Keresés

Részletes keresés

vrev Creative Commons License 2014.01.20 0 0 3694

rossz ertelemben valtozott,csak aki lusta gondolkodni az nem latja

Előzmény: Motley Fool (3693)
Motley Fool Creative Commons License 2014.01.20 0 0 3693

Nem valtozott a rossz ertelemben. Ugyan azok a lehetosegek ma is allnak mint 30 evvel ezelott. Csak aki lusta az nem latja.  :-)

Előzmény: vrev (3692)
vrev Creative Commons License 2014.01.20 0 0 3692

korrekten irtal , de ugye azert az igaz hogy amerika megvaltozott rossz ertelemben 1985-hoz kepest ? dehogy tudod hiszen akkor NEM voltal itt

Előzmény: Ha-vaj (3691)
Ha-vaj Creative Commons License 2014.01.20 0 0 3691

"Hali  " 01Laci !

Ne vegye kedved a sok "biztatas". Ha tobb forumon utana nezel ,hasonlokat fogsz tapasztalni.....

Szerintem meg az almok azert vannak,h megvalosithassuk!!!  (egy reszet)

nem derult ki,h milyen szakra jarsz,de ha vmi divatos "fingterelgetes" (elnezest), akkor csak az idodet fecsereled. legfontosabb a nyelv TUDASA  (nem ismerete) azutan megfelelo szak (szakag)

valasztasa.  Konkret pelda pl. gepeszmernok  (bar ezen szakkal barhol a vilagban konnyebben el tudsz helyezkedni) 1 cimboram occse diploma utan kezdett M.o-n amerikai cegnel es most mar 3. eve az altalad favorizalt allamban dolgozik es mar a felesege is megkapott minden papirt.

Probalj felkutatni a kozeledben levo amerikai embereket azutan elj az adodo lehetosegekkel.....

1 baratomank es nekem is igy lett amerikai lany a felesegunk!

Kitartast az almok megvalositasahoz!

u.i:

NEM allt szandekomban egyetlen forumozot sem megbantani,ha esetleg vki ugy erzi,h az elejen ezt tettem, akkor ELNEZEST!!!

 

 

 

 

Előzmény: 01Laci (3687)
vrev Creative Commons License 2014.01.20 0 0 3690

hat ez az , en szuletett lusta vagyok es mindig a konnyebbnek latszo utat valasztottam

Előzmény: Lola99 (3689)
Lola99 Creative Commons License 2014.01.20 0 0 3689

Milyen szerencsém volt, hogy Apukámnak sehol nem volt ismerőse. Igy aztán 30 évesen az eszem után mentem nyugat Europába.:-)

Előzmény: vrev (3684)
vrev Creative Commons License 2014.01.20 0 0 3688

amerika baja az hogy leszerelte az iparanak a nagy reszet es azsiaba vitte a termelest , most meg jajgat hogy nincs eleg munkahely , amugy nyugateuropa/magyarok ugyanezt tettek

Előzmény: 01Laci (3687)
01Laci Creative Commons License 2014.01.20 0 0 3687

@vrev "a mai amerika egesz mas mint az 1985-os"

sajnos ugyanezt hallom azoktól, akik amerikában jártak mostanában...'ez már nem az az amerikai álom.'

irigyellek egyébként ;)

 

@apojani: köszi!

apojani Creative Commons License 2014.01.20 0 0 3686

Még annyit a privát segítségről, hogy érdemes rászánni az időt az alábbi elolvasására mert -talán- segít megérteni a miértet:
http://miert-ne-segits-midig-masoknak.blog.hu/?token=480d9be834699586d16daa725cd38e15
És azt kell hogy mondjam -bármennyire is tisztelem a posztolót azért amit tett- hogy a lúzer nem a "delikvens" volt :-(!

Előzmény: apojani (3685)
apojani Creative Commons License 2014.01.20 0 0 3685

Elég sok nyugateurópai egyetemen van pályázható -akár ösztöndíjas- tanulási lehetőség. De odakint sem mindegy, hogy mennyire piacképes és mennyire "büfészakot" tanul valaki!

Az államokba aránytalanul nehezebb a kijutás, egyrészt a vízum megszerzésének nehézségei (lásd a romesz által megadott linkeket), másrészt az esetleges anyagiak és a távolság miatt. Tanuló vízummal csak kivételes  lehetőségek vannak a legális munkavállalásra hogy meg is tudj élni! http://hungarian.hungary.usembassy.gov/student_visa_hu.html
 
Ha bárhova jutsz ki, még az sem biztos, hogy az óhatatlanul bekövetkező "kultúrsokkot" ( http://hataratkelo.postr.hu/kultursokk-es-ami-vele-jar ) megfelelő módon tudod kezelni és azért az eu-ból könnnyebb a visszatérés. (Tudom, ez így nem éppen optimista megközelítés és nevezd b-tervnek ;-)! )

Az eu-n belül elég sok helyen képviseltetik magukat usa multik. Ha ügyes, kitartó vagy és még szerencséd is van, akkor be lehet jutni valamelyikbe és utána egy-két év helyi tapasztalatszerzéssel kiszervezheted magad.
Persze ezek mind-mind hosszútávú -akár tíz éves- projektek!

A privát segítségről:
Remélem nincs igazam, de szerintem azért nehéz ilyen partnert találni mert sokan egész egyszerűen félnek belemenni és olvasgatva a net-en fellelhető eseteket meg is értem :-(! Ráadásul azok is mind egyéni, az általuk végigcsinált/megélt folyamatok, mert általános, mindenki számára követhető módszer nincs.

Előzmény: 01Laci (3674)
vrev Creative Commons License 2014.01.19 0 0 3684

40 evesen pechemre floridaba disszidaltam , mert nemetorszagba szerettem volna de csak miami ismerose volt apamnak , most 69 evesen fel ev itt fel ev pesten , a mai amerika egesz mas mint az 1985-os , keresd meg a tibony nevu nick beirasait , van munkavallalasi engedelye de keptelen egy jo allast kifogni se new yorkban se floridaban , biztonsagi ornek meg hiaba kuldom azt nem szereti

Előzmény: 01Laci (3683)
01Laci Creative Commons License 2014.01.19 0 0 3683

@vrev : Köszi  az infót! :)

 

" 3-5-10 ev mulva tud csak de inkabb soha "

 

én nem is most azonnal akarok menni :) 

 

Valószínűleg egyébként Nyugat-Európa lesz, de Amerika, az Amerika :)

természetesen visszaolvasok, amint tudok...egyébként, Te kint élsz?

 

@romesz: 
köszi neked is!

romesz Creative Commons License 2014.01.19 0 0 3682
Előzmény: 01Laci (3678)
vrev Creative Commons License 2014.01.19 0 0 3681

amugy a lenyeg : ha mindenaron vilagot akar latni valaki , menjen nyugateuropaba LEGALISAN , legalisan amerikaban vagy soha vagy 3-5-10 ev mulva tud csak de inkabb soha 

vrev Creative Commons License 2014.01.19 0 0 3680

nem az osszes topic-ot kell visszaolvasni hanem harmat , ezt , a new yorkban elo magyarokat es az utazas alforumrol az usa-vizum topic-ot , es a kovetseg web oldala meg a raadas

vrev Creative Commons License 2014.01.19 0 0 3679

Kedves Laci , nem kotekedni akarok de majd lesz idod visszaolvasni , tenyleg erdemes , szerintem feleslegesen vannak ilyen almaid , a kovetseg web oldala is fontos

Előzmény: 01Laci (3678)
01Laci Creative Commons License 2014.01.19 0 0 3678

Gondoltam, hogy le volt írva itt többször, viszont nem volt időm visszaolvasni az összes oldalt...ezért is kérdeztem, azt, amit kérdeztem :) 

 

Új vagyok, privát üzenetet nem tudok küldeni itt?

 

Esetleg, ha van valaki kint él és tudna adni valamilyen elérhetőséget magára, csak pár kérdésem lenne, köszi!

Lola99 Creative Commons License 2014.01.19 0 0 3677

a legjobb az amerikai követség weboldalán érdeklődni. Ők naprakész információval szolgálhatnak. Nem egyszerű, hosszú az út, mire megvalósulhat az álmod.

Előzmény: 01Laci (3674)
vrev Creative Commons License 2014.01.19 0 0 3676

az utazas alforumban van az usa-vizum topic , ott is elolvashatsz mindent 

Előzmény: 01Laci (3674)
vrev Creative Commons License 2014.01.19 0 0 3675

van info , itt leirtuk tobbszor ebben es a tobbi topicban , vissza kene olvasnod , attol tartok senki nem fogja szazadszor ujra ideirni , az almod nem realis

Előzmény: 01Laci (3674)
01Laci Creative Commons License 2014.01.19 0 0 3674

Hali, 20 éves egyetemista vagyok és van egy olyan 'álmom', hogy amerikában (kaliforniában) éljek, dolgozzak...szinte semmi információm nincs a munkavállalási engedélyről, vízumról, stb.-ről, ...azt szeretném kérdezni, hogy létezik e olyan oldal, ahol ezek pontosan le vannak írva, mármint a feltételek, amiket teljesíteni kell, hogy ha kint szeretnél élni, dolgozni...esetleg, hogy mit hogyan érdemes csinálni stb.

 

Esetleg akad itt olyan, aki privát üzenet formájában hajlandó lenne útbaigazítani, felvilágosítani a helyzetről, vagy a kérdéseimre válaszolni? :)

Köszi előre is!

Motley Fool Creative Commons License 2014.01.19 0 0 3673

Valoszinu nehany szaz dollarbol megtudjak venni a teljes biztositast,kiveve ha nagyon rossz a recordjuk.

 

Csak egy telefon az ugynoknek es megtudja rendelni a kovetkezo felevre a dragabb csomagot. 

Nem ordongosseg az egesz. Aztan miutan ti leadjatok nekik a kocsit akkor ujra hovja az ugynokot es akkor visszaallitjak a regi biztositast. A tul fizetest pedig vagy visszakuldik nekik, vagy beepitik a kovetkezo periodusba. 

Előzmény: fordkasanya (3669)
vrev Creative Commons License 2014.01.18 0 0 3672

ha az apos jobban raer az akar be is ballaghat a biztosito irodajaba mert egy ilyen bonyolult ugyet jobb SZEMELYESEN INTEZNI meg a telefon torzitja a hangot es az akcentus , persze ha az apos szuletett amerikai az nem problema de egy magyar akcentus az egy magyarnak orokre megmarad

Előzmény: fordkasanya (3669)
vrev Creative Commons License 2014.01.18 0 0 3671

ha nem gond nekik akkor : alaszkabol felhivjak a biztositojukat es megkerdezik azt amit most itt kerdezel , ugyanakkor kikeresed a legolcsobb kocsiberlest es ezutan mar csak  jobbat kell valasztani , kicsit bonyolult de nincs mas legalabbis en mast nem tudok elkepzelni

Előzmény: fordkasanya (3669)
fordkasanya Creative Commons License 2014.01.18 0 0 3669

Köszönöm,értem ,és nagyon drága azt átállítani,hogy azt esetleg vezessem ha kimegyek????Vagy jobban járok ha bérlek kocsit 3 hétre...................ugyan is csak úgy áll a sógórnöméknél Los Angelesbe az autó,és ők nem használják csak nyarant 2 hetet,mivel elköltöztek Alaskába,csak maradt a kocsi az apósánál.

Előzmény: Törölt nick (3667)
fordkasanya Creative Commons License 2014.01.18 0 0 3666

Köszönöm a gyors reakciót,esetleg egy kérdés még:létezik olyan Amerikában ha van 2 autód,az egyikre csak olyan biztositás van hogy fullos a másik autóra meg éppen,hogy van,mert azt csak néha használják,tehát az éppen csak van autóval mi magyarok nem mehetünk mert arra nem szól a biztositás,ez konkrétan a sógórnöm autója ................Köszönöm a válaszokat

Előzmény: Ty_Malone. (3665)
Ty_Malone. Creative Commons License 2014.01.16 0 0 3665

Ha lehet egyiket se hagyd ki. 

Volt erre egy nagyon jo blog, de mar fizetosse tette a gazdaja. Gazdaja szokott itt irogatni is neha. 

Ha keresgelsz biztos megtalalod, nekem nincs most kedvem kutatni. 

 

Most kaliforniaban nagy a szarazsag es tuzek egnek tobb helyen. 

 

Marciusban eleg sok eso szokott lenni, de iden eddig elmaradt. 

Előzmény: fordkasanya (3664)
fordkasanya Creative Commons License 2014.01.16 0 0 3664

Sziasztok,nem ide vág de ez legalább élő fórum,Marc. 20.-án érkezem Los Angelesbe 1 hónapot leszek kint. Szeretném kérdezni melyik Nemzeti parkot és milyen nevezetességet ne mulasszunk el. San Francisco is útirány továbbá a Grand Kanyon. elöre is köszönöm és bocs az offért.

jose002 Creative Commons License 2014.01.10 0 0 3663

The great works of CNC water jet cutting machine
Cut great to ceramic, marble, granite, glass mosaic, thick metal cutting,
OEM Bitong Nanjing Technology Co., Ltd
info@bitongtech.com

 

www.bitongtech.com

Törölt nick Creative Commons License 2014.01.06 0 0 3662

A posta elviszi/

 

Előzmény: Törölt nick (3661)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!