Keresés

Részletes keresés

cinyoka Creative Commons License 2018.01.06 0 0 2692

ja az ív hóssza kb 2m a legmagasabb pontja a víszintes bázistól max 10cm valahogy így:

Előzmény: cinyoka (2691)
cinyoka Creative Commons License 2018.01.06 0 0 2691

Először is köszönöm a gyors reagálást!

Ami képen látható, pont olyanra szeretném kialakítani a mostani kerítést. Talán nem voltam egyértelmű a kérdéssemmel, ezért kicsit kiegészítettem a képet. A vastag feketével jelölt a meglévő 30x30-as zártszelvény, a pirossal jelölt 12x12 mángorolt pálcákat (és egyéb díszítéseket) fogom felhegeszteni. Amire a korábbi kérdése, irányult az a zöld színnel jelölt ív vonalának kialakítása. Azt az ívet hogyan tudom szépen, pontosan és könnyen kialakítani mivel kb 8 ilyen részt kell készítenem.... mondjuk készítsek egy sablont, vagy hogyan? Ha már egy szépen kész van akkor a pálca hosszakat simán át tudom mérni a többi táblára is. Előre is köszönöm a segítséget!

Joe

 

Előzmény: örökmozgó3 (2690)
örökmozgó3 Creative Commons License 2018.01.06 0 0 2690

Nem egészen értem a kérdést. Ami a képen látható az miért nem jó? Vagy ez a régi kerítés? Tudni kellene az említett zártszelvény keret külső oldali méreteit. Tudni kellene az ív távolságát és közepén a magasságát. Milyen anyagból akarod az ívet legyártani vagy gyártatni? Stb. Így elég problémás véleményt alkotni.

Előzmény: cinyoka (2689)
cinyoka Creative Commons License 2018.01.05 0 0 2689

Üdv mindenkinek!

 

Efy kis segítséget szeretnék kérni. Kovácsoltvas hatású kerítésre szeretném "updatelni" a mostanit. A zártszelvény keret adott, szálanyagit csűcsdíszeket egyéb díszítőelemeket lehet venni hegeszteni - mondjuk - tudok. Egy valamire nem sikerült rájönnöm:

A zártszelvény keret ugye teljesen sima, a függőleges pálcákkal szeretnék kialakítani egy ívelt felsőrészt...ezt hogy tudnám megcsinálni? Készítsek valamiféle sablont? Kb 2m -ként kellene egy körív...valahogy úgy ahogy a képen van.

5let????

Norbbika Creative Commons License 2018.01.04 0 0 2688

Sziasztok!

3 db pillért akarok építeni előtető lábaknak. Gondolkoztam a barabás térkövön, mert az eléggé tetszik. Keresgettem a neten zsalukövet ami mondjuk már előre el van készítve, hogy a külső részén kő van rá ragasztva, de nem nagyon találtam. Létezik ilyen, hogy ne kelljen a zsalukőre ráragasztgatni a követ, hanem előre kész van? Remélem érthető voltam. :)

Calcitos Creative Commons License 2017.12.04 0 0 2687

Akár egy várfal !

Előzmény: dodi al fayed (2686)
dodi al fayed Creative Commons License 2017.11.16 0 0 2686

Kis kedvcsináló a bontott téglához!

István a kováts Creative Commons License 2017.10.23 0 0 2685

Az nem megy , hogy  mással és olcsón is !

örökmozgó3 Creative Commons License 2017.10.23 0 0 2684

Próbáld meg zsalukőből.

 

Előzmény: Cabe Bedlam (2683)
Cabe Bedlam Creative Commons License 2017.10.22 0 0 2683

Jó hát az kizárt, hogy én sajátkezűleg megcsináljam. Még filózom valami igényes drótkerítés + sövény kombón, de sokkal inkább szeretnék valami értelmesebb kerítést.

zöldeskékek Creative Commons License 2017.10.21 0 0 2682

 Ja és ezen a nyáron az említett vaskaput   harmadjára lefestettem " zöldeskékre " ráment kb. 5 nap.

Előzmény: zöldeskékek (2681)
zöldeskékek Creative Commons License 2017.10.21 0 0 2681

"nekem pl az  utca fonton lévő kerítés ami készül 45 éve a következő :"

 

 

helyesen :

  nekem pl. az  utca fronton lévő kerítés, ami készült 45 éve a következő :

 

 

 

 akkor vagy   3 hónap hétvégeken  kb. akkori  másfélhavi - 2 havi fizetésem.

Előzmény: zöldeskékek (2680)
zöldeskékek Creative Commons License 2017.10.21 0 0 2680

Nagyon takarékosan sk. munkával talán. De  ilyenkor túl kell tenni magát a  ' társadalmi  ' kényszeren. nekem pl az  utca fonton lévő kerítés ami készül 45 éve a következő :

 beton oszlopok  2,5 m enként. Leásva, semmi beton. Az oszlopokon kifeszítve   4 drót, egy alul egy középen és kettő felül.  Erre  un. fonott drótháló, majd az egész bebokrosítva  belülről. senki nem lát be. A bejárat vaskapú.

 Viszont a telken van  3 lakás   95, 50 és 28 nm, mind az enyém. Ez a lényeg... nekem.

 Nincs semmi társadalmi nyomás, kényszer legalább is kerítésfronton.

 Ja van lábazat is.    20 cm vastag és u.a. mély  betonból. A célnak megfelel. 

 Persze akár 3 millát is elkölthetnék csak erre a projektre.

 Inkább megyek még egyszer Manhattenbe   kb. 600  ból kijön  nagyon kicentízve, jó legyen   1 milla, de kerítés nem lesz... másik !!

Előzmény: Cabe Bedlam (2679)
Cabe Bedlam Creative Commons License 2017.10.21 0 0 2679

Sziasztok!

 

Előhozakodom a problémámmal, van egy 20 méteres utcafrontú rozsdás ótvar kerítésünk, időközben az összes szomszédunk megcsinálta a magáét és a miénk a legszégyenteljesebb, szóval társadalmi kényszert érzek összerakni valamit.

 

Nézegettem egy oldalon, hogy 50-70-80 000 forint/ méterrel csinálják, és 1 millió forint fölött készülnek a normális kerítések.

Én maximum a felét költeném el. Olyan kerítést szeretnék, amin keresztül nem látnak be. Ez most vagy valami tömör anyag, pl. beton, vagy fával telerakni oszlopok közét. Az is szempont, hogy ne nézzen ki gázul, ha már 25 év után fejleszteném. Na most szerintetek 500 000 forintból lehet ilyen kerítést csinálni kapuval együtt? Lenne rá egy egy személyes bejárati, meg egy autós, de nem kell nekem úszóajtó, elég oda valami normál. Kérdés, meg lehet-e csinálni ennyiből.  Köszi ha reagáltok.

Pompiere Creative Commons License 2017.10.19 0 0 2678

Hát nem tudom. Azt szinte biztosra tudom mondani, hogy hiába lesznek a vízszintes vasak végei befúrva a két oszlopba, az oszlop és a fal találkozásánál függőlegesen el fog repedni a vakolat.  Nemesvakolatnál nem fog jól kinézni. Ezt "csorbázással" lehetett volna kiküszöbölni. Ez azt jelenti, hogy az oszlopok betonozásánál az oszlopzsaluba belülről bele kellett volna tenni egy 4-5 centi vastag 15 centiméter széles hungarocell csíkot, olyan magasságban mint amilyen magas a fal lesz. A betonmag kötése után flex-szel az oszlopzsaluból függőlegesen ki kellett volna vágni a hungarocell szélességének megfelelő csíkot, majd kivenni a hungarocellt. Az így keletkezett mélyedésbe kellett volna beleereszteni a zsalutéglák végeit. Ez jelentős stabilitást biztosított volna a fal számára. Együtt mozogtak volna.

 

Az előbbieket az esetek kilencven százalékában mindig elmulasztják. Ennek pedig repedés a vége.

 

Itt a fórumban többször felmerült már ilyen, hogy nem készült rendes alap a kerítés alá. Ilyenkor mindig felteszem magamban a kérdést, hogy mennyit is lehetett megtakarítani - pl. a te esetedben azzal a cirka 0,4 m3 betonnal - amivel nem lett fagyhatár alá levíve az alap.

Előzmény: gumisxxx (2677)
gumisxxx Creative Commons License 2017.10.19 0 0 2677

Szia! Már meg kell csinálnunk,minden sorban vízszintesen 12es vas lesz betéve,belefúrva az oszlopokba,és ugyanúgy 12es függőlegesen.Remélem jó lesz.

Előzmény: Pompiere (2676)
Pompiere Creative Commons License 2017.10.16 0 0 2676

Ehhez a magassághoz és a vele járó súlyhoz már nem ártott volna egy fagyhatárt elérő alapozás. 48 db zsalutégla kell a művelethez, már ez magában több mint 800 kg. Plusz bele a beton ami 0,37 m3 és újabb 800 kg. Tehát összesen valahol 1,6 tonna nyomja majd azt az alapot, amibe elvileg nincsen vas. Akkor arról még nem is beszéltünk, hogy ez a falrész "csorbázva" lesz-e?

 

Én erre nem mernék ilyen magasságot építeni.

Előzmény: gumisxxx (2674)
imania Creative Commons License 2017.10.16 0 0 2675

 

Sziasztok,

 

Az alábbi videón látható kaput ismeri valaki, látott már ilyet? Hogyan lehetne kivitelezni?

 

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=jHrb8rDcFY0

 

 

 

 

gumisxxx Creative Commons License 2017.10.15 0 0 2674

Sziasztok! Segítséget kénék,ha lehet. Adott egymástól 2db 3m-re lévő 30as oszlopzsalu oszlop,rendes vasalással és alappal. Közötte csak kb 40cm mély 30cm széles alap van. Lehet erre erősebb vasalással,tömör zsalukő kerítést építeni? 15ös zsalukővel lenne csinálva.kb 1.8m magas lenne.

tibormandli Creative Commons License 2017.10.13 0 0 2673

az alap alá szeretnél kavicsot rakni betonozás előtt? Jól értelmezem?

Előzmény: RedNeck79 (2672)
RedNeck79 Creative Commons License 2017.10.12 0 0 2672

Sziasztok,

 

zsalukő drótkerítés alap alá 0-16-os sóder mehet? Van benne azért homok is. Vagy mindenképpen sima kavics kellene a beton alá?

tibormandli Creative Commons License 2017.10.07 0 0 2671

Tény és való hogy a vas nem olcsó plusz nem kevés munka mire elkészül a szerkezet! Annyi hogy a betonba tegyetek egy nyolcas hálót!

Előzmény: horex (2670)
horex Creative Commons License 2017.10.07 0 0 2670

Projekt leállt, elnézést hogy itt maceráltalak és bárki mást a kérdéseimmel

 

Szomszéd és  egy jó ismerössel beszélgettem. Mondom mibe vagyok éppen

Azt mondták hülyeség igy csinálni, nem műszaki hanem anyagi és emberi erő tekintetében

A kőműves ismerőssel mélyebben átbeszélve az általam elképzelt megoldás úgy

150ezerre jönne ki

és melózok, rohangálok szállittatok anyagot

Ismernek engem és ha belegondolok magamat is ismerve, már elfáradok az ilyen folyamatos munkában

 

Szomszédnak van kertikapája, azzal sikba lehetne szedni a terepet mert nem veszélyes a meredeksége, illetve fellazitani a felső füves réteget és kiásni kb 20cm-es alapot

Segédmelós csinálná.

Zsaludeszka, ezt még én is beállitom vízszintbe és összecsavarozom

Hozatott földnedves beton és lehúzni a felületet

Erre számolgattunk erős 100ezer Ft-ot és végül is csak a zsaluzattal melózok ami kibírható

 

Pedig már nagyon pontosan ki is jelöltem, zsinóroztam a lyukak helyét :)

Úgy érzem jól vélekedtek, mert a felépitménnyel úgyis el fogok nyűglődni

 

Visszatérve az alapra. Nézem a neten is hogy 15-20cm beton garázs alapnak

Ezt nem rongálja meg a fagy?

 

Előzmény: tibormandli (2669)
tibormandli Creative Commons License 2017.10.06 0 1 2669

még annyi a betonhoz hogy egyszerűbb legyen, egy talicska betonba fél zsák cement elég, ha talicskában keveritek, amennyiben keverőben akkor mehet bele több is mert több kijön mint egy talicska beton. Estetleg ami a zsalukőbe megy beton abba lehet több cementet rakni, az mégiscsak ki lesz téve a természet viszontagságainak.

Előzmény: horex (2667)
tibormandli Creative Commons License 2017.10.06 0 0 2668

zsalukövet tehetsz akkor elemeli a földtől az építményt. Szerintem a 30as is elég egy 250es lyukhoz, kevesebb beton megy bele. Annak a belseje kb 240*240, tehát megfelelő

Előzmény: horex (2667)
horex Creative Commons License 2017.10.06 0 0 2667

Bp. Kerepesi úton találtam 9,900Ft/nap motoros földfúrót 250mm átmérővel

Egy órakor lesz csak nyitva, viszont a segédmelós holnap nem ér rá, ma kellene megoldani a fúrást...

 

Akkor semmi zsalukő, csak be a vasalt betont a lyukba?

Beton linket köszi, tanulmányozom

 

Az  oldalfüleket az OSB-hez a tartó pillérre és pár helyre gondoltam  a 80-as I gerendára hogy az OSB ne "csúszkáljon". Ehhez nem csavaroznám le az OSB-t. Elég szélvédett helyen lenne, csak nem emeli meg a szél

A kereten belül ahova kívánja, persze lenne merevítő az OSB alá és lecsavarozva

Előzmény: tibormandli (2665)
tibormandli Creative Commons License 2017.10.06 0 0 2666

gondolkodtam az egészen, értem hogyan szeretnéd megépíteni a pecót. zártszelvényt én inkább a 80x40est választanám mert az közé lehet hegeszteni az I vasnak. valamint biztosan megtartja.

az OSB lapok toldásánál keresztbe is kell tenned vasat alulra mert ott bizony hajolni fog. Nekem a padláson igaz hogy csak 18as lap van de ahol járható rész van ott 50 centinként alá van támasztva. ahol pakolós rész van ott a 250 centis rész két helyen plusz a két végén van alátámasztva ami 83 centire jött, és ott bizony extrém módon meghajlik ha rálépek.

az OSB lapok rögzítéséhez nem kellene laposvas füles megoldás, egyszerűen önfúró csavarral lecsavarozod a zártszelvényhez és kész.

valamint azzal is számolni kell hogy be kell toldani két oldalra is az ötven centis csíkokat, ami plusz tartót eredményez.

kérdezted a betont is itt: http://www.transzkavics.hu/index.php?ugras=statikus&statoldal=604 leírták betonkeverőhöz is ebből tudsz számolni.

hirtelen ennyi jutott eszembe

Előzmény: horex (2659)
tibormandli Creative Commons License 2017.10.05 0 0 2665

Próbálj meg kölcsönözni, a négy lyuk egy benzinessel megvan max 30 perc alatt ha nem kapsz el gyökereket, törmeléket. Az ásással az a gond hogy hetven cm mély gödröt nem lehet csak úgy kiásni, ugyanis ahhoz már nagy lyuk kellene hogy olyan mélyen lehessen ásni. Ahova én járok kölcsönözni ott két órákat számolnak. Tehát lehet hogy neked is csak felét kell fizetni a napidíjnak.

 

Előzmény: horex (2664)
horex Creative Commons License 2017.10.05 0 0 2664

Találtam itt fúrót, de szár sehol. Nincs kedvem hajtóvasat fabrikálni hozzá

Előzmény: horex (2663)
horex Creative Commons License 2017.10.05 0 0 2663

Kézi földfúróval dolgoztam anno a katonaságnál, a környékemen viszont semmi, csak kútfúró horribilis pénzért

Látok egy benzinmotoros kölcsönzőt Pest megye másik felén,  vagy valami gagyi fúrót

Alkalmi segédmunkás napi 5ezerért melózik. Mennyi idő alatt áshat ki egy gödröt?

 

Persze, I gerenda élére. Ha túlságosan hajlik az OSB rakok több merevítőt alá

Csak motorkerékpárt újitanék fel, illetve tárolnék benne, nem egy komoly munkákra szánom

Előzmény: tibormandli (2662)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!