Keresés

Részletes keresés

Vebber Creative Commons License 2012.07.08 0 0 7983

Azért nálad érvényesül is, többől több maradt.

Előzmény: Törölt nick (7981)
Vebber Creative Commons License 2012.07.08 0 0 7982

Big Topnál becsapós a kép (fényviszonyok miatt), vagy valóban ennyre sötét bordó?

Már érik, szeded?

Előzmény: Törölt nick (7981)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.08 0 0 7981

Big Top /az a néhány szem/

Magique

Silver Giant

Manon

Early redhaven

Redhaven Bianca

Törölt nick Creative Commons License 2012.07.07 0 0 7980
Vebber Creative Commons License 2012.07.06 0 0 7979

Caldesi:

 

 

 

Champion:

 

 

 

Red Haven:

 

 

Vebber Creative Commons License 2012.07.06 0 0 7978

Ceglédi óriás és Magyar kajszi, jól látszik a méret különbség. Az ízük egyszerűen kiváló.

A Ceglédiből az összes idei termés a tányéron van.

 

Egy nappal szedtük hamarabb mint tavaly.

A következő 1-1,5 hét múlva érik nálunk.

 

 

Patrol56 Creative Commons License 2012.07.06 0 0 7977

üdv mindenkinek,hidegtűrö késöi sárgabarackfajtát keresek majd,melyik fajta lenne célszerü, nagyon kezdő és kiskertes vagyok,minden válasznak örülnék.

borsika79 Creative Commons License 2012.07.06 0 0 7976
Tegnap meglepő felfedezést tettem. Piros lámpánál a kocsibol kinézve közterületen otp előtt láttam 1 hatalmas kajszibarackfát tele gyümölcsel,már szépen sárgállottak. Rögtön elgondolkodtam,ezt ki szedheti le?
Ali-bá Creative Commons License 2012.07.06 0 0 7975

Mert rosz helyen kerested. Itt nézd : http://portal.debrecen.hu/hirek/gazdasagi/megnyitottapulykakakas

 

A kajszibarackot meg annyira keresik mifelénk, hogy féléretten leszedik úgy viszik a helyi zöldségesnek a nénik. Ismerősök panaszkodnak, hogy képtelenség lekvárnak valót kapni.

Előzmény: gergerg (7974)
gergerg Creative Commons License 2012.07.06 0 0 7974

És pulyka kakas sem volt.

Előzmény: gergerg (7973)
gergerg Creative Commons License 2012.07.06 0 0 7973

Tegnap ugye arrafelé jártam és nagy meglepetésemre az útszélén egy zöldségesnél láttam egy rakás gyönyörű barackot. Ki volt írva hogy mézédes termelői barack. Nem is volt drága, nektarin 250, kajszi 290 ha jól emlékszem. Na mondom most veszek 20 nektarint meg 30 kajszit. Szépen ládában voltak mint a friss szedés. Oda is mentem, és már majdnem kértem mikor meg láttam hogy  az ott parkoló kisteherautó hátánál bontogatják a teszkós 6-8 szemes dobozokat és borigatják bele a ládákba. Úgyhogy mégsincs barackom.

Előzmény: Ali-bá (7971)
lacy63 Creative Commons License 2012.07.06 0 0 7972

Én is öntözöm az éppen érésnek idulókat: Early Rh (már ettünk róla), Mariska ( most váltotta a színét és nőnek a termései), Clapp kedveltje (igaz ez körtte). Az este volt nálunk (fejér) kiadós eső. Pár napra tán megoldotta a locsolást.

Előzmény: Ali-bá (7971)
Ali-bá Creative Commons License 2012.07.05 0 0 7971

Én meg öntözöm az   őszibarack   fákat, mert olyan szárazság van nálunk, hogy sárgítják, hullatják a levelüket. Hogy nő meg így a barack?

                                                            (Elnézést, hogy nem az 'aktuális' témához szóltam hozzá.)

Mozo66 Creative Commons License 2012.07.05 0 0 7970

Kösz az aggódásod , de nincs veszélyben az egészségem ... :) a fórumos kapcsolatokból meg szerintem azok a fontosak amelyek valóban arról szólnak mikről maga a topik .  Ha kötekedni szeretnék akkor nem ebbe írogatnék , mert van bőven olyan jellegű is , és szerintem más is gondolkodjon így , ha kötekedni szeretne akkor ne azt a fórumot válassza .

Előzmény: gergerg (7968)
gergerg Creative Commons License 2012.07.05 0 0 7969

Nem szükséges.

Előzmény: Jbori (7966)
gergerg Creative Commons License 2012.07.05 0 0 7968

Szerintem meg csak rosszul olvastad Jbori hozzászólását. Volt ott egy ilyen is: :-). Ez a hozzászólás nem azt jelentette hogy ne adja neked, hanem hogy inkább neki, virágnyelven " én nagyon örülnék neki" Persze mindenki tudja hogy a valóságban senki nem ad senkinek semmit. Jbori hozzászólása humor lett volna, csak túlreagáltad. Gyanítom most szüret idején túl sokat dolgozol, és keveset alszol. Én legalábbis ilyenkor szoktam ilyen lenni. Lazíts egy kicsit! Tudom hogy most menni kell reggeltől estig, de ha túlhajtod magad az nem csak a fórumos kapcsolataidat de az egészségedet is veszélybe sodorhatja.

Előzmény: Mozo66 (7967)
Mozo66 Creative Commons License 2012.07.05 0 0 7967

....  nagyon bunkó ..... 

 

  Tudod az ha valaki egy szakmai ( őszibarack ) fórumba minden hozzáértés nélkül ...unalomból ... írogat abban semmi probléma nincs , érdeklődik , tewljesen rendben van . Ha valaki az első hozzászólásától kezdve egy másik fórumrésztvevőt folyamatosan ...cinkel , kifiguráz , beszólogat neki ... még az is belefér , szemtől szembe vagyunk , tudok rá válaszolni ...adok - kapok , ez is belefér ettől még nam bunkó senki . DE !!!! Ha valaki a másik " háta mögött " egy beszélgetésbe úgy szól bele , hogy a másikra megpróbál hatni , hogy a saját ellenszenvét átragassza a másikra , megpróbálja befolyásolni ...na ez már bunkóság , te ezt tetted és ezért vagy bunkó .

 

   Volt már ilyen bunkó aki nem mert megszólítani , csak a beszélgetőpartneremnek írogatott szintén ezzel a szándékkal , az is bunkó volt .

 

   Szóval , szerintem egy ilyen fórumnak is meg vannak az íratlan szabályai , ha valakinek nem tetszik akár a stílusom akár amit írogatok az nekem jelezze megbeszéljük és akkor nincs semmi probléma , de ne a hátam mögött és ne a beszélgetőpartneremnek írogassa meg a véleményét rólam , vagy arról amit ide írtam .

 

  ... hát csak ennyit a bunkóságról ....

 

 

 ( és nyugodtan visszaolvashatsz a topikban ez keverés , beszólogatás , rajtad és még egy pár emberen kívül senkire nem volt jellemző itt olyan emberek kommunikálnak akiket összeköt a kertészkedés azon belül is az őszibarack termesztés szeretette , és azt is visszaolvashatod , hogy hány hozzászólásod fogllakozik ezzel a témával és mennyi az ezen kívüli dolgokkal )

Előzmény: Jbori (7966)
Jbori Creative Commons License 2012.07.05 0 0 7966

Netalán ha valakit érdekel hogy hogyan lettem én jbori Mozo66 ténymegállapítása szerint szerint "nagy bunkó" :) az olvasson minket mit írtunk mi eddig a topicban :)

Előzmény: Mozo66 (7964)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.05 0 0 7965

Nekem csak tavlyi ültetéseim vannak de vmiért nem akarnak páran hajtani csak leveledzenek. Víz és tápanyag van.

Előzmény: Vebber (7961)
Mozo66 Creative Commons License 2012.07.05 0 0 7964

Ja arra értetted .... azt hittem Flooval való eszmefuttatásunkra gondolsz . Abban valóban igazad van ha valakinek azt mondom akár én akár te hogy ..." bunkó vagy " az nem vita az egyszerű ténymegállapítás .

 

  A bortémát természetesen csak illusztrációnak szántam , szerintem is az a normális ha mindenkinek a saját bora ízlik , Zalainak a Zalai bor Egrinek az Egri , Pécsinek a ...Villányi . Ez az ízlés dolga és természetesen más ha megnézzük hogy a borpiacon , melyik termőterület milyen mennyiségi és minőségi részesedéssel van jelen ...na ez már nem ízlés dolga hanem egyszerű számtan .

 

  A gyümölccsel meg az idén mi sem vagyunk megelégedve legalább is itt Pécsen ..... de azért valamennyi lesz .

Előzmény: gergerg (7962)
Jbori Creative Commons License 2012.07.05 0 0 7963

Én ezzel csak egyet tudok érteni. Engem sem érdekel ha lesz...ák ha én tudom hogy tőlem telhetően megtettem amit jónak láttam. Aztán majd úgyis fogom látni hogy mit tehetek jobban és akkor majd azt teszem, és kész. De szerencsére szabadságomban áll a kritikusomat megválasztani :)

Előzmény: gergerg (7962)
gergerg Creative Commons License 2012.07.04 0 0 7962

Amikor én azt mondom valakinek hogy bunkó vagy az már nekem már nem vita. Örüljetek neki hogy  olyan gyümölcseitek teremnek amikkel tökéletesen elégedettek vagytok. Mondhatná nekem akár ki hogy az én borom igazi különlegesség ha nekem nem ízlik, és fordítva is.

Előzmény: Mozo66 (7959)
Vebber Creative Commons License 2012.07.04 0 0 7961

Mindenből van legalább egy kevés (úgy értve pl., hogy lesz őszi, de nem minden fán).

Őszibarackból nincs korai, Sárgabarack Magyar kajszi, Ceglédi óriás van korai, de ezken csak néhány szem termés van.

Utóbbiból a jelentősebb termés az álva maradt fán, majd július közepén kezd érni.

Előzmény: Törölt nick (7948)
Mozo66 Creative Commons License 2012.07.04 0 0 7960

Mutatták a Tv ben , hogy Becsehelyen nagy zivatar , jégeső volt , máshol is csinált kárt ?

Előzmény: Floo2 (7954)
Mozo66 Creative Commons License 2012.07.04 0 0 7959

Szó sincs veszekedésről .... vitázunk .

Előzmény: gergerg (7958)
gergerg Creative Commons License 2012.07.04 0 0 7958

Nem semmi hogy a magyar milyen összeférhetetlen, már azon is összevesztek hogy melyik a jobb.Brrrrrr 2 hét szünet. Megyek a teszkóba barackot meg spanyol bort venni.

gergerg Creative Commons License 2012.07.04 0 0 7957

Az az igazság hogy azt a minőséget amit mi tudunk itt északon akár barackból akár borból azt egyikőtök sem tudja felülmúlni. Ja, és még nagyobb is.

alfi13 Creative Commons License 2012.07.04 0 0 7956

Szerintem is néked van igazad a Villányi borok viszik a pálmát a magyar vörösbörok között.  Villányi vörösborok nagyon nagy arányban jóminőségü borokat találsz. Az egyetlen hibájuk az hogy néhány termelő nem tudja hol a csillagos ég az árakban. Más borvidéken is előfordul egy két jó bor de izében nem nagyon veszi fel a versenyt. Persze ez az én véleményem. Na meg persze a saját borom. (Ez utóbi mondat csak vicc)

Előzmény: Mozo66 (7955)
Mozo66 Creative Commons License 2012.07.04 0 0 7955

Na ezért érdemes az ilyen topikokat olvasgatni , az ember mindíg tanúl valami újat . Tehát a marketinggel eladott drága borok ...pláne ha Villányiak .... akkor azok szarok ...így nemes egyszerűséggel fogalmazva . 

 

  Köszönjük az információt .

 

Előzmény: Floo2 (7954)
Floo2 Creative Commons License 2012.07.03 0 0 7954

Tehát ha szar bort jó marketinggel eladok drágán, akkor az a jó bor.

Értem!

Én azt hittem, a jó bor az, ami jó, finom, illatos.

 

"valószinűleg nem is tudják Zalában , hogy egy baracknak milyen ízének kellene lennie én csak ránézésre mondom , hogy az ezen a fán termő gyümölcs ízre , küllemre , színre meg sem közelíti még az Alföldit sem , de  Mecsek környékit semmi képp sem . Na hogy kicsit lokálpatrióta legyek azért a hazai barackból a Mecseki viszi a prímet ízben illatban . Én 20 éve vagyok ebben a szakmában láttam már sokfélét , alföldit , balatonit , ..zalait még nem ... , de itt  a környékben ...beleértve a Tenkes hegy környékét is ...nincs párja és ennek a talaj az oka a jó kalcium ellátottsága ami a baracknál alap és meghatározó  . Ugye sem az alföldön sem a délbalatoni területek nem ilyenek ."

 

"Még csak egy példa , szereztem 20 ládával a danici Orangeredből amit a hétvégén árultam a saját barackommal együtt , a piac tele volt olasz kajszival , barackkal hegyekben , amíg nálam volt gyümölcs addig nem nagyon vásároltak máshol , mikor elfogyott akkor kezdték el máshonnan vinni . A vásárlók mondták , hogy az én barackom nagyon finom és meg sem közelítik az olasz barackok azt az ízt illatot ..persze ennek más oka is van ... de a minőség megitélése mindíg a vásárló feladata ."

 

Érdekes, hogy a baracknál az a jó, ami finom, aminek jó az illata, íze, és a vásárlónak tetszik, a bornál meg amit minél drágábban el lehet adni?


Előzmény: Mozo66 (7950)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!