ezt leginkább herpeszre adják, a Ciloxant pedig bakteriális szaruhártyagyulladásra (kontaktlencsések eléggé ismerik) de ne adj ezekre kérlek, a távdiagnosztika tiszta sarlatánság.
Várjuk ki mi lesz a vége, se hamis biztonságérzetbe nem szeretnélek hajtani, se túlontúl megijeszteni. Ha kétséged van, inkább keressetek fel egy másik szemorvost, addig is pihenjen (hátha retina) és cseppentsen, hátha vírus vagy bakteriális fertőzés.
Ha homályos látást igértek, az a szaruhártya hegesedésétől is lehet, ez a fertőzés esetén van, és a retina károsodásától is. Legjobb, ha azt mondom: nem tudom
Előzmény: maidfish (2918)
ikbeb Creative Commons License 2003.12.05 0 0 2920
ha a retina leszakad (azt hiszem ez az igekötő), akkor az látótérkieséssel jár, bár az lehet olyan kicsi, hogy a beteg észre sem veszi. és szerintem az nem jár erős könnyezéssel, de én nem vagyok szakember, csak olvasmányaimból így emlékeszem
Előzmény: maidfish (2917)
Reider Optika Creative Commons License 2003.12.05 0 0 2919
Homatropin. vagy humatropin. Pupillatágító. A retinasérülést még mindig nem értem. Nem cornea, sclera, vagy conjunctiva? Mondjuk a két hét betegállomány tényleg komoly, de egy szemorvos elhiszi, hogy valaki két hétig otthon nyugodtan heverész? Márpedig, ha retinasérülés, akkor feküdni KELL!
Előzmény: maidfish (2917)
maidfish Creative Commons License 2003.12.05 0 0 2918
Most beszélünk megint, azt mondja, hogy a doki közölte vele, hogy szokja meg azt, hogy a jobb szemével most már homályosan fog látni. ??? Ez elég vad, nem? A krém, amit még kapott: Virolex.
Én ezekhez sajnos semmit sem értek.
maidfish Creative Commons License 2003.12.05 0 0 2917
:) Hű, hogy te miket tudsz, nekem ez nem tűnt fel.
Szóval Oculogutta Homctropiri, ha minden igaz (szegénykém, alig látta).
Előzmény: Beebite (2916)
Beebite Creative Commons License 2003.12.05 0 0 2916
Az oculogutta önmagában csak 'szemcsepp'-et jelent. Nincs mögé irva pl az, hogy neomicin?
Előzmény: maidfish (2914)
maidfish Creative Commons License 2003.12.05 0 0 2915
Ja, és min. 2 hétig otthon akarja tartani betegállományban. Amúgy én nem láttam, csak telefonon értekezünk.
maidfish Creative Commons License 2003.12.05 0 0 2914
Most hívtam, azt mondja, piros a szeme, egy ponton nagyon szúr. A retinája megsérült. Amit kapott: Oculogutta (5x1 csepp, pupillatágító?) és Ciiloxan csepp.
Előzmény: Reider Optika (2913)
Reider Optika Creative Commons License 2003.12.05 0 0 2913
Ha te látod a bevérzést, akkor semmi köze a retinához. Ha tényleg a retina vérzett be, akkor kórházban kéne lennie, mint fekvőbeteg. A cseppeket, és a kenőcsöt nem értem. Ha felszínes bevérzés, akkor a kötőhártyáról van szó, ilyenkor Rutascorbint szoktak adni. Ez tabletta.
Szerintem innen nem sokat tudok segíteni.
Előzmény: maidfish (2912)
maidfish Creative Commons License 2003.12.05 0 0 2912
Sziasztok!
Segítsetek! Anyukámnak bevérzett a szeme, és elment orvoshoz. Azt mondták neki, hogy a magas vérnyomásától (el/fel?)szakadt a retinája. Azt mondja, ömlik belőle a könny. Kapott rá valami szemcseppet, és éjszakára krémet is.
Tudjátok, mi lehet ez? Csak engem érdekel, meg úgy vettem ki anyukám szavaiból, hogy ő sem érti teljesen. A doki azt is mondta, hogy nem hordja most a szemüvegét sem, és egy jó ideig kontaktlencse tuti nem kerülhet a szemére (most évese volt, de havira kell váltania, majd jó sokára, ha lencsézni akar).

OFF
Miért öröklődik ez a fránya vérnyomás? Nekem pihi üzemmódban is magas így 25 évesen. :(
ON

Köszi!

Reider Optika Creative Commons License 2003.12.04 0 0 2911
Optirisre én sem megyek (nem is tudtam róla), de nem tudom milyen találkozón leszek ott legközelebb.
Viszont nagyon felvillanyoztál! ;) Keresni fogom az alkalmat.
Előzmény: bestoptika (2908)
_MrB_ Creative Commons License 2003.12.03 0 0 2910
Nemtudom, visszakérdeztem... huszonnyólc volt..
De beszélt valami törzsvásárlói kártyáról...
Majd kiderítem ~ :)
Előzmény: SZem (2909)
SZem Creative Commons License 2003.12.03 0 0 2909
8-/ Szerintem tévedés. 18000.-
Ha az Aquifyre nem tesznek árat, erre miért tennének?
Előzmény: _MrB_ (2907)
bestoptika Creative Commons License 2003.12.03 0 0 2908
Sajnálom, hogy nem emlékszel rám! Pedig felejthetetlen leszek, ha megismersz! Ígérem, ha bármilyen összejövetel lesz, felkutatlak. Csak írd meg, melyikre vagy hivatalos legközelebb. Sajnos én nem megyek az Optiris bemutatójára, mert már nagyon fáradt vagyok. Várom jelentkezésedet!
Előzmény: Reider Optika (2894)
_MrB_ Creative Commons License 2003.12.03 0 0 2907
Nos vettem Aquify-t igaz scak 5ml-es volt 1990-ért. S hallottak 2ml-ről is, de az nemvolt náluk. Mind1, fizetésnap volt, futotta rá.
Viszont megkérdeztem 6-os FND lencséket. Aszittem leesik a hajam a fejemről, pedig nincs fél cm...
Aszondja 28.000,- HUF a hatos kiszerelés. Mondom az nemkicsit sok. Hááát válvonás. Asszem még nem találtam meg a helyet, ahova áttelepülök szemügyileg. ~ : (
SZem Creative Commons License 2003.12.03 0 0 2906
Formula
Előzmény: SZem (2905)
SZem Creative Commons License 2003.12.03 0 0 2905
_MrB_: a gyári sima sóoldat nem csíphet(ne), de bufferelve vannak, és lehet, hogy arra vagy érzékeny. Tudom, hogy van egy csomó oldat "No Rub Folmula", de elhihetitek, hogy kamu, dörzsölés nélkül a felületre tapadt szennyező részecskék rajta is maradnak. Aquify nem nagyon kapható patikában, de kontaktlencsés boltban szerintem mindenhol.

optika.hu: malac! No Comment...

Előzmény: _MrB_ (2899)
ikbeb Creative Commons License 2003.12.03 0 0 2904
OK, kösz
Előzmény: maidfish (2901)
maidfish Creative Commons License 2003.12.03 0 0 2903
optika.hu: IGEEEEEN, indíts egy ilyet! Lehetek az első hozzászóló? :))

_MrB_: Topiktalira SZem-et beültetjük a titokszobába. :)

Előzmény: optika.hu (2900)
_MrB_ Creative Commons License 2003.12.03 0 0 2902
macskafogó meg talán az erdő kapitánya, külhoniból a Tom&Jerry... nem maradt ki, csak kevésbé main infó volt.

Aquify-t csak lencsés helyeken lehet venni? Sima gyógyszertárban sehol nem hallottak még róla. ~ : (

Előzmény: maidfish (2901)
maidfish Creative Commons License 2003.12.03 0 0 2901
Ezerrel dolgozok, de azért olvasok.

_MrB_: Tök jót nevettem, így összefoglalva azért még nem gondolkoztam magamon. :DDD A lényeg kimaradt: kedvenc rajzfilmem a Macskafogó. :)
Ja, és nem vigyorogni! ;))

Reider Optika: Dehogy ejtettelek! :) De mit csináljak veled innen Pestről? ;)

ikbeb: Van egy szemműtétről szóló topik, ott olyan emberkék "laknak", akik többsége már túlvan a műtéten. Biztosan sokat tudnak segíteni.

SZem: Facéééér? :DDD Hmmm... ezt nem is tudtam.

Beebite: Ugye figyeled te is az infókat? ;)

optika.hu Creative Commons License 2003.12.03 0 0 2900
Kedves topiclakók! Segítsetek!
Az a kérdésem, hogy ezt a topicot levegyem-e az optika.hu látással foglalkozó fórumokat összegyűjtő oldaláról, vagy indítsak újat "SZem-kivel,hogyan,hányszor" cimmel? :D
_MrB_ Creative Commons License 2003.12.03 0 0 2899
SZem:
Gondoltam naívan, valamennyit áztat, old a fehérjeoldó a dolgon. De tanács megfogadva. Amugy betétel elött az új lencsék csomagolásból ki, Solo-ban fürdés, majd szemre fel. S igy nem csíptek. (első párnál nem mostam át, s a tároló folyadék kicsit csípte a szemem)

Beebite: ennyire nem vagyok mazo, bár Mlékeim s az adatlapos topiccím-halom alapján érdekes hozzászólásaidat olvastam a HUSZ fogamzásgátlás, Candida, illetve törzsasztal pár topicjában. Egy hétvége alatt rólad is lehetne kellemes adatmennyiséggel gazdagodni, de kérdem én, mi értelme lenne? maidfishnél elment egy lightos poénnak (116 hozzászólás mégsem majd 4000), de ha folytatom, még aszondják Mr.B. as like Big brotha'... pedig nem. ~ : )
Ellenben ha igy folytatjuk, tarthatunk egy lightos Topic találkozót (SZem majd csukjában, ködben érkezik, angolosan távozik, s igy senki nem ismer majd rá) Reideréknél. ~ ; )

Előzmény: SZem (2898)
SZem Creative Commons License 2003.12.03 0 0 2898
_MrB_: a pácolás igazából nem sokat ér. Simogasd a tenyeredben vagy egy percig, aztán leöblíted és zutty vissza.

Hölgyeim, én facér vagyok... (sajna)

Előzmény: _MrB_ (2895)
ikbeb Creative Commons License 2003.12.03 0 0 2897
a szemműtét engem is érdekelne.
maidfish, te hol tervezed?

van egyébként ezzel kapcsolatban valakinek nagyon rossz tapasztalata? (bocs, ez tulajdonképpen off, de ha már nyomozási eredményeket be lehet rakni, akkor csak nem sértődtök meg ilyenen sem :))))

Előzmény: _MrB_ (2893)
Beebite Creative Commons License 2003.12.03 0 0 2896
Na majd én utánad futok:P Ha megyek Vp-be bekukkantok:)
Bár, kiváncsi lennék Mr B rólam milyen rezümét állitana össze, de lehet, hogy mégse annyira?:)))))
Előzmény: Reider Optika (2894)
_MrB_ Creative Commons License 2003.12.03 0 0 2895
1,5 hete ezzel is birkóztam egy embereset, mivel pusztán a 1,5 napos pácolás nem volt elég. De egy rendes kézzel tisztítás leszedte. Kiváncsi leszek, a tegnap este betett lencsével mi lesz a helyzet. Tervezett ellenőrzési dátum szombat-vasárnap.

maidfish pedig... hmmm.... ~ ; ) (valaki törölje le az arcomról a vigyort~ ; ))

Bár én hálisten boldog párkapcsolatban lakó ember vagyok, s remélem tartós is lesz. Igy ha ejtett is, gondolom csak azért lehetett, mert nehéz voltál, s nem bírt már tartani tovább ~ ; )

Előzmény: Reider Optika (2894)
Reider Optika Creative Commons License 2003.12.03 0 0 2894
_MrB_: A fókusz nem tökéletes, de a szennyeződés szépen látszik. Ilyent régen a magas víztartalmú lencséken láttam, viszont azokról nem jön le. A résre nyitott szem lehet oka valamilye szinten, de egyébként sem jó. Próbálj olyant, hogy erősen összeszorítod a szemet több alkalommal naponta (szemtorna féle). A nyomozásod tetszik :)

maidfish: szóval ejtettél? :)

_MrB_ Creative Commons License 2003.12.03 0 0 2893
Nos összeolvastam eddigi fórumozásaidat:
25éves, zöldes... szemü informatikus mérnök hölgy vagy, egy ideje facér, szeretsz olvasni, meglepően sokat, az irodalom elég széles skálájából, de nem könyvmoly, hanem képes vagy dobni is könyvet, ha nem teccik. Eresedett kicsit a szemed, gondolkozol szemműtéten, de a szemüveg nagyon bejött nyár eleje óta. Aerobikozol, de érdekelne a Kick-box aerobik is, bokáddal gondjaid voltak, árnika-krémmel kened, s bokafixet keresel rá, Árkád környékén jellemzően, siralmas találati eredménnyel.
Cirka. ~ : )
Előzmény: maidfish (2892)
maidfish Creative Commons License 2003.12.03 0 0 2892
nem lehetne engem felkutatni? Megtermett fiatalember vagyok :)
:DD
Látod, látod, neked is titkolóznod kellett volna, most tisztára rá lennénk izgulva a témára. De SZem is csak addig lesz izgalmas, amíg leleplezzük. :)
Amúgy Te is kutathatsz minket! ;) Mi is "álnév" mögött vagyunk...
Ha valaki figyelmes, nekem az egész nevemet meg lehet találni ezen a fórumon... Csak nem olyan egyszerű...
Előzmény: Reider Optika (2889)
_MrB_ Creative Commons License 2003.12.03 0 0 2891
Nem. Azaz eddig nem, mert napközben nem érzem, hogy száraz lenne. SZemnek küldtem képet lencséről, meg miegymás... Ha gondolod megkinállak vele téged is. Abban eléggé leírtam mindent.
Cégnél azon oldali szemem felől van az ablak, enyhe huzat előfordul, de eddig nem volt zavaró.
Pl 1 hétig hordott Biomedics55ön ilyen gondot nem okozott. Sőt bevallom töredelmesen, néha bizony sokáig hordtam a fent említett lencsét, de akkor sem volt rajta ilyen lerakódás. ~ : (
Előzmény: Reider Optika (2889)
rusznyak Creative Commons License 2003.12.03 0 0 2890
Reider:
A sajnost nem Veszprémre értettem, én is szeretem a várost, régen jártam oda nyaranta. Arra értettem, hogy sajnos nem tudok hozzátok menni lencsét csináltatni... :(
Nem tudsz Bp-en ajánlani valami megbízható helyet???
Előzmény: Reider Optika (2889)
Reider Optika Creative Commons License 2003.12.03 0 0 2889
bestoptika: Én voltam! És az a szörnyű, hogy nem emlékszem rád!

rusznyak: Szerintem nem sajnos: én szeretem :)

_MrB_: cseppentesz valamilyen szemcseppet? Lehet, hogy ha rendszeresen kiöblíted a szemed vele, nem is lesz "csipás". Nem ülsz véletlenül rendszeresen oldalhuzatban?

csajok: nem lehetne engem felkutatni? Megtermett fiatalember vagyok :)

rusznyak Creative Commons License 2003.12.03 0 0 2888
Kedves Reider Optika!
Köszi az infókat, közben megtaláltam a honlapotokat és rájöttem, hogy sajnos Veszprémben vagytok :(
Azért köszi még 1x!
Előzmény: Reider Optika (2882)
SZem Creative Commons License 2003.12.03 0 0 2887
Most lebuktam! A nevem: Daemon. Mailer Daemon... :D
_MrB_: Sajnos nem tudom, mitől van, hogy az egyik lencséd beszennyeződik, viszont én is találkoztam ilyen esettel. Simán megpucoljuk pl. Solo Plusszal, aztán vissza. CV próbált magyarázni lipideket és ilyesmit, de azt, hogy egyoldalasan előfordul, nem tudták kommentálni.
Előzmény: _MrB_ (2886)
_MrB_ Creative Commons License 2003.12.02 0 0 2886
De vagy te vagy a Mailer Daemon, vagy rossz az itt megadott címed. ~ : (
Előzmény: _MrB_ (2885)
_MrB_ Creative Commons License 2003.12.02 0 0 2885
SZem küldtem mailt.
bestoptika Creative Commons License 2003.12.02 0 0 2884
Ha egy különálló székre ültettelek le, akkor az én voltam. Én nem láttam egy megtermett fiatalembertől! Bocsi!
Előzmény: Reider Optika (2870)
Huckleberry Finn Creative Commons License 2003.12.02 0 0 2883
Nem, Práter utca. Elégedett vagyok vele, de ha olcsobban adod, megkereslek.
Előzmény: Reider Optika (2870)
Reider Optika Creative Commons License 2003.12.02 0 0 2882
rusznyak: Talán a cibavision.hu-n találsz többet a Night & Day-ről. A szemvizsgálat nálunk is ingyenes. De VESZPRÉM!

maidfish: Kontroll negyedévente. Ehhez rigorózusan ragaszkodunk.

Beebite: hejismeret? :) Kossuth utca KÖZEPE! A Sédnet stimmel. A fűzfői uszodába hamarabb leérek, mint annak idején a Komjádyba. (vagy hogy kell írni?) A kézilabda meg király. Bár most beszedtük a Barcelonát.

SZem: nem tud... de azért hajrá!

Beebite Creative Commons License 2003.12.02 0 0 2881
hehe, oda jártam egyetemre:)
Szóval minden kis szegletet ismerek:))))
nem is beszélve a helyi kapcsolataimról:))
Előzmény: maidfish (2880)
maidfish Creative Commons License 2003.12.02 0 0 2880
Aztamindenit, Beebite! Neked tuti helyismereted van ott! :)))
SZem! Rettegj, mert rajta vagyunk az ügyön! Két (mérnök) nő szerintem legyőzhetetlen! ;) Kiszámoljuk, ha más nem! :)))
Most megyek haza, de nagggyon jár az agyam!
Előzmény: Beebite (2879)
Beebite Creative Commons License 2003.12.02 0 0 2879
Élvezed, valld be:P Két kékesszürkészöldes szemű nő örjöngve téged akar;)))

Úszni nem érdemes szeretni Veszprémben, messze van a fűzfői uszoda:) A kézilabda is Vp, de ott csak nézni jó:))

So be careful, the Big Brother is watching you:P :)

Előzmény: SZem (2878)
SZem Creative Commons License 2003.12.02 0 0 2878
:DDD Most beparáztam! ;P
off:
Ahol lakom, ideális terep a bringázáshoz, minden második ember csinálja. Úszni nem szeretek, a foci rémes, a kézilabda meg durva. Marad a kosárlabda és a squash.
Minden második ember kék szemű erre.
Tea... na és? :)
Mindenki, akivel együtt jártam suliba, ragaszkodik a kontrollhoz.
Adott szolgáltató a legjobb.
És tényleg nem PB... (Ő a regisztrátorom, és tud titkot tartani)
on:

Úgysem találtok meg beeee... Ha közel jöttök, eltűnök.

Beebite Creative Commons License 2003.12.02 0 0 2877
Mondjuk a s**net (a két domain regisztrátora) az egyetlen valamire való helyi szolgáltató:)) Szóval ebből nem kell túl nagy következtetést levonni:)
De a többi infód hasznos:)
Csak vigyázzunk, nehogy SZem bepipuljon, és elvegye a kedvünket a kutatástól:)
Előzmény: maidfish (2876)
maidfish Creative Commons License 2003.12.02 0 0 2876
Igen, nem egy rossz szolgáltatás. Pesti lévén nem ismerem az ottani Kossuth utcát, de ha SZem egy hozzászólásában igazat mondott, akkor nem ő a PB nevezetű emberke. De valami köze csak van hozzá...
Amúgy meg sok az egyezés valóban. Azonos szolgáltató meg miegymás. Furcsa... ;)
Szerintem ha összefogunk, még akármi is kiderülhet. Majd gyűjtsük össze, mit tudunk.
1. Első hozzászólás sokat segít (a környéken ki ne tudná erről, hogy melyik kontaktológus).
2. Szem: kék (amilyet a barna szemű nők szeretnének). :)))
3. Teázni jár. :DD
4. Ragaszkodik a kontrollhoz. :)
Egyéb? ;))
Előzmény: Beebite (2875)
Beebite Creative Commons License 2003.12.02 0 0 2875
maidfish: neked is ugyanaz tűnt fel mint nekem?:) Érdekes nézegetni ezt a domain.hu-t:)
(leánykori nevén nic.hu)
Nem a kossuth utca két végén lévő kollegáról van szó?:)
Na persze ugyis tagadni fog az egyik:) Pedig pedig...:)
rusznyak Creative Commons License 2003.12.02 0 0 2874
Kedves Reider Optika!
Nagyon felkeltetted az érdeklődésemet ezzel a 6-ot fizet 8-at kap akcióval! Hol találok bővebbet erről az FND lencséről? Szemvizsgálat gondolom van nálatok, annak mennyi az ára?
Egyébként nem vagyok annyira kezdő, pár éve már 1x próbálkoztam, de nem nagyon jött be, most meg nyertem egy játékon, aztán nagyon beleszerelmesedtem. Jó lenne mindig tisztán látni, persze a mindennapos bíbelődés nélkül...

Előzmény: Reider Optika (2870)
_MrB_ Creative Commons License 2003.12.02 0 0 2873
Szólj mikor, hol, viszem kamerát, s utánna tudunk elemezgetni kicsit ~ ; )
De vége az OFFnak kicsit
ONlány is leszek, bár fiu lettem...
FND lencsével a jobb szemem 1-1,5 hét alatt elcsippásodik nagyon, s lehet pucolnom. Mitől lehet? A ballal semmi gondom hálisten.
Előzmény: maidfish (2872)
maidfish Creative Commons License 2003.12.02 0 0 2872
Gondoltam, hogy többet tudsz nálam. Ha jók a megérzéseim, túl messze nem lehettek egymástól. Ezeken a teadélutánokon csak szakmabeliek vannak? Kinyomizom a legközelebbi időpontját, és majd jól meglesem a csapatot. :)

"nehogy úgy járjon, mint a tavaji bujócska győztese"
:DD

Előzmény: Reider Optika (2870)
_MrB_ Creative Commons License 2003.12.02 0 0 2871
Nos olvasgatok, írogatok egy ideje...
1 dolog érdekes, bár képes voltam majd az egész fórumot átolvasni miatta. Szem rejtőzködő életmódja. Leírta elején amit leírt, megértem. Csak olyan érdekesen adja magát, ahogy pánixerüen Nem fogtok megtalálni... reakciókat ad. Lehet valaki keresi már, különösen nagy értékben eltünt lencsék miatt? ~ ; )
Engem igazából nem az zavar, hogy ragaszkodik anonimitásához, mert a net valahol erről is szól(hat), hanem inkább az, hogy az állandóan felkeltett érdeklődés elöbb utóbb oda vezet, hogy már csakazértis megkeresik, nehogy úgy járjon, mint a tavaji bujócska győztese ~ ; ).

Félre a tréfát, még egy dolog érdekelne. Bár sejtem a válaszokat. Soxor elhangzott már, hogy keress kisebb üzletet... De, mi van, ha nekem a reakciók, az itt képviselt tudás, hozzáállás alapján pl adott körhöz tartozó "optika" érdekelne, de ugye nem fogom megtudni, hol van, milyen néven fut, mert pl SZem üzletéről van szó, amit nem lehet megtalálni. ~ ; )
~ : (

Reider Optika Creative Commons License 2003.12.02 0 0 2870
Muszálj ekkora gondot csinálni egy hüje betűből? Az apám például mindenhol j-t ír, elvből :)

maidfish: én mindent tudok :)
Nálunk viszont 7200 egy doboz Sauflon lencse.

Huckleberry: nem nálunk vetted?

csendesDon: szerintem próbáld ki a Focus Dailiest, aztán ha nagyon megszereted a lencseviselést, próbálhatsz tartósan olcsóbb megoldást.

Beebite: :)))

bestoptika: először én is ültem, aztán "gentleman" voltam és a szünet után ácsorogtam egy darabig, aztán le kellett ülnöm, hogy mögöttem is lássanak. Lehet, hogy találkoztunk.

rusznyak: valójában a FND az egyetlen igazi éjjel-nappali lencse, bár az Acuvue is hordható egy hétig, aztán kuka.
Az FND ára 18000.- /doboz, olcsóbban nem hiszem, hogy megkapod, csak akcióban. Nálunk még 15-ig 6-ot fizetsz 8-at kapsz. Viszont kezdőknek nem szívesen adok kapásból ilyent, aki nem ismeri a lencseviselés csínját-bínját, könnyen belefut valami szövődménybe.

maidfish Creative Commons License 2003.12.02 0 0 2869
Látom, nem bízol bennem. Én sok mindent tudok. Na jó, azt hogy hol vagy, nem.
Viszont nem Te regisztráltál a kontaktlencseonline.hu-n, ezt tudom. :)
/Ő fiatalabb ~6 évvel./
Előzmény: SZem (2867)
rusznyak Creative Commons License 2003.12.02 0 0 2868
Halihó!
Légyszíves, segítsetek! Kezdő kontaktlencsés vagyok és nagyon szeretnék hosszú távú megoldást találni. Sok jó és rossz véleményt hallottam már az éjszakára is bent tartható lencsékről. Nekem spec. a Night&Dayt ajánlották. Nektek mi a véleményetek róla? Esetleg nem tudjátok, hol lehetne olcsóbban hozzájutni???
Előre is köszönöm a segítséget, üdv!
SZem Creative Commons License 2003.12.02 0 0 2867
bestoptika: bocsánat, úgy néz ki, mintha gúnyolódnék.
A "Felháborító" utáni rész természetesen már nem a teadélutánra, hanem az online kereskedelemre vonatkozik.

maidfish: nem találsz meg...

Előzmény: SZem (2865)
maidfish Creative Commons License 2003.12.02 0 0 2866
:p
Majd legközelebb Tőled rendelek, jó? :)
Előzmény: SZem (2865)
SZem Creative Commons License 2003.12.02 0 0 2865
Beebite: visszakerestem a hozzászólásaimban, hányszor írtam rosszul. Szerencsére csak egyszer :)

bestoptika: késtél. Én elöl ültem. Felháborító? Nem tudsz mit tenni. Nekem sem tetszik.

Joceee: gonosz... ;o)

maidfish: Sauflon 55 UV aj.fogy.ár: 7790/doboz.
:DDD

maidfish Creative Commons License 2003.12.02 0 0 2864
SZem! Katt ide.
Előzmény: SZem (2858)
maidfish Creative Commons License 2003.12.02 0 0 2863
A lens.hu-n a Sauflon most 7.000 Ft (bár akciós lehet, mert az "ajánlat"-ban van). Ha onnan rendeltem volna, akkor postaköltséggel 14.700 lett volna a 2 doboz. Így meg voltam vizsgálaton (na ez mondjuk így vad megfogalmazás, mert megnézte a diót és a görbületet), és fizettem 17.800-at (8.900 egy doboz kl, vizsgálati díj nincs).

SZem: :DDD
No comment...

Előzmény: Huckleberry Finn (2856)
Joceee Creative Commons License 2003.12.01 0 0 2862
Észrevettem, hogy mióta internetezek, egyre pocsékabb a hejesirásom;) De tényleg, előtte tudtam hejesen irni, de mostanra már elbizonytalanitott a sok helyesirási hiba, amit nap, mint nap látok:P

Előzmény: SZem (2858)
bestoptika Creative Commons License 2003.12.01 0 0 2861
Nem fog gondot okozni. Napi lencsét javasolnék.
Előzmény: csendesDon (2857)
bestoptika Creative Commons License 2003.12.01 0 0 2860
Sziasztok! Én is voltam a teadélutánon. Sajnos az ajtóból kellett végig hallgatnom a témákat és derékfájás közepette nagyon felháborítónak tartom az internetes kontaktlencse árusítást. Nálam hála az égnek értelmes páciensek találhatóak és tudják, hogy a kontroll az ő érdekükben történik. /ingyenes a kontroll/. Az ajánlott fogyasztói árból még 5% törzsvásárlói kedvezményt adok, de ez alá már nem tudok menni és nem is akarok.
Nem szeretném bevezetni, hogy fizessenek a vizsiért, de ha interneten akar venni lencsét, be kell vezetni. Ingyen, haszon nélkül szerintem senki nem dolgozik.
Előzmény: Reider Optika (2854)
Beebite Creative Commons License 2003.12.01 0 0 2859
Régesrégen, 1998-ban az index regisztrációs levele olyan kis vicces volt, hogy direkt beleirták a szabályok közé, hogy "ne írd ly-nal a muszáj-t" :))
De ma már lazul a fegyelem;))
Előzmény: SZem (2858)
SZem Creative Commons License 2003.12.01 0 0 2858
seva123: hoppá, elég tanácstalan vagyok. Hiszen m egynapos lencsét használsz! Háát, próbálkozz!

Reider Optika: bocsi, kontaktlencseonline.hu.

maidfish: a hüjeség ragadós. Kattints ide! :DDD

Huckleberry Finn: hol vetted a lencséket? Külföldről nemigen engedték be őket.

csendesDon: nem okoz gondot, de ha kipróbálod és bírod, úgyis KL viselő maradsz. Örökre, vagy még tovább :)

Huckleberry Finn Creative Commons License 2003.12.01 0 0 2856
Régen sok lencsét vettem neten. De a vizsgálatok nagyon drágák, anélkül meg nem kaptam. Most kapnék, de a lens.hu nem olcsóbb, mint az optikában. Postaköltséggel még drágább is némelyik. Az optikában a srác most minden kontrollt ingyen csinál, csak évente fizetek a nagyvizsgálatért, bármi bajom van visszamehetek hozzá. Hacsak nem lesz jóval olcsóbb, inkább nem veszek lens.hutól.
maidfish Creative Commons License 2003.12.01 0 0 2855
Ha rosszindulatú vagyok, akkor kicsit sok az egybeesés.

Minketten a lencseonline.hu-t "néztétek ki", és itt is, ott is kész a rendszer, de nem indítjátok, amíg nem "muszály" (persze mindketten ly-nal írjátok).
Kérdés: kinél ki gyártotta a weblapot??? ;)

Na nem szólok bele... mára befejezem.
Az online kereskedelemmel meg nincs baj, én is fogok az oldalon (mindkettőn???) nézelődni.

Előzmény: Reider Optika (2854)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!