Keresés

Részletes keresés

liptak1 Creative Commons License 2015.03.01 0 0 13890

Ezt a hoopot már aszt hiszem említetted igaz azóta se néztem utána egyáltalán melyik gépekre jó?

Előzmény: marci3_ (13885)
liptak1 Creative Commons License 2015.03.01 0 0 13889

Hát nem tudom , a kiskata öklete jobbnak tűnik, mindenképp valami olyasmiben kéne gondolkodnod ami nem hagy nyomot a velúr elég kényes anyag

Előzmény: KreHiTü (13887)
KreHiTü Creative Commons License 2015.03.01 0 0 13888

Hol érdemes ilyen Filmoplast fóliát beszerezni? 

Előzmény: Kiskata1959 (13884)
KreHiTü Creative Commons License 2015.03.01 0 0 13887

Köszi a választ, de a feladat nem műbőr, hanem vékony velúr bőr. Ragasszak alá több réteg papírt?

Előzmény: liptak1 (13883)
Mákvirág77 Creative Commons License 2015.03.01 0 0 13886

Sziasztok!

 

Sajnos egyéb elfoglaltságom miatt már jó ideje nem volt időm hímezni, viszont az egyik ismerősömnek szeretnék csinálni egy Fradi emblémás kötényt ajándékba. Ha valakinek volna egy, akkor azt nagyon megköszönném ha átküldené.

Köszönöm!

Ági

marci3_ Creative Commons License 2015.03.01 0 0 13885

Meg a Hoopnak van mágneses kerete, na azon sem látszik meg, a befogás és akkor legalább be is van fogva, igaz nem olcsó, de megéri.

Előzmény: Kiskata1959 (13884)
Kiskata1959 Creative Commons License 2015.03.01 0 0 13884

Csak annyit fűznék hozzá, hogy a bőrt nefogd keretbe, hanem ragasztós alátétet használj (pl. Filmoplast). Azt fogd a keretbe, karcold meg a felső papír réteget és húzd le, és az alsó ragasztós rétegre simítsd rá a bőrt. Én így szoktam minden olyan anyagnál, ahol a keretezés nyoma meglátszik, vagy olyan vastag, hogy nehéz a keretbe fogni.

liptak1 Creative Commons License 2015.03.01 0 0 13883

Szia műbőrbe varrtunk már, semmi extra nincs benne ilyen kihímezve , de ha vastag a bőr akkor inkább felvarrósban gondolkodj, vagy le kell venni a sebességét a gépnek no meg tűt is a bőr-farmer tűt kell használni

Előzmény: KreHiTü (13882)
KreHiTü Creative Commons License 2015.02.28 0 0 13882

Sziasztok!

 

Tud valaki abban segíteni, hogy bőrbe milyen technikával lehet szép hímzést készíteni?   

Nikolett385 Creative Commons License 2015.02.27 0 0 13881

SZia, küldtem

Előzmény: 77maszat (13878)
liptak1 Creative Commons License 2015.02.26 0 0 13880

és ezek kb 5X8 cm -es lapokra lettek készítve

Előzmény: liptak1 (13879)
liptak1 Creative Commons License 2015.02.26 0 0 13879

és még egy kis hencegés, igaz és sem hímzés és remélem az együttes se haragszik meg érte hogy feltettem ezek is kerámiák és szintén az asszony munkái

77maszat Creative Commons License 2015.02.26 0 0 13878

Kedves Nikolett!

 

hrustinszki.mariann@gmail.com   KÖSZÖNÖM! Üdv: Mariann

Előzmény: Nikolett385 (13863)
liptak1 Creative Commons License 2015.02.26 0 0 13877

Majd átadom az asszonynak az ő érdemei a varrott ,hímzett cuccok is és a kerámiák is, én csak a hímzőmintával foglalkozom(már ha van elég időm rá) de igen rengeteg munka fekszik benne de ugyanúgy gondolom a ti munkáitokban is , szerintem egyébként egyfajta őrület kell ahhoz hogy ennyi pepecs dolog valóra válhasson, szeretni kell ezeket a szakmákat ahhoz(itt jegyzem meg én bolondja vagyok minden nemű kézműves dolognak)hogy ezek a gyönyörű dolgok elkészüljenek. Le a kalappal azok előtt akik ma ebben az országban még kitartanak amellett hogy valami szépet hozzanak létre.

Előzmény: BNMarianna (13876)
BNMarianna Creative Commons License 2015.02.26 0 0 13876

Ehhez mennyi gyakorlás és kitartás kell arról van fogalmam.A pincében porosodik egy korongozó nem egy két éve. Nagyon szép, minden elismerésem a párodnak.

Előzmény: liptak1 (13874)
BNMarianna Creative Commons License 2015.02.26 0 0 13875

Pontosan! :)  Az hogy kinek,mikor, miért , pénzért vagy sem nem érdekel.Gondolom mást sem, a lényeg hogy szép és adhat ötletet. Majd ha a mintára is vágyom intézem privátban.Ez működött régen is.

Előzmény: liptak1 (13873)
liptak1 Creative Commons License 2015.02.26 0 0 13874

és bár ez nem hímzés ezeket is a párom készíti, csak hogy emlékeztessem a nagyérdeműt, nem kell se varrónőnek se grafikusnak lenni ahoz hogy valaki szépet készítsen kitartás és rengeteg gyakorlat

Előzmény: liptak1 (13873)
liptak1 Creative Commons License 2015.02.26 0 0 13873

ilyesmikre gondoltál? mielőtt lenne valaki aki reklámnak gondolná nem nem reklámnak tettem fel csak valamikor felrakosgattuk az elkészült újdonságokat mára sajna ez se működik

Előzmény: BNMarianna (13871)
liptak1 Creative Commons License 2015.02.26 0 0 13872

szia be is fejeztem, no egyébként meg lett a hiba, a dvd íróval akadt össze, szerintem az olvasás megdöglött az írónál és a gépre felfelé már hibával vitte fel az adatokat, csere és most már működik legfeljebb őt is letiltom a hozzászólások közül mint közös ismerősünket.

Előzmény: Stickerei (13868)
BNMarianna Creative Commons License 2015.02.26 0 0 13871

Nagyon régen írtam hozzászólást, de olvasom a fórumot.Bocsánat, de kinyílt az a bizonyos bicska a zsebemben.Lehet hogy elképzelhetetlen, mégis bizonyosan állíthatom van aki azért vette( esetleg ajándékként kapta ) a hímzőgépet mert ezt választotta hobbinak.Valljuk be költséges hobbi, de azért had döntse el mindenki a pénzét mire költi.Még csak nagy család sem kell ahhoz hogy szükség legyen sok mintára.Nincs is csak elkapja az ember(lányát,fiát) a gyűjtögetési láz.Igaz lehet soha nem fogja lehímezni, de kell mert tetszik.Szóval ne általánosítsunk ha lehet!

Egyébként régen tényleg a segítségen volt a hangsúly és megosztottunk tudást,mintát mindent.Sokkal többen és többször mutatták be  a kész alkotásokat. Ma már ezt egyáltalán nem látom itt, sajnos.

Előzmény: Annabella M (13865)
Rose1 Creative Commons License 2015.02.26 0 0 13870

Kiskata 1959,

Olyan jó volt olvasni az összefoglalódat a hímző és varrógépekről. Nekem Elna 820 van, de így összehasonlításban még nem olvastam a különböző hímzőgépekről.

:)

A GIGA keretet én az Amazonon láttam, - itthon is van- bár itthon 22000 Ft-ért, - az Amazonon pedig kb 10000 Ft, plusz posta.

 

Stickerei Creative Commons License 2015.02.26 0 0 13869

Nyilvánvaló, hogy majdnem mindenkinek van némi bevétele a hímzésből, ez azonban nincs ellentétben azzal, hogy ezen az oldalon önzetlenül és ingyen próbálják egymást segíteni a fórumozók.

Előzmény: Annabella M (13865)
Stickerei Creative Commons License 2015.02.26 0 0 13868

Kérlek ne csináld, nem kell szitkozódni, nem tesz jót az oldalnak. Én sem akartam, hogy ez legyen a hozzászólásomból. 

Előzmény: liptak1 (13866)
Kiskata1959 Creative Commons License 2015.02.26 0 0 13867

Kedves Momo1222!

 Elnézést, de az üzeneted csak most olvastam. A gépek közül én ugyan csak a Berninákat ismerem jobban, nekem is az van. A Chicago7-es jó kis hímző-, varrógépnek tűnik. Én ugyan jobban szeretem a külön varró és külön hímző gépet, de ez egyéni megfontolás kérdése ( én általában varrok, míg a hímzőgép dolgozik). Véleményem szerint a hímző felület nagysága nagyon kicsi  a 110x170 mm nagyon kevés. Most azt gondolod, hogy ez neked bőven elég, de később mikor már gyakorlottabb vagy, akkor szembesülsz vele, hogy ezt sem tudod kihímezi, azt sem mert nem fér a keretedbe. A vásárlásnál érdemes rákérdezni, hogy a hímzőegység benne van-e az árban. A Varrógépcentrumnál néztem a 199e ft-os ár varrógépnek sok de ha a hímzőegység tartozék, nagyon kedvező, de ez nem derült ki a honlapról. Ugyanis a Berninánál szokás hogy külön árulják a varrógépet, és külön megvásárolható tartozékként a hímzőegységet. Varrógépként: nagyon tetszik az egylépéses gomblyuk,  és a sokféle haszonöltés. Tapasztalatom szerint a sok díszítő öltést nagyon ritkán fogod használni, főleg a hímzőegység mellett  Tekhát összefoglalva Varrógépként nagyon sokat tud, jó kis gép, hímzőgépként  Annyit tud mint a Deco ( a Bernina alap hímzőgépe) csak sokkal kisseb a hímző felülete.

Az Elna 860 szintén varró és hímzőgép Varrógépkén közel azokat tudja mint a Chicagó azzal a különbséggel hogy a max varrás sebessége 1000öltés/p és a max öltésszélesség 9mm míg az előzőnél csak 7. Ennek akkor van jelentősége, ha díszítő mintát szeretnél varrni, vagy ikertűvel, de akkor jelentős az a 2mm.

Hímzőgépként: szinte ugyan azt tudja mint a Chicago egy jelentős különbséggel, a max hímzőterülete140x200mm. Az Elna 820-as géphez ír ugyan úgynevezett giga keretet (200x230mm) de sehol nem látom hogy ezt lehet-e használni a 860-ashoz is. Ha igen, és 2az 1-ben gépet szeretnél én ezt választanám a kettő közül.

Elna820 csak hímzőgép ugyan azt tudja mint a Bernina Deco, még a képernyője is hasonló, ha nem ugyanaz. de a hímzőterülete, a giga kerettel jóval nagyobb. Hidd el az a 3 cm is sokat jelent.

Előzmény: Momo1222 (13843)
liptak1 Creative Commons License 2015.02.26 0 0 13866

Mi a  sza..-ér nem takarodsz el, senkinek nem tetszik a hozzáállásod, igen vagyunk egy páran akik ha tudnak segítenek a másikon, igen itt sokan dolgoznak is a szakmában és vannak egy két ... nem sorolom fel hányan

akik komolyan nem felejtették el honnan indultak, és igen mi is reklámozhatnánk magunkat, nem mindenki egy beképzelt majom módjára vergődik itt mint te úgy tűnik a tudásod lopott tudás lehet mivel némi ész is kéne hozzá, hogy magadtól rájöjj , nem kívánatos lettél az oldalon. Annyira nagyra vagy magaddal de érdekes a dolog belekötöttél az oldalon a kollégába hogy nem tud küldeni egy két kuncsaftot, ha ennyi melód van minek rontod a levegőt erre, meg a többi oldalon, ess neki csinálni a melód, ja de lehet nincs is annyi munkád hisz k....a rá érsz itt másokat szekálni, nagyon rövidlátónak kell lenned ha azt képzeled az általad említett kéregetés mivoltával mi nem vagyunk tisztában, de alkalmanként mindnyájan megtesszük mi is , indok nem fontos a viselkedés viszont nagyon te pedig örülj , hogy nem kapsz keményebb hangnemet , jó lenne ha nem látogatnád az oldalt, már vagy egy éve megvagyunk veszekedés vita nélkül hidd el kényelmesebb és jobb is tehát húzz innen a fene nagy profiságoddal.

Előzmény: Annabella M (13865)
Annabella M Creative Commons License 2015.02.26 0 0 13865

Ne ámítsátok már egymást, hogy ez a fórum az önzetlen segítségről és a nonprofitról szól... Ugyan... Persze... Minden mintát kéregetőnek akkora a családja, hogy annyit kell hímezzen, és oly sokfélét, hogy állandóan mintát kérjen...Ja és persze mindenki ingyen hímez, azért vette a gépét otthonra... Lehetne a fórum neve akkor nonprofit gépi hímzés... Nem :) (jót mosolygom az egészen, főleg azon hogy tét nélkül milyen indulatok keletkeznek)

Mal924 Creative Commons License 2015.02.25 0 0 13864

A stílus is érdekes, meg a hozzáállás is.

Annyit szólnék hozzá, mindennemű további folytatás nélkül, hogy minden kezdő szorulhat segítségre, de én például úgy 20terv után már megtervezek mindenfélét, szépen. Oké, előtte grafikusként dolgoztam, de akkor is.

DE.

Ha most kéne terveztetnem valakivel, mert túl nagy falat, nem érek rá, akármi, még akkor is a drágább helyen terveztetnék, mint ilyen nagy arc mellett, bármilyen profi is az ember. Én már csak ilyen hülye vagyok.

 

Ilyenkor örülök, hogy nem árulok se mintát, se hímzést. Beteg piac ez, tisztelet a kivételnek.

 

Az továbbra is szóljon, kinek SEGÍTENI kell.

 

Nikolett385 Creative Commons License 2015.02.25 0 0 13863

Kedves Mariann, kérek mailt, melyre tudom küldeni.

Előzmény: 77maszat (13842)
Nikolett385 Creative Commons License 2015.02.25 0 0 13862

Ha segíteni nem tudsz itt, és az üzleti kapcsolatokat keresed,.... van elég hely számodra az Olx és a Jófogás oldalon, vagy keressek más országokban is ezekhez hasonlót?...."esetleg kedvezményes áron" megteszem.

Előzmény: Annabella M (13850)
liptak1 Creative Commons License 2015.02.25 0 0 13861

Érdekeseket készítesz, de ugye tudod hogy a logók amiket készítesz le vannak védve?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!